Vrolijke tuin -, strand - en camping meubelcombmotie thee-ïecldme Appelmoes 59 49 BEVA RAGLAN **ee\£t SCHUPPEN §0,- SPAREN „Schoonmoeder" Droogkokende rijst 07 Doperwten Mil 2 blikjes Belegen Edammer onbeperkte bewegingsvrijheid jonge werkers een hoofdbaas ververij begrafenis A. W. de Haas en warmte cake met vruchten koude melk pudding IB gesneden zoetzuur vleeswaren zonnebrillen vruchten- of drupsrollen badlaken een afdelingsbaas Fabrieksarbeiders GORTSTRAAT 39 - VEENENDAAL MONTAGEBEDRIJF VAN DIJK LEIDSCHE WOLSPINNERIJ N.V. LEIDEN Voor een U kunt liet toch niet afsclireeuwen Prima gehakt go leverpastei "V Tomatensoep In Veenendaal kómen wij L'My horen en bezorgen. Teleioon 2015 - Hoofdstraat 93 Bij de LEVENSMIDDELEN boven 25, een grote 2 pakjes NU. voor dames v.a. voor heren v.a. grote pot 6 stuks extra groot frisse streepdessins van 2 stuks maakt U een leuk BADJASJE LEIDSCHE WOLSPINNERIJ N.V. LEIDEN NETTE EN ACTIEVE JONGENS EN MEISJES RECTER'S Fabrieken N.V. geen knelpunten meer. 100 °!o bedrijfsveiligheid. BENDIEN'S ALMELO FIRMA PULL Hooigrasverkoping aan de Grebbe Adverteren doet verkopen Beha model Pret- tyform Nr. 1206 met zeer moderne cup; uitgevoerd in prachtige popeli- ne. De cup» zijn extra et stiksels versterkt. Rugslui ting vele malen verstelbaar. Dit korset model Ronda 766 maakt U bijzonder slank. De soe pele Ronda- baleinage voelt U niet en geven U tocheenflinke steun. In de taille en op de heupen elas tieken inzet- stykken. WIJ VRAGEN FLINKE voor montagewerk buiten Veenendaal. Hoog loon. Afwisselend werk. N.S. Emplacement ingang Geerseweg. Tel. 08385-3655 Veenendaal. Na 6 uur Heuvelman. B. Poesiastraat 3, of bij Van Dijk, Bergweg 12, Veenendaal. vraagt voor haar fabrieken te VEENENDAAL: aan wie, als assistent van de Chef der Ververij, de uitvoerende leiding kan worden opgedragen in de afdeling ver verij en de daarmede verbonden zoge naamde „natte" afdelingen. Hiervoor wordt gezocht een energiek persoon van max. 45 jaar, die met tact en gezag deze afdelingen kan doen functionneren. Het bedrijf zal in ploegendiensten werken onder toezicht van afdelingsbazen. Kennis en ervaring op het gebied van ververij is noodzakelijk. Aan prima kracht kan een gunstige honorering, benevens winstdelings- en premievrge pensioenrechten worden ge boden. Psychotechnisch onderzoek zal worden verlangd. Uitvoerige met de hand (niet met ballpoint) ge schreven sollicitaties, met pasfoto in te zenden aan Leidsche Wolspinnerij N.V., Afd. Directie- Secretariaat, Postbus 190, Leiden. met auto's zijn wij speciaal Ingericht 4-8 persoons auto's disponibel N.V. v/h Fa. Wed. Kerkewljk 87, Veenendaal Telefoon 2845 Wanneer u de goede hoe danigheden van uw artike len onder de aandacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat „De Vallei" te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet ge lezen, maar „gespeld" van A tot Z. In die sfeer genieten ook uw adver tenties een bijzondere be langstelling. De resultaten bewijzen dat Adverteert dus in De Vallei. Het blad met verreweg de grootste oplaag. Bijzonder voordelige zomeraan- bieding van Simon de Wit. Ta felblad van kleurig hardplasti'c, formaat 73 x 47. Wees er vlug bij Voordat de grote vakantietrek begint. Alle inlichtingen in SdW-winkels. -5 - Sterk van uitvoering - fris van kleur en toch maar samen voor Keuze uit 3 mogelijkheden: a) 2 aluminium fauteuils 4- 1 tafel b) 3 metalen fauteuils 1 tafel W c) 1 metalen fauteuil 1 veld- Hf j bed 1 tafel alles is inklapbaar Bij aankoop van een pak, bus of doosje thee van Simon de Wit 3/4 literpot van 69 voor per blik - 500 gram van 130 nu voor w blikjes a 100 gram tijdelijk heerlijk - per blik grof gebroken per 500 gram Uf van 84 voor per kwart kaas van 129 voor ALLES... vraagt voor haar fabrieken te VEENENDAAL: voor de afdeling ververij, annex „nat te" afdelingen. Deze taak in wisselende 3-ploegendienst uit te voeren, omvat de dagelijkse leiding en het toe zicht in de genoemde afdelingen, e Ververij-ervaring is geen vereiste, doch kan tot aanbeveling strekken. Kandidaten dienen even wel volledig in staat te zijn met tact en over wicht leiding te geven aan hun personeel. Maximum leeftijd 40 jaar. Geboden wordt een gunstige honore ring, benevens winstaandeel, en pre- mievrye pensioenrechten. Een psycho technisch onderzoek zal worden ver langd. Met de hand (niet met ballpoint) geschreven sollicitaties met volledige inlichtingen, en pas foto, te zenden aan Leidsche Wolspinnerij N.V., Afd. Directie-Secretariaat, Postbus 190, Leiden. Voor het verpakken van geneesmiddelen kunnen wij nog enkele plaatsen. Gunstige arbeidsvoorwaar den. Prettige, afwisselende en rusti ge werkzaamheden. Zaterdags vrij. Aanmelden bij de portier van Parallelweg 50 Veenendaal. CONFECTIEFABRIEKEN N.V. TEXTIELHUIS JOH. DITEWEG - Franseweg 3, Eist (U.) - Telefoon 255 GEVRAAGD C.V. ISOLEERMATERIALEN INDUSTRIE Utrechtsestraatweg 222, Rhenen, Tel. 08377-333. Inlichtingen en aanmelden overdag ten kantore, 's avonds Valleiweg 97, Rhenen. Ir. Joh. Tenge, rentmees ter te Amerongen, zal op dinsdag 11 juni a.s. om 10 uur v.m. ten huize van de waardsman Klaassen op- de Grebbewaarden te Rhenen voor de familie Philipse contant publiek verkopen: circa 80 percelen Hooigras op de Grebse en Blauwe- Kamerse waarden aldaar. Feuilleton van L. VAN SCHOOTEN (8) Bert zat achterin en had een mooi uitzicht op haar rechte rug en haar blonde haren, waarop het kokette muts je een tikje schuin stond. Gelukkig, ze was er weer. Hij had zich van alles in het hoofd gehaald, die eerste dagen, toen ze noch op de heen- noch op de terugreis zich liet zien. Ze zou toch niet ziek zijn? Toen was hemzelf opeens de koorts op het lijf gevallen en zijn moe der, blij dat ze haar zoon weer eens ver troetelen kon, had hem in de watten gelegd. Zó erg, dat hij het op het laatst zat was en verlangde naar het werk bij Bruijnen. naar diens hartige commen taren, en naar het vrolijk lachende gezicht van Jitske op de bus. Bo gingen er enkele weken voorbij. Hetzij heen, hetzij terug, ze zagen el kaar, ze groetten elkaar. Een enkele keer maakten ze een kort praatje. Bert wist niet, dat hij in Jitske's ach ting b-egon te stijgen. Ze waardeerde dat zeer, dat hij tijdens haar werk nim mer probeerde familair te worden. Maar tegelijk begon de twijfel te knagen. Zou het maar een gril van hem geweest zijn, een hoffelijkheid? Zou hij haar inderdaad niet méér vin den dan een aardig meisje dat je toe vallig ontmoette en waar je hoffelijk en vriendelijk tegen was, en dan afge lopen? Ze ergerde zich, toen ze merkte dat deze vragen bij haar begonnen op te komen. „Stel je niet aan, kind" be strafte ze zichzelf, „je bent toch niet verliefd op die vent?" En op zo'n mo ment had ze geen tijd voor een kort praatje, ging ze meteen weer op ha^r vaste plaatsje zitten voorin, de rug naar Bert gekeerd. „Dat is morgen voor het laatst" zei hij, toen ze op de reis terug bij hem kwam om de kaart te knippen. „Zo" zei ze vriendelijk „zit het werk er op?" „Zo goed als. Nog een paar keertjes terugkomen, maar niet meer iedere dag op en neer." „Jammer voor de maatschappij" glim lachte Jitske „die mist weer een klant." „Jammer voor mij ook" haakte Bert meteen in „want ik mis u." „D'r is geen hand vol maar een land vol" grapte Jitske. „Jaja" zei Bert, „maar vergeet u de afspraak niet?" Ze wist drommels goed wat hij be doelde, maar ze zag hem verbaasd-na- denkend aan. „O jadat!" herinnerde ze zich lachend „Nou ja „Wat nou ja?" „Dat was maar gekkigheid." „O nee, bij mij niet. Nee, nu moet u niet terugkrabbelen. Afspraak is af spraak." De bus stopte bij een halte en Jitske haastte zich naar voren, blij met de af leiding. En ze zorgde wel dat ze niet weer in zijn buurt kwam. Toen de bus aan het eindpunt was, liet ze Bert pas seren. Ze wachtte op de chauffeur en druk met hem pratend liep ze naar het wachtlokaal. Ziezo, dat had ze netjes geleverd. Terwijl ze zich verkleedde, vroeg ze zich af wat ze nu eigenlijk van het hele geval vond. Zeker, het had haar goed gedaan, dat hij zich de afspraak had herinnerd. Hij nam het serieuzer op dan ze had gedacht. Zijn correcte houding in de bus was dus inderdaad ookvol gens de afspraak. Anderzijds: wat schoot ze er mee op? Wat moest ze? Nóg een keer met hem naar Royal, wéér koffie drinken, wat praten, en dan: Nou, het beste er mee? Want hij moest nu heus niet denken dat Jitske Polderman een meisje was om zó maar een avondje mee uit te gaan. Dat hadden er méér ge dacht, maar die waren stuk voor stuk van een koude kermis thuisgekomen. Ze stak haar mantel nog vastknopend, de straat over en zag met een schok Bert staan wachten. „Staat u hier nog?" vroeg ze, een beetje buiten adem. „Ja" zei hij, „morgen rijd ik voor het laatst mee, misschien zie ik u niet meer, en wij zouden nog een afspraak maken, voor de laatste keer, is het niet?" „O ja" zei ze lachend als veegde ze dat alles weg. „U had het toch beloofd?" „Ja... maar zouden we het wel doen?" Er was een grote bevangenheid tussen hen beiden. De intimiteit die bij die eerste ontmoeting was ontstaan, konden ze niet terugvinden en geen van beiden waagden ze het, jij en jou te zeggen. Ze liepen nu samen langzaam in de richting naar Jitske's huis. „Jits" hakte hij opeens de knoop door „krabbel nu niet terug. Het maakt toch niets uit..." „O, als het jou niets uitmaakt, waar om zouden we het dan doen" kaatste ze direct terug, tóch een beetje gekwetst. „Dat bedoel ik niet, je wilt me niet begrijpen." „Achik weet het ook niet." Bert zuchtte. Zó, al lopend en pratend in die drukke straat, kwamen ze elkaar geen stap nader. „Luister" zei hij en zijn stem klonk bijna bevelend. „Je hebt het beloofd. Je bent toch een Friezin niet? Dat zijn mensen van hun woord. Daar praten we dus niet meer over. Ik heb een idee. Het is al zulk heerlijk voorjaarsweer wij gaan morgenavond samen een eind fietsen. Naar de Looberg. En dan gaan we daar in het restaurant samen koffie drinken." „En dan?" „Daar praten we dan over." „Tja" zuchtte ze, ,,'k heb 't beloofd, dat staat vast. Nu goed dan. Morgen avond?" „Om half acht? Zal ik je afhalen?" „Nee alsjeblieft niet!" Ze schrok bij de gedachte wat vader en moeder en de anderen zeggen zouden. „Ik kom wel bij de rotonde. Goed?" „Half acht rotonde. Ik zal er zijn." Ze stonden stil, aarzelend. Dan stak hij zijn hand uit. „Dag Jitske, tot mor gen." „DagBert." Daar zat ze aan vast. Maar dan ook geen stap verder, be dacht ze, terwijl ze verward in haar eigen tegenstrijdige gevoelens, langzaam verder liep naar huis. TUSSEN TWEE VUREN „Ga je vanavond weg, Bert?" de stem van zijn moeder klonk teleurgesteld. „Ja moeder, het is zulk heerlijk weer en ik zit maar ganse dagen op kantoor, ik wou maar een eindje gaan fietsen, de kant van de Looberg uit." Er was iets in zijn woorden, dat haar argwanend maakte. „Wat heb je daar nu aan, in je dooie eentje", viste ze. „In de eenzaamheid blijkt wie gij zijt" citeerde Bert lachend. „En ik dacht dat u vanavond visite kreeg?" „Ja, mevrouw Loman met haar doch ter. Daarom wou ik graag dat jij ook thuis was." „Voor de dochter?" Hij zag dat ze een beetje boos werd. „Mia Loman is een heel aardig meis je." „Maar Marjorie Besoyen is knapper" plaagde hij, wel wetend dat zijn moeder met haar voortdurende zorg om een passende levensgezellin voor haar zoon te vinden, haar gedachten wel eens liet dwalen naar een vriendschap tussen Bert en de dochter van zijn chef. Hij zag hoe de pijl doel trof, ze leefde me teen op. „Is dat nou voor elkaar met die ten nisclub?" „Welnee moeder, ik ben amper van het krankbed opgestaan." „Nu ja" kwam ze op haar uitgangs punt etrug „ik vind het niet zo leuk dat je vanavond niet thuis bent. Ik heb zo graag een man in huis. Als je eenmaal weduwe bent, zie je alleen nog maar vrouwen, geen man waagt het om eens op te komen lopen, om eens een kopje koffie te komen drinken. Toen je vader nog leefde zagen we hier ook al bijna niemand, hij was geen gezelschapsmens en nu is de dood helemaal in de pot." „En ik dacht dat u het zo druk had met uw comité's en met de damesclub." „Jawel, maar dat zijn ook allemaal vrouwen." „Moeder, wees nu niet onbillijk, zó vaak ben ik niet weg." „Ja, maar juist vanavond wel. Toe jongen doe mij het plezier, ga een an dere keer een eind fietsen, 't Is voor Mia ook veel leuker als er iemand van haar eigen leeftijd is." „Nou Mia Loman mag dan een heel aardig meisje zijn, zoals u zegt, maar ik vind het een verschrikkelijke kleef- pleister (Wordt vervolgd) f

De Vallei | 1963 | | pagina 4