Knaapje zag (in Haastrecht) een roosje staan 99 Op reis met Amerongse bejaarden 99 •CHEVROLET Verrassing Hebt 11 belangstelling voor de politiek EDERVEEN V. A. B. VOORRANG RECHT DOOR GAAT VÓÓR! DERDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 7 JUNI 1963 Nr. 46 Diner was „hardstikke lekker F 99 Naar het kasteel Het diner Door de weilanden De harmonie De intocht Slechte bediening Vermaak RODE KRUIS NAMENS U TELEVISIE MOET STIMULEREN KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE Rechtdoor op DEZELFDE weg gaat voor. op dezelfde weg j Hij was boer, dat kon je zo zien aan zijn bruinverbrande kop, de grote horlogeketting die aan zijn vestjeszak bungelde en de zwarte pet. Van de warmte had hij kennelijk geen last. Midden op het parkeerterrein voor de Haastrechtse uitspanning stond hij heel rustigjes het drukke gedoe van al die mensen aan te zien. Met de handen in de zakken en de voeten iets uit elkaar. NET toen hij een verse pruim tabak van zijn jaszak achter zijn kiezen (of was hij die al kwijt?) had laten verhuizen, kreeg hij een klap op zijn schouder van een andere deelnemer aan de Amerongse bejaardentocht. „Hé johsta je weer aan je koeien te denkenJe mot 's een borreltie.vatten man! Ze hebben goeie hierEven later stonden ze samen aan de bar. „Een cognacie juffrouw.." riepen ze in koor. Het gevraagde kwam en uiterst behoedzaam, als gold het hun laatste neutje, werd het glaasje naar de mond gebracht. In drie etappes werd het geestrijke vocht naar binnen gebracht, overigens zonder één woord met elkaar te wisselen. Toen het glas leeg was zei de een: „Leuk hezo'n dag!" „Jaant woordde de ander, alleen jammer dat de tijd zo hard gaat. 't Is zo weer avond.." Met de handen in de zakken zetten ze weer koers naar buiten. De doolhof in „want as ie zo'n daggie uit bin dan moj het vrouwvolk niet alleen tussen al die heggies laten lopen" zei de vrolijkste van de twee. En ze hebben gelachen die twee even als alle honderdtachtig Amerongse en Overbergse bejaarden die woensdag de hele dag hun uitgaansdag hadden. Tegen één uur was het opbreken ge blazen. óók voor een ploegje bejaarden van gemengde samenstelling die inten sief bezig waren hun consumptiebonnen om te zetten in limonade, bier of een kleintje met suiker. Ze hadden de grootste pret en moesten diverse keren gemaand worden om te vertrekken. Een olijke zeventiger kwam aan sjouwen met een blad koffie (de ober was weer eens nergens te bekennen) en riep: „Aannemen jongens, drie kla re en een koffie kunnen wij ook eens wat zeggen En daar zaten ze dan met een mond vol (figuurlijke) tanden Het diner: in één woord uitstekend. Prima soep, op de voet gevolgd door aardappels, doperwten, peentjes en lek ker vlees en met als sluitstuk ijs met slagroom. Een groot gedeelte gebruikte het diner in de tot eetzaal omgebouwde bioscoop. De charmante bar-juffrouw vertelde ons dat het de eerste keer was dat men op deze wijze tewerk ging. Om de ande re rij waren er bierkistjes op de klap- stoelen gelegd met daar overheen plan ken. Op die manier kreeg men lange dissen waar tevens voldoende ruimte overbleef voor de obers om te kunnen bedienen. Ergens tussen al die rijen scheen ie mand zo'n enorme honger te hebben, dat hg opmerkte: ,,'t Lgkt wel of alles in een lege emmer valt Een colonne van zestig auto's stond woensdagmorgen om half negen, keurig in volgorde, op de Hof toen de voorzit ter van het Comité Autotocht zich via de luidsprekers tot de in totaal twee honderdveertig deelnemers aan de tocht richtte. Hij maakte het gelukkig kort want de oudjes, gestoken in hun beste plunje, za ten te popelen om te vertrekken. Waarheen? Tja, dat wisten ze niet want het comité had dit als een volkomen ver rassing gehouden. Vooral het zwakke ge slacht kon haar nieuwsgierigheid nauwe lijks bedwingen en het was dan ook een volkomen logisch verschijnsel dat de .da- Er was ruimte genoeg, doch de bedie ning liet meer dan te wensen over. De kellners konden er uiteindelijk ook niets aan doen, want zij stonden voor de on mogelijke taak met z'n vieren meer dan vijfhonderd gasten te bedienen. Bejaarden die op het terras meer dan een uur moesten wachten op de komst van een ober, gingen zelf naar de tapkast. Ze werden er in de meeste gevallen op ztfn zachtst ge zegd weggejaagd. i Er werd, zeer terecht door de oudjes gemopperd! Het commentaar van de ei genaar van de uitspanning luidde: wij Lekker de benen strekken in het kasteelpark mes links en rechts er achter probeerden te komen waar ze dan toch wel heen gingen Het hielp weinig, want zowel de da mes en heren automobilisten, als alle overige helpsters en helpers, lieten geen woord los. Het startsein werd gegeven. De peper munten en eau de cologne verdwenen schielijk in de tasjes want er moest ge zwaaid worden. Half Amerongen stond 's morgens al langs de weg om ze uit te wuiven. „Daag opoestond een kleine meid tegen iedere passerende auto te roepen en ze bleef zelfs zwaaien toen haar echte opoe al lang en breed uit het gezicht verdwe nen was. De dijk op naar Wijk bij Duurstede met links de in het zonlicht schitterende ri vier en rechts de kleurrijke weilanden. Over de weersomstandigheden zat nie mand in. Net als bij de TT in Assen schijnt ook de Amerongse bejaardentocht altijd goed weer te treffen. Zo ook woensdag, want mooier weer was niet denkbaar. het diner in de Harmonie kunnen geen personeel krijgen. Dat men dan toch dergelijke grote gezelschappen accepteert en bespreekt, wordt blijkbaar als volkomen normaal beschouwd. Wel licht is deze beslist onprettige ervaring Van Haastrecht via Oudewater en Woer den naar Haarzuilen kregen ze gelegen heid weer wat op verhaal te komen. Er werd rustig gereden zodat iedereen vol op gelegenheid kreeg de prachtige om geving te bewonderen. Even voor half vier reed de stoet on der de poort van kasteel Haarzuilen door. Sommigen zochten een plekje in het park, terwijl de anderen het inwendige van het kasteel gingen bezichtigen. Met ver bazing hebben ze dit imposante slot, dat geheel privé eigendom is van een adelijke Belgische familie, bekeken. De leiding van „De Harmonie" in Maarssen toonde hoe het wél moest. Toen de oudjes buiten op het terras en binnen een plaats hadden gevonden en de jongeren, zoals de ordonnansen, chauffeurs enz. zich languit in het gras hadden gevleid, kwam het bedienings apparaat van dit restaurant op volle toeren. De obers werkten snel en doelmatig, zodat de dorstige kelen in korte tijd konden worden gelaafd. Men kon het direkt merken: hier voelden de bejaar den zich veel beter op hun gemak. Ze gingen er nog eens lekker voor zitten. De stropdas of het vest los, een beetje eau de cologne op het voorhoofd, een bestelling bij de ober op de consumptiebon en ja wie doet me wat? Iedereen liet het zich uitstekend smaken en nadien kwamen de grote sigaren voor de dag. De kwinkslagen waren niet van de lucht en het is geen overdrijving wanneer we stellen dat het gros eigen lijk nog lang geen zin had om de terug tocht te aanvaarden. Maar het reissche ma moest blijven kloppen, dus maakte de stoet zich klaar voor het laatste tra ject. En dan de intocht via Soesterberg en FEITEN OMTRENT BORSTKANKER Bij vrouwen komt borstkanker viermaal zo vaak voor als longkanker en 3/z maal zo vaak als maagkanker. Ongeveer twee van elke vijf vrouwen die borstkanker krijgen, sterven eraan. Maar wanneer de kennis waarover men thans beschikt in praktijk werd gebracht, zou onder ganstigc omstan digheden misschien wel 80 percent van deze levens kunnen worden gespaard. Aldus „Het Beste". Vrouwen doen er goed aan haar borsten regelmatig en nauwlettend te onderzoeken op bepaalde tekenen een kleine knobbel, een lichte afscheiding uit de tepel, het in een onnatuurlijke stand gedraaid zijn van de tepel, een kuiltje in de huid. Vindt men verdachte aanwijzingen, dan dient men onmiddellijk de dokter te raad plegen. De kans dat een toevallig ontdekte knobbel kwaadaardig is, is slechts één op drie, maar alleen de arts k. .1 het verschil tussen kwaadaardig en onschuldig consta- blijkt uit de rencente cijfers van de Colum- tcren. Hoe belangrijk vroegtijdig ontdekking is, bia-universiteit, die erop wijzen dat borst kanker in het eerste stadium in 90 percent der gevallen door een operatie kan worden genezen. Heeft de ziekte zich reeds uitge breid tot naburige lymfeknopen, dan is dit 65 nercent. In vergevorderde gevallen daalt de hoop tot nul. Na een operatie behandelen vele chirur gen de borst met röntgenstralen of met een van dc nieuwe anti-kankermiddelen, om op die wijze eventuele verspreide kankercellen die door de operatie kunnen zijn vrijge komen, te doden. Hoewel deze middelen niet als „geneesmiddelen" kunnen worden ge bruikt, houden ze merkwaardige beloften in. De beste vooruitzichten bicden onderzoe kingen die ten doel hebben een middel te vinden om kanker te voorkomen. Men heeft kunnen vaststellen, dat zich in de melk van sommige muizen een kankerver wekkende factor bevindt. Met behulp van een lilliputachtige versie van de melkmachi nes zoals die bij veehouderijen in gebruik zijn, heeft men bij meer dan 20.000 muizen in totaal 28 liter muizenmelk afgetapt een inelksoort die met 10.000 gulden per liter ongetwijfeld de duurste ter wereld is. Uit deze melk heeft men iets geïsoleerd dat op een virus lijkt en dat mogelijk zowel bij muizen als bij vrouwen borstkanker ver oorzaakt. Men poogt nu het virus in het laboratorium te kweken. Lukt dit, dan komt het in voldoende hoeveelheden beschikbaar om proefvaccins te maken, die het lichaam zouden kunnen prikkelen tot de aanmaak van afweerstoffen tegen borstkanker. Het resultaat zou een grootse triomf voor het wetenschappelijk onderzoek kunnen zijn. Osborn: „Die gorilla kijkt zo droefgeestig". hoe vind jij het hier mr Het zangkoortje van de soos. „Ze kunnen snurken als varkens en zingen als lijsters", zei de dirigent. Voorzitter Van Walsem bedankt alle medewerkenden. De eerste en enige pech van de tocht, kreeg een motor-ordonnans wiens accu het vertikte. Met horten en stoten kwam hij in IJselstein terecht waar hij zijn vervoermiddel, naar men zegt, op staande voet heeft verkocht Via Vreeswijk en Vlist streek de kara vaan in Haastrecht neer waar de inwen dige mens werd versterkt. voor het organiserende Comité, dat ove rigens tot de beste uit de gehele omge ving gerekend mag worden, een reden om volgend jaar bij de planning van de tocht zich terdege rekenschap te geven van de werkelijke capaciteit van een plaats waar gegeten en gedronken moet worden. Gelegenheid tot vermaak was er daar entegen volop. Een vliegtuig dat met luid gillende dames aan kabels naar beneden zoefde, was wel het mikpunt van de be langstelling. Ook de doolhof met zijn talrijke ver rassingen trok menig bejaarde door het toegangshek. Binnen 't restaurant stond inmiddels een rijzige dirigent het koortje van de Bejaardensoos aan te vuren. Het koortje draagt de schone naam van „de nachtegalen" en niet de nachtuilen, zoals de dirigent uit drukkelijk verzekerde De bejaarde stembanden functioneerden overigens nog prima. Het knaapje zag een roosje staan was zelfs buiten op de weg hoorbaar. Af en toe ging het wel even mis, maar laten we dat toeschrij ven aan een tikkeltje plankenkoorts. De jeugdige en dynamische burgemees ter van Amerongen die de gehele tocht heeft meegemaakt, hield zich intussen bezig op de midget-^olfbaan en trok na tuurlijk grote aandacht van zijn oudere onderdanen. Er werd gepraat over het mooie weer, hoe het in Amerongen en Overberg zou zijn, wat een stukkie grond in Overberg wel niet opgebracht had, kortom er werd heerlijk onder elkaar gekletst. Een oud moedertje dat kennelijk haar middagdutje had gemist, werd op de korrel genomen door een stuk of wat mannelijke tafelgenoten van dezelfde leeftijd. „Heimweevroegen de he ren geïnteresseerd. „Nee man ze kan Amerongen niet vergeten reageerde het sterke geslacht aan de andere kant van de tafeL Maar het vrouwtje was niet te van gen. Met een knipoogje naar een paar vriendinnen zei ze ad-rem: „Als jullie nou je kwebbels eens dicht houden, Maarn. „Ons Genoegen" was traditiege trouw present, trouwens heel Ameron gen en talrijke Overbergse „supporters" scheen zich langs de weg te hebben op gesteld. Stapvoets trok de karavaan dwars door het dorp naar De Hof. Er werd uitbundig geroepen en gezwaaid met zakdoeken, vesten en petten. Het was alsof de bejaarden hiermee hun dorp wilden bedanken voor deze heerlijke dag. Op de stoep van het gemeentehuis sprak de voorzitter van het comité, de heer Van Walsem, een dankwoord aan iedereen die heeft meegewerkt om deze tocht te doen slagen. Hetzelfde deed de heer Van Remmer den als deelnemer aan de tocht, maar dan aan het adres van het comité. Te- rceht merkte hij op dat vooral deze mensen tijd noch moeite hebben ge spaard om het tot een onvergetelijke dag voor de bejaarden te maken. treffend: „Dit komt niet zo maar tot stand!", waarmee hij nog eens wilde onderstrepen dat er bergen werk verzet moeten worden voordat alles in orde is. Uit zijn slotwoord bleek tevens dat er de laatste tijd kritiek van buitenaf ge leverd wordt op dergelijke tochten. „Men vindt een stoet van 50 a 60 auto's te bezwaarlijk op de weg, maar mijn reactie hierop is: dan moet men daar voor die ene keer maar rekening mee houden!" Half tien sloeg de klok van de An- drieskerk. Toen werden de auto's voor de laatste keer gestart. De mannen en vrouwen boven de vijfenzestig hadden een heerlijke dag achter de rug. Thuis zal er ongetwijfeld nog lang nagepraat worden. Reken maar! Mevrouw Geerts (68) links en meneer Kneefel (66) vonden hetmirakels lekker SCHEERLESSEN VOOR RUSSEN De Nieuwzeelandse kampioen-schaap scheerder Godfrey Bowen gaat volgen de maand in de Sowjet-Unie demon- strateis geven van de scheermethode, die hij heeft ontwikkeld. Hij doet dit op uitnodiging van het Ministerie van Landbouw. In verschillende belang rijke fokcentra zullen zijn Russische collega's kennis maken met zijn minu tieus uitgewerkte methoden, die er toe hebben geleid, dat hij in een werkdag van negen uur zo'n 460 flinke schapen van hun vacht kan ontdoen. Deze prestatie heeft hem zijn titel van wereldkampioen opgeleverd. De methodiek van Bowen, die berust op grote anatomische kennis en arbeids- efficiency, heeft school gemaakt. De aldus opgeleide Nieuwzeelandse scheer ders halen gemakkelijk een daggemid delde van 180 tot 200 schapen, terwijl men vroeger zelden meer dan 60 scha pen per dag kon scheren. VOOR MAGNESIUMKOEK De lange en strenge winter heeft de ruw- voedervoorraden sneller doen slinken dan vele veehouders konden voorzien. Dit heeft er toe bijgedragen dat er dit voorjaar zware stikstofgiften zijn toegediend om vroeg gras voor het vee te krijgen. Dank zij het gunstige weer is er in de laatste week van april veel gras gegroeid waarin bijzonder hoge gehalten aan ruw eiwit en ook kali werden gevonden, terwijl de magnesiagehalten matig bleken te zijn. Vooral bij koud, wisselvallig weer neemt de kans op kopziekte daardoor snel toe. Dit gevaar kan men echter belang rijk terug dringen door het bijvoeren van magnesiumkoek, waarbij er op toegezien moet worden dat de dieren 50 gram mag nesia per dag opnemen. Ook andere voor zorgen, zoals 's nachts opstellen, bijvoeren van stro, hooi, pulp enz., kunnen voorbe hoedend werken doch magnesiumkoek ver dient wel de bijzondere aandacht. Waar ter wereld om hulp wordt ge roepen, geeft het Rode Kruis antwoord. Geeft U door dat Rode Kruis ant woord, want door UW gift machtigt U het op te treden. B- Godelieve Sassen, de Miss Holland 1963, is naar Beiroet vertrokken om deel te nemen aan de Europese Missverkiezing. B- Gemaskerde bandieten hebben in Lon den voor 2'/t miljoen gulden aan goud gestolen. B- In Egypte zijn de meel- en rijstfabrie- ken thans geheel genationaliseerd. B- De Duitse metaalstaking die twee weken heeft geduurd, heeft 2,2 mil joen werkdagen verlies opgeleverd. Nu in Nederland de verkiezingen achter de rug zijn, begint men zich lang zamerhand weer bezig te houden met andere zaken dan de verhouding tussen politieke partijen. Politici en publiciteitsdeskundigen vragen zich nu bijvoorbeeld af, welke invloed de televisie heeft gehad op de recente Tweede-Kamerverkiezin gen. De meningen hierover zijn nogal verdeeld. Dit jaar heeft de regering vrij wel alle politieke partijen zendtijd gegeven voor radio en televisie. Er zijn tal rijke t.v.-debatten geweest tussen afgezanten van de voornaamste groeperingen. Bepaalde omroepen hebben hun uitzendingen vermengd met verholen reclame voor een verwante politieke partij. Heeft dit alles nu werkelijk enige invloed gehad? En de voornaamste vraag: heeft de televisie iets veranderd aan de me ning van die duizenden Nederlanders, die totaal geen politieke belangstelling hebben? Het is heel moeilijk een antwoord te vinden. Vandaar, dat de deskundigen elkaar heerlijk in de haren vliegen, pre cies, zoals hun politieke broeders het gewoon zijn. Men spreekt elkaar tegen, smijt met argumenten en tegenargu menten zonder uiteindelijk tot een de finitieve uitspraak te komen. Een mach tig instrument in de handen van die genen, die zeggen, dat de TV lang niet zoveel politieke invloed heeft als men wel zou verwachten, is het zojuist uitge brachte rapport van de Amerikaanse prof. A. Campbell, hoogleraar aan de Universiteit van Michigan. In de „Co lumbia Journalism Review" heeft deze een beschouwing gepubliceerd over de invloed van de Amerikaanse televisie op de Amerikaanse politiek. Zijn slot conclusie is, dat het allemaal nog wel meevalt. In Amerika - waar geen stem plicht bestaat - heeft men een betrouw bare graadmeter aan de opkomst van de kiezers. De cijfers wijzen uit, dat in de na-oorlogse jaren, toen de- televisie opkwam, de opkomst nu niet zo gewel dig veel groter was dan in de jaren voor de oorlog. De geringe stijging zou men best door POSTDUIVENNIEUWS Duiven van leden van de postduiven vereniging „De Snelpost" vlogen op de wedvlucht vanaf Corbeil. De uitslag was: A. van Asselt 1, 32; A. J. v. d. Kolk 2, 8, 10, 17; C. van Ginkel 3, 16, 29; J. van Geerenstein 4, 5, 13, 30, 31; E. Sukkel 6; G. Heikamp 7, 18; R. van Doorn 9; P. W. van Zetten 11, 19, 25; J. van Nieuwamerongen 12, 14; G. de Geit 15, 21, 27; C. van Asselt 20; E. Hei wegen 22, 23; G. J. van Manen 24; K. J. Versteeg 26; N. van Barneveld 28; C. Donkelaar 33. GEDIPLOMEERDEN Voor het praktijkdiploma stenografie Nederlands „Groote" van de Neder landse Unie voor Praktijkexamens slaagden de dames H. C. W. Boers, T. Davelaar en G. L. de Man. Voor machineschrijven de dames A. C. Baars te Rhenen, J. L. P. Brekel- mans, W. van de Bijl te Rhenen, G. C. van Dalen te Rhenen, G. W. K. De- moet, H. B. Draaijer, A. P. van der Heijden te Rhenen, J. Henzen, C. G. Hutink, L. C. Koen, J. van de Pol, J. M. van der Meijden, L. C. van Peur- sum, R. Takken, M. C. Valkenburg, J. W. Versteeg te Woudenberg, G. van de Weerthof, -en A. M. van Ommeren te Renswoude; bovendien de heren D. Boers en H. J. R. van Setten te Rens woude, beiden van het Chr. Lyceum en de heren L. de Boef, J. C. Rebel. Alle geslaagden werden opgeleid door het Handelsinstituut Van Rijswijk te Veenendaal. NOG TWEE BEROEPEN VOOR KAND. M. VAN BEEK De heer M. van Beek, kandidaat bij de Ger. Gemeenten, ontving deze week nog twee beroepen naar de Ger. Gem. te Rotterdam-centrum en Opheusden. andere factoren kunnen verklaren, bij voorbeeld de snelle verstedelijking van de Amerikaanse bevolking en de ver betering van het onderwijs. Anders was het aan het eind van de twintiger en het begin van de dertiger jaren, toen de radio zich over Amerika verspreidde. Tussen 1932 en 1940 liep het opkomst percentage van de Amerikaanse kiezers met acht percent op, voor de Congres- verkiezingen zelfs met meer dan tien percent. Dat was in de jaren, waarin de radio een groot aantal Amerikanen bereikte en president Franklin D. Roo sevelt voor dit medium zijn „praatjes bij de haard" hield. De televisie heeft het, zo meent prof. Campbell, nu heel wat moeilijker. De radio was destijds een geheel nieuw me dium, maar de televisie moet nu met de radio concurreren. De Amerikaan blijft niet kijken naar alles wat hij op zijn beeldscherm krijgt opgedist. Het groot ste aantal kiest een ander kanaal als er een politieke verkiezingsuitzending komt. Natuurlijk, er blijven mensen kij ken, maar dat zijn juist diegenen, die wel belangstelling hebben en heus wel naar de stembus zullen lopen. Het gaat juist in Amerika om het kwart van de bevolking, dat niet naar de stembus komt. VEENENDAAL In Nederland liggen de zaken weer anders. Vandaar, dat men het er ook niet over eens kan worden, of Campbells mening ook voor ons land geldt. Allereerst is er in Nederland een kies plicht. Men moet naar de stembus ko nten, al houdt dat niet in, dat men zijn stembiljet ook moet invullen. Er blijft - dat was ook bij de afgelopen verkie zingen zo - steeds een groep van onge veer drie percent, die niet opkomt. De invloed van de televisie is in ons land dus moeilijk in cijfers uit te drukken. Toch meent men, dat de vele politieke uitzendingen wel degelijk de belang stelling van heel wat Nederlanders voor de politiek hebben wakker geschud. Men meent dat ook te zien aan de stembusuitslag. De joviale liberale mi nister Toxopeus „deed het bijzonder goed" op de televisie, zo menen deskun digen. En men wijst dan op de stem busuitslag, die voor de liberalen heel wat gunstiger was dan men had gedacht. De televisie heeft de politiek in de huis kamer gebracht, zo voert men aan. Men kan nu eindelijk zien op wie men stemt. Politici zijn niet meer die duistere figu ren, die, op het verre Binnenhof ver borgen, 's lands zaken uitmaken. Ja, zeggen de twijfelaars, als men maar niet de knop heeft omgedraaid. De tot nu toe behandelde voorrang ging uitsluitend over het recht van voorrang op kruisingen of splitsingen van wegen ten opzichte van weg gebruikers die elkaar van links of van rechts naderen. Er gelden ook nog voorrangsregels voor het verkeer op DEZELFDE weg. Men noemt dat ook wel: de doorgang naast zich vrijlaten voor het tegemoetkomende en het in halende verkeer, alsmede voor het verkeer dat wórdt ingehaald. AUTO A GAAT VÓÓR VEILIG VERKEER NIEMAND mag dus naar links of naar rechts afslaan wanneer men daardoor de rijrichting kruist van iemand die zich op DEZELFDE weg bevindt en daarop blijft rechtdoor gaan. Nogmaals, dit geldt op ALLE wegen, alléén voor het verkeer op DEZELF DE weg. Dus nooit ten opzichte van verkeer van links of van rechts. ZIE DE TEKENING De twee bovenste en het onderste kruispunt geven een duidelijk beeld van het verboden afslaan bij het tegemoet komen. Op het derde kruispunt van boven, blijkt, dat de auto, die de wielrijder inhaalt en naar rechts wil afslaan, de wielrijder moet laten voorgaan. Zou de auto rechtdoor gaan, en de wielrijder naar links willen afslaan, dan moet de wielrijder die wordt in gehaald de auto vóór - dus ongehin derd rechtdoor - laten gaan, alvorens naar links te mogen afslaan. Men mag dus nooit afslaan vóór iemand heen, die blijft rechtdoor gaan op DEZELFDE weg. Het is zuiver een kwestie van NIET-SNIJDEN. Het snelverkeer moet in deze gevallen dus ook voorrang geven aan het langzame verkeer. RICHTING-AANGEVEN GEEFT GEEN ENKEL RECHT OP VOORRANG

De Vallei | 1963 | | pagina 5