PACK #\!s PROFITEER NU Vakantie-aanbieding bij ARTIFOTO - Hoofdstraat 84 - Veenendaal VAN ENGEL ENBURG'S Burgerlijke stand ÏTLelis optiek RIA MARK: KERKDIENSTEN Maison Kramer De mooiste Damespullovers 7.95 - 8.95 - 9.95 enz. Damesvesten 10.95-11.95-12.95-14.95 enz. 0.79 0.29 1.10 1.15 249 dP? Officiële bekendmaking MARKTBERICHTEN van Vchuppen DINSDAGKOOPJES 1.68 vertrokken Ingekomen en Gevonden en verloren geen tijd voor televisie UW BRIL EEN SIERAAD! ZONDAGDIENST „Het Kwaliteitshuis" van onze Speciaalzaak in 10 seconden klaar Dur heeft een heer uit Arem (veur de minder goeie verstaanders: Arnhem) een boek geschreeve over de oorlogsdage van neegentienhonderd veertig. De schrijver van dat boek is officier in ons leeger. Zoo'n boek is niet iets amparts. De strijd is altijd een dankbaar onderwarp om de pen veur op te vatte. En ok over die bewuste meidage is al veul verschee- ne. Mar immer weer kwam ons leeger dur bekaaid vanaf. Ik heb altijd de indruk gekreege dat we toen zoo'n soort speul- goedleegertjie hadde. Goed genogt om bij een belangrijke gebeurtenis een keer in de houding te late wippe, mar verders veur de rest een genoeglik onderonsie. Die indruk heb ik zeivers niet opgedaan, mar die is me deur de jare heen van alleskante opgedronge. En nou is dur dan iemand opgestaan die alles geheel andersom betoogd. We hadde een pracht van een gewa pende macht in die dage. Bestaande uit keerels, van wie dur heel veul veur dur- lui vrijheid gevochte hebbe en die dur leeve hebbe gegeeve. En veur de nage dachtenis van die leste bin ik blij, dat er es iemand op de proppe gekomme is, die niet meegezonge heeft in het koor van min of meer minachtende schrijvers over ons toenmaalige leeger. Goed, we ware niet opgewaase teugen et andere leeger enteuge et ver raad. Mar de soldate stuk veur stuk heb be meer dan dur mannetjie gestaan. Ik vin dat gien reede om hoera over te roepe, omdat we nou min of meer in eere hersteld zouwe zijn. Dat klinkt mijn veuls te krijgshaftig en dat laat ik liever an liede over die daar meer genoege in hebbe. Ik bin alleen blij, dat et beweeze is dat we toch minse hebbe waar we in tijje van nood op reekene kunne. Dat zou ie alted niet denke. Je hoeft alleenig mar es te lette op onze meening over iets as de bescherming van de be volking, de bee-bee. Een heel groot deel van deuze persoone is verplicht an 't lee- re hoe onze bevolking in tijje van nood et best beschermd kan wurde. Dat is al een teeke. Et feit, dat dur niet genogt vrijwilligers te strikke zijn veur dit doel zeit al genogt. Mit die bee-bee-instelling is et feitelik zoo, dat et gedeelte dat dur an mee mot doen perbeert om dur zooveul meugelik onder uit te komme en et andere deel van onze bevolking et deel dat beschermd mot wurde z'n best doet om dur zoo weinig meugelik belangstelling veur te hebbe. Tenminste, dat denke we. Omdat we zoo'n lakkeniek soort minse zijn. Mar in ons hart neeme we alles ernstig op. Zoo zijn wij, an de buitekant lijke we zoo luchtig, mar in ons binnenste is et puure ernst. En trouwens, alle beschermende maat- reegele komme uit ons eige voort. De- geene die wij gekooze hebbe stelle ze in. Et zijn dus predukte van ons eige. Wij zijn gien geboore suldate en wij wurde ok niet as bee-bee-ers in de wieg geleid. En al wurde wij dur dan an onze hare bijgetrokke, omdat er mot, dan kun ne we nog net doen asof wij, persoonlik, dur heel niks mee uitstaande hebbe. Et zou lijken asof wij zukke zake as één groote grap neeme. Dat is mar goed ok. volgens mijn bescheije inzicht. As je altijd mar zou denke waar of et allemaal veur noodig was dan zou ie de spanning niet kunne verdrage. Mar we zijn toch ok heus wel zoo veurzichtig, dat wij on der de grap de ernst wegstoppe. En zur- ge, dat we toch weete wat ons te doen staat as de nood an de man komt. We speule niet greeg suldaatjie. Wel speule we greeg mit et suldaat-zijn. Mar we zijn gewaarschouwd. En dat zulle we niet makkelik vergeete. Wout Blauwkous. Gemeente Veenendaal De burgemeester van Veenendaal ves tigt de aandacht van de ingezetenen op het navolgende: Het komt nog steeds voor, dat vliegers in de 150 KV-lijn geraken. Dit kan tot zeer ernstige gevolgen leiden. Immers, behalve dat het verward raken van een vlieger in de geleidingsdraden een storing in de stroomlevering kan veroorzaken, is le vensgevaar voor degene, die de vlieger oplaat niet uitgesloten. In dit verband zij gewezen op het be paalde in artikel 429 van het Wetboek van Strafrecht, waarbij strafbaar is ge steld hij, die een vlieger oplaat of in de lucht heeft aan de lijn, die zich geheel of ten dele bevindt binnen een afstand van vijfhonderd meter van een boven grondse elektrische hoogspanningsleiding. Op overtreding van dit verbod is een straf gesteld van maximaal 14 dagen hechtenis of honderd gulden boete. Aangezien ook in deze gemeente een dergelijke hoogspanningsleiding aanwe zig is, mag een ernstige waarschuwing niet achterwege blijven. Met het oog op de grote gevaren aan dergelijke handelingen verbonden worden dan ook allen, die po enigerlei wijze met de jeugd in aanraking komen, hierbij ver zocht hun medewerking te verlenen aan het voorkomen van de hierbovenbedoelde voorvallen. Bovendien zal hierop van de zijde der politie worden toegezien en daartegen streng worden opgetreden. Veenendaal, 3 juli 1963. De burgemeester voornoemd, J. Hazenberg. SCHERPENZEEL Op de woensdag gehouden markt te Scherpenzeel werden 1.010.000 eieren aan gevoerd. De prijs varieerde van 12,25 - 12,90 de 100 stuks. Middenprijs 12,50. Henneeieren 9,tot 11,25 de 100 stuks. De handel was goed. BAD- EN STRANDMODE 1963 cllilio nllollu cyiiolln iillonlio yllo olion ol clhlm ollollo cynollo olloiilio yllo oli olion Hol (llilto nllollu cynollo nlloiilio clliho tillolln cyiioll» iillonlii» yllo olion Deze week extra aanbieding hoog waardige plastic artikelen BEKERSETS voor het kamperen of op reis onbreekbaar, 6 stuks verschillende kleuren KOP EN SCHOTELS in 2 kleuren POETSMANDJE of stofdoekmandje nu voor AFWASBAK grote maat 39 cm. rond mo del nu slechts EMMERS 8 L. inhoud met maatverde ling kost nu WASMAND 'n flinke maat onbreekbaar slechts TEILEN De moderne wasmiddelen hebben geen inwerking op plastic, hierdoor gaat een plastic teil langer mee. 45 cm. 55 cm. 65 cm. 75 cm. 2,69 4,49 6,98 10,98 Alleen dinsdag 9 juli Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Gemeente Rhenen GEVAAR HOOIBROEI De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij verhinderd is vrijdag 12 juli 1963 spreekuur te houden. Rhenen, 5 juli 1963. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. Gemeente Rhenen SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Rhenen, overwe gende dat gevaar voor hooibroei nimmer is uitgesloten, wijst belanghebbenden met nadruk op bovengenoemd gevaar onder opmerking, dat artikel 158 van het Wet boek van Strafrecht straf bedreigt tegen hem, aan wiens schuld brand is te wijten. Rhenen, 2 juli 1963. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. VEENENDAAL Geboren: Petronella Hendrina d. v. R. Roelofsen en J. I. Termaaten; Sylvia Jeannette d. v. P. Harmsen en G. J. van Besselaar; Wilhelmus Franciscus Hendrik Derk z. v. H. D. van Leeuwen en H. C. Nijland; Johannes Antonius z. v. H. Wil kes en J. F. van Hoeflaken; Rosalinda d. v. B. J. N. Uijterwaal en W. A. Bos; Jaap Wytze Bernhard z. v. J. van de Putte en W. A. Buist; Jan z. v. D. G. J. van der Schans en A. K. M. Stuivenberg; Petronella Wilhelmina Elisabeth d. v. T. H. G. van Loon en E. M. Zeestraten; Hinderk Jurren z. v. G. van Ravenswaaij en A. M. Engelage; Willempje Evedina d. v. A. Brands en W. Schoeman; (geb. te Rhenen); Aart z. v. E. van Manen en M. Geefshuijsen (geb. te Rhenen); Aaltje d. v. H. Wilkes en J. F. van Hoeflaken (geb. te Rhenen); Willem z. v. G. B. van den Brink en M. Gaasbeek (geb. te Ameron- gen). Ondertrouwd: G. Hendriksen en A. B. Versteeg; J. Willemsen en G. van de Bo- venkamp; W. Roodbeen en H. J. Helms; J. J. Reijerkerk en N. J. van Esseveld; C. C. van den Berg en M. van Dijk; J. Konings en C. Roelofsen; W. Veuger en J. G. van der Horst; F. van Ernst en B. van de Pol; G. J. Blankestijn en H. Geurt- sen; H. J. van Hardeveld en J. D. Diepe- veen; A. van Beek en A. W. van de Pol; N. A. Schoute en M. J. Molenaar. Gehuwd: W. J. Bos en A. J. Engelaan; J. van Geest en J. Laros; W. van Laar en M. W. Willemsen; J. Admiraal en G. van de Klift; W. van Engelenburg en J. Schreutelkamp; K. R. Kets en B. van der Hoog; C. van Grootveld en A. Wurster. Overleden: geen. RHENEN Geboren: Johanna Letta d. v. H. Kleijer en J. van Eden; Marinus Cornelis z. v. A. Drost en G. van de Bovenkamp; Nico Jacques z. v. W. N. Bos en A. E. Poot; Willempje Everdina d. v. A. Brands en W. Schoeman, Veenendaal; Lutina d. v. G. H. van Doorn en L. Hofman; Aart z. v. E. van Manen en M. Geefshuijsen, Vee nendaal; Antonia Bertha d. v. P. C. Win kel en J. G. van Dord; Bernardina Johan na d. v. J. H. M. Notermans en V. B. J. Vedder; Aaltje d. v. H. Wilkes en J. F. van Hoeflaken, Veenendaal. Ondertrouwd: J. Bos en G. G. Baars; A. van Kranenburg en M. Hovestad; J. Roelofsen en J. L. van Spanje. Gehuwd: D. van Ruler en M. van Laar. Overleden: Hendrika Petronella Leijen- horst, 67 jr., geh. gew. m.: C. Berkhof, Ederveen. RENSWOUDE Geboren: Janetta Adelina d. v. M. Boon- zaaijer en H. E. Robbertsen; Geurina Jan- netta d. v. G. Jansen en J. Bruggink; Willem Jacobus z. v. G. A. Bakhuizen en M. J. Versteeg. Gehuwd: W. Mulder en H. van Voort huizen. bij Uic opticien kunt l een zonnebril met j glazen op sterkte G verkrijgen HOOFDSTR.54 NAAST 0E APOTHEEK TEL:3(84 VEENENDAAL AMERONGEN Geboren: Neeltje Sophia d. v. A. van de Klift en S. van de Haar; Annemieke d. v. J. Bredius en J. van Dijk; Hendrika Jo hanna d. v. D. van de Broek en R. Hen zen; Willem z. v. G. B. van den Brink en M. Gaasbeek; Emiel Ronald z. v. W. Roest en K. G. Verhoef; Hendrik z. v. H. van Spanje en G. Ariesen; Jan Johan z. v. J. van Holland en J. E. de Heus. Ondertrouwd: Jan van Walsem en D. van Laar. Getrouwd: A. Hovestad en A. van Rem merden. DE KLOMP EDERVEEN Ondertrouwd: J. H. Koeman en S. Scha- renberg. Getrouwd: Veenendaal: C. van Raben- swaaij en J. Teunissen; A. C. J. Selhorst en M. A. J. E. van Gooi. RHENEN Ingekomen personen: H. v. d. Ham g. m. v. d. Heiden gez. van Culemborg; F. P. Heidingsfeld gez. van Veenendaal; C. van Dijk g. m. van Setten van Veenendaal; A. R. Katjoeng van Paramaribo (Suri name); J. C. van Meerten g.m. van den Oosterkamp van Lienden. Vertrokken pe,rsonen: D. Ravenhorst naar Zeist; J. L. Nissen gez. naar Vee nendaal; L. Grasmeijer naar Nederhorst den Berg; H. de Koning ge.z naar Vee nendaal; J. van Houten gez. naar Lien den; M. van Laar g.m. van Ruler naar Bennekom; A. Mulder naar Lienden; D. M. Robertz g.m. de Lange naar Apel doorn; G. Golstein gez. naar Amerongen; J. J. G. van Beckel gez. naar Canada; M. T. H. Wolterbeek naar Canada; R. Mallant gez. naar Verenigde Staten van Amerika. AMERONGEN Ingekomen personen: Y. B. T. M. Kem perman van Leersum; G. W. van Hens- bergen-van Blijderveen van Lienden; J. A. van Veenendaal van Rhenen; J. B. M. van Dijk-Nienhuis van Olst; K. van Dijk van Wijhe; J. L. Engelaar van Rhenen. Vertrokken: A. Verburgt naar Arnhem; W. van Verseveld naar Zeist; A. Hove- stad-van Remmerden naar Rhenen; M. van Oossanen naar Utrecht. VEENENDAAL Gevonden voorwerpen in de week van 26 juni tot en met 3 juli 1963: sleutelring met 5 sleutels; gestreepte bad handdoek; blauwe nylon dameshand schoen; bankbiljet; duimstok; gebreid licht blauw meisjesvest; beige damespor temonnee met inh. w.o. foto; bedelketting; wit kinderschoentje; z.g.a.n. windjack; gouden kinderring; blauw kinderrijwiel; H.M.T. ring met lipssleutel en rijwielsleu tel; koerduif. In dezelfde periode zijn de navolgende voorwerpen als verloren aangegeven: donker grijs geruit jongensjasje; bloed kralen ketting met gouden slot en vei ligheidskettinkje; bos huissleutels; brui ne jongensportemonnee met inh.; zilve ren schakelarmband met zilveren bal; blauw nylon jongensjack; veelkleurig badlaken; geel vest en dito broek; don kerblauw kort meisjesjasje; bruine diplo- matentas; beugelvisnet; sleutelring met 2 sleutels; dubbele rijwieltas met tijdschrif ten; vierkant doublé dameshorloge met zwarte bandje; Marokkaans lederen tas, inh. nylonregenjas en portemonnee met ongeveer 20,—; boxer (reu met halsband waaraan 2 penningen, waarvan één ge nummerd is 41163; rood driewielig kinder fietsje met blauwe wieltjes en wit za del; schooltas met MULO boeken 2B; groene sjaal. HET „vraagstuk" van de jeugd - het „probleem" van de jeugd hedendaagse termen waarover knappe geleerden maandenlang zit ten gebogen, om dan plotseling met lijvige rapporten in de openbaarheid te komen. De jeugd is totaal verwaarloosd, zegt de ene professor. Ze hebben nergens gevoel meer voor, geen eer bied voor de ouderen en een op bouw van de toekomst, kan hen nog minder interesseren. Ze willen al leen maar een ruim zakgeld, een bromfiets, films kijken, de twist dan sen d'r komt niks van terecht! Geen sprake van weerlegt een an dere geleerde. De jeugd is geen haar slechter dan vorige generaties. Ze hebben alleen heel andere ideeën van de tegenwoordige wereld en spe ciaal voor de toekomst. Ze willen zich op een andere wijze uiten dan wij dat gewend waren, maar onder al dat uiterlijk vertoon is heus wel de verantwoordelijkheidsbesef en plichtsbetrachting te vinden. Kijk maar eens naar de opbrengsten van al die inzamelingsacties die door de jongeren worden georganiseerd en uitgevoerd. Geef ze de ruimte en dan moet je eens kijken! Dan ko men ze misschien nog beter voor de dag, dan wij, wijze volwassenen. 't Is maar hoe je 't bekijkt, zou Brederode in zijn dagen misschien gezegd hebben, maar een feit is, dat de hedendaagse jeugd veel meer presteert en daardoor veel „beter" is, dan menig negatief rapport ons wil doen geloven. Gelukkig trekt de jeugd zélf zich weinig van deze drukte aan. Zij gaat in grote lijnen haar eigen weg en dat hierbij in alle stilte presta ties geleverd worden, waar menig volwassen mens zijn petje voor kan afnemen, wilden wij dit keer naar voren brengen in de persoon van Hendrika Geertruida Mark, Konin- ginnelaan 9 in Veenendaal. XXX Ria is een leuk vlot meisje van 17 jaar, dat ons onmiddellijk mee neemt naar haar typisch meisjes achtig ingerichte kamer. Hét grote nieuws kan ze moeilijk voor zich houden: ze is uitgekozen om een jaar lang in Amerika te komen stu deren Hoe en waarom? Laten we bij het begin beginnen. Toen Ria vijf jaar was verhuisden haar ouders van Ederveen naar Vee- woord ió aan: nendaal. Op de lagere school vroe gen ze haar wel eens wat ze later wilde worden. Onderwijzeres, zei ze dan prompt. Haar andere twee zusters en een broer interesseerden zich weinig of niets voor studeren, maar Ria wél! Het „buitenbeentje" zat amper na haar twaalfde verjaardag op het Chr. Lyceum. Vijf jaar lang zat ze óf in de schoolbanken óf thuis op haar ka mer de bergen huiswerk te maken. „Als ik thuiskwam ging ik eerst een uurtje heerlijk niks doen maar dan was het werken hoor! Ik weet zelf niet wat dat was maar ik deed het met plezier. Lezen vooral veel lezen, heb ik gedaan. Soms wel eens zo erg dat mijn moe der 's avonds laat de boeken weg haalde en me in bed stuurde!" Voor de televisie of films had ze in de week geen tijd. Terwijl vele van haar leeftijdgenootjes óf voor de televisie zaten óf langs de straat liepen, zat Ria te blokken. Vijf jaar lang! XXX De bekroning van dit doorzettings vermogen kwam een paar weken geleden. Na vijf zware examendagen kwam het verheugende nieuws: ge slaagd en nog wel met het hoogste aantal punten: een 10 voor aard rijkskunde, een 10 voor geschiedenis en vier achten voor de talen „Ach zegt Ria, „ik had bij mezelf wel gedacht dat ik het ge haald had, maar zoiets zeg je niet, hé Op dezelfde dag dat ze met haar diploma naar huis toe „vloog", kreeg ze het tweede verheugende bericht: een jaar naar Amerika! „U moet weten - ik had in een lerarenblad toevallig gezien dat je je kon opgeven bij de American Field Service om in aanmerking te komen voor een soort studiebeurs. Dit is een organisatie die via een uitwis selingsprogramma het contact tus sen de landen wil blijven handha ven. Wat ze er thuis van zeiden? Ach we dachten geen van allen dat het iets zou worden". Het liep anders, want nadat Ria allerlei formulieren had moeten in vullen, bleek de keus wel degelijk op haar gevallen te zijn. Met nog een groep Hollandse jon gens en meisjes gaat ze 5 augustus op de boot naar de States. Ze zal een jaar lang gaan wonen bij een artsengezin midden in Amerika, waar een dochter is van dezelfde leeftijd en waarmee Ria dagelijks naar school zal gaan. Maar er is nog meer! „Ja we worden ook ontvan gen op het Witte Huis door presi dent Kennedy. En dan maken we ook nog een drieweekse reis door heel Amerika. We moeten speeches houden over Holland Als ze er aan denkt, zou ze het liefst nu al vertrekken. Geen heimweh? „Oh nee ik kom toch weer terug?" En dan gaat Ria verder studeren. Ze wil graag lerares Engels M.O. worden en juist daarom is deze reis zo belangrijk voor haar. Good luck Ria en als je eens iets leuks meemaakt, laat je het ons dan ook weten? VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur ds. W. Vroeginde- weij van Barneveld. Julianakerk: 9.30 uur ds. P. de Jong; 5 uur kand. G. J. Wisgerhof. Vredeskerk: 9 en 9.30 uur ds. A. Wis gerhof. Sionskerk: 9.30 uur kand. G. J. Wisger hof; 5 uur ds. P. de Jong. Veeneind: 3 uur ds. A. Vroegindeweij woensdag 10 juli 7.30 uur ds. Dorsman van Staphorst. Dijkstraat: 2.45 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. O verduin; 5 uur ds. Melles. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. van Enk; 5 uur ds. Overduin. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 uur leesdienst; 5.15 uur ds. Heerma van Nunspeet. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Geref. Gem. Syn., geb. Eltheto: 9.30 en 5 uur leesdienst; woensdag 10 juli 7.30 uur kand. Verhoef van Capelle aan de IJssel. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Sorber van Winterswijk. R.K. Kerk, Salvatorkerk: 7.30 en 9.30 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Kerk, Willibrordkerk: 8 en 10.15 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligingssa menkomst; 12 uur Zondagsschool; 6.45 uur Openluchtsamenkomst; 7.30 uur Verlossingssamenkomst. Ned. Her. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Bos (voorber. H.A.); 5.30 uur ds. Pe ters van 's-Gravenhage. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. A. de Zeeuw van Doorn; 6.30 uur ds. N. Kooreman (jeugddienst). Ned. Herv. (Ger.) Evang.: 10 en 5 uur dhr. v. Hoeven van Benthuizen. Protestantenbond: geen dienst. Geref. Kerk 10 uur ds. L. Hoorweg e.m. van Haarlem (voorber. H.A.); 5 uur ds. B. Slingeberg van Renswoude. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst; vrijdag 12 juli 7 uur ds. Mieras van Krimpen. R.K. Ged. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Stekelenburg. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst; 10 juli 7.15 uur ds. Lichtenberg van Utrecht. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. v. Breugem. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds. de Jager (H.A.); 10.30 uur Jeugdkapeldienst; 6.30 uur ds. G. F. Overgaauw van Leersum. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. H. J. Mulder van Doorn. R.K. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 9, 10.30 en 6.30 uur ds. Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: ds. L. A. Klootwijk (legerpredikant); 6.30 uur dhr. Lief- ting uit Amersfoort. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst; woensdag 10 juli 7 uur ds. Aangeenbrug uit Rijssen. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Slingen- berg (Barneveldsestraat 6). SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. A. v. d. End uit Kootwijkerbroek (H.D.); 6.30 uur dhr. J. M. Meijer uit Veenendaal. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen (voorber. H.A.). Ver. Vrijz. Herv.: 10.15 uur „De Schans" mej. ds. Feikema uit Driebergen. Vrije Evang. Gem.: maandag 8 uur ds. W. E. van Petegem uit Bussum. OPZIEN BAREN IS NIET MOEILIJK! Trek een clownspak aan of een dui kerpak en men staart U aan. De re actie is echter negatief, want U bent clown noch duiker. Opvallen-positief- dat is lastiger. Het hangt in hoge mate af van Uw instelling. Uw smaak, Uw persoonlijkheid. En van de bril, die daarmede in harmonie is. De verwe zenlijking van dit opvallen is bepaald eenvoudig, als U de genoemde per soonlijkheidseigenschappen bezit. Want de bril die in harmonie met U is, vindt U by Eikendal. Zoek uit, kalm, zonder overhaasting, laat U adviseren en in- lichten-en hoor U zelf zeggen: „Ja, die bril is hetdie is sympathiek en apartdie past precies bij mijn wensen". Uw adviseur voor brillen Opticiën-specialist Prins Bernhardlaan 4 - Tel. 3784 VEENENDAAL Leverancier van alle ziekenfondsen DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. C. P. Engel, tel. 2529. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. RHENEN: Dr. F. Almekinders, tel. 432. Apotheek Deys geopend van 11.30-12 u. Andere uren uitsl. spoedrecepten. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossen- dorp en van Ommeren: Dr. van Omme ren te Eist, Tel. 08377-217. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Rademaker te Ederveen, tel. 08387- 201. SCHERPENZEEL: Dr. van Vulpen, tel. 03497-Z20. BAVAROISE - AARDBEIENTAART een van onze specialiteiten vanaf 5,per stuk. A.s. zaterdag heerlijke frisse APPELTAART 2,— per stuk. In onze espressobar ons bekende ESPRESSO-IJS. Ook om mee te nemen. Kerkewijk 21 Veenendaal Tel. 2365 Tel. espressobar 3619 Natuurlijk bij PASFOTO'S klaar terwijl IJ wac ht

De Vallei | 1963 | | pagina 2