zomer opruiming Ant. de Ruiter Wethouderssalarissen opgetrokken van 3000*- tot f 4700*- Wethouder Griffioen voortaan loco-burgemeester ,jp4rü}oto" Model-verordening wierp enkele vragen op Salarissen Officiële bekendmaking AMERONGEN Koopcentrum Veenendaal ESTRELLA, 2 smaken Soft-ice-machine Snackbar 't Noorden Uit Rhenens Raadzaal Geslaagden Huishoudschool te Veenendaal Df'cfe Sfup Veerhuis SCHERVEN BRENGEN GELUK Nieuwe zaak in Patrimonium laan Woningnood Schoorsteenvegen Brandweermateriaal RHENEN Leeuw verdronken Uit de Raad van Renswoude ZWARE EISEN Jaarwedden Diversen Woningen Rondvraag RUSLAND EN CHINA IN HET Ter kennismaking met onze nieuwe Het adres voor Uw hartige hapjes ONZE GROTE begint a.s. donderdagmorgen 18 juli 1963 om 9 uur 's voormiddags. Op alle artikelen buiten de opruiming nu 10 korting, uitgezon derd enkele merkartikelen. Zie onze grote restanten-etalage, onge looflijk goedkoop. Huishoudgoederen Iets extra's Enkele licht beschadigde KINDERLEDIKANTEN, uitz29,50 Enkele beklede WIEGEN, VOOR DE HELFT VAN DE PRIJS. 100 wollen AaBe WIEGDEKENS, iets vuil, nu9,50 Enkele stuks, iets vuil geworden, BOXKLEDEN, zeer goedkoop. Grote partij WOL, bekend Veens Partij restanten WOL, van 2,85, merk, per vol ons, nu1,49 uitzoeken1,98 -fo In de winkel bakken vol koopjes, loop even binnen en doe uw voordeel alles noemen gaat niet, zie daarom onze etalages MANUFACTURENHANDEL Hoogstraat 12 Telefoon 2627 De mededeling dat wedhouder Griffioen voortaan als loco- burgemeester zal optreden in plaats van wedhouder Van Ge- sink deed de heer Scholte (VVD) in de dinsdagavond gehou den gemeenteraadsvergadering de opmerking maken dat het college niet alle egards in acht had genomen. Spreker wist er al van en had ook al eerder Iets hierover gelezen, terwijl het nu pas officieel ter kennis van de raad wordt gebracht. De heer E. P. van Dijk (Vrije Partij) merkte op, dat de ziekte die ons land momenteel teistert (spreker doelde op de kabi netscrisis) ook al was doorgedrongen tot Rhenen. Hij zag deze functieverwisseling als een teken van politieke armoede en verbaasde zich erover, dat een partij, die één derde van het aantal zetels in de raad bezet, niet in staat is een loco-bur gemeester naar voren te brengen. Wedhouder van Gesink (PvdA), verklaarde door niemand onder druk te zijn gezet. Reeds direct bij de aanvaarding van de functie van loco-bur gemeester had spreker verklaard deze aan wethouder Grif fioen (A.R.) te zullen overdragen, wanneer laatstgenoemde zich metterwoon in Rhenen had gevestigd. Hoewel niemand er op tegen was dat de salarissen van de wethouders per 1 januari 1963 worden gebracht van 3000,op 4700,maakte de heer Klaassen (CHU) toch nog wel enkele opmerkingen van bedenkelijke aard. Hij was het om te beginnen niet eens met de burgemeester dat de salarissen los moesten worden gezien van de per soon. Wethouder van Gesink gaf hij het brevet van onvermogen, omdat deze had bedankt voor locoburgemeester omdat hij te ver van Rhenen's centrum zou wonen. De andere wethouder zou de porte feuille van financiën beheren, doch dat doet grotendeels de burgemeester zelf, nog steeds aldus de heer Klaassen, ter wijl de burgemeester ook al de porte feuille van openbare werken beheert. Spreker zou het helemaal niet kwaad vinden als er aan het wethoudersschap Voor dc primaire opleiding: Te Veenendaal: Heiny Aalbers, Roelie v. Alfen, Jopie v. Appeldoorn, Adrie v. Barneveld, Rina v. Barneveld, Gerrie v. d. Berg, Nellie Berkhof, Gonnie v. Bins- bergen. Geertje v. d. Bovenkamp, Magda v. d. Bosch, Hennie Bouman, Anneke v. d. Brink, Marjan Budding, Gerda v. Capelle, Weiny v. Deelen, Gerda Donkelaar, Anja v. Doorn, Elly Drost, Herma v. Dijk, Geu- rie v. Eden, Cockie v. Ginkel, Greetje de Graaf. Rina v. d. Haar, Eva Hardeman, Hennie Hasenboom, Rika Helms, Cobi Huiberts, Hettie Jordaan, Corrie v. d. Klift, Jannie v. Kooten, Jansje v. d. K.raats Betsie de Kruiff, Hieke v. d. Lagemaat, Lya v. Leeuwen, Wilie Louens, Joke v. Manen, Ria v. Manen, Wennie Meijerng, Ada v. Muyden, Els Odijk, Corrie Reijnen, Aria Romijn, Gerrie v. Rotterdam, Lya Sanders, Gerda Schoenman, Rita Slok, Wilma Spies, Joke Steijnen, Carolien HOOFDSTRAAT84 VEENENDAAL PASFOTO'S M10 SECONDEN KLAAR Sukkel, Lena Vink, Greetje v. d. Weerd- hof. Marijke v. Wijk. Te Amerongen: Jan nie Diepeveen, Gerrie v. Eek, Els v. d. Heijden, Gonnie de Kroon, Sarina Pluy- gers, Wallie Walrabenstein. Te Benne- kom: Willy v. Dijk. Te Ede: Ada v .d. Brink, Beppie Groene- veld, Ina Groeneveld, Riek v. Wagensveld. Te Ederveen: Dina v. d. Brink, Joke v. Dijk, Adrie Floor, Eefje v. Kesel, Celia Methorst, Eefje Methorst, Jannie Nap, Jannie Post, Helma v. d. Wolfswinkel. Te De Klomp: Gerda Pol. Te Lunteren: Marietje de Koning, Alie v. Veldhuizen. Te Overberg: Willie Drost, Beb Jagten- berg, Gijsje Sanders. Te Renswoude: Ans v. d. Hoek, Elly op 't Land, Gerrie v. Ginkel, Jannie Nijburg, Willie v. d. Ven del. Te Rhenen: Truus Hartman, Ina Klaassen, Joke Mulder, Jannie Schipper. Te Scherpenzeel: Maatje Moesbergen, Cor rie Rietberg, Eefje Wagensveld. Te Eist: Geurtje Berkhof. Getuigschrift met lof behaalden: te Veenendaal: Hettie Demoed, Truus Gaasbeek, Lida v. Hardeveld, Cor rie v. Holland, Frea Lems, Dinie Leppers, Gerrie Reede. Te Eist: Stoffelina v. d. Berg. Te De Klomp: Marrianne Otte. Te Scherpenzeel: Neeltje v. d. Have. Te Over berg: Jannie v. Ginkel. Voor de Vervolgopleidingen: Assistenten: Te Veenendaal: Rita Aalbers, Ada Bud ding, Eva Davelaar, Dikkie v. Doorn, Truus v. Ginkel, Dieneke Hiensch, Gea Nieymeijer, Josien Reuvers, Attie Ver meulen,. Te Rhenen: Ria Gaasbeek, Dinie v. Lienden. Te Ede: Bep v. Ruiswijk. Te Eist: Katrie Verweerd. Te Amerongen: Truus v. Ginkel, Dieneke Hiensch, Josien Reuvers, Attie Vermeulen. Te Rhenen: Ria Gaasbeek, Dinie v.,Lienden. Te Ede: Bep v. Ruiswijk. Te Eist: Katrie Verweerd. Lies v. Doleweerd. Te Overberg: Bep v. Beek. Overberg: Bep v. Beek. Leerling Verkoopsters: Te Veenendaal: Annie v. Braak, Reiny de Koning, Truus Roks, Riekie Schoe- man. Te Scherpenzeel: Lies v. d. Broek, Corrie Evertse, Letta Hoevelaken. Te Wa- geningen: Hennie v. d. Spek. Kinderverzorgsters, Centrale Raad: Te Ede: Jannie v. Beek, Gerda v. Deu- tekom. Huisnaaisters: Te Veenendaal: Toos v. Doorn, Alie v. d. Pol. Te Amerongen: Henny v. Dole weerd, Gretha Oosterbeek. Te Eist: Sarie Klomp. Vooropleiding Verzorgende Beroepen: Te Veenendaal: Nelleke Bastmeijer, Jannie v. Hees, Frederika Hoogerdijk, Je- annette v. d. Pol, Maaike v.Rees, Herma v. Schaik, Wimke v. Wely. Te Ede: Ina v. Rotterdam. Te Overberg: Eef Rijksen. Vormingsklas: Te Veenendaal: Henny Bekker, Bets de Fluiter, Nettie Diepeveen, Irene v. Gin kel, Toos Griffioen, Anneke Hiensch, Lyda Hiensch, Emilie Orvan, Lya v. d. Mey- den. Te Rhenen: Mieke v. d. Bosch, Willy Hartman, Annelies Heres. Te Eist: Wille- mien Drost. Te De Klomp: Jelies den Hartog. een examen vooraf zou gaan. Trouwens dat vond hij ook wel nuttig bij benoe mingen van burgemeesters. („Ik zou vast zakken", bracht de voorzitter in het midden). Klaassen (CHU) burgemees ter en wet houders examen doen De heer mr. Deen (PvdA) was van mening dat de bezoldiging van een wethouder verhoudingsgewijs niet la ger mag liggen dan die van de best be zoldigde ambtenaar. De wethouders moeten bepaald gekwalificeerd werk verrichten en dat moet gehonoreerd worden. Spreker vond het maximum hier wel op zijn plaats. Het werk nam volgens hem zeker een derde van een hele week in beslag. De heer Verwoert (SGP) was er eerst tegen, maar toen hij had gelezen wat voor enorme bedragen de wethouders in de gemeente Utrecht ontvangen, was hij omgegaan. Het voorstel van b. en w. om het ver zoek van mej. van Essen om het veer huis te kopen aan te houden totdat de ze zaak geheel was onderzocht, bracht de tongen in beweging. Allereerst deel de de voorzitter nog mede, dat advies was ingewonnen bij de gemeente Ren- kum en bij de vereniging van Neder landse Gemeenten. De heer Klaassen (CHU) noemde het voor de exploitante van het voormalige veerhuis, waarin nu hotel „De Stichtse Oever" is gevestigd, een onhoudbare toestand. De heer Scholte (VVD) protesteerde met klem dat B en W de zaak zo op de lange baan hadden geschoven. Met nog enkele andere raadsleden vroeg spr. zich af of er geen bekwame amb tenaren meer waren om deze zaak zelf tot een goed einde te kunnen brengen. In eerste instantie wilden verschillen de woordvoerders staande de vergade ring een beslissing nemen tot verkoop. De voorzitter waarschuwde ervoor ge meentelijk bezit nooit te mogen afsto ten beneden de waarde. Bovendien wil de spr. de garantie dat het hotel zal blijven. Hij wees in dit verband op het verdwijnen van hotel „Het Wapen van Hardebroek". De heer Klaassen stelde het zeer op prijs dat verkocht wordt met het be- Wanneer het spreekwoord „scherven brengen geluk" op waarheid berust (en wie twijfelt daar aan?) dan is de huwelijkse staat van twee Veenendaalse echtparen goed begonnen. Vrijdag - de dag vóór de mas sale vakanties - stapten op het gemeentehuis niet minder dan zes paartjes in de huwelijksboot en om die reden hadden ook de trouwrijders het bijzonder druk. Zó druk zelfs dat ze elkaar op de hoek Dennelaan - Sparrelaan in het vaarwater zaten. Op genoemd punt kwamen na melijk twee auto's met bruilofts gasten van twee verschillende trouwpartijen met elkaar in bot sing. Een duidelijker bewijs dat de trouwlustigheid op die dag bij zonder groot was, valt er toch niet te leveren In ieder geval ontstonden er door die botsing scherven en omdat scherven tóch geluk bren gen zullen de twee bruidsparen zonder twijfel prettige witte- broodsdagen tegemoet gegaan zijn. Vorige week vond de opening plaats van een nieuwe zaak in het voormalige Geschenkenhuis aan de Patrimonium- laan. Het is het tweede winkelpand van de sinds vijf jaar gevestigde firma Berko-Electro uit Ede aan het Maan- dereind. Het pand Patrimoniumlaan 45-47 heeft men, nadat het Geschen kenhuis er uit was verdwenen, grondig verbouwd en gemoderniseerd. Het re sultaat hiervan was ruim 200 m2 win kelruimte waar radio's, t.v.'s, huishou delijke- en elektrische apparaten op zeer aantrekkelijke wijze konden wor den geëtaleerd. Het assortiment apparaten e.d. is uitermate gevarieerd en volledig aan gepast aan de moderne fabrikaten. Zaakwaarnemer is de heer Hasse laar. De centrale werkplaats van de Berko-Electro met een eigen onder houdsdienst, blijft in Ede. Wél bestaan er plannen om in de naaste omgeving nog meer van dergelijke panden te gaan inrichten. Op de dag van de opening kregen zowel de firmant als de filiaalhouder vele gelukwensen in ontvangst te ne men. De winkelstand in Veenendaal- zuid is met dit filiaal een belangrijke stap vooruit gegaan. ding dat het een hotel blijft. De heer De Jong (PvdA) wilde alleen aan de hoogstbiedende verkopen. De heer Wis- gerhof (SGP) vond dat mej. Van Essen de zaak omhoog heeft gebracht en dat de gemeente daarvan geen profijt mag trekken bij eventuele verkoop. In latere instantie kon de raad, wier mening duidelijk vóór spoedige ver koop is, er vrede mee hebben dat de zaak nog eens wordt bekeken, doch er werd de eis bij gesteld dat definitief in de volgende raadsvergadering deze aangelegenheid zijn beslag zal moeten hebben gekregen. Uit een ingestelde enquete over de woningnood was gebleken dat die in werkelijkheid iets kleiner was dan werd verondersteld. Dacht men 596 woning zoekenden te hebben, in feite zijn het er nu 395. De heer Scholte (VVD) had veel waar dering voor de enquete, maar betreur de het dat van Achterberg geen gege vens waren opgenomen. Daar zijn vol gens spreker sinds 1945 slechts 14 wo ningen gebouwd. Hij betreurde dit. De heer Klaassen (CHU) was het met Scholte eens, doch aan de andere kant was hij verheugd dat de woningnood zo meeviel. Wethouder Griffioen bracht naar vo ren de vereniging „Achterbergs Belang" te hebben gevraagd om gegevens over Achterberg. Men had er nooit iets van gehoord. De heer Klaassen was hier over lichtelijk verbaasd. „U zult voor Rhenen de gegevens toch ook niet heb ben gevraagd aan „Rhenens Belang", zo wierp hij in het midden. De heer E. P. v. Dijk (Vrije Partij) maakte duidelijk dat wil men wonen, ook huur zal moeten betalen, waarmee hij wilde aantonen dat men vaak wel een behoorlijke woning wil hebben, .maar niet al te veel huur wil betalen. Hij stelde West-Duitsland als voor beeld waar men een zesde van h?t in komen verwoont. De voorzitter was het roerend met Van Dijk eens. De heer Van Dijk riep uit: „Wonen is leven". Hij voegde eraan toe: „men moet niet zeggen: de huur is zo gauw verslapen." E. P. v. Dijk (Vrije Partij) wonen is leven Wethouder Van Gesink (PvdA) klaag de erover de wat duurdere woningen niet kwijt te kunnen. De heer Scholte (VVD) protesteerde tegen die uitlating. Hij was van mening dat de heer Van Gesink zijn partij betere voorlichting in dit opzicht moet geven. In de algemene politieverordening werd het voorschrift opgenomen dat men ver plicht is jaarlijks zijn schoorsteen te ve gen. De heer V. d. Voort (K.V.P.) protes teerde heftig hiertegen. Hij vond het niet op z'n plaats bij een brandverzekering, maar zeker niet in een politieverordening. Hij kreeg de aantekening te hebben tegen gestemd.De heren E. P. van Dijk en Klaas sen drongen er nog eens op aan de inge stelde bepalingen ook na te leven. Overal staan nog vrachtwagens geparkeerd, ter wijl ook daartegen een verbod was ge maakt. De voorzitter zette uiteen dat dit door de rechter onverbindend was ver klaard, maar dat er nog aan gedokterd wordt. Het was ook de heer Kerkstra op gevallen dat er hinderlijk wordt gepar keerd bij de begraafplaats. De heer Scholte verzocht de nodige aan dacht te besteden aan het brandweerma teriaal daar hem was gebleken dat er moeilijkheden waren met de motor in de nevelspuit van de DAF. Spreker had het gevoel dat wanneer er overleg met de DAF zou worden gepleegd er wel iets te bereiken viel. Het is uiteindelijk geen reclame voor deze firma dat de door haar geleverde motor nukken vertoont. Ook de remmen zouden hebben geweigerd. De voorzitter sprak dit laatste tegen. Hij zou de tip echter in gedachten houden. Het klinkt misschien wat ongeloof waardig, maar in Ouwehands Dieren park is een leeuw verdronken. Het ge beurde zondagavond, toen de laatste bezoekers het park verlieten. Toen de leeuw tewater was geraakt in de drie meter diepe gracht, die vijf meter breed is en de roofdieren op een veilige af stand moet houden van de mens, werd onmiddellijk alarm geslagen. Toen er hulp kwam opdagen, was het echter al te laat. De leeuw, een manne tje van ongeveer twee jaar, was ver dronken. Het dier heeft niet meer ge probeerd te zwemmen. Hieruit conclu deert men dat het beest onwel moet zijn geworden. Er is in het verleden namelijk al eens vaker een leeuw in de gracht geraakt, doch dan kon de koning der dieren steeds met behulp van een ladder worden gered. De rijkspolitie heeft nog lange tijd gedregd, doch kon de verdronken leeuw niet vinden. Eén van de oppassers is daarop in de gracht gedoken en kon zo de drenkeling boven brengen. VOETBAL Indeling GVVV, 2e kl. B., seizoen '63- '64: CSCA - Amstelveen; Enter Voor uit - Enter Over.; Excelsior '31 - Rijs- sen; GWV - Veenendaal; Hoogvliet - Hoogvliet; Kozakken Boys - Werken dam; Noordwijk - Noordwijk; Quick Boys - Katwijk; SDCP - Putten; Voor waarts - Vriezenveen; IJsselmeervogels - Spakenburg; Zuidvogels - Huizen; Zwaluwen - Vlaardingen. Gemeente Rhenen TIJDELIJKE AFSLUITING LIJSTERBERG In verband met de woningbouw ter plaatse zal vanaf heden de Lijsterberg (de verbinding tussen Achterbergsestraat- weg en Valleiweg) tijdelijk voor alle ver keer worden afgesloten. Rhenen, 16 juli 1963. Burgemeester en wedhouders voornoemd, De burgemeester, L. Bosch-v. Rosenthal. De secretaris, Th. v. d. Willink. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis dat hij deze week in plaats van vrijdag 19 juli spreekuur houdt op donderdag 18 juli des voormiddags van 9.30-11.00 uur. Rhenen, 16 juli 1963. De burgemeester voornoemd, L. Bosch-v. Rosenthal. MELKSANERING Burgemeester en wedhouders van Rhe nen herinneren de ingezetenen er nog eens aan, dat in verband met de destijds De uitgebreide model-verordening Recreatiebedryven van Gedeputeerde Staten is vrijdagavond in de Renswoudse gemeenteraad geen hamerstuk geworden. an de zij de van de A.R.-fractie werden er namelijk verschillende vragen gesteld die in feite neerkwamen op een verkapt verwijt aan de samenstellers van deze verordening om dat een en ander zo uitgebreid mogelijk gesteld is. Burgemeester Hosang vond in zijn antwoord kennelijk een duidelijke argumentatie, zodat de verordening alsnog met algemene stemmen kon worden aangenomen. Een ander belangrijk besluit was de bouw van veertien nieuwe woningen waarmee de woningnood-misère in Renswoude weer een stapje dichter bij een oplossing komt. Toen de model-verordening ter spra ke kwam, vroeg raadslid H. Vermeulen (AR) zich af of er niet te zware eisen in werden gesteld. „Worden hierdoor niet veel mensen getroffen die reeds als zodanig werkzaam zijn?" H. Vermeulen (AR) zwaar Burgemeester Hosang wees er op dat de verordening in feite bedoeld is als een middel ter voorkoming van zede loosheid e.d. Ter verbetering van de huidige situatie wordt aan recreatiebe- drijven 10 jaar de tijd gegeven om dit op het peil van de verordening te bren gen en voor de kampeerboerderijen geldt een periode van 5 jaar. De heer Vermeulen vroeg ook nog welk nut het had de gebruiksbepalin- gen door b. en w. afzonderlijk te be oordelen. De voorzitter antwoordde hierop dat de kampeerkaart a.h.w. het paspoort is voor vakantie. „Bij wangedrag kan deze worden afgenomen, hetgeen be tekent dat de kampeerders dus zonder kaart nergens terecht kunnen. Hierin ligt het fatsoenselément." De raad ging zonder meer accoord met het voorstel 1000,te fourneren voor de aanleg van een rijwielpad op de Slaperdijk tusfeen de Veen weg en de Fliertseweg. Nadat de heer W. v. d. Brandhof (Gem. Bel.) verslag had uitgebracht van de commissie van onderzoek voor de voorlopige vaststelling rekeningen 1961 en meedeelde geen onregelmatigheden te hebben gevonden, kwam het punt jaarwedde wethouders aan de orde. W. v. d. Brandhof (Gem. Bel.) verslag De raad ging geheel accoord met het voorstel om het maximum-bedrag van 1550,per jaar te betalen. Bovendien was iedereen het er mee eens, dat bij overlijden de weduwe en wezen een éénmalige uitkering te doen, gelijk staande aan een jaarwedde. Alleen in dien de persoon tijdens zijn ambt komt te overlijden. Ten behoeve van de verbetering van verschillende wegen heeft de gemeente aan de Groeperkade een stuk grond van Domeinen gekocht, groot 39,70 wat?, voor een bedrag van 1634,waar in is begrepen een bedrag van 840, voor 2400 m3 zand die van de kade ter plaatse is afgegraven en is gebruikt voor de aanleg van de Ubbeschoter- weg. De heer Vermeulen meende uit het voorstel te moeten opmaken dat die 840,voor rekening van de aanne mer zou moeten komen, doch de voor zitter verduidelijkte dat het zand voor dien gebruikt was voor de egalisatie van de Ubbeschoterweg. Vervolgens ging de raad accoord met het voorstel het plaatselijke Groene Kruis een subsidie te verlenen van f 1679,en om aan dokter ter Velde het woonhuis te verkopen voor 30.400,— Twee punten van de agenda werden achter besloten deuren behandeld, na de openbare vergadering. Het ging hier om de gunning van de bouw van 6 woningwetwoningen die onderhands werden aanbesteed aan de Veenendaalse aannemer Van Doom voor de somma van 93.000, Naast deze 6 woningwetwoningen mogen er in Renswoude ook nog 8 premie-woningen en 6 woningen in de z.g. vrije sector worden ge bouwd. Dezelfde aannemer wilde tevens de 8 premie-woningen bouwen en had daarom aan de gemeente verzocht de bouwgrond hiervoor te kunnen kopen. Het betrof hier een perceel groot 2187,5 m2 aan de Barneveldsestraat, dat de gemeente thans aan de aannemer heeft verkocht voor de prijs van 24.000,onder voorwaarde dat de be trokken premie-woningen worden be woond door woningzoekenden uit Renswoude. Zouden zich niet voldoende gegadig den voor deze woningen uit Renswoude aanmelden, dan zal vergunning tot ves tiging worden verleend aan diegenen, die economisch aan deze gemeente dan wel aan een gemeente in de onmiddel lijke omgeving zijn gebonden. Bij de rondvraag stelde de heer Ver meulen voor de Oude Holleweg te ver anderen in Holleweg. Dit zou nu wel mogelijk zijn omdat sinds de grenswij ziging de Holleweg niet meer in de gem. Renswoude ligt. Hierover zal nog nader gesproken worden. ingevoerde melksancring in de gemeente Rhenen een klachtencommissie is samen gesteld, waarin zitting hebben twee ver tegenwoordigers van de hier gevestigde melkhandelaren en negen vertegenwoor digers uit de consumenten en vrouwen bonden, terwijl het voorzitterschap van deze commissie in handen is gelegd van de burgemeester. De aandacht wordt er op gevestigd, dat men zich met eventuele klachten over de melkvoorziening tot deze commissie (p.a. Gemeentehuis Rhenen) kan wenden. Ui teraard dienen eventuele klachten en bezwaren behoorlijk gemotiveerd naar voren te worden gebracht. Voorts wordt er op gewezen, dat men in het bezorgings-rayon Rhenen-stad de keuze kan maken uit drie melkhandelaren en in het bezorgingsrayon Achterberg uit twee melkhandelaren. Rhenen, 16 juli 1963. Burgemeester en wedhouders voornoemd, De burgemeester, L. Bosch-v. Rosenthal. De secretaris, Th. v. d. Willink. ANDER MUZIEKKORPS Naar wij nader vernemen is er geen sprake van dat op maandag 5 augus tus het Stafmuziekkorps van het Leger des Heils in het kader van de Licht- week een concert zal geven, zoals in ons nummer van 12 juli werd vermeld. Wél zal de afd. Zeist van het Leger des Heils op die datum naar Amerongen komen om daar een openluchtsamen komst uiteraard met de gebruikelijke begeleidende kopermuziek te houden. Dit gebeurt op uitnodiging van de Herv. Ger. Evangelisatie Commissie van Amerongen. De verhouding tussen de twee grote communistische staten blijft een raadsel. China heeft grote grieven tegen Rusland, die het-goed-Chinees-op de achtergrond alleen noemt, maar zeer ernstig meent. wordt iedere DINSDAGMOR GEN tot 13 uur en ZATER DAGS de gehele dag een in teressante warenmarkt ge houden in het centrum van het dorp. zijn de winkels op WOENS DAGMIDDAG na 13.00 uur gesloten. trekt de koopavond op VRIJ DAG tot 21.00 uur altijd weer grote belangstelling, en zijn de winkels ZATER DAGS de gehele dag (tot 18.00 uur) geopend. In 1858 dwong het tsaristische Rusland China een groot stuk van Mandschoerije af te staan; in 1860 volgde de gedwongen afstand van nog een stuk tot aan de plaats waar Rusland zijn grote haven aan de Stille oceaan, Wladiwostick, bouwde; in 1881 namen de Russen een stuk bij Sing- kiang; en de communisten drongen Bui- ten-Mongolië binnen, dat ze onder Rus sische invloed willen houden. Bovendien keurden de Russen China's aanval op In dia af, weigerden hulp tot het veroveren van Formosa en lieten in alles merken dat zij geen uitbreiding van de Chinese invloed in Zuid-Oost-Azië wensten. Dit al les zou reeds voldoende zijn voor een complete breuk, maar China voert zijn politiek op Chinese wijze; het praat ideo logisch, gesprekken, die meer middel zijn dan doel. Ook Rusland weet dit en hand haaft zich ook op dit punt. Het wil China dwingen Rusland te volgen zonder ver vulling van de Chinese wensen. China draagt dit alleen, als het er voordeel in ziet; ook bij een wereldconflict zal het hierdoor zijn houding laten bepalen; ver geten doet het zijn hoofdeisen niet. geven wij op DONDERDAG 18 JULI a.s. van 3 tot 5 uur 's middags aan een ieder een GRATIS IJSJE op vertoon van deze advertentie. Thans ook verkrijgbaar halve en literbekers ijs. J. VAN GINKEL, Pr. Bernhardlaan 60 - Veenendaal. vul nu aan voor dat de prijsverhogin gen komen. Partij zware graslinnen lakens 180 br., met klein vlekje van 9,50 nu uitzoeken 6,75 Slopen 0,75 1,39 Gebord. Slopen 1,39 1,69 Gebord. Lakens, 180 br. 5,95 6,50 150 br4,95 Effen graslinnen Lakens, 180 br. 5,50 Heren zomerpantalons 9,25 Korte Herenbroeken 6,98 Shorts 2,98 4,95 7,50 Effen Tuinbroeken, uitz5,60 Dames Strandpakken, 1. broek nu 9,50 Teddyjasjes 10, Jongensblouses 3,98 3,19 4,19 Damespullovers, k.m. 6,95 7,50 8,95 Damespullovers, l.m12,50 Damesvesten 12,50 Teddy Reiszakken 12,50 4 grote Stofdoeken voor 1, Gekleurde flanellen Lakens bekend merk, 150 br. nu 5,50 175 br5,95 Partij Baddoeken 1,29 1,49 1,98 2,19 Badstof Panlappen 3 voor 1, Theedoeken 0,69 0,95 Washandjes, 6 voor 1, Wafeldoeken, 4 voor 1, Zakdoeken, 4 voor 1, Jongens zomerpantalons 7,25 Korte Jongensbroeken 3,85 Damespantalons 7,98 Damesblouses 3,98 Windjacks met 40n/o korting. Orlon Vesten 9,50 werkelijk iets aparts. Jongenspullovers 7,9,50 Jongensoverhemden 2,98 2 paar le keus Nylonkousen voor 2,50 Damesslips 0,98 Partij Damesschorten, buitengewoon voordelig. Effen Dusters, leuke kleuren nu uitzoeken4,95 Dusters met mouw, nu 7,50 Vuil geworden witte Damesjassen uitzoeken 7,50 Vuil geworden korte Slagersjassen 7,50 5 m. Pyamaflanel, voor 4,75 Speelpakjes 2,19 Herensokken, per paar 1,00 Crêpesokken, per paar 1,50 Kindersokjes 0,49 Jeagersokjes 0,50 Jongenssokken 0,80 Herenoverhemden 6,49 Leuke flanellen Damespyama's^ gebl. jasje, effen broek 5,95 Damespyama's, katoen 7,50 Flanellen Herenpyama's 6,50 Pyamajassen (heren) 4,50 Pyamajassen (dames) 4,15 Babydolls 4,19 Badpakken, Helanca 17,85 Meisjesbadpakken 11,50 Kinderbadpakken 7,30 Restanten Badpakken, zeer goedkoop. Terlenka Kinderrokjes, nu 4,00 Jongenszwembroekjes 1,19 In ONTBIJTLAKENS brengen wij deze keer BIJZONDERE KOOPJES, zolang de voorraad strekt pracht gebloemde Ontbijtlakens, extra grote maat, uitzoeken. Pracht gebloemde KLEEDJES 1.98 Nog iets extra's, KINDER-SWEATERS, pracht kwaliteit, uitzoeken3,75 Nylon velours VESTJES5,00

De Vallei | 1963 | | pagina 2