uerbeleringen aan uaiieischool (voorlopig) niet uitgevoerd BERTUS CORNELISSEN: 0 E 1 KRUISWOORDPUZZEL ARAM De vorst van Suprania Gesprek met de aanvoerderiv RHENEN DE KLOMP EDERVEEN TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 31 JULI 1963 Nr. 60 Komt er een openbare school in Ederveen p V. A. B. [KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE „Forellen"-heren niet naar de bond Buurtweg en Trapjesweg worden verbeterd Groene Kruis kampt met gebrek aan lokaliteit Floristen vonden record aantal plantensoorten Opgave nr. 64 V.R.C. mist nog schutters, maar defensie sluit als een bus In dc woensdagavond gehouden vergadering van de Edese gemeenteraad werd langdurig gediscussieerd over het voorstel van B. en W. een crediet van 14.600, beschikbaar te stellen voor verbeteringen aan de O.L. School de Valleischool te De Klomp. Verschillende leden van de Raad gingen hiermede niet akkoord en daaren tegen werd een voorstel van de heer Bos (VVD) om het voorstel aan te houden met 16 tegen 11 stemmen aangenomen. De Heer Bos (V.V.D.) achtte het niet verantwoord om meer dan veertien mille beschikbaar te stellen aan een school, die krachtens haar ongunstige ligging geen levensvatbaarheid heeft. Van de 33 leer lingen komen er slechts 8 uit De Klomp en de overigen uit Ederveen en in de toekomst ziet het er niet naar uit dat deze cijfers gunstiger voor De Klomp komen te liggen, eerder voor Ederveen. Het zo» wenselijker zijn om in Ederveen twee noodlokalen te stichten en dus de schooï naar de kinderen te brengen, iets wat wij overal in ons land zien gebeuren. Verbc^ teringen aan de Valleischool aanbrengen is goed geld naar kwaad geld gooien zo zei de Heer Bos. De Heer Van Loon (P.v d.A.) achtte een nieuwe school niet levensvatbaar. Wel wilde hij de Vallei school overgeplaatst zien naar Ederveen. De ouders van de Ederveense kinderen, die openbaar onderwijs voorstaan, behoe ven hun kinderen dan niet meer naar een christelijke school te sturen, of ze enkele malen per dag de drukke rijksweg te ia- ten oversteken op weg naar school in De Klomp. Laten we maar vast starten met een houten barak, zo stelde de Heer Van Loon voor. Zowel de Heer Bos als de Heer Van Loon pleitten voor terugname van het voorstel en ook de Heer De Nooy (A.R.) maande tot voorzichtigheid in deze kwestie. Enquete De Heer De Zeeuw (K.V.P.) voelde er veel voor om een enquete te doen houden onder de Ederveense bevolking om na te gaan of en in welke mate er prijs gesteld wordt op verplaatsing van de openbare school naar Ederveen en hoeveel kinderen die school dan zullen gaan bezoeken. CH voor verbetering Valleischool De Christelijk Historische fractie stelde zich geheel achter B. en W. en haar frac tieleider de Heer Hey betoogde het voor stel tot verbouwing en verbetering van de school te De Klomp volkomen verant woord te vinden. Wethouder Weigraven (A.R.) gaf toe VEENENDAAL Evenals het kampioensdameszevental van de Forellen zijn ook de heren de promotiewedstrijd voor de bond verlo ren. De ontmoeting met Duinkikkedrs uit Soest vond woensdagavond plaats in het bad van Woestduin te Doorn. De Rhenenaren verloren met 5-1, nadat de rust was ingegaan met een 1-1 gelijke stand. Duinkikkers opende de score 1-0, waarna al gauw gelijk gemaakt werd door Piet de Zwarte, pas hersteld van een hem overkomen ongeval. Dezelfde speler werd even later naar de kant verwezen en dat betekende een gevoe lige klap voor Forellen. Na rust werd het achtereenvolgens 3-1, waarna Ton van Dijk het water uit werd gestuurd, hetgeen voor de man nen uit het natuurbad Ouwehand de tweede tegenslag was, waar men niet meer overheen kwam. De eindstand kwam met 5-1 in het voordeel van Duinkkikers. Het was een aantrekke lijke wedstrijd, waarin fel werd gestre den om de hoogste eer. Duinkikkers moet nu tegen het Utrechtse Wilskracht. De winnaar hiervan krijgt een plaatsje in de bondscompetitie. RUSTHUIS EEN DAGJE UIT De verpleegden van het Rusthuis aan de Nieuwe Veenendaalseweg zijn een dagje uit geweest. De reis ging naar Giethoorn, waar heerlijk werd gepunterd onder prachtige weersomstandigheden en in de beste stemming. Het was een gezellige dag voor de oudjes. HOOFDSTRAAT84 VEENENDAAL PASFOTO'S IN 10 SECONDEN KLAAR dat de school aan De Klomp momenteel niet op een gunstig punt ligt. Een aantal jaren geleden, zo verklaarde de Wethou der, is echter de openbare school in Eder veen, die toen minder leerlingen telde dan de school aan De Klomp thans, opgeheven op last van Gedeputeerde Staten. Er be stond te weinig belangstelling voor. In het totaal aantal leerlingen van de scholen te Ederveen en De Klomp valt de laatste jaren een dalende tendens waar te nemen. In 1958 bedroeg dit aantal 494, terwijl het op 16 mei van dit jaar 425 was. Het is zeer de vraag - aldus Wethouder Weigraven - of het aantal Ederveense kinderen dat de Valleischool bezoekt, bij overplaatsing zal stijgen, terwijl het bovendien vrijwel ze ker is dat er scholieren zullen afvallen die ten zuiden van de rijksweg wonen, want die gaan makkelijker naar Veenendaal dan naar Ederveen. De afstand tot de Valleischool tot de kern van Ederveen bedraagt nog geen twee kilometer en kin deren uit buurtschap Doesburg in de om geving van de driesprong, die in Ede naar school gaan moeten een nog heel wat grotere afstand afleggen en eveneens de rijksweg oversteken. De Valleischool is circa 50 tot 60 jaar oud en qua constructie komt het gebouw nog niet voor afkeuring in aanmerking. Blijkt het nodig de school naar Ederveen te verplaatsen dan moeten we trachten het gebouw te verkopen aan een industrie. Ook in dat geval moet het echter in goede staat verkeren en het geld voor de verbouwing is dus geenszins weg- Een voorstel van B. en W. der gemeente Ede om 100.000 beschikbaar te stellen voor verbetering van een aantal grindwe gen, waaronder de Buurtweg te Ederveen en de Trapjesweg te De Klomp, stuitte nogal op bezwaren van verschillende raadsleden. Na de discussie werd het voorstel echter aanvaard. De verbetering van een aantal grind wegen in de gemeente Ede staat voor het jaar 1963 op het urgentieplan. Behalve bo vengenoemde twee wegen uit Ederveen en de Klomp staan er nog twee Benne- komse grindwegen op. Het voorstel tot verbetering ontlokte een discussie. De heer De Nooy (A.R.) vroeg zich af waarom juist deze grindwegen prioriteit kregen. Het kan nu wel op het urgentie plan staan, maar zovele urgentieplannen uit vorige jaren zijn nog niet eens gereali seerd, Er zijn o.a. in Ede zelf een aantal wegen die beslist een hogere prioriteit verdienen. Ik zou gaarne zien dat er an dere prioriteiten worden aangewezen en vraag dan ook om aanhouding van het voorstel, zo verklaarde de Heer De NOOY. Hij kreeg hierbij onmiddellijk bijval van de Heer Van Loon (P.v.d.A.). Er is te weinig planning van punten die van essentieel belang zijn, zo vulde de Heer Hoolboom (V.V.D.) de vorige spre kers aan. Laten we het niet aanhouden, want anders wordt de verbetering van deze wegen ook weer uitgesteld, zo advi seerde de Heer Hardeman (C.H.). De Heer De Zeeuw (K.V.P.) vreesde dat door het aannemen van het voorstel de andere we gen des te langer zouden moeten wachten. Wethouder Weigraven (A.R.), die de Wethouder van Openbare Werken, de Heer Wiegeraad verving, zette de zaak uitvoerig uiteen. De verbetering van de betreffende grindwegen was al voor 1962 vastgesteld. Daar de grindwegen in deze moderne tijd niet meer passen, geregeld stuk gereden worden en veel onderhoud vergen, zijn al geruime tijd geleden jaar lijks bedragen voor hun verbetering in de urgentieplannen vastgesteld. Het is nu echter niet de tijd om de prioriteit van dit of dat vast te bepalen, dat kan bij de op stelling van de volgende begroting gebeu ren. Bovendien betreft het hier werken van onder de 50.000 waarvoor geen rijksgoedkeuring vereist is. Bij de wegen genoemd door de Heer De Nooy, in het dorp Ede zelf ligt de zaak moeilijker. Deze straten moeten veelal tevens verbreed of gerioleerd worden en maken dus deel uit van grotere projecten waarvan in vele gevallen andere onderdelen eerst gereali seerd worden zo sprak Wethouder Wei graven. Laten dan eerst de plannen van vorige jaren maar eens uitgevoerd worden dan kunnen we bij de volgende begroting ver der praten zo hield de Heer De Nooy (A.R.) vol. De nieuwe begroting wordt al voorbereid, schiet U daar Uw pijlen dan maar op af, zo adviseerde de Voorzitter, Burgemeester Dr. P. J. Platteel en be krachtigde met een hamerslag de accep tering van de wegenverbetering. gegooid, zo concludeerde Wethouder Wei graven. De heren Bos (V.V.D.) en van Loon (P.v.d.A.) bleven er echter bij dat het aanbeveling verdient noodlokalen in Ederveen te stichten en de Valleischool, zonder eerst verbeteringen aan te brengen te verkopen. Zij verzochten om aanhou ding van het voorstel. Laten we het eerst nog wat aankijken en geen overhaaste stappen doen, zo waarschuwde de Heer De Nooy (A.R.), De school, zoals ze er nu staat moet goed kunnen functioneren zo probeerde Wet houder Weigraven nog, maar de Raad wilde er niet aan. Voor aanhouding van het voorstel stemden zestien raadsleden. STEEDS LASTIGER De demonstranten tegen de rassenschei ding in Amerika vinden steeds weer nieuwe methoden om het de politie - zonder direct veel verzet te bieden - moeilijk te maken hen te arresteren. Hier een beeld van een demonstratie welke kortgeleden in New York plaats vond: de demonstranten gingen niet al leen op de straat liggen, doch gaven elkaar ook nog een arm, zes en twintig van hen werden gearresteerd, doch dat had de politiemensen dan ook handen vol werk gegeven. De afd. Ederveen van het Groene Kruis hield woensdagavond haar jaarlijkse le denvergadering die zeer matig was bezocht. De voorzitter dr. S. T. Hey, benadrukte in zijn openingswoord de penibele situatie waarin de afdeling verkeert daar de bouw van een nieuw Groene Kruisgebouw nu al jaren slepende is. De financiële aspec ten zijn thans rond, maar het wachten is op de bouwvergunning van het Departe ment van Sociale Zaken en Volksgezond heid. Temeer verkeert de afdeling in een noodtoestand omdat per eind augustus het consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters niet meer kan worden gehouden in het bijgebouw van de hervormde kerk, om dat de hervormde school uitbreiding behoeft en deze ruimte nodig heeft. Zo bezien zou Ederveen de komende winter dus zonder zuigelingen en kleuterzorg zijn als tenminste niet op korte termijn een andere lokaliteit wordt gevonden, waar voor het bestuur zich momenteel ten vol le inspant. Over de bouw van het gepro jecteerde nieuwe Groene Kruisgebouw annex politiepost kon de voorzitter mede delen dat het bestuur bij verschillende provinciale en medische instanties op spoed heeft aangedrongen, gezien de nood zakelijkheid van een snelle totstandko ming van dit project dat met het oog op de gezondheidszorg van de Ederveense be volking zeer urgent is. Dr. Hey dankte enkele medewerkers, o.a. de magazijnbeheerder, de contributie- inner en de wijkzuster voor hun arbeid. Gezien de huidige outillage van het kleuterbureau, waarin een rustig gesprek met de kleuterarts niet mogelijk is zal de kleuterzorg praktisch onmogelijk zijn, een vrij onhoudbare situatie. Een nieuwe wijkzuster zal niet worden aangesteld voor de zusterswoning on derdeel van het nieuwe gebouw gereed zal zijn. Mevr. Ruttenberg zal haar taak tot zolang vervullen. Het bestuur houdt voorlopig alle aandacht geconcentreerd op de realisering van het nieuwe gebouw, waarna wellicht betere tijden zullen aanbreken voor de verzor ging namens de vereniging zo besloot Dr. Hey zijn openingswoord. Uit het verslag van de secr. de heer Berg- werff bleek dat het ledental groeiende is. Zuster Ruttenberg was het afgelopen jaar zeer intens in de wijk werkzaam en bracht circa 2500 bezoeken. Er werden 106 zuigelingen en 144 kleuters onderzocht. Meer dan driehonderd artikelen werden vanuit het magazijn uitgeleend. De con tributie-inning, die door de heer J. van Donkelaar Sr. werd verricht is thans overgenomen door zijn zoon J. van Don kelaar Jr. Bij de bestuursverkiezing werden de voorzitter Dr. Hey en de bestuursleden Ir. J. W. H. v. d. Meene en M. Bergwerff her kozen. Bij de rondvraag werd aangedron gen om de ledenvergadering voortaan vroeger in het seizoen te doen houden, waarvan het bestuur acte nam. Dc commissie voor het Floristisch On derzoek van Nederland, bestaande uit le den van de Koninklijke Nederlandse Botanische Vereniging, heeft in de week van 15-20 juli de jaarlijkse zomerse excur sie gehouden, ditmaal in de omgeving van Rhenen. De heren plantkundigen hadden hun bivak opgeslagen bij Loes van Essen in „De Stichtse Oever", van waaruit dage lijks tochten werden gemaakt, o.a. naar Amerongen, Eist, Renswoude, Veenendaal, de Betuwe en de Grebbe. De excursie is een groot succes geworden. Aan het eind van de week bleek het aantal genoteerde plantensoorten 740 te bedragen, een aan tal dat het laatste record van de zomer- excursies (Vlijmen 1961 met 740 soorten) ruim overtreft. Vele botanische zeldzaamheden werden verzameld, van heel klein, het Wortelloos kroos (Wolffia arrhiza) dat met een groot te van 1 mm het kleinste bloeiende plan tje van Nederland is, in de kasteelgracht van Renswoude, tot heel groot, de bas taard van Kleine en Grote Lisdodde (Typha x glauca) met rietsigaren van ruim een halve meter, in de Oude Rijn bij de Schuilenburg (Kesteren). In Wageningen werden bij het graanoverslagbedrijf aan de haven bijzondere adventieve planten gevonden, die met buitenlands graan hier aangevoerd zijn en in de Grebbe heel wat mooie soorten van de rivieroevers. Duide lijk is weer eens gebleken, dat de omge ving van Rhenen een der botanisch rijk ste gebieden van ons land is. ■B- De verspreiding van een welriekend middel in de Parijse ondergrondse zal worden stopgezet, wegens de hoge kosten. BLANKESPOOR TEKENDE CONTRACT BIJ WAGENINGEN' De 18-jarige doelverdediger van de Me rino's A. Blankespoor, tekende vorige week donderdag een A contract bij de tweede divisieclub „Wageningen". De jeugdige Blankespoor speelde reeds met Wageningen mee in een aantal oefenwed strijden. HORIZONTAAL: 1 brij, 4 stok met voetrede, 8 mandje, 11 garenwinder, 13 ri vier in Duitsland, 16 voorzetsel, 18 wang, 19 Belgische kiezelzandsteen, 20 voorzet sel, 21 bedekt bloeiende plant, 23 voegwoord, 29 hond, 30 de 12 machtige goden der Germanen, 31 akkorting van dona, 32 plaats in Gelderland, 35 sociëteit (afk), 36 bezinksel, 38 schoeisel met bandje van leer en houten zool, 39 scheik. element (afk), 40 oriënt expresse (afk), 41 kledingstuk, 43 rund, 44 maanstand, 45 behoeftig persoon, 47 metalen haak, 49 telwoord (Eng), 50 soort van hert, 53 voorzetsel, 54 gelei, 55 aanwijzend voornaamw., 56 bloem, 58 soort van kabeljauw, 59 jongens naam, 60 lelieachtig gewas, 61 uitroep, 62 plaats in Duitsland, 64 oude rekening (afk), 65 venster, 66 kan men op zitten, 68 water in N. Brab., 69 zuiver, 70 gem. in N. Brab., 72 scheepsvloer, 73 scheidingslijn, 72 boom. VERTIKAAL: 2 uitroep, 3 bundel, 4 stop van een vat, 5 voorzetsel, 6 oude leng temaat, 7 kwelling, 8 vruchtje, 9 bijwoord, 10 inwendig deel van een vis, 12 soort gebakje, 14 rivier in Engeland, 15 zoon van Jacob, 17 grassteppe in Hongarije, 19 hoffeest, 20 deel van het gelaat, 22 glijvoertuig, 24 muzieknoot, 25 plaats in Gel- derl., 27 voorzetsel, 28 op die plaats, 29 tocht, uitstap, 30 bloem, 31 titel (afk), 33 samengedrongen menigte, 34 hijs werktuig, 36 dunne overjas, 37 korte kous, 40 rid derteken, 42 riviertje in Normandië, 51 zijtak Fulda, 52 vet der melk, 54 lidwoord, 57 oriënt expresse (afk), 58 inwendig lichaamsdeel, 59 duikereend, 60 streling, 61 jongensnaam, 63 levensvocht in organische lichamen, 65 latwerk, 66 stukje land, waar men de koeien melkt, 67 steen, 69 muzieknoot, 70 lidwoord, 71 scheik. ele ment (afk). OPLOSSING PUZZEL Nr. 83 HORIZONTAAL: 1 vos, 4 dom, 5 Po, 6 pal, 7 sen, 8 ham, 9 nik, 10 te, 11 ei, 13 na, 15 bok, 16 le, 17 Da, 18 en, 19 ren, 21 hes, 23 dos, 24 bas, 25 in, 26 pok, 27 bos, 29 Rijn, 30 ga, 31 Bol, 32 nep, 33 gal, 34 ons, 35 on, 36 e.k., 38 om, 40 hoe, 41 la, 42 re, 43 ei, 44 rek, 46 sip, 48 neg, 49 tik, 50 o.l., 51 lom, 52 kip. VERTIKAAL: 1 vol, 2 om, 3 Don, 4 dam, 5 pekel, 6 pa, 7 si, 8 hand, 9 nek, 10 ton, 12 iets, 14 Aaron, 15 ben, 20 es, 21 hak, 22 es, 23 dis, 24 bos, 26 pon, 27 bijl, 28 kap, 29 rol, 30 gesel, 31 ba, 32 nn, 33 Goor, 34 one, 35 ooi, 37 kamp, 39 me rel, 40 hek, 45 ge, 46 sim, 47 ik, 48 nol, 49 top, 51 li. 70 Bleek van afgrijzen staart Aram naar de wanho pige gevangene aan de offerpaal. Dan, plotseling, schiet een slanke lenige gestalte door het hoge gras naar de paalmuur.... Niora's .trouwe luipaard!! Met één ge weldige sprong bereikt het luipaard de puntige bo venrand van de muur, en met een dreigend gebrul stort het dappere dier zich tussen de Messiria's. Gil lend wijken de negers terzijde, en met geweldige sprongen stuift het luipaard het dorpsplein op in de richting van de offerpaal, waar de gemaskerde tove naar zich verschrikt van het vastgebonden meisje af wendt!! En Aram, die nadat het luipaard over de rand van het paalhek verdwenen is, het angstige gegil van de negers hoort, grijpt onmiddellijk zijn kans. Van de rug van de dwerg, die Arams plan dadelijk begrepen heeft, hijst hij zich over de muur. En zo groot is de verwarring in het dorp, dat niemand de jonge krijger ziet, die zich haastig over de rand werkt en met een plof achter een der hutten binnen de omheining neer komt!! Wordt vervolgd IN VERBAND met de nieuwe competitie '63-'64 zullen verschillende aanvoerders van voetbalelftallen uit ons rayon hun mening geven in een artikel getiteld „Ge sprek met de aanvoerder". Regelmatig tot aan het begin van de competitie zal een aanvoerder zyn opinie geven over de aspecten rond z(jn vereiniging. In de moderne Schrijvers- wijk te Veenendaal, meest bewoond door jonge gezin nen, woont de populaire doelman-aanvoerder van V. R.C., Bertus Cornelissen met zijn vrouw en de 2llt jaar oude zoon Geurt. De glorie jaren van deze talentvolle doelman liggen weliswaar rond 1950-'54, maar ook nu nog op zijn 29ste jaar weet Bertus Cornelissen keiharde ballen uit zijn doel te ranse len. Wie van de echte voet balsupporters herinnert zich niet de bliksemsnelle reacties van Bertus in de jaren vijf tig. Als doelverdediger van „Veenendaal" gekleed in ka nariegele trui was Bertus Cornelissen de schrik van iedere aanvaller. Moedig en onvervaard wierp hij zich op laag en hard ingeknalde bal len. Thans is hij de onvermoei bare sportman, die nu al zes jaar, de kleuren van VRC verdedigt en door zijn grote ijver, doorzettingsvermogen en juiste sportinstelling, te recht als aanvoerder van de Racing Club werd aangewe zen. Nog nooit zag men Ber tus in het veld verslappen of minder zijn best doen. Neen, Bertus Cornelissen is een man, die de volle 90 mi nuten de strijd doorleefd, ook de strijd niet schuwt en door zijn voorbeeld het gehele team kan meeslepen tot gro tere prestaties. Jong geleerd Als broekje van negen kon men Bertus Cornelissen al aantreffen tussen de doel palen in adspirant-elftallen van „Veenendaal". Hij klom naar de junioren en een week voor zijn vijftiende verjaardag moest hij invallen in het eerste van „Veenen daal" in een wedstrijd tegen Dierense Boys. Daarna kwam hij al spoedig als vaste doel man in de Veenendaal-ploeg. Op zeer talentvolle wijze heeft hij dat doel verdedigd, in de 2e klasse KNVB. Sensationeel moment De meest sensationele wed strijd, die Bertus ooit voor „Veenendaal" speelde, was wel de promotiewedstrijd op een zaterdagavond in '54 te Arnhem tegen Esca. Dertig autobussen met Veenendalers en nog vele andere vervoer middelen brachten geheel Veenendaal naar het Esca- veld. Flitsend en sensationeel was deze strijd. Na een 3-1 voorsprong van Veenendaal werd het via een keihard ge nomen vrije trap van de ge duchte Steenbakker 3-2. Es ca kwam sterk opzetten en vooral Kartman en Steen bakker waren gevreesd. Maar onder de lat stond daar die onverwoestbare Cornelis sen. Toen hij uitliep om rechtsbuiten K. v. d. Minne de bal te ontfutselen kreeg hij een trap tegen het hoofd en liep een hersenschudding op. Per brancard werd Cor nelissen, onder intense stilte van de duizenden, het veld afgedragen. Een moeilijke taak voor invaller Sukkel om in die heroïsche strijd, de knappe keeper te vervangen. Zoals men zich herinnert werd de uitslag 4-4 en moest „Veenendaal" zonder Corne lissen op de volgende zon dagavond in Wageningen de beslissingswedstrijd spelen Roemloos gingen de geel- blauwen, die hun doelwach ter vreselijk misten met 6-1 ten onder. Deze periode was voor Bertus de meest sen sationele uit zijn loopbaan. De semi-profclubs wisten toen ook al van het bestaan van die zeer snel reagerende Cornelissen want HVC bood hem een A. contract aan, maar Bertus kon het niet eens worden over de con dities. Totdat de tijd aanbrak dat Bertus Cornelissen zich ver loofde en de voetbalsport wat op de achtergrond kwam. In 1957 sloot Bertus zich aan bij VRC omdat hij de zondag voor zich en zijn meisje wil de reserveren. Op eigen ver zoek werd hij als midden voor opgesteld op die plaats kon hij experimenteren, het geen voor de levendige Ber tus eigenlijk een vereiste is. Niet zozeer door technisch kunnen muntte hij uit als aanvalsleider dan wel door stevig doorzetten. Menig doelpuntje heeft hij gescoord door zijn jonge body geheel in te zetten en de bal in het doel te dringen. Zijn echte capaciteiten liggen echter in het vlak tussen de doelpalen, zoals hij ook zelf verklaart. Het laatste en afgelopen seizoen kwam Bertus weer op zijn oude plaats terecht, omdat VRC de steun moest missen van de ook knappe doelverdediger Adri v. Koo- ten wegens een blessure. Dat Bertus dat oude doel- verdedigersvak nog niet ver leerd was bleek uit de re sultaten. Zijn verdediging werd de minst gepasseerde uit de gehele afdeling. Schutters voor VRC En dan komt Bertus op het kardinale punt. VRC heeft een bijzonder hechte achter hoede. Aan spil Engelenburg en de back's Rebergen heeft iedere aanvalslinie een hele kluif en dan staat Bertus zelf als sluitstuk op de witte doel lijn. Anders is het echter met de voorhoede. Men komt wel tot behoorlijke aanvallen, maar de afronding is een moeilijk punt. Met de over komst van de speler Zoute- welle van GVVV hoopt men iets meer stootkracht in de geel-blauwe aanval te leg gen. Jongere spelers zullen vooi die aanval worden op geleid, hetgeen trainer Ab Dillen wel is toevertrouwd. De trainingsavonden wor den goed bezocht en zijn ook kwalitatief prima vindt Bertus. 's Maandags avonds traint er een vaste kern van zo'n 15 man en 's woensdags weer een andere groep. Trainer Dillen trekt er dan behoorlijk aan en stelt zware eisen, die in het he dendaagse voetbal ook nodig zijn. Niet in 't Westen Hoewel VRC verzocht heeft om in een westelijke afde ling te worden onderge bracht, heeft de Bond ook ditmaal weer een oostelijke derde klasser voor VRC no dig geoordeeld. Dit brengt verre reizen mee voor VRC. Wanneer men b.v. naar Vrie- zenveen of Enschede moet reizen en drie uur in de bus zit, is men niet zo fit meer als men tussen de lijnen treedt. Enkele spelers heb ben bovendien last van bus ziekte en spelen dan bene den hun kunnen. Bewijs hiervoor is dat VRC thuis slechts eenmaal verloor en in de uitwedstrijden geen enkel succes boekte. Ook vindt Bertus dat het Westen iets attractiever voetbal levert. Maar ook ploegen als Go Ahead en Owios zijn van be hoorlijk gehalte. Nu Sparta uit Enschede gedegradeerd is valt er weer een verre reis uit en Voorwaarts Vriezen- veen is gepromoveerd. Daar bij komt echter weer dat Vroomshoopse Boys is inge deeld wat ook weer een reis van 100 km. betekent. Dichterbij zijn natuurlijk de reizen naar Bennekom en Opheusden nadat Sparta ook derde klasser werd. De in deling is overigens heel aar dig en Bertus gelooft dat er beslist goede wedstrijden aan de Brinkersteeg zullen wor den opgediend. Tegen Sparta (Opheusden) werd al eens vriendschappe lijk gespeeld en Bertus vindt het een ploeg met kwaliteit. Over de opstelling kan Bertus nog weinig medede len. VRC wil de junioren nog even achter de hand hou den, zodat de kern wel zal bestaan uit spelers van het vorige seizoen. Zoutewelle komt daar dan bij. Helaas zal VRC de steun missen van Hennie Hasselaar, die enkele maanden geleden overleed na een droevig en tragisch ongeval. Een goed sportmak- ker en vriend wordt hier ge mist aldus Bertus. De publieke belangstelling zal volgens Bertus stijgen als VRC zorgt dat men in de running komt. Het publiek wil graag een club zien strijden in de voorste gele deren. Weliswaar heeft men steeds de concurrentie van de een klas hoger spelende clubs DOVO en GVVV, maar VRC kan door verhoging van het spelpeil en het behoren tot de toplaag medewerken aan het trekken van publiek. Nieuw clubhuis in 't verschiet Aan de accomodatie van het terrein wordt hard ge werkt. Eigen leden zorgden ervoor dat het veld werd op geknapt en voor de competi tie begint hoopt men een nieuw clubhuis met kantine te hebben gebouwd, een be wijs van de offervaardigheid en bereidwilligheid van de echte VRC-ers om hun vrije tijd le geven voor hun vere niging. Een vereniging waarin Bertus Cornelissen zich bij zonder thuis gevoelt, want het is eigenlijk nog de za terdagafdeling van „Veenen daal" zo zegt Bertus en ik ontmoet daar nog steeds de mensen waar ik in mijn pril le jeugd bij Veenendaal mee omging. Van ophouden weet Bertus nog lang niet. Hij hangt zijn keeperschoenen pas aan de wilgen als kleine Geurt het werk van hem kan overnemen, zegt hij. Met zo'n aanvoerder, die be halve clubliefde ook voet- balkunde en doorzettingsver mogen in zijn ransel mee draagt, kan de Veenendaalse Racing Club met een gerust hart en vol goede moed het voetbalavontuur 1963-1964 te gemoet treden. VRC zal be slist nog van zich laten ho ren, zowel aan de Brinker steeg als op vele oostelijke velden. Succes Bertus Cor nelissen en alle aanhangers van de geel-blauwe Veenen daalse kleuren!

De Vallei | 1963 | | pagina 3