PAUK ■H„ feest vooraf... p.# Weer oefenwedstrijden voor voetbalclubs MARGRIET VAN SCHUPPEN Burgerlijke stand KERKDIENSTEN De VOORRANGSREGELS in het kort SPORTPROGRAMMA SPECIAAL NIEUWS VOOR BRILDRAGERS Vernieuwing Parallelweg Gevonden en verloren DINSDAGKOOPJES 1.39 0.85 KRUIWAGEN WASTANG WONDERPAN AMERONGEN ACTIE RODE-KRUIS- POSTZEGELS OVERBERG EDERVEEN Teenager wedstrijd voor verenigingsgebouw Officiële bekendmaking van Vchuppen MARKTBERICHTEN ik hou van dieren Ingekomen en vertrokken ZONDAGDIENST Leer dit van buiten: Ik heb dur behoefte an om nog weer es een auwe geschiedenist op te rakele. Een zaak die ok in de histoorie dreigt onder te gaan. Ik weet niet of jelui je eige nog veur de geest kenne toovere et plan, dat een zee- kere meneer an De Klomp had en dat inhieuw: aan de Batterije komt een groot stuk gebied veur ontspanning. Kepleet mit bestek en teekening stond de zaak inder- ted breeduit in de krant. Nou mot ik erlik zegge, dat ik de leste weeke niet op de, bewuste plek bin gewist, mar ik vermoed dat de toestand nog net zoo is as een poosie geleeje. Een mooi vlak effe stuk grond mit niks dur op. Gien geleegenheid om wat te gebruike, gien kanovijver, gien kampeerwage, niks van dat alles. En ik bin zoo vrij om nou te beginne geloove, dat die heer een hele groote slim merik gewist is. Die heb naar mijn smaak dè zaak mooi glad veur z'n deur wille hebbe en dat is em niet gelukt zonder iets uit te denke waar de instansies infietste. Je mot mar op et idee komme. Ik wil verders van die zaak afstappe, mar et nog es hebbe over zukke ideeje. Teugeswoordig is alles wel zoo geree- geld, dat je glad mot weeze om deur de maze van et net heen te glippe. De goe gemeente is geneege om de minse die dat veur mekander krijge veulal te be- wondere. En daar schuilt nou juist een groot gevaar in. Ik geloof dat de gemeenschuppelike zaak niet mee gediend is. Ik geloof, dat et verkeerd is, dat dur minse uitdenke dat je iets klaar kan stoome as je et mar op die of die menier doet. As dat allemaal binne de perke gebeurt vin ik et niet zoo erg, mar zoo gauw dur an andere zake schaai toegebracht wurdt is et minder wenselik. Om toch nog effe op die Batterije terug te komme. Ik heb al eerder gezeid, dat je dur over kan twiste of dat stuk woestenij nog enkele waarde had. Vast sting, dat et beschermd wier deur ettelike instellinge en vereeniginge op et gebied van de ne- tuuurbescherming. En al bin je dan nog zoo glad, en al geef ie dan nog zoo weinig om die wildernis as gebied mit netuur- waarde je mag dan toch et belang van meerdere minse niet opoffere an je eige belang. Op gien enkele menier. Ok niet deur dur een hoop linkigheid en een grijp- stuiver teugen an te gooie. Ik geloof dat et ons allemaal een bietje ontbreekt an die moreele plicht teugen- over de gemeenschup. Iemand die munt slaat uit belange van de gemeenschup veur z'n eige is fout. Ok as dur nog gien veurschriffie van mar twee regels over- treeje is. Wout Blauwkous. De spiegelbeelden en de beeldsluie- ringen, die door de spiegelingen van het licht tegen het brille glas ont staan zijn uitermate storend. Vooral wanneer deze helderder zijn als dat gene wat men wil zien. Dergelijke ongunstige verschijnselen komen niet alleen overdag voor, doch ook vooral bij het zien in de schemering, in de duisternis, in de bioscoop en bij 't kijken naar 't tele visiebeeld. Vanzelfsprekend kunnen deze verschijnselen bij het deelne men aan het moderne verkeer in hoge mate gevaarlijk worden. Zoals iedereen bij brildragers op valt, werken ook de reflexen op de brilleglazen onaangenaam, omdat men de ogen niet duidelijk kan zien en deze vaak een harde uit drukking geven, die niet prettig aandoet. By ontspiegelde brillegla zen zyn deze onaangename ver schijnselen verregaand opgeheven. Het resultaat is verrassend. Uzelf en ook uw naaste omgeving merkt nauwelijks nog dat U brilleglazen voor uw ogen hebt. Opticien-specialist Prins Bernhardlaan 4 - Tel. 3784 VEENENDAAL Leverancier van alle ziekenfondsen Het komende weekend zijn er weer een aantal oefenwedstrijden voor de voetbalclubs gepland. Zo gaat „Veenendaal" zondag naar Oosterbeek. waar Oosterbeekse Boys een toernooi organiseerde met deelname van vier clubs w.o. een Duits elftal. Veenendaal komt in de eerste ronde cm 11 uur al in het veld. DOVO speelt in Apeldoorn tegen de 2e klas club van die naam. -W- GVW gaat naar Bennekom om daar tegen de 3e klas vereniging aldaar een oefenwedstrijd te spelen. -H- VRC ontvangt op het terrein van De smalle en uit verkeerstechnisch oogpunt bezien onveilige Parallelweg wcrdt thans enderhanden genomen door een legertje wegenbouvve.rs die de rybaan byna negen meter breed gaan maken. Het stuk vanaf de Ker- kewyk tot aan de zuivelstraat is al voor een groot gedeelte klaar en het restant zal niet lang meer op zich la ten wachten. ft T»T*' NSVS (het eigen veld wordt momen teel opgeknapt) bezoek van Blauw-Geel '55 uit Ede, uitkomende in de 4e klasse. Gevonden voorwerpen in de week van 7 augustus tot 14 augustus 1963. kinderportemenriee; plastic regenjas; zon nebril; lipssleutel; motorcap; portemon nee; regenjas zakmes; motorcap; paat herenschoenen; zilveren broche; ballpoint; padvindersmes; damesvest; fototoestel; portemonnee; damesportemonnee; step; herenportemonnee; paar rolschaatsen; au towieldop. In dezelfde week zijn de navolgepde voorwerpen als verloren opgegeven, dames badpak; dames polshorloge, (goud kleurig); herenportemonnee, inhoudende rijbewijs en 400.herenportemonnee, inhoudende 100.twee sleutels aan blauw bandje; benzinedop van Opel; brui ne herenportemonnee, inhoudende 10.80 en inentingsbewijs van de hond; bankbil jet van 10.dames mozaïek armband met ronde steentjes in diverse kleuren; rose damesparapluie; paar rolschaatsen. RENSWOUDE Verloren: Suède vest met gebreide mou wen (verloren op de Oude Holleweg). voor de kleintjes, een kruiwagen geheel van plastic, reuze sterk leuke kleuren. Bijzonder koopje Nu hoeft U Uw vingers niet meer te branden aan het hete wasgoed, beuken houten uitvoering slechts Hiermede bakt U het heerlijkste gebak. Deze wonderpan is van fraai glanzend aluminium, grote maat, buitenklok en afzonderlijke cakevorm, emaille vlamverdeler 8.45 exra voordelig alleen dinsdag 20 aug. 1963 Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Vanaf 20 augustus wordt door de P.T.T. een serie van 5 Roode-kruispostzegels in circulatie gebracht. Slechts om de vyf jaar vindt dit plaats. De toeslag op de zegels komt ten goede van het Ned. Roode-Kruis, dat steeds paraat moet zyn en overal klaar staat om hulp en steun te verlenen by rampen enz. In Amerongen wordt een uitgebreide actie op touw gezet om tot een zo groot mogelijke verkoop van deze bijzondere postzegels te komen. Dank zij de toege zegde welwillende medewerking van de beide wandelsportverenigingen, welke Amerongen rijk is, zal een huis-aan-huis verkoop vanaf 20 augustus plaats vinden. Het bestuur van het Ned. Roode-Kruis, afd. Doorn, waaronder Amerongen ressor teert, wil reeds bij voorbaat beide vere nigingen hartelijk danken, waardoor juist de jeugd bij deze actie betrokken wordt, om dit grootse sociale doel op deze wijze te willen ondersteunen. Deze gecombi neerde samenwerking past echt geheel in de sfeer van het verenigingsleven te Ame rongen, reeds in velerlei opzicht zijn gro te successen hierdoor bereikt. Aangeboden worden zakjes met 4 post zegels a 12 cent toeslag, en 4 cent toeslag, ten bedrage van 1.per zakje. Moge het zijn dat voor ieder gezin minstens 1 zakje gekocht zal worden. Voor de philatelisten wordt in het post kantoor een speciale afdeling ingericht verzorgd door een damescomité uit Ame rongen, dat de verdere verkoop van de postzegels o.a. van series zal behartigen. Gaarne wordt een ieder aanbevolen deze unieke zegels te kopen, opdat Amerongen wederom op een succesvolle wijze voor de dag mag komen. LUXE WAGEN TEGEN ELECTRICITEITS PAAL Dinsdagmiddag reed de landbouwer Van E., alhier met zijn Opel Record op de Haarweg. Een Volkswagen, komende van de Bovenhaarweg, gaf de heer Van E. waarschijnlijk geen voorrang. Van E. moest uitwijken en reed tegen een paal van het elktriciteitsnet. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, en ook de Vokswagen mankeerde niets. De Opel Record werd rechtsachter flink beschadigd, alsmede een wagentje dat achter de Opel aangekoppeld was. De po litie heeft de zaak in onderzoek. Op zaterdag 31 augustus wordt op het voetbalterrein te Ederveen (bij ongunstig weer in het Marktgebouw) een teenager- muziek- en zangwedstrijd georganiseerd, waarvan de baten bestemd zijn voor de Stichting Verenigingsgebouw. Er worden fraaie prijzen voor de winnende bands be schikbaar gesteld. Teenagerbands en zan gers uit deze omgeving die aan de wed strijd willen meedoen, gelieven zich voor 24 augustus op te geven aan het adres Hoofdweg 55 te Ederveen, Tel. 08387-278. De organisatoren hopen op veel deelname van jeugdbands, waardoor uiteraard het doel, het verenigingsgebouw, gesteund wordt Voor verdere bijzonderheden zie de ad vertentie in dit nummer. SCHOOLJEUGD GAAT KAMPEREN Een aantal van 60 leerlingen van de Kon. Julianaschool te Ederveen zal zater dagmorgen onder geleide van hun onder wijzers naar Hulshorst vertrekken om daar een week te gaan logeren op de kampeerboerderij „De Waterlelie". Het vertrek van de jongens en meisjes is be paald op 1 uur. Ouders, die hun kinderen gedurende de kampweek willen bezoeken hebben daarvoor de gelegenheid op dins dag 20 en donderdagavond 22 augustus. De kampeerboerderij ligt aan de Harder- wijkerweg 559 ill Hulshorst. Gemeente Rhenen DRANKWET Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat op 8 augustus 1963 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van: Roline Gertrud Ritz de Back - van Meurs, van beroep exploi- tante van een vakantiebedrijf, wonende te Rhenen, Nude 36-38 om een Verlof A voor de verkoop van zwak-alcoholische drank in het klein, voor de cantine beho rende bij het pand Nude 36-38. Binnen twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van dit verlof schriftelijk be zwaren bij ons inbrengen. Rhenen, 9 augustus 1963. Burgemeester en wethouders van Rhenen, De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. De secretaris, Th. v. d. Willik Gemeente Amerongen Burgemeester en wethouders van Ame rongen maken bekend dat het in de be doeling ligt om met toepassing van artikel 20 der Wederopbouwwet: 1. aan de heer B. Drost, Rijksstraatweg 78 te Eist, vergunning te verlenen tot het bouwen van een open loods op het perceel kadastraal bekend gemeente Amerongen sectie D nr. 2869. 2. aan de N.V. Vlamovensteenfabriek Timmermans en Zn. te Eist vergunning te verlenen tot het bouwen van 4 per- soneelswoningen op het perceel kada straal bekend gemeente Amerongen, sectie D nr. 605 en 606. Belanghebbenden zijn tot en met 31 au gustus a.s. in de gelegenheid eventuele bezwaren aan het gemeentebestuur ken baar te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, O. R. van den Bosch, burge meester F. C. Magendans, secretaris de grote keuze... de exclusieve modellen... de speciale afdeling... maken het uitzoeken van de bruidsjapon tot een feest vooróf I SCHERPENZEEL Op de eierveiling werden aangevoerd 1.030.000 stuks. Voor kippeneieren lag de prijs tussen 15.25 en 15.75, voor henne- eierën tussen 9.en 13.50 bij vlugge handel. Aangevoerd werden 150 stuks biggen, waarvan de prijs varieerde van 55.— tot 70.De handel was vlug. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten van Amerika: ss „Sta tendam" (18-8); ss „Maasdam (19-8); ss „Kamperdijk" (21-8); Argentinië: ms „Lago Traful" (22-8); Australië: ms „Car- natic" (18-8), ms „Sumbawa" (21-8); Bra zilië: ms „Anne Christina" (19-8); Brits- Oost-Afrika: ms „Europa" (22-8); Canada: ss „Arkadia" (18-8); Chili: ts „Werras- tein" (18-8); Indonesië: ms „Astyanax" (19-8); Ned. Antillen: ms „Pr. der Neder landen" (20-8); Suriname: ms „Chiron" (21,-8); Z. Afrika (Rep.): ms „Athlone Castle" (18-8); en Z.-W.-Afrika: ms „Slo- terdijk" (21-8). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. woord ió aan: Margriet van Schuppen - een blond en actief meisje - is met haar zeventien jaar zonder twijfel de jongste pension-houdster van ons land. Met haar ouders en enkele broers woont ze in de directe nabijheid van de prachtige Prattenburgse bossen waar het gejaag en gejakker van het verkeer of andere dorpse geluiden niet of nauwelijks doordringen. Wat je er wel veelvuldig hoort, zijn de geluiden van verschillende dieren. Een geit. een paar katten, een koppeltje vechthennen, een paar reuze-kippen, kwakende ganzen maar vooral honden! Want om op dat pension terug te komen: Margriet heeft (dure) kost gangers op vier poten. Anders ge zegd een honden-pension, bestaande uit veertien boxen waar de vier voeters van Margriet een behande ling krijgen waaraan ze later nog wel eens met weemoed zullen terug denken. Onder de supervisie van haar va der is dit moedige meisje bijna een jaar geleden met de exploitatie van dit pension begonnen. Er werd een bescheiden advertentie geplaatst in „De Kampioen" waarin vakantie gangers geadviseerd werd hun hond tijdens hun afwezigheid een goed kosthuis te geven. Het effect was boven verwachting. Uit alle delen van het land kwamen aanvragen binnen, o.w. van de be kende scheepsmagnaat Verolme wiens kostbare hond-met-stamboom enkele weken een goed kosthuis vond aan de Zandheuvelweg. Op een warme augustus-middag hebben we Margriet eens opgezocht. Samen met haar vader zat ze op het grote terras vóór de enorme woonkamer even uit te blazen. In de tijd dat ze voor een heerlijk bakje koffie zorgde, vertelde vader Van Schuppen - een sportieve en sympathieke verschijning - over de grote voorliefde van zijn gehandicap te dochter voor de dieren. Hij zelf zit al meer dan dertig jaar in de honden-sport. Hij is in ternationaal keurmeester van jacht honden, heeft zélf zes kostbare hon den en fokt af en toe een nestje om de sport. „Nee het is bij mij geen busi ness. Als ik een stelletje jonge hon den heb, dan verkoop ik ze over alle delen van de wereld. Mijn „merk" als je dat zo noemen wilt is „Fieldstone", en tegelijkertijd laat hij een map vol stamboom-documen ten zien waarop de familie Van Schuppen, die vroeger aan de Dr. Colijnstraat woonde, uiteraard bij zonder trots is. Hetzelfde geldt voor de ontelbare kampioens-certificaten die men bij gebrek aan andere ruimte op de balken van de boxen heeft vastgeprikt. Drie jaar geleden zijn ze verhuisd naar de natuurrijke omgeving van de Zandheuvelweg, dicht tegen de Prattenburgse bossen. „Mijn dochter moest om gezond heidsredenen vrijer wonen en toen zijn we hier terecht gekomen. Je be grijpt wel van kinds af aan is ze vertrouwd geraakt met honden en het typische is: ze heeft feeling voor honden. Laatst kwam hier een me vrouw haar hond brengen voor een paar weken. Zo'n bakbeest, weet je wel. Ze kon hem aan de riem bijna niet houden. Ik zeg tegen Margriet: als je van avond de honden uitlaat, laat die grote dan maar zitten. Die doe ik zelf wel. Kun je net denken. Ik sta boven mijn overhemd aan te trekken en daar ging Margriet heen met die „trek"hond. En weet je wat nou het gekke was. Wat die mevrouw die hond in geen jaren had kunnen leren, dat deed Margriet in enkele seconden. Ze zei wat tegen het dier en vanaf dat moment was het net zo kalm als u en ik." xxx Vader Van Schuppen vertelde nog meer van dergelijke staaltjes, die alleen maar toegeschreven kunnen worden aan het feit dat sommige mensen een onzichtbare doch enor me invloed kunnen uitoefenen op dieren. En Margriet? Ach zij vindt het eigenlijk al lemaal heel gewoon. In de zomermaanden heeft ze de zorg over tal van honden waarvoor de eigenaren veel geld hebben moe ten uitgeven. De behandeling en de prijzen zijn daar ook naar. De dieren krijgen vlees, brood, vi taminedroppels en iedere morgen worden de kennels tot in alle hoe ken schoon gemaakt. Iedere morgen staat ze om half zes op en 's avonds om een uur of tien is haar dagtaak ten einde. In de wintermaanden krijgt ze het na tuurlijk wat rustiger, alhoewel er dan ook weer talrijke honden-be zitters op wintersport-vakantie gaan en hun hond dan opnieuw in goede handen weten van Margriet. Het enige wat Margriet er over zeggen wil is dit: „Ik ben er ver antwoordelijk voor en dan moet je ook zorgen dat alles in orde komt." Dat „alles" betekent ook dat Mar griet precies weet wat haar te doen staat wanneer een nest jongen ge worpen wordt of wanneer een dier zich niet goed voelt en ze er mee naar de dierenarts toe moet. Vaak krijgt ze leuke reacties als de mensen hun hond weer thuis heb ben: dozen bonbons en brieven. Eén keer schreef een mijnheer: onze hond heeft het bij u zo goed gehad, dat hij thuis bijna niet meer te wen nen is. En zoiets is voor Margriet natuur lijk de beste reclame. Alle pension gasten welke ze tot nog toe kreeg, kwamen via recommandatie en het behoort geenszins tot de onmogelijk heden wanneer Margriet volgend jaar haar accomodatie zal moeten verdubbelen. Ze heeft één grote wens: een pon- ny. Wie weet loopt er een in de wei als ze terugkomt van vakantie. Zoiets is net zo goed mogelijk als de verkoop van een hond aan H.K.H. Prinses Irene welke transactie haar vader totstand bracht en waarop hij, in alle bescheidenheid overigens, te recht trots gaat. Daarom zullen we later nog wel eens meer horen over de Van Schup- pens. VEENENDAAL Geboren: Gerritje Maria d. v. D. H. Rijnders en P. C. van Laar; Gerrit z. v. A. Hazeleger en A. van Nieuwamerongen; Anna Arnolda d. v. R. S. Slok en A. van Kruistum; Jan z. v. C. van der Poel en C. Hensen; Ceel z. v. S. Roseboom en J. Bos; Helena d. v. G. H. van Manen en H. J. Uitenbcgaard; Gerarda Judikje Jacoba d. v. B. H. van' der Scheur en C. J. J. van de Lustgraaf; Gerrit Jan z. v. H. Schinkel en M. van Keulen; Huibert z. v. T. Hove- stad en R. Drost (geb. te Rhenen); Wouter z. v. J. van den Brink en W. H. van de Vendel (geb. te Rhenen); Peter Arnold z. v. H. Strating en G. de Haan (geb. te Rhe nen); Dirkje Johanna d. v. W. Blom en J. W. Bleijenberg (geb. te Renen); Aaltje d. v. H. van de Bovekamp en H. K. van Hunnik (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: H. Budding en G. C. Blo- tenburg; H. Barten en J. van de Haar; B. J. M. Maijen en G. van Uijtert; A. Ger ritsen en J. A. Bolderman. Getrouwd: G. van Beek en W. van Hun- nik; J. Edink en G. F. L. Bronkhorst; G. van de Kraats en T. J. van Manen; A. Ci- marosti en S. T. Hummel. Overleden: Ilse Margot Scheideman, 52 jaar, echtgen. van Th. J. Koetser,(over leden te Amsterdam); Sara Adriana Odi- lia van Hemert, 62 jaar, ongeh., (overle den te Utrecht); Arnoldus van de Bove kamp, 22 jaar, ongeh., (overleden te Amersfoort). RHENEN Geboren: Wouter z. v. J. van den Brink en W. H. van de Vendel; Hendrika Flora d. v. A. Aartse en M. Hoefakker; Antho- nie z. v. W. van Deelen en J. van den Bosch; Jannigje d. v. W. van Laar en M. Breuer; Peter Arnold z. v. H. Strating en G. de Haan; Gijbert z. v. G. van Woer- dekom en M. van de Bijl; Dirkje Johanna d. v. W. Blom en J. W. Bleijenberg. Ondertrouwd: G. van Egdom en G. van Laar; S. Aartse en J. Padding. Getrouwd: L. Wildeman en C. Briene. Overleden: Maria Bochane, 74 jaar, ge huwd gew. met Z. Tollenaar; Erika Lise- lotte von Assel, 35 jaar, echtgen. van E. Greiner. Elders overleden: te Wageningen: Teke Thomas Esbra, 56 jaar, echtgen. van M. E. Timmer. RENSWOUDE Geboren: Arend z. v. H. Sanders en S. M. M. Vonk. Ondertrouwd: D. Kloot en C. Verbeek. SCHERPENZEEL Geboren: Helmert Cornelis z. v. F. Os- nabrugge en G. van Reenen; Arend z. v. J. Vonk en A. Jansen. EDERVEEN Geboren: Hermanus z. v. H. Gerritsen en D. A. Hendriksen; Evertje d. v. G. van Roekei en O. van den Brink; Johannes T. z. v. H. J. van Amerongen en R. Bouw; Martin z. v. E. J. Sukkel en G. van Hal. Ondertrouwd: A. Turkesteen en A. C. H. Rot; A. Roelofs en E. J. M. Thien. RHENEN Ingekomen personen: H. Prins, van N-ij kerk; M. Kortenbosch, van Loenen; R. Eding, gez., van Leersum; M. van Moor- sel, van Culemborg; R. W. Koymans, van Ede. naar Utrecht; C. M. de Jong, naar Reste ren; G. Ragusa, naar Italië; J. C. Ketner, gez., naar Bloemendaal; G. G. Nellestijn, naar Veenendaal; T. F. Kreulen, naar Meppel. VEENENDAAL: Dr. Bisschop, Tel. 2776. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, Tel. 2133. RHENEN: Dr. Almekinders, Tel. 432. Apo theek Detys, zondags geopend van 11.30 tot 12.00 uur. Buiten deze uren uitslui tend spoedrecepten. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: prak tijken Bakker, V. d. Burg, Kars, Ossen- dorp en Van Ommeren, Dr. Kars te Amerongen, Tel. 03434-1273. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Ter Velde te Renswoude, Tel. 08387- 450. SCHERPENZEEL: Dr. W. v. Vulpen, Tel. 03497-220 VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur cand. W. de Greef van Soesterberg; 5 uur ds. L. Vroeg- indeweij. Julianakerk: 9.30 uur ds. P. de Jong; 5 uur cand. G. J. Wisgerhof. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. L. Vroeg- indeweij van Delft; 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Sionskerk: 9.30 uur cand. G. J. Wisger hof; 5 uur ds. P. de Jong. Veeneind: 3 uur ds. L. Vroegindeweij van Delft. Dijkstraat 2.45 uur: Ds. A. Vroeginde weij. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. Hiensch van Nieuwkoop; 5 uur ds. Overduin. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Overduin; 5 uur ds. Hiensch van Nieuwkoop. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 uur leesdienst; 5 uur ds. Keuning. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur prof. Cremer van Apeldoorn. Geref. Gem. Syn., geb. Eltheto: 9.30 en 5 uur leesdienst. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 3 uur ds. van der Jagt van Zoutespui. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. mr. Hoe vers van Den Haag. R.K. Kerk, Willibrordkerk: 8 en 10.15 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Kerk, Salvatorkerk: 7.30 en 9.30 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligingssa menkomst; 12 uur Zondagsschool; 6.45 uur Openluchtsamenkomst; 7.30 uur Verlossingssamenkomst. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Sterrenburg van Broek op Langen- dijk; 5.30 uur ds. Willemse van Zeist. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Vroeginde weij; 6.30 uur ds. Wiersma. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, v.m. geen dienst; 5 uur dhr. Jansen van Andelst. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Knauff. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst; woensdag 21 aug. 7.30 uur dhr. Hakkenberg. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst; woensdag 21 aug. 7 uur ds. Wiltink van Doetinchem. R.K. Ged. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 10 en 6 uur ds. Veld- jesgraaf van Nederhemert. Oud Geref. Gem.: dinsdag 20 aug. 7 uur ds. Slager van Stavenisse. Geref. Gem.: 25 aug. 7.15 uur ds. Woes- tijne van Barneveld; 27 aug. 7.15 uur ds. Lichtenberg van Utrecht. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. v. Breugem. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. Viegen; 10.30 uur jeugdkapeldienst. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. A. Alberts van Zetten. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. J. v. d. Guchte van Wageningen. R.K. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 9, 10.30 en 6.30 uur ds. C. v. Viegen (bed. H.A.). Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Schipper. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur cand. Van Beek; donderdag 22 aug. 7.30 uur ds. v. d. Woestijne van Barneveld. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst; maandag 19 aug. 7 uur ds. Mieras van Krimpen a.d. IJssel. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Pleysant van Leeuwarden. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. R. C. C. Troelstra van Wageningen; 6.30 uur ds. P. Zijlstra. Geref. Kerk: ds. A. de Boer van Zuid- wolde. Vrije Evang. Gem.: maandag 8 uur ds. J. A. Hamers van Amsterdam. VOORRANG 't is zo'n simpel woordje voor de fietser - automobilist; VOORRANG bracht helaas reeds velen zeer ontijdig Tiaar het graf; Maar 't verraad maar al te dikwijls de weggebruiker - EGOIST! 't Was de Dood, die ongenadig aan hen allen voorrang gaf. Wie de voorrangsregels kent zal ongetwijfeld met meer vertrouwen en met grotere veiligheid aan het verkeer deelnemen dan hij of zij die ze niet kent. WIE ZE NIET KENT SPEELT MET MENSENLEVENS Ouders en opvoeders, leert ook uw kinderen de regels van het ver keer en weest zelf goede weggebruikers. Dat geeft voldoening en kan veel onheil voorkomen. Resumerende volgt hier daarom de gehele voorrang nog eens in het kort. Wanneer u over de voorrang op het plaatje langer dan 10 seconden moet nadenken, lees dan onderstaan de regels nog eens extra goed na: 1. Verkeer van rechts gaat vóór maar 2. SNEL-verkeer gaat vóór LANG- ZAAM-verkeer. 3. Alle verkeer op ON-verharde weg moet voorrang geven aan alle verkeer op GEWONE (verharde) weg. 4. Verkeer op vrij liggend FIETSPAD moet voorrang geven aan alle verkeer op GEWONE (verharde) weg. 5. Door alle verkeer moet voorrang worden gegeven aan alle verkeer op VOORRANGS-WEGEN. 6. Evenzo op VOORRANGS-KRUISPUNTEN. Stoppen bij STOP-bord. 7. Bij het afslaan moet door alle verkeer voorrang worden gegeven aan al het op DEZELFDE weg rechtdoorgaande verkeer. 8. Het ACHTERUIT-rijdende verkeer moet altijd en overal voorrang geven aan het VOORUIT-gaande verkeer. 9. ALTIJD en OVERAL gaan achtereenvolgens vóór: politie, brand weer, begrafenis of uitvaartstoeten, militaire- en B.B.-colonnes en trams. 10. Neem nimmer voorrang waar u het niet heeft. Geef zonodig ook voorrang aan de ZIEKENAUTO en door mens of dier voortbewogen zwaar beladen wagens. (Op het plaatje gaan achtereenvolgens vóór: a. de fiets, b. de auto, c. de bakfiets). Ten slotte: NADERT U EEN KRUISPUNT, RIJDT DAN ALSOF UW EIGEN KINDEREN DAAR OVERSTEKEN!! Een juiste toepassing van deze, en alle verkeersregels, is een dringen de eis voor veilig verkeer voor allen. Een eis, waarvan het daaraan vol doen eén vanzelfsprekendheid wordt wanneer wij ons laten leiden door de ongeschreven, doch in het verkeer onmisbare regel: NAASTENLIEFDE GAAT ALTIJD VOOR!

De Vallei | 1963 | | pagina 2