N.V. BOXAL DE VALLEI KRUISWOORDPUZZEL 1. BANKWERKERS 2. ARBEIDSKRACHTEN voor de Jeugd ódPvdj$L Veenendaalse soldaat ;ebracht Utrecht overgebracht naar Levensgevaar nu geweken Professor Verstrooy. Langdurig zieken genieten van ongekende vakantie Voor geen duizend gulden Bijtekenen Naar bed VEENENDAALSE FIRMA KOCHT STUK OORLOGSBUIT 11 Woningwetwoningen aanbesteed MARKTBERICHTEN AMERONGEN MAROEF DE SCHOEN LAPPER DE LEZER KOPEN AAN DE DEUR EN OP DEMONSTRATIES Voor de kantonrechter Officiële bekendmaking Opgave nr. 75 A L U M I N I U M-E MBALLAGE Fribourg - Beaurepaire - Veenendaal WIJ BIEDEN U: De Veenendaalse soldaat Johan Louis van Eden (20) die vorige week woensdagmiddag op de schietbanen te Paramaribo betrok ken was bij een ernstig ongeluk tijdens het werpen van handgra naten, is maandagmiddag op Schiphol aangekomen en onmid dellijk overgebracht naar het mi litaire hospitaal „Oog in Al" te Utrecht. Zijn toestand was zorg wekkend. Zoals bekend ontstond het ongeluk doordat de tweede-luitenant Dekker uit Santpoort tijdens een oefening een hand granaat te lang in de hand hield, terwijl de veiligheidshefboom reeds omhoog kwam. De granaat spatte uit elkaar en de ge volgen waren verschrikkelijk. De tweede luitenant werd op slag gedood en zeven tien andere militairen werden gewond, o. w. de twee zwaar gewonde soldaten A. M. Dibbits uit Winssem en J. H. van Eden uit Veenendaal. De ouders van de ongehuwde Veenen daalse soldaat, het echtpaar Van Eden (aan het Panhuis 83) vertrokken zaterdag morgen per vliegtuig naar Paramaribo om hun zoon te bezoeken. Zijn toestand werd echter dermate ern stig dat de legerartsen besloten de zwaar gewonde soldaat onverwijld naar Neder land over te brengen om in het Utrechtse hospitaal een laatste operatie te kunnen uitvoeren. Op de terugreis werd soldaat Van Eden vergezeld van zijn ouders en twee artsen. Naar wij vandaag hebben vernomen verkeert hij buiten levensgevaar en is zijn toestand redelijk. Ook soldaat Dibbits is inmiddels buiten levensgevaar en verblijft momenteel nog in Suriname. „RACE-MOTOR" IN BESLAG GENOMEN De politie heeft donderdag de „race motor" van de jeugdige A. P. in beslag genomen. Met zijn vriend, de 17-jarige P. R., waren zij op de Munnikenweg aan het racen. Toen de politie het voertuig eens van dichtbij bekeek, bleken er zo veel dingen aan te mankeren dat de mo tor onverwijld in beslag genomen werd. MEISJE AANGEREDEN Het 9-jarige meisje D. B. werd vrijdag avond in de Hoofdstraat door een auto gegrepen toen zij geheel onverwacht het zebrapad overfietste. Automobilist v. B. kon haar niet meer ontwijken zodat het onvoorzichtige meisje enkele schaafwon den opliep. VALPARTIJ OP FIETSPAD Bij het inhalen op het rijwielpad langs de Kerkewijk is vrijdagavond mevr. M. ten val gekomen. Dr. Reydon verleende eerste hulp en achtte overbrenging naar het Julianaziekenhuis noodzakelijk. AUTO'S BOTSTEN Toen automobilist v. d. B. zaterdag middag vanaf de Kerkewijk een inrit wil de inrijden, werd hij van achteren aan gereden door een vrouwelijke collega, mej. de B. uit Bergen op Zoom. Er was alleen materiële schade. BROMFIETSER LETTE NIET OP Doordat hij bij het komen uit een uit rit geen voorrang verleende aan een au to op de Dr. Colijnstraat, is de brom fietser S. maandagmorgen door een auto aangereden. Hij liep een bloeduitstorting aan zijn linkerbeen op. BENOEMING TYPISTE Met ingang van 15 augustus is op de politie-administratie Veenendaal benoemd tot typiste, mej. Schuurman uit Renkum. RECTIFICATIE Buiten schuld van de zetter is in» ons laatste artikel over Moerbeke en Gaas beek een fout geslopen. Er staat: Wel dichtte eens de spotzieke Maurice Roe- lants: De Leie en lijkt enz. Maar hij kon ook teder-verstild schrijven enz. De tekst moet echter luiden: Wel dichtte eens de spotzieke Richard Minne enz. Maar Maurice Roelants kon teder-ver stild schrijven enz. Journalist: Naar welke partij in de politiek gaat Uw voor keur uit, Professor Professor Verstrooy: Naar die par tij die AUTO-DROP gratis verspreidt. per rol 2b ct. GESLAAGD Voor het praktijkdiploma van de Ned. Associatie en/of de Vereniging van Leraren, slaagden dezer dagen voor Nederlands: de dames D. Diepe- veen, E. van Galen, A. Valkenburg en de heren R. de Ruyter en J. van de Scheur. Voor Engelse handelscorr. de heer A. Pol. Voor Duitse handelscorr. de heren W. Baars, G. van de Bovenkamp en H. Huiberts. Voor Duitse conversatie de heer G. van de Bovenkamp. De gediplomeerden werden opgeleid door het Handelsinstituut Van Rijswijk te Veenendaal, dat hierdoor met de 261 eerder door ons gepubliceerde geslaag de cursisten, het geslaagden-aantal van het afgelopen cursusjaar op 271 bracht. (vervolg van pag. 1) die onmiddellijk twee vakantie-bun galows aanbood. Inmiddels had de Commisie via de plaatselijke artsen een vijftiental can- didaten geselecteerd (de lijst aanmel dingen bedroeg ruim 40, maar hoger dan 15 kon men helaas niet gaan), op dat moment werd het Rcode Kruis in geschakeld. Vorige week zaterdag was dé grote dag aangebroken. Met taxis en zieken auto's werden ze naar de camping ge bracht en temidden van honderden vreemde en gezonde mensen gingen ze meegenieten van de natuur en de ap- parte sfeer die er nu eenmaal in een camping heerst. De (moeilijke) leiding van deze va kantieweek is in goede en vakkundige handen van mevrouw Van Pijpen, een Rode Kruishelpster die haar sporen op dit gebied wel verdiend heeft. Samen met haar rechterhand, zuster Nannenberg, slapen ze iedere nacht op een veldbed in de keuken om, zodra iemand hen nodig heeft, te kunnen helpen. En dan niet te vergeten ,de kokkin' zoals de zieken haar plegen te noe men. Het is mevrouw Van Wijk uit de Gr. van Prinstererstraat die, toen ze hoor de dat men haar hulp nodig had, haar gehele huishouden een week lang aan haar dochter overdroeg en nu iedere dag achter de potten en pannen staat om het lekkerste van het lekkerste voor haar gasten klaar te maken. „die vinden dit ook fantastisch wat hier voor deze mensen gedaan wordt". En hoe vinden de chronisch zieken het zélf? Laten we geen cliché-uitdrukkingen gebruiken als: mooi, onvergetelijk, fan tastisch en zo. Nee, er zijn andere reacties die véél typerender zijn. In de mannen-bungalow waar de heren gezellig zaten te praten (en zoals er één stiekempjes zei „op een burrel- tie vóór het eten" zaten te wachten) hebben we deze vraag gesteld. Eén zei er: „Als m'n vakantie hier om is, dan vraag ik nog een stelletje snipperdagen aan de baas Een ander: „We proberen om bij te tekenen En in die geest ging dat zo door. Volop humor in een kring waarvan velen misschien denken dat dit on mogelijk zou kunnen zijn. Integendeel de chronisch zieken die dank zij de goede zorg en de medewer king van velen iets beleven, waaraan anderen wellicht zonder meer voorbij gaan, genieten van deze zes dagen méér dan ieder ander. Ondanks de regen en ondanks het feit dat niet iedereen in het begin warm ging lopen voor deze actie van het Veteranentournooi. Laten we hopen dat het niet bij deze eerste keer zal blijven. Mevrouw Van der Scheur die bed legerig is kon helaas niet op de groeps foto. We hebben haar toen in de bun galow gefotografeerd, samen met mevr. Van Pijpen (midden) en zuster Nannen- berg (rechts) „Moeilijk Meneerik zou dit voor geen duizend gulden willen mis sen. Heeft u wel eens meegemaakt wat dit voor die mensen betekent?" Dat zegt „de kokkin". Mevrouw Van Pijpen heeft ons de dagindeling laten zien en gelooft u maar dat het er voor de vakantie gangers in de twee bungalows goed toeven is! De leidster zei: „We zorgen dat ze goed en lekker eten krijgen. En dat kunnen we doen omdat we zo'n fan tastische medewerking hebben van groentehandelaren, slagers, bakkers en ja, noem maar op. Meneer Middel hoven komt iedere avond de voorraad aanvullen. Wot ze zo de hele dag doen? „Nou de mannen (het zijn er zes) moeten we wel eens in de kantine ophalen. Of het nou regent of niet, een glaasje bier smaakt altijd". Als het niet regent worden zij die slecht of niet lopen kunnen in een rol stoel gezet en dan gaan ze de natuur in. De helpsters hebben hierbij onge vraagd de hulp gekregen van verschil lende camping-bewoners. „Ja zegt mevrouw Van Pijpen, oo oo oo oo oo oo oo oo Dit gedicht gaf ons de heer Van Beek, één van de vijftien chronisch zieken die in de Thymse Berg vakantie hou den. Het is een voortreffelijk op rijm gezet dankwoord, dat wij gaarne aan onze lezers doorgeven. Een mens die aan zijn naaste denkt En daar zijn tijd en geld aan schenkt Die moeten wij waarderen Wij mensen uit de lappenmand Verstoken van het bos en strand Mochten nu fijn kamperen. Een volle week zijn wij gehaald Het goede heertje heeft betaald Dat geeft stof om te roemen Wij, eerst in de vergeten hoek Zijn bij de feeën op bezoek Vlecht hen een krans van bloemen. Ons harte vol van dankbaarheid Is klein geworden met dit feit Het is in een woord machtig Een daad zo vol menslievendheid Als hier, nu is tentoongespreid Is waarlijk groots en prachtig. Zij die het eten heeft bereid Betuigen wij ook dankbaarheid Het was steeds een traktatie Zo was het alle dagen feest Wij zijn nog nooit zo uit geweest 't Was een en al sensatie. Het comitéhet Rode Kruis Het kampbeheer, de gevers thuis Die moeten van ons weten Dat alles wat ons is gedaan In de herinnering blijft bestaan Wij zullen 't nooit vergeten. Straks gaan wij weer voldaan van [hier De ervaring gaf ons echt plezier Dat was voor ons weer leven Met regen gingen wij van huis En komen nat van tranen thuis Wij waren graag gebleven. T. VAN BEEK, Kostverloren 69 - Veenendaal oo oo oo oo oo oo oo oo Veenendaal is een herinnering aan de laatste oorlog „rijker". Een stuk dat bij vele een niet zo aangename naam op zal roepen. De fa. Spies en Zn., Gortstraat 91, kocht namelijk dezer dagen de auto, die destijds regelmatig Seiss Inquart ver voerde. Deze was in de oorlogsjaren door de bezetters gebombardeerd tot Rijkscom missaris voor Nederlands bezet gebied. Het is een Horsch, gebouwd bij DKW, met acht cylinders, vijf versnellingen vooruit, één achteruit en twee bergver- snellingen. De wagen is na een staat van dienst als lijkauto bij de fa. Spies terechtgeko men. De Arnhemse garage, Fa. Matser kocht hem indertijd van de Nederlandse regering, nadat de auto twaalf jaar lang als oorlogsbuit was opgeslagen geweest. Het Arnhemse bedrijf gebruikte hem als lijkwagen en ook een garagehouder te Opheusden die hem daarna kocht. De laatste verkocht de auto aan de Veenen daalse firma. De fa. Spies heeft voor de auto nog geen speciale bestemming. In opdracht van Patrimoniums Bouw vereniging heeft architect E. J. van de Hoef maandagmiddag in „De Koren beurs" het bouwen van 11 woningen aan besteed. De woningen zullen worden ge bouwd op een terrein bij de Eenvoud- laan. De inschrijvingen kwamen als volgt uit de bus: Hoofdwerk: laagste inschrijver: B. C. Drost, Veenendaal voor f 229.500, hoogste: K. W. van den Berg, Veenendaal f 306.790,Loodgieterswerk: laagste: D. Schans, Veenendaal met f 15.318,hoog ste: Joh. Huibers met f 16.780,Schil- derswerk: laagste F. van den Berg, Eist (U.) met f 14.481,hoogste R. van Rot terdam, Veenendaal met f 24.357,Elec- tra: laagste fa. W. Huibers, Veenendaal met f 5.227,—; hoogste: A. Roks, Eist (U.) met f 7.355,—. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 140.000 stuks. Prij zen van f 8.tot f 14.voor de kleine eieren en van f 15,75 tot f 16,25 voor de grote exemplaren. Alles per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt: aanvoer 42 stuks. Prijzen van f 52,— tot f 65,— per stuk. Handel traag. POSTDUIVENNIEUWS Leden van de Veenendaalse postduiven vereniging „De Snelpost" hadden dit weekeinde duiven op de vlucht vanaf Southend in Engeland. De uitslag was: G. Diepeveen 1; J. van Geerenstein 2; D. G. Schans 3; Joh. van Manen 4, 13; G. J. van Manen 5; R. van Doorn 6; C. van Asselt 7, 10; W. van Ravenswaaij 8; R. v. d. Weerd 9, 16; M. J. van Stemp- voort 11; W. H. Roelofs 12, 14; J. van Nieuwamerongen 15. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10 Veenendaal ONZE JARIGEN 8 aug. Ada van Benthem 8 Hanneke Merlijn 9 Jantje Overeem (Renswoude) 9 Jan v. d. Toren 9 Dieke 'de Rooder 9 Elsje Eimers (Eist) 10 Rinie van Kooten (Eist) 10 Corry Sukkel 11 Janny Hendriks 11 Barbara Heuvelmans 12 Truusje van Braak 13 Gertje Knevel 14 Marietje van Gent 15 Freddy de Vries 15 Jaap Bos 16 Lettie Bos 16 Geurt Valkenburg 17 Tonny Maesbergen 17 Corry Wortman 17 Clazien van Barneveld (Amer.) 18 Elly Weisfeit 18 Willy Bos 18 Ditje Teunissen 20 Nard v. d. Wee 21 Menno van Ginkel (Rhenen) 23 Jacob Moesbergen 23 Gerard de Jonge 23 Gijsbert van Verseveld 24 Zusje de Kamper 26 Inge Lemmen 26 Gerard van Dijk 27 Bert Beumer (Amerongen) 28 Anja van Walsum 28 Martina Verweerd 28 Wim Budding 28 Steven v. d. Steeg Ook die al jarig geweest zijn van harte gefeliciteerd en de a.s. jarigen een heel prettige verjaardag en nog vele jaartjes. ZILVERPAPIER EN CAPSULES Jongens en meisjes jullie hebben werkelijk fantastisch hard gespaard tij dens de vakantie. Maar voor de mees ten van jullie zal de vakantie er wel weer op zitten en zullen velen al weer naar school gegaan zijn. Alleen jammer dat het zoveel geregend heeft. Van twee zieken heb ik ook zilverpapier ge had en hen wens ik van harte beter schap, n.l. mevr. van Baaren en Gerda van Beek. Ook zilverpapier ontving ik van Kees Stuivenberg, Marian van Eden, Jopie, Hennie en Gerda van Beek, Betty Waayenberg, Bram van Kooten, Kees Diepeveen, Mevr. van Baaren <?n haar buren, Henk, Han en Anneke Wijnbergen, Johanna v. Beek, Arnoldus en Rikje Pitlo, Dinie v. d. Waal, Harry, Otte, Ludwig, Martin en Wim Coumans, Yvonne Heikamp, Truus Henken, Gijsbert van Verseveld, Willy Helms en Eveline van de Broek. Jon gens en meisjes allemaal heel hartelijk bedankt en tot de volgende'keer. Groe ten van Tante Jos. Figuur a. ALS MENSAPEN PLANKENKOORTS KRIJGEN Niet alleen rrtènselijke wezens heb ben last van plankenkoorts. Dieren- Jonge duiven van Snelpostleden werden ingezet op de St. Ghislainvlucht. De uit slagen hierbij waren: G. de Geit 1; P. W. van Zetten 2, 3, 5, 6, 7, 21; J. van Geerenstein 4; A. J. v. d. Kolk 8; E. Hei wegen 9, 11; C. van Asselt 10; C. van Ginkel 12, 18; N. van Barneveld 13, 14; R. van Doorn 15, 16, 17; D. G. Schans 19; J. van Nieuwamerongen 20. UITSLAG KIJKZOEKWEDSTRIJD IN OVERSTRAAT-WINKELSTRAAT De uitslag van de Kijk-zoekwedstrijd in de Overstraat-winkelstraat gehou den tijdens de afgelopen Licht- en muziek week te Amerongen is als volgt: 1 Herman de Haas; 2 Nelleke Kersten; 3 W. Meijer sr.; 4 P. N. Schouten; 5 D. v. Veenendaal; 6 H. Stecher; 7 Eist v. d. Berg (Rotterdam); 8 Gerrit Brink man; 9 J. v. Ree; 10 H. v. d. Berg; 11 Christine de Ridder; 12 E. Zonnega; 13 Bert v. d. Berg; 14 Riet van Ree. kenners, die met mensapen werken, zeggen, dat sommige van hun proef dieren duidelijke tekenen van zenuw achtigheid hebben getoond als zij voor de een of andere opgave werden ge steld. Zo was er een chimpansee, Mimi ge naamd, die elk ogenblik haar handen ging wassen als zij op haar beurt moest wachten. Zij draaide steeds de koudwaterkraan open om haar behaar de handen te kunnen afkoelen. Een andere aap, Koko, kreeg altijd maag pijn op examendagen en als hij de op gaven niet bij de eerste poging kon oplossen werd hij wild van woede. Dan sprong hij op één poot in het rond en sloeg in woede of razernij met zijn vuisten tegen de muur. De ver schillende soorten mensapen gedroegen zich op verschillende wijzen als zij voor een examen zaten. Eén ervan draaide zijn rug naar de tafel als hij de opgaven niet kon oplossen, terwijl een ander zijn teleurstelling uitte door verscheidene malen met zijn kop tegen de vloer te slaan. Wedijver speelt onder chimpansees een grote rol. Het is bekend, dat een chimpansee die helemaal geen bijzon dere belangstelling had voor wat er gebeurde, plotseling verlangde een op gave op te lossen nadat hij gezien had, dat een vriendje, toen hij hetzelfde probleem had opgelost, als beloning een banaan kreeg. Figuur b. KUNNEN JULLIE SAMENVOEGEN WAT BIJ ELKAAR BEHOORT De 20 namen, die hier staan genoemd, behoren twee aan twee bij elkaar en vormen tezamen 10 bekende paren. Kunnen jullie de namen in de goede volgorde bij elkaar voegen? a. Adam 1. Julia b. Romulus 2. Vrijdag c. Kain 3. Grietje d. Robinson 4. Remus e. Porgy 5. Eva f. Hamlet 6. Jozef g. Hans 7. Ophelia h. Romeo 8. Goliath i. David 9 Bess j. Maria 10 Abel Oplossing: a en 5; b en 4; c en 10; d en 2; e en 9; f en 7; g en 3; h en 1; i en 8; j en 6. Figuur c. EEN TROS RODE BESSEN Deze leuke kleine broche kun je heel gemakkelijk van ongeveeer een dozijn rode kraaltjes en twaalf draad jes donkergroene wol. Leg een knoop aan het eind van elke wollen draad en haal elk draadje door een kraal. Neem dan drie draadjes wol met aan het eind een kraal en maak daarvan een vlecht, waarvan je de andere eindjes aan elkaar knoopt. Dit zie je in de te kening. Neem dan een stopnaald en naai verder kraal voor kraal aan de tros, totdat je het hele dozijntje er aan hebt hangen. Wind dan een draadje wol om de steel, werk de losse eindjes in de vlecht en knip alle overblijvende eindjes dan af. Naai vervolgens aan de dikke steel, die je zo heb verkregen, een groen vilten blad en een kleine „gouden" veiligheidsspeld, waarna je broche gereed is. (uit 1001 Nacht) 3 Nadat Maroef zijn ochtendgebed had gezegd ging hij naar zijn werkplaats, waarin hij tot aan het twaalf-uur tje bleef wachten op klanten. Blijkbaar wilde echter nie mand die morgen zijn schoenen laten repareren. En het was al net zo in de namiddag en toen het avond werd sloot hij zijn winkel en ging met trage pas naar huis. Maar toen hij langs de bakkerswinkel kwam, vroeg de I bakker, die zag dat Maroef er zo vreselijk bedrukt uit- j zag, wat er aan de hand was. 4 „Ja," antwoordde Maroef, „dat zit zo: ik heb een boze vrouw thuis, die er op wacht, dat ik met een honingkoek voor haar thuis zal komen, maar ik heb zelfs niet genoeg geld om een stuk droog brood te kopen!" „Laat je daar door toch niet zo van de wijs brengen", antwoordde de bakker, „je kunt van mij die koek wel kopen en er pas voor betalen als je het geld hebt. Ik heb hier een heerlijke koek, die je wel op de tafel van een koning zoudt kun nen zetten, zelfs al is hij gemaakt met stroop in plaats van met honing." De bakker gaf Maroef ook nog wat brood en kaas en nadat hij de bakker bedankt had haastte Maroef zich met zijn inkopen naar huis. Wordt vervolgd In de afgelopen weken heeft men in onze omgeving weer op demonstraties keukenmachines aangeboden. In verband hiermee willen wij er nog eens op wijzen dat men heel voorzichtig moet zijn met het kopen van huishoudelijke apparaten, dekens en tapijten op demonstraties en aan de deur. Heel vaak zien we dat het goederen van minderwaardige kwaliteit zijn, die op deze manier verkocht worden omdat ze op de normale manier niet te verkopen zijn. Meestal hebben ze een veel hogere prijs dan vergelijkbare produkten in de winkel. Laat U dus niet verleiden door opmerkingen als deze: „Als U op de de monstratie koopt krijgt U 10 of 15 kor ting", maar vergelijk de aanbieding eerst met wat in de winkels wordt aangebo den. Een ander punt is dat men ook goed moet overwegen of men het aangebodene wel nodig heeft. Vele stapelpannen en keukenmachines staan in de kast en wor den nooit gebruikt. Tenslotte moet U niet vergeten dat ook bij de beste huishoudelijke apparaten op den duur reparatie en onderhoud nood zakelijk zijn en in verband hiermee is het altijd het veiligst om bij een goede zaak Uw aankopen te doen. Ir. M. M. Peters-Nanninga, Huishoudconsulente voor Z.O. Utrecht (vervolg van pag. 1) Dat betekent dus, dat u voor het theoretische examen gezakt bent en daardoor nog niet de bekwaamheid had om te rijden, concludeerde mr. v. d. Brand. De justitie zal waken voor een naleving van de wet. Degenen, die zich niet aan de regels houden moeten de gevolgen daarvan maar dragen. Als u de verkeersregels niet eens kent, hoort u nog niet op de weg thuis, vond ook de officier, die in plaats van het schikkingsbedrag van 80,dat aan H. voorgesteld was, nu 100,of 20 dagen eiste. De kantonrechter vonniste conform. Gemeente Rhenen WIJZIGING ALGEMENE POLITIEVERORDENING Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat overeenkomstig artikel 203 der ge meentewet met ingang van heden ge durende drie maanden op de gemeente secretarie, afdeling algemene zaken, ter lezing van een ieder is neergelegd de door de gemeenteraad bij zijn besluit van 16 juli 1963, nr. 4 vastgestelde ver ordening tot wijziging van de algeme ne politieverordening voor de gemeen te Rhenen, betreffende de verplichte reiniging van schoorstenen. Rhenen, 16 augustus 1963 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester L. Bosch v. Rosenthal De secretaris Th. v. d. Willik. Gemeente Renswoude KOSTELOZE INENTING Op donderdag 22 augustus 1963 om half drie n.m. bestaat er ten gemeente huize te Renswoude gelegenheid tot kos teloze inenting. Secretarie Renswoude. HORIZONTAAL: 1 deel van een woord, 6 aangezicht, 12 onverschrokken, 14 voegwoord, 16 telwoord, 18 ledger (afk.), 19 Europeaan, 21 meisjesnaam, 22 scheik. element (afk.), 23 elke keer, 26 reden, 29 einde, 30 spijker, 32 eertijds: koningstitel in Peru, 33 deel van de bijbel (afk.), 34 godsdienst (afk.), 36 knaag dier, 37 scheik. element (afk.), 38 welaan, 39 zijtak Elbe, 41 de fijnste vederen, 43 lidwoord, 44 liniaal (ZN), 45 slede, 47 twijg, 49 leeg, 52 emeritus (afk.), 54 oude lengtemaat, 55 zwemvogel, 57 deel van de mast, 58 pastoor (afk.), 59 eelt (ZN), 61 alvorens, 63 vriendin (FR), 65 binnenkort, 67 gem. in Z.H., 69 boom, 70 tel woord, 71 gem. in N. Brab., 73 bekende afkorting, 74 scheik. element (afk.), 75 zoon van Seth, 77 stad in Arabië, 79 bestuurder, 80 provincie van Nederland. VERTIKAAL: 2 maanstand, 3 ganzenboer (meerv.), 4 zwakke, 5 voegwoord, 7 emeritus (afk.), 8 open plein in een dorp (ZN), 9 eer, achting, 10 slede, 11 ver borgen, 13 lidwoord, 15 wederk. voornaamw., 17 dorp in Gelderl., 19 zijtak Donau, 20 schoorsteenzwart, 22 vast rantsoen, 24 adellijke titel in Engeland (afk.), 25 onbekende, 27 aardrijkskundige aanduiding (afk.), 28 meisjesnaam, 31 eetketeltje, 35 grote forse man, 37 zuivelprodukt, 39 onbep. voornaamw., 40 kippenloop, 41 duinvallei, 42 sluiskolk, 46 handvuurwapen, 48 als 65 hor., 50 gem. in N.H., 51 trechter, waardoor het gemalen graan loopt, 53 vogel, 55 wiersoort, 56 ruwe soda, 58 grappenmaker, 60 bijwoord, 61 meisjesnaam, 62 muzieknoot, 64 deel van het jaar (afk.), 66 lelie-achtig gewas, 68 plaats in Zeeland, 72 reeks, 75 wa ter in Friesland, 76 scheik. element (afk.). 77 slede, 78 deel van de bijbel (afk.). OPLOSSING PUZZEL NR. 12 HORIZONTAAL: 1 hobbelpaard, 8 Ee, 9 dg, 10 ed, 12 serie, 15 nu, 16 vel, 18 een, 19 Aar, 20 Ier, 22 kok, 24 erts, 25 para, 26 ets, 28 ban, 29 har, 31 one, 33 kor, 35 en, 36 smelt, 38 md, 39 Da, 40 in, 42 doordoender. VERTIKAAL: 1 hoeveelheid, 2 Be, 3 bes, 4 lire, 5 adé, 6 ag, 7 deurwaarder, 11 de, 13 eer, 14 ink, 15 na, 17 liter, 19 akant, 21 Est, 23 opa, 27 som, 28 bel, 30 An, 32 Nero, 34 om, 36 sar, 37 tin, 39 do, 41 nd. IN ONS ENORM GROEIEND BEDRIJF IS NOG PLAATS VOOR: in de afdeling onderhoud en machinebouwrevisie en in de afdeling gereedschapmakerij. voor onze productie afdelingen. a. Goede sociale voorzieningen met o.a. Winstdeling, reis kosten vergoeding, gratis werkkleding enz. b. Goede beloning volgens nieuwe verhoogde C.A.O. c. Voor goede krachten met de vereiste capaciteiten goe de vooruitzichten op leidinggevende functies, in ver band met toekomstige uitbreiding van de productie capaciteit. Kom praten bij BOXAL en onderzoek Uw mogelijkheden. Rozenstraat 19, Veenendaal.

De Vallei | 1963 | | pagina 2