Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Gemeente betaalt mee als huurders een duurdere woning betrekken «De Wereld van WEEK-tot-WEEK UIT DE RAAD VAN AMERONGEN: Komt „de Plank" aan het veerhuis in Rhenen? Kon. Sclieepjeswol showde nieuwste breimode-modellen WAAR IS DE VALLEI-RIKS? DE TOEKOMST VAN HET VLIEGTUIG Koopcentrum Veenendaal ELST AMERONGEN SCHERPENZEEL 37c JAARGANG VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1963 Nr. 67 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Parkeerverbod C PB. GAAT VERGADEREN De grondprijs De heren Kinderen ƒ22,50 WAARD 4 AF 42560 (H) Sprinkhanen in de aanval fïkr/g VAKANTIE-GROET AUGUSTUS 1963 GOUDEN TOEKOMST Plattelandsjongeren naar landdag 17 VEENENDALERS KRIJGEN HET NIEUW-GUINEA KRUIS Sportveld Eist Sanering naar westen Kernplan van Eist Dit weekend weer de traditionele „Trekkersronde" in jeugdherberg de Eikelkamp IN HET fteUouuiale DAMES- Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Redaktie: W- F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven b(J de agentschappen van „De Vallei" In plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 5,— Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 25 cent Tijdens de gisteravond gehouden raadsvergade ring van de gemeente Ainerongen is een bijzon dere verordening vastgesteld inzake bevordering van doorstroming van huurders van goedkope naar duurdere woningen. Deze huurders krijgen als een soort aanmoediging een éénmalige premie toegekend van 100,dit om de verhuiskosten grotendeels te kunnen dekken, terwijl de gemeen te bovendien 24 maal het verschil in maandhuur tussen beide woningen (met een maximum van 1000,zal betalen. Door deze laatste bepaling wordt de hogere huur van 2 jaren geheel of ge deeltelijk opgevangen. Niet alle raadsleden wa ren het met deze regeling eens. De woordvoerder van de VVD, de heer J. Tenge, vond dat een der gelijk punt een ruime studie van voorbereiding nodig heeft en hij had er dan ook geen hoge ver wachtingen van. Raadslid H. Blankestein noemde het „een sprong in he duister". Naar zijn mening zit Amerongen met een puzzel die min of meer te danken is aan de overheid. De A.R.-wethouder G. J. van Barneveld merkte op dat ook zijn ver wachtingen niet erg hoog gespannen waren „maar men moet niets onbeproefd laten". Zoals bekend staan vrijwel alle gemeentebesturen voor het pro bleem dat een groot aantal goedkopere huurwo ningen bewoond worden door huurders, die qua inkomen een duurder huis zouden kunnen beta len. Om dit dus aan te moedigen - op die manier komt er meer ruimte vrij voor de minst-draag- krachtigen - heeft Amerongen bovengenoemde regeling in het leven geroepen. Voor de rest had de vergadering van gisteravond weinig om het lijf. De agenda bestond in totaal uit elf punten, waarvan het laatste op de vergadering werd ingetrokken. Bij punt vijf ging de raad over in be sloten vergadering die ongeveer een uur duurde. Na de raadsvergadering werd op zeer officiële wijze afscheid van gemeentebode Van Remmerden ge nomen. Voor de Koenestraat werd een nieuw parkeerverbod van kracht voor de oostzijde van deze straat. De heer G. J. Buis (PvdA) vroeg zich af of juist hier- Buis ...ruimte... door de snelheid niet zou toenemen. „Men krijgt veel meer ruimte", zo stel de hij. De Chr. Plattelandsvrouwen- en Meisjesbond afd. Veenendaal houdt donderdagavond 29 augustus a.s. in ge bouw Eltheto een vergadering. Na de gebruikelijke opening, notu len en ingekomen stukken zal ds. E. Vergunst, herv. predikant te Ede, een lezing houden over zijn reis naar Is raël, een en ander toegelicht met dia's. DIPLOMAZWEMMEN IN BERGBAD Zaterdag 31 augustus a.s. zal in Berg- bad voor de laatste keer in dit seizoen gelegenheid worden gegeven om exa mens af te leggen voor de zwemdiplo- mas' van de Kon. Ned. Zwembond. De aanvang is gesteld op vier uur. Opgeven kan men zich bij de heer J. W. Rompes, zweminstructeur van Berg- bad. Omdat er nu toch over het verkeer gesproken werd, vroeg de heer A. v. d. Veer (PvdA) of het niet mogelijk was ook op het wegdek de aanduiding van 50 km aan te brengen. De heer A. Hasselaar (CHU) vestigde de aandacht op het wegdek van de Heuvelsesteeg in Overberg. Hij wilde graag dat de witte streep die op het midden van het wegdek was aange bracht, doorgetrokken werd tot voorbij de scherpe bochten. Over de situatie op de gevaarlijke kruising Koenestraat-Kon. Wilhel- minaweg is volgens burgemeester Van den Bosch advies ingewonnen bij de A.N.W.B. Om 15 Bouwfondswoningen aan de Koenestraat te kunnen bouwen zou de grondprijs aanmerkelijk verlaagd moe ten worden om niet boven de 22.000, te geraken. Hasselaar ...witte streep... Hiervoor ging de raad in besloten vergadering. Na heropening ging de raad accoord met het voorstel van het college een grondprijs van 20,98 aan te houden (was 23, De nog niet verkochte percelen in dit complex gaan dan f 26,per m- kosten in plaats van de eerder ge plande 23, Woensdag- en donderdagavond toonden mannequins van de Kon. Scheepjeswol- fabrieken in de (warme) kantine van het bedrijf een zeer uiteenlopende collectie van Scheepjeswol breimode-modellen. Mogen we de slagvaardige lady-speaker mevr. de Graaf geloven dan zullen dit seizoen vooral truien en pakjes met sier steek erg in trek zijn. De nieuwe modekleur voor dit sei zoen is, met name bij de dameskleding, kerry of goud-geel. De gebreide pakjes deden het deze avond zeer goed, kennelijk omdat men daarbij twee mogelijkheden heeft het hesje kan als jumper gebruikt worden en de rok kan met een andere trui ge dragen worden. Dames-met-grote-maten hebben kun nen zien dat ook voor hen het dragen van grof gebreide vesten zeer modieus kan zijn, echter gebreid in de diago naalsteek, omdat dit slank afkleedt. De rokken van de pakjes zijn veelal ge voerd met vlisco en loopt gerend. Een nieuw mode-accent is dat op de dames truien ter hoogte van de heup een smal ceintuurtje is aangebracht. Wilt u dit seizoen exclusief gekleed zijn, schaft u dan een Poncho met kat- temuts aan. Een andere opvallende ver schijning een dubbeldraads gebreide mantel in twee kleuren op naald no. 5 van Regatta-wol. De mantel kan met en zonder sjaal gedragen worden en heeft een bijpassend hoedje. De heren moeten het dit seizoen met Hier een drietal nieuw ste breimode-modellen zoals die op de show van de Kon. Scheep- jeswolfabrieken te zien waren. de kleur beige doen. Ook de gemeleerde truien zijn erg in trek. Zo toonde Gert Takken een trui met vleermuismouwen, iets voor de vrije zaterdag om zich heerlijk losjes in te kunnen bewegen. Erg in trek is de trui met van ach teren een ronde hals en van voren een afgebroken V-hals, waaronder de he ren dan nog een strikje kunnen dragen. Het materiaal is Zermatt- of Benfica- wol. Kindertruien waren er ook in ver schillende modellen. We zagen veel vuldig de raglan-mouw en ronde pas. Muts en wanten zijn veelal in dezelfde kleuren gebreid als in de pas van de trui verwerkt zijn. De motieven zijn veelal opgemaasd. Voor deze truien doet de Iskander- of ,Corvette-wol het heel goed. Al met al een zeer aantrekkelijke show, die hier en daar echter een wat onverzorgde indruk maakte. Om een voorbeeld te noemen de rijpere mannequins hadden ken nelijk geen enkele aandacht aan hun schoeisel besteed, zodat dit veelvuldig een wrange tegenstel ling vormde tot de schitterende breimode-modellen. AUTO GREEP BROMFIETS De bromfietser J. N. uit Veenendaal stak gistermiddag zonder uit te kijken de Industrielaan over. Automobilist van de H. kon hem toen niet meer ontwij ken en een botsing was het gevolg. Bromfiets en auto liepen schade op. Vorige week is de Valleiriks uit gegeven bij: Schoenhandel VV. v. Breda Fred. v. d. Paltshof 23, Rhenen en niet gevonden. Zoals gebruike lijk is de waarde hierdoor gestegen, zodat de nieuw uit te geven riks met het nummer: tweeëntwintig gulden vijftig waard is. By inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uitbe taald. Militaire strategen blijven, ondanks de opkomst van de raketten, nog grote waar de hechten aan gevechtsvliegtuigen. Men zoekt daarbij naar geheel nieuwe moge lijkheden. In Amerika werken de.industriën aan projecten, welke enkele nadelen van de tot nu bekende vliegtuigtypen moeten opheffen. De nieuwe generatie ja gers en tactische bommenwerpers zal geen lange startbaan nodig hebben. Zij zul len loodrecht omhoog stijgen van veldjes niet veel groter dan een tennisbaan. De vliegtuigen zullen worden gebruikt voor de verdediging tegen luchtaanvallen, maar ook geschikt moeten zijn voor aanvallen op oprukkende infanterie en pant sertroepen. Dit vereist geheel nieuwe vliegeigen- schappen, zoals grote bewegelijkheid, maar ook een zeer grote snelheid. De vliegtuigen moeten op grote hoogte kun- ti. Vakantie koersberieht uit NUNSPEET Ootü e«J; Het weer ijslecht Ster^minj2)Ro£¥/C> VerWijf: P&Jfi'A Gexoncheid Financien: Oeral; Terugreis: if Grceten v»nj^f Een veelzeggende groet van een Veenendaler op vakantie in Nunspeet. Het de primerende „koersbericht" is in overeenstemming met het „weerbericht" van de laatste weken. Jammer voor de talloze vakantiegangers die deze weken vrijwel dag in dag uit door Pluvius worden bezocht. Zal het vroegere veerhuis, waarin thans hotel „De Stichtse Oever" wordt geëxploiteerd, openbaar worden verkocht? De gemeenteraad, die dinsdagavond byeen komt, zal er het laatste woord in hebben. Burgemeester en wethouders heb ben in deze zaak hun laatste voorstellen neergelegd in een preadvies waarby de vereniging van Nederlandse gemeen ten op de achtergrond als adviseur heeft gediend. Het col lege komt tot een vierledige conclusie: 1. op het verzoekschrift van mej. Van Essen tot aankoop van het veerhuis met toebehoren voor de prjjs' van 75.000,moet afwijzend worden beschikt; 2. indien overeenkomstig 1 wordt besloten dient te worden bepaald om voorlopig niet tot verkoop van het veerhuis over te gaan in verband met de toegezegde optie, doch dient wel medewerking te worden verleend aan de ver betering van de toiletruimte, eventueel de keuken, alsook de bcuw van kamers op de zolder, op basis van een hier over reeds verkregen overeenstemming met de pachteres; 3. mocht de raad zich evenmin met punt 2 kunnen vereni gen, dan stellen b en w in derde instantie voor de grond in erfpacht uit te geven met verkoop van de opstallen, dit zou neerkomen op 96.436,met een grondwaarde van 16.560,waarvoor een erfpachtscanon verschuldigd zal zyn van 828, 4. als de raad ook deze regeling niet wenselijk acht, dan zullen b en w het op pry's stellen te vernemen hoe de raad staat tegenover openbare verkoop van het veerhuis. Het college van b. en w. is van me ning, dat het veerhuis een gouden toe komst heeft. Zij motiveren deze ge- Leden van de CPB Ring Z.W. Ve- luwe en Betuwe b.rengen volgende week woensdag een gezamenlijk be zoek aan de Geld. Landdag te Vorden. Het ligt in de bedoeling om bij vol doende deelname met een speciale Landdagbus de reis te maken. Men vertrekt dan om half negen uit Vee nendaal, via Renswoude naar Scher penzeel, Plein 1940. In Barneveld stopt de bus bij de fam. Everts (Schaff.bos), in Lunteren bij hotel Floor en in Ede op het kruispunt Lunterseweg-Rijks- straatweg. De laatste stopplaats is in Bennekom bij café Dorpszicht. Leden die hiervoor interesse hebben dienen zich zo spoedig mogelijk bij hun afdelings-secretariaat op te geven. Voor de landdag in Vorden is een gevarieerd programma opgesteld met als sluitstuk een lichttaptoe. Burgemeester mr. dr. J. Hazenberg zal op maandag 2 september a.s. het Nieuw-Guineakruis uitreiken aan ze ventien plaatsgenoten, die destijds als dienstplichtig militair op Nieuw-Guinea hebben vertoefd. Beroeps- en vrijwillig dienende mili tairen krijgen deze onderscheiding uit handen van hun respectievelijke com mandanten. De plechtigheid zal plaats vinden in hotel „De Korenbeurs" tij dens een bijeenkomst waarvoor ook de ouders en eventuele verloofden van de onderscheidenen zijn uitgenodigd. Bo vendien is een uitnodiging verzonden aan het gewestelijk bestuur van het Veteranenlegioen Nederland, terwijl de minister van defensie zich door een of ficier zal laten vertegenwoordigen. dachte op de komende Rijnkanalisatie, waardoor de mogelijkheden veel groter worden en het object een steeds grotere waarde zal vertegenwoordigen. Door zes optiejaren, die nog moeten komen, is het veerhuis momenteel niet vrij. Eerst na afloop daarvan zal, hetzij onderhands of bij publieke verkoping de reëele waarde er uit komen indien men dan tot verkoop wil overgaan. In verband met deze omstandigheden achten b. en w. de tijd voor verkoop nog niet gekomen. Zal de raad er net zo over denken? Het definitieve plan om Eist aan een sportcomplex te helpen komt dinsdag avond ter tafel. Het is ontworpen door de Kon. Ned. Heide Mij en het omvat één hoofdveld, afmeting 105 x 69 m. en twee bijvelden, afmeting 100 x 64 m. met een oefenhoek en enige parkeer ruimte. De kosten zijn geraamd op bij na een ton. Daarin zijn niet begrepen een kleedgebouw, afrastering bijvelden en doelpalen, omdat nader zal worden onderzocht in hoeverre de betrokken verenigingen terzake van deze onder delen kunnen en willen bijdragen. Met inbegrip van de aankoopkosten kunnen de totale kosten van het complex in Eist worden geraamd op twee ton. Ge tracht zal worden nog subsidies los te peuteren, maar voorlopig vraagt men de raad om een krediet van een kleine honderdduizend gulden voor de aan pak van het object. Alles duidt er thans op dat de nieuwe uitbreiding van Rhenen zal worden ge- Met de grondaankopen ten behoeve van de uitvoering van het kernplan in het dorp Eist gaat het nu kennelijk wat vlotter dan in het verleden het geval was. Er komt tenminste een voorstel in de raad om maar liefst vier percelen tegelijk te kopen. Het gaat hier om een kleine 6000m4. waarmee een bedrag zal zijn gemoeid van 26.000.be drijfsschade inbegrepen. AANRIJDING Maandagavond vond ter hoogte van sla gerij Van Rhee op de Rijksstraatweg een aanrijding plaats. Een auto komende uit de richting Rhenen vond op zijn weg een andere auto die een aan de overkant van de weg gelegen inrit op wilde rijden. Het bleef bij flinke materiële schade. Dit weekend wordt het hoogseizoen van de N.J.H.C. afgesloten met de tra ditionele „Trekkersronde" in de jeugd herberg de „Eikelkamp" in Eist. Van middag wordt om plm. 5 uur dit festijn geopend. Aangezien het van het jaar de 13e keer in successie is dat iets derge lijks georganiseerd wordt, staat de Trekkersronde dit jaar in het teken van het bijgeloof. Het gehele feestterrein is voorzien van bouwwerken en namen die iets te maken hebben met het bijgeloof. Aan zocht in westelijke richting. De raad <J? ingang is een grote poort gebouwd krijgt een voorstel te behandelen tot Idie zwfl.e kft voorstelt. Er aankoop van dertien woningen, die ge- J legen zullen zijn aan de Zandheuvel- straat en die in de toekomst nodig zul len zijn in verband met de dan te tref fen stedebouwkundige voorzieningen in dit stadsdeel met het oog op stads uitbreiding in westelijke richting. Zo nodig moet hier tot sanering kunnen worden overgegaan. Er is een prijs mee gemoeid van ruim zeventig duizend gulden. wordt iedere DINSDAGMOR GEN tot 13 uur en ZATER DAGS de gehele dag een in teressante warenmarkt ge houden in het centrum van het dorp. zijn de winkels op WOENS DAGMIDDAG na 13.00 uur gesloten. trekt de koopavond op VRIJ DAG tot 21.00 uur altijd weer grote belangstelling, en zijn de winkels ZATER DAGS de gehele dag (tot 18.00 uur) geopend. MUIS. Tom heet de austra- lische elektriciën, die een op lossing heeft gevonden voor een moeilijk probleem: het trekken van een telefoon draad door een beton lopende leiding van 24 meter lang met vier haakse bochten erin. Na het op alle manieren te heb ben geprobeerd ging hij ten slotte de stad in en kocht twee witte muizen, een man netje en een vrouwtje. Het mannetje stopte hij in de VLIEG. In Parijs vreest ■Pi PIP PWÊmènevenals vorig jaar ten ge leiding aan het ene uiteinde vo\ge van de vele regens een met aan zijn staart de draad, vligeen- en muggenplaag in waarna hij aan het andere de wijken langs de Seine. Af- het vrouwtje plaatste. Door gaande op de nogal ouderwet- dit laatste diertje voortdurend se maatregelen die worden iets aan zijn staart te trekken getroffen en de raadgevingen ontwikkelde zich een luid die aan de bevolking worden muizengepiep dat zich door gegeven is men er nog niet op waarop het mannetje zo vlug de hoogte van de Italiaanse als het maar kon op mars uitvinding om vliegen on- ging. Na een kwartier was vruchtbaar te maken. Het in hei karwei gepiept. stituut voor hygiëne te Rome heeft een chemisch preparaat samengesteld en daarmee een proef genomen op 5000 vlie gen. Het resultaat was dat er 4992 werden gesterilliseerd. Het middeltje is besmettelijk, dat wil zeggen als een vrouw- tjesvlieg de stof bij zich draagt brengt zij de werking ervan over op elk mannetje dat haar benadert. VIS. Bij een viswedstrijd te Dammartin is de kleinste vis (4 gram, een stekelbaarsje) ge vangen door de grootste deel nemer (170 kilo). SLAAP. In Parijs is een vertegenwoordiger in appara ten die de slaap bevorderen op de Champs Elyseé slapende aangetroffen. Het bleek dat de op het trottoir vóór hem staande vijf apparaten in wer king waren. KAART. Elke 2 seconden wordt te Parijs door vreem- taal glijden er per dag 100.000 ansichtkaarten in de parijse brievenbussen. Na de Eiffel- toren zijn de Notre-Dame, de Are de Triomph en de Sacré- Coeur het meest in trek. Maar er zijn in Frankrijk twee steden die wat dit be treft Parijs naar de kroon ste ken: Nice brengt het tot 90.000 ansichtkaarten per dag en Lourdes tot 75.000. Men zou zo zeggen dat de fabrikanten van deze kaarten jaar in jaar uit gouden dagen beleven. Maar nee, hoor, ze klagen steeds luider dat het moeilijker voor hen wordt, omdat de mensen steeds min der kaarten van historische monumenten en van mooie landschapsgezichten kopen, want, zeggen zij, de mensen raken hierop uitgekeken en reusachtige totempaal, een wensfontijn, heksenwaag, spookhuis. Kortom alles wat met bijgeloof te maken heeft is deze week door een 45 jonge mensen in de stromende regen opgebouwd. Wanneer deze regen het dit weekend af laat weten zullen weer zo'n 600 trek kers een onvergetelijk weekend heb ben. Mocht de regen wel spelbreker zijn, dan is het in de eerste plaats heel spijtig voor de organisatoren die dan hun voorbereidend werk, dat een heel jaar duurt, letterlijk en figuurlijk in het water zien vallen. REPETITIES VAN ASAF Maandag 26 aug. a.s. beginnen de re petities van kinder- en meisjeskoor van Asaf. Het kinderkoor begint om half zeven en daarna het meisjeskoor. Voor het grote koor beginnen de repetities op 2 september a.s. weer. Nieuwe leden zijn vanzelfsprekend hartelijk welkom, temeer daar het koor een groot tekort heeft aan zangers. nen opereren, maar ook kunnen naderen op enkele meters hoogte. Een van de re volutionaire programma's in Amerika is het F-lll project. Deze tactische ja ger bezit vleugels, die in de lucht van vorm kunen worden veranderd, onge veer op de manier welke een vogel ge bruikt. Op het ogenblik is öVtmiljard uitgetrokken voor de bouw van 1.7000 van deze tweepersoons jagers. Het vlieg tuig moet rond 1967-'69 in dienst komen. Het is nog geen loodrecht startend vlieg tuig, want het toestel heeft een lan dings- en startbaan van ongeveer 900 meter nodig. In West-Europa zijn ech ter duizenden van deze vliegveldjes, zo dat het toestel over talrijke bases kan worden verspreid, hetgeen een groot strategisch voordeel is. De militaire instanties zijn tussen haakjes nog niet zo gelukkig met de loodrecht stijgende vliegtuigen omdat deze grote logestieke problemen met zich brengen. Het zal nog wel geruime tijd duren voor de leger- en luchtmacht organisaties hierop zijn ingespeeld. De F-lll vormt een geslaagde overbrugging Het toestel heeft twee zeer sterke straalmotoren, welke hoge snelheden (mach 3?) mogelijk moeten maken. Door de vleugelvorm te veranderen zal het echter ook op geringe hoogte met lagere snelheden kunnen opereren. Dit wordt zeer belangrijk geacht, gezien de Amerikaanse plannen voor zeer mobile gevechtsbrigades, die als „sprinkhanen" in een conflict de tegenstander moeten overrompelen. De eenheden zouden moeten worden vervoerd in bewapende helicopters, die op hun beurt bescher ming nodig hebben van jagers. In Engeland en Frankrijk werkt men al hard aan de VITOL-vliegtuigen, de loodrecht stijgende toestellen. De jong ste luchtvaartshow op Le Bourget heeft dat, ondanks 't noodlottige ongeval met het hawker vliegtuig, dat van enkele meters hoogte terugviel op de betonnen baan, wel aangetoond. Het Engelse Hawkerproject moet leiden tot een toe stel, dat in nauwe samenwerking met het leger zal moeten optreden. In Frankrijk zullen de fabrieken van Das sault al in 1966 de Mirage III-V kunnen leveren. Dit toestel, dat loodrecht om hoog gaat, kan tweemaal sneller dan het geluid vliegen. Frankrijk werkt tegelijkertijd aan de Mirage IV, de bom menwerper, die met zijn snelheid van rond 2500 km per uur de kern van De Gaulles nucleaire „frappe de force". Zweden spreekt intussen als neutraal land in deze rij van grote mogendheden een geducht woordje mee. Ingenieurs van de Swenska Aeroplan Aktiebolaget werken in nauwe samenwerking met de luchtmacht aan het „systeem-37". Kern van dit verdedigingssysteem is de SAAB-37 Viggen, die rond 1968 opera tioneel zal worden. Dit straalvliegtuig moet voor alle taken geschikt zijn, aan vallende vliegtuigen kunnen onder scheppen, grondtroepen kunnen aanval len en verkenningen uitvoeren. Ook zal het vliegtuig bewapend worden met Robot-304-raketten tegen schepen. Dit Zweedse systeem, dat werkt met behulp van radar, electronica en electron ische breinen voor het volgen van aanvallers, is een schitterend voorbeeld van een modern, veelzijdig verdedigingsstelsel. De Zweden verdienen vooral bijzondere lof omdat zij het geheel tot in de klein ste bijzonderheden zelf hebben uitge werkt. Al rhet al ziet het er voor de bemande vliegtuigen nog lang niet zo gek uit. Een belangrijk voordeel van de vlieg tuigen is, dat zij, als zij eenmaal er op uit gestuurd zijn, nog terug kunnen worden geroepen. Is een raket afge vuurd, dan blijft deze doorgaan, tot het doel gevonden is. Vliegtuigen kunnen daarom nog lang een soepel middel blij ven ter afschrikking van hen, die een bedreiging in de zin hebben. TENTOONSTELLING Evenals de voorafgaande jaren heeft het bestuur van de Floraliavereniging het voornemen om op 19, 20 en 21 sept. a.s. een tentoonstelling te houden in de gemeentelijke eierhal. De tentoonstel ling van de planten, door de school kinderen opgekweekt, is het middel punt. Nu reeds wordt de aandacht erop gevestigd, dat ook vrije inzendingen van particulieren welkom zijn. 3UN6WAHS PRISMA PONTIAC OMEÖA voor betere uurwerken delingen een kaart met de dat is de schuld van film en Eiffeltoren erop gepost. In to- televisie. AFSCHEID GEMEENTEBODE Na de raadsvergadering van gister avond is er op even hartelijke als of ficiële wijze afscheid genomen van ge meente-bode Van Remmerden. Ten af scheid werd hem zelfs een serenade ge bracht door de muziekvereniging. In onze volgende editie hopen wij hierop uitvoerig terug te komen. N D S 1 930 Makelaars- en Assurantiekantoor BROUWER Kanaalweg 2 - Veenendaal Tel. 08385-2918. na 6 uur 3325 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties

De Vallei | 1963 | | pagina 1