voetbalclubs uit veenendaal oefenden weer druk Kees Gerritsen: BMW te f. 5.295.- Gesprek met de aanvoerder \m V.Z.C. I degradeerde, maar kan volgend jaar terugzijn in 3e klas ELST AMERONGEN SCHERPENZEEL Recepten-kijkje over de grenzen ARAM l)e vorst van Suprania TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1963 Nr. 68 DOVO-Wageningen II 5-1 Veenendaal-Patria 4-4 Wedstrijdprogramma van „Veenendaal" GVVV-Hercules 3-3 TERUGBLIK OP DE WATERPOLOCOMPETITIE AUTOMOBIELBEDRIJF MIDDENDORP VOLLEYBALL VC Veenendaal organiseert 3 tournooien in september Gymnastieklessen D.E.S. DVSA HAD GUNSTIG JAAR DVSA WON TOURNOOI IN MAARN DVSA ging dagje uit VOOR DE VROUW .Veenendaal' mag nooit meer zo in ver drukking komen als algelopen seizoen. Het afgelopen weekend werden door de voetbalclubs weer verschillende oefenwedstrijden gespeeld. Hieronder enkele korte verslagen van die (oefen) ontmoetingen. Dovo speelde zaterdagmiddag tegen de reserves van Wageningen en boekte een goede 5-1 overwinning. Doelman Blankespoor, de Veenendaalse aanwinst voor Wageningen, liet aanvankelijk verstek gaan omdat hij onwetend was dat hij was opgesteld. Zodoende had den de beide clubs goedgevonden dat Stomphorst van Dovo onder de Wa- geningen-lat kwam te staan. Na een kwartier toen Blankespoor toch kwam opdagen had Stomphorst juist moeten zwichten voor een schot van Jaap Mol. De deze middag wel zeer produktieve Mol maakte er nog voor rust drie doel punten bij tegen een wel zwak spelende defensie- van Wageningen, waarbij vooral de spil steken liet vallen. Na rust wist Bertus Kroesbergen er zelfs 5-0 van te maken en toen kon Wa geningen nog juist de eer redden met een tegenpunt (5-1). Bij Dovo speelde de jeugdige Stuivenberg als rechts back een knap partijtje. Veenendaal oefenj> zondag tegen de 4e klasser Patria uit Zeist. Het werd een doelpuntrijke strijd, die eindigde in een 4-4 gelijke stand. Voor rust speelde Patria iets levendiger, maar kon slechts eenmaal scoren. Veenendaal trof ook eenmaal het Zeister-net zodat de rust stand 1-1 was. Het competitieprogramma van de voetbalvereniging „Veenendaal" luidt voor wat betreft de eerste competitie helft van het seizoen 1963-,64 als volgt: 8 sept.: SaestumVeenendaal 15 sept.: VeenendaalVVY 22 sept.: AmsvordeVeenendaal 6 okt.: VeenendaalHMS 13 okt.: BVCVeenendaal 27 okt.: VeenendaalHercules 3 nov.: CDNVeenendaal 10 nov.: VeenendaalJSV 24 nov.: VriendenschaarV'daal 1 dec.: VeenendaalHolland 8 dec.: LVVVeenendaal 15 dec.: VeenendaalSaestum POSTDU1VENNIEUWS De Veenendaalse postduivenvereni ging „De Snelpost" nam dit weekeinde deel aan de wedvlucht vanaf Bergen op Zoom. De uitslag was: P. W. van Zetten 1, 8, 11; N. Stuivenberg 2, 4, 26, 27, 38; R. van Doorn 3, 6, 10, 19, 24, 37; J. van Geerenstein 5, 9, 12, 14, 17, 23, 28, 32; J. van Nieuwamerongen 7, 13, 20, 21; C. van Asselt 15, 39; A. van Doorn 16, 18, 22, 33, 34; A. Merlijn 25, 36; N. van Barneveld 29; G. Diepeveen 30, 35; H. L. Spies 31. Na rust speelde Veenendaal scherper. Vooral Gijs Heykamp had er het oog in en wist tweemaal te doelpunten, waaronder een treffer uit een fraai ge plaatste kopbal. Patria wist doelman v. d. Weyden echter ook driemaal te passeren, zodat het einde van deze oefenwedstrijd kwam met een 4-4 score. Aanvoerder Gerritsen speelde deze middag als midvoor. GVVV ontving aan de Buurtlaan een combinatie van Hercules uit Utrecht. Op een drassig terrein werd deze wed strijd gespeeld. Door Elso Scholts, die een pass van Jan v. d. Bovenkamp af rondde werd de score geopend (1-0), maar Hercules kwam op gelijke voet toen spil v. d. Kraats foutief terug speelde op keeper Pavert en de bal in het doel terecht kwam (1-1). De Utrechters namen de leiding, maar uit een doelworsteling kon Robbie Kloot, ditmaal midvoor, de stand weer gelijk trekken (2-2). Na rust wist de Hercules-midvoor zijn club weer op winst te zetten (2-3) maar linksbuiten Scholts ondernam een ren door de gelederen van Hercules en deponeerde de bal in de touwen (3-3). Bij GWV was voor het eerst na en kele jaren afwezigheid de halfspeler D. van Manen weer van de partij. Tenslotte won Merino's met 5-3 van het bezoekende Resteren en nam NS VS deel aan een toernooi te Stroe. De NSVS-ploeg kreeg de derde prijs na een 4-1 winst op SDC 2 uit Putten en een 4-1 nederlaag tegen Posthoorn uit Amersfoort. Het eerste herenzevental van de Veenendaalse Zwemclub zal in de volgende waterpolocompetitie een trapje lager starten. De ploeg degradeerde namelijk in dit seizoen van de derde naar de vierde klasse K.N.Z.B. Nakaarten heeft geen enkele zin, maar het is misschien wel goed om een terugblik te werpen op de verrichtingen van de Veenendaalse waterpoloërs in het afgelopen seizoen. Moge lijk dat daardoor een juister beeld wordt verkregen van de kansen voor VZC om zich volgend jaar weer te herstellen. Want dat men daar op uit zal zijn staat als een paal boven water. De Veenendaalse wa'erpoloploeg is door deze degradatie ver beneden zijn stand terechtgekomen. In de na-oor- logse jaren heeft men niet lagtr ge speeld dan de derde klasse en zelfs toen de KNZB tot de instelling vi:n een vierde klas overging bleef VZC in de derde klasse, omdat het zevental op dat moment het hoogst genoteerd stond op de ranglijst. Bij alles is het duidelijk dat het wa terpolo in Veenendaal een moeilijke periode doormaakt. Men trad deze zo mer aan met een sterk verzwakt zeven tal. Wim van der Meer was als militair buiten 's lands, Cel Slotboom, ook onder de wapenen, kon zo af en toe present zijn, een routiné als Koomen gaf er volledig de brui aan en de technische commissie viel terug op oude spelers als Schoeman, Rompes en Hein van Schuppen. Het leek er in de aanvang van de competitie niet op dat men er zonder kleerscheuren doorheen zou rollen. Met de laatste drie wedstrijden in het ver schiet hadden de Veenendalers nog geen enkele punt, evenals het Utrecht se D.K.R. Toch werd het spelpeil beter, ge tuige de wedstrijd tegen NZC uit Nij megen die een 5-5 gelijk spel opleverde. krachtig "raspaard van een vermaarde stal" Import: N.V. Alimpo, Parkstraat 91a, Den Haag, Tel. (070) 184846 Voor Ede, Wageningen, Veenendaal, Lunteren, Otterlo en omstreken: Stationsweg 54 EDE zat VZC echter tegen in Utrecht. DKR speelde bepaald de mindere partij maar zegevierde toch na een chaos van arbi trale beslissingen. Hoe dan ook, VZC staat voor het feit en zeker niet als non-kanshebber. Op de heritelling van het zevental in het laatst van de competitie volgde later neg een glorieuze overwinning in het door De Rijn georganiseerde waterpolo- toernooi. VZC won de beker voor de derde achtereenvolgende maal en nam de trofee voorgoed mee naar Veenen daal. Belangrijker was het dat tijdens dit toernooi kon worden geconstateerd, dat VZC de andere deelnemende ploe gen, De Rijn, De Bevers en Zeus, alle 4e klassers, verreweg de baas was. Zij werden verslagen met behoorlijke cij fers. En dat moet goede hoop geven voor de toekomst. Het seizoen 1963-1964 begint voor de volleyballers met rasse schreden te nade ren. De training bij VC Veenendaal is reeds gestart en vooral in de maand sep tember is er op volleyball-gebied in Vee nendaal het een en ander te beleven. Op zaterdag 7 september bijten de res. dames de spits van een reeks van drie tournooien af. Zaterdag 21 september ko men de res. herenteams binnen de lijnen. De grootste belangstelling gaat natuurlijk uit naar de acte de presence, die de beide eerste teams van VC Veenendaal gaan ge ven op het eigenlijke Pantertournooi, dat dit jaar voor de 14e maal wordt gehou den. Het eerste herenteam speelde vorig jaar een uitstekende rol in de le kl., doch het moet afgewacht worden of de diverse spelers in de zomermaanden hun conditie op peil hebben kunnen houden. Is dat zo, dan zal dit team hoge ogen gooien in dit tournooi, waaraan overigens uitsluitend wordt deelgenomen door teams die in een hogere dan de le klasse spelen. Het eerste damesteam degradeerde vo rig jaar uit de West. Hoofdklasse en dit tournooi zal een toetssteen zijn voor de verwachtingen t.a.v. het spelen in de overgangsklasse. Het team heeft enkele speelsters verloren, doch daartegenover de beschikking gekregen over een drie tal oud-overgangsklassers, waarvan men veel verwacht. Al met al wordt september een interes sant voorproefje van het komende volley- ballseizoen, dat - naar wij hopen - de Veenendaalse volleyballsport veel spor tieve successen zal brengen. VZC had èèn punt en een goede partij geleverd. De beide wedstrijden tegen DKR werden met vertrouwen tegemoet gezien. De thuiswedstrijd eindigde met een 2-2 stand, maar allerwege gaf men de Veenendalers de beste kansen. Alles POSTDUIVENNIEUWS De Eerste Veenendaalse Postduiven Vereniging „De Luchtreiziger" nam deel aan de wedvlucht van Bergen op Zoom, afstand 104 km. De duiven wer den om 9 uur losglaten, de eerste duif meldde zich reeds om 10 uur bij de heer F. Spies. De laatste prijsduif zat reeds om 10.05 uur in de klok. De verdere uitslag was: F. Spies 1, 2, 3, 8, 9, 15, 24; H. van Kooten 4, 6, 11, 12, 13, 14, 17, 37; H. Zwijnen 5; A. v. d. Bovenkamp 7, 20, 26, 28; K. v. d. Heu vel 10, 18; A. Versteeg 16; G. H. Reede 19, 27; H. Beyk 21; G. Fasse 22, 35; W. Wolfsen 23; C. Heikamp 25; R. J. van Kooten 29, 30, 32; W. Slotboom 31, 33; A. Slotboom 34; M. Heikamp 36. Nu voor vele mensen de vakantie er weer op zit, begint ook de gymnastiek vereniging DES weer met haar lessen in het gymnastieklokaal van de o.l. „Rijnschool". Dinsdag 3 sept. beginnen de kleuter jongens en dames en vrijdag 6 sept. gaan de meisjes en heren de spieren weer soepel maken. Het spreekt vanzelf dat nog steeds nieuwe leden van harte welkom zijn, zij kunnen zich aanmelden bij het be stuur, of op bovengenoemde dagen in het gymnastieklokaal. Een optimistisch gestemd DVSA-be stuur heeft deze week in de algemene ledenvergadering verslag uitgebracht over de werkzaamheden in het afge lopen vereningingsjaar. Voorzitter J. Keiman constateerde in zijn openings woord met vreugde dat hat ledental gestegen was en dat de jeugd hierin procentsgewijze het grootste aandeel had. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek dat de vorig jaar doorge voerde reorganisatie gunstige gevolgen had gegeven. Dat de twee behaalde kampioen schappen in dit verslag de nadruk kregen was vanzelfsprekend. Andere belangrijke feiten waren de aanschaf van een perfecte geluidsinstallatie en de uitgave van een verenigingsorgaan. De finaciële resultaten, duidelijk uit eengezet door de penningmeester, lie ten ook niets te wensen over. Een aan vankelijk begroot tekort kon in de loop van het jaar omgezet worden in een klein voordelig saldo. Dit ongeacht de goede resultaat was mogelijk geworden door een contributieverhoging en een stijging van de recette. Het laatste als gevolg van de prestaties der elftallen. Een door de penningmeester geuite suggestie om te trachten een aantal zit plaatsen rond het voetbalveld te plaat sen, was voor de leden aanleiding hier op in te haken en direct met een com missie te komen, die een en ander zal gaan bezien. De ledenwerving had eveneens de aandacht. Uit een door de heer H. Buis uitgebracht verslag van de reiscommissie bleek dat ook deze DVSA-activiteit het goed had gedaan. Er was geen aanleiding voor be stuurswijziging, de zittende leden wer den dan ook bij acclamatie herkozen. De elftalcommissies hebben wel wijzi ging ondergaan. Voor de zondagafdeling had alleen de heer M. Blankestein zich herkiesbaar gesteld. Aangezien geen nieuwe kandi daten waren binnengekomen, stelde de heer L. van Ee zich voorlopig nog be schikbaar. Het bestuur zal zich dus nog nader moeten beraden over twee nieu we leden. De elftalcommissie voor de zaterdag onderging wijziging door het feit, dat als toevoeging van het bestuur, de plaats van de heer H. Slotboom werd ingenomen door de heer A. J. de Grefte. De leden W. Reede en A. van Ree hielden zitting. In zijn slotwoord bracht de voor zitter dank aan allen, die daadwerke lijk aan dit gunstige jaar hebben mee gewerkt. Een bijzonder woord van af scheid richtte hij tot Joop van Viegen, die DVSA verlaat en zijn geluk als semi-prof gaat beproeven bij Wagenin gen. DVSA ging jl. zondag opnieuw naar Maarn voor deelname om de Burgemees ter Everwijn Lange-wisselbeker. In de halve finale van deze serie-wedstrijden moest de strijd worden opgenomen tegen SVMM II. Dit werd geen beste wedstrijd. DVSA was veel en veel sterker, waardoor de strijd zich bijna geheel op de SVMM-helft afspeelde. Door de opeenhoping van spe lers in het Maarnse doelgebied duurde het tot 22 minuten in de eerste helft voor dat er doelpunten vielen. Toen opende middenvoor Blankenstijn voor DVSA de score 0-1. Door dezelfde speler werd het voor de rust in de 26e en 29e minuut 0-3 voor DVSA. Na de thee maakte Laponder er na 5 minuten reeds 0-4 van. DVSA deed het kalm aan en de strijd had niet veel te be tekenen. Door C. van Ommeren en nog maals Laponder werd het tenslotte 0-6 voor DVSA. Hierna kwam DVSA in de finale tegen Aurora uit Werkhoven. Dit werd een heel goede wedstrijd en tevens de beste van het tournooi. Vanaf het begin was het direct een spannende en vrijwel gelijk- opgaande strijd. Reeds na 5 minuten spe len verkreeg Aurora de leiding 0-1. Hoe wel DVSA technisch beter was en ieder de gelijkmaker verwachtte, duurde het toch nog 20 minuten voordat de stand ge lijk werd. Op dat moment scoorde Blan kenstijn op zijn bekende manier een ju weel van een doelpunt en was het 1-1. Zo bleef het tot de rust. Na de hervatting kon men al spoedig merken dat de vermoeidheid bij Aurora een woordje ging meespreken. DVSA ver kreeg steeds meer overwicht en ging de betere techniek een beslissende rol spe len. Ondanks deze meerderheid duurde het toch nog tot 7 minuten voor het einde voordat de beslissing viel. Nu was het A. van Soest die met een prachtig doelpunt aan alle onzekerheid een einde maakte 2-1. En 4 minuten voor het einde was het weer A. van Soest, die de talrijke DVSA- supporterschare liet juichen. Op de hem bekende wijze bracht hij de stand op 3-1 voor DVSA, wat tevens de eindstand werd. DVSA werd aldus wederom winnaar van dit Maarnse tournooi en kon aan voerder G. van Dijk de wisselbeker op nieuw in ontvangst nemen om voor een jaar in de DVSA-prijzenkast te plaatsen. Zaterdag jl. ging DVSA haar jaarlijkse uitstapje maken. In enkele bussen werd ditmaal het westen van het land opge zocht. Na onderweg eerst een kopje kof fie te hebben gebruikt, werd Schiphol bezocht. Ondanks de stromende regen werd genoten van de rondleiding en voor al de blindvliegerij van Gerrit Breescho- ten op de tentoonstelling deed de stem ming naar een hoogtepunt stijgen. Vervolgens ging de reis naar Amster dam, waar de aapjes in Artis grote be langstelling kregen. Natuurlijk werd Am sterdam zelf ook bekeken. Van Amster dam ging het naar Halfweg waar in ho tel „De Zoete Inval" een uitstekend diner werd opgediend. Na het diner verscheen een orkestje, dat voor vrolijke muziek zorgde en de benen los kwamen op de dansvloer. De avond vloog om en spoedig was het tijd voor de thuisreis. In stromende re gen, maar in opperbeste stemming kwam men nog juist voor het middernachtelijke uur in Amerongen aan. De reiscommissie heeft weer alle eer van haar werk gehad en kan terugzien op een gezellige en uit stekend geslaagde uitgaansdag. ZWEMWEDSTRIJDEN Indien de weersomstandigheden en de temperatuur van het water het toelaten, zullen zaterdagmiddag in het gemeente lijk zwembad aan de Willaerlaan gekos tumeerde zwemwedstrijden en diverse an dere spelletjes gehouden worden, zoals zaklopen, blokjes rapen, enz. Tevens is er nog gelegenheid voor diploma zwem men. De charme van iedere vakantie ligt voor een groot deel in het anders-doen- dan-anders. De vaste regelmaat wordt verbroken; men is in een andere omgeve- ving, heeft andere mensen om zich heen en heeft hopelijk niets anders dan zonnig weer. Wij wilen u graag een handje hel pen bij het maken van gerechten, afkom stig uit vakantielanden. Mischien roepen ze herinneringen bij u op of dienen ze als een voorproefje. RECEPTEN VOOR 4 PERSONEN Franse hors d' oeuvre 1 groene paprika, rest 50 gr.) gare spercieboontjes, stukje bloemkool, 25 g cervelaatworst of salami, 1 tomaat, 2 3 gare aardappelen, (bieslook, venkel, pa prikapoeder) een sausje van 2 eetlepels olie en 2 eetlepels azijn met peper en zout. De paprika van kroontje, zaadlijsten en zaad ontdoen, wassen en in lange dunne reepjes snijden. Met enkele reepjes een platte schaal in 6 vakjes verdelen. De rest van de paprika in weinig water en kele minuten koken tot ze half gaar is. De bloemkool in roosjes verdelen en deze 2 a 3 minuten met weinig water en zout koken. De bloemkool en paprika koud laten worden. Spercieboontjes in niet te kleine stukjes snijden. De aardappelen en tomaat in plakjes snijden. De boontjes, paprika, bloemkool, aardappelen en to maat ieder apart met een weinig van het sausje aanmengen en in de vakjes op de schotel schikken. De plakjes worst oprol len en ook in een vakje leggen. Desge wenst de boontjes bestrooien met fijnge sneden venkel, de bloemkool met paprika poeder en de aardappelen of tomaat met fijngehakte bieslook. Siciliaanse kip of kalfsvlees 300 gram mals kippe- of kalfspoelet zon der been, peper, zout, tijm, 60 gram (}lt pakje) boter of margarine, 250 gram uien, 2 groene paprika's kg tomaten, 1 teen tje knoflook. Het poelet kleinsnijden en inwrijven met peper en zout. De boter of margarine lichtbruin laten worden en het vlees hier in bruin bakken. De uien en knoflook schoonmaken en kleinsnijden of de knof look persen. De paprika's van kroontjes, zaadlijsten en zaad ontdoen, wassen en in dunne reepjes snijden. De tomaten (ont vellen, na ze even in heet water gedom peld of boven de gasvlam gehouden te hebben en) in plakken snijden. Tomaten, paprika, ui en knoflook bij het vlees voegen. Het gerecht in 10 minuten gaar laten worden en op de smaak afmaken met peper en zout. Matafan (Zwitsers nagerecht) 2 eieren, zout, 1 eetlepel melk, 3 eetlepels bloem, 4 eetlepels suiker, 4 sneetjes brood, jam. De eieren scheiden in dooiers en witten. De dooiers losroeren met een snufje zout en de melk. De bloem en de suiker er door mengen. De eiwitten stijfslaan en luchtig door de dooiermassa scheppen. De sneetjes brood met jam bestrijken, daarna met de eiermassa bedekken en 10 minuten in een warme oven bakken. Erdapfeltatsch (aardappelkoekjes) Voor 15 stuks 1 kg aardappelen, zout, peper, 1 ui, 1 ei, 50 gram ontbijtspek, olie. De aardappelen schillen, wassen en ras pen op een niet te fijne rasp. Peper, zout de gesnipperde ui, het fijngesneden spek en het ei erdoor mengen. Een weinig olie in een koekepan warm laten worden en van de massa platte koekjes bakken op de manier van drie-in-de-pan. De koek jes langzaam gaar en bruin laten worden. IN VERBAND met de nieuwe competitie '63-'64 zullen verschillende aanvoerders van voetbalelftallen uit ons rayon hun mening geven in een artikel getiteld „Ge sprek met de aanvoerder". Regelmatig tot aan het begin van de competitie zal een aanvoerder z(jn opinie geven over de aspecten rond zjjn vereiniging. PARAAT AL DIRECT BIJ DE START OP 8 SEPTEMBER ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten van Amerika ms „Prinses Margriet" (29/8) Argentinië ms „Zaanland" (28/8) Australië ms „Wolfsburg" (28/8) ms „Oranje" (31/8) Brazilië ms „Algorab" (25/8) ms „Laënnec" (27/8) ms „Kennemerland" (28/8) Canada ss „Franconia" (25/8) ss „Rijndam" (26/8) ms „Prinses Irene" (29/8) Chili ms „Weimar" (25/8) ms „Ceres" (27/8) Indonesië ts „Essen" (28/8) Ned. Antillen ms „Sophocles" (27/8) Nieuw-Zeeland ms „Oranje" (31/8) Suriname ms „Willemstad" (28/8) Z.-Afrika (Rep.) en z.-w. Afrika: ms „Edinburgh Castle" (25/8) ss „Aagtekerk" (28/8) Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. (78) Falco kreunt pijnlijk als Agua en Aram hem op-, tillen en, met de gekwetste tussen hen in, in een suk keldrafje verdergaan. „Ge moet steeds rechtuit lopen tot aan de rivieroever, daarna rechtsaf", roept Niora, die met de anderen reeds ver vooruit is, hen nog toe. Dan onttrekken dichte rookslierten het groepje vluch telingen aan hun blikken De doffe voetstappen, het zware hijgen van Aram en Agua en het steunen van de gekwetste Falco, dat zijn in lange tijd de enige geluiden, die te horen zijn. Dan klinkt uit de verte het geknetter van de vlammenzee, de hitte wordt haast ondragelijk en het kreunen van Falco houdt plotseling op. „Hij hij heeft het bewustzijn verloren", hijgt Agua. Nog voor hij kan antwoorden, hoort Aram achter zich stemmengeluid en als hij ge schrokken omkijkt, ziet hij enkele vage schimmen door de rooknevels naderen „Wij worden ge volgd", hijgt hij, „snel, Agua, neem hem op je nek. Ik zal die knapen op een afstand trachten te houden." En terwijl Agua verderstrompelt onder het gewicht van de bewusteloze Falco, trekt Aram zijn zwaard en wacht vastberaden zijn vervolgers af (wordt vervolgd) Kees Gerritsen, de robuus te 23 jarige aanvoerder van ..Veenendaal", is een man van weinig woorden. Zijn mening zegt hij echter on omwonden, op de man af en zijn gedachten over het plaatselijk voetbal zijn vast omlijnd. Over zichzelf wenst Kees Gerritsen geen grote publiciteit. Ik ben een dood gewone voetballer, die veel voelt voor mijn club en daar mee feitelijk basta, zo zegt Kees het ronduit. Ir 't kort verteld begon Kees als knaap in de omge ving van de Boslaan zijn partijtjes te trappen, een soort straatvoetbal dus. Toen Kees Gerritsen in een ver eniging kwam, was dat na tuurlijk „Veenendaal" de club waar zijn vader in lang vervlogen jaren een steun pilaar was en thans zijn krachten geeft als bestuur der. Al vrij snel klom Kees op bij „Veenendaal". Op 17 jarige leeftijd werd hij al verzocht in het Ned. Ama teurelftal te komen spelen, maar Kees Gerritsen, op dat moment juist bezig aan een cursus, vond dat het leren belangrijker was dan de sport. Hij is nog steeds een echte amateur en draagt die amateuristische gedachten ook uit. Toen Kees de wapenrok moest dragen bij het korps Mariniers zag de sportleiding direct dat de stevige Gerrit sen heel wat in zijn ransel had. Meermalen stond Kees Gerritsen in een Mariniers elftal, soms met spelers van naam als Villerius (Sparta) e.a. In het elftal van „Veenen daal" wordt Kees Gerritsen meest belast met de zware stopperspilplaats, een plaats a'e hem bij uitstek op het lijf is geschreven. Zijn kop- techniek, houding en het be waren van de rust in een achterhoede, stempelen hem tot de moderne spil. Deson danks heeft Veenendaal zijn spelinzicht wel eens gebruikt om hem ook als aanvalslei der te verkiezen. Op deze plaats lijkt Kees wat lang zaam, maar is terdege in staat een doelpunt van zijn voet te laten glijden. Teruggetrokken middenvoor Ook ditmaal schijnt de technische leiding van de geel-blauwen het weer met Kees Gerritsen als midvoor te willen proberen. Daar Derksen nog steeds met een blessure tobt zit men enigs zins met het midvoorpro- bleem. Kees is dan de red der uit de nood want hij is ook op die plaats in de voor ste linie de man waarvan men het verwacht. Kees herinnert aan het seizoen 1961/1962 waarbij Veenendaal op de 2e plaats eindigde achter het Amers- foortse Quick en zelfs fraaie kansen had op het kampioen schap, dat met een weinig meer geluk er ook was uit gekomen. Men speelde toen de taktiek van de terugge trokken middenvoor en zo als uit de resultaten bleek ook met succes. De voorbereidingen wijzen erop dat „Veenendaal" het weer eens met dit spelsy steem wil wagen. De vorige week gespeelde oefenwed strijd tegen de 2e klasser Ede, waarin „Veenendaal" slechts een kleine 2-0 neder laag leed, was van behoorlijk gehalte en Kees Gerritsen vindt dat er feitelijk weinig verschil bestaat in 2e of 3e klassers. Bewijs hiervoor is wel dat „Veenendaal" het gepromoveerde Ultrajectum in het afgelopen seizoen drie punten afsnoepte. Nooit meer Eén herhaling van het af gelopen seizoen mag niet meer voorkomen zo zegt Kees Gerritsen gedecideerd. Het gehele seizoen met een zekere angst te moeten spe len is zenuwslopend. De start was zeer matig en voor de vorstperiode was de toestand eigenlijk kritiek. Veenendaal had pas drie punten ver overd. Tijdens de strenge vorst ging echter de training nor maal door. De jongens van „Veenendaal" turfden door hoge sneeuwbergen en ijzi ge winden over Prattenburg en werden lichamelijk staal hard. Direct na de dooi kwam de opleving. Woerden werd als eerste verslagen, daarna J.S.V. en Ultrajec tum. Zes punten erbij. Maar door de versterkte degrada tie raakte „Veenendaal" toch weer in 't gedrang. De he roïsche strijd tegen B.V.C. bracht een geladen „Veenen daal" binnen de lijnen. Het resultaat is bekend. Een overwinning op de toekom stige kampioen, naar het scheen, waarvan de protest commissie echter weer een punt afknabbelde en het uit eindelijk 3-3 werd. Toen nog 20 minuten tegen J.S.V. Ook een verloren il lusie en op Pinkstermaandag de laatste strijd tegen Hol land. Twee keepers uitge schakeld wegens hersen schudding en met de 15 ja rige Bouman tussen de pa len die zenuwslopende strijd in Utrecht. Kees Gerritsen rilt nog bij de herinnering. De jeugdige Bouman, die tijdens deze strijd ook al ge blesseerd raakte, wist dat hij niet kon uitvallen. Met een gekneusde rib stond deze jeugdspeler in zijn doel. En Kees juist voor hem om Hol land te beletten te scoren. Na afloop bij een 1-1 stand snel informeren hoe Zeist had gespeeld. Een enorm hoera ging op toen men hoorde dat Zeist verloren had en nu moest degraderen. Even tijd om het goede nieuws te verwerken en daarna de vreugde om het behoud van het 3e klasse schap. Thuisgekomen op het „Veenendaal" veld vierde men dit heuglijke feit met de gehele „Veenendaal"-fa- milie. Al de opgekropte ner vositeit en degradatie-angst verdwenen en rnen voelde de band die men onderling in die spannende maanden had gekend. Maar Kees Ger ritsen vindt dat een derge lijke periode teveel van je vraagt en daarom een her haling moet worden voor komen. Zoveel voetbalzorgen, nee nooit meer mag dat ge beuren Al direct punten verzamelen Het is daarom noodzaak volgens Kees Gerritsen om direct vanaf de start de no dige punten te gaan verza melen. Dan kun je in 't mid den van het seizoen ook eens andere en jongere spelers proberen, die dan rijp ge maakt worden. Als je in zo'n drukkende situatie zit is dat niet mogelijk. En die jeugd is er bij „Veenendaal" aanwezig. Hij wijst terecht op het resul taat van de „Veenendaal" jeugd op het Scheepjeswol- toernooi toen uit een goed bezet toernooi de eerste prijs werd gesleept. Die jeugd staat dus klaar, maar Kees vindt een drastische verjon ging niet juist. Om de vaste kern, die er bestaat, moet men de jeugd inlassen. Daar om zal „Veenendaal" dit ko mende seizoen hoogstens twee of drie jonge spelers opnemen in het standaard elftal. Van V.R.C. kwam de jeug dige Rinie van Kooten en die kan als rechtsbuiten een goede kracht worden. Zijn stootkracht en doorzetten moet nog groeien, maar daar voor is ervaring nodig en die kan de jeugdige voor hoedespeler voldoende op doen in de komende com petitie. Ook verwacht Kees Ger ritsen nog de overkomst van een voetballer uit Hoorn, die in de eerste klasser Hol- landia speelde en nu bij „Veenendaal" al de trainin gen bezoekt. Rondom spelers als Piet Muller, Boelie Konings, An ton Muller, Kees Gerritsen en anderen kan „Veenen daal" dan als volwaardig tegenstander de zware com petitie ingaan. Want zwaar zal de strijd weer worden. Clubs als Hol land, Saestum, H.M.S., Her cules zijn van knap tech nisch gehalte en kregen ook dit jaar weer versterking van nieuwe aanwinsten uit de lagere elftallen van semi- profclubs. Een moeilijke af deling vindt Kees Gerritsen die derde klasse D., maar hij speelt tegen deze technisch knappe clubs toch liever als tegen de vrij stugge Ooste lijke teams. Gezond „Veenendaal" is intern ge zond en levendig. De vereni ging bloeit en bestuur en spelers vormen een geheel. De samenwerking tussen leiding en spelers vindt Kees prima. Ook de training is streng, maar doeltreffend. Bertus van Soest, oud Vee- nendaalspeler, geeft het niet cadeau. Tweemaal wordt ge traind en alle onderdelen doorgenomen. Op de laatst gehouden training waren er verschil lenden die hun spieren voel den kraken. Je moet je ten volle geven anders wordt het surrogaatwerk vindt Gerrit sen. Degene, die niet of te weinig komt trainen hoort niet thuis in een eerste elf tal. Er wordt teveel van je gevergd in de competitie om dat maar te verzuimen. De maatregel, die het bestuur dan ook veelvuldig nam, om deze spelers niet op te stel len kan Kees van harte bil lijken. Verdeeldheid Dan wordt even een pre cair onderwerp aangesneden. Ronduit gezegd, Kees Ger ritsen zegt de dingen nu een maal open en zonder franje, vindt de aanvoerder van „Veenendaal" dat er in Vee nendaal teveel clubs bestaan. Negen clubs in een derge lijke plaats betekent te veel verdeeldheid en daarvan on dervindt ook „Veenendaal" de nadelige gevolgen. Het blijkt dat er zelfs in de fabriekselftallen goede spelers zitten. Men bezie de aankoop van Blankespoor van Merino's door Wagenin gen. Ook andere zaterdag- elftallen trekken goede spe- iers weg. Een en ander komt de sportgemeenschap in Vee nendaal r.let ten goede vindt Kees G< ir t:.cn. Hij wil hiermee niet ver klaren dat allen zich nu maar bij „Veenendaal" moe ten aansluiten en zich op heffen. Wel erkent hij het recht van principiële sport mensen, die op zondag niet wensen te voetballen. Maar een aantal van zeven zater dagclubs is teveel van het goede. Het publiek wil goe de wedstrijden zien, maar blijft daarvan verstoken als er zoveel clubjes bestaan, waarin één of twee goede spelers rondlopen. Voor de plaats Veenen daal met zijn bijkans 25.000 inwoners zou een zeer ster ke voetbalclub beslist moge lijk zijn. Of deze wens van Kees Gerritsen nog eens zal worden verwezenlijkt zal de toekomst leren. Zeker is, dat hij met zijn mening, tot doel heeft om de plaats Veenen daal een goed functioneren de sportgemeenschap te be zorgen, hetgeen in de thans bestaande situatie volgens Kees Gerritsen totaal onmo gelijk is. Iedere inkrimping of fusie verhoogt het spel peil en daarop is zijn me ning gebaseerd. Grote familiekring De geest bij Veenendaal vergelijkt Kees bij die in een huisgezin. Men voelt zich als een grote familie, wat niet verwonderlijk is omdat de spelers vaak uit dezelfde fa milie voortkomen. Men den- ke aan Overeem, wiens va der jarenlang bestuurder was, aan de spelers Gijs en Kees Hensen, echte „Vee nendalers" omdat hun vader hen in de „Veenendaal" fa milie liet opgroeien. Kees Gerritsen zelf en broer Wim maken daarvan ook deel uit, terwijl hun vader meeleeft als bestuurder met het wel en wee van „Veenendaal". Oud spelers als van Soest, v. d. Scheur en G. Hensen zijn stuwende krachten om hun „Veenendaal" tot goede resultaten te leiden. Daarbij een hechte supportersge meenschap en zo is de fa milieband verklaard. Start Na nog een oefenwedstrijd tegen Zuid-Arnhem begint dan op zondag 8 sept. de strijd om de winstpunten. Voor „Veenendaal" al direct een krachtproef. Tegen het zeer sterke Saestum op het Sportpark in Zeist. Zoals Kees Gerritsen ver klaart komt men nu gewaar schuwd aan de start. Een goed begin is het halve werk en een vlotte start brengt spanning en hoop op verde re successen teweeg. „Vee nendaal" zal haar grote aan hang niet willen teleurstel len. De elftallen, die „Vee nendaal" zullen ontmoeten, kunnen rekenen op een ge- inspireerde tegenstander, die met enthousiasme en vast houdendheid haar kansen zal verdedigen. Kees Gerritsen zal erbij zijn als het startschot afgaat. Als spil of als middenvoor zal hij zijn aandeel bijdra gen want als het „Veenen daal" goed gaat dan is Ger ritsen ook content. Successen voor „Veenendaal" waar niet alleen Kees Gerritsen, zijn medespelers of bestuur op hopen, maar feitelijk de gan se sportgemeenschap mee ge diend is. Want goed be schouwd: Veenendaal moet zo spoedig mogelijk haar ou de plaats weer innemen in de tweede klasse van de K.N.V.B.

De Vallei | 1963 | | pagina 3