Voorhoede van Veenendaal onmachtig tegen V.V.Y. 0-0 Voetbalclubs uit Eist gingen afgelopen weekend ten onder Sterker GVVV moest punt afstaan aan hard spelend SDC 1-1 O E D0V0 leed 5-2 nederlaag in Rotterdam tegen Zwart Wit ARAM De vorst van Suprania ZO STAAT UW CLUB ERVOOR TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1963 v Nr. 74 Vinniger Rommelige wedstrijd VVVM - Merino's vroegtijdig gestaakt Bij NSVS - Valleivogels voor rust aardig spel, na rust rumoerig Musketiers - Veluwse Boys 0-4 Kanarie en doelpunt GVVV liep vergeefs storm V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE v. d. Pol was onfortuinlijk Winst voor Kulan tegen Veense Boys 0-2 VRC kon 3-0 achterstand niet wegwerken RHENEN D.V.J. VIERDE DERDE LUSTRUM MET RECEPTIE Oranje-Wit - Veense Boys 0-2 EÜERVEEN Goede zege van Advendo op DVSA 0-3 Hoewel het jonge supporterslegioen van „Veenendaal" hun favorieten aanspoorde en by iedere corner „halve goal" riepen, kwamen deze zo zeer begeerde doelpunten er in de wedstrijd tegen V.V.Y. niet uit. De wedstrijd ein digde zoals hij begon met een 0-0 stand. Het 4-2-4 systeem dat Veenendaal de laatste wedstrijden aanhangs vereist zeer rappe binnenspelers, die de toege speelde ballen uit het middenveld razendsnel opvangen en bij deze uitvallen dan met z'n vieren doorstoten. Deze opzet mislukte zondag want uit die voorhoede kwa men geen doeltreffende schoten. Het enige schot van waarde kwam na rust uit de voeten van linkshalf Piet Muller, dat echter op de paal strandde. Ter gelegenheid van de ingebruikne ming van de nieuwe grote Friesland-hal bij de veemarkt in Leeuwarden, heeft de minister van economische zaken, Prof. Dr. J. E. Andriessen, in deze hal maandagochtend de „Frisiana" geopend, de grootste tentoonstelling, welk eooit in Friesland is gehouden. Foto: Door een (namaak)-baby, welke in een grasperk onophoudelijk (echt) ligt te spartelen - hier voor de minister - vestigt de Frisianade aandacht op de snelle en niet te stuiten groei der Ned. bevolking. de lat geschoten heeft volgt even later dan het eerste doelpunt. Uit een goede aanval komt de bal bij Henzen die eerst de verdediging uit positie speelt en daar na de bal in de vrije ruimte plaatst waar Vlaanderen snel toe komt lopen en met een droge knal keeper Ruitenbeek kans loos laat 0-1. Er volgen nu enkele goede combinaties tussen Henzen en Vlaanderen maar de juiste afwerking ontbreekt. Meermalen staat de keeper van de thuisclub in ge slagen positie maar of de schoten gaan naast of spil Bakker redt weer eens. Bepaald pech heeft na een half uur Fa- ber die van zeker 25 meter keihard tegen de paal schiet. Na de thee probeert Kulan snel haar voorsprong te vergroten maar bij scho ten van Henzen, Vlaanderen en Ditweg redt de keeper steeds weer. Vervolgens heeft hij veel moeite met een effektvol schot van v. Hall dat hij ten koste van een hoekschop uit zijn doel werkt. Hier- VVY was minstens zo actief als Vee nendaal, maar miste ook spelinzicht en haar aanvallen waren evenmin verras send. Hierdoor werd het een tamme wedstrijd, waarbij het spel meest in het middenveld werd uitgevochten. De beide Veenendaalse kanthalfs A. en P. Muller deden verdienstelijke dingen, maar zo dra de bal in de doelmond kwam werd hij weer meteen retour gestuurd. Derk- sen en de beide vleugeladjudanten Hen- sen en Heykamp, waren niet opgewas sen tegen de stugge IJsselsteiners en bo vendien te langzaam. Lindeboom lan ceerde een goede pass, maar zijn spel miste de stootkreaht. Nadat Looyen even gevaarlijk op v. d. Weyden had teruggespeeld wist de WY-ploeg succes te behalen. Adelaar, de middenvoor mikte tegen het hout werk. Een aantal corners van VVY le verde ook al niets op, omdat de achter hoede er ditmaal goed het oog in had. Het was voor rust een wat verward en ondoelmatig spel met weinig aanvallen van goede opbouw. Na rust werd de strijd iets vinniger. Veenendaal kwam even echt naar het doel van VVY gemarcheerd, maar Derk- sen kon de spil niet voorbij komen. A. Muller de kanthalf, ten einde raad drong op en probeerde het zelf, maar zijn schuiver werd door keeper v. d. Linden gekeerd. Even later zagen we feitelijk de enige aanval van allure. Gerritsen gaf een rondje combineren weg samen Scheidsrechter Gerritsen maakte het in de ogen van de Merino-spelers in de wedstrijd tegen VVVM, te Bussum ge speeld, al te bont. Hij keurde drie doel punten van de thuisclub goed en vol gens de Merino's waren er twee met de hand gescoord en een was buitenspel. Er kwam daardoor een opgewonde stemming binnen de lijnen, zo zelfs dat Pleyler en Van Manen zich niet be heersten en door de arbiter naar de kleedkamer werden gestuurd. Intussen had VVVM een 4-1 voorsprong. Het vierde doelpunt was wel van goede kwaliteit. De beslissingen van scheidsrechter J. Gerritsen konden echter geen genade vinden in de ogen van de negen over gebleven Merino's-mannen. Toen Suk kel zich ook al onbeheerst toonde tegen over de zwakke arbiter, vond deze het welletjes, blies driemaal en snelde in allerijl naar de kleedkamer. Er waren toen nog acht minuten te spelen. Welk staartje dit muisje zal hebben moet af gewacht worden. Zowel de besturen van Merino's als van VVVM hebben aan de afdeling Utrecht hun lezing gezonden over het gebeurde. NSVS heeft ook haar tweede wed strijd verloren. Tegen Valleivogels ging het voor de rust heel aardig met het NSVS-elftal. Nadat Bleyenberg de score had geopend, maakte G. van 't Foort voor Valleivogels gelijk (1-1). Een knap schot van H. van Resteren bracht NSVS zelfs een 2-1 voorsprong, maar Van 't Foort zorgde nog voor rust voor een 2-2 gelijke stand. Na rust werd de wedstrijd veel on plezieriger. Er kwamen teveel duels voor, die door lichaamskracht werden beslist. Acht minuten voor het einde maakte Valleivogels een door NSVS om streden doelpunt. Een speler van de Vogels zou om buitenspel te voorkomen buiten de lijnen gegaan zijn. Toen hij de bal binnen bereik kreeg pikte hij hem - nu binnen de lijn - weer op en trok hem voor het doel waarop het doelpunt volgde. NSVS protesteerde voor buiten spel, maar scheidsrechter Van Marwijk hield voet bij stuk 2-3 derhalve. Stop- perspil v. d. Heuvel van NSVS kon zich even later niet bedwingen en raakte in handgemeen met rechtsbuiten Barne- veld. De Scherpenzeler raakte een paar tanden kwijt en v. d. Heuvel werd aan zijn hand gewond. Een onplezierig einde van deze zo aardig begonnen voetbal wedstrijd. met Piet Muller en de Veenendaalse linkshalf knalde in. De bal ketste hard tegen de paal. Een goede pass van Lin deboom door het midden sorteerde ook al geen effect, omdat zijn medespelers zich lieten afdekken en steeds achter de man stonden opgesteld. De laatste fase werd iets spannender. Immers, wie een doelpunt zou maken had de strijd gewonnen. VVY besefte dat ook en ruk te op. Bij een aanval van VVY werd Looyen geblesseerd en vervangen door Overeem. In de allerlaatste minuten zou warempel VVY nog met de winst gaan strijken, zo leek het. Doelman v. d. Weyden dacht er echter anders over. Vol moed wierp hij zich op de schoenen van midvoor Adelaar en stopte een venijnige schuiver van v. d. Hoven. Deze goede ingrepen van de Veenendaalse goalie redden de geel- blauwen nog van een nederlaag. Het bleef nu bij 0-0, gezien de veldverhou- ding volkomen gerechtvaardigd, maar Veenendaal zal in komende ontmoetin gen toch een schutter in haar rijen moe ten aanbrengen. VVY was geen grote tegenstander en daarom was het enigs zins teleurstellend dat de geel-blauwen geen' enkel gaatje konden vinden in de heus niet zo waterdichte achterhoede van de IJsselsteiners. Zowel 0,ranje-Wit en Musketiers uit Eist, die beiden de competitie met een re delijk resultaat begonnen waren, hebben op de tweede competitie-dag reeds kennis gemaakt met een minder prettige ervaring. Kenmerkend voor beide clubs is wel de zwakte van de beide voorhoedes, die er niet in slaagden een doelpunt te maken. Zaterdagmiddag ontving Musketiers het niet zo bekende Veluwse Boys uit Gar deren. Een voorspelling was daardoor moeilijk te geven, hetgeen ook wel blijkt uit de uitslag. Kenmerkend voor de Mus- ketiersploeg was de geringe vechtlust die GVVV heeft het tegen SDC uit Putten niet tot een overwinning kunnen bren gen, ondanks de voortdurende aanvallen van de ditmaal in het wit gestoken GVVV ploeg. De gasten speelden een harde en forse party voetbal met voo.ral na rust een sterk accent op de verdediging. De muur van Putten leek na rust uit beton gehouwen en hoewel GVVV ijverig aanviel was er geen doorkomen aan. De 1-1 stand, die voor rust al was bereikt werd dan ook de eindstand. Het was overigens een felle wedstrijd, waarbij in het begin zeer snel werd ge speeld. Putten dat voor het eerst in dit seizoen in het veld kwam, zat zeer fors op de bal, gooide met hoge voorzetten de linies open en had althans voor rust in rechtsbuiten Bertus Dekker, een zeer gevaarlijke speerpunt. Maar GVVV gaf geen krimp en zo ontspon zich een strijd, die hoewel hard, toch het talrijke pu bliek wel boeide. SDC schoot veel op het doel van Pavert, die een schuiver van Lubbertsen en een kopbal van midvoor Beynen uit zijn doel ranselde. Veel ge vaar stichtten ook de voorzetten van rechtbuiten Dekker. Maar ook de GVVV rechtsbuiten Robbie Kloot stootte scherp naar voren, hoewel hij in de forse back, Van Asselt, een lastige tegenstander had. In de 21e minuut blokkeerde Van Asselt de GW V-rechtsbuiten en zette hem van de bal. Arbiter Pauw floot voor de overtreding, maar de bal lag al in het Puttense net. Dit feest ging dus niet door omdat er gefloten was. De vrije trap nam Hoedeman wat te kalm en werd een prooi voor aanvoerder-doel man Van Twist. Terwijl een groot deel van het publiek keek naar een fladderende kanarie, die over het veld ging, trok Putten er tus senuit. Was GVVV misschien ook af geleid? In ieder geval ontketende de aalvlugge rechtsbuiten Dekker een vloeiende aanval. Beynen kreeg de bal en schoof weer door naar Dekker, die de bal zeer listig over de uitlopende keeper Pavert wipte en deze boogbal in de touwen deed belanden (0-1) na 28 minuten. Weer vestigde Dekker de aandacht op zich door vanuit een moeilijke hoek in te knallen, maar Pavert was op zijn post. Een flitsende aanval van GVVV betekende de gelijkmaker. Hoedeman en Kloot opereerden vlot op rechts. Robbie Kloot schoot zijn voorzet naar de tweede paal en daar stond A. Lep pers gereed om met een harde kopbal onhoudbaar voor Van Twist te scoren (1-1), zeven minuten voor rust. Een zeer gevaarlijk moment voor GVVV kort voor rust toen Dekker na een beslist zeer knappe aanval van de SDC-voor- hoede in vrije positie was gemanoeu vreerd. Doelman Pavert moest Dekker de bal van de schoen plukken. Rust stand 1-1. GVVV was na rust de sterkste ploeg. Een hele serie aanvallen werden op het doel van SDC ondernomen. Putten hield het bij een paar uitvallen. Dekker, de gevaarlijke man, was nu door G. Boven- kamp lamgelegd. Keer op keer waren er gevaarlijke situaties in het Puttense strafschopgebied. Spil v. d. Brink en back Van Asselt sprongen wild de GVVV'ers voor de voeten. Weg is weg was het systeem van de Puttenaren. Hoe GVVV ook worstelde om er door te komen, het mislukte meestal, ook al VEENENDAAL doordat de aanvallers niet scherp genoeg post vatten en de schoten van te verre afstand kwamen. Putten kon het met kunst en vlieg werk klaren al moest back Malenstein een kopbal van Leppers van de doellijn trappen. Aan de andere kant zou zo waar Putten nog een hachelijke situatie teweeg brengen met een doorgebroken midvoor Beynen, maar de achterhoede van GVW bracht hem tot stilstand. Dit was beslist een zeker doelpunt geweest, dat door krachtig ingrijpen werd ver- verhinderd. Bij Putten werd linksbuiten Heimans nog vervangen door Van Ommeren en de laatste aanvalsstoten kwamen van GVVV, die echter stuitten op de robuus te en fanatieke stopperspil v. d. Brink. Het bleef bij 1-1, waarmee Putten, ge tuige de vreugdekreten, best tevreden was. Dovo heeft zoals verwacht werd in Rotterdam de punten moeten achterlaten tegen het technisch sterke Zwart Wit '28. Het werd 5-2 voor de Rotterdammers, die voor rust een hoog tempo onderhielden. Mede door twee ongeluksmomenten voor Dovo, waarbij linkshalf v. d. Pol was betrokken, kwam Dovo voor rust al met 5-0 achter te staan. Ondanks het sterke tegenspel na rust was die score te hoog om in te halen. Meer dan twee treffers van goed gehalte kon Dovo er niet meer uithalen en zo werd de eindstand dan toch dragelijker (5-2). Men startte in zeer hoog tempo. Hoe wel Zwart Wit iets sneller was moesten de Rotterdammers toch terdege letten op de gevaarlijke passes van de actieve K. van Hal. Na tien minuten leidden de gastheren, toen de rechtsbinnen de bal met de arm achter doelman Hardeveld plaatste (1-0). Hoewel Dovo bleef aan vallen, meestal opgezet door Van Laar en Van Hal, maakte Zwart Wit 2-0, toen na'een kopbal van midvoor v. d. Pols de bal van de lat terugsprong en door Van Oorebeek werd ingekopt. Zwart Wit overheerste in deze periode het spel. Een volkomen misgreep van doelman Hardeveld op een ongevaarlijk vleugel schot van rechtsbuiten Scherpenisse, die de Dovo-doelman zelf in doel stompte, bracht de stand op 3-0, even later meen de scheidsrechter Bos een overtreding van B. v. .d Pol met een strafschop te moeten bestraffen. Spil v. d. Giessen, de uitblinker in het Zwart Wit-elftal, kan- jerde meedogenloos hard in (4-0). Dovo bleef ondanks deze tegenslagen enthousiast door voetballen. Speciaal Van Laar en Van Hal weerden zich knap, terwijl ook Van Beek met succes de gevaarlijke Scherpenisse kon afrem men. Even voor de rust werd het 5-0 toen v. d. Pol keihard op zijn eigen doel man terugspeelde en Van Hardeveld fi naal misgreep. Weer een ongeluksmo ment dat een niet in te halen achter stand op het scorebord bracht. Na rust speelde Dovo veel beter. Zwart Wit werd teruggedrongen. Zeer knap werk van K. van Hal stelde Mol in staat de bal voor te zetten, Schoeman kopte tegen de lat, waarna de opduiken de Jan van Manen de terugspringende bal vlak onder de lat inknalde (5-1). Dovo speelde nu werkelijk uitstekend, maar jammer, genoeg, was het te laat. Het tweede doelpunt kwam pas kort voor tijd tot stand, weer door een schot van J. van Manen, dat de eindstand op 5-2 bracht. Twee volkomen van elkaar verschil lende speelhelften, Zwart Wit voor rust beter, na rust Dovo in de meerderheid. Intussen wacht Dovo echter nog op de eerste winstpunten, die nu toch wel spoedig moeten komen. Zo haalde Kulan dan zaterdag na de nederlaag tegen Hulshorst de eerste pun ten binnen. Toch zullen de SKF-ers en met name de voorhoede veel beter moe ten gaan spelen willen zij serieuze kan sen op de eerste plaats gaan maken. Er werden nu slechts twee doelpunten ge maakt terwijl er kansen te over waren om tot een aanmerkelijk hogere score te komen. Er wordt teveel op de aanval ge speeld waardoor er steeds een opeenho ping van spelers voor het doel van de tegenpartij ontstaat waar geen doorko men aan is, temeer niet daar de voor hoede steeds weer in te kort spel vervalt. Op het kleine veld in Nijkerkerveen trok Kulan meteen ten aanval en reeds in de derde minuut gaf Vlaanderen een goede voorzet waaruit de bal hoog voor het doel kwam maar toen Henzen in wilde koppen mislukte dit doordat Sukkel een zelfde poging wilde doen. Direkt daarna een goede pas van Faber waaruit Diteweg naast schiet. Na tien minuten ontstaat er een hachelijk moment voor het doel der gasten als keeper Schoeman gepasseerd wordt maar op de doellijn staat v. Leeuwen klaar om de bal te re tourneren. Aan de andere kant krijgt Sukkel een uitstekende kans maar even treuzelen en spil Bakker, die een prima partij speelde, weet het gevaar te keren. Nadat Henzen eerst nog eens net over (84) Korte tijd later glijden reeds twee kano's van het dwergvolk over de rivier. Vanuit een der ka no's zien Aram en Niora hoe het vuur verder vreet langs de rechter oever van de stroom. „Dat is dan het einde van Salladins grote plannen", zegt Aram peinzend. „Zijn paleis zal wel net zo grondig door het vuur verwoest zijn, als het Messeria-dorp En zonder hun leider zullen zijn trawanten, voor zover het vuur ook hen niet achterhaald, wel geen kans zien om uit die chaos nog een gevaarlijke macht op te bouwen. Gij en Uw stamgenoten kun nen voortaan in vrede leven in Uw dorpen langs de kust. En ik hoop zo snel mogelijk het anker te lichten om de lange thuisreis naar Baranca te aan vaarden. Wij zullen niet lang meer in eikaars ge zelschap zijn, Niora." Het meisje naast hem staart ernstig over het water. „Inderdaad, Aram", zegt ze dan, „spoedig zullen zich onze wegen scheiden voor altijd En Aram werpt haar een verraste blik toe, onthutst door de droeve klank in haar stem. (wordt vervolgd) uit komt de bal goed voor het doel maar weer heeft de thuisclub het geluk op haar hand als de kopbal van Henzen via de lat weer in het veld komt. Dan na 25 minuten wordt de strijd beslist als v. Hall de bal naar Sukkel schuift en deze met Diteweg samen de verdediging omspeelt waarna Diteweg de bal hard en hoog in het doel schiet. 0-2. Uit de volgende aanval ontstaat weer een kans als Henzen alleen voor doelman Ruitenbeek verschijnt en de bal met een bekeken boogbal over de keeper lepelt maar tot zijn teleurstelling de bal net over ziet gaan. Nadat dezelfde Henzen nog eens twee kopballen net over en een schot nat naast heeft zien gaan fluit scheidsrechter Schuit voor het einde en heeft Kulan een zeer verdiende overwin ning behaald. VRC kwam zaterdag met een geheel gewijzigde ploeg in het veld tegen de nieuweling Vroomshoopse Boys. De Vee nendalers liepen in de eerste speelhelft een 3-0 achterstand op. Hoewel de ach terhoede beter speelde dan vorige week is zij toch nog niet zo solide als vorig seizoen. Het spel van VRC was voor rust niet best en ook het plaatsen liet te wensen over. Het was dan ook geen wonder dat VRC in deze periode een 3-0 achterstand opliep. Na rust speelde VRC veel enthousiaster en was men dicht bij een gelijk spel. Het kwam er echter niet uit en VRC verloor met 4-2. In deze wedstrijd was vooral C. Slot boom in de voorhoede de gangmaker. Beide partijen begonnen in vrij hoog tempo. Vroomshoopse Boys was iets sterker, maar voorlopig nog niet bijzon der gevaarlijk. Dit gevaar kwam wel na 20 minuten toen de spil van VRC de bal miste en bij de rechtsbuiten terecht kwam. Hij gaf een mooie voorzet en de Twentse linksbuiten gaf Cornelissen geen kans (0-1). C. Slotboom kreeg aan de andere zijde een kans, maar zijn kopbal was te zacht. Na een half uur mochten de gasten een vrije trap nemen wegens hands van M. van Engelenburg. Van zeker 30 meter werd de vrije trap hard en hoog in de rechterbovenhoek geschoten en VRC keek tegen een 2-0 achterstand aan. Vijf minuten later was het 3-0 toen de gas ten met een hard en laag schot in de linkerhoek schoten. Bij VRC duurde het te lang. Men hield bovendien het spel te kort. De gasten probeerden het met open spel dat veel produktiever bleek. Toch zag C. Rebergen zijn doorzetten een minuut voor halftime beloond met een doelpunt (1-3). Na rust kwam een geheel ander VRC binnen de lijnen. Er werd direct al en thousiaster gespeeld en de verdediging van Vroomshoop moest enkele corners weggeven. Na tien minuten was het C. Slotboom die uit een voorzet van Jan sen onhoudbaar inschoot (2-3). VRC bleef vechten voor een gelijk spel. C. Slotboom had geen geluk met een kop bal. De matheid van VRC van voor rust was geheel verdwenen en men speelde thans met overtuiging. Uit een hoek schop ontstond een hachelijke situatie voor de gasten, die er zich echter uit wisten te redden. Vroomshoop kwam niet meer uit eigen doelgebied weg. VRC beheerste het spel volkomen, maar de begeerde gelijkmaker liet op zich wachten. Enkele minuten voor het einde werd het zelfs 2-4 voor de gasten. D. Rebergen maakte een overtreding en de scheidsrechter wees naar de witte stip. Vroomshoopse Boys liet zich deze kans niet ontgaan om de overwinning veilig te stellen. Jammer voor VRC want in de tweede helft was een gelijk spel mo gelijk en ook verdiend keweest. De Rhenense wandelsportver eniging „De Vrolijke Jantjes" vierde afgelopen zaterdag het vijftien jarig bestaan met een ge slaagde receptie in hotel „De Ko ning van Denemarken". Er waren talrijke afgevaardigden uit het or ganisatieleven van Rhenen om de gelukwensen over te brengen, die zij meestal vergezeld lieten gaan van bloemen of geschenken onder couvert. Uit naam van het gemeentebestuur werden de felicitaties overgebracht door loco-burgemeester H. Griffioen. Hoogst persoonlijk kwam de voor zitter van de K.N.B.v.L.O., de heer J. Nap, die na een gloedvol betoog en een propagandistisch woord over de wan delsport als zodanig de jubilerende ver eniging feliciteerde en een uit zilver vervaardigde zuil aanbood, vergezeld gaande van voor elk bestuurslid een herinneringsvaantje aan deze dag. Voor het hotel bracht de arbeiders- muziekver. Oefening Baart Kunst het bestuur van D.V.J. een klinkende se renade, waarbij de voorzitter van O.B.K., de heer K. de Jong, de vereni ging nog een lang leven toewenste en de hoop uitsprak dat nog veel jeugd „van de straat" tot deze tak van ge zonde sport zou mogen worden aange trokken. Uit naam van D.V.J. dankte de heer W. Bochane al degenen die hun geluk wensen waren komen aanbieden. de ploeg na een tegenslag ten toon spreidde. Al na vijf minuten nam V. Boys de lei- din via een vrije trap, die direkt in een doelpunt werd omgezet. Toch was Muske tiers nog geenszins de mindere, de strijd golfde op en neer, zodat .Musketiers de hoop nog niet op hoefde te geven; af en toe was Musketiers zelfs sterker, maar het maakte geen doelpunten. Na rust kwam een „in elkaar" gestort Musketiers op het veld, de dekking liet te wensen over, sommige spelers „vochten" niet meer, een verschijnsel dat door de Boys spelers met beide handen werd aangegre pen. Nog driemaal moest doelman Quint, die zich later nog moest laten vervangen de bekende weg achter de doellijn betre den, waarna een verheugd aantal sport mensen naar Garderen terugkeerde om op de rustieke Veluwe de heldendaden van hun elftal verder te vertellen. Dat Oranje-Wit afgelopen zondag tegen het gedegradeerde Veense Boys een moeilijke wedstrijd zou krijgen was een algemeen bekend feit, maar er was één klein lichtpuntje de voorhoede moest zich rehabiliteren, na de doelpuntarme strijd van vorige week. Het kwam echter an ders uit. De Boys toonden zich zowel op papier als op het veld de sterkste ploeg en wist de rust met een 2-0 voorsprong af te sluiten. Wanneer men vertelt, dat de O.W.-ploeg na rust meer vat op het spel kreeg en dat keeper v. Rotterdam een grotere nederlaag voorkwam door op keu rige wijze een strafschop te stoppen, zijn van deze wedstrijd de belangrijkste din gen verteld. SCHAATSENRIJDERS GINGEN VAN START Afgelopen zondagochtend was het dan zover dat de schaatsenrijders uit Rhenen en omliggende plaatsen, 28 in getal, een begin konden maken met de conditietraining in de bossen van de Grebbeberg. Onder leiding van de heer D. W. de Jong werd begonnen met het op voorzichtige wijze weer losmaken van de „schaats^'-spieren. Onder de deelnemers waren onder andere Ab van Manen, die vorig jaar deelnam aan de nationale kampioen schappen, Peter Wolters, die kampioen korte baan werd van het Gewest Gel derland van KNSB en Jan Zuurbier uit Doorn, die van zich deed spreken door buitengewoon goede tijden op het ijs tijdens de afgelopen winter. Het initiatief tot deze training, ge nomen door de IJsclub Rhenen, is met deze deelname fantastisch beloond. Advendo uit Ederveen behaalde za terdag haar tweede overwinning tegen DVSA en nog wel in een uitwedstryd. De Ederveense ploeg draait momenteel zeer behoorlyk, vooral in de aanval. Men schiet voortdurend als er een kans ontstaat. Na een kwartier was het rechtsbin nen Heywegen, die met een prachtig schot van grote afstand de stand op 0-1 bracht. Die 0-1 stand bleef zeer lange tijd gehandhaafd. Advendo viel gevaarlijker aan dan DVSA. Ook de achterhoede met van Ginkel en Lager- wey als uitblinkers wisten de Ame- rongers de voet dwars te zetten. In laatste instantie stopte doelman van Wakeren de schoten. Dan pas een kwartier voor het einde viel het tweede doelpunt. Weer was Heywegen de maker, uit een goede Ad- vendo-aanval, 0-2. De derde treffer van Advendo, even later tot stand gebracht, was van zeer goed gehalte. Linksbin nen Jan van Beek knalde oerhard via onderkant van de lat in het Amerongse doel, hiermee de overwinning veilig stellend. Een zeer goed begin van de competitie voor Advendo dat de rang lijst thans aanvoert. 3e klasse D. KNVB Holland 2 4 Hercules 2 4 Vriendenschaar 2 4 Veenendaal 2 3 BVC 2 3 HMS 2 2 Saestum 2 2 CDN 2 1 VVY 2 1 JSV 2 .0 Amsvorde 2 0 LVV 2 0 2e klasse B. KNVB z.m.c. CSCA 2 4 GVVV 2 3 Quick Boys 2 3 2 3 2 2 Zwaluwen V 2 2 1 1 SDCP 1 1 Excelsior '31 1 1 Hoogvliet 2 1 2 1 Zuidvogels 1 0 2 0 2e klasse A. KNVB z.m.c. Spakenburg 2 4 Zwart Wit '28 2 4 's-Gravenzand. s.v2 4 NDSM 2 4 Huizen 1 2 SHO 2 2 Heerjansdam 2 2 Genemuiden 2 1 Ter Leede 2 1 Apeldoorn 1 0 ZCFC 2 0 DOVO 2 0 SSS 2 0 3e klasse Oost z.m.c. Nunspeet 2 4 Go Ahead K1 2 Sparta '57 1 2 WVF 2 2 DOS '37 2 2 Bennekom 2 2 Vroomshoopse Boys 2 2 Elb. s.c1 1 Be Quick '28 2 1 Owios 1 0 VRC 2 0 le klas B. MSV '19 2 4 Bunnik 2 4 Minerva 3 4 R.K. Stormv2 3 Maarssen 2 3 De Meern 3 3 Voorwaarts 3 2 Rhenus 3 2 DVSA 2 1 Wijk bij D3 1 DEV 1 0 AFD. UTRECHT ZONDAG 2e klasse A: Veense Boys 2 4 R.K. Unltas 1 2 Austerlitz 2 2 Oranje Wit 2 2 Maluku Muda 2 2 Soesterberg 2 2 Scherpenzeel 2 2 Achterveld 1 0 Renswoude 2 0 AFD. UTRECHT ZATERDAG le klas NSC 2 4 VVVM 2 4 Posta 1 2 De Merino's 2 2 Montfoort 2 2 SDVB 2 2 VVJ 1 1 Or. Leeuwen 2 1 Lopik 1 0 Hierden 1 0 YFC 2 0 3e klasse A: Hulshorst 2 4 Stroe 2 3 Rood Wit 2 3 Kulan 2 2 Sova 1 1 Tersch. B2 1 Veense B2 0 Hoevelaken 1 0 2e klas A. Vel. Boys 2 4 TOV 2 4 Dolderse B2 3 Valleivogels- 2 3 Musketiers 2 2 Veslaco 2 2 SVP 1 1 Posthoorn 1 1 NSVS 2 0 Scherpenz2 0 DEV 2 0 3e klasse B. Advendo 2 4 Soesterberg 1 2 Woudenberg 1 2 S.C. Rhenen 2 2 DVSA 2 2 Valkenheide 1 1 SVMM 1 1 Bunnik 1 0 Beverweerdse B1 0 Rubo 2 0

De Vallei | 1963 | | pagina 3