Mr* J* Deen(Pvda): Bé-Dé BON „Er moet méér activiteit worden ontplooid" Super Slagerijen GROTE AFSLAG 68 cL In komend jaar: start bouw raadhuis zeker DIAMANTEN HUWELIJK UIT RHENENS RAADZAAL Weggegooid geld RENSWOUDE 1,79 2,75 1,75 2,29 1,59 1,29 1,99 1.00 0,89 1 gulden 68 ct. 49 cent DE BEGROTING 1964 - met 800 duizend tekort - NAAR GEMEENTERAAD Goede kans op aanvang bouw overdekt bad en rioolwaterzuiveringsinstallatie Raadhuis gaat voor alles Belastingen niet hoger Rinie Kleyer (18) naar landelijke Judo-kampioen- schappen Jonge Strijd kreeg eigen gebouw Voor de kantonrechter Bouw nieuw politiebureau in begroting 1964 110 woningwetwoningen voor 1964 verwacht Verenigingen kunnen exploitatie sportcomplex „Panhuis" niet opbrengen VERBETERING WEGENNET OP VOORMALIG GELDERS GAAT VOOR Bruggen en overwegen MARKTBERICHTEN VeWiBeTo-tjes Burgemeester: „Burgerij moet beginnen met initiatieven, dan zullen wij steunen VEENENDALER ERNSTIG GEWOND BIJ AUTO ONGELUK rr?1 *s Avonds niets te doen In slaap Drukke Lampegietersavond Keuring fjordenpaarden Ederveen-De Klomp DONDERDAG NATUURLIJK GEHAKTDAG 200 gram CERVELAAT LUNCHPAKKET Drie maanden vroeger dan die voor 1963 is de Veenendaalse gemeenteraad in het bezit van de gemeentebegroting voor 1964. In de raadsvergadering van 21 november a.s. zal de behandeling plaatsvinden. In theorie sluit de begroting 1964, maar prak tisch bezien is er een tekort van rond 800.000 gulden. Dit komt omdat b. en w. enke le van de belangrijkste zaken buiten de begroting hebben gehouden, n.1. de jaarlijkse lasten van het nieuwe raadhuis (ruim 200.000 gulden), het nadelig exploitatiesaldo van de overdekte zweminrichting-sporthal (bijna 100.000 gulden) en de jaarkosten van de rioolwaterzuiveringsinstallatie (bijna 500.000 gulden). In de nota van aanbieding schrijven b. en w. dat zij dit systeem hebben ge kozen om een spoedige goedkeuring van de begroting zelf, de zgn. primitieve be groting, zoveel mogelijk te bevorderen. Genoemde grote objecten zullen in wijzigingsbesluiten van de begroting '64 worden verwerkt. De volgorde van deze wijzigingsbesluiten geeft tevens de volg orde van de urgentie aan, n.l. 1. de bouw van het raadhuis; 2. de overdekte zweminrichting/sport hal en de rioolwater-zuiverings installatie. Welke van deze twee laatste zaken voor gaat zal afhangen van het verlenen van de vergunningen voor de bouw ervan. Voor het raadhuis zal de rijksgoed keuring in april 1964 worden verleend. Zeer zeker zal daarna onmiddellijk met de bouw - in de Schrijvers wijk - wor den begonnen. Voor de overdekte zweminrichting annex sporthal is inmiddels een schets- plan klaar. Het ontwerp is van het Ar chitecten- en Ingenieursbureau G. en W. Wieringa te Coevorden met bemiddeling van het Bouw- en adviesbureau van de N.V. Verenigde Sportfondsenbaden te Amsterdam. Dit feit hoeft op zichzelf niet in te houden, dat het bad ook door de Sportfondsen zal worden beheerd en geëxploiteerd. Met verschillende instanties is reeds over dit plan gesproken en binnenkort krijgt de raad een voorstel om het no dige krediet te verlenen voor het aan- bestedingsklaarmaken. Hierbij wordt rekening gehouden met de mogelijkheid dat in 1964 met de bouw kan worden begonnen. Het geraamde jaarlijkse tekort van de overdekte zweminrichting bedraagt 7500,De opbrengst van abonnemen ten, entreegelden wordt geschat op 188.000,per jaar, terwijl van de plaatselijke industrie een bijdrage tot een kwart deel van het exploitatietekort met een maximum van 25.000,wordt verwacht. In het bad zal 2.300.000,worden ge ïnvesteerd; in de sporthal 89.000, Een deel van de grond ovor de riool- i waterzuiveringsinstallatie werd reeds gekocht en b. en w. hebben goede hoop, dat zij in de loop van dit jaar de rest nog kunnen kopen. Het plan kan al gereed worden ge maakt en hier is dus ook de mogelijk heid om in 1964 te bouwen. B. en w. willen dit tekort van 800.000,- zoveel mogelijk zien weg te werken door het vragen van een aanvullende bij drage uit het gemeentefonds. Naar hun mening is deze mogelijkheid aanwezig, omdat de gemeente Veenen- daal haar inkomsten (belastingen) in 1960 tot het hoogst toelaatbare heeft or- gevoerd, terwijl het geen nader betoog behoeft dat de opgesomde werken als raadhuis, zwembad en rioolwaterzuive ringsinstallatie dringend noodzakelijke behoeften voor Veenendaal zijn. Hiermee is ook reeds gezegd dat het gemeentebestuur de belastingdruk niet wil verhogen. Wel staat het uitvoerig stil bij het wetsontwerp tot verruiming van het gemeentelijke belastinggebied. De 18-jarige Veenendaalse scholier Ri nie Kleyer zal in de klasse zwaargewicht deelnemen aan de landelijke Judo-kam pioenschappen die in oktober te Leiden worden gehouden. Hij is lid van de Sport school van der Velde te Veenendaal. Zijn klassering heeft hij te danken aan de vorige week zaterdag geleverde pres taties op het in Utrecht gehouden „Tour- nooi voor de toekomst" van het district Midden-Nederland. Hieraan werd ook deelgenomen door een aantal leden van de Sportschool van der Velde uit Veenen daal in de klassen licht-, midden-, en zwaargewicht. Van ieder gewicht werden drie judo-ers geklasseerd voor deelname aan de landelijke kampioenschappen, waartoe dus ook Rinie Kleyer gaat be horen. De wedstrijden werden gehouden onder auspiciën van de N.J.J.B. Zaterdagavond, opende de Jeugdorga nisatie van de NVV „Jonge Strijd" haar eigen gebouw aan de Tuinstraat. Hier aan was een grote feestavond verbon den. Na een korte welkomst-speech van voorzitter J. van Eden, werd het woord gevoerd door de heer Hannink, voorzit ter van de Stichting „Eigen Gebouw". Laatstgenoemde zei zeer verheugd te zijn dat het gebouw gerealiseerd was. „De wat oudere jeugd heeft nu de mo gelijkheid om eens ergens anders heen te gaan dan naar Hoofdstraat of Prat- tenburg", zo zei hij. Hij liet duidelijk uitkomen dat men zich op de bijeen komsten vooral bezig zal houden met sport en spel, muziek en cabaret. Vervolgens kreeg de voorzitter tal rijke enveloppen met inhoud overhan digd voor de verdere aankleding van het gebouw. Na het officiële gedeelte hield een jongerenploeg uit Doesburg de aanwezi gen bezig met pantomine en een ko mische opera. Later op de avond werd een gezellig bal gehouden met muzikale medewerking van „The Strangers". De eerste bijeenkomst wordt op dinsdag avond 1 oktober a.s. gehouden. OPBRENGST KOLLEKTE De huis aan huis kollekte die van 9 tot en met 14 september in Veenendaal werd gehouden t.b.v. de Prot. Chr. Vereniging „Het Zonnehuis" heeft het mooie bedrag van 3569,50 opgebracht. Dit bedrag ligt circa 900,— hoger dan vorig jaar. Dank zij de getrouwheid van collectanten en gevers is de vereniging weer een stapje dichter bij haar streven „Meer zonnehui zen voor langdurig zieken". Het werk comité zegt iedereen hartelijk dank voor dit bereikte resultaat. POSTDUIVENNIEUWS De Snelpost nam met een aantal duiven deel aan de wedvlucht Essen. De uitslag was: C. van Asselt 1; E Sukkel 2, 5, 16; J. van Geerenstein 3, 14; C. van Ginkel 4, 6, 7, 12; N. van Barneveld 8, 9; A. J. v. d. Kolk 10; W. H. Roelofs 11; G. Diepeveen 13, 15. (vervolg van pag. 1) dochter even naar de benzinepomp. Die staat maar een honderd meter van mijn huis vandaan. Ik heb haar nog goed ge zegd, dat ze niet brommen mocht, maar op de terugweg heeft ze dat toch ge daan. U moet de kat ook niet zo op het spek binden, vond de officier, zelfs zes tienjarigen hebben eigenlijk nog niet voldoende veran woordelijkheidsbesef voor zo'n bromfiets. Eis 30 of 6 dagen. Ik heb al straf gehad doordat ik steeds met de bus naar m'n werk moest, voerde mevrouw H. aan. 't Komt veel te vaak voor, <#at kin deren op bromfietsen zitten, oordeelde rechter mr. v. d. Brand. Vonnis 50, of 10 dagen met teruggave van de brom mer. 60 jaar is het donder dag 3 oktober a.s. ge leden dat de heer en mevrouw W. van de Pavert-van de Heu vel met elkaar in het huwelijksbootje stap ten. Het diamanten bruidspaar woont aan de Munnlkenweg 25. Het feit zal door de bruid, die 84 en de bruidegom die 83 jaar is en beiden nog goed gezond z(jn worden gevierd met 8 kinde ren, 11 kleinkinderen en 9 achterkleinkinde ren. Zjj het dan zonder raming van enig be drag, in de begroting 1964 wordt gerept over de bouw van een nieuw politiebu reau. Hiermee is gezegd, dat volgens b. en w. de huisvesting van de Veenendaalse politie aan vernieuwing toe is. Het tekort op de politiekosten is rond 35.000 gulden en het gemeentebestuur staat op het standpunt dat een drastische herziening van de vergoedihgsnormen voor politiekosten een allereerste vereis te is. Met de huidige vergoedingsnormen komt men bij lange na niet uit. De laatste aangeschafte politieauto is aan vervanging toe. 5600 gulden is ge reserveerd voor de aankoop van een nieuwe auto, in de plaats van de Pan- hard. Bovendien is 2800 gulden geraamd voor de aankoop van een portofoon. B. en w. willen voor 1964 rekenen op een toewijzing van niet meer dan 110 woningwetwoningen, gezien de toewijzing van 112 stuks voor dit jaar. Waarschijn lijk zal de toewijzing voor 1963 geheel in De Engelenburg terechtkomen. Het v/oningtekort vervult het dagelijks bestuur van de gemeente nog steeds met de grootste zorg, hoewel het woningcon tingent 1963 ten opzichte van 1962 met 40 percent is gestegen. Er staan in Veenendaal thans 4438 wo ningwetwoningen, in beheer bij drie bouwverenigingen. Gehoopt wordt, dat ook de particuliere bouw in 1964 beter op gang zal komen. Grond hiervoor is beschikbaar in De En gelenburg, terwijl in 1964 ook met het complex De Salamander zal worden be gonnen. Als onze herinnering juist is, hebben b. en w. dit jaar voor het eerst in een aan- bicdingsnota van een gemeentebegroting een apart punt aan „sportzaken" gewjjd. Hierin wordt gezegd, dat alles in het werk zal worden gesteld om de kleed gelegenheden op het sportcomplex Pan huis zo vlug mogelijk klaar te krijgen. De gedachten van b. en w. waren met betrekking tot de huuropbrengst van het sportcomplex uitgegaan naar een opbrengst ongeveer gelijk aan de ex ploitatielasten. Volgens de sportraad is dit niet haal baar, omdat de sportverenigingen dit onmogelijk kunnen opbrengen. B. en w. willen in het midden laten of zij het eens zijn met de sportraad, maar hebben toch een huur geraamd van 8.000,tegen rond 12.500,aan exploitatielasten. Op het punt „verbetering en aanleg van wegen" is bij de begroting 1961 voorrang verleend aan de wegen op het voormalige Gelders-Veenendaal. De reconstructie van de Prins Bernhardlaan is in volle gang en ook zal dit jaar nog worden gestart met de Mulderslaan, Prinsesselaan-zuid, Em- malaan en Stationsstraat. De vernieuwing van de Buurtlaan-west is gepland voor 1964. Het voormalig Gelders-Veenendaal gaat voor om de achterstand op dit gebied in te halen en te bereiken dat dit stuk Vee nendaal niet meer van de rest te onder scheiden zal zijn. Verder geraamde nieuwe investeringen zijn: het herstraten van de Davidsstraat, Rozenstraat en Groen van Prinsterer- straat, asfalteren van de Stationswijk, het aanleggen van de Westersingel tus sen Rembrandtlaan en Panhuis met in begrip van het maken van een brug over het Omleidingskanaal bij de Wes tersingel. Ook een brug tussen de Schrijverswijk en de Engelenburg staat op het pro gramma. In de vergadering van volgende week donderdag komt voorts een voorstel ter tafel tot het aangaan van een overeen komst met de spoorwegen inzake het maken en opruimen van overwegen. In de weg tussen de Westersingel en het Panhuis, waarover hiervoor is gespro ken, ligt een spoorwegovergang. De spoorwegen willen hiervoor alleen dan toestemming geven als de oude over gang - bij houthandel Van den Bosch - wordt opgeruimd. N.S. wil het aantal gelijkvloerse overgangen tot een mini mum beperken met het oog op het ge vaar. Een ander voorstel, dat ook volgende week zal worden behandeld, gaat over een overeenkomst met N.S. over een spoorwegovergang tussen de Boslaan en de Ambachtsstraat. Deze zal worden be veiligd met een halfautomatische knip perlichtinstallatie. Tenslotte is het misschien interessant te weten, dat in Veenendaal medio dit jaar 1435 straatlantaarns stonden. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 143.000 stuks. Prij zen van 13,25 tot 14,— per 100 voor de grote eieren en 7,tot 12,voor de kleine eieren. Handel traag. Biggenmarkt: aanvoer 50 stuks. Prijzen van 60,— tot 72,— per stuk. Handel matig. -H- De VEWIBETO 5 opent op 11 oktober a.s. haar poorten en duurt tot en met 19 oktober. Vanwege de grote deelname aan deze beurs wordt er nog een derde hal aan het gehele complex toegevoegd. Men is al druk bezig met de opbouw van de hallen. De landelijke actie „Opge ruimd staat netjes" heeft eveneens een stand op de Ve- wibeto, om op die manier mee te werken aan een schoon Veenendaal en omgeving. Op een van de tentoonstel- lingsdagen zal de C.J.B.T.B. in de directe omgeving van de beurs een tractorenwedstrijd organiseren. Er bestaan eveneens plannen om hieraan een landbouwten toonstelling te koppelen. Nog een bijzondere attractie: de firma Kosters uit Eist zal op een groot stuk terrein naast de beurs laten zien hoe de tegenwoordige wegenbouw in zijn werk gaat. Men zal tevens laten zien welk aan deel deze firma heeft in de rioleringswerkzaamheden in Veenendaal. Deze inzending b(j de Lampegieters- avond-optocht in Renswoude kreeg de eerste prys. Onder het bord met de veel zeggende spreuk, zyn duidelijk de ge zichten van Kennedy en Chroetsjow te zien. Pers cn publieke tribune behoefden niet lang te wachten op de in de vorige vergadering aangekondigde interpel latie van mr. Deen (PvrA) over vreemdelingenverkeer, recreatie, natuurbescherming, jachthaven en streekmu seum. Reeds by het tweede punt van de agenda werd de socialistische afgevaardigde in de gelegenheid gesteld zijn vragen af te vuren. Mr. Deen stelde vast dat er in de af gelopen tijd te weinig of helemaal niets was gedaan voor de inwoners die niet met vakantie naar buiten gaan. Voor de neringdoenden wenste hij attracties te zien, op dat de koopkracht werd aangetrokken en dat deze niet naar elders verhuisde. Het streekmuseum noemde hij een lichtpunt, doch hij wenste dat de gemeentebestuurders er wat meer aan zouden doen. De jachthaven noemde hij van groot belang en Rhenen moet ervoor waken dat een naburige gemeente dit niet „afpikt". Aan de exploitatie van de Panoramamolen moest volgens interpellant wat worden gedaan. Het natuurschoon vond hij schandelijk verwaarloosd, met name wat betreft de afgravingen van de Grebbeberg, die naar hem scheen tot verdwijning is gedoemd. De opslag van oude materialen onderlangs de Grebbeberg zag hij het liefst verdwijnen. Hier komt een unieke flora voor, die men elders in Nederland alleen nog maar aantreft in Zuid-Limburg. Het door hem ge signaleerde bedrijf hoort er volgens spreker niet. HU zag er het liefst een andere plaats voor aangewezen, Grote ergernis wekte bij hem de vuilnisbelten in de bossen en langs de wegen. Hy Wenste meer doortastendheid op al deze door hem genoemde punten en drong er op aan een commissie in het leven te roepen, niet om Rhenen te gaan bevoogden, maar om meer aandacht aan deze drin gende zaken te gaan besteden. Aanleiding tot de zo vroeg op de avond gedane interpellatie was punt 2 van de ingekomen stukken, namelijk de begro ting van het openbaar lichaam van de streek-VVV Zuid-Veluwezoom. De heer E. P. van Dijk (Vrije Partij) vond het maar weggegooid geld. Hij vergeleek met wat er vroeger gebeurde toen de plaatselijke VW nog wat deed. Van de streek-VVV zag spreker maar weinig. De voorzitter was het niet met de heer Van Dijk eens. Dat de plaatselijke VVV niets doet is haar zaak. De streek-VVV deed veel. De voorzitter gaf een respec tabele opsomming van alle activiteiten. Hij was verder van mening dat er meer contact moest komen'tussen de plaatse lijke en de streek-WV. De heer Scholte <yyD) dacht dat er voldoende communicatie was. De heer Klaassen (CHU) wist niet wat men van de VW verwacht. Volgens hem waren er zeer veel toeristen in Rhenen geweest en het doel van een WV is toch in eerste instantie vreem delingen aantrekken. Ook de voorzitter had de indruk dat het afgelopen seizoen zeer goed was ge weest. De heer Deen (PvdA) had een gevoel van onbehagen net als de heer Van Dijk. Reeds eerder had spreker erop gewezen dat Rhenen is aangewezen als recreatie- gemeente en dan mo^en er meer activi teiten in die richting en in de richting van de economische sector worden ont plooid. Hij meende dat de heer Klaassen zich niet op de borst mocht timmeren omdat er zoveel vreemdelingen waren geweest. Het ontbrak in Rhenen aan ieder evenement of initiatief. In de na burige gemeenten was dat wel iets an ders. Spreker wilde geen critiek uitoefenen, doch alleen maar feiten constateren. Hij vroeg naar de oorzaak over het ge brek aan initiatief in Rhenen. Volgens hem mocht het gemeentebestuur niet langer lijdelijk toezien, maar moest worden ingegrepen. De heer Scholte (VVD) vond dat de interpellatie Deen eerder thuis hoorde in een begrotingsvergadering waar sub sidies aan de orde komen. HU herinnerde aan een uitspraak van de heer Deen van juni 1963, toen deze in de raad zei: „De overheid behoort wel een bepaald klimaat te scheppen voor de VVV-activiteiten. Spreker vroeg zich af waar hy (de heer Deen) eigenlgk op aan stuurde. Opheffing van de plaatselgke VVV? On derbrenging van de plaatseiyke VVV in de streek VW? Volgens -de heer Scholte is de streek VVV alleen maar gebaat b'ij de A. Een personenauto, bestuurd door dertigjarige in Veenendaal wonende Hannisse, is gisterochtend frontaal in bot sing gekomen met een bus van de Wabo op de Catharünesingel' te Utrecht. De ceerde arDieen ,e,ogeie heer Hannisse moest piet een hersen schudding, een gecompliceerde kniefrac tuur en een gebroken rechterschouder in het Academisch Ziekenhuis worden opge- De Veenendaler maakte op onverklaar bare wUze met zgn wagen een flauwe bocht naar links, waardoor hg op het linker weggedeelte tywapi te rUden. een sterke plaatselijke VVV, in het bij zonder financieel. Belanghebbenden wen sen geen inmenging van de politiek in hun bestuurlUke zaken. De raad mag al leen kritiek hebben wanneer men om subsidie vraagt voor allerlei activiteiten. De heer Scholte drong nog eens aan op campings, zomerhuisjes. Hij zag dit als een primair belang voor de middenstand. Langs de kant staan schreeuwen noemde hU geen kunst. Puisten doorprikken is voor niet-vaklui niet doenlUk. HU wenste zich te distancieren van demagogische kreten. HU wenste af te wachten hoe be- lanhghebbenden de zaken aanpakten. De heer Deen merkte op dat het ant woord van de heer Scholte sloeg als een tang op een varken. Het was een vante- voren op papier gezet toespraakje, dat in het geheel niet sloeg op hetgeen spreker naar voren had gebracht. De heer Scholte bestreed dit, met de krant in de hand, waarin stond aange kondigd dat de heer Deen over met name genoemde onderwerpen zUn interpellatie zou gaan houden. HU vroeg zich af van wie de Grebbeberg is. Met dit particulier bezit heeft de raad niets te maken. Men mag afgraven tot 1975. Voor de fabrikan ten is hier een bUzonder economisch be lang aanwezig. Dat mag men niet voor bij zien. De heer Klaassen vond het prettig dat de heren Scholte en Deen, zoals hy het noemde, gingen doorslaan. „Dan horen we nog eens wat". Spreker had hele goede folders gezien van de streek VVV, waaraan het vreem- delingenbezoek aan Rhenen niet vreemd moeten worden ontplooid, voor sprekers portie kermis, stierengevechten of wat portie kermis, stoerengevechten of wat dan ook voor lawaai, dan vertrekken de toeristen weer die hier in de rustige om geving in stilte willen genieten. De jacht haven noemde hij niet attractief voor Rhenen, (omdat Rhenen geen watersport- gebied is. Er was al eens gegraven. Bin nen twee maanden was alles bovendien weer verzand. Wat de opmerkingen van de heer Deen over de Grebbeberg betroffen, stond de heer Klaassen achter de heer Scholte. Er zUn twee belangrijke industrieën mee ge moeid. Het materiaal wat gefabriceerd wordt is van groot belang voor de wo ningbouw. Wanneer dit wordt stop gezet komen er arbeiders op straat te staan. Het is mooi om iets in de raad te zeggen, maar men moet ook de consequenties daarbij overzien en willen aanvaarden, aldus de heer Klaassen, die er nog even bij aanhaakte dat de streek VVV zeer goed werk doet. De heer Van Dijk (Vrije Partij) was het met de heer Deen ten dele eens. HU on derschreef de standpunten van Scholte en Klaassen met betrekking tot de afgraving van de Grebbeberg. Reeds voor4 de oor log werd hierover geschreven in de grote pers. Toen kwamen de vakbonden in opstand, want de arbeiders dreigden op de keien te komen, aldus van Dijk. Daarmee moet rekening worden gehou den. We zUn aangewezen als recreatiegebied, maar er wordt bitter weinig aan gedaan. Er zou veel kunnen gebeuren in de zomer, er ligt een taak voor het plaat selijk organisatieleven dat tot elkaar moet worden gebracht. Over het alge meen is in Rhenen de klacht van de toe risten dat er 's avonds niets te doen is. Op dat terrein moet meer aandacht wor den besteed. Spreker viel de heer Deen aan op het punt dat VVV en ook de IJsclub by de raad hadden aangeklopt om kermis te or ganiseren en hij riep de heer Deen en de zUnen in het geheugen terug hoe zU toen hadden beslist. Men moet de koe bU de horens nemen. De binnenstad moet dis ponibel worden gesteld voor activiteiten en wanneer er dan bewoners zUn die zich er aan stoten dan moeten ze maar naar het buitenland met vakantie, daar komt men geen dingen tegen waaraan men zich kan stoten, aldus de heer Van DUk. De voorzitter wenste op de hele ge schiedenis nader terug te komen teneinde de raad in de gelegenheid te stellen tot een debat over de aangesneden onder werpen. Dat het aan evnementen ontbrak in Rhenen daarover was de voorzitter het eens. Het lag volgens hem echter niet op de weg van de overheid die te organise- Maandagavond we,rd te Renswoude de traditioneel geworden Lampcgleters- avondoptocht gehouden. Het aantal versierde wagens wat aan de optocht meedeed was iets groter dan de voorgaande jaren. Het was in het dorp een enorme drukte, waarbij de bromfietsen op vele punten een hinderpaal warefl voor de voetgangers. Omstreeks negen uur was de optocht achter de rug. De prijzen voor de ver sieringen werden als volgt toegekend: le prijs „Ver. Naties", fam. Valken burg; 2e prijs „Ons huuske", fam. Me ter en Voorthuizen. Bovendien werden nog tal van troostprijzen uitgereikt. ren. Er moet in de hotels muziek komen en op straat gezellige evenementen. Wanneer de burgerg begint met Initiatief te ontplooien in deze richting, dan zulcn wy dat hebben te steunen Met verbazing had de voorzitter ge luisterd naar de opmerking van de heer Deen over het streekmuseum. Het was hem gebleken dat maar heel weinig raadsleden het museum met een bezoek vereren. Wanneer er meer gedaan moet worden, dan moet de commissie voor het museum met voorstellen komen. Die commissie vergadert al jaren niet meer. We krijgen geen verslagen meer toegezonden. Naar spreker meende zit ook de heer Deen in bedoelde commissie. Met de jachthaven is men al enige ja ren bezig. Het kost veel tijd vanwege de vele vergunningen die nodig zijn en de vele instanties die men afmoet. De voorzitter hoopte binnen korte tyd meer te kunnen vertellen. Eerst wanneer de stuwen zijn aangebracht in de Rijn zal watersport zin hebben en betekenis krij gen voor Rhenen. Ook de voorzitter meende dat de ge meente van het particuliere bezit „De Grebbeberg" heeft af te blijven. Het kost de betrokken familie veel geld en Rhenen en de toeristen mogen alleen maar dankbaar zijn dat de berg voor iedereen gratis is opengesteld. Over de afgravingen gaf de voorzitter uitgebreid theorie. Daaruit bleek dat die geschie den met ontheffing van gedeputeerde staten. Hij was er niet in alle opzichten „happy" mee. De fabrieken mogen ech ter niet in de steek worden gelaten. Hier zullen de belangen moeten wor den afgewogen. Wat de exploitatie van de molen be treft, daarvoor bleek een commissie te bestaan die - zoals de voorzitter zei - zachtkens is ingeslapen. In die commis sie bleken ook raadsleden te zitten. Nooit had spreker er iets van gehoord. Over het wandelpad onderlangs de Grebbe zullen onderhandelingen worden geopend met allerlei instanties die er mee te maken hebben. Het is de bedoe ling hier een wandelpad-rijwielpad te maken. Wat het bedrijf van oude materialen betreft, daarmee heeft de gemeente niets te maken. De exploitant ervan kan zich terecht beroepen op huurbescher- ming. Bovendien vond de voorzitter zo'n opslag elders of in de binnenstad ook maar zo-zo. De slotconclusie van de voorzitter over de interpellatie Deen en wat de overige sprekers naar vorenttadden gebracht, was dat hij graag oVbr de kreet „Rhenen is zo dood!" bij de be handeling van de begroting voor 1964 nog eens uitvoerig zou willen sprekeri. De heer Deen dacht dat rëftdp.jiu de begrotingscommissie zou worden be noemd, die dan tijdig van te voren de gedachten over subsidies zou kunnen la ten gaan. De voorzitterHeelde mede, dat deze commissie in de oktober-vergadering zal worden gekozen. Ten besluite uitte de voorzitter veel lof aan het adres van de directeur van de streek-VW. de heer Van Helbergen, die hij prees om zijn grote capaciteiten. (Vervolg van pag. 1) Rubriek 3: 1-jarige merries: Gijsber- tha G. 66, eig. J. W. Weimar, Bilthoven een IA prijs; Gentiana G. 27 eig. A. van Roekei, Veenendaal een 1B prijs; Gea G. 25 eig. H. Borren, Ede een 2e prijs; Gre- tha G. 18 eig. F. Middelman, Veenendaal een 2e prijs; Georgette G. 23 eig. J. Warring, Leiden 2e prijs; Patricia I 714 eig. M. v.d. Broek, Scherpenzeel 3e prijs. Rubriek 4: 2-jarige merries: Frida F. 49, eig. E. Knoppers-Koedam, Bilthoven 3e prijs; Fanda F. 47 eig. T. Lagerwey, Leersum 3e prijs. Rubriek 5: 3- en 4-jarige merries Elfje E. 40 eig. G. Wegeriff, Eemnes IA prijs; Marleen I 840 eig. Ch. W. van Agten, 's-Gravenland 1B prijs; Franky I. 613, eig. Th. B. Blam, Spaarndam IC prijs; Riekie I 842 eig. J. L. M. Hoogenboom, Eemnes 2e prijs; Sjonnie I 744 eig. H. v. d. Weerd, Ede 2e prijs; Lotte I 454 eig. R. van de Wijde, Ederveen 2e prijs; Esthera E. 63 eig. A. van Roekei, Vee nendaal 2A prijs; Elsie E. 38 eig. A. Zel- denrijk, Abcoude 3e prijs; Simca I 841 eig. L. de Gooyer, Blaricum 3e prijs; Metje I 745 eig. Jac. v. d. Weerd, Voort- huizen 3e prijs; Dientje I 844 eig. H. J. Folmer, Overberg 3e prijs. Rubriek 6: 5 t/m 8-jarige merries: Gulla I 784 eig. D. Raat, Weesp 2e prijs; Conny I 653 eig. W. Wassink, Putten 2e prijs; Lize I 356 eig. G. v. d. Brink, Bennekom 2e prijs; Cora C. 15 eig. A. J. Hilhorst, Soest 2e prijs; Sjarrie I 271 eig. G. Breeschoten, Veenendaal 3e"*prijs; Roosje I 352 eig. R. Beken, Kopt^jjker- broek 3e prij^; Willie I 448 éife. *J. M. Verkuil, Woudenberg 3e prijs; Poppie I 843 eig. J. L. M. Hoogenboogi, Öemnes 3e prijs. Rubriek 7: 9 t/m 12-jaHfete merries: Tjitske I 919 eig. M. Dekkeri E0d een 2e prijs; Sonja I 918 eig. P.T5.lBdtM' Ede 2e prijs; Olga I 828 eig. G.^ (L-Grift, Amerongen 2e prijs; Flora I 359 eig. W. C. Meerveld, Ederveen 2e prijs; Rensje I 121 eig. J. Lagerwey, Rhenen 2e prijs; Sieta I 445 eig. D. Raat, Weesp 3e prijs; Fritsje I 13 eig. A. Bos, Ede 3e prijs; Noortje I 440 eig. M. de Ridder, Wou denberg 3e prijs. Rubriek 8: 13 jaar en oudere merries: Willie I 03 eig. Wed. A. van Harn, Ede 2e prijs. Rubriek 9: Modelmerries: Truusje I 267 eig. H. J. Beyer, Veenendaal 2e prijs; Johny I 05 eig. A. van Roekei, Veenen daal 3e prijs; Lena I 124 eig. G. van 't Ooster, Stroe 3e prijs. Rubriek 10: Ster-merries: Frida I 107 eig. G. Henken, Veenendaal, lë prijs. v/JesUaajJ hq CJCOJJ 'ÖItxJLI VEENENDAAL Zandstraat 55 - TH. 3017 Adr. v. Ostadelaan 33-35 - Tel. 3652 GELDERSE CARBONADE, met klein beentje, 500 gram Botermalse BIEFLAPPEN, 500 gram Pracht RUNDER ROLLADE'S, 500 gram Magere RUNDERLAPPEN, 500 gram WINKEL LAPPEN, heerlijk om te sudderen, 500 gram Heerlijke BRAADWORST of SAUCIJZEN, 500 gram 1 heel kg lekker GEHAKT h.o.h., met gratis zakje kruiden, voor slechts Ons veel gevraagde BIEFSTUK-TARTAAR. 4 stuks PAARDE ROOKVLEES. 200 gram 100 gram rookvlees 100 gram cervelaat 100 gram gebr. gehakt Voordelig voor de boterham 200 gram SAKSISCHE SMEERWORST BU inlevering 20() GRAM GEROOKT ZUURKOOL SPEK van deze brii 500 GRAM ZUURKOOL ZIE ONZE GEKOELDE ETALAGE-TOONBANKEN EN OVERTUIGT U VAN UW VOORDEEL

De Vallei | 1963 | | pagina 2