D.O.V.O. haalde - in matig duel - winst tegen Ter Leede 2-1 a Veenendaal stortte - na 2-0 voorsprong - volkomen ineen Enthousiast Kulan klopte Rood Wit met 3-1 Opnieuw nederlaag voor VRC in Zwolle met 4-1 EDERVEEN ARAM De vorst van Sup rania AMERONGEN DVSA speelde opnieuw gelijk ZO STAAT UW CLUB ERVOOR O CHI'VUOtLT TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1963 Nr. 76 GVVV BOOG HET HOOFD VOOR KNAP SPELEND NOORDWIJK 3-1 6-2 nederlaag tegen Amsvorde R.K. Unitas wint met ruim verschil van Renswoude 4-0 NSVS was niet fortuinlijk in Harderwijk 0-2 Merino's leed kleine nederlaag tegen VVJ 0-1 Een schietfestijn WVF SPELER PANNEN WAS ZEER GEVAARLIJK Advendo versloeg na rust Beverweerdse Boys met 3-1 Zatcrdagclftal DVSA wint met grote cijfers V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE DOVO heeft zaterdag dan de eerste winstpun ten gegrepen door met 2-1 van het bezoekende Ter Ledee uit Sassenheim te winnen. Erg over tuigend was deze zege overigens niet, want hoewel de beide doelpunten van uitstekende kwaliteit waren, hetzelfde kan niet worden gezegd van het vertoonde spclbecld. Een excuus voor het wat ver warde spel van DOVO kan misschien het uitval len van Schoeman en v. d. Pol zijn, maar de ge hele DOVO ploeg miste toch dat flitsende dat de roodwitten altijd zo gevaarlijk maakten voor hun tegenstander. De twee doelpunten, binnen de mi nuut gemaakt, konden wat goedmaken maar te rugblikkend op het geheel zal zelfs de meest ver stokte DOVO-aanhanger niet tevreden zijn. De punten zijn echter binnengehaald. Ter Leede trok er in het begin stevig aan. Dovo kon met moeite het speltempo van de bloemstreekbewoners bijhouden. Klaas van Hal deelde enkele listige en haarzuivere passes uit, maar dit werd niet uitgebuit. Na een kwartier openden de gasten de score toen zij een aanval over de linkervleugel lanceerden en linksbinnen J. Molenaar zijn club naar 1-0 schoot. Toen even later Roel Schoeman in een kopduel was verwikkeld met links back Thijssen van Ter Leede, werd Schoeman zodanig geblesseerd dat hij met een hoofdwond het veld moest ver laten. Karei Nieboer kwam hem ver vangen, maar dat bleek een wel zeer duidelijke verzwakking. Ook linkshalf v. d. Pol raakte geblesseerd en liet zich vervangen door Ad van Manen, die nog met een oude blessure tobde. Al deze veranderingen brachten de rust niet te rug in de roodwitte formatie. Maar plotseling onstond die flakkerende op leving. Nico Diepeveen begon er op rechts aan te trekken. Hij lanceerde een knappe pass naar Jan van Manen, die Hoewel GVVV zaterdag in Noordwtfk goed party heeft gegeven en het aan de ex-kampioenen beslist niet cadeau heeft gedaan kon de moedige blauwwitte ploeg het toch niet bolwerken en Noordwyk gesteund door meer dan 2000 toeschouwers hield de punten in de badplaats, door met 3-1 te winnen. De beginstrijd was voor de thuisclub. Men was iets sterker dan GVVV dat zich echter knap verweerde. In het rech- terverdedigingsblok van GVW versche nen echter openingen, die door de rappe linksbuiten Map Marijt werden ontdekt en waarvan hij profiteerde. In de acht ste minuut draafde Marijt door zo'n opening en gaf een schuiver naar het doel, beslist onhoudbaar voor doelman Pavert (1-0). GVVV worstelde zich vrij en trok eveneens ten aanval. Toen na een half uur linksbinnen Jan v. d. Bo- venkamp een ren ondernam was hij voor de Noord wij kers ongrijpbaar en na twee man te hebben misleid drukte Jan zijn wreef tegen de bal waarna het pro jectiel in het Noordwijk-doel vloog (1-1). Tot de rust was de strijd uitermate boeiend en spannend, hetgeen het pu bliek waardeerde. Enkele spectaculaire reddingen van doelman Pavert werden door het sportieve Noordwijkse publiek beloond met open doekjes voor deze goede doelverdediger. Hoewel beide beide partijen om beurten in de aanval waren bleef de ruststand (1-1). Na rust trok GVVV het initiatief aan vankelijk tot zich. Leppers en v. d. Bo- venkamp kregen kansen, maar richtten naast de palen. Ook Kloot verscheen vrij voor de Noordwijk-doelman. Maar Noord wijk wilde beslist doorstoten en speelde vrij en frank op de winst. Na 24 minuten mocht Map Marijt een vrije trap nemen op links. De Noordwijker zag een onbeschermd gaatje en schoot oerhard tussen de wig van spelers door in het doel, 2-1 voor Noordwijk. GVVV gaf zich nog niet gewonnen, trok onvervaard naar voren, maar hoe men ook aanviel de zeer rustige en knappe verdediging van Noordwijk gaf geen krimp. Zeven minuten voor het einde werd de nederlaag voor GVVV werkelijkheid, toen C. Marijt zich door de rechterverdediging drong, waar Die peveen niet erg op dreef was en in- kogelde (3-1). Een goed en spannend gespeelde wed strijd waarin Noordwijk door haar iets betere technische vaardigheid uit te buiten, verdiend won. JONGE VOETBALLER BRAK BEEN Tijdens de juniorenwedstrijd tussen de D.O.V.O. Junioren en Zeist Junio ren A, brak de voorhoedespeler De Kleuver van D.O.V.O. zijn been. Dit ge beurde reeds in de 2e minuut van de wedstrijd. Het was een ongelukkig toe val, zonder dat van ruw of hard spel sprake was. De onfortuinlijke D.O.V.O.- speler werd te Zeist behandeld waar het gebroken been werd gezet, waarna hij naar Veenendaal werd vervoerd. onhoudbaar langs doelman de Vries ko gelde. 1-1. Ter Leede, even aangeslagen, moest in dezelfde minuut een desil lusie ondergaan. Weer zette Nico Diepe veen voor en Mol veerde omhoog om met een fraaie kopbal de stand op 2-1 te brengen. Hiermede kwam ook de rust. Over de tweede speelhclft valt bij zonder weinig te zeggen. Het tempo werd niet verhoogd en het spel was wat slordig. Kansen kregen beide clubs nog wel, maar nu toonden de doelverdedi- gers dat zij uit het goede hout waren gesneden. Het bleef bij 2-1 voor D.O.V.O., waardoor D.O.V.O. zich wat van de onderste regionen distancieerde. Toen Veenendaal na een kwartier spelen op het mooie Amsvorde-terrein met 2-0 voor stond scheen er geen wolkje aan de blauwe lucht. Amsvorde-supporters zagen de derde nederlaag al om het hoekje kijken. Ze moeten er nu drie maken om te winnen, hoorden we achter ons. Welnu, Amsvorde maakte er zes en liet van Veenendaal weinig meer over. Na dat Veense kwartiertje kwamen de geel- blauwen er niet meer aan te pas en was het al Amsvorde wat de klok sloeg. Een excuus voor de zware nederlaag kan zijn het feit dat men twintig minuten met tien man moest spelen omdat scheidsrechter Harmse aan de linksbinnen Linde boom het verder spelen ontzegde en hem naar de kleedkamer verwees. Na die periode kon Amsvorde de Veenendaal-defensie dol draaien en nog driemaal R.K. Unitas heeft zondag aangetoond dat Renswoude wel een zeer zwakke start heeft. De derde nederlaag werd Renswoude toegebracht en wel met de cijfers 4-0. De wedstrijd was van matige kwali teit al dient de grote schotvaardigheid van de Unitas voorwaartsen wel te wor den vermeld. Reeds na tien minuten mocht Kees Drost een stafschop nemen die hij echter niet benutte. Enkele mi nuten later werd het toch 1-0 door een doelpunt van H. Drost. Unitas was veel gevaarlijker dan Renswoude en drukte die meerderheid in doelpunten uit. Door rechtsbuiten Romeyn, die de achterhoe de misleidde werd het 2-0 en nog voor rust slaagde Chr. Besseling erin om Unitas naar 3-0 te schieten. Na de rust was ook het spel van Uni tas minder geworden en kon Renswou de ook meer gaan aanvallen. Doelpun ten maken was er echter niet bij. Toen Martina dan met een effectvol schot de stand op 4-0 had gebracht was het vooi Renswoude duidelijk dat er weinig per spectief meer inzat. Unitas speelde een goede eerste helft, maar kon ook na rust dit hoge tempo niet aanhouden. Intus sen staat de Unitasploeg op de tweede plaats van de ranglijst. N.S.V.S. heeft weliswaar tegen Ve- lasco in Harderwijk haar derde neder laag moeten incasseren, maar heeft een aardige wedstrijd gespeeld, waarin ech ter het pechduiveltje zich meermalen bij N.S.V.S. aandiende. Schoten van Van Kesteren en van Manen vlogen tegen het houtwerk en ook in het veld was N.S.V.S. niet veel minder dan Velasco, dat echter in rechtsbinnen Bogaards een goede aanvaller had. Voor rust werd er niet gedoelpunt hoewel beide ploegen daarvoor wel de kans kregen. Direct na de hervatting wist Velasco's rechtsbinnen de score te openen en gaf zijn club de leiding. 1-0. N.S.V.S. kwam steeds terug. H. van Kesteren kreeg een tweetal goede kan sen om te doelpunten maar kon de juis te richting niet vinden. Met aardig spel wilde N.S.V.S. de gelijkmaker scoren. Het lukte echter niet want men was niet gelukkig. Toen Velasco zes minuten voor het einde na een goede aanval de stand op 2-0 bracht was de zaak beke ken en had N.S.V.S. een wat onfortuin lijke nederlaag geleden. Eindelijk zat er dan de nodige vechtlust in de Kulanploeg en dit resulteerde in een overwinning op een van de concurrenten voor de eerste plaats Rood Wit uit Veenhuizerveld. De thuisclub moest het in deze wedstryd zonder Slotboom en Beckerman doen die heel verdienstelijk werden vervangen door Blankcstcyn en de van Valleivogels overgekomen W. Vlaanderen. scoren. Die Veenendaaldefensie was door het niet meespelen van back Jan Looyen wegens een blessure wat gewijzigd. An ton Muller stond nu back en Jan Over- eem rechtshalf. In de voorhoede was Derksen vervangen door de jeugdige Rinie van Kooten als rechtsbuiten. Al deze wijzigingen maakten van Veenen daal geen goed geheel. Neemt men daar bij het feit dat aanvalsleider Gerritsen weer niet in de spits optrok dan kan ge voegelijk worden verklaard waarom de Veenendaal-ploeg zondag behoorlijk rammelde en het verband in de linies niet aanwezig was. Rinie van Kooten, de debutant, trok al direct de aandacht door snelle rushes naar voren. Maar ook Amsvorde kreeg een kans toen de bal na een corner te gen de paal stuitte en gelukkig voor v. d. Weyden precies in zijn vaste han den vloog. Dat was in de eerste minuut al. In de tweede minuut lanceerde Mul ler naar Hensen, een passje naar Hey- kamp, die op zijn beurt een trekballetje naar Van Kooten en het zwevende been van de rechtsbuiten gaf de bal een richting naar het net achter doelman Van Barlinge (0-1). De viermansvoor hoede van Veenendaal hamerde door. Na een kwartier een goede aanval van dit viertal, de bal kwam bij de naar binnen gelopen Kees Hensen, die dave rend inknalde (0-2). Doelman Van Bar linge viel te laat uit. Even later wilden we al 0-3 noteren toen Hensen met een knal tegen de lat de bal zag terugstuiten in het veld. En dan zijn de wapenfeiten van Veenendaal wel verteld. Amsvorde begon langzaam te zoeken naar openingen. Vooral de vleugel spelers Buys en Van Ee waren bijzonder gevaarlijk. Aanval op aanval rolde op het doel van Veenendaal af. Meest wer den deze aanvallen over rechts geleid, waar A. Muller het op deze voor hem vreemde plaats moeilijk had met de Merino's, dat vooral na de rust ster ker was dan de Utrechtse gasten, heeft het niet tot een doelpunt kunnen bren gen. Na tien minuten wist de V.V.J. middenvoor na fel doorzetten de stand op 1-0 te brengen. Merino's dat alles in het werk stelde om gelijk te maken kwamen met een serie goede aanvallen, maar verder dan enkele corners kwa men zij niet. Na rust een sterker Meri no's dat voortdurend gestuwd door de achterhoede alles probeerde om gelijk te maken, stuitte echter op een goed op elkaar ingespeelde V.V.J. achterhoede, die zij het met kunst en vliegwerk hun voorsprong kon verdedigen. Toen enkele minuten voor het einde v. d. Berg een strafschop mocht nemen schoot hij de bal wel zuiver, maar te zacht in, zodat de doelman van V.V.J. met een ferme snoeksprong de bal naast de palen kon werken. Onder veel span ning verstreken de laatste minuten, maar de stand werd niet meer gewij zigd. Het bleef 1-0 voor de sportieve V.V.J.-ploeg na een aardige en span nende wedstrijd, waarin bijzonder pret tig werd gespeeld onder goede leiding van scheidsrechter Kramer uit Harder wijk. ijskoude voetballer Buys. Na een half uur plaatste Amsvorde-midvoor Van Brummelen in een opengelaten ruimte en met een beheerst wippertje passeerde hij v. d. Weyden (1-2). Het geweld van Amsvorde werd voor rust niet verder beloond hetgeen wel éen wonder was, want Buys richtte tegen v. d. Weyden op. Een schot van Van Brummelen hield Rinie eruit. Even een opleving bij Veenendaal toen Van Kooten een vrij doel voor zich zag, maar back Kool zet te hem de voet dwars. De voorsprong van Veenendaal bestond voor rust dus nog (1-2). Amsvorde maakte er na rust een schuttersfeest van. De zwarthemden sneden als een mes door de boter door de defensie van Veenendaal. Reeds na vijf minuten trokken de gastheren de stand gelijk toen rechtsbuiten Buys voorzette en linksbuiten Van Ee in knalde (2-2). Een werkelijk fraai doelpunt gescoord na 13 minuten, bracht Veenendaal op een 3-2 achterstand. Weer was Buys de grondlegger op rechts. Een formidabele voorzet en een even grandioze kopbal van Tenninglo, de linksbinnen, deden de Amsvorde-supporters opveren en langdurig jubelen (3-2). Wat Veenendaal ook probeerde het was alles te armetierig om tegen de nu op volle toeren draaiende Amsvorde- ploeg succes te behalen. In de 22e mi nuut een incident waardoor Veenendaal een numerieke minderheid kreeg. Bij een vrije trap door Gerritsen genomen stormde Lindeboom door en gleed naar de keeper toe. De opgeheven vinger van arbiter Harmse maakte hem en de toe schouwers duidelijk dat het voor Linde boom het einde van de wedstrijd be tekende. Hij moest naar de kleedkamer. Nu trok Kees Gerritsen als aanvaller mee naar voren, maar Amsvorde rook de winst tegen dit verzwakte Veenen daal. Met een tam rollertje gaf Tenning lo zijn club een 4-2 voorsprong. En even later stormde Van Brummelen in een open ruimte. Piet Muller had het voor zien en volgde hem ook toen v. d. Wey den listig werd gepasseerd, maar Muller stond als een waakhond op de doellijn en trapte de bal weg. Na een half uur echter 5-2 toen Van Ee uit buitenspelpositie langs v. d. Wey den knalde en vijf minuten voor het einde maakte Buys een wandeling door de linkerverdediging en op ijskoude ma nier joeg hij de bal toen ook nog in de touwen (6-2). Een zeer teleurstellend verlopen strijd voor Veenendaal, dat de juiste opstel ling nog niet gevonden schijnt te heb ben en tegen dit Amsvorde vooral na rust vrijwel kansloos was. VRC heeft zaterdag weer geen overwinning kunnen bereiken te gen WVF in Zwollerkerspel. VRC nam wel de leiding met 1-0 maar moest naar huis terugkeren met een 4-1 nederlaag. DAMMEN Maandag j.l. speelde V.D.C.-l in 't Trefpunt voor de onderlinge competitie Hier volgen dan de uitslagen van de partijen die gespeeld zijn: Tollenaar-v. Leeuwen 1-1 Valkenburg-de Fauw 1-1 Hendriksen-Schaap 2-0 C. Vermeer-de Kleuver 0-2 Roodbeen-v. d. Bovenkamp 2-0 Rhoder-v. Beek 0-2 De eerste twintig minuten was VRC sterker. Men probeerde met open spel de verdediging van WVF te ontwrichten. Na deze periode zakte VRC echter af. Hiervan maakten Pannen de gevaar lijkste man van WVF en zijn confra ters gebruik. Vooral Pannen, die overi gens ook is aangezocht voor het Ned. zaterdagelftal heeft in deze wedstrijd een belangrijke rol gespeeld. Twee doelpun ten maakte hij zelf, terwijl hij aan de an dere twee een werkzaam aandeel had. VRC heeft in deze wedstrijd wel hard ge werkt, maar vooral in de 2e helft bleek dat het positiekiezen en het spelinzicht van de tegenpartij beter was. VRC begon direct in hoog tempo. Men mocht enkele hoekschoppen nemen. Na enkele minuten kreeg W. Hartog een goede kans, maar zijn schot was te zacht om het de WVF-keeper moeilijk te ma ken. Het was echter uitstel van executie want na een kwartier was het F. Hey- dingsfeld die VRC de leiding gaf. VRC bleef aandringen en WVF kon alleen ten koste van enkele corners standhouden. WVF verplaatste het spel en VRC moest zijn aanvallende houding laten varen. De dieptepasses, die Pannen afgaf, waren bijzonder gevaarlijk. VRC kwam onder druk te staan. Toen Cornelissen al ge slagen was moest D. Rebergen van de doellijn koppen. Na een half uur werd het echter gelijk toen VRC bleef staan voor vermeend buitenspel en Pannen al leen voor Cornelissen kwam te staan. Beheerst wipte de WVF speler de bal over de VRC doelman heen in het doel. 1-1. Het tempo bij VRC zakte en WVF be gon beter te draaien. Doelpunten kwamen er echter niet meer voor de rust, die met Advendo heeft ook de aanval van Be verweerdse Boys op haar ongeslagen re cord weerstaan. Na een wat matige eer ste helft, die met een 1-0 voorsprong voor Advendo werd afgesloten kwam Advendo er tegen het einde beter in en wist nog een goede 3-1 zege te bewerk stelligen. Voor de rust kon men elkaar in de Advendo-aanval niet altijd goed vinden. Defensief klopte alles zeer behoorlijk want weer was back Van Ginkel goed op dreef en ook spil Van Beek en half- speler Manyputty. Na een half uur spe len kogelde Jan van Beek ineens onder de lat in het doel van Beverweerdse doel. 1-0. Deze aanval was een van de weinige goed opgezette. Ook Bever weerdse Boys was niet sterk in de aan val. Na de rust werd Advendo geleidelijk sterker. Greuter kreeg goede kansen maar benutte deze niet. Bepaald pech had Greuter met een kopbal die tegen de paal stuitte. Na 25 minuten bij een doelworsteling voor het doel van Be- verweerd beroerde de spil van de gas ten de bal met de hand en arbiter Schuit wees naar de stip; Heywegen voltrok het vonnis hard en feilloos, vlak langs de paal vloog deze penalty. 2-0. Door een beheerst schot van Greuter verkreeg Advendo een 3-0 voorsprong, maar even voor het einde wisten de Boys de eer te redden toen Advendo el kaar niet begreep in de achterlinies en de rechtsbuiten kon inschieten. 3-1. Intussen heeft Advendo de leiding be houden in de derde klasse B. (86) De volgende dag, de zon staat reeds hoog aan de kim, bereiken de kano's de riviermond. Op en kele tientallen meters buiten de kust liggen beide zeilschepen, waarop enkele van Arams mannen zijn achtergebleven, nog steeds voor anker. Op Arams bevel worden de beide gevangenen met de sloep naar de kust gebracht en van hun boeien bevrijd. „Wel, Igor", zegt Aram dan op koele toon, „jullie leider, Salladin, is niet meer in leven, zijn paleis en het Messeria-dorp zijn door brand verwoest en zijn hoofdmannen en hun troepen zwerven nu waarschijnlijk verspreid door de enorme wouden van dit land. Ik wil voor jullie genade voor recht laten gelden. Verdwijn dus en waag je nooit weer in de buurt van Totama's grondgebied!!" De baard man werpt hem een giftige blik toe, dan wenkt hij zijn lotgenoot en beiden verdwijnen in het duistere woud. Dan worden de voorbereidingen voor de thuisreis getroffen. Het afscheid levert Aram nog een klinkende zoen op van Niora's lip pen, waarbij Agua zich tactvol, maar met een veel zeggend „Mmmmm" afwendt. Even later worden de zeilen gehesen en begint de lange zeereis naar Barranca. En nog lang staat daar aan de oever Totama, de oude negervorst met naast zich een slanke meisjesgestalte, die blijft wuiven, tot de schepen aan de kim verdwijnen zijn EINDE 1-1 aanbrak. Direct na rust kwam VRC er goed af toen de keeper al geslagen was en de bal juist naast ging. Na een kwartier spelen maakte L. Rebergen hands en Pannen schoot vanaf de stip raak. 2-1. VRC wilde alsnog gelijk maken. Er kwa men goede kansen, maar zij werden niet benut. Na 20 minuten bracht WVF de stand op 3-1. Pannen was de grondlegger en de linksbinnen de maker van dit doel punt. 5 min. later werd het 4-1 voor de gastheren. Een kwartier voor het einde kreeg W. Hartog, die overal heenzwierf nog een kans maar zijn schot was te zacht. Ver andering in de stand kwam er niet meer en WVF had een 4-1 zege behaald op een vooral na rust teleurstellend VRC dat in middels driemaal verloor en de ranglijst nu sluit. Vanaf de aftrap plaatste Henzen de bal naar W. Vlaanderen en keeper Bronk moest gelijk al hoopopspringend de bal voor het hoofd van Sukkel wegvangen om een goal te voorkomen. Kulan veroverde een veldmeerderheid maar verder dan een aantal goede aanvallen en een drie tal corners brachten zij het in het eerste kwartier toch niet. In de twintigste mi nuut bofte de Rood-Witte doelman toen hij op een hoge voorzet van W. Vlaan deren finaal misgreep en Faber te veel vaart had om de bal in te koppen. Aan de andere zijde kreeg Grevenoord een mooie kans maar zijn schot werd door v. Leeuwen van de doellijn getrapt. Na ruim een half uur kwam Kulan aan de leiding toen Henzen een vrije trap mocht nemen en de bal met een klein tikje naar C. Vlaanderen plaatste die in de uiterste hoek raak schoot 1-0. Rood-Wit zette nu alles op alles om nog voor de thee gelijk te maken maar de Kulanverdediging liet zich niet verschalken. Na de thee zagen we weer een sterker Kulan vooral door het stuwende werk van de kanthalfs v. Hall en Diteweg ter wijl ook Sukkel overal present was om het de tegenstanders moeilijk te maken. Na een kwartier volgde weer een vloeiende aanval van de thuisclub waarbij Faber vanaf de doellijn voorzette en NET ALS PAPPA. In het paleis in Teheran dribbelt Kroonprins Reza Pahlavi met kleine pasjes voorbij zijn erewacht. Sukkel van dichtbij raak schoot 2-0. De grensrechter van Rood-Wit appelleerde omdat Faber de bal van achter de lijn zou hebben voorgezet. Toen scheidsrech ter Reede toch een doelpunt gaf omdat de grensrechter pas appelleerde nadat het doelpunt gevallen was, wist deze grens rechter niet beter te doen dan de spelers op te wekken het veld te verlaten. Na enig gepraat werd toch door gespeeld maar de wedstrijd werd nu aanmerkelijk harder, doordat enkele Rood Witte spe lers de raad van de grensrechter opvolg den en meer op de benen van hun te genstanders dan op de bal mikte. Even later liep Schoeman onder een hoge voor zet van Helsdingen door en de fanatiek trappende Doppenberg scoorde 2-1. Kulan nam meteen het initiatief weer over en toen in de dertigste minuut Glis- meyer in het strafschopgebied de bal wegsloeg mocht Henzen een penalty ne men. Met zijn slappe schot had keeper Bronk echter weinig moeite en zo ging dus deze mooie kans verloren. Enkele minuten later deed Sukkel het beter door na een goede aanval 3-1 te scoren. Bij de volgende Kulanaanval kwam Henzen te vallen en toen Liverstro niet beter wist te doen dan naar de liggende Henzen te trappen mocht hij voortijdig de kleedka mer opzoeken. De resterende tijd speelde Kulan rustig op balbezit uit. Jammer van deze prachtig begonnen wedstrijd dat enkele spelers van Rood- Wit zich zo door hun grensrechter lieten beinvloeden. Het eerste zaterdagelftal van DVSA speelde in Soesterberg tegen de club van die naam weer een uitstekende wedstrijd. Na het volkomen falen vori ge week in de wedstrijd tegen Advendo stond er nu een herboren DVSA-ploeg in het veld. Ondanks een aanvankelijk opgelopen achterstand kwam DVSA volledig terug om tenslotte het heft in geheel in handen te nemen. DVSA was over alle linies superieur en won ten slotte volkomen verdiend met 7-2. DVSA blijft daardoor meedoen in de strijd om de leiding in deze afdeling. DVSA 2 leverde eveneens een goede prestatie. In de wedstrijd tegen Sport club Rhenen 2 werd reeds in de eerste helft een 2-6 achterstand opgelopen. DVSA 2 hield moedig vol en zag het harde werken in de tweede helft be loond met enkele goede doelpunten, waardoor de eindstand nog een 6-6 ge lijk spel werd. Onder grote belangstelling en ideale weersomstandigheden vond op de prachtige grasmat van het sportpark De Burgwal de ontmoeting plaats tussen de beide nieuwelingen in de eerste klasse DVSA en Bunnik. Het werd een spannende en prachtige wedstrijd, welke door scheidsrechter A. Sluiter uit Utrecht uitstekend werd geleid. 3e klasse D. KNVB Hollund 3 BVC 3 Hercules 3 Saestum 3 Vriendenschaar 3 Veenendaal 3 CDN 3 Amsvorde 3 HMS 3 JSV 3 VVY 3 LVV 3 2e klasse B. KNVB z.m.c. IJsselmeervogels 3 Quick Boys 3 CSCA 3 Excelsior '31 2 GVVV 3 Voorwaarts 3 Noordwijk 3 Zwaluwen V2 Kozakken Boys 2 SDCP 2 Hoogvliet 3 Zuidvogels 2 Enter Vooruit 3 2e klasse A. KNVB z.m.c. NDSM 3 Spakenburg 3 's-Gravenaand. s.v3 Zwart Wit '28 3 Heerjansdam 3 Huizen 2 SHO 2 Genemuiden 3 DOVO 3 SSS 3 Ter Leede 3 ZCFC 3 Apeldoorn 2 3e klasse Oost z.m.c. Go Ahead K2 Nunspeet 3 WVF 3 Bennekom 3 Elb. s.c2 Be Quick '28 3 Sparta '57 2 Vroomshoopse Boys 2 DOS '37 3 Owios 2 VRC 3 le klas B. Minerva 4 5 De Meern 4 5 Maarssen 3 4 Bunnik 3 4 MSV '19 3 4 R.K. Stormv3 3 Wijk bij D4 3 DEV 2 2 Khcnus 3 2 DVSA 3 2 Voorwaarts 4 2 AFD. UTRECHT ZONDAG 2e klasse A: Veense Boys 3 R.K. Unitas 2 Oranje Wit 3 Scherpenzeel 3 Soesterberg 3 Austerlitz 2 Maluku Muda 3 Achterveld 2 Renswoude 3 le klas NSC 3 5 VVVM 3 5 Montfoort 3 4 SDVB 3 4 VVJ 2 3 Posta 2 2 Hierden 2 2 De Merino's 3 2 Lopik 2 1 Or. Leeuwen 3 1 YFC 3 0 3e klasse A: Hulshorst 3 6 Kulan 3 4 Stroe 3 3 Rood Wit 3 3 Tersch. B3 3 Veense B3 2 Sova 1 1 Hoevelaken 2 0 AFD. UTRECHT ZATERDAG 2e klas A. TOV 3 Valleivogels 3 Vel. Boys 2 Veslaco 3 Dolderse B3 Musketiers 3 Scherpenz3 SVP 1 Posthoorn 1 NSVS 3 DEV 3 3e klasse B. Advendo 3 DVSA 3 Soesterberg 2 Woudenberg 1 S.C. Rhenen 2 Valkenheide 2 SVMM 1 Rubo 3 Bunnik 1 Beverweerdse B2 Vanaf de aftrap ontwikkelde zich een snelle wedstrijd, wearbij al spoedig bleek dat beide ploegen volkomen aan elkaar gewaagd waren. Het spel golfde in een hoog tempo op en neer, waarbij DVSA en Bunnik om beurten ten aan val trokken. Na tien minuten spelen speelde aanvoerder Breeschoten op zijn doelman terug, doch had niet gezien dat er nog een Bunnik-speler achter hem stond. Deze maakte direct een dankbaar gebruik van dit buitenkansje en leidde Bunnik met 1-0. DVSA bleef het ant woord niet lang schuldig. Na een vlotte aanval speelde linksbinnen v. d. Water middenvoor Blankenstein keurig vrij en deze laatste zorgde aldus in de 13e mi nuut voor 1-1. Na een kwartier kreeg Bunnik door de middenvoor opnieuw de leiding 1-2. Het werd hierna een prach tige wedstrijd met volkomen gelijkop- gaand spel. DVSA kreeg diverse kansen, doch had deze middag geen geluk. Na 35 minuten liep linksbinnen v. d. Water goed door op een hoge voorzet. De uit stekende Bunnig-keeper kon de bal niet onder controle krijgen, waarvan v. d. Water handig profiteerde 2-2. Het spel bleef vlot op en neer gaan, doch doel punten kwamen er voor rust niet meer. VEENENDAAL Na de hervatting onmiddellijk weer een spannende strijd, doch nu kreeg DVSA duidelijk een lichte meerderheid. Er ontstonden nu diverse goede kansen voor DVSA, doch het duurde allemaal te lang en daarmee wist de Bunnik-ver- dediging tenslotte wel raad. Zoals het heel vaak voorkomt gebeurde ook nu. Een snelle uitval van Bunnik bracht de bal bij de volkomen vrijstaande links buiten, die de bal keihard in het DVSA- doel joeg 2-3. Er was toen nog een half uur te spelen. DVSA zette alles op de aanval, doch het zat bepaald niet mee. Een kwartier voor het einde wijzigde DVSA de opstelling en ging stopper Eep van Viegen mee in de aanval. Dit had al spoedig tot gevolg dat middenvoor Blankenstein een heel moeilijke kans kreeg, doch deze had ditmaal succes en op fortuinlijke wijze ging de bal tussen de benen van de Bunnik-keeper door in het net 3-3. Energiek streden beide elf tallen hierna om de overwinning. De verdedigingen hielden verder evenwpl stand en onder hoogspanning verstre ken de laatste minuten. Als een verras sing kwam onverwacht het eindsignaal van deze boeiende en uitstekende wed strijd, die dus in een 3-3 gelijk spel eindigde. Bunnik zal over dit resultaat beslist niet ontevreden zijn.

De Vallei | 1963 | | pagina 3