Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Rhenen zal straks trots kunnen zijn op modern bejaardencentrum Huidige inrichting met de grond gelijk Lange weg J. F. Tak Veilig Verkeer met origineel wedstrijd spel op Vewibeto WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Christelijk onderwijs in Eist bereikt mijlpaal U.S.O. maandag in eenendaal ELST De Amerongse raad herdenkt oud raadslid ACHTERBERG RENSWOUDE AMERONGEN 37e JAARGANG VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1963 Nr. Ti Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Rcnswoude Scherpenzeel Arnhems architect LUSTEN UW KINDEREN GEEN LEVERTRAAN echte Deense levertraanpillen Doortastend Vernuftig apparaat 20 GESLAAGDEN AAN HOLLANDIA BEDRIJFSSCHOOL Gecombineerde welkomst vergadering C.P.J. Maandag opening permanent schoolgebouw MONUMENTENZORG AANBIEDING KRENTE- BROOD VAN 1.65 M BROUWER ~k~ sQetzcrutoBalet,J WEKKERS Redaktio en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 Iflnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bty de agentschappen van „De Vallei" In plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 25 cent Het Nederlands Hervormd Rusthuis aan de Nieuwe Veenendaalsewcg in Rhenen is vijf en zeventig jaar oud. Het werd gesticht door de Nederlands Hervormde Gemeente. Het heet te in vroeger jaren het „Protestants Bestedelingenhuis", omdat eigenlijk niet alleen bejaar den konden worden gehuisvest, maar ook zij die geen onderdak meer hadden. In de volks mond werd het genoemd „Het ouwemannenhuis". Dit „Ouwemannenhuis" wordt na vijf en zeventig jaar vervangen door een hyper modern bejaardencentrum. De plannen zijn gereed, het gemeentebestuur zegde alle medewerking toe, niet alleen in de bouwsector ook ook fi nancieel. Het complex zal eigendom worden van de burgerlijke gemeente, zal worden ge bouwd met bouwvolume uit de woninwetsector en zal door het bestuur van het N.H. Rust huis worden gehuurd van de gemeente om het zelf te exploiteren. Kosten: ongeveer ander half miljoen gulden. Om nog even terug te komen op dat vroegere „bestedelingenhuis", daarin ligt de verklaring van het feit dat er nu nog verpleegden zijn gehuisvest, die er al veertig jaar verblijven. Vijf en zeventig jaar geleden was dit rusthuis gezien in het licht van die tijd een pracht be zit. Het betekende toen een enorme voor uitgang voor Rhenen. De oud Rhenen- aar Willem van Nas, al lang geleden overleden, was de man die in niet onbe langrijke mate dit huidige gebouw had gefinancierd. Willem van Nas heeft meer gedaan. Vandaar dat de straat tussen Bantuin en Groeneweg door de gemeente raad „Willem van Nasstraat" is genoemd. Maar de tijd gaat snel. Het bestedelin genhuis werd vijftien jaar geleden omge zet in een uitgesproken bejaardentehuis. Daklozen konden er niet meer terecht. Daaraan is sindsdien ook steeds de hand gehouden. Met het vervliegen van de tijd kwamen de bestuurders ook steeds meer tot de overtuiging dat de accomodatie niet meer voldeed. Toen groeide de behoefte naar een modern ingericht centrum naar de eisen van het atoomtijdperk. De mens wordt ouder en ook dat probleem ging een woordje meespreken. De ruimte werd veel te klein. Met de behoefte naar mo derniteit, kwam de behoefte naar uit breiding. In eerste instantie is getracht het be staande gebouw te moderniseren. Er wer den diverse plannen gesmeed, maar tel kens bleek dat het er zich niet voor leen de. En in afwachting van de totstandko ming van de nieuwbouwplannen besloot het bestuur dan toch naar maar hier en daar restauraties en kleinere verbeterin gen uit te voeren. Enkele slaapzalen bij voorbeeld werden omgezet in -kamers, terwijl op weer andere zalen couchettes werden gemaakt. Overal kwamen wastafels met stro mend water (die waren er niet). Er werd nieuw meubilair geplaatst. Moderne ver- plegingsartikelen aangeschaft, de recrea tiezaal werd opgeknapt, er kwam televisie dank zij de medewerking van de burgerij, kortom het bestuur deed alles wat moge lijk was om de tijd tussen het oude en het nieuwe' centrum nog zo goed moge lijk te overbruggen. Want de weg naar het nieuwe werd een lange. Vanaf 1956 werden alle mogelijke in richtingen bezocht om een beeld te krij gen van moderne bejaardenverpleging. Het werd het bestuur duidelijk dat een S.V.M.M. 1 Maarn - Arena 1 Rhenen Na de verassend goede resultaten van de voorgaande wedstrijden moest Arena ditmaal de zege aan S.V.M.M. laten. Daar door enkele afschrijvingen het twaalftal in alle vakken moest worden gewijzigd, wilde het bij Arena, ondanks het enthou siaste werken, niet zo best lopen. Arena nam de leiding met een doelpunt van Greet Wagenvoort S.V.M.M. had hierop een antwoord en het werd 4-1. Even ge leek het er nog op dat Arena gelijk zou komen, toen B. van Zetten en J. Harpe de stand op 4-3 brachten, dit gelukte echter niet en Arena moest met een 8-3 eindstand voor S.V.M.M. genoegen nemen. MEEUWEN 1 PUTTEN - ARENA 1 Een wedstrijd die niet altijd even pret tig verliep en waarin een gehandicapt Arena in Meeuwen 1 zijn meerdere er kennen. De eindstand was 5-2 voor Meeu wen. Doelpunten voor Arena werden ge maakt door D. ter Haar en E. Schouten. Adspirantcn ARENA A - SOESTER- KWARTIER B Amersfoort De adspiranten brachten het er deze week er het beste vanaf. Ondanks dat zij niet hebben gewonnen, kan men met een gelijkspel van 2-2 best tevreden zijn. Doelpunten werden gemaakt door: Dick van Ingen en Ria van Dijk. Programma zaterdag 28 september Sparta 1 Nijkerk - Arena 1. Arena 2 - Doorn 2. Aspiranten Austerlitz A - Arena A. De thuiswedstrijd van Arena II vangt aan om 4 uur n.m. op het veld van Sport en Spel aan de Groeneweg. Wij importeerden voor U: ■fi- Geen nare smaak, prettig om in te nemen. Hoge vitaminen-waarde! 100 pillen f 2,75 250 pillen 6,25 Alleen verkrijgbaar by: Hoofdstraat 106 - Telefoon 2576 Veenendaal nieuw centrum in Rhenen zo maar niet over de knie viel te breken. Maar in 1963 kan het zeggen: „het zit er aan te ko men". Want architect Feenstra uit Arn hem, een uiterst deskundige op dit ge bied, heeft de plannen gereed. Het Rust- huisbestuur ging ermee akkoord en de gemeenteraad stelde bouwvolume be schikbaar. Met het project zal een be drag van rond anderhalf miljoen gulden gemoeid zijn. En wat zo uitermate be langrijk is, ook het nieuwe centrum zal - als voorheen - open staan voor bejaar den van alle gezindten. De gemeente participeert aanzienlijk in de kosten door middel van de woningwet financiering. Het project wordt dan ook eigendom van de gemeente Rhenen. Het Rusthuis-bestuur za het van de gemeen te huren. Het probleem wordt tot in de kern aan gepakt. Het oude gebouw zal totaal ver dwijnen. Op dezelfde plaats komt het nieuwe centrum, bestaande uit een hoofd gebouw, geflankeerd door een achttal be jaardenflats. De hele opzet biedt plaats aan honderd verpleegden. Men krijgt de beschikking over zeer modern geoutilleer de 1 en 2 persoonskamers. Als voorbeeld diene dat in iedere kamer de mogelijk heid wordt geschapen voor telefoon-, ra dio- en televisie-aansluitingen. Trouwens in alle gangen van het geweldige gebouw komen telefoontoestellen te hangen. Via een uitgebreid oproepsysteem zal het mo gelijk zijn iedereen in het centrum snel te bereiken. Het hogere personeel zal op elk moment van de dag en de nacht via het oproepsysteem tehulp kunnen worden geroepen. (Zie verder pag. 2) Het nieuwe bejaarden tehuis in tekening. In deze t(jd met steeds toenemend verkeer en een daarmee gepaard gaande ver ontrustende stijging van het aantal ongevallen grjjpt het Verbond voor Veilig Ver keer iedere gelegenheid aan om voorlichting te geven. Het Verbond beschikt over een omvangrijk prapaganda-apparaat met alle mogelijke soorten materiaal. De af deling Veenendaal van Veilig Verkeer heeft bewezen niet achter te blijven als de gelegenheid daar is cm de vcrkeersvoorlichting onder de mensen te brengen. Zo zal Veilig Verkeer Veenendaal, evenals op de Vewibeto 4, ook op de in wording zijnde vijfde Vewibeto weer present zijn. De heren W. C. H. Dekker, inspecteur- en C. A. Visser, brigadier van de Veenen- daalse politie hebben tijdens een perscon ferentie het een en ander over de Veilig Verkeerstand uit de doeken gedaan. Hier bij was ook de Vewibeto-directie, be staande uit de heren A. van de Lustgraaf en H. M. van Schuppen tegenwoordig. Veilig Verkeer komt met allerhande voorlichtingsmateriaal op de Vewibeto en dan voornamelijk materiaal dat de bezoe kers op een originele en speelse wijze de gedragingen in het verkeer en kennis van de regels bijbrengt. De meeste aandacht zal ongetwijfeld uitgaan naar een vernuftig uitgekiend apparaat waarmee wedstrijden worden gehouden. Het geheel zal bestaan uit een podium met daarop een tafel met een kastje, waaraan twee deelnemers kunnen plaatsnemen. Op dit kastje zijn twee draaischijven met nummers geconstrueerd (zoiets als de kiesschijf van een telefoon toestel). De ene draaischijf is verbonden rnet een bord met vragen, die uiteraard betrekking hebben op het verkeer en de andere schijf met een bord, waarop de antwoorden op die vragen staan. De wedstrijd wordt alsvolgt gespeeld. De ene deelnemer draait een vraag, die zichtbaar wordt op het vragenbord, ter wijl de tegenpartij vervolgens op het an dere bord het zijns inzien juiste antwoord moet draaien. Hoe deze ook draait altijd komt het juiste antwoord op het bord te voorschijn. Punten krijgt men echter door juiste antwoorden te draaien. Aan iedere wedstrijd, die ook door niet- deelnemers kunnen worden gevolgd, zijn prijzen verbonden. De prijswinnaars van elke wedstrijd komen dan bovendien nog in aanmerking voor hoofdprijzen. Deze worden toegekend aan degene, die, over een bepaald aantal genomen, de meeste punten heeft gedraaid. Prijswinnaar of niet, iedere deelnemer heeft reeds de waardevolle gelegenheid om zich te testen op zijn of haar kennis van de verkeersregels. Extra aandacht wordt op de Veilig Ver- keersstand ook besteed aan de zebra's. De Hollandia tr rat age fabriek heeft weer een cursus j\A,, Oun de bedrijf s- school afgesloten door aan de geslaag den de diploma's uit te reiken. Dit ge beurde tijdens een feestelijke bijeen komst in hotel „La Montagne"waarbij ook de ouders van de geslaagden, door de zorg van de directie opgehaald, te genwoordig waren. In totaal slaagden van het cursusjaar 1962-1963 twintig meisjes voor de Be- tex-examens en kwamen hierdoor in het bezit van het vakdiploma of het praktijkdiploma tricotnaaister. WAARDE 35,— Vorige week is de Valleiriks uit gegeven bij Boekhandel J. Kleefs- man, Patrimoniumlaan, Veenendaal en niet gevonden. De waarde is hierdoor weer gestegen, zodat de nieuw uit te geven riks met het nummer TD 23561 tweeëndertig gulden vyftig waard is. By inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmid dag 12 uur wordt de premie k contant uitbetaald. De uitreiking van de diploma's ge schiedde door de chef personeelszaken van Hollandia, de heer J. B. Hofman jr., met assistentie van mej. Van Manen, cheffin van de naaizaal. De heer Hofman wees er na zijn wel komstwoord op, dat deze specialisatie in bedrijfsscholen past in het kader van de verdergaande mechanisering in iede re industrie. De meisjes, die de diplo ma's hebben verworven weten in het vervolg waar ze mee bezig zijn en ken nen ook de machines waaraan ze wer ken. Ze zijn minder afhankelijk gewor den en kunnen zich presenteren als me dewerksters met ervaring. De beste cijfers, gemiddeld 8, 27, had den de dames P. Hazeleger uit Scher penzeel en C. Reijnen uit Dodewaard. Zij kregen voor hun prestatie een naai doos, terwijl alle geslaagden een jupon in ontvangst mochten nemen. Na het „officiële" gedeelte bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen onder het genot van verversingen. De namen der geslaagden zijn: Prak tijkdiploma tricotnaaister: R. Pitlo, Eist; H. Bos, H. B. Pater en C. Leidekker, allen te Veenendaal. Vakdiploma tricotnaaister: J. W. van Blij der veen, Eek en V/iel, C. H. van Ommeren, C. G. van Ommeren en C. Reijnen allen Dodewaard, H. W. van Schuppen, J. W. Budding, A. H. M. van de Pol, H. G. Onderstal, M. W. Roest, J. J. Taling, allen te Veenendaal, D. M. Vermeer, Opheusden, A. van Setten, A. C. Hass, J. van de Linden, allen te Rhe nen; H. Geurtsen, Eist en P. Hazeleger, Scherpenzeel. Eén meisje moest worden afgewezen. Inmiddels draait de nieuwe cursus al weer met 14 leerlingen. p v.d.-inde-v vbgkqj cmfwyp mbm Vorige week donderdag hield de Chr. Plattelands Jongeren Bond te Veenen daal haar eerste vergadering van dit seizoen. De voorzitter van de sectie C.J.N.T.B. opende op de gebruikelijke wijze de vergadering en heette allen hartelijk welkom. Hij sprak over de plannen van de a.s. winter waarvan hij zei dat eerst dan Wanneer maandagmiddag op officiële wijze de nieuwe stenen school aan de Beatrixstraat geopend is, is er voor het bestuur „Vereniging een School met de Bijbel" een feit ontstaan, wat voor velen het punt is om eens terug te zien op het vele werk, wat voor een dergelijk feit nodig was. De hele gang van zaken is een ontwikkeling geworden die jaren nodig had om tot het concrete te komen wat nu bereikt is. Zo'n dertig jaar geleden deden in Eist al stemmen de ronde dat men tot Christelijk onderwijs moest komen. Er ont ketende zich echter een tegenaktie, die het hele plan de grond in boorde. Zo was er bijvoorbeeld een fabrieks- direkteur die met ontslag dreigde, als een werknemer van hem het bovenge noemde plan steunde. Na jaren van stil te, kwamen er langzamerhand weer mensen die christelijk onderwijs voor hun kinderen wensten; zij stuurden hun kinderen in andere plaatsen op school maar langzamerhand werd de wil toch sterker. Eist was de enigste plaats in deze omgeving die nog geen christelijk onderwijs had. In 1954 kwam men tot de stichting van het schoolbestuur „Vereniging een School met de Bijbel" een bestuur dat bestond en nog bestaat uit personen van verschillende stromingen en dat alles tot zijn recht kan komen wanneer alle leden zich volledig inzetten. De spreker voor deze avond was de heer Van de Brake, de provinciale secretaris. Hij sprak over Jonkheid en Blijheid. Na de pauze had de presidente de leiding. Ook zij trachtte de leden te activeren, om trouw aan mee te wer ken o.a. door trouw de vergaderingen te bezoeken. Na enkele organisatorische besprekin gen werd deze prettige en geanimeerde vergadering gesloten. Er was voor deze vergadering een goede belangstelling. Maandagavond 8 uur wordt in het Ver enigingsgebouw aan de Eikenlaan het eerste USO-concert van dit seizoen ge geven. Dirigent is Paul Hupperts. Als solist voor deze avond treedt op de pia nist Herman Uhlhorn. Het concert zal worden geopend met „Thema con variazioni" van P. I. Tsjai- kowski. Voor de pauze volgt dan nog het „Concert a kl. t., opus 54 voor piano en orkest" van R. Schumann. Na de pauze wordt de Vierde symfonie e kl. t., opys 98 van Joh. Brahms uitgevoerd. De zaal is om kwart over zeven open en het comité verzoekt de bezoekers van het concerteen kwartier voor de aanvang van het concert aanwezig te zijn. De deu ren van het Verenigingsgebouw worden om 5 minuten vóór acht gesloten waarna niemand meer zal worden toegelaten KONINGIN JULIANASC1IOOL BESTAAT 40 JAAR De Koningin Julianaschool viert a.s. zondag zijn veertigste verjaardag. Strikt genomen geldt dit jubileum alleen de afdeling ULO, aangezien de lagere school pas in de na-oorlogse jaren werd gesticht. Meer over dit jubileum en over hetgeen zich om en in het schoolgebouw aan de Kerkewijk bij de Burgemeester J. H. van Schuppenbrug in de loop van die veertig jaren heeft afgespeeld kunt u lezen in onze editie van woensdag 2 oktober a.s. Felicitatie namens het en aanbieding onder leiding van de toenmalige predi kant ds. v. d. Peut, begon aan de lange weg. Er bleek voldoende belangstelling te bestaan en mede dank zij punktueel werk, ondervond men bij de verschil lende instanties de vereiste medewer king. Na een kleine twee jaar was het dan zover, de eerste zinnen in Ot en Sien konden gelezen worden, alleen waar? Er kwam een klas in het Pniël, één in het kerkgebouw van de gereformeerde ge meente en een derde in een schilders werkplaats. Ijverig werd gezocht om aan deze noodsituatie een einde te ma ken, men vond een oplossing in de vorm van enkele oude barakken die opge bouwd werden aan de Irenestraat. Naast dat alles werden er plannen gemaakt om te komen tot het Douwen van een stenen school. Na jarenlang worstelen langs de ambtelijke weg, werd drie jaar geleden de beslissende stoot gegeven en konden metselaars en timmerlieden aan de slag. Maandag wordt dus het moderne zes- klassige schoolgebouw wat onder hun handen is klaargekomen, officieel ge opend, de leerlingen hebben echter al enkele weken geleden met hun nieuwe school kennisgemaakt en er al verschil lende taal- en rekenlesjes opzitten. Intussen is het houten noodgebouw geheel gemoderniseerd en daar begint net christelijk kleuteronderwijs, een bewijs dat men enkele jaren terug goed gezien heeft, want er bestaat nog steeds een stijgende lijn bij de vraag naar chr. onderwijs. korps van het brood. De geit en haar echt genoot, de bok, schy- nen als huwelijksca deau in de mode te komen. Werd vorige week voor het Vee- nendaalse gemeente huis een pasgetrouwd paartje verrast met een bok, vanmorgen stond voor het Edese gemeentehuis een mekkerend gcitebeest te wachten om als hu welijksgeschenk op te treden. En ook zij was het slachtoffer van een weddenschap, die ongeveer vier jaar geleden werdafgeslo ten door de Veenen- daier C. Hardeman (van de DUkstraat) en de Edenaar H. Dekker (van de Maander- broekweg). Vier jaar geleden spraken de beide vrienden af, dat degene die het eerst in de (huwelijks)boot ging van de ander op de trouwdag in het openbaar cn vóór het gemeentehuis een geit ten geschenke zou krijgen. Welnu, de heer Hardeman was de eerste en de heer Dekker was er met de geit. Om half twaalf vanmorgen vóór het gemeentehuis in Ede. Het mes wordt er in gezet om te proeven! Donderdagavond 26 september j.l. was de Amerongse raad in openbare zitting byeen, voor de behandeling van de ditmaal wel zeer korte agenda, welke slechts uit zeven punten bestond. Vooraf werd de op 2 september overleden heer E. H. C. Wildeman door de raad herdacht. In z'n korte toespraak schetste de voor zitter de heef Wildeman als een markant figuur, die op een aparte wyze deel heeft uitgemaakt van de raad. Tot slot werden enkele ogenblikken van stilte in acht genomen. Uitgebreid werd er gedebatcerd over het punt aanvulling ont worpen lyst van onroerende monumenten, waar vooral de heer Tenge (VVD) nogal wat bezwaren bleek te hebben. Na de sluiting van de openba,re vergade ring, ging men over in een vertrouwelijke vergadering betreffende de recreatie van Amerongen, o.a. het veel besproken zwembad. De notulen en de ingekomen stukken werden zonder meer voor kennisgeving aangenomen. In zijn korte toelichting noemde de voorzitter, burgemeester Jhr. Mr. O. R. van den Bosch, het punt 3 van de agenda, betreffende aanvulling ont worpen monumentenlijst zeer belang rijk voor deze gemeente. Vooral het be houd van de oude kern vond spreker een bijzondere zaak. Ook zullen de pan den zeker niet in waarde verminderen, een nadeel is het dat de panden geen verandering zullen kunnen ondergaan, dan met toestemming van de minister. In verband met het deze week bin nengekomen ontwerp-komplan voor Amerongen, was het college van b. en w. in staat te bezien of er eventueel moeilijkheden uit voort konden komen, in verband met toekomstige sanerings plannen. Hierdoor heeft het college 5 pand en van de lijst afgevoerd. Deze panden zijn o.a. Overstraat 59, 61, 63 en 65, tevens in de Burg. Jhr. H. v. d. Boschstraat nr. 112. De heer H. Blankestein (Gem. Bel.) zou gaarne de oude boerderij aan de Veerweg, thans bewoond door de fam. v. d. Zandschulp, aan deze lijst zien toegevoegd, daar dq?f boerderij een grote rol heeft gespeeld bij de ijsgang in 1851. De heer C. Brinkman (CHU) informeerde of er geen moeilijkheden zouden ontstaan bij eventueel verleg gen van de Veerweg op deze plaats De voorzitter vond het een goede suggestie van de heer Blankestein en zegde toe dat dit pand aan de lijst zal worden toegevoegd. De vraag van de heer Brinkman kon spreker positief beant woorden. De heer Blankestein legde er nog even de nadruk op in verband met opgedane ervaringen, er op toe te zien dat de voorwaarden ook inderdaad zul len worden nageleefd. De heer J. Tenge (VVD) begon zijn uitgebreid betoog met het stellen van twee punten, ten eerste dat nooit uit'de doeken is gekomen of belanghebbenden recht van beroep hebben als zij op de zijn geplaatst. Zij tweede vraag was of (zie verder pag. 4) Bij de Vrijwillige Brandweer is het traditie, dat bij gezinsuitbreiding van een lid van het korps een krente- broodje wordt aangeboden. Dit was het geval bij de fam. Budding aan de Ho- gesteeg alhier. Door de leden van het korps werd dit gezin een brood aan geboden van 1,65 m lang. Terwijl bij iedere verdere gezinsuitbreiding het dan aan te bieden brood weer een stukje langer zal worden. Ondanks de grootte van het brood zal het gezin toch niet genoeg hebben tot aan een volgende aanbieding. VOORLICHTINGSAVOND JEUGD ROODE KRUIS Dinsdagavond werd op initiatief van het Ned. Jeugd Roode Kruis een voor lichtingsavond gehouden over de mo gelijkheden voor de jeugd. Mej. Van Dijk deed dit op leuke wijze en met behulp van kleurendia's. De jeugd kan onnoemelijk veel voor het Roode Kruis doen door allerhande din gen te maken van materialen die weinig of niets behoeven te kosten. De eerste resultaten zijn al geboekt: de kleuterschool zal slingers en feest hoeden e.d. maken, terwijl de onder wijzers cn onderwijzeressen van de la gere school deze werkzaamheden zoveel mogelijk zullen stimuleren. Ook op de verenigingen zal aandacht aan dit werk worden besteed. Opgemerkt zij nog dat voor deze voorlichtingsavond het verenigingsge bouw welwillend was afgestaan door de meisjesvereniging. CULT. NAT. HIST. VER. ZUID-OOST UTR. BEGINT WINTERSEIZOEN Nu de avonden weer gaan lengen, be gint ook de Cult. Nat. Hist. Ver. Zuid- Oost Utrecht weer met het nieuwe sei zoen van lezingen en dergelijke. Dankzij de terugkeer van de fam. Stuivenberg is het weer mogelijk geworden dat de avonden op de oude voet gehouden kun nen worden. Woensdagavond 2 okt. wordt de eerste avond gehouden in de zaal van hotel Stuivenberg. Dan komen de heren Dirk- sen en Lakerveld naar Eist om met een praatje, kleurenfilm en dia's de leden van bovengenoemde vereniging kennis te laten maken met hun reisavonturen in Afrika, waar zij o.a. op bezoek wa ren bij de Pygmeën. Ongetwijfeld zal het weer een avond worden als van ouds. NED. CHR. VROUWENBOND HAD BIJEENKOMST Dinsdagavond j.l. hield de Ned. Chr. Vrouwenbond in gebouw Pniël haar eerste bijeenkomst van het nieuwe sei zoen. Na de opening door de presidente, mej. Terweij, hield dr. Van der Hoeven uit Huis ter Heide een pakkende cau serie onder de titel: Gebed en Genezing. „Men moet", zo zei hij: „wel bidden, God wil gebeden worden, maar niet met het doel om genezing te vragen. Dat doet God geheel uit vrije wil." Aan het einde van deze avond was er nog gelegenheid vragen te stellen waar van door verschillende dames dank baar gebruik werd gemaakt. Het aantal aanwezigen was gezien de eerste keer buiten verwachting. JEUGDDIENST Zondag 29 september hoopt ds. J. de Groot uit Apeldoorn voor te gaan in de Jeugddienst in de Sint Andries- kerk. Deze dienst begint om 19.00 uur. Het onderwerp van de prediking is: „Training verplicht." Vóór de aanvang van de dienst is er samenzang door de gemeente vanaf ongeveer kwart voor zeven. Men wordt verzocht, het ge zangboek mee te nemen. Komt allen naar deze Jeugddienst en kom vroeg! S I N D S 1930 Makelaars- en Assurantiekantoor Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918, na 6 uur 3325 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties VA. ▼oor betere uurwerken H00F0STR 91 VEENENDAAL

De Vallei | 1963 | | pagina 1