PAUK Eikendal G.v.y.v. - «f" Beknopt programma zondagvoetbal door bekerwedstrijden E.H.B.O. start seizoen met demonstratie en film over mond op mondbeademing Burgerlijke stand yr; KERKDIENSTEN Filatelistenvereniging „Frimarket" als onderafdeling van de S.K.F.- personeelsvereniging Gevonden en verloren SPORTPROGRAMMA A.s. zaterdag 4.15 uur Excelsior *31 Terrein Buurtlaan Uw BRIL een sieraad! VEENENDAAL BARNEVELD Bejaardencentrum Rhenen DINSDAGKOOPJES KEUKENLAMP GARDEN 0.36 044 KUNSTFRUIT Engels bezoek Ingekomen en vertrokken ZONDAGDIENST Het staat op dit moment nog niet vast of ik de volgende week weer tot jelui, beste vrinde en vijande van me, kan ver- schijne. Het rommelt in de krantewee- reld. Hier en daar hebbe de minse van de krant et wark neergeleege en meuge- lik zitte we de ankommende week alle maal zonder onze dagelikse pursie onheil. Of alles is al weer opgelost, want in deu- ze tegeswoordige ted kan dur in een week een macht gebeure. Veur de rest mot et een heele gewaar- wurding zijn om een poosie niet je rant soen krant te krijge. Wat een rust. Gien verplichtinge om je blik op de weereld te richte. Daar heb ie misschien nooit bij stilge staan, maar et is toch zoo dat je van ted tot ted et kranteleeze as een plicht opvat Waarom dat gebeurt kan verschillende reedene hebbe. De een zal de cente die dur ingestooke heeft dur uit wille hebbe. Van die minse zijn dur ok mar zat. We hebbe dur veur betaald dus we motte ok ten koste van alles van proofiteere. Een ander zal z'n eige zoo mar ver plicht veule om de krant te leeze. Omdat ie et nou eenmaal niet netjies vindt dat ie em een dag overslaat. Je hoort de krant te leeze en daarmee uit. Verders mot je ok op de hogte blijve. Van de krant leeze wur je wijs. Ik vraag m'n eige wel es af hoe me- nister Luns bevurbeld die plichte ver vuld as tie in et buiteland zit. En daar is tie beroepshalve nog wel es, zou ik zoo denke. As menister mot iemand z'n eigen zeeker op peil hauwe wat et nijs an- gaat. Netuurlik, zoo'n eksellesie kan in et buitenland z'n lijfblad koope, mar dan is et niet vars meer. Misschien sture ze dur van et dippartement uit elke dag wel eentjie mit de KLM mee. Hoe et ok zij, in elk geval is et een in breuk op ons nurmale bestaan as dur gien stukkie krant op de deurmat leit. Ok al zijn we gewoon om iedere dag te zegge: dur staat vandaag weer niks in. Zund van de duuzende minse die ze dan veur niks an et wark motte hauwe en die ze nou nog acht percent, of weet ik hoe- voul, opslag motte geeve. Het gaat bij de kranteminse om geld en wa.ar gaat et dat niet om. Achthonderd- duuzend guide tekurt wurdt bij de ge- meentebegrooting angeteekend. Ik kijk durniet zoo van op as ik daarnaast, et program veur et kommende jaar zie. De leste twee jaar waren we een bietjie ge wend geraakt an een begrooting die sloot as een bus, mar we miste dan ok iedere keer weer iets; et raadhuis. Volgens mijn mot dur nou wel oorlog komme wil et weer niet deurgaan. Er te kurt van dit jaar zou ie de opgespaarde tckeurte van veurgaande jare kunne neu- me. Want et is toch zoo, dat men toen al et geld greeg uitgegeeve had, mar et niet kos. Ik vin dit as geheel een begrooting, die an alleskante een bietjie juubelt. Een op geruimd stuk. Nust et raadhuis, een over dekt zwembad, een spurthal, een instal latie veur et zuivere van et rioolwater en ga zoo mar deur. Nou wil ik daar van mijn kant gien domper teugenover stelle, mar ik bin toch al blij as dur alleenig mit et ge meentehuis begonne kan wurde. Daar teeken ik al veur. Wout Blauwkous. P.S. Ik heb begreepe, dat ik ok nog ver- scheije auwe Veense in et buiteland tot m'n klantekring mag reekene. Dat doet me bezonder goed. En dat jelui daar in et Vèens mit mekander koeterwale daar bin ik echt een bietjie trots op. Ik geloof dat je eerst in den vremde mot weeze om dat gewoon te vinde onder mekander. Hoe meer Veens bij jelui, hoe minder hier, want hier schame de minse dur eige veur dur taaltjie. Hou onze spraak daar hoog, beste minse. En om et mar es op z'n Veens te zegge: Goed luk, evverie boddie. Wout. VEENENDAAL Gevonden voorwerpen in de periode van 11 tot en met 25 september 1963: 3 dozen, inh. glaswerk; bedelarmbandje; boodschappentas; plastic etui met groot bedrag aan geld; grijze plastic regenjas; groen geruite damestas, inh. pyama; wit rechter kinderschoentje; brol met donker montuur; nylon tasje met donkerblauwe nylon regenjas; sleutel no. P 723; gele overall; muntbiljet; kinderbril; jong rood poesje; zilveren schakelarmbandje; rech ter wit kinderschoentje; groene wollen want; groen-grijze paraplu; zilveren schakelarmbandje; grijs gestreept poesje met witte borst en pootjes; jong herders hondje; zilveren kettinkje; bos hennep- touw; rode portemonnee met inh.; paar bruine damesglacé's; zwarte damesregen jas met witte knopen en paar rode da messchoenen; bankbiljet; pakje m. kleed jes. In dezelfde periode zijn de navolgende voorwerpen als verloren aangegeven: zijden sjaal, binnenzijde oranje, buiten zijde grijs; paar witte dameshandschoe nen; bruin lederen aktetas met schoolbe- nodigdheden; licht bruine portemonnee met inh. w.o. foto; doos met speelgoed; bruin lederen herenportemonnee, inh. on geveer 380,sleutelring met 3 sleu tels; grijze portemonnee met inh.; zilve ren schakelarmbandje; bruine popeline jack, gemerkt met P. I.; rechter wit kin derschoentje; paar zwarte lederen dames handschoenen; Marokkaans lederen por tefeuille met girostrookje; dubbel snoer imitatieparels; blikken doosje, inh. vulpen en andere schrijfbehoeften; rode dames portemonnee; poetsmandje; paar blauwe kinderpantoffeltjes; rode knipportemon- nee met inh. w.o. een Engelse munt; rond doublé dames polshorloge met rood ny lon bandje; rode school étui met rode agenda; streng bloedkoralen met gouden sluiting; zilveren kettinkje met diaman ten hanger; 7 sleutels in lederen hoesje; rode herenportemonnee met inh.; zil veren bedelarmbandje met 10 bedeltjes; rode autoped met witte voetrem en wit te handvatten; donkerblauwe nylon re genjas; tekenpen met reservepen in ko kertje. RENSWOUDE Gevonden: grijze slipover. Het voetbalprcgramma voor het komende weekend staat voor het zondagvoetbal in het teken van de KNVB beker. In het betaalde voetbal is een geheel bekerpro gramma vastgesteld en ook by de amateurs. Slechts enkele competitiewedstrijden worden zondag gespeeld. Voor de zaterdagvoetballers een normale wedstrijddag. Veenendaal gaat zich zondagmiddag ook in de bekerstrijd mengen. Daarvoor komt zondag de voetbalver. Barneveld een 4e klasser KNVB naar de Bergweg. Aan dit Barneveld kon Veenendaal nog wel eens de handen vol hebben want het is een hardwerkende ploeg. De com petitiespanning is er dus niet, maar wel een aardige streekontmoeting deze be kerwedstrijd. ■8- GVVV speelt zaterdag weer op de Buurtlaan. Tegenstander is Excelsior '31 uit Rijssen, een club die het tot nu toe prima doet. Vorige week wonnen de Rijssenaren op fraaie wijze. Het is een gevaarlijk aanvallend elftal waarmee GVVV wel heel wat moeite zal hebben. Gedachtig aan de goede successen die GVVV altijd al aan de Buurtlaan be haalde, geloven we dat na een spannen de strijd de Veenendalers zullen winnen met klein verschil. 8 Voor Dovo weer een zwaar karwei in de uitwedstrijd tegen Heerjansdam. Op het fraaie, nieuwe terrein dat Heerjans dam deze zomer in gebruik nam, zal Dovo een ploeg tegenover zich vinden die naast knap voetbal ook enthousiast op de bal zit. We herinneren ons Heer jansdam van vorig seizoen bij GVVV en hadden alle respect voor hun speel wijze. Als Dovo er een gelijk spel uit haalt is dit al een behoorlijke prestatie. Speciaal de middenvoor en rechtsbuiten van Heerjansdam, benevens de spil Vis ser weten wel wat van voetballen af. Voor VRC ook al een wedstrijd, die maar heel weinig perspectief in zich bergt. Aan de Brinkersteeg komt Go Ahead uit Kampen op bezoek, dat mo menteel de ranglijst aanvoert, terwijl VRC de lijst sluit. Op zichzelf zegt dit nog niet alles, maar meer zegt ons de Er zijn momenten waarin charme de doorslag geeft en waarin een montuur uit onze collectie 'n gelukkig bezit is... gevaarlijke aanval van Go Ahead, welks middenvoor Kiel j.l. dinsdag nog in het Bondszaterdagelftal speelde op het Sportcentrum te Zeist en daar wel ter dege het doel wist te vinden. Hij scoorde namelijk het vierde doelpunt van de zaterdagspelers tegen Unitas. Die Kiel dus een gevaarlijk schutter, waartegen ook VRC misschien niet opgewassen zal zijn. Hopelijk hebben we het mis en kan VRC de eerste punten noteren. ■ö- Voor Merino's, dat zaterdag naar Mont- foort moet, geldt dat er geschoten dient te worden. We zien er een gelijk spel in. In Veenendaal op het NSVS-terrein is er de derby NSVS contra Panter. Voor NSVS zal het tijd worden eens aan punten verzamelen te gaan denken. Of SVP daar gewillig aan meedoet is on waarschijnlijk, maar dat het spannen zal is zeker. Na sportieve strijd mis schien een verdeling der punten tussen de plaatsgenoten? 8 Voor Valleivogels, dat het voortreffe lijk doet, is er de uitwedstrijd tegen Veslaco in Harderwijk. Deze opgave is wel zeer moeilijk voor de Vogels, maar niet onoverkomelijk. Om de mooie plaats te behouden moeten de Scher- penzelers winnen. 8 De zaterdagclub Scherpenzeel heeft de eerste punten binnen en zal op eigen veld ook succes willen boeken tegen Dolderse Boys. Een overwinning voor Scherpenzeel zit er wel in. 8 Kulan heeft zich weer als tweede aangemeld op de ranglijst. Zaterdag gaat de SKF-ploeg naar Terschuur om tegen de Boys uit te komen. Een goede tegenstander, maar Kulan kennende, is er hoop op een kleine overwinning. 8 A.s. zondag Bekerwedstrijd Terrein Bergweg Aanvang half drie Opticiën-specialist Pr. Bernhardl. 4, Veenendaal, tel. 3784 8 Leverancier vcor alle ziekenfondsen Advendo uit Ederveen verrast tot nu toe iedereen in onze streek. Kwam Ad vendo vorige jaren maar tot een be scheiden rolletje, thans prijken de Eder- veners bovenaan. Maar zaterdag zal er in Woudenberg een serieuze aanval op het record van Advendo worden gedaan. Woudenberg won één wedstrijd, Adven do drie. Beiden dus nog niet verslagen. De roodwitten uit Ederveen zullen hun uiterste best doen daar in Woudenberg en gesteund door een groep supporters is succes best mogelijk. DVSA kan Advendo blijven volgen als men op de Burgwal van Valken- heide weet te winnen, hetgeen voor de hand ligt. 8 Sportclub Rhenen is ook nog niet uit geschakeld en moet zaterdag in Bunnik twee punten gaan halen om de race met Amerongen en Ederveen vol te houden. Voor DVSA is zondag de enkele we ken geleden uitgestelde wedstrijd tegen DEV in Doorn weer vastgesteld. Nu DVSA er al een beetje in zit in die eer ste klas is een overwinning van de Amerongers lang niet denkbeeldig. 8 De zondagclub Scherpenzeel zal in Barneveld alle zeilen moeten bijzetten om de klip Maluku Muda te ontwijken. De nieuwe methode om te trachten schijndoden weer tot leven te brengen door middel van mond op mond- of mond op neusbeademing, is door enkele uitzen dingen van de televisie en berichten in verschillende bladen in het middelpunt der belangstelling komen te staan. Allerwege wordt deze methode nu aanbevolen als de meest succesvolle om de ademhaling weer op gang te brengen bij slacht offers die door verstikking tengevolge van water of gas dreigen om te komen. Na de berichten van de afgelopen zomermaanden over drenkelingen die door deze wijze van kunstmatige ademhaling (beademing) werden gered, liggen de ge vallen van kolendampvergiftiging van vorige week ons nog vers in het geheugen. Evenals vele andere afdelingen, gaat ook de EHBO-afdeling Veenendaal in het komend seizoen deze methode be oefenen. Om ieder in de gelegenheid te stellen hiermee kennis te maken zal op de ope ningsavond, op dinsdag 1 oktober a.s. in de Ritmeesterkantine (t.o. de Eikenlaan) een demonstratie worden gegeven met een oefenpop, terwijl tevens een in structiefilm en een film over het redden van drenkelingen door de Amerikaanse kustwacht zal worden vertoond. Deze avond, die ook voor niet-EHBO-ers vrij toegankelijk is, begint om half acht. Naast de gewone, volledige cursus voor het eenheidsdiploma EHBO, zal bij voldoende belangstelling ook een spe ciale korte cursus van ca. 8 lessen in mond op mond-(neus)beademing worden gegeven en een korte cursus van even eens ca. 8 lessen speciaal voor dames in huis-, tuin- en keuken-EHBO. Men kan zich hiervoor op bovengenoemde avond opgeven. Ieder die op doeltreffende wijze slachtoffers wil helpen, is van harte welkom. Voor de leden zal weer 4 maal per maand een oefenavond worden ge houden, t.w. de eerste en tweede dins dag in de maand in de Ritmeesterkan tine en de derde en vierde maandag in de maand in de D.S.-kantine, zoals ver meld zal ook hier bijzondere aandacht worden geschonken aan de mond op mond-(neus) beademing. De afdeling Veenendaal zal hiervoor zelf een oefen pop aanschaffen. Op de komende VEWIBETO 5 is de EHBO-afdeling Veenendaal door de Veenendaalse winkeliersvereniging in de gelegenheid gesteld een stand in te richten, waar eveneens demonstraties zullen worden gegeven en waar men alle gewenste inlichtingen kan verkrij gen. Ook hier kan men zich opgeven voor bovengenoemde cursussen. (vervolg van pag. 1) Er wordt gezorgd voor koud en warm stromend water. Iedere bewoner krijgt de beschikking over een eigen entree, aanrecht, toilet, slaapkamer. Echtparen zullen een afzonderlijke slaapgelegen heid hebben. Het ligt in de bedoeling dat de maal tijden op de eigen kamer worden ge nuttigd. De bewoners zullen echter zelf moeten dekken en voor eigen bestek moeten zorgen. Ook de afwas zullen zij moeten doen en ook de broodmaaltijden zullen de bejaarden zelf verzorgen, al wordt uiteraard het brood en het beleg verstrekt door de inrichting. Hierdoor wordt de grootst mogelijke zelfstandig heid voor de verpleegden gegarandeerd. Zij moeten vooral niet steeds weer er aan herinnerd behoeven te worden dat zij in een bejaardencentrum leven. RECREATIE Voor voldoende recreatieruimte heeft de architect uiteraard ook gezorgd in zijn prachtige plan. Op iedere verdie ping - er zijn er vijf - komt zo'n ruimte. Daarnaast zal men een centrale televisiekamer inrichten. Voor de man nen komt er een knutselafdelnig. De verdiepingen zullen te bereiken zijn door niet minder dan twee liftinstal- laties. ZIEKENZAAL Bij ziekte kan gebruik worden ge maakt van een hyper moderne zieken zaal. Het bestuur wil namelijk indien maar enigszins mogelijk de verpleegden tot aan hun levenseinde verzorgen. SAMENLEVING Een uiterst belangrijk besluit is ook geweest het centrum voor iedereen open te stellen. Alle verpleegden zullen be zoek kunnen ontvangen wanneer zij willen, zelfs logé's, want er zijn ook lo geerkamers straks. Op de plaatselijke verenigingen wordt gerekend met het oog op de verpozing van de bejaarden. Voor het geven van uitvoeringen komt er een toneelaccommodatie. Er moet da gelijks verkeer zijn. De verpleegden moeten zich midden in de gemeenschap wanen en niet de indruk krijgen dat zij een „kaste" apart zijn geworden. FLATS De flats bevatten een grote kamer, een slaapkamer, een keuken, een douche een opbergruimte en een entree. De kosten van de centrale verwarming zal in de huurprijs zijn begrepen, een huur prijs die overigens nog niet bekend is, maar spoedig zal moeten worden vast gesteld. De flatbewoning is helemaal zelfstandig, behalve wanneer bij ziekte tijdelijk hulp nodig is van het hoofdge bouw kan dit tegen vergoeding worden geregeld. OP HFT ZUIDEN Het front van het nieuwe centrum komt op het zuiden. Het vooraanzicht staat dus in de richting van de dr. Wal- lerstraat. Het zal de bejaarden dus niet aan zon ontbreken, als deze tenminste in voldoende mate wil schijnen. NAAM Reeds nu kan men zich voor opname schriftelijk aanmelden bij de secretaris van het Rusthuis-bestuur, de heer R. Wolters, Kastanjelaan 12. Dit actieve bestuurslid, die tevens penningmeester is en samen met voorzitter ds. N. Koore man het dagelijks bsstuur vormt, ver telde ons ook nog dat er een prijsvraag is uitgeschreven om het nieuwe cen- Weer zijn we er in geslaagd het gezellige keukenlampje te brengen, geheel plastic en ge makkelijk zelf op te han gen, ook geschikt voor de q dq kinderkamer. Slechts Prima vertinde garden, in zware uitvoering, een ideale hulp voor uw keuken, 25 cm 30 cm Diverse soorten fruit, mooie kleuren, afwasbaar, -i iq per grote zak, gesorteerd -L. J-V Alléén dinsdag 1 oktober Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Woensdag 25 sept. 1963 brachten 45 Engelse VéGé-kruideniers, velen met hun dames en onder leiding van de heer Branston, direkteur van de VéGé-Enge- land en de heer Drs. Van Schaick, dir. van de Europese Unie, een bezoek aan de onlangs geopende Supermarkt aan de Adr. van Ostadelaan in Veenendaal. Dit gezelschap is zondag j.l. op Schip hol per KLM gearriveerd en maakt door Nederland en Westduitsland een trip ter oriëntatie en bespreking van super markten en warenhuizen. Men vond de zaak in Veenendaal zeer interessant omdat er op een oppervlakte van 300 m2 acht winkelbedrijven zijn ingericht. Dinsdag j.l. bood het gemeentebestuur te Duisburg, Westduitsland, dit inter nationale gezelschap een receptie aan en bezocht men enkele warenhuizen en supermarkten in Duisburg en omgeving. RHENEN Ingekomen personen: E. B. van Leeuwen van Nigeria; H. J. de Boer gez. van Cu rasao; W. P. O. Rooijmans van Maarn; C. M. Greven g. m. van Gesink van Hum- melo en Kcppel; P. J. W. Phlipsen g. m. Jenneskens van Horst; P. J. E. Jennes- kens van Wageningen; J. Bootsma gez. van Renkum; A. Uhlenhop gez. van Ren- kum; P. J. Simons van Rotterdam; A. Visser van Dokkum; E. Schregardus van Dokkum; P. Mans van Brielle; P. A. H. van der Schaaf van Nijmegen; D. van Geerenstein van Wageningen; Tj. Jager van Veendam; C. G. Nellestijn van Wa geningen; S. J. E. Smilde van Amsterdam; P. A. Ivens gez. van Amerongen. Vertrokken personen: C. de Jong naar Zeist; P. de Ridder naar Rotterdam; J. G. van den Oosterkamp naar Avereest; W. Spijk gez. naar Amerongen; G. B. J. Rij- semus naar Rotterdam; G. Bouw naar Gorssel; C. Weigraven wed. v. van Ge sink naar Amerongen; M. C. Speelman naar Wageningen; E. Weijman naar Rot terdam. AMERONGEN Ingekomen personen: S. Bouman van Leersum; J. van Wakeren van Drieber gen; B. L. Heijkoop-Leusen van Weesp; W. Spijk van Rhenen; P. Bos van Scher penzeel; G. Hendriksen van Leersum; J. G. Hommersom van Echteld; E. W. van Mourik van Tiel en P. Bouman van Tiel. Vertrokkenpersonen: J. van Gent en A. van de Wetering naar Zeist; E. van Soest r.aar Driebergen; G. Henken naar Leer sum; C. L. van Heel-Beusker naar Leer sum. VEENENDAAL Geboren: Johannes Hendrikus z. v. J. A. Marcus en M. P. v. d. Lustgraaf; Jen- neke Antonia Margaretha d. v. A. van Zetten en A. M. Quist; Bernadette d. v. J. J. C. Leusink en J. B. Doornbos; Wil helmus Jacobus z. v. W. H. Meijer en J. Jansen; Steven z. v. S. Huibers en A. van Roekei; Gerrit Jan z. v. G. J. Koops en M. Kervel; Willem Nicolaas Gerardus z. v. N. G. van Doorn en W. Zandsteeg; Cornells z. v. S. van den Dikkenberg en J. P. van Berneveld; Cornelia Wilhelmi- na d. v. G. van de Kraats en A. Bouman; Maria d. v. J. van Thuijl en H. Teunissen; Willemina Alberta d. v. D. van Ruiswijk en J. Boers; Bartha Petronella Geertruida d. v. D. A. W. Boers en G. A. B. van Eden (ge,b. te Rhenen). Ondertrouwd: C. J. G. L. Konings en F. de Man; D. Schreuder en A. S. van Roe kei; C. Slotboom en G. Diepeveen. Gehuwd: P. van den Brandhof en J. G. van den Berg; F. Brouwers en E. Wijn berger; J. J. Bol Raap en C. Bovenschen. Overleden: Klaas van Vulpen, 76 jaar echtg. van H. van Ommen; Johannes Baptist van Dijck, 76 jaar, ongeh.; Jelis van de Loosdrecht, 67 jaar, echtg. van E. van Capelle( overl. te Utrecht). RHENEN Geboren: Alain Roger Albert z. v. R. C. A. Marchant en J. Degen; Hendrika d. v. C. van Laar en T. v. Ommeren; Dirk Ma- rinus z. v. J. van Dijk en E. Lodder; Wil lem z. v. J. Rijkse en F. C. van Veenen daal; Jan Gijsbert z. v. R. Herrema en G. J. van Laar; Bartha Petronella Geertrui- da d. v. D. A. W. Boers en G. A. B. van Eden; Marinus Gerrit z. v. M. van In- gen en P. G. Knegjens; Willem Hendrik z. v. M. J. van Dorland en M. van Laar; Maarten Sebastiaan z. v. F. B. J. Bremer en C. T. M. Hanegraaf. Elders geboren: te Wageningen: Jan z. v. J. van Schoonhoven en W. Berendse. Ondertrouwd: J. van de Vendel en H. A. M. Esbra; J. Krijgsman en J. Laros. Gehuwd: J. van de Berg en P. A. M. van der Meulen; C. van Baaren en J. G. van Breenen; N. Sormink en C. C. van Setten; L. Fintelman en J. A. Hage; M. H. Snijder en J. B. van Ingen; C. J. Nouris en A Goudsmid C. Nouris en G. Struijk; J. G. Heimei en J. A. Linde. Overleden: Gerrit van der Waaij, 67 j., geh. gew. met: A. N. van Vliet. Mathilda Vaandering 67 j., echtg. van T. Boll. RENSWOUDE Geboren: Jakob z. v. W. de Vries en A. Davelaar. DE KLOMP EDERVEEN Ondertrouwd: W. van de Hoef en G. v. Wagensveld. Overleden: Dirkje van Ravenhorst, 15 jaar. AMERONGEN Geboren: Hendrikus z. v. R. Cornelisse en E. Henken; Robert Peter z. v. H. J. v. Loon en C. A. Smits; Wouter z. v. Z. Smit en M. P. van de Craats. Overleden: Hendrik Visee, 72 jaar wed. naar van T. Overeem. SCHERPENZEEL Geboren: Johanna Maria d. v. J. van Ravenhorst en J. M. van Bruggen. Ondertrouwd: G. van Veldhuizen en M. Kwakernaak. trum aan een passende naam te helpen. De meest geslaagde inzending zal met een bedrag van tien gulden worden be loond. Het zal van nu af aan zeker niet aan inzendingen ontbreken. Het lijkt ons een leuke bezigheid voor dit moder- ne project een mooie naam te bedenken. Het Rusthuis-bestuur komt alle hulde toe voor dit prachtige initiatief, waar door ook onze gemeente op het terrein van de bejaardenzorg een flinke stap voorwaarts zal hebben gedaan. Nevenstaande situatie schetsplan geeft een in druk van de plaats en ruimte die het nieuwe Herv. Rusthuis te Rhe- nen gaan innemen. Aan der echter zij de van de tekening bevindt zich de Nieuwe Veenendaal- seweg, aan de andere zijde de dr Wallerstraat VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds. A. Vroeginde- wey, 5 uur ds. P. de Jong, woensdag 2 okt. 7.30 uur ds. T. Poot en ds. A. Terlouw (bev. en intree van de eerste industriepredikant in Veenendaal). Julianakerk 9.30 uur dr. C. Graafland, 5 uur ds. A. Wisgerhof. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Sionskerk 9.30 uur kand. G. J. Wisger hof, 5 uur dr. C. Graafland. Veeneind 3 uur dhr. J. M. Meijer. Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Vroegindeweij. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Mar seille van Amsterdam, 5 uur ds. De Kleer van Scheveningen. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. De Kleer van Scheveningen, 5 uur ds. Marseille van Amsterdam, zaterdag 7.3 Ouur Avondstilte. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 5.30 uur (bed. H.A.) en 5 uur ds. Langbroek. Ger. Gem. syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9.30 uur lees dienst, 3 uur ds. De Jong van Wage ningen. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. De Pree. Ned. Herv. Kerk Sola Fide 10 uur ds. Bos (voorber. H.A.) 5.30 uur ds. Steen bakker Morilyon Loijsen van Hilver sum. R.K. Kerken: Willibrordkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Salvatorkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Heiligingssamen komst; 12 uur Zondagsschool; 6.45 uur Openluchtsamenkomst; 7.30 uur Ver lossingssamenkomst. O.C.B.-gebouw woensdag 2 okt. 8 uur Opwekkingssamenkomst, ds. A. H. Agtereek van Haarlem. RHENEN Herv. Gem. 10 uur ds. Kooreman, 6.30 uur dhr Bouwman, jeugddienst. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. v.d. Velden van Renkum, 5 uur dhr. Jan sen van Andelst. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Ger. Kerk 10 uur ds. Volten, 5 uur ds. W. C. v. d. Brink. Ger. Gem. synodaal 10 en 5.30 uur lees dienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. R.K. Ged. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis en 7 uur Lof. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Ver- woert van Schalkwijk. ELST Ned. Herv. Kerk 9, 10.30 en 6 uur ds. Stekelenburg. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. De Jager, 10.30 uur jeugdkapeldienst, 7 uur ds. De Groot van Apeldoorn (jeugddienst) Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Zwaan (voorber. H.A.) Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. J. H. Han- neman, Bilthoven. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Vlaanderen van Barneveld. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdenist. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. P. Bouw van Ede, 6.30 uur ds. L. van Nieuw- poort van Uddel. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. P. W. v. d. Veen. Ver. Vrijz. Herv. 10.15 uur „De Schans" ds. Monné van Zeist. Vrije Evang. Gem. maandag 8 uur ds. J. Moerland van Zaandam. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. G. Annot, tel. 3198 Kerkewijk 56 Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. RHENEN: dr. Rienstra, tel. 432. Apotheek Deys geopend van 11.30-12 u. Andere uren uitsl. spoedrecepten. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossen- dorp en van Ommeren: Dr. v. d. Burg te Leersum. Tel. 03434-1388. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. ter Velde, Renswoude. Tel. 08387- 450. SCHERPENZEEL: dr. v. Vulpen, Tel. 03497-220. Hoe ingewikkeld is ons leven, Hoe zorg'lijk en benard, Wat maken wij het alles moeilijk, Onzeker en verward. Vergaderingen, conferenties, Commissies zonder tal, Gewichtig doende ambtenaren, En afgunst overal. Ach, hoe eenvoudig zou het wezen, en gans en al ontdaan van alle moeilijkheid en zorgen, die uit ons zelf ontstaan, als wij eenvoudig wilden leven, Eenvoudig léven maar, Als wij geen and're wensen kenden, dan vrede met elkaar. Verdragen waren dan niet nodig, geen leger, en geen strijd, Waarom, waarom toch al die ballast? O, welk een heerlijkheid, zö, vreugdevol, verdraagzaam, vredig, als blijde kind'ren groot en klein, Op aard' als in God's tuin te leven, Waar Hij de Hovenier zal zijn A. H. Ongeveer 10 jaar geleden werd door enkele enthousiaste postzegelverzamelaars een filatelistenvereniging opgericht, onder de naam „De Vallei", aanvankelijk meende deze vereniging een bestaansmogelijkheid in Veenendaal te hebben, doch in de loop der tyd zakte het animo, vooral bij de oudere leden, zodat, mede door gebrek aan financiën en het ontbreken van een vergaderruimte, besloten werd deze vereniging samen te smelten met het jeugdwerk „De Instuif" aan de Industrielaan. Officieel werd de vereniging nooit ont bonden, doch momenteel zijn er geen be talende leden, terwijl het bestuur ook niet meer in funktie is. De eerste woens dag van iedere maand is er in het jeugd- gebouw een ruilavond, echter niet alleen op het gebied van postzegels, maar ook speldjes, suikerzakjes, sigarenbandjes en zovoort. De filatelisten voelen zich echter niet thuis tussen de diverse andere verzame laars, niet dat zij geen achting hebben voor andere verzamelingen, maar de fi latelistische sfeer gaat teloor, bij een ruilavond van filatelisten wordt zeer voorzichtig met „het materiaal omge sprongen" terwijl pincet, loupe en tan- denmeter geestdriftig gehanteerd worden. Daar onder de SKF-personeelsleden zich goede filatelisten bevinden, werd het initiatief genomen om als onderafdeling van de bloeiende „SKF personeelsvereni ging" een afdeling filatelie in het leven te roepen. Na een enquete in het bedrijf, of een dergelijke vereniging wel levensvatbaar heid zou hebben, bleek het resultaat zeer bevredigend. Er werd een commissie van 3 personen gevormd, die op 20 september j.l. een oprichtingsvergadering .kon be leggen, met als resultaat een beginaantal van 20 leden. In deze vergadering wer den tevens de statuten en het reglement ter goedkeuring aan de leden voorgelezen en met algemene stemmen aangenomen. De vereniging kreeg de naam „Fri market", (dit is het Zweedse woord voor „De Postzegel"). Een en ander om de band Nederland-Zweden tot uitdrukking te brengen. Eveneens is de vereniging toe gankelijk voor leden, die niet bij SKF werkzaam zijn, tegen een contributie van 30 ct. per week. De vereniging stelt zich ten doel, naast de diverse andere onder afdelingen der „SKF-Personeelsvereni- ging" te kunnen bijdragen om de vrije tijdsbesteding der SKF-employé's en eventuele buitenleden te veraangenamen; tevens de filatelie te beoefenen in de ruimste zin van het woord, het aanschaf fen van catalogi en boekwerken, het be zoeken van tentoonstelling, beurzen en veilingen; contacten leggen met zowel Nederlandse als buitenlandse verenigin- gingen; het houden van maandelijks bij voorkeur de eerste vrijdag van de maand, vergaderingen-ruilavonden. De eerste vergadering-ruilavond zal ge houden worden op vrijdagavond 4 okto ber in één der SKF-kantines. Inschrijvingen kunnen geschieden voor Veenendaal bij: Voorzitter D. Diepeveen, v. d. Duyn van Maasdamstraat 10; 2e secr. H. Braafhart, Benedeneind 14, na 18 oktober Dr. de Vis serstraat 20; penningmeester H. v. Doorn, Grebbeweg 5; algem. adj. J. G. F. Klasen, Mr. Heemskerkstraat 53. voor Eist (U.): G. Henzen, Verbindings weg 18 (le secretaris). voor Amerongen: de heer J. D. Schreu der, Hul 4.

De Vallei | 1963 | | pagina 2