GespreKhen en debatten otter ingenomen stu iken. pompvers O JTLb US CHEVROLET SENSATIONELE PRIJSVERLAGING II optie* VEENENDAAL Gemeente-secretaris Th. v. d. Willik eervol ontslagen Oranje-Wit liet zich op de 30e verjaardag feliciteren ARAM ARAM SCHERPENZEEL Oranje Wit won verdienstelijk van Maluka-Muda TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1963 Nr. 77 UIT RHENEN'S RAADZAAL Voor dc pers bijna niet te volgen V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE „Heimerstein" Jongen gevallen uit vrachtauto Woningen Achterberg Veerhuis Leges luizen Waterleiding Batig saldo UIT RHENEN'S RAADZAAL onder dankbetuiging voor de vele en belangrijke diensten aan de gemeente bewezen W. C. PIETERS OPVOLGER Nieuws van De Grebbe- ruiters PIEP ZEI DE MUIS IN HETFORNUIS DE GROTE OPSTAND Fa, L. HEY Floraliatentoonstelling SPANNING STEEG TEN TOP R.A.V. had eer van haar (school) werk De raadsvergadering van afgelopen dinsdagavond had betrekking op een agenda van 12 punten. Het punt ingekomen stukken en mededelingen bestond uit niet minder dan 13 onderdelen. De behandeling daarvan nam om precies te zijn één uur en vyf en twintig minuten in beslag. De eigenlijke agenda ruim een half uur. Het is moeilijk om over deze dertien punten te schryven, want de inge komen stukken en mededelingen waren de pers niet toegezonden, behoudens het verslag over de gemeentelijke landerijen en een wijziging van het streekplan voo.r „Heimerstein". Het gevolg hiervan was, dat al direct een voor niet-ingewijden onbegrijpelijk debat werd gevoerd tussen de voorzitter en de heer E. P. v. Dijk over het eerste punt, namelijk „stukken betreffende ar chitect restauratie Cuneratoren." Uit de opmerking van de heer Van Dijk kon worden opgemaakt dat de heer Boeyinga, architect belast met de restau ratie van de Cuneratoren, door burge meester en wethouders als zodanig ont slag is verleend. De heer Van Dijk kon namelijk nergens vinden dat dit ontslag was gegeven in overeenstemming met momnumentenzorg. Uit de verdere ge sprekken kon worden opgemaakt dat ook de dagelijks opzichter de heer Tommei zou zijn ontslagen. De heer Van Dijk vond het jammer dat alles zo was gelopen en verzocht de heer Tommei niet meer terug te nemen. Hij verklaarde vrij goed op de hoogte te zijn met wat Tommei had gedaan. De voorzitter antwoordde dat de dage lijks opzichter wordt benoemd door de architect en dat die beslissing niet aan B en W ligt. De heer Klaassen (CHU) vond het maar een weinig elegante oplossing. Hij kreeg de indruk dat B en W voor monumenten zorg de kastanjes uit het vuur hadden moeten halen. De heer Scholte (VVD) vond het een tragische zaak, dat iemand (de heer Boeyinga?) op zo'n hoge leeftijd weg moest. VEENENDAAL Daarmee was de zaak aan een einde ge komen, maar een onbevredigend einde, want eigenlijk weten we nóg niks. Waar om vielen de ontslagen bij de restauratie werken aan de toren? Wat is er voorge vallen? Zijn het geheimen? Zo ja, waar om dan een paar onbegrijpelijke flarden van deze zaak in een openbare raadsver gadering behandeld? We konden in het nachtelijk uur niemand meer bereiken. Maar we hopen ons over deze zaak nog nader te informeren en er op terug te komen. Gedeputeerde staten van Utrecht heb ben het voornemen een wijziging van het streekplan voor de Utrechtse Heuvelrug voor te bereiden, teneinde de nieuwe André-stichting bij eventueel nodige uit breidingen meer armslag te geven. In een ter inzage gelegd schrijven wordt de zaak door GS uit de doeken gedaan. De voorzitter had de neiging zachtjes te gaan lachen. De heer Scholte kon het wel uitgieren. De voorzitter herinnerde er aan Hoofdstr. 311 Vdaal De 16-jarige V. uit Utrecht werd gis termiddag omstreeks één uur gewond, toen hij uit een vrachtauto viel die plot seling afremde op de hoek van de Zand straat en Julianastraat. Met inwendige kneuzingen werd het slachtoffer naar het Julianaziekenhuis gebracht. De chauffeur v. D. uit Utrecht, die de vrachtauto bestuurde, moest bij de Ju lianastraat sterk afremmen om een an dere auto, die van rechts uit de Juliana straat kwam, voorrang te verlenen. De 16-jarige wagenjongen V. die achter in de vrachtauto stond, was op dit krach tige remmen niet berekend en sloeg op het wegdek. dat destijds voor deze zaak was gevoch ten, maar dat de voorbereidingscommissie voor het streekplan de zaak had getor pedeerd en dat Rhenen noodgedwongen het hoofd in de schoot had gelegd. Thans vinden GS het noodzakelijk op hun dwa lingen terug te komen en met rappel over rappel op spoed aan te dringen. De voor zitter wilde dat GS ook op hun dwalingen zouden terugkomen met betrekking tot de zomerhuisjes die niet gebouwd mogen worden. De heer Klaassen (CHU) noemde het een kwestie van „relaties". De heer E. P. van Dijk vroeg of het niet mogelijk was zo'n relatie aan te trek ken om alsnog die zomerhuisjes en de camping er door te krijgen. (Hilariteit!) Uiteraard had de raad tegen de voorge stelde wijziging geen bezwaar. Uit de overgelegde cijfers over de wo ningbouw merkte de heer Scholte op dat hij in zijn mening was gesterkt dat Ach terberg was achtergebleven bij de wo ningbouw. Hij drong er met klem op aan hieraan de nodige aandacht te geven. De voorzitter zegde een nota over Achter berg toe. Van mej. Van Essen was inmiddels be richt binnengekomen dat zij bereid was het Veerhuis aan te kopen voor de prijs van 96.000,hoewel zij van mening bleef dat de prijs eigenlijk 80.000,had moeten zijn. In een volgende vergadering wordt op deze zaak door B en W terug gekomen. Bij het voorstel de legesverordening te wijzigen door verschillende tarieven te verhogen merkte de heer Klaassen op het toch wel erg te vinden dat ook het tarief voor een wandluizenkeuring weer was op getrokken. Hij vond eigenlijk die hele keuring onnodig. De voorzitter was het niet met hem eens. Volgens hem kwamen er nog wel eens luisjes voor en aangezien de prijs van de firma die met keuren niet mis was moesten de legeskosten noodzakelijk om hoog. De heer De Jong (PvdA) was er voor dat het zo bleef. De heer Deen (PvdA) informeerde of een standplaatshouder met twintig gul den per jaar overal af was. Dit werd be vestigd. Hij stelde voor de houders van zaken waar pommes-frites worden verkocht méér te laten betalen. Hij vond het onbil lijk tegenover de gevestigde zaken, die op veel hogere lasten zitten, dat zo'n etabli- sement waar men bereide aardappelen voorkoopt, met zo'n luttel bedrag kan volstaan. De heren Van Dijk en Klaassen waren het ermee eens. Over 1962 heeft de waterleiding mij. „Rhenen" een winst gemaakt van 10.552,58. Het is ongeveer gelijk aan dat van 1961. Wanneer het dividend is uit gekeerd (en er moet nog ruim twintig duizend gulden worden ingehaald) dan blijft er een onverdeeld winstsaldo over van 32,58. De heer Scholte (VVD) maakte opnieuw een aanmerking op de enorme goederen voorraad 32.000,—). Door de geringe omloop noemde hij dit dood kapitaal. Vorig jaar werd gezegd dat het ging om een grote voorraad buizen voor het uit breidingsplan Domineesberg. Spreker had gelezen dat die intussen waren gelegd en dat tengevolge daarvan het kapitaal met 10.000,— was teruggelopen. De heer Deen merkte op, dat de heer Scholte iets vroeg wat hij helemaal niet begreep. De heer Scholte interrumpeerde, dat hij het daarom juist vroeg! De heer Deen legde uit dat het ging om een momentopname. De omloopsnel heid van het materiaal was veel sneller. Bovendien vond hij het een juist beleid, daar het materiaal alleen maar duurder wordt en niet goedkoper. Doarom kon hij een aanzienlijke voorraad volkomen ver dedigen. De voorzitter nodigde de raad uit het waterleidingbedrijf nog eens te bezich tigen, vooral van belang voor de nieuwe raadsleden, opdat men nog weer eens volkomen op de hoogte komt. De heer De Jong (PvdA) vroeg of de duizend gulden aan VVV geen verkapte subsidie was. Hij vond het een hoog be drag voor het werk dat ervoor werd gedaan. Hier bleek een misverstand in het spel, want de VVV doet meer voor de waterleiding dan alleen maar water- leidinggeld incasseren. De heer Kerkstra (CHU) was enthou siast over de ingevoerde meters. Het systeem had veel geld opgeleverd. Maar het heeft de maatschappij ook veel in vesteringen bespaard, aldus de voor zitter. De heer Klaassen zag voor de mij. een goede toekomst, vooral als de gemeente Amerongen het water volgend jaar niet meer voor zo'n lage contractprijs zal be trekken. De heer Deen had gezien dat de re kening 1960 sluit met een batig saldo van 60.000,Hij verzuchtte: „hadden we het maar besteed". Spreker had na melijk opgemerkt dat de prijzen van het kostenpeil sterk waren gestegen. Hij was niet voor dergelijke batige saldi. De voorzitter noemde het op het totale budget maar een gering bedrag. Overi gens vond hij het niet netjes staan de rekening op „0" te laten uitkomen. De heer Deen had liever een tekort gezien. De voorzitter was het ook daar mee niet eens. Liever de zaak in even wicht houden, aldus de voorzitter. De heer De Jong vond het verlies op het grondbedrijf nogal belangrijk. De voorzitter en de heer Klaassen waren het niet met hem eens. Het is te ver waarlozen. Voor consolidatie van vlottende schuld werd een geldlening aangegaan met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten tot een bedrag van 400.000, De heer G. J. Verwoert (SGP) was verhinderd de vergadering bij te wonen. Op diens verzoek verleende de raad van Rhenen ingaande 1 april 1964 op de meest eervolle wyze ontslag aan de gemeentesecretaris de heer Th. v. d. Willik, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd op 24 maart a.s. De burgemeester wilde geen grote speech houden, daa,r er nog heel wat maanden van samenwerking voor de boeg liggen. Hy hoopte dit te doen als het wcrkelykc afscheid zal plaats vinden in het komende voorjaar. Intussen bracht hy de heer Van der Willik wel veel dank voor zyn grote trouw en hulp en voor de vele en belangryke diensten aan de gemeente bewezen. De raad benoemde meteen de opvol ger van de heer Van der Willik. Daar toe hadden burgemeester en wethou ders een voordracht samengesteld, waarop voorkwamen als nummer 1 de heer W. C. Pieters, hoofdcommies- waarnemend secretaris en nummer 2 de heer W. Th. Hofland, hoofdcom mies op de afdeling onderwijs en per soneelszaken. Burgemeester en wethouders stelden voor de heer Pieters te benoemen tot gemeentesecretaris. De heer Scholte (VVD) bracht naar voren dat een verantwoord personeels beleid niet alleen geldt voor de bur germaatschappij, maar ook voor de ge meente. Hij ging graag akkoord met de be noeming van de heer Pieters als se cretaris. Toch moest het hem van het hart dat b. en w. niet de nodige zorg vuldigheid hadden betracht voor het aangeven van de tweede plaats op de voordracht. Oudere en naar sprekers mening zeer capabele ambtenaren zijn of voelen zich nu terecht gepasseerd, zo stelde hij. De voorzitter wenste hierop niet in te gaan. Er ligt een aanbeveling en de raad is vrij over de tweede plaats anders te denken. „Het gaat hier ech ter om nummer 1", zo stelde hij. De heer Deen (PvdA) vond de op merking van de heer Scholte denigre rend voor de tweede candidaat. Hij zag er een soort „afkammen" in. De heer Scholte dupliceerde dat het hem ging om de samenstelling van de aanbeveling. De heer Kerkstra (CHU) informeerde of er nog oudere ambtenaren op het gemeentehuis werkzaam zijn. De voorzitter antwoordde dat bur gemeester en wethouders vrij zijn in hun aanbeveling. Daarna ging men tot stemming over, waaruit bleek dat de heer Pieters met algemene stemmen was gekozen. De voorzitter dankte de raad voor deze beslissing. Het deed hem buiten gewoon veel genoegen dat alle raads leden er volkomen gelijk over dachten hoe in deze vacature moest worden voorzien. Hij wenste de heer Pieters geluk en dankte de raad voor de benoeming. VOLGEND JAAR „DER SCHNORREWITZ" De vrijwillige brandweer van Rhenen bestaat volgend jaar veertig jaar. Dit ju bileum zal op feestelijke wijze in novem ber worden gevierd. Er is al besloten een soort operette op te voeren, die getiteld zal zijn „Der Schnorrewitz". De opvoe ring zal met eigen krachten geschieden. Verschillende toekomstige hoofdrolspelers zijn al begonnen met het fokken van snorren. Zij dienen er namelijk martiaal uit te zien. Het belooft een kolderstuk te worden van de eerste orde. Wanneer een vereniging 30 jaar bestaat, is er reden genoeg hieraan niet ongemerkt voorby te gaan. Terecht had daarom het dit jaar jubilerende Oranje-Wit besloten zich door iedereen die daar belang in stelde te laten feliciteren. Dat gebeurde dan ook zeer vaak en spontaan op de j.l. zaterdag gehouden receptie in het clubhuis „De Morgenster". FORELLEN WONNEN BEKER Zaterdagavond nam een waterpoloploeg van „De Forellen" deel aan een door „Po lar Bears" in Ede georganiseerd tournooi. De Rhenenaren brachten de beker mee naar huis. Gezeten tussen vele bloemstukken ge schonken door verenigingen uit Eist en daarbuiten en waarbij middenstand en bedrijfsleven zich evenmin onbetuigd lieten, konden de bestuursleden vele fe licitaties ln ontvangst nemen. Zo waren Inmiddels was de muziekvereniging „Crescendo" uit Veenendaal terugge keerd, waar ze het laatste deel van de „Wolmars" met muzikale klanken om lijstte. In Eist formeerde het korps zich weer, om een muzikale gelukwens te er o.a. burgemeester Bosch-Ridder van Ro-brengen aan de jubilaris, iets wat de SKODA ■r<- geheel compleet NU v.a. In ongewijzigde uitvoering dus öersterk (lange levensduur) extra solide (meer veiligheid) compleet comfort (incl. verwarming, rolhoes, binnen- en buitenspiegel, lichtsignaalschakelaar, parkeerlichten, kleerhaakjes, asbakjes, slaapbanken, etc.) DE NIEUWE PRIJZEN Skoda Octavia (43 pk) 525^,4990, Octavia Super (47 pk) 5495,5250,— Octavia TS (53 pk) 57^5,— 5555,— Octavia Combi 6Ï60,6395, 1202*Combi Ö975,— 6795,— H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG VOORSCHOTEN - TEL. 01717-2010 DEALER: Autobedr. H. W. STRAATMAN, Vergersweg 42, Wageningen, tel. 3492 De Landelijke Rijvereniging „De Greb- beruiters", nam op zaterdag 21 septem ber 1963 deel aan het streekconcours te Hoevelaken, georganiseerd door de ver eniging „Vrijheid" te Terschuur. Met haar viertal behaalde zij een 3e prijs in de afdeling zwaar. Dit viertal bestond wederom uit de dames Straaten van Nes, van Rooijen, de Hartog en Vonk. B. Weij- ers wist zelfs een le prijs te bemachtigen in de caprille-springproef en H. van Ma nen de 2e prijs. Ria Vonk tenslotte wist zich in de B-dressuur 4e te plaatsen uit een dertigtal deelnemers. Al met al weer aardige successen voor de „Grcbberui- ters", die zich thans weer gaan voorbe reiden op haar eigen streekwedstrijd in samenwerking met de Betuwe en de ver enigingen uit Bennekom. Deze samenge stelde wedstrijden, bestaande uit dres suur, mennen (aangespannen) springen en een licht en zware cross, zullen worden gehouden op zaterdag, 5 oktober 1963, voor wat de dressuur en mennen betreft des voormiddags in de weide van mej. Straaten van Nes, aan de Weidijk, terwijl het springen en de cross des namiddags op de Grebbeberg zullen plaats hebben. Reeds zijn hiervoor door de burgemeester van Rhenen, de heer F. H. van Schuppen de „Macro", de Boerenbond, De „Pako en de M.A.C. Veenendaal, mooie prijzen beschikbaar gesteld, terwijl hieraan on getwijfeld nog prijzen zullen worden toe- ge, voegd. Als het lieer mag meewerken, belooft het op 5 oktober weer een echte ruiterdag van deze streek te worden. Ook 's morgens belooft het mennen zeer in teressant te worden, 's Middags kan men alle soorten voertuigen stallen op de par keerplaats naast de Erebegraafplaats. Het was bij een familie aan de Parallel weg in Rhenen nu eens niet „Piep zei de muis in het voorhuis", maar „Piep zei de muis in hetfornuis!" Nou ja, het is de vraag of de muis nog iets heeft kunnen „zeggen", want het beestje heeft zijn avontuur met een schie lijke dood moeten bekopen. Dat ging zo. Toen de vrouw des huizes in de keuken het elektrisch fornuis inschakelde begon het apparaat na enige tijd verschrikkelijk te roken en te stinken. Ten einde raad werd de PUEM erbij geroepen. De tech nicus constateerde kortsluiting onder de kookplaat. Hij haalde de plaat weg en wat lag daar bruin gebakken tussen de elektrische spiralen? Een muisje! Het arme dier was als het ware op de elektrische stoel aan z'n eind gekomen. Juist op het moment dat de kachel werd ingeschakeld, moet het onder de kook plaat hebben gezeten, onschuldig ter dood gebracht. (1) Een scherpe Oostenwind blaast langs de torens en transen van een trotse burcht. De twee schild wachten op de besneeuwde wallen huiveren en de ene trekt zijn wijde mantel dichter om zich heen. „Heer Crithon heeft bezoek, zie ik" zegt hij, met een gebaar naar het grote boogvenster, waarach ter enkele figuren zichtbaar zijn. „Ja, de gebroe ders Avidis, schatrijke graanhandelaren uit de stad", vertelt zijn makker. „Hm", gromt de eerste wachter, „als hij maar zorgt, dat er deze winter voor ons genoeg te eten blijft! Ik ontvang graag mijn soldij, maar als je er geen brood voor kunt kopen, kun je je maag niet met goudstukken vul len In de ridderzaal staat de slotheer gebogen over een koopacte, die hij met een sierlijke penne- streek ondertekent. „Ziedaar, Messires", zegt hij, het dokument toereikend aan de beide kooplieden, die met onbewogen gezicht toekijken, hoe de rent meester zorgvuldig hun goudstukken in stapeltjes van twintig rangschikt en de stapeltjes een voor een in een zakje deponeert. „De wagens met het graan staan gereed voor vertrek op de binnen plaats", vervolgt de ridder. „Ik wens U een be houden thuiskomst." „Eén vraag nog", zegt de jongste der kooplieden en er plooit een aarzelend lachje om zijn dunne lippen. „Als wij soms moei lijkheden krijgen met het volk dan kunnen wij op Uw strijdmacht rekenen, nietwaar?" (wordt vervolgd) BEDRIJFSTELLING Binnenkort zal een derde algemene be- drijfstelling worden gehouden ten behoe ve van het centraal bureau voor de sta tistiek. Deze algemene bedrijfstelling heeft betrekking op de industrie, het am bacht, de handel, het bank- en verzeke ringswezen, het verkeer, de overige dienstverlenende bedrijven en de visserij, uitgezonderd de land- en tuinbouw en veehouderij. De bedrijfshoofden zullen één dezer dagen een vragenlijst in hun brievenbus aantreffen met verzoek deze in te vul len naar de toestand op of in hun bedrijf op 15 oktober 1963. De enveloppe met ingevulde vragen lijst moet niet worden gepost, doch wordt enkele dagen later teruggehaald. De be antwoording van de vragen is verplicht gesteld in de bedrijfstellingwet van 5 november 1959 (Staatsblad 410). VERBOUWING POSTKANTOOR Naar wij vernemen bestaan er plannen tot verbouwing van het postkantoor te Scherpenzeel. Het geheel zal gemoderni seerd worden. De tegenwoordige wacht kamer zal bij het kantoor gevoegd wor den en de voorkamer van het huis van de kantoorhouder zal als wachtkamer inge richt worden. Gedurende de verbouwing zal het voormalige gebouwtje van For tissimo, staande aan de Beukenlaan achter café Marktzicht, als noodpostkantoor in gebruik worden genomen. Vanaf maandag 30 september aanstaan de worden dus alle postzakèn aldaar af gehandeld en moeten ook daar brieven enz. gepost worden. r Hoofdstraat 45, Telefoon 2163 Frans Halslaan 26 Telefoon 3044 Voor de vijfde maal sinds haar bestaan werd donderdagavond de Floraliaten toonstelling in de gemeentelijke eierhal door burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, officieel geopend. Na een woord van welkom, in het bij zonder tot de burgemeester en diens echtgenote, de beide wethouders en secre taris B. v. d. Brink, alsmede afgevaardig den van andere verenigingen, bracht de voorzitter, de heer J. Koudijs dank aan allen, die tot het welslagen van deze ten toonstelling hadden medegewerkt. De burgemeester zei onder meer. Wij moeten respect hebben voor het bestuur die met inzet van alle krachten en zonder winst bejag van deze eierhal een waar bloe- menparadijs heeft weten te maken. Bijzonder stelde hij het op prijs, dat ook de scholen weer dit jaar hun steen tje hadden bijgedragen en op deze wijze de kinderen liefde voor de natuur werd bijgebracht. Hij wenste het bestuur succes en sprak de hoop uit dat alle in gezetenen van Scherpenzeel naar deze keur van bloemen en planten zou ko men kijken. Het achtjarig zoontje Jan van de voor zitter Koudijs, bood hierop mevr. Hoyte ma een boeketje bloemen aan. De firma Aartsen uit Harderwijk gaf dit jaar weer iets op het gebied van dahlia's te zien en de plaatselijke kwe kers diverse planten en rozen. Na de beoordeling door de jury, die weer geen gemakkelijke taak had en zulks belangeloos deden, te weten de heren: Top, Vossegat en Drost, allen uit Burneveld, werden de prijzen toegekend. senthal die even naar Eist gekomen was om de vereniging te complimenteren, en de oud-voorzitter uit de oprichtingsdagen de heer Van Eldik, die helemaal uit Die ren gekomen was, om zijn troetelkindje dat nu alweer uitgegroeid is tot een flin ke 30-jarige kerel, te kunnen feliciteren. Dat voetbal ook bij de dames in trek is bleek toen de dames van bestuurs- en commissieleden hun opwachting maakten met een paar nieuwe doelnetten en uiter aard de beste wensen. Daarna kwam plotseling een kleine knaap de zaal binnen, gewapend met een aantal O.W.-vlaggetjes. Het bleek de 5- jarige Hanje Stuivenberg te zijn het jongste lid van de vereniging die echter alweer verscheidene jaartjes „meeloopt", want op zijn eerste jaar betaalde hij al trouw zijn contributie. Oranje-Witters blijkens het dankwoord van de voorzitter de heer R. v. Kooten zeer op prijs stelden. Toen alle belangstellenden in de gele genheid geweest waren hun gelukwensen over te brengen, werd de feestvreugde op een iets onofficiëler manier met de reu- nistenbijeenkomst beëindigd. Dat een der gelijk initiatief in de smaak viel, valt wel af te leiden uit het feit, dat de oud spelers en -bestuursleden uit de wijde omgeving naar Eist gekomen waren om 's middags eerst nog een partijtje voetbal te spelen en daarna onder het genot van een muziekje en een glaasje in het club huis oude herinneringen op te halen. Eén oud-speler kwam zelfs helemaal uit Goes. Velen zullen zaterdagavond afscheid ge nomen hebben met „tot het volgende ju bileum". Weinig bezoekers zullen afgelopen zondag spyt gehad hebben van hun gang naar het Oranje-Wit-terrein. Ze kregen een spannende sfeervolle wedstyd voorgeschoteld met soms goed voetbal en mooie doelpunten. Maluka Muda speelt nog altyd het zelfde spelletje zeer snel, technisch goed, maar wil het soms iets te mooi doen door de bal te brengen inplaats van de bal het werk te laten doen, jammer want sommige spelers beschikken over een uitstekend schot. Oranje-Wit begon zondag met een andere voorhoede. J. Veenendaal speel de linksbuiten, K. v. Burken linksbin nen, H. Bos middenvoor en de rechter vleugel werd gevormd door R. Onink en K. v. Kooten, terwijl G. Hulsebos in laatste instantie moest proberen het Oranje-Wit doel van een doorboring te vrijwaren. De elf Oranje-Wit mannen lieten de ze middag zien dat de training toch niet voor niets geweest is. Ze waren nu in staat het snelle tempo van de Barnevelders bij te houden en soms zelfs te overtroeven. Nauwelijks 1 minuut na het eerste fluitsignaal gebeurde wat niemand ge droomd had, met een bijzonder fraai doelpunt namen de Elstenaren de lei ding. J. Veenendaal kreeg de bal ver op eigen helft en met een rush la Moulijn spoedde hij alle Barnevelders voorbij, trok de bal fraai voor het doel, waar midvoor Bos, prima opge steld, de bal voor het intikken had. Dat was een ruggesteun, Oranje-Wit had zelfvertrouwen, alleen zou men het hoge tempo kunnen volhou den? Er ontwikkelde zich een boeien de strijd met voetbal dat aardig Op en neer golfde. Jammer was het dat het er soms naar rook dat sommige Barnevelders iets meer de man dan de bal speelden, maar alles bleef ge lukkig op een sportieve mannelijke strijd lijken. Tien minuten voor rust weer na een fraaie voorzet van Veenendaal zou eerst een fraaie doelkans op niets uit lopen, ware het niet dat H. Bos uit wanhoop met de rug naar doelgebied gekeerd een hakje gaf dat tussen vele benen en de handen van doelman Ta- berima in het doel rolde. Met glunderende gezichten stonden de Elstenaren in de rust zenuwtrap- pelend te wachten op de volgende drie kwartier speeltijd. Na rust het zelfde beeld snelle open aanvallen van Oranje Wit zijde en een alles op alles zettend Maluka om terug te komen, maar nee de voortreffelijk spelen de jeugdige Teus Drost loste van grote afstand een hard schot en het was 30. Amerika heeft aan Zuid-Vietnam een lening van 9,7 miljoen dollar verleend voor de aanschaf van spoorwegmateriaal. De Rhenense Atletiek Vereniging RAV organiseerde zaterdag op het gemeente lijk sportterrein Candia een atletiek - driekamp voor de Rhenense scholen, waaraan door zeer veel jeugd werd deelgenomen. Onder de 130 deelnemers schuilden diverse talenten. Jammer dat bij veel jongeren tegenwoordig sport op de tweede plaats komt. Mr. J. Deen was in zijn kwaliteit van voorzitter van de gemeentelijke sport - commissie aanwezig. Hij stelde het ini tiatief van de organisatoren zeer op prijs, temeer daar er deze zomer zo weinig voor de jeugd was gedaan. Dat de muziekvereniging „Oefening Baart Kunst" deze wedstrijden geheel onverwachts kwam opluisteren vond hij een sportieve geste. De heer Deen spoor de de jeugd aan de mooie atletiek bij RAV te gaan beoefenen. De estafettenummers waren attractief. Bij de jongens won de openbare ulo, bij de meisjes de Prof. Kohnstammschool. De 3000 m. voor 17-jarigen en ouder werd een overwinning voor de leerling Even daarna zelfs 40 na een prachti ge solo-ren van van Burken, die deze middag weer als vanouds speelde. De strijd leek gestreden maar het pleit voor de Ambonezen dat ze bleven vechten en met succes, een keihard schot van links buiten Titoley ging via de vuisten van de O.W. goalie, de paal en rug van de in de „luchthangende" keeper tegen het net. Even daarna een penalty tegen O.W. Ananopunja bracht de stand keurig op 4-2. De spanning steeg ten top. Oranje Wit danig verzwakt door uit vallen van J. Veenendaal en twee op halve kracht spelende voorwaartsen we gens blessures hield vol en kon na af loop verdiend de armen in de lucht ste ken na dit leuke duel. Jammer is het nog te moeten vermelden dat na rust de Maluka doelman meende een „zaakje" met een heethoofdige sup porter tijdens de wedstrijd te moeten afhandelen, waardoor een oploopje ont stond, maar na kalmerende woorden, was de hoop opgelopen temperatuur weer tot normale waarde gedaald. Detmar van de openbare ulo. Het meisje Van Soest presteerde het zich op alle onderdelen van de driekamp als eerste te klasseren. Uitslagen: meisjes 12-13 jaar: 1. Milly de Jong, 2. Willy van Ewijk, 3. Helga Kwint, 4. Mieke Maasse, 5. Mijntje Aartsen, 6. Corrie Wegh, 7. Stans van den Berg, 8. Ina van de Pol. Meisjes 14-15 jaar: 1. Janneke van Soest, 2. Annet Klootwijk, 3. Bep Wie- senekker, 4. Joke Busch, 5. Leonore Schönfeld. Jongens 12-13 jaar: 1. J. Brienesse, 2. H. v. d. Oosterkamp, 3. J. Seesink, 4. A. van Noort, 5. J. van Ingen, 6. J. van Vliet, 7. R. v. d. Bekker, 8. Cees Vink. Jongens 14-15 jaar: 1. Robbie Marris, 2. Beno Radema, 3. Jan van Setten, 4. Hans Launspach, 5. Aart van Ingen, 6. A. van Veenendaal. Jongens 16-18 jaar: 1. Frans Hoefsloot, 2. Kees Engelino, 3. Rob Mijsberg, 4. Arie van Wijk, 5. J. Spijkerman, 6. B. Simon. 4 x 80 m estafette meisjes: 1. Open bare ulo, 2. Prof. Kohnstamschool. 4 x 80 m estafette jongens: 1. Prof. Kohnstamschool, 2. Openbare ulo, 3. tweede ploeg Kohnstamschool. 3000 m heren: 1. Detmar, 2. Wolters, 3. v. Aalten, 4. Hulsebos en 5. Van de Broek. VEENENDAAL POSTDUIVENNIEUWS De EVPV De Luchtreiziger te Veenen daal nam afgelopen weekend deel aan de wedvlucht vanaf Esschen, België de dui ven werden gelost om 8.40 uur. De eer ste meldde zich bij de heer H. v. d. Dik- kenberg om 10.08 uur de verdere uitslag is H. v. d. Dikkenberg 1-7; H. v. Kooten 2-3-4-5-8; F. Spies 6.

De Vallei | 1963 | | pagina 3