GVVV sloeg tooi* rust haar slag tegen Exelsior9 31 BLAUWEN BLIJVEN IN KOPGROEP DOVO verloor onfortuinlijk in Heerjansdam (1-2) CHEVROLET ARAM ARAM DVSA verslaat DEV in eigen huis ZO STAAT UW CLUB ERVOOR ELST V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 2 OKTOBER 1963 Nr. 78 GVVV kon zaterdag Excelsior '31 reeds voor rust op afstand houden. De gasten uit Rijssen stelden teleur, afgaande op de goede successen die de ploeg reeds had behaald. De Twentenaren speelden een aar dig veldspel, maar waren voor doel weinig doortastend. Bovendien had hun doelman Leyendekker be paald zijn dag niet. Zo moest dan hun trainer de bekende Leo Halle, die met zijn echtgenote de verrich tingen van zijn pupillen langs de lijn volgde, met leedwezen toezien dat Excelsior al voor de rust een praktisch niet in te halen 4-0 achterstand opliep. Deze 4-0 stand bleef ook na rust gehandhaafd en werd einduitslag. Op het zwaar te bespelen terrein aan de Buurtlaan kon GVVV het best uit de voeten komen. Vooral de vleugelspelers Scholts en Kloot leverden een serie ge vaarlijke voorzetten af. In de achterhoe de was de zieke spil A. v. d. Kraats ver vangen door A. Leppers, die dat met ver bluffend gemak deed. Reeds na acht minuten werd het doel van Excelsior doorboord. Na een schot van Scholts tegen de paal ontstond er een doelworsteling, waarna in de omtrek van de zestienmeterlijn Gerard Hoede- man een vrije trap mocht nemen. Kogel- hard sloeg de bal na het schot van de GVVV-er tegen het net achter doelman Leyendekker. 1-0. Excelsior wilde tegenaanvallen lance ren, maar was niet opgewassen tegen de stugge afweer van GVVV, waarin spil Leppers en vooral doelman v. d. Pavert struikelblokken waren. Hoewel midvoor Kappert het wel probeerde kon hij er maar moeilijk doorkomen. Eenmaal raak te hij met een scherp schot de staander. Na 27 minuten een aanval van GWV door het midden. Midvoor Limburg liet spil Rozendam zijn hielen zien en richtte op doel waar de bal werd opgevangen door linksback Herberts die 't leer echter van zijn schoen liet aflopen, zo over de doellijn heen. 2-0. Nog gaf Excelsior het niet op en hoewel Veenendaal bekert verder na 5-4 zege op Barneveld Veenendaal heeft de eerste bekerronde overleefd. Tegen Barneveld werd een 5-4 overwinning bereikt. Het spel in deze bekerwedstrijd was wat slordig en ver ward, wellicht tengevolge van de straffe wind en de regenvlagen, die over het veld striemden. Voor rust speelde voor al veenendaal vrjj zwak en kon Barne veld een hoger tempo ontwikkelen. Na rust kreeg Veenendaal steun van de Zuid wester en speelde de lang niet solide Bar- neveldse verdediging van de kaart. Veenendaal trad weer gewijzigd aan. Diepeveen, Overeem, Looyen en Derk- sen ontbraken. Daarvoor stond C. Gerrit sen weer spil, de juniorspeler A. Gerrit sen rechtshalf en Jac. Schoeman en St. Rebergen in de voorhoede. Barneveld gaf voor rust de toon aan. Vooral de linksbinnen J. v. d. Beek was een zeer handige voetballer, gaf gemak kelijk de ballen over en toonde zich bo vendien een goed schutter. Reeds na 8 minuten schoot deze v. d. Beek raak uit een scherp schot uit moeilijke positie. Na 23 minuten weer dezelfde speler die kee per v. d. Weyden liet vissen en Barneveld leidde met 2-0. Het spel van Veenendaal liet in deze periode te wensen over, lag op de laag tempo en was in 't geheel niet verrassend. Alleen G. Heykamp wist nog wel eens wat vaart in de aanval te bren gen Hij scoorde na een half uur dan ook een tegenpunt. 1-2. Maar voor de rust wist Barneveld de voorsprong te verho gen toen midvoor J. van Beek het doel trof. Ruststand 1-3. Na de hervatting kwam Veenendaal er iets beter in. Gesteund door de wind zocht men het doelgebied van Barneveld op. De verdediging van de blauwgelen was beslist onzeker vooral de rechtsback Kalshoven miste nog wel eens. Toen Vee nendaal na tien minuten een aanval op links ondernam werd Kalshoven gepas seerd en kon C. Hensen met een vlijmend schot de stand op 2-3 brengen. Vijf mi nuten later weer een aanval van Veenen daal, goed opgezet. De bal arriveerde voor de schoen van Jac. Schoeman, die zich niet bedacht maar resoluut vuurde. Doelman Konstabel viel over de bal heen en zo lagen de kansen weer gelijk. 3-3. Een fatale misgreep van de Barneveldse keeper betekende 4-3 want Gijs Heykamp was er snel bij toen Konstabel een voor zet van de linkervleugel niet goed be handelde en de bal uit zijn handen liet rollen. De tegenaanvallen van Barneveld wa ren nu maar uitvallertjes, alleen door J. v. Beek ondernomen en van gevaar ont bloot. Veenendaal kwam op winst toen er een doelworsteling ontstond na een voor zet van links. De Barneveld-defenSie was geheel in paniek, de bal rolde voor de voet van rechtsbuiten van Kooten die snel de roos trof. Doelman Konstabel en de grensrechter protesteerden omdat an dere aanvallers de keeper hadlen be lemmerd maar de scheidsrechter keurde de goal geldig. 5-3. Dat v. d. Beek nog gevaarlijk kon zijn bewees hij vijf minuten voor tijd toen hij zich knap vrijmaakte en zuiver richt te. 5-4. Verder liet Veenendaal het niet komen en komt in de volgende beker ronde. de pogingen niet onaardig waren was dit spel toch te week en te zwakjes voor een GVVV ploeg die vol spirit en energie speelt. Wel schoot rechtshalf Nijland nog van grote afstand in en Pavert had ook moeite met het schot, maar kwam er als overwinnaar uit. Midvoor Kappert zag nog eens een gaatje, maar mikte net naast. In de 33ste minuut kwam GWV terug. De zeer goed spelende linksbuiten Scholts gaf een scherpe voorzet, doelman Leyen dekker liet de val vallen en midvoor Limburg benutte dit buitenkansje gre tig. 3-0. Vijf minuten later kon Robbie Kloot op rechts zijn aandeel leveren. Hij nam een vrije trap, schoot dwars door de Twentse muur heen en kanjerde de bal in de rich ting van de doelnet. 4-0. Voor de rust ge beurde er toen weinig meer. Na rust heeft G.V.V.V. niet ernstig meer geprobeerd er nog meer uit te ha len.De winst was zo goed als zeker bin nen. Wel schoot Scholts nog eens venij nig in, maar Leyendekker lette nu beter op. Ook Exelsior deed wat schuchtere pogingen, die door te doorzichtig aanvals- spel op niets uitliepen. Bij de gasten werd linksbinnen Beunk nog vervangen door Schuiter, maar zelfs een tegenpuntje zat er voor Exelsior niet in. Het bleef 4-0, waarmee G.V.V.V. haar goede plaats in de kopgroep behield en deze plaats a.s. zaterdag tegen C.S.C.A. nog verder kan verstevigen. Fout van doelman Hardeveld noodlottig Acht minuten voor het einde had DOVO in de wedstrijd tegen Heerjansdam nog goede kansen op een kleine overwinning, die gezien het veldspel zeker onverdiend zou zyn geweest. Een fout van doelman Hardeveld die een schot van linksbuiten Vlasblom onder zyn lichaam liet doorglijden bracht echter de thuisclub de zege. DO VO is door deze 2-1 nederlaag wel zeer onfortuinlijk geweest. Toen er nog ongeveer 11 minuten te spelen waren en Van Hall op het mid denveld de bal oppikte om goed naar Slotboom door te geven kon de DOVO linksbinnen onhoudbaar inschieten. De ze gelijkmaker werd uitbundig door de talrijke DOVO supporters begroet. De ze keer had grensrechter Groenendijk, die te pas en te onpas voor buitenspel vlagde eens niet gevlagd en kon de zwak leidende arbiter Van Heyst in derdaad naar het midden wijzen. De stand werd toen 1-1, maar het boven omschreven doelpunt zou DOVO toch nog de nederlaag bezorgen. DOVO begon tegen de straffe wind in en al spoedig bleek dat zowel Heer jansdam als DOVO van plan waren voetbal in de ware zin des woords te gaan spelen. Het eerste gevaarlijke schot kwam van de voet van rechts binnen De Vries, maar keeper Harde veld stopte de kogel kundig. DOVO kwam er steeds beter in dank zij het knappe spel van spil v. d. Kraats die overal opdook waar gevaar was en be slist beter voetbalde dan zijn vermaar de collega aan de overzijde de inter national Visser, die menig steekje liet vallen. VEENENDAAL Na ongeveer 7 minuten bemachtigde K. van Hal een glaszuivere pass van Diepeveen en sprintte op de keeper af. Spil Visser zag als enige redmiddel de DOVO midvoor Van Hal te haken, maar tot verbazing van toeschouwers uit beide kampen wuifde arbiter Van Heyst alle protesten weg en gaf geen strafschop. De rood-witten kwamen steeds terug en slechts dank zij doel man Kleinjan en rechtshalf Van Pelt hielden de gastheren de score in even wicht. Een schot van Slotboom - vervanger voor de geblesseerde J. Mol - wordt prachtig door keeper Kleinjan onder schept. Dezelfde Slotboom staat op het punt te gaan scoren, maar grensrech ter Groenendijk vlagde weer geheel ten onrechte voor offside. Een zeer gladde combinatie Diepeveen-Van Hal ontredderde de Heerjansdam-defensie, maar de bal belandde bij J. van Ma nen die over het doel schoot. Door het werkelijk zeer goede spel van aanvoerder Van Pelt kon Heer jansdam zich onder de druk uit wer ken en kreeg de DOVO-defensie han den vol werk. Stuivenberg de jongste back van DOVO brengt enkele red dingen teweeg en de gladde linksbui ten Vlasblom moest steeds in de jonge Stuivenberg zijn meerdere erkennen. Na 25 minuten werd het evenwel toch 1-0 voor Heerjansdam toen de plotse ling opduikende middenvoor Van Wor- kum keihard inschoot. In een fel offensief drukte DOVO de thuisclub weer op eigen helft terug. Midden in zo'n heftig DOVO-offensief fluit de heer Van Heyst voor het rus ten. Na de rust blijkt R. Schoeman ge blesseerd te zijn en werd vervangen door Van Zetten, die technisch en tak- tisch een goede wedstrijd speelde. Aan gevoerd door v. d. Kraats begint er een belegering van het doel van Heer jansdam en het was bijkans onbegrij pelijk hoe de bal steeds weer uit de groenzwarte veste kon worden wegge werkt. Driemaal achtereen liet de scheidsrechter zich door het vlaggen van de grensrechter verleiden om buitenspel te fluiten ook als hiervan geen sprake was. Zo werden aan Slot boom 2 x en Van Hal 1 x een reëele scoringskans ontnomen. Bij een uitval van Heerjansdam lost de naar binnen gekomen linksbuiten Vlasblom een gevaarlijke kogel die door Hardeveld op spectaculaire wijze tot corner wordt verwerkt. Door Slot boom werd het dan, zoals reeds om schreven 1-1 en dit doelpunt zaaide paniek in de omgeving van Visser c.s. Visser blunderde en toen Slotboom daardoor een kans kreeg schrok hij zodanig dat zijn schot maar een roller- tje was. Slechts rechtshalf Van Pelt hield bij Heerjansdam het hoofd koel. Stuiven berg, de jonge DOVO-back raakte nog geblesseerd en werd vervangen door T. Bos. Geheel onverwacht en tegen de verhouding in werd dan de stand 2-1 toen Hardeveld de bal van Vlasblom liet schieten, maar nog gaf DOVO het niet op en de resterende acht minuten waren een aaneenschakeling van doel- worstelingen voor het heiligdom van Kleinjan. Tot driemaal toe werd de bal inge schoten, maar Heerjansdamse benen of lichamen bevonden zich in de ba nen van die schoten. De grensrechter wist nog eenmaal zeer onjuist te vlag gen wegens vermeend hands en toen floot de scheidsrechter deze boeiende en sportieve maar voor DOVO ongelukkig verlopen wedstrijd, af. Vierde nederlaag voor VRC INTERNATIONAL KIEL WAS MOEILIJK TE HOUDEN Ook tegen Go Ahead uit Kampen kon V.R.C. geen punten binnenhalen. Het werd een zy het bescheiden 1-2 nederlaag voor de Racing, maar met ere. Weliswaar betekende de internationaal Henk Kiel, die woensdag a.s. tegen Zwitserland is opgesteld een voortdurend gevaar voor V.R.C. daarentegen staat dat de gehele Go Head ploeg niet byzonder imponeerde en V.R.C. zelfs behoorlijke kansen kreeg. Als geheel stond deze wedstrijd op een zwaar bespeelbaar terrein op een matig peil. Beide ploegen schoten feitelijk tekort in het plaatsen van de bal, het tempo was niet hoog en er werden kansen gemist. Het bleek overigens in 't geheel niet dat Go Ahead de leidende positie op de ranglijst inneemt. Daarvoor speelde deze ploeg te weinig constant, al dient gezegd dat zij speciaal in linksbinnen Kiel en de vete raanback Schilder twee goede steunpila ren telde. De fout van V.R.C. was dat men na een bereikte 1-1 stand heir feite lijk tevreden mee was en het spel wilde bevriezen. Go Ahead dacht daar anders over en drukte uit het slotoffensief er een krappe 2-1 zege uit. De openingstreffer was voor Go Ahead. In de negende minuut was de gevaarlijke Kiel doorgebroken. Hij omspeelde twee V.R.C.-'ers en met een goed schot werd Cornelissen kansloos verslagen. 0-1. De vinnige en doortastende zaterdaginterna tional toonde dat hij niet voor niets uitverkoren was in het nationale team. Hij werd een doorlopend gevaar voor V.R.C. Doelman Cornelissen hield hem echter strak in het oog. V.R.C. kon ook tot enkele aanvallen komen, meest over de rechtervleugel Rebergen-Slotboom ge leid. De veteraanback Schilder had er goed het oog in en hield de V.R.C.-'ers in bedwang. Aan beide kanten moesten de doelverdedigers zowel Cornelissen bij V.R.C. als Broekhuizen bij Go Ahead to nen dat zij uit het goede hout gesneden waren. Met een 0-1 achterstand voor V.R.C. kwam de rust. Direct na rust kwam Go Ahead tot een serie aanvalsstoten, maar daarna was V.R.C. aan bod. Linksback Scheer moest eenmaal in paniek een keiharde inzet van V.R.C. over zijn eigen doel knallen, maar na 9 minuten ontstond de wel verdiende gelijkmaker voor V.R.C. Een scherpe voorzet van linksbuiten Heydingsfeld daalde neer en R. van Engelenburg kop te de bal in de touwen. 1-1. Enige tijd hield V.R.C. het heft in han den en heeft Go Ahead op eigen speel- helft teruggedrongen. Go Aead echter speelde beslister en ook serieuzer op winst. Men zette bij de roodgelen even alles op alles. Kiel brak weer eens ge vaarlijk door, maar nu kon Cornelissen door precies juist te timen het (grote) gevaar nog keren. Terwijl aan de andere kant back Schilder en keeper Broekhui zen nog eventuele doelpunten van V.R.C. voorkwamen was het tien minuten voor tijd de Kamper linksbuiten H. van Gin- kel, die aan alle V.R.C. illusies een einde maakte. Hij trok naar binen en loste een schcuiver die via de paal in het doel te recht kwam 1-2. V.R.C. deed nog enkele verwoede pogingen in de korte tijd die nog restte, maar Go Ahead liet niets meer toe. Het bleef 1-2 waardoor V.R.C. helaas nog puntloos onderaan blijft staan. IV^erino's verloor eervol in Montfoort met 3-1 Merino's heeft in Montfoort met 3-1 de eer en de punten aan de thuisclub moeten laten, maar heeft desondanks een behoorlijke wedstrijd gespeeld. Het gelukte Merino's nu eenmaal niet om de deze middag in goede vorm verke rende Montfoort-defensie te doorbre ken. Bij Merino's stond de ex-Veenen- daal doelman Theo Klaassen onder de lat, die zijn werk op kundige wijze verrichtte. Al direct na de aftrap viel Merino's fel aan maar de doelman van Mont foort die uitstekend keeperswerk ver richtte wist felle schoten van v. d. Berg en Menge op knappe wijze te keren. Montfoort kwam na 20 minuten ook los en begon aan een serie aanvallen, die echter door Merino's goed werden opgevangen. Doelman Theo Klaassen die enkele schoten op prachtige wijze onschadelijk maakte bewees dat hij het doelmans vak nog niet verleerd was na een jaar van afwezigheid in de voetbalsport. Tot de rust bleef de strijd gelijk- opgaand met kansen voor beide ploe gen die echter niet werden omgezet in doelpunten want de rust kwam met dubbelblanke stand. Na rust was Merino's aanvankelijk sterker, viel doorlopend aan, maar liep steeds weer vast in de trechter voor het Montfoortse doel. Hetgeen vaker voorkomt geschiedde ook thans. Door een gevaarlijke uitval konden de gast heren de score in hun voordeel openen, 1-0 en na een goed genomen vrije trap zelfs tot 2-0 uitlopen. Merino's vocht fel terug, maar was beslist onfortuinlijk met de schoten, die tegen het houtwerk ketsten. Weer een Montfoortuitval betekende 3-0, een zeer geflatteerde stand voor de thuis club. Het wel zeer verdiende tegen punt ontstond kort voor het einde toen Herman Menge van dichtbij hard in schoot en de eer voor Merino's redde, 3-1. Een verloren wedstrijd voor Merino's, maar zeer eervol en niet geheel zonder perspectief voor de komende wedstrijd van zaterdag tegen SDVB. De scheids rechter Winkelaar leidde prima en sprak zijn waardering uit na afloop voor het sportieve karakter van deze wedstrijd. door een voorzet van rechtsbuiten Hel derman in de gelegenheid werd gesteld zijn wreef tegen de bal te drukken en zijn club naar de 2-0 overwinning te schieten. Voor Panter kostbare punten, voor NSVS een sombere uitslag gezien de precaire positie op de ranglijst. Panter speelde sneller en greep winst tegen NSVS (0-2) De derby tussen de 2e klassers NSVS en SV Panter leverde een 2-0 overwinning op voor de sigarenmakers, die een hoger tempo ontwikkelden en zo aan NSVS haar vierde nederlaag toebrachten. Het was een aardige plaatselijke ont moeting waarin echter bleek dat het spel van SVP voornamelijk op grotere individuele snelheid was gebaseerd. De Pantervoorwaartsen rukten het doel gebied van NSVS veel energieker bin nen dan NSVS dat deed in omge keerde richting. Toch moest de openingsgoal van SVP op vrij gelukkige wijze tot stand komen toen back Gaasbeek wat te zacht op zijn doelman terugspeelde kon midvoor Stuivenberg zich ertussen wringen en dit misverstand met een doelpunt afstraffen, 0-1. Ook na rust was het spel van SVP iets geroutineerder dan van NSVS dat wel enkele kansjes kreeg, maar die niet benutte. Na 22 minuten spelen was het weer Stuivenberg die thans DE GROTE OPSTAND (2) „Moeilijkheden met het volk", lacht de ridder zorgeloos. „De geruchten als zouden er hongerop- standen in Barletta en Bari zijn uitgebroken mo gen wellicht gegrond zijn, maar in het gebied van Heer Crithon komt zoiets niet voor. Stel U gerust, Messires, mijn soldaten hebben de wind eronder!!" Even later bestijgen de beide kooplieden hun paar den. Een tiental wagens, bespannen met sterke trekpaarden, staan daar gereed. Op een teken van de kooplieden klimmen de koetsiers op de bok en met krakende wielen bolderen de wagens met hun kostbare lading de slotpoort uit. Als de laatste wa gens de poort uit zijn, wisselen de beide ruiters nog een korte groet met de slotheer en geven hun paarden de sporen. Maar als ze even later aan het hoofd van de karavaan stadwaarts rijden, kijkt de jongste der kooplieden met een bezorgd gezicht naar het jagende wolkendek boven hen. „Storm op komst, broeder", gromt hij. „De zweep erover", schreeuwt hij dan achterwaarts tot de vrachtrij ders. „We moeten binnen zijn, voor de bui los barst!" (wordt vervolgd) Kulan met grote cijfers in Terschuur verslagen (1-6) Op het abnormaal slechte terrein in Terschuur liet Kulan deze middag een zeer pover spelletje zien. De Boys spe len tijdelijk op een stukje weiland waarop een voetbalveld is uitgezet met afmetingen van 80 bij 50 meter, dat door de regen ook nog spiegelglad was. Toch was een voorsprong van Kulan in het eerste kwartier heel normaal ge weest maar Henzen liet een mooie kans liggen en had in de 15e minuut be paald pech toen een keihard schot van hem de lat beukte. Tussen de 20e en 30e minuut beslisten de gastheren de wedstrijd in hun voordeel door vier maal te scoren. Met de wind in de rug kwam iedere uittrap van keeper v. d. Kuilen in het strafschop gebied van Kulan terecht, terwijl ook nog enkele Op het prachtige gemeentelijke sport terrein Tuilland in Doorn werd j.l. zondag de met veel belangstelling tegemoet ge ziene wedstrijd DEV-DVSA gespeeld. On danks het natte en glibberige terrein en de spekgladde bal werd er voetbal van goed gehalte vertoond en ontstond er een boeiende wedstrijd. DVSA begon onmiddellijk in een zeer hoog tempo. DEV werd vanaf het begin geheel in de verdediging gedrukt, waar bij de ene DVSA-aanval na de andere volgde. Met snelle en zuivere combinaties sneed de DVSA-aanval keer op keer door de DEV-defensie. Op gelukkige wijze ontkwam het Doornse doel diverse malen aan een doorboring, doch in de 5e minuut was het raak. Een prachtige DVSA-aan val bracht middenvoor Blankenstijn in gunstige positie en op beheerste wijze opende deze de score 0-1. DVSA over klaste DEV volkomen en achtereenvol gens scoorden Blankenstijn en v. d. Water opnieuw voor DVSA, doch beide doelpun ten werden niet toegekend wegens bui tenspel. Geleidelijk wist DEV zich aan de druk te ontworstelen en kwam ook tot aanvallen. Hierbij bleek dat de DEV-aan- val het beste deel van de ploeg was. peil. DVSA speelde rustig verder, waar bij Ceesje van Ommeren na een half uur de gehele DEV-defensie misleidde, alleen voor de keeper kwam en rustig DVSA naar 1-5 schoot. Hierna viel er niet veel meer te genieten. Herhaaldelijk werd het spel onderbroken voor botsingen en bles sures. DVSA hield het hoofd er goed bij, speelde rustig verder en gaf de winst niet uit handen. Het einde kwam met een wel zeer duidelijk en volkomen verdiende 5-1 zege voor DVSA, dat daarmee de eerste overwinning in de eerste klas binnen heeft met als gevolg een sprong omhoog op de ranglijst. Rhenense Handbal Club verloor door gebrek aan routine Het is RHC in de uitwedstrijd tegen het Utrechtse UHV II, niet gelukt de punten mee naar Rhenen te nemen. De gastheren waren verre superieur, en hebben van het begin af, de RHC- verdediging onder druk gezet. Het bleek namelijk al snel, dat de Rhene- „OPEN DAG" IN REACTOR CENTRUM NEDERLAND TE PETTEN Donderdag was het „Open dag" in het reactor centrum Nederland te Petten, hetgeen wil zeggen, dat bewoners uit de kop van Noord Holland, die het centrum nog altijd van de buitenzijde hebben gezien, nu, door bemiddeling van de V.V.V., de kans kregen om in kleine groepjes ook eens de binnen kant ervan te bekijken. De foto toont een groepje bezoeke,rs in de reactor hal. De reactor is links nog voor een deel te zien. uittrappen zonder aangeraakt te zijn over het doel van Kulan vlogen. De Kulan verdediging werd door dit bij zondere wedstrijdbeeld nerveus en sta pelde de ene mistrap op de andere. Voor dat Schoeman wist of hij bij dit soort situaties uit moest lopen of niet was hij reeds vier keer gepasseerd en had Tersch. Boys een confortabele 4-0 voorsprong. Een van deze doelpunten was een presentje van de scheidsrechter want toen v. Leeuwen een doelschop moest nemen en daarbij de bal tegen een te genstander optrapte die zich binnen het strafschopgebied bevond en deze speler scoorde werd het doelpunt ge teld ondanks het feit dat de bal uit de doelschop niet buiten het straf schopgebied was geweest! Na de thee kreeg Kulan het wind- voordeel maar het geloof in eigen kracht was toen bij Kulan al lang ver dwenen, zodat de thuisclub het echt niet moeilijk kreeg. Na tien minuten waagde v. Hall een poging om te sco ren en daarbij werd zijn schot met de hand gestopt en Vlaanderen mocht van elf meter raak schieten, 4-1. De gast heren wisten echter in de zelfde mi nuut een grandioze misser in de ach terhoede uit te buiten en het was 5-1. Even voor tijd werd het zelfs nog 6-1 toen de hele verdediging bij een voorzet van links bleef staan omdat de bal ver achter de doellijn was toen de voorzet werd gegeven. Appelleren hielp niet en het was 6-1. Ter veront schuldiging van de scheidsrechter zij hierbij opgemerkt dat de lijnen op het veld er niet waren of niet te zien wa ren! Rest ons nog te vermelden dat Ku lan het in deze wedstrijd zonder Faber en Slotboom moest doen, van wie voor al de laatste op de stopperspilplaats wel heel erg werd gemist. NIEUWS VAN v.v. MUSKETIERS Vrijdagavond j.l. organiseerde de ont spanningscommissie van de voetbalver eniging Musketiers een klaverjasavond voor leden en belangstellenden met als doel de onderlinge banden te verstevigen. De organisatoren hadden op een flinke deelname gerekend; maar werden enigs zins teleurgesteld want slechts 12 kaart- lustigen kwamen opdagen. Na een zware kaartstrijd bleek dat J. J. v. Lienden de meeste punten verzameld had, 2 werd Corn. Henzen, 3 Gijs Henzen, 4 F. Hoek stra. 5 W. v. d. Scheur, 6 K. v. Zetten. Inmiddels is men ook weer begonnen met de veldtraining om te wisselen voor zaaltraining in het gymnastieklokaal van de Ol. „Rijnschool". Bij gebrek aan veld- verlichting wordt dus ook hier van de nood een deugd gemaakt. UITSLAG VERLOTING De uitslag van de verloting gehouden door het jubileumcomité „Oranje-Wit 30 jaar" luidt: centrifuge nr. 853, elektr. kof fiemolen nr. 102. Verder zijn er prijzen gevallen op de nummers: 31, 35, 101, 102, 106, 114, 129, 191, 207, 210, 328 330, 333, 335, 350, 376, 451, 454, 574, 589, 663 787 380, 469, 617, 809 398, 476, 644, 853 415, 479, 646, 966 De prijzen kunnen afgehaald worden bij J. W. Looyen, Veenendaalsestraatweg 11a Toch bleef DVSA duidelijk de meerdere en was voortdurend voor het DEV-doel te vinden. Na 25 min. volgde een slechte uittrap van de DEV-doelman. Midden voor Blankenstijn ving de bal op en knalde onhoudbaar DVSA naar 0-2. Hierna ging de strijd een tijd lang vrij wel gelijk op. Op gelukkige wijze kwam DEV 5 min. voor de pauze aan een doel punt. Bij een schot van verre afstand werd de DVSA-keeper het uitzicht be lemmerd en via de paal vloog de bal in het doel 1-2. Met deze stand kwam ook de rust. Na de hervatting trok een fel DEV di rect geheel in de aanval. DVSA kreeg het nu zwaar te verduren. Met kunst en vliegwerk kon onheil worden voorkomen. Het karakter van de strijd werd nu in eens veel harder. DEV wilde ten koste van alles de achterstand wegwerken. DVSA weerstond deze stormloop. Na 8 minuten brak rechtsbuiten Jan Buis al leen door en met een schitterend schot bracht hij DVSA op 1-3. In de volgende minuut ging Blankenstijn er op de lin kervleugel tussenuit en schoot vervol gens hard op het doel. Op het laatste mo ment snelde rechtsbuiten Jan Buis toe en tikte de bal onhoudbaar langs de ver geefs vallende DFV-keeper 1-4. DEV voelde zich een geslagen ploeg, doch kon de nederlaag moeilijk verwerken. Er ont stonden na dit doelpunt vele botsingen met als gevolg een daling van het spel- naren op het modderige veld, waar geen bal op te stuiten was, niet goed uit de weg konden en keer op keer onderuit gingen. Bovendien stond er een zeer harde wind die goed spel zeer moeilijk maakte. Door een grotere routine bleven de Utrechtenaren beter op de been, en werd er aanval op aanval op de RHC- veste ondernomen. In het begin kon de doelman nog enige gevaarlijke schoten keren, doch na tien minuten viel reeds het eerste UHV doelpunt. Het over wicht van de gastheren hield tot de thee aan en leverde hen nog drie doel punten op. Na de rust probeerde RHC, nu ge sterkt door de wind in de rug, terug te komen. Het wilde echter niet vlot ten, waardoor UHV zijn voorsprong zelfs tot 5-0 kon vergroten. Het over wicht van UHV werd wat minder toen RHC zich iets los kon werken. Met twee mooie doelpunten van Frank Hoefsloot werd de achterstand tot 5-2 teruggebracht. Hiermee hadden de Rhenenaren hun kruit echter verschoten en verloren uit eindelijk met 8-2. Het is te hopen, dat a.s. zondag, wanneer RHC zijn eerste thuiswedstrijd op Candia tegen Achil les 3 speelt, Vrouwe Fortuna de wit- blauwen iets gunstiger gezind is. 2e klasse A. KNVB z.m.c. Spakenburg 4 NDSM 4 Heerjansdam 4 Zwart Wit '28 3 's-Gravenzand. s.v4 Genemuiden 4 Huizen 3 SHO 3 SSS 4 Ter Leede 4 ZCFC 4 DOVO 4 Apeldoorn 3 3e klasse Oost z.m.c. Go Ahead K3 Nunspeet 4 Elb. s.c3 Be Quick 'Z8 3 WVF 3 Bennekom 4 Sparta '57 2 Vroomshoopse Boys 3 DOS '37 3 Owios 3 VRC 4 2e klasse B. KNVB z.m.c. 7 Quick Boys 4 6 6 CSCA 4 6 6 GVVV 4 5 4 IJsselmeervogels 4 5 4 Noordwijk 4 5 4 Excelsior '31 3 3 3 Voorwaarts 3 3 3 Kozakken Boys 3 3 3 Zwaluwen V2 2 3 SDCP 2 2 3 Zuidvogels 3 2 2 Hoogvliet 4 2 0 Enter Vooruit 4 0 le klas B. Zondag 6 Minerva 4 5 6 De Meern 4 5 5 Maarssen 3 4 5 Bunnik 3 4 4 MSV '19 3 4 4 DVSA 4 4 2 R.K. Stormv4 4 2 Wijk bij D5 4 2 Rhenus 3 2 0 DEV 3 2 0 Voorwaarts 4 2 AFD. UTRECHT ZATERDAG le klas VVJ 3 6 VVVM 4 6 NSC 4 6 Montfoort 4 6 SDVB 4 4 Hierden 2 2 Posta 3 2 De Merino's 4 2 Or. Leeuwen 4 2 YFC 4 2 Lopik 2 1 Chefana 2 1 3e klasse A: Hulshorst 3 6 Tersch. B4 5 Rood Wit 4 5 Kulan 4 4 Sova 2 3 Stroe 4 3 Veense B3 2 Hoevelaken 1 0 EFC '58 3 0 2e klas A. TOV 4 Valleivogels 4 Vel. Boys 3 Scherpenz4 Veslaco 4 SVP 2 Dolderse B4 Musketiers 3 Posthoorn 2 NSVS 4 DEV 4 3e klasse B. Advendo DVSA Soesterberg S.C. Rhenen Rubo Woudenberg Valkenheide Bunnik SVMM Beverweerdse B.

De Vallei | 1963 | | pagina 3