Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken VEWIBET0-5 begint vorm te krijgen! Let Voor de KANTONRECHTER Vrijdagmiddag a»s* officiële opening De hallen Voor tonnen krediet verleend voor verbetering en aanleg van wegen Vergunning „De Batterijen" eindelijk verleend Nederlandse meisjes houden het bij de Nederlandse jongens 37e JAARGANG WOENSDAG 9 OKTOBER 1963 Nr 80 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude - Scherpenzeel De inrichting Nieuws uit de omgeving LEI,,, OP DE BLÜVENDE SERVICE VRN uw HOORTOESTEL erkend lid Metaalwarenfabriek „Ostara" geliquideerd Voormalig fort mag uitsluitend camping worden OPENBARE ORDE Lang gewacht Dodelijk ongeval op fietspad Kerkewijk Oprichting Hockeyclub thans een feit VAN ZIEKENHUIS NAAR CEL „Integratie" werkt niet snel in de liefde ELST EDERVEEN RENSWOUDE WAGENINGEN A. van Galen 25 jaar bij NCRV Wat nu weer MULDER H00FDSTR.54 TEL:3184 NAAST DE APOTHEEK VEENENDAAL Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bQ de agentschappen van „De Vallei" In plaatsen van verschoning VALLE ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpriJzen op aanvraag Minimum per advertentie 5,— Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 25 cent De jubileum Industrie- en Handelsbeurs „Vewibeto-5" in Veenendaal begint met de dag méér vorm te krijgen. Het is op het ogenblik nog een mierenhoop van zagende, kloppende en schilderende mensen in blauwe en groene overalls, zodat de buitenstaander zich met verbazing afvraagt hoe het mogelijk is dat men dit allemaal op tijd klaar krijgt. De organisa toren kennen wat dat betreft, geen enkel pardon: wanneer burgemeester IIazenbe,rg vrijdagmiddag om half vier zijn ope ningstoespraak zal beginnen moeten de standhouders kant en klaar zijn. Geen wonder dat er thans van 's morgens vroeg tot 's avonds laat een koortsachtige bedrijvigheid heerst. De deur van het „beurs-bureau" waar de heren Van de Lustgraaf en Van Schuppen plegen te bivakkeren, staat geen ogenblik stil. Er moet ontwoord gegeven worden op duizend-enéén vra gen en, om het op zijn oud-hollands te zeggen, men moet wel een hoofd hebben als een ijzeren pot om dit allemaal te kunnen verwerken én oplossen. Ondanks al die bijkomstigheden komt het binnenste van de vier expositiehallen met het uur dichter bij de uiteindelijke opzet. Hoewel het merendeel van de bouwers en inrichters tot het sterke geslacht be horen, zjjn er hier en daar ook rappe vrouwenhanden bezig om de stands zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Eigen lijk zou het grote publiek nu al in de gelegenheid moeten zijn om eens een kijkje bij de opbouw te komen nemen. Des te groter zou ongetwijfeld de waardering voor de deelnemende standhouders zijn wanneer men het geheel afgewerkt in ogenschouw neemt. komen om aan alle opdrachten te vol doen. Overigens: de verwachtingen van „nummero 5" zoals deze beurs in geburgerd raakt, zijn hoog gespan nen! Ieder doet zijn en/of haar uiterste best om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Door de enorme vlucht van de moderne communicatie-middelen zo als radio, televisie en film, is Koning Klant vandaag aan de dag kritisch en veeleisend geworden. Terecht, vinden de standhouders, en (vervolg op pag. 2) De fa. Bocke - intussen een goede bekende van de Veenendaalse midden stand - heeft het gepresteerd om de vier expositiehallen binnen vijf dagen tijds op te leveren. Vóórdien deden de hallen dienst op een beurs in Hengelo vanwaar ze via de spoorwegen naar Veenendaal zijn overgebracht. Hoewel het personeel van deze on derneming door de praktijk geleerd heeft binnen de kortst mogelijke tijd een dergelijke hal op poten te zetten volgens het zogenaamde „bouwpakket systeem", is het vanzelfsprekend niet zó eenvoudig. Er moet bijvoorbeeld rekening ge houden worden met leidingen voor water en electriciteit. Bovendien moesten bepaalde oppervlakten ex tra verzwaard worden omdat de deelnemende industrieën met „kar dinale" machines voor de dag ko men. Zoals gezegd: wie op het ogenblik een kijkje in de hallen neemt, krijgt de indruk dat er totaal geen organi satie is. Er zit, zo op het eerste gezicht, geen enkele lijn in, maar bij nadere beschou wing komt men tot de ontdekking dat er geen spijker onnodig in het hout wordt geslagen. Opvallend is dat de meeste stand houders zélf hun stand opbouwen en inrichten. Natuurlijk lopen er ook spe cialisten rond die vaak handen tekort ZEIST Een mobiele colonne van on geveer zevenhonderd BB-militairen of zo men wil militaire BB-ers, komt vandaag bij wijze van herhalings oefening in Zeist een op grootse wijze in scène gezette ramp bestrijden. Zo zullen er o.a. tweehonderd gewonden verzameld, behandeld en geselecteerd moeten worden. RENKUM De gemeente Renkum wordt geen watersportcentrum. B. en w. hadden de raad namelijk een plan voorgelegd tot aankoop van de Ro- sande-polder om er een watersport- oord van te maken. Het plan werd door de raad verworpen met 12-11 stemmen. DOORN Het toeristen-seizoen is voor Doorn redelijk verlopen. Het aantal bezoekers aan Huize Doorn bedroeg 93.000 (zelfde als vorig jaar) en het natuurbad Woestduin profiteerde van het goede juliweer waardoor het op 99.400 bezoekers kwam (vorig jaar 65.700). PUTTEN In Putten zijn de slachtoffers van de oktober-razzia 1944 herdacht. Toen werden 600 mannen weggevoerd eerst naar het kamp Amersfoort en vandaar naar concentratiekampen in Duitsland. Slechts enkelen keerden terug. EDE Het wegenbouwbedrijf n.v. Bruil zijn een aantal belangrijke wegen bouwwerken gegund, voor een totaal bedrag van 5.090.125, Qn£Sw? Voor de bij de gemeentebegroting 1964 aangekondigde werken op het gebied van aanleg en reconstructie van wegen, hebben b. en w. kredieten aan de gemeenteraad gevraagd. In de vergadering van donderdag j.l. is hierover beslist. Allereerst is er de verbetering en reconstructie van Mulderslaan, Emmalaan, Prinsesselaan-zuid en Koninginnelaan-zuid. De Mulderslaan zal worden verbreed van 5 tot 7 meter met 1.50 meter brede trottoirs. De verandering van de Emma laan zal bestaan uit verbreding van de bestaande rijweg van 5tot 7 meter met tussen de Nieuweweg en de Prin- sesselaan-zuid aanliggende trottoirs van 1.50 meter en tussen de Prinsesselaan- zuid en de Koninginnelaan-zuid aan liggende groenstroken van 2 meter met daarachter liggende trottoirs van 1.50 meter. De Prinsesselaan-zuid, thans 4m. breed, wordt 7 meter, ook met 1.50 m. brede trottoirs. Ook de rioleringen zul len worden vernieuwd. Van de Konin ginnelaan-zuid zal alleen de bestaande rij wegverharding worden verbeterd. De kredietaanvraag voor grond- en rioleringswerken in De Engelenburg (tweede fase) omvat het aanleggen van de geprojecteerde hoofdriolen en grond werken voor de toegangswegen. Tussen de Rembrandtlaan en de spoor lijn Amersfoort-Kesteren zal een rijweg van 9 meter breed worden aangelegd met groenstroken aan beide zijden, evenals rijwiel- en voetpaden van 2.50 meter. Dit gedeelte sluit aan op de Westersingel. Het gedeelte van deze verlenging van de Westersingel tussen spoorlijn en omleidingskanaal houdt in een rijweg van 9 meter met groenstro ken van 4.50 meter breed en aan de westelijke zijde een rijwielpad en een een voetpad van 2.50 meter. Het laatste noordelijkste stuk van de verlengde Westersingel tot aan het Panhuis be staat uit een rijweg van 9 meter met groenstroken breed 3 meter en even eens aan de westelijke kant een rijwiel en voetpad, elk van 2.30 meter breed. Tenslotte staan op stapel de ver- PERSONEEL INMIDDELS ONDER GEBRACHT BIJ ANDERE BEDRIJVEN De Metaalwarenfabriek „Ostara" aan het Verlaat te Veenendaal is geliquideerd en zal over een maand geheel opgeheven z(jn. Aanleiding hiertoe is volgens de directie het constante personeelsgebrek, terw(jl ook enkele andere interne aan gelegenheden als oorzaak worden ge noemd. Het bedrijf werd in 1954 te Utrecht op gericht en verhuisde begin 1960 naar Vee nendaal. De personeelssterkte groeide op zeker moment uit tot bijna veertig man. Inmiddels zijn zij allen ondergebracht bij andere bedrijven, terwijl het pand met een maand leeg zal komen. Men is van plan het te verkopen en naar verluidt zou er reeds een soortgelijk bedrijf uit Leeuwarden belangstelling voor hebben. lenging van de Kanaalweg, een rijweg van 7 meter breed en aan de zuidzijde een voetpad van 2.30 meter breed en een weg tussen de sportvelden van het complex Panhuis, een rijweg van 6 meter met groenstroken van resp. 2 en 7.05 meter. Het geklop en geha mer in de beurshal len is momenteel niet van de lucht. Er wordt hard gewerkt om vrijdag op tijd klnar te zijn. BOERDERIJ STRUIKELBLOK BIJ VERLENGING WESTERSINGEL Bij de behandeling van het voorstel tot verlenging van de Westersingel, in de raadsvergadering, bleek dat het niet mogelijk is de Westersingel bij de Dijkstraat te laten beginnen. De huidi ge Westersingel bestaat slechts uit een zgn. bedieningsweg. Een boerderij ter plaatse vormt volgens wethouder De Ruiter voorlopig een struikelblok. De brede Westersingel begint dus pas bij het Rembrandtpark en vandaar zal men de nieuwe singel kunnen op draaien. BEDANKT VOOR BEROEP Ds. D. v. d. Berg, ned. herv. predikant te Veenendaal, heeft voor het op hem uitgebrachte beroep naar 't Harde (Velu- we) bedankt. Na jaren van contracteren, tekeningen maken en besprekingen houden, is thans aan de heer W. Wassink te Ederveen vergunning verleend om van het noordelijke deel van „De Batterijen" (langs de spoorlijn Utrecht-Arnhem) een camping te maken. Hoewel het in de bedoeling van de initiatiefnemer lag het terrein tot dag-recreatie in te richten zodat de bevolking in deze streek er direkt profijt van zou kunnen trekken, is dit door de betrokken instanties niet toegestaan. Het voormalige fort mag uitslui tend dienen to camping. Op de vraag waarom dag-recreatie niet toegestaan werd, gaf een functionaris van de Ned. Kampeerraad het volgende com mentaar: „Uit het oogpunt van openbare orde en toezicht is het niet gewenst van dit terrein dagrecreatie te maken. Dit be sluit is genomen in overleg met ver schillende instanties. Zij (de instanties) achtten De Batterijen uitermate ge schikt voor camping als een soort steun punt voor een gebied waar nog wei nig is. Bovendien is de kampeergele genheid buiten de Stichtse Heuvelrug beperkt." De heer Wassink zei verheugd te zijn, dat de vergunning eindelijk is afgekomen. „Er zitten echter nog tal van haken en ogen aan die een nadere bespreking ver gen. Wanneer alles vlot verloopt van de zijde van de autoriteiten des te eerder zullen de plannen gerealiseerd kunnen worden". Over het niet toestaan van dagrecreatie kon de heer Wassink niets meedelen. „Dit is mij van hogerhand opgelegd" zo zei hij. Uit betrouwbare bron vernamen wij dat het contract tussen de initiatiefnemer en de Dienst der Domeinen (eigenaresse van de grond) tamelijk scherp en eenzijdig op gesteld zou zijn. PRACHTIGE OPBRENGST BAZAR De bazar van het Leger des Heils, die vorige week werd gehouden heeft het mooie bedrag van 1.769,35 opge bracht. Namens de officieren wordt de gehele burgerij dank gebracht voor de verleende medewerking. Een verheu gend verschijnsel is dat het eindresul taat ieder jaar hoger is geworden. Bij een verkeersongeval, zater dagavond om kwart over elf op het rijwielpad van de Kerkewijk, is de 50-jarige mevrouw R. uit Veenendaal om het leven geko men. Zij Iaat een gezin na van zes minderjarige kinderen. Dit tragische ongeval gebeurde ter hoogte van de Frisiafabrieken. Ter plaatse reed de bromfietser J. v. d. K. uit Wageningen met zijn verloofde achterop over het fietspad. Voor hem fietste mevr. R. met achterop een kind. Omdat de bromfietser haar wilde pas seren gaf hij een belsignaal, waarop de vrouw zoveel mogelijk rechts ging rijden. Op het moment dat v. d. K. haar inhaalde, zwenkte zij plotseling weer naar links, waardoor de sturen in el kaar raakten. Mevr. R. en het kind dat achterop zat kwamen hierdoor ten val. In allerijl werd de vrouw overgebracht naar het Julianaziekenhuis, waar zij vrij kort na aankomst overleed. De plannen welke reeds geruime tijd bestonden om tot oprichting van een hockeyclub te komen in deze streek, z(jn thans gerealiseerd. Er is namelijk een hockeyclub op gericht met de toepasselijke naam „De Salamanders" met o.a. in het voorlopig bestuur de Veenendaalse doktoren Ver beek en Bisschop alsmede de heer Ho- gendoorn. De ruim 30 leden komen ook van buiten Veenendaal en men is thans bezig met de opstelling van de statuten. De eerste wedstrijd wordt zaterdag 12 oktober a.s. gehouden tegen Ede op het voetbalterrein van Veenendaal aan de Bergweg. Nieuwe leden uit de ge hele omgeving zijn vanzelfsprekend hartelijk welkom. De twee vrienden - De P. uit Lunteren en v. d. M. uit Ede - waren zondagavond naar een feestje geweest. Het was al vrij laat geworden toen ze met z'n tweeën de brom mer van De P. beklommen om zich huiswaarts te begeven. Alles ging goed totdat De P. met zijn benevelde brein ter hoogte van de Panter tegen een afras- teringspaal botste. Na de „vrije val" scheen De P. er het ergst aan toe te zijn, al thans de behandelend arts vond het beter de man naar het zie kenhuis te laten overbrengen. De dienstdoende arts in het zie kenhuis had al gauw door dat hier alleen maar sprake was van „oorzaak drank", zodat De P., die wellicht op een heerlijk wit zie kenhuisbed had gehoopt, nog geen kwartier later zijn roes moest uitslapen in de cel van het politiebureau De Australische minister voor Immigratie, Alex R. Downer, constateerde on langs, dat het met de integratie van de immigranten, in bijzonder ook met de Nederlanders, goed gaat. Een derde van de 34.000 immigranten die in het afge lopen jaar in Australië trouwden, verkozen zich een Australische bruid of brui degom en daarover was de minister zeer verheugd. „Het betekent, dat we op weg zijn een homogene natie te worden", vond de minister. Helaas stellen bij nadere beschou wing de cijfers de minister voor de immigratie niet zo in het gelijk, als hij dat wel zou wensen. Daar zitten nog vele haken en ogen aan die immi granten-trouwerij, aan beide kanten vast. Dat wil zeggen, bij de meisjes en de jongens en bij de immigranten en de Australiërs. Misschien dat het „een derde" zo zon der meer wel prettig klinkt, doch bij beschouwing der cijfers blijkt, dat niet minder dan bijna zesduizend immigran ten-bruiden en -bruidegoms geboren zijn in het United Kingdom en Ierland en dat aantal slokt dus al meteen de helft van de 11.559 immigranten op, die volgens de minister met de Austra lische meisjes en jongens zich hadden verzoend. En dan is er niet zoveel Ds. STEKELENBURG BEROEPEN De Ned. Herv. predikant, ds. Steke lenburg te Eist, heeft een beroep ont vangen naar de Herv. Gem. van Mas tenbroek. BEJAARDE BROMFIETSER UIT DE KOERS Vrijdagmorgen raakte de bejaarde bromfietser v. R. uit Eist op onver klaarbare wijze van het rijwielpad op de rijbaan en botste daar tegen de per sonenwagen van de heer K. eveneens uit Eist. Deze laatste was juist bezig een langs de weg staande vrachtwagen te passeren, zodat hij de bromfietser niet meer ontwijken kon. De 80-jarige hield aan deze minder prettige erva ring een gebroken neusbeentje over. Ds. SCHIPPER ONTVING BEROEP Ds. K. Schipper, Ned. Herv. predi kant te Ederveen ontving een beroep naar de Hervormde Gemeente te IJs- selmuiden bij Kampen. SPREEKBEURT Voor de Oud Ger. Gem. te Ederveen zal a.s. vrijdagavond 11 oktober om half acht voorgaan de heer Kamp uit Utrecht. BAZAR ROODE KRUIS De afdeling Renswoude van het Ne derlandse Roode Kruis zal op vrijdag 22 nov. en zaterdag 23 nov. a.s. een bazar houden in het gebouw „Reho- both". In de komende weken zullen huis-aan-huis giften in natura worden ingezameld, die als prijzen kunnen dienen voor de vele attracties van deze bazar. Het bestuur vertrouwt erop, dat alle inwoners van Renswoude zullen meewerken om er een succes van te maken. Hier is men druk bezig met de grote bloemenstand, waar mee de bezoeker di rect al bij binnen komst wordt gecon fronteerd. Aan Van G., monteur te Veenendaal, werd vrijdag voor het Wagenings kan tongerecht ten laste gelegd, dat hij het portier van zijn auto geopend had, terwijl een andere auto bezig was hem te passe ren. Ik heb het portier wel geopend, ver klaarde Van G., maar niet meer dan tien of twintig centimeter. Mijn buitenspiegel stond niet goed afgesteld en daarom wil de ik op deze manier kijken of de weg vrij was. Als dit juist is moet de andere auto wel op heel korte afstand langs u gere den zijn, merkte de officier van justitie op. De bestuurder daarvan heeft volgens het proces-verbaal verklaard, dat ver dachte plotseling midden op de rijbaan stopte. Hij kon er nog maar juist langs komen, maar raakte het portier toen dit nagenoeg geheel geopend werd, wist rechter v. d. Brand. Het afremmen gebeurde in het ge- heel niet plotseling, protesteerde Van G. De versnelling van mijn wagen werkte niet goed en daarom heb ik de wagen langzaamaan tot stilstand gebracht. De officier, mr. Ellens, was bereid tien gulden beneden het transactiebedrag te blijven en eiste 40,of 8 dagen. Rechter v. d. Brand hield het echter op de 50,waarvoor verdachte de zaak had kunnen schikken. De 18-jarige scholier Van de H. uit Wa geningen was op de Beatrixlaan in zijn woonplaats met de personenauto van zijn vader van de rijbaan geraakt en vervol gens tegen een boom en een lichtmast ge botst. Ik ben een paar seconden de kluts kwijt geweest. De volgende dag moest ik een examen afleggen en het zullen dus wel zenuwen geweest zijn, veronderstelde de jeugdige verdachte. Ik voelde 't niet aankomen; ik zat zomaar opeens tegen die boom. Ik heb zoiets wel eens vaker. Dan moet u niet gaan rijden, vond mr. v. d. Brand. U had wel een dodelijk ongeval kunnen veroorzaken op deze ma nier. U moet wel een flinke snelheid ge had hebben, meende de officier. Er was Z000,— schade, de beukeboom lag onder steboven en de lichtmast was verbogen. Twee tellen voor het ongeval had ik nog op mijn meter gekeken. Ik reed toen 25 km per uur, antwoordde Van de H. Een getuige heeft verklaard, dat u 30 tot 35 kilometer reed, dus dat scheelt niet zoveel, zei rechter v. d. Brand. Een kunststuk om dan zoveel schade te krijgen, vond de officier die daarna te gen Van de H., die op 27 april zijn rij bewijs haalde, een boete van 50,of 10 dagen. Rechter v. d. Brand was van oordeeld, dat voor deze overtreding eigenlijk een strengere straf gegeven diende te worden. In verband met v. d. H's leeftijd en de eigen-risicoschade van de overigens all-risk verzekerde auto liet hij het bij de geeiste 50,—. (zie verder pag. 2 tweede blad) ruimte meer voor optimisme, gezien de totaal trouwcijfers. „HOLLAND BOVENAAN" Niettemin staan de Nederlanders bo venaan het lijstje wat de „integratie" op huwelijksgebied betreft. Want zij vormen met 874 „gemengde huwelijken" het grootste aantal. Dan volgen de Italianen met 772, Duitsers met 617, waarna Grieken, Polen enz. het tot slechts enkele honderden brengen. Het Nederlandse cijfer spreekt dui delijker tegenover dat der Italianen, omdat het aantal van laatstgenoemden in Australië welhaast tweemaal zo groot is als dat van de Nederlanders. Er werd verder geconstateerd, dat 46 procent van het aantal Nederlanders die in Australië huwden, jongemannen betroffen die een Australisch meisje naar het altaar voerden. Hoe moeilijk de Italianen daartoe komen blijkt ook uit het feit, dat slechts 26 procent van het aantal huwenden „jongemannen" betrof en veelal meest donker-ogige en donker-harige Italiaanse schonen een Australiër hadden weten te verschal ken. „HANDSCHOENTJES Waarmee het onderwerp nog niet is uitgeput en ook de cijfers verder on aantastbaar zijn. Want, uiteraard zijn daarin niet begrepen de diverse „hand schoentjes", de jongemannen die dus hun vrouw uit eigen land, importeerden en evenmin het aantal vrijgezelle im migranten dat naar hun vaderland reis de om daar hun geliefde te vinden of te halen. En dus heeft minister Downer minder reden om optimistisch omtrent zijn „integratie-cijfers" te zijn, dan hij bij de toelichting daarop was. Uiteindelijk „loopt" het niet zo hard met de trou werij. Hetgeen ook weer niet zo onbe grijpelijk is. MEISJES TEKORT Een klacht welke allerminst nieuw Is wordt nog steeds gehoord: „we komen hier meisjes tekort". Niet dat als be volkingsverhouding de Australische sexe-schaal uit het evenwicht zou zijn, daar niet van. Het meisjesprobleem zit in de Immigrantenjongens. Een Neder landse geestelijke heeft jaren geleden eens uitgeroepen: „Stuur ons een schip met meisjes." Merkwaardig genoeg, heeft men die roep in Italië gehoord en er ook gevolg aan gegeven; kort geleden arriveerde een schip met meis jes. Ze waren zó weg; bruidegoms in spé te over. Er was vreugde in het Italiaanse kamp. Want, dit moet wor den vastgesteld, in het algemeen ge sproken zijn die Italiaanse vrijgezellen allerminst favoriet bij de Australische meisjes. Daar wijzen de cijfers ook wel op. (Zie verder pag. 2) De oud-Veenendaler, de heer A. van Galen, herdacht op 4 okt. j.l. het feit dat h(j 25 jaar geleden in dienst trad b(j de NCRV te Wageningen. Ter ge legenheid van dit jubileum werd een receptie gehouden in Junushof. De jubilaris is in Veenendaal geboren en kwam op 19-jarige' leeftijd bij de NCRV in dienst. In deze kwarteeuw klom hij op tot zijn huidige positie: hoofd van de Financiële Dienst. Sinds enkele jaren is hij tevens CHU-raads- lid in de gemeente Wageningen. #De bijna drie miljoen Amerikaanse militairen krijgen gemiddeld een sa larisverhoging van ruim 14%. #De werkvrouw van de gearresteerde Zweedse spion Wennerstrom krijgt als beloning een bedrag van 18.000,-. Eén denneboom van een bepaald soort levert materiaal voor vier duizend paar dameskousen. ■H- In Oostenrijk is de grootste water krachtcentrale van midden-Europa in gebruik genomen. Het heeft een capaciteit van 189.000 kilowatt. Bij de verplichte autokeuringen ln Engeland is gebleken dat ongeveer 1% miljoen op een totaal van 5 mil joen auto's moest worden afgekeurd wegens gebreken. #Op de vraag of hij zijn bruid tot wettige echtgenote nam, antwoordde een bruidegom in Boston: „Ja, maar eerlijk gezegd zou ik haar jongere zuster liever gehad hebben". Geleerden zijn tot de conclusie ge komen dat mensen die te zwaar voor hun leeftijd zijn, óf ongelukkig óf onvolwassen zijn. 1922-1962 Assurantiekantoor Elg. R. R. MULDER Makalaar In Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1963 | | pagina 1