teAbij^t i INHALEN EN VOORBIJRIJDEN „RITMEESTERKOOR" weer terug met jaarlijks concert Heeft de onderhuurder recht op huurbeseherming Nieuwe studie van industrialisatiekansen ARAM ARAM TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 9 OKTOBER 1963Nr 80 Vóór of óp een kruising LET OP DWARSVERKEER Jan van Schuppen DE LEZER Wandelmoeheid in Eist KRONIEK VAN HET LAND Bemoedigende resultaten bij overplanting van nieren DE GROTE OPSTAND EERSTE OFFICIËLE RITMEESTER-CONCERT VAN BERTUS VAN VLIET DE MEDEWERKENDEN DE SOPRAAN DE DIRIGENT DE BARITON En toch kunt U in de veelheid van overjassen Uw eigen mo de-weg kiezen. In het geklede genre, in het vlotte sportieve of de stoere tweed voor twen Maar voor ieder: een jas om U jong in te voelen. Prij zen van 105,— tot 169, Morgen even naar: Hoofdstraat 90 - Veenendaal Telefoon 08385-2163 Zoals bepaald bij het inhalen op rechte wegen, mag alleen over de linker weghelft worden ingehaald en voorbij gereden indien het tegemoetkomen de verkeer daardoor niet wordt of kan worden gehinderd. Vóór en óp kruisingen of splitsingen van wegen moet nog meer voor zichtigheid in acht worden genomen. Daarom is er bepaald dat VOOR of OP een wegkruising of splitsing in het geheel niet over de linker weghelft mag worden ingehaald. MEN MAG VOOR OF OP EEN KRUISING HELEMAAL NIET OP DE LINKER WEGHELFT KOMEN. Dat is om ongevallen te voorkomen met uit zijwegen komend zogenaamd dwars verkeer. Wanneer u met uw auto of motor nabij een kruising over de linker weghelft een auto zou inhalen, terwijl er op dat moment van rechts een auto nadert, dan ziet u, tien tegen een, die auto niet komen. Wanneer hij dan nog, voorrang hebbende, in uw richting afslaat is de statistiek van verkeersonge vallen er weer met een gestegen. Ook het van links komende ver keer dat in uw richting afslaat wordt ernstig gehinderd wanneer u zich dan op de linker weghelft bevindt. Er is hieromtrent één uitzondering. Dat is als rechts van u nabij het kruispunt een voertuig stilstaat zodat u over de linkerweghelft moet gaan om te kunnen passeren. In dat geval mag over het linker weggedeelte worden voorbij gereden. Maar dan nog alleen onder voorwaarden dat het tegemoetkomende verkeer en het dwursverkeer niet wordt gehinderd of in gevaar gebracht. Dus wachten tot het andere verkeer weg is. Hier moet de uiterste voorzichtigheid worden betracht. Ook wanneer men zou kunnen inhalen en passeren zonder op de linker weghelft te komen, blijft dit een groot gevaar, omdat het uitzicht naar rechts meestal te gering en de snelheid dikwijls te hoog is om, zonodig, nog tijdig voorrang te kunnen geven. Daarom HAAL NOOIT IN OP KRUISPUNTEN. Vergeet niet dat kruispunten 30 maal gevaarlyker zijn dan rechte wegen. Het verkeer komt daar zo van alle kanten, zo plotseling Is het u duidelijk wat het wil zeggen als men daar eikaars weghelft gaat berijden? Goed inhalen en voorbijrijden vormt een belangrijk deel van goed be sturen. Laat zien dat u weet hoe het moet. VOORZICHTIGHEID GEEFT MEER VEILIGHEID mevrouw Veenman Beller onderrichtte hem in zang, terwijl Anton Overkamp en S. Schellink hem de kennis van koordirectie bijbrachten. Maar de artsen merken op dat iji een van de twee gevallen waarin de bloed groep van de donor en de patiënt bij alle proeven identiek waren, de trans plantatie werd bedreigd door een acute afstoting. Dit kon slechts door een zeer krachtige behandeling worden voorko men. procedure tegen de huurder aanhangig met de bedoeling het te verkrijgen vonnis tegen de onderhuurder te laten execute ren. Hij betoogde, dat de huurder bewil ligd had in de beëindiging van de huur van het gehele huis, doch nalatig was ge bleven de benedenverdieping met garage en tuin ontruimd op te leveren. De kantonrechter overwoog evenwel, dat de huurder met bedoelde huurbeëindiging ingestemd had ten einde de onderhuur der van zijn recht op huurbeseherming te beroven. De kantonrechter zag in clcze ontrui mingsvordering een misbruik van rechten en wees haar als ongerechtvaardigd af. MISBRUIK VAN OPZEGGINGSBEVOEGDIIEID In het volgende geval had A een be drijfspand te Eindhoven verhuurd aan een N.V., die op haar beurt onderver huurd had aan een vennootschap onder firma. Op een gegeven ogenblik werd de huur door A aan de N.V. en de onderhuur door de N.V. aan de firma opgezegd. Hierna verzocht A de kantonrechter de N.V. tot ontruiming te veroordelen we gens geëindigde huur en de firma te ver oordelen deze ontruiming te gehengen en te gedogen. De N.V. gaf toe, dat de over eenkomsten van huur en onderhuur ge ëindigd waren; zij was van oordeel, dat over de onderhuurder wellicht contract breuk, nopende tot schadevergoeding. Aan de onderhuurder is echter tegenover de verhuurder geen zelfstandig recht op huurbeseherming gegeven. De onderhuurder kan dus door de ver huurder tot ontruiming worden gedwon gen, behoudens de mogelijkheid van vor dering krachtens de Woonruimtewet. Dit wordt evenwel anders, indien in zulk een geval sprake zou zijn van sa menspanning tussen verhuurder en on derverhuurder waarvan de aanwezig heid te dezen door de rechtbank in het midden gelaten was waarbij de ver huurder zonder enig in redelijkheid te respecteren eigen belang de huur in over leg met zijn huurder opzegt met geen an dere opzet dan om zijn huurder te be vrijden van diens onderhuurder. Een dergelijk gebruik van de opzeggingsbe voegdheid zou immers in strijd zijn met de in het maatschappelijk verkeer beta- mende zorgvuldigheid jegens de onder huurder. Hieraan kan het feit niet af doen, dat de onderhuurder geen partij was bij de opgezegde huurovereenkomst. Een op dit misbruik van opzeggingsbe voegdheid berustende ontruimingsvorde ring is niet voor toewijzing vatbaar. Met deze motivering vernietigde de Hoge Raad het vonnis van de rechtbank. Mr. C. A. Baron B. Bcrtus van Vliet Hij verleende zijn medewerking reeds aan diverse orkesten zoals het Concert gebouworkest, het USO, het Omroep orkest, het Brabants Orkest en het Re sidentieorkest. Al met al: de „materialen" voor het komend concert klinken als een klok. Het wachten is nu alleen op hetgeen zy gaan produceren Het bestuur van de W.S.V. „De Rijn- kanters" deelt hierbij het volgende me de: Tot haar spijt ziet zij zich genood zaakt bovengenoemde vereniging per 14 oktober a.s. wegens gebrek aan ani mo bij de leden, op te heffen. Hiermede blijkt weer eens dat ook deze vereniging, die thans nog bestaat uit 26 leden geen wandelgroep (is 12 personen) meer op de weg kan bren gen. Het bestuur had zich uitermate ingespannen om deze vereniging in stand te houden, door o.a. het rond brengen van een courant, organiseren van oliebollenacties, ophalen van oud papier enz. om de financiële moeilijk heden hiermede op te lossen en deze gelden gedeeltelijk te besteden aan het kopen van een nieuwe verenigingsvlag en uniformen, het maken van trips per bus naar diverse plaatsen om te wan delen. Hiervoor was dus steeds geld, maar geen animo van de leden. Wanneer het bestuur tot diep in de nacht vergader de om de telkens terugkerende moei lijkheden te bespreken, en men weer meende dat het bij een volgende tocht weer zou draaien bleek er steeds weer geen animo bij de leden aanwezig te zijn. Derhalve zijn zij nu tot haar grote spijt genoodzaakt, om wanneer er dus uit de bevolking van Eist geen per sonen komen die het huidige bestuur met haar moeilijkheden terzijde willen staan, de verplichtingen ten aanzien van deze vereniging op te heffen. Het is heel jammer dat dus deze vereni ging, zuiver wegens gebrek aan be langstelling, wordt opgeheven. Even tuele gegadigden kunnen zich opgeven bij één der onderstaande personen: J. v. Veenendaal Mej. E. de Jong A. A. v. Erven J. Vermazen A. M. v. d. Oosterkamp De nieuwe minister van economische zaken, prof. Andriessen, is van plan het in dustrialisatiebeleid in Nederland aan te passen. De minister meent, dat het zo lang zamerhand tjjd wordt de door de vorige regering gevolgde beleidslijnen nog eens op hun waarde te toetsen. HU heeft daarom zyn deskundigen opdracht gegeven een on derzoek in te stellen naar de manier, waarop het beste een verantwoorde spreiding van de industrie over het gehele land kan worden nagestreefd. Het doel van de in dustrialisatie is steeds tweeledig geweest. Spreiding van industrie moet in sommige gebieden werkloosheid voorkomen. Maar industrievestiging betekent ook een zekere stimulans voor een bepaalde streek om zich te ontwikkelen tot een verantwoord so ciaal geheel. Beroep op huurbeseherming kan men alleen doen jegens degene, van wie men gehuurd had. Na het einde van de huurovereenkomst heeft de gewezen huurder recht op huurbeseherming jegens de verhuurder. De onderhuurder heeft recht op huurbeseherming jegens de onderverhuurder-hoofdhuurder. Tegenover de eigenaar kan de onderhuurder dus geen aanspraak maken op huurbeseherming. De onderhuurder staat of valt met de onderverhuurder-hoofdhuurder. Indien deze laatste vrijwillig vertrekt of tot ontruiming genoodzaakt wordt, zal ook de onderhuurder het veld moeten ruimen, indien de eigenaar dat wenst. Slechts in één enkel geval houdt de Huurwet ook rekening met de belangen van de onder huurder, namelijk wanneer de eigenaar op grond van dringende benodigdheid voor eigen gebruik de ontruiming van zyn huurder vordert. In dat geval zal de rechter de economische belangen en maatschappelijke behoeften van de eige naar moeten afwegen tegen die van de huurder en van eventuele wettige onder huurders. Op het ogenblik kent Nederland een aantal probleemgebieden, zoals bijvoor beeld delen van de drie Noordelijke pro vincies. Hier wordt de vestiging van nieuwe fabrieken gestimuleerd door premies en prijsreductieregelingen. In vele geval len moet de industrie de mensen opvan gen, die door de veranderingen in de landbouw niet meer hun bestaan in het agrarische terrein willen zoeken. Prof. Andriessen wil nu naast probleemgebie den ook zogenaamde „spreidingsgebieden" invoeren. Onder dit laatste verstaat hij Operaties waarbij nieren zijn over geplant hebben de levens van zes jon ge mensen in de Royal Infirmary van Edinburgh gered, waar een groep chi rurgen en doktoren de vooruitgang die op dit gebied wordt gemaakt bemoedi gend heeft genoemd. In een artikel in het jongste nummer van het medische blad „The Lancet" deelt de groep me de dat van de negen transplantaties die in het ziekenhuis zijn uitgevoerd, zes patiënten deze hebben overleefd. Zonder operatie zou geen van hen in leven zijn gebleven. Twee van de negen ontvingen een nier van een een-eiïge tweeling. Een van deze twee was meer dan twee jaar na de operatie goed ge zond; de ander gaat goed vooruit. Het artikel schenkt gedetailleerde aandacht aan zes van de andere patiënten; over de 7e is reeds eerder geschreven. Vijf patiënten ontvingen een nier van vader of moeder en de andere ontving een nier van een broer die geen twee ling was. Een meisje van veertien, een van de patiënten die gestorven zijn, was zo zwaar ziek dat de kansen op succes klein geweest zouden zijn ook al zou er een een-eiïge tweeling be schikbaar zijn geweest als donor. In het verslag wordt verklaard dat de keuze van donor het resultaat be slissend kan beïnvloeden. „Aangezien er geen beproefde methode voor de se lectie van donors is, hebben wij vast gehouden aan de methode om een naaste bloedverwant te kiezen die na een uitvoerig bloedonderzoek blijkt weinig, of liever nog, geen van de rode cel antigenen te bezitten waaraan het de patiënt ontbreekt." die streken, die „door een verdere in dustrialisatie een belangrijke bijdrage kunnen leveren aan de spreiding van de industrie over het gehele land, zonder dat in die streek op dit moment gevreesd zou moeten worden voor een structurele werkloosheid." Aan welke gebieden de minister denkt, is duidelijk uit de opdracht, welke hij zijn deskundigen gaf. Naast de probleem gebieden moeten zij hun aandacht beste den aan de kop van Noord-Holland, de Noordoostpolder, de IJsseldelta, de Ach terhoek, West-Brabant en Midden en Zuid-Limburg. Al deze gebieden hebben zonder tot probleemgebied te zijn ver klaard, toch hun moeilijkheden. De kop van Noord-Holland bijvoorbeeld heeft weinig industrie, terwijl men ook op an der terrein een geduchte achterstand heeft op bijvoorbeeld het nabijgelegen Westen. Voor West-Brabant gaat dit nog meer op. Al jaren schreeuwt men hier om ontwikkelingsmogelijkheden, met na me om industrie. Het grootste deel van SAMENSPANNING TUSSEN EIGENAAR EN HUURDER Het komt voor, dat verhuurder en huur der met vereende krachten een ongewenst onderverhuurder trachten weg te werken. De rechtspraak vertoont evenwel een sterke neiging de onderhuurder de hand boven het hoofd te houden, indien deze het onderspit zou moeten delven als ge volg van samenspanning tussen verhuur der en huurder. Ter nadere oriëntatie la ten wij enkele uitspraken volgen. De huurder van een huis te Amsterdam wilde een woningruil aangaan. De per soon, met wie hij wenste te ruilen, stelde evenwel als voorwaarde, dat het huis ge heel leeg zonder onderhuurders te zijner beschikking zou worden gesteld. De huur der zegde daarom zijn onderhuurder de huur op, doch deze beriep zich op huur beseherming, waartegen de huurder vrij wel machteloos stond. Vervolgens vroeg en verkreeg de huur der de hulp van de verhuurder-eigenaar. De huurder zegde aan de eigenaar de huur op en deze laatste vorderde voor de kantonrechter de ontruiming van het per ceel wegens beëindigde huur. Nu kent de Huurwet geen recht op huurbeseherming toe aan de huurder, die zelf de huurover eenkomst heeft opgezegd of uitdrukkelijk in de beëindiging daarvan heeft bewilligd. Dus werd de huurder in het onderhavige geval tot ontruiming veroordeeld. Hierop gaf de eigenaar aan de deur waarder opdracht het vonnis alleen tegen de onderhuurder te executeren en de huurder te laten zitten. De bedreigde onderhuurder wendde zich tot de president van de rechtbank, overwoog, dat voor de kantonrechter een schijnprocedure was gevoerd. Indien de kantonrechter van de juiste toedracht van zaken op de hoogte was geweest, zou hij zeker een andere beslissing hebben geno men. Tegenover de onderhuurder was een onrechtmatige daad begaan, omdat door samenspanning van eigenaar en huurder de rechten, welke de onderhuurder tegen over zijn verhuurder toekwamen, illusoir waren gemaakt. Het moet als misbruik van recht worden gezien een aldus door samenspanning verkregen vonnis uitslui tend en alleen tegen de onderhuurder ten uitvoer te leggen. Met deze motivering verbood de president het ontruimingsvon- nis anders tegen de onderhuurder te exe cuteren dan gelijktijdig tegen de huurder. SAMENSPANNING Het volgende voorbeeld laat ons een ge val van samenspanning zien, waarbij de huurder het huurbeschermingsrecht van de onderhuurder prijs gaf ten behoeve van de belangen van de eigenaar. De huurder had de benedenverdieping met garage en tuin van de door hem verhuur de woning onderverhuurd. De eigenaar wilde de benedenverdieping zelf betrek ken en verkreeg de volle medewerking van de huurder om dit doel te verwezen lijken. De eigenaar zegde zijn huurder de huur van het gehele huis op en bood hem een nieuwe huurovereenkomst aan, welke uitsluitend betrekking had op de bovenverdieping. De huurder nam het aanbod aan. Vervolgens maakte de eigenaar voor de kantonrechter te Leiden een ontruimings- de vordering voor toewijzing vatbaar was. De kantonrechter wees de vordering af. Naar zijn mening had A misbruik van recht gemaakt door de huur c/p te zeggen met het doel de firma te be letten een beroep op huurbeseherming te doen. In hoger beroep vernietigde de recht bank het vonnis van de kantonrechter en wees de ontruimingsvordering toe. Zo al van misbruik van recht sprake zou kun nen zijn bij de opzegging der huurover eenkomst, dan toch in ieder geval ten opzichte van degene, die geen partij bij deze overeenkomst is, in casu de onder huurder. De Huurwet heeft nimmer be doeld de onderhuurder in een geval als het onderhavige huurbeseherming te ver lenen. Deze bedoeling van de wetgever leidde de rechtbank af uit hetgeen de re gering in 1950 bij de behandeling van het ontwerp van de Huurwet in de Memorie van Antwoord medegedeeld heeft ten aanzien van de gevolgen, welke voor de onderhuurder kunnen ontstaan o.a. bij eventuele samenspanning tussen de ver huurder en de hoofdhuurder. Daarbij heeft de regering gewezen op de bevoegd heid van Burgemeester en Wethouders om krachtens de „Woonruimtewet 1947" ten behoeve van de bedreigde onderhuur der het gebruik van diens woonruimte te vorderen. BESCHERMING In cassatie gaf de Hoge Raad enige be schouwingen, welke op het volgende neer komen. Een verhuurder, die zijn huurder niet langer in het genot van het gehuur de wenst te laten, kan dit niet bereiken door opzegging van de huurovereenkomst. De huurder heeft immers recht op huur beseherming. Slechts in de door de Huur wet genoemde gevallen kan de verhuur der ontruiming eisen. De bescherming van de huurder geldt eveneens voor de onderhuurder in diens verhouding tot de onderverhuurder. De onderverhuurder dient de overeen komst van onderhuur jegens de onder huurder te goeder trouw na te komen. Deze nakoming kan voor de onderver huurder de verplichting inhouden zich op huurbeseherming te beroepen, indien hem de hoofdhuur door de verhuurder wordt opgezegd. Laat de onderverhuurder in een dergelijk geval na zich op huurbeseher ming te beroepen of zegt hij zelf zijn hoofdhuur aan de verhuurder op en stelt deze laatste alsdan een ontruimingsactie in, dan pleegt de onderverhuurder tegen- HET LEVEN GAAT VERDER IN HUMLIKON Op 4 september j.l. werd het Zwitserse plaatsje Humlikon in diepe rouw ge dompeld door de vlieg-ramp, waarbij 43 inwoners van het dorpje om het le ven kwamen. De achtergeblevenen zijn niet bij de pakken neer gaan zitten, doch zetten de dagelijkse werkzaamhe den dapper door, daarbij geholpen door het gehele Zwitserse volk. Ook het le ger is ingeschakeld en zo kan men op de velden van Humlikon soldaten bezig zien met het rooien van bieten, een werk, dat hen beter bevalt dan exer ceren. Negen maanden na de operatie leidt één patiënt een normaal leven, is drie kilogram zwaarder geworden en 102 mm gegroeid. Een meisje van elf jaar was acht maanden na haar operatie weer terug op school; haar dieet is aan geen enkele beperking onderhevig. heid scheppen de soepele premie- en pig schijnt de minister daarbij alleen te rapport, dat de deskundigen van het mi nisterie van economische zaken zullen de West-Brabanders pendelt nu naar de grote industrieën in de buurt van Rotter dam. In het huidige beleidspatroon zijn er weinig mogelijkheden de industrieves tigingen in deze streken te bevorderen. Prof. Andriessen wil nu een mogelijk- prijsvoorwaarden voor uitbreiding of ves tiging van industrie ook voor deze „sprei dingsgebieden" geldig te maken. Voorlo- denken aan de prijsreducties. De premie regelingen zou zeker in de aanlooppe riode alleen bestemd moeten blijven voor de probleemgebieden, dat wil zeg- gen voor die gebieden, waar een acute structurele werkloosheid dreigt. De de finitieve beslissing moet wachten op het (4) Eén ogenblik balanceert Arams schip op de verraderlijke klip. Dan tilt een aanrollende golf het vaartuig hoog op en met een geweldige schok, die de masten doet trillen, komt de boot los. De schepelingen worden tegen de grond gesmeten en vooral Agua, Arams trouwe strijdmakker, komt in zeer onzachte aanraking met de dekplanken. „Santa Lucretia!" foetert hij, terwijl hij kreunend weer overeind krabbelt. „Ik dacht al, dat ons laatste uurtje geslagen had!" Dan klinkt vanaf de voor plecht de hoge jongensstem van Presto, Arams schildknaap. „Gered! We zijn al binnen de haven hoofden!" En inderdaad, de golfslag wordt minder sterk en even later glijden beide schepen langs de wallekant. (Wordt vervolgd) opstellen. Verwacht wordt, dat de nieuwe opzet bekend zal worden gemaakt in de begroting voor 1965, dus over een jaar. Wanneer de mannenzangvereniging „Het Ritmeesterkoor" donderdagavond 24 oktober a.s. op het podium van het Verenigingsgebouw het openings-applaus zal aanhoren, betekent dit voor dirigent Bertus van Vliet de vuurdoop'. Publiek en koorleden kennen elkaar namelijk al van vorige jaren, doch voor de dirigent betekent dit zijn eerste officiële optreden in Veenendaal. Theoretisch zou dit vorig jaar al het geval geweest zijn, maar omdat koor en dirigent nog niet voldoende op elkaar ingespeeld waren werd het moedige besluit genomen het jaarlijks concert een keer uit te stellen. Enkel en alleen om kwalitatief zo goed mogelijk voor de dag te komen en de bezoekers van het concert waar voor hun geld te geven. Vandaar ook dat het komende concert min of meer met extra spanning tegemoet gezien wordt. De verwachtingen zijn hoog gespannen en het zou niemand verwonderen wanneer het Rilmees/erkoor zijn reputatie na het concert nóg steviger heeft gevestigd. Het opgestelde programma biedt voor elk wat wils. Er zijn werken bij van Een andere medewerkende so liste is de sopraan Gretha Krom. Zij studeerde bij de zang-paedagogen Dora Zweers, Theodora Versteegh en nog steeds bij Ruth Morna. Intussen was zij enkele jaren lid van het befaamde Nederlands Kamerkoor doch ging daar na soliéren. Zij trad veel op in Duits land en België en kreeg in haar loop baan speciaal ook als oratorium-zan geres, uitstekende critieken. Zij tracht door contact met de stich ting „Het schoolconcert" ook de jeugd Helene André de la Porte Jan Jansen Gisteren is bij de Dienst Luister- en Kijkgelden het anderhalf miljoenste te levisietoestel geregistreerd. Onderstaand staatje geeft een beeld van de toename van het aantal televisietoestellen in ons land 250 000 toestellen op 16 januari 1958 500 000 toestellen op 24 juli 1959 750 000 toestellen op 17 oktober 1960 1 000 000 toestellen op 14 november 1961 1 250 000 toestellen op 21 november 1962 1 500 000 toestellen op 2 oktober 1963 van het Ritmeesterkoor, zal de solo zingen in „Die zwölf Rauber" van X. Imjahof alsmede in de negro-spiritual „Steal away" van Jac. Kort. Janssen, die over een uitstekende stem beschikt, heeft zich al verschil lende keren met het koor verdienstelijk gemaakt, o.a. in het Revalidatiecentrum te Leersum, in de grote Veilinghal te Kesteren en op het begin september gehouden Jeugd vesper in de Petrakerk hier .ter plaatse. Zoals gezegd: na vele concerten o.a. in Leersum, Kesteren en Krefeld (W.D.) zal Bertus van Vliet zijn eerste officiële concert met het Ritmeester koor leiden. Aan het Utrechts conservatorium ontving hij zijn opleiding voor piano, de klassieke meesters, zoals Schubert cn Rossini, maar ook zeer moderne composities zullen door het koor uit gevoerd worden. De koorzang wordt afgewisseld door pianospel van de pianiste Hélène André de la Porte, met o.a. een compositie van Schubert. Zij studeerde bij Joop Spaanderman te Amsterdam en in Parijs bij Mar guerite Long. Zij treedt regelmatig voor de radio op als begeleidster en als so liste, zowel in recitals als met orkest. Gretha Krom liefde voor de muziek bij te brengen en treedt hiervoor in allerlei scholen door het gehele land op. ANDERHALF MILJOEN GEREGI STREERDE TELEVISIETOESTELLEN De Veenendaler Jan Janssen, lid

De Vallei | 1963 | | pagina 3