uerrassende zege uan U.R.C. op leider nunspeet 3-2 CORNELISSEN WEER AANVALSLEIDER Veenendaal door sterker BVC verslagen ARAM ARAM Prachtig volleyball bij VCV-Cito (2-2) NIET CAMOUFLEREN S.V.P. ZO STAAT UW CLUB ERVOOR O V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE CHEVROLET GVVV won met 4-3 in Hoogvliet EDERVEEN SCHERPËNZEEL Jan van Schuppen TWEEDE BLAD „DE VALLEI'' WOENSDAG 16 OKTOBER 1963 Nr. 82 VRC heeft zaterdagmiddag aan leider Nunspeet een halt toegeroepen en de Nunspeters een 3-2 neder laag toegebracht. Nunspeet kon in deze wedstrijd niet aantonen een leidende ploeg te zijn. Het spel van de gasten lag niet op hoog peil. Het moest teveel van de boomlange midvoor Dekker komen, terwijl de achterhoede veel te nerveus speelde. VRC kwam ook niet tot groot voetbal, maar had Cornelissen tussen de doelpalen vandaan gehaald en midvoor geplaatst, terwijl v. d. Pol nu het doel verdedigde. Hierdoor kreeg de bloedarme VRC voorhoede meer stootkracht en kon de ploeg de winst opstrijken. De noodgreep van VRC om de bijna 30-jarige Cornelissen als leider van de aanval te laten fungeren had in die mate succes dat het enthousiasme van Cornelissen weldadig aandeed en sti mulerend werkte. Ook de al wat oude re Bep Jansen was teruggehaald en zo kreeg men tenminste een linkerwing met ouderwetse kwaliteiten. Dat bleek al in de 8ste minuut toen VRC door stootte naar het Nunspeet-doelgebied. Uit een voorzet van Jansen kreeg Cel Slotboom de bal en plaatste een zacht rollertje in de richting van doelman Berghorst. Het schot was vlak langs de paal en Berghorst liet de bal in doel glijden, 1-0. Hierna kwam Nunspeet aan bod. Het bleek dat de lange Dekker de gevaar lijke man was. Toen hij in de 16e mi nuut zijn twee meter hoge lichaam in de lucht wierp na een hoekschop was de bal al vlak langs de paal in de bo venhoek verdwenen voordat v. d. Pol kon reageren, 1-1. Die Dekker moest men in de gaten houden. In de 25ste minuut ontglipte de Nunspeter aan de aandacht van spil Rebergen en stond opeens vrij voor doel. Na enkele lange passen schoot Dekker raak in de hoek, 1-2. Heftig trok VRC naar voren. Men verslapte geen ogenblik, maar met het schieten was het niet al te best gesteld. Een opgelegde kans uit een voorzet van de onvermoeibare Cornelissen werd door Keuken en Verwoerd gemist. Intussen liet halfspeler D. Rebergen zich ver vangen door Zoutewelle en had Jansen een kansje laten liggen. Die gelijkma ker werd vijf minuten voor rust toch een feit toen er weer een voorzet van links werd afgevuurd en nu was de rechtsbuiten Verwoerd wel oplettend en drukte de bal in de touwen, 2-2. Direct na rust trok VRC naar voren. Verwoerd drong na vijf minuten naar het centrum door. Doelman Berghorst 11 VEENENDAAL Sportver. Panter haalde winst in Harderwijk (2-3) Door een goed gespeelde tweede helft heeft Panter in Harderwijk het toch sterk geachte Veslaco een 2-3 neder laag op eigen veld toegebracht. Was de strijd voor rust gelijkopgaand met wisselende kansen, na rust was het elftal van SVP bijzonder wilskrachtig en slaagde erin om door een slotoffen- sief met 3-2 te winnen. Op het smalle veld van Veslaco kon SVP aanvankelijk niet zo best uit de voeten. De thuisclub is natuurlijk aan die afmetingen gewend. Na een kwar tier snelde de rechtsbuiten van Vesla co langs de lijn, waarbij hem de bal uit buitenspelpositie was toegespeeld. Zijn ren werd besloten met een doel treffende schuiver die doelman Van Kooten te machtig was. De Panter- grensrechter protesteerde wegens bui tenspel, maar de arbiter hield voet bij stuk, 1-0 voor Veslaco. Toch wist SVP tien minuten later de balans in evenwicht te brengen toen J. Bolderman na goed aangeven van Spies de bal in het doel kon jagen, 1-1. Na rust was Panter sterker. Men speelde met het gehele elftal op de Veslaco-helft. Dit brengt soms gevaren mee en dat bleek ook in deze situatie. Een scherpe uitval van Veslaco met een lange trap bracht de bal bij de linksbinnen die op doel afstormde en ook scoorde, 2-1. Deze tegenslag verontrustte SVP geenszins want met elan trok men er weer tussenuit. Na 20 minuten wist Bolderman met een kopbal in de bo venhoek van het doel de stand weer op gelijke voet te brengen, 2-2. Het sterke slotoffensief van Panter leverde inderdaad de winnende goal op, gescoord door de meeopgerukte linkshalf Middelhoven, 2-3. Hoewel Veslaco het er niet bij liet zitten en geweldig kwam opzetten kon SVP tot het einde standhouden en de winst mee naar Veenendaal nemen. Een goe de prestatie SVP! zette hem de voet dwars, maar terwijl beiden ten val kwamen, pikte Corne lissen de 1 al op en prikte het leer in het verlaten Nunspeet-doel, 3-2. Nuir peet heeft serieuze pogingen aangewend om verandering in de stand te brengen. Zware duels tussen mid- vo: r Dekker en spil Rebergen vielen ten gunste van de VRC-er uit, die in die periode een goede stopper partij vervulde. Toen de agressieve spil van Nunspeet de Vlieger met zijn ploeg naar voren trok werd het even ge vaarlijk maar het schot van de Vlieger vloog enkele meters naast. Verwoerd van VRC kreeg nog een scoringskans, maar Berghorst maakte er een corner van. De qua spelinhoud matige voetbal wedstrijd, die voor VRC een verrassen de zege bracht - overigens de eerste punten - liet een merkwaardige con clusie over, namelijk het feit dat de ouderen in beide ploegen het meest enthousiast waren en ook meer inzicht vertoonden, hetgeen de jongeren tot voorbeeld was. Geel-blauwe voorhoede weer het knelpunt Veenendaal heeft in een rustige wedstrijd te Bilthoven de winstpunten aan BVC moeten laten. Het werd een 3-0 zege voor de withemden, die technisch beter speel den en welks aanval stukken gevaarlijker was dan die van de geel-blauwen die we derom een krachtloze indruk maakte, ondanks de opname van Wim Derksen als mid voor. Het combinatievermogen van de Veenendaalse aanvallers was niet te bespeu ren. De B.V.C. verdediging met routinier Zwezeryn aan het hoofd heeft deze simpele aanvallen met gemak doorstaan. By Veenendaal waren overigens doelman v. d. Wey- den en linkshalf P. Muller in goede vorm. Derksen weer als midvoor opererend wilde met wind mee zijn geluk al direct beproeven, maar zijn harde schot vloog naast de paal. Daarna was het woord voortdurend aan B.V.C. vooral de rossi ge rechtsbuiten Wim v. d. Lee heeft het Looyen zeer moeilijk gemaakt. Keer op keer sneed deze B.V.C-er langs de Vee- nendaalback en zijn voorzetten waren ge raffineerd en keurig op maat. Een hoek schop van v. d. Lee bracht zo'n verwar ring teweeg dat Wim Gerritsen ijlings moest bijspringen om de bal van de lijn te trappen. Het middenveld was ook in handen van de BVC kanthalfs en zo stuwend werden de aanvallen opgezet. Na tien minuten gleed er zo'n aanval van B.V.C. over de linkervleugel. W. Gerrit sen werd door van Geffen handig gepas seerd een voorzetje kwam terecht bij midvoor van Eek, die hoog inschoot waarbij de bal tegen de deklat kwam en zo naar beneden stuitte. Achter de lijn geweest zo besliste scheidsrechter Pot- harst en wees naar het midden. 1-0. voor B.V.C. derhalve. Weer kwam B.V.C. terug meest via de zeer handige v. d. Lee, maar Veenendaal was nu attenter. Van de voorhoede van Veenendaal was intussen geen activiteit te vermelden: Pas na twintig minuten loste van Kooten een kogel waar doelman Keyzer enige moeite mee had. Ook B.V.C. miste een aantal kansen want van Mee- teren kreeg tweemaal een schietkans maar lepelde de bal in de herfstlucht. Een overstapje van Derksen werd niet opgemerkt en zo sloot de toch wel aardi- Merino's versloeg Posta in Utrecht met 4-3 Op een bijna onbespeelbaar terrein van Posta in Utrecht is het Merino's gelukt om beide punten aan de thuis club te ontfutselen en mee te nemen naar Veenendaal. Merino's, dat met enkele invallers moest aantreden, was vrijwel de gehele wedstrijd sterke,r en won verdiend met 4-3. Al na drie minuten had Merino's succes toen H. Mengen met een onhoud baar schot de stand op 0-1 wist te brengen. Na tien minuten bracht W. Pleyler de bal goed op en lanceerde Gaasbeek, die met een fraai gerichte schuiver zijn club naar 0-2 schoot. Posta, dat nog niet veel gepresteerd had kwam nu wat feller opzetten en met twee fraaie doelpunten wisten de postmannen nog voor rust de stand gelijk te maken (2-2). Direct na rust een aanval van Posta waaruit een hoekschop ontstond en de goed opgestelde middenvoor wist met een trefzekere kopbal zijn club de lei ding te geven (3-2). Merino's gaf het echter niet op en zette alles op alles. Tien minuten na rust profiteerde Gaasbeek van een mis verstand in de Posta-verdediging en trok de stand naar gelijke hoogte (3-3). Aan beide kanten werd fel gestreden voor de overwinning. Merino's dat nu beslist de betere ploeg was, wist tien minuten voor het einde door v. d. Bo- venkamp de winnende goal te produ ceren (4-3) en hoewel Posta nog even tjes van zich afbeet om althans nog ge lijk te komen, lukte dat niet meer om dat de zeer knap spelende spil Scholts en zijn mannen de Posta-aanvallen weerstonden, zodat de overwinning voor Merino's was. Met 4-3 kwam het einde van deze sportief en prettig gespeelde voetbalwedstrijd. ge eerste speelhelft met de 1-0 voorsprong voor de Bilthovenaren. Na rust was B.V.C. beslist in de meer derheid. Met wind mee werd het heilig dom van v. d. Weyden belaagd. Twee knallen van Verwoerd werden door hem onschadelijk gemaakt. Ook listige schoten van v. d. Lee werden een prooi voor de Veenendaalgoalie. Piet Muller zette de als los zand opererende eigen aanval aan het werk, maar er kwam maar niets uit. Zwezerijn legde de jonge van Koo ten aan banden en Derksen was juist iets te wild om succes te hebben. Toch zou Derksen door een misverstand bij B.V.C. een open doel voor zich zien opdoemen. Ieder verwachtte een doelpunt, maar Derksen greep in vertwijfeling naar zijn hoofd toen hij de bal regelrecht in doelman Keyzer's handen speelde. Intussen liet back Gerritsen zich vervangen en kwam Gijs Heykamp het elftal van Veenendaal complementeren. Er kwam iets meer le vendigheid. in de aanval. Maar in de 23e minuut verkeek arbiter Potharst zich op de situatie. Kees Gerritsen bleef staan voor- o.i. juist - buitenspel van midvoor van Eek. De scheidsrechtersfluit werd niet gehoord en zo kon van Eek gemak kelijk scoren. Een doelpunt met een luchtje, maar toch 2-0 voor B.V.C. Het was nu duidelijk dat de voorhoede van Veenendaal tegen dit B.V.C. geen en kele kans zou krijgen en feitelijk was de uitslag al zeker. Voor de statistiek werd het zes minuten voor het einde nog 3-0 toen A. Muller op de backplaats be land, na het uitvallen van Gerritsen zich vergiste en de bal niet zag, waardoor van Eek kon doorschuiven naar Verwoerd die het net achter v. d. Weyden liet trillen. Het bleek in Bilthoven weer overdui delijk dat de voorhoede van Veenendaal te zwak combineert om tegen de vrij ster ke defensies in deze afdeling te kunnen optornen. Het gezegde „Een koninkrijk voor een schutter" is in dit verband voor Veenendaal zeer toepasselijk. Jan v. d. Bovenkamp weer present De nederlaag van vorige week tegen C.S.C.A. was G.V.V.V. niet zo erg in de benen gaan zitten. Zaterdagmiddag in Hoogvliet heeft de blauwitte ploeg weer getoond dat er een vaste wil om te win nen aanwezig is. Vermeld moet echter worden dat door het feit dat Jan v. d. Bovenkamp weer spelen kon het ritme van de aanval weer kon opleven. De zeer ijverig zwoegende Bovenkamp, thans als midvoor opererend stimuleerde sterk zijn ploeggenoten en scoorde zelf twee punt gave treffers. Uiteindelijk won de G.V. V.V. ploeg met de cijfers 4-3. Niet alleen midvoor Bovenkamp, maar ook de overige G.V.V.V.-ers hebben daar in Hoogvliet onder de rook van de Maas stad hun partijtje voetbal meegeblazen. En reeds na negen minuten was het raak. Elso Scholts zond vanaf de vleugel een schuiver in en dat bleek voor de Hoog vlietdoelman te machtig, hoewel het leer effectvol werd door een aanraking met de binnenkant van de staander. In elk geval 1-0 voor de blauwen. Tien minuten later imiteerde Jan Bovenkamp dit doel punt. Hij zwenkte naar links uit en schoot ook vanuit een schuine hoek op het Hoogvlietdoel en wederom verdween de bal achter in de touwen. 0-2'. De boog kon niet gespannen blijven want de Hoog- vlieters trokken naar doelman Pavert op. Deze keeper wist van wanten maar toen er voor hem een lichte weifeling met wegwerken te constateren was kon Pa vert niet verhinderen dat de linksbinnen hem passeerde en de stand naar 2-1 schoot. GVVV kwam echter nog voor de rust terug en wel via rechtsbuiten J. Re bergen die de voorsprong voor GVVV tot 1-3 liet uitgroeien toen de Hoogvliet spil de bal finaal miste. Na rust was er een behoorlijk portie spanning op het Hoogvliet-veld. Dat werd teweeggebracht door een strafschop die scheidsrechter Boekdrukker uitdeelde na dat Leppers de midvoor van Hoogvliet iets te zwaar tackelde. De vrij zware straf een penalty werd door de rechtsbinnen voltrokken vanaf elfmeter en dat betekende 2-3. Hoogvliet trok er nog eens stevig aan en toen G. v. d. Bovenkamp in duel was met de rechtsbinnen van Hoogvliet stuit- i te de bal via de knie van deze speler j plotseling in het doel achter de verschrik- te doelman Pavert. Stand 3-3 gelijk. GVVV is er echter de ploeg niet naar om een tegenslag kalmpjes op te nemen, j Het slotakkoord was een serie snelle aan- vallen waarin J. v. d. Bovenkamp weer een werkzaam aandeel had. Tien minuten voor tijd slaagde Bovenkamp erin om twee Hoogvlieters te passeren en de bal koelbloedig over de lijn te schieten. 3-4. Een door GVVV knap gespeelde wed strijd, die twee kostbare winstpunten op leverde, waardoor men enkele plaatsen op de ranglijst kon stijgen. RK Unitas verloor kalmte in eindstrijd (2-3) R.K. Unitas heeft zondag voor een vrij talrijk publiek op eigen veld met 3-2 van leider Veense Boys verloren, een nederlaag die in 't geheel niet nodig was geweest. Immers een kwartier voor het einde leidde Unitas nog met 2-1, maar na de gelijkmaker van Veense Boys werd het rumoerig en ontstond een harde voetbalstrijd. Door een vrije trap haalde Veense Boys kort voor tijd de zege binnen. Unitas was voor rust gevaarlijker dan de gasten, die wel een aardig par tijtje voetbalden, maar de voorhoede was wat steriel. Unitas sprong echter niet nauwkeurig met de scoringskansen om en buitte de vele aanvallen niet met treffers uit. Na een kwartier nam spil Kessel een vrije trap op de zes tienmeterlijn en met een daverend schot was de Boys keeper kansloos, 1-0. Hiex-na hebben de Unitas-aanvallers enkele goede kansen op verdere doel punten genegeerd. Toen Veense Boys met een goede aanval kwam werd deze onderbroken door een indirecte vrije trap. De bal werd ingeschoten en door een Unitas-verdediger getoucheerd waardoor de bal in het doel sprong. Ruststand 1-1. Na rust was Unitas in 't geheel niet de mindere van de gasten. Vooral toen Selhorst na tien minuten de score naar 2-1 wist te schieten zat er volop pers pectief in voor de Unitas-ploeg. Pas een kwartier voor het einde liet Uni tas zich verrassen en insluiten. De zeer knap spelende Boys-linksbuiten om speelde de Unitasverdediging en lepel de de bal heel listig over doelman van Leeuwen heen, een keurig en beheerst doelpunt, 2-2. Nog was het voor Unitas niet ver loren, maar de strijd kreeg toen een rommelig karakter en de spelers hiel den het hoofd niet koel. Vijf minuten voor het einde viel de klap toen het doel van Unitas praktisch werd door boord na een toegekende vrije trap waaruit de bal suizend langs van Leeu wen vloog, 2-3 voor de Boys uit Nij- kerkerveen, die hun leidende positie verstevigden. Kulan liep 2-0 achterstand in tegen Sova (2-2) Het is Kulan gelukt om uit ue zware uitwedstrijd in Amersfoort de halve winst mee te nemen. Toch waren het lange tijd de Amersfoorters die de bes te kansen hadden want twintig minu ten voor het einde stonden zij nog steeds met 2-0 voor, maar toen wijzigde Kulan haar elftal en zette alles op de aanval en moest de thuisclub met de rug tegen de muur het gelijke spel ver dedigen. Na wat verkennen over en weer was het W. Vlaanderen die na goed aange ven van Blankesteyn de eerste kans kreeg maar zijn schot ging via de lat over. Ook Sukkel kreeg een mooie kans maar hij miste deze door te lang treu zelen. Vervolgens gaf Beckerman een voorzet maar W. Vlaanderen schoot in het zijnet. Aan de andere kant moest de op de doellijn staande v. Leeuwen Kulan van een achterstand redden bij een inzet van Koudijs. Even later maakte Schoeman een kostbaar foutje en Govaert schoot de stand naar 1-0. Na een half uur gaf Blankesteyn een prachtig schot op het doel maar keeper Apon wist met een keurige reaktie de bal over zijn doel te slaan. Vijf minu ten later had dezelfde keeper het geluk op zijn hand toen hij een schot niet klemvast had en Blankesteyn voor een leeg doel naast schoot. De wedstrijd blijft boeiend en nadat Henzen en W. Vlaanderen elk nog een kans gemist hebben moet net voor de thee v. Leeu wen weer redding brengen door een DE GROTE OPSTAND schot van Hardeman uit het verlaten doel te trappen. In de tweede helft gaat Kulan sterk in de aanval om gelijk te komen maar keeper Apon keert alles. Na tien mi nuten een onverwacht schot van v. Hall in de uiterste hoek maar weer redt Apon. Na een kwartier slaat de thuis club weer toe het is Hardeman die met een goed schot Schoeman het nakijken geeft, 2-0. Bij Kulan wordt het elftal omgezet en verhuizen v. Hall en C. Vlaanderen naar de voorhoede om te pogen succes te behalen. Na 25 mi nuten passeerd v. Hall enkele tegen standers en geeft vervolgens goed af aan W. Vlaanderen die een goede voor zet geeft waaruit v. Hall onhoudbaar scoort, 2-1. Vijf minuten later hadden de gasten weer succes toen Kamp terug wilde spelen op zijn keeper maar C. Vlaanderen was er eerder bij en plaat ste de bal langs de keeper voor het doel waar W. Vlaanderen toe kwam lo pen en scoorde, 2-2. Keeper Apon moet nu al zijn kunnen tonen om zijn club voor een nederlaag te behoeden. Zo stopt hij eerst een mooi schot van v. Hall en daarna een van Beckerman, ook Henzen schiet nog eens op de goal maar zijn schot is te hoog. Blan kesteyn gaf vanaf het middenveld een schitterend schot op doel maar weer wist Apon de bal uit de uiterste bo venhoek te slaan. Hoe Kulan ook pro beerde de winst te hghalen de SOVA verdediging hield goed stand en toen het eindsignaal klonk waren de punten gedeeld. Rest ons nog te vermelden dat bij Kulan voor het eerst Slotboom weer van de partij was en Faber nog steeds wegens ziekte verhinderd was. Zaterdagmiddag hebben de beide favorieten voor de titel in de Utrechtse le klasse, n.l. VCV en Cito in een uiterst fraai duel laten zien, dat ook dit jaar de strijd om de bovenste plaats weer zeer enerverend zal worden. Beide ploegen bleken volkomen aan elkaar gewaagd en hoewel - wjj citeren de goede scheids rechter - VC Veenendaal wellicht iets beter speelde, kon toch ook dit gelijke spel een ieder bevredigen. In een hoog tempo gingen beide teams van start, waarbij al direct opviel, dat CITO 2 (het had twee reserves van het eerste opgesteld!) over een betere aanval dan vorig jaar beschikte. Ook de aanval van VC Veenendaal, waarin vooral Ad Slik, Wim Willemsen en zo nu en dan ook Suydam en Bovenschen veel vuur werk ten beste gaven, was op dreef. Dit maal werd veel geraffineerder gespeeld dan op het Panter Tournooi en de zeer athletische defensie van CITO had er dan ook veel moeite mee. In de le set kropen beide teams op naar een 13-13 stand met vaak briljant spel, doch CITO boog ten slotte het hoofd voor twee keiharde ser vices van Bovenschen. 15-13. In de 2e set gaf VCV CITO geen enkele kans. De sterke aanval domineerde vol komen en met 15-4 had VCV tenminste de halve winst genomen. In de 3e set was CITO nog niet over haar inzinking heen, doch toen de VCV-ers een 5-1 voorsprong zomaar weggaven, putte CITO daarüit zoveel moed, dat het d^ VCV-ers nog slechts drie punten toestond: 8-15 en 2-1. De laatste set was bijzonder fraai. Ook Janus Suydam - debutant in het team - deed aan het net met zijn harde en nu ook geplaatste aanvallen goed werk, smashes van Willemsen en Ad Slik en niet te vergeten keiharde services van Piet van de Bosch zorgden ervoor dat een Slecht weer betekent op de weg meestal slecht zicht en voor de fietsers en brom fietsers is het dan ook van levensbelang, zich in het verkeer niet te camoufleren. Dit camoufléx-en geschiedt vaak uit on wetendheid door het gebruik van zeer onopvallende kleding, vale achterspatbor den en in het bijzonder door het ontbre ken van een doelmatige verlichting. uw CONDITIE op de weg Zorg ervoor, dat u met uw fiets of bromfiets opvalt, vooral bij regen, mist en duisternis. Lichtterugkaatsende clips of reflecterende pedalen zijn naar de me ning van het Verbond voor Veilig Ver keer een goed zichtbare steun voor het achteropkomende verkeer en beschermen uw eigen veiligheid. Een wit achterspat bord is een onontbeerlijk en verplicht vi sitekaartje voor u in het gevaarlijke ver- keersgewoel of op eenzame wegen. Ver geet niet, er een likje witte verf op te la ten smeren als roest en vuil dit veilige visitekaartje camoufleren. En waar u de meeste aandacht aan moet schenken, is de verlichting van uw fiets of bromfiets. Controleer de isolatie nu, dan behoeft u dat straks, in regen of sneeuw, niet langs de kant van de straat te doen, want een verwaarloosd „lichtnet" begeeft het op het meest ongelegen ogen blik. En loop vooral geen risico, door u toch maar al is het ook maar „eventjes" zonder licht in het verkeer te wagen. Het andere verkeer rekent op uw zichtbaar heid. Wie zich camoufleert, speelt een le vensgevaarlijk spel. Zorg daarom duide lijk en zichtbaar voor uw „levens-licht". Het achterspatbord van de fiets moet een veilig visitekaartje zijn. Vergeet niet zo af en toe een likje verf er overheen te (laten) smeren! (6) Haastig klimmen Aram en zijn vrienden de trap op. De beide vrouwen treden zwijgend terug, als de jonge ridder zich over de roerloze gestalte heenbuigt. Hij trekt de kap, die het gezicht van de man bedekt, weg en staart ontzet in een mager uitgeteerd gelaat. De ingevallen wangen zijn met een stoppelbaard bedekt en uit de ogen, in de holle kassen, is alle licht verdwenen. „Gestorven stamelt Aram. Hij werpt een vragende blik omhoog naar de beide vrouwen, die zwijgend neerkijken. „Hoe is het gebeurd?" vraagt hij dan, „wat is er aan de hand in deze verlaten stad?" De ene vrouw drukt het kind, dat ze op de arm draagt, dichter tegen zich aan en huivert. „Dat, wat er in alle steden aan de hand is", zegt ze schor, „de honger heerst in het koninkrijk Napels (Wordt vervolgd) Fraaie zege van Advendo in Bunnik (2-3) Advendo kwam met haar supporters juichend uit Bunnik terug, waar men zaterdagmiddag een 3-2 zege behaalde op de gelijknamige club. De ploeg van Advendo vertoonde weer het frisse spel waarmee deze competitie werd begon nen. De voorhoede schoot uit vele stan den en met wat meer geluk zouden de cijfers royaler zijn geweest. In het beg'n wogen beide partijen vrij aardig Jegen elkaar op, al waren de aanvallen van Advendo wel ge vaarlijker. Na een half uur spelen nam thuisclub onverwachts de leiding d; cr de linksbinnen die met een goed schot doelman Van Wakeren passeerde, 1-0. Nadat J. van Beek van Advendo nog eens keihard tegen het houtwerk had g- choten werd de gelijkmaker ie der moment verwacht. Vijf minuten voor rust kwam deze goal tot stand door een vleugelschot van de linksbui ten Akihary en zo brak de rust aan met 1-1 gelijk. Na rust sloeg Advendo haar slag. De altijd vlot schietende van Beek knalde al in de eerste minuut raak en zo leidde Advendo met 1-2. De Ederveense ploeg bleef doorhameren op de niet al tijd goed ingrijpende Bunnik-achter- hoede. Linksbuiten Akihary was op links weer eens doorgebroken en kon met een scherp schot zijn club naar 1-3 schieten. Scheidsrechter Hooftman toonde zich daarna ex'g goedgeefs door een straf schop aan Bunnik toe te kennen om onverklaarbare reden. Een Bunnik- speler hield al vallende de bal tussen zijn benen geklemd en een Advendo- speler wilde de bal daar weg spelen. Enfin, de strafschop werd door de linksbinnen ingekogeld en zo kon Bun nik nog op 2-3 komen. Advendo kreeg nog kansen op een grotere uitslag, maar weer stond het houtwerk een goede poging van J. van Beek in de weg. Het grote aantal sup porters dat Advendo vergezelde was zichtbaar en hoorbaar verheugd over de winst in deze uitwedstrijd die Ad vendo weer volop in de kopgroep doet meestrijden. DAMMEN De Scherpenzeelse damver. S.D.V. speelde maandagavond haar tweede competitiewedstrijd tegen V.T.D. uit Tiel. Het is een spannende wedstrijd geworden waarin aan beide kanten werd verzuimd om bepaalde partijen in winst om te zetten. De voorlopige uitslag werd een ge lijke 8-8 stand, de vermoedelijke uit slag zal naar alle waarschijnlijkheid een 11-9 overwinning voor S.D.V. wor den. De persoonlijke uitslagen waren: J. Visser - W. van Dee 2-0 D. J. Iprenbux-g - J. Heizelaar afgebr. B. Valkenburg - M. Wassink 1-1 H. G. Valkenburg - H. v. Winsum 1-1 M. Inkenhaag - W. Bakx 1-1 W. van Schaik - J. Sonneveld0-2 A. Stuivenberg - J. de Wit 1-1 J. Brand - C. van Meteren 2-0 W. van Setten - N. Noordijk afgebr. D. Valkenburg - M. Willemsen 0-2 Maandag 14 oktober speelt S.D.V. thuis tegen het sterke R.D.V. uit Rhe- nen. Zie verder sportnieuws pagina 2 tweede blad 2-8 achterstand omgezet werd in een 9-8 voorsprong. Vier harde services van Bo venschen brachten de winst binnen VCV- bereik: 13-8. CITO kwam evenwel terug tot 13-13 ondanks dat Gert van de Bo venkamp, Suydam en Willemsen met hun aanvallen bressen sloegen in de CITO-de- fensie: verder dan een service-wissel kwam VCV niet. In een adembenemend slotduel, dat bij na een kwartier duurde en waarin de spanning tot een hoogtepunt steeg kon CITO tenslotte met 16-18 dolgelukkig de halve winst grijpen. In gladde en ruige tweeds en dessins met vage fantasie streepjes of flauwe ruitmotie- ven, maar sprankelend door glanseffectgarens. In bruin, blauwgrijs tot blauw zwart en carrara-grijs, éénrij, blijft mode en de prijzen 59,- en 69, Aparte keuze bij Hoofdstraat 90 - Veenendaal Telefoon 08385-2163 Evenwel kunnen wij constateren, dat een zo spelend VC Veenendaal in staat moet zijn dit jaar het kampioenschap te grijpen. Van de andere teams zijn de berichten echter zeer matig: het tweede herenteam moest omdat Evert Reebergen zonder be richt wegbleef, een beroep doen op de jeugdspeler Gert van de Bovenkamp, die weliswaar goed debuteerde, doch nog dui delijk routine tekort kwam. Ook Chris Boers viel nogal tegen, terwijl het gehe le team wat onsamenhangend speelde. Dit alles was voldoende om met 1-3 te ver liezen van SOS III. Het 2e damesteam verloor in Utrecht wel enthousiast spelend van SCDE I Het 3e damesteam bezweek onder de last van externe oorzaken n.l. het vele huiswerk dat enkele speelsters verhinder de reeds in de eerste wedstrijd mee te spelen: de T.C. nam de konsekwentie en het team werd teruggetrokken uit de competitie. 3e klasse D. KNVB Holland 5 9 BVC 5 7 Vriendenschaar 5 7 JSV 5 6 Saestum 5 C HMS 5 5 Hercules 5 5 Veenendaal 5 4 VVY 5 4 CDN 5 4 Amsvorde 5 2 LVV 5 1 2e klasse B. KNVB z.m.c. CSCA IJsselmeervogels Quick Boys GVVV SDCP Kozakken Boys Noordwijk Voorwaarts Excelsior '31 Zwaluwen V Zuidvogels Hoogvliet Enter Vooruit 10 8 7 7 5 5 5 5 3 3 3 2 1 2e klasse A. KNVB z.m.c. Spakenburg 6 NDSM 6 Genemuiden 6 Zwart Wit '28 4 Huizen 5 Heerjansdam 6 's-Gravenzand. s.v6 Ter Leede 5 SHO 4 SSS 5 ZCFC 5 DOVO 5 Apeldoorn 5 3e klasse Oost z.m.c. Nunspeet 6 Be Quick '28 6 Go Ahead K4 Vroomshoopse Boys 5 WVF 5 Bennekom 5 Elb. s.c5 Sparta '57 4 DOS '37 4 Owios 5 VRC 6 10 10 7 6 6 6 6 5 4 3 3 2 0 le klas B. DVSA Bunnik Maarssen R.K. Stormv. De Meern Minerva Voorwaarts DEV MSV '19 Wijk bij D. Rhenus AFD. UTRECHT ZONDAG 2e klasse A: Veense Boys 5 Soesterberg 5 Austerlitz 4 Scherpenzeel 5 R.K. Unitas 4 Maluku Muda 4 Oranje Wit 3 Achterveld 3 Renswoude 5 le klas NSC 6 10 VVVM 5 8 SDVB 6 8 VVJ 5 7 Montfoort 5 6 YFC 5 4 De Merino's 6 4 Hierden 3 3 Posta 5 3 Or. Leeuwen 6 3 Lopik 3 1 Chefana 3 1 3e klasse A: Hulshorst 5 9 Tersch. B6 7 Rood Wit 6 7 Kulan 5 5 Veense B5 5 Stroe 5 5 Sova 4 4 EFC '58 5 4 Zwart Wit 2 0 Hoevelaken 3 0 AFD, UTRECHT ZATERDAG 2e klas A. Vel. Boys 5 Valleivogels 5 TOV 6 Scherpenz6 Musketiers 5 SVP 4 Veslaco 5 Dolderse B6 Posthoorn 4 NSVS 6 DEV 4 3e klasse B. DVSA 5 8 Advendo 5 8 S.C. Rhenen 5 7 Woudenberg 3 6 Soesterberg 5 4 Rubo 4 3 SVMM 4 3 Valkenheide 4 2 Bunnik 4 0 Beverweerdse B3 1

De Vallei | 1963 | | pagina 3