PAUK moet ypFt mm; btariben ii i Veenendaal ontvangt Hercules en VRC is gastheer van Bennekom Jr 1 J. F. DE JONG Burgerlijke stand KERKDIENSTEN SPORTPROGRAMMA Weer uitwedstrijd voor Dovo Uitslag Trekkerbehendig- heidswedstrijden Gevonden en verloren DINSDAGKOOPJES Plastic voorraad bussen 0.50 125 Zeemlappen Plastic afdruipmat 1.69 0.32 Film van Christelijke Reisvereniging NA ONGEVAL DOORGEREDEN EEN KOE EEN PAARD LEVEN EN LATEN LEVEN C f -S. IK MARKTBERICHTEN men weet er zo weinig van Ingekomen en vertrokken AMERONGEN „Willem Teil" organiseert schietwedstrijden EDERVEEN ZONDAGDIENST Na dc interland van vorige weelt cn de superwedstryd in Engeland van woensdag j.I. richten dc voetballiefhebbers hun aandacht weer op de gewone competitiekost. Nog steeds staan enkele clubs er minder rooskleurig voor, terwijl anderen in de run ning z(jn. Veenendaal VRC en RK Unitas spelen dit weekend thuis, terwijl er voor DOVO de zoveelste uitontmoeting is vastgesteld. 't Is harfst, beste minse. Dur komt weer een heele generasie blad naar be- neeje valle, zooas de generasies minse komme en gaan. In dit jaargetij bin ik altijd geneege om te gaan zitte mijmere. Om de loop van alle dinge es rustig onder de loep te neeme. Zoo mar es de gedachte late gaan over de verand^ringe die dur in de minse en de dinge hebbe plaatsge- i vonde. Je zou denke, dat de auwe- jaarsavund daar de ted veur is en dat zal veur een hoop minse ok wel zoo zijn. Ik gaai wat dat betreft een biet- jie mit de natuur op en neer. Wat hebbe we dan een hoop veur op andere minse, die daar gien oog veur kunne hebbe. Et is toch over et algemeen zoo, dat we hier niet hoeve te vechte om in leeve te blijve. Die zurg kunne we eigenlik op het twidde plan schuive. Daar most ik ok weer an denke toen dur van de week gekollekteerd wier veur de vluchtelingen. Zeeker bin daar minse onder, die in veul mooiere stree- ke zitte dan dat bij ons het geval is. Die vertoeve in een natuur, die wij greeg veur goed geld es van dichterbij zouwe bekijke. Om dur van te ge niete. Mar ze hebbe dur gien oog veur. Ze motte zurge dat ze de beene dur onder hauwe. Ze bin afhankelijk van de welwillendheid van andere, van (MIS. Dan bin ie dur toch niet vanaf mit de gedachte, dat je blij mag zijn dat je in ieder geval nog wat kan doen. Nee, je mot feitelik ontevreeje zijn over je eige dat je nog meer wil doen. Zou et zoo raar zijn, dat we hier mit z'n alle - in de gevalle waar dat meugelik is - mit z'n alle es honger leeje om an de eene kant te marke wat et is en om an de andere kant geld dat echt uit de mond gespaard is op te zamele veur die ongelukkige minse. Ik bin misschien een keereltjie mit vremde ideeje, mar ik meen dat je van je hart gien moordkuil mot make. Dur is gien reede, minse, om tevreeje te zijn over onze goedgeevigheid. Wij lij je dur mit z'n alle niet onder, dat zooveul andere minse motte lijje. En toch motte we dur an denke, dat et ok ons kan gebeure. We zitte hier zoo lekker vast in et zadel. We kunne et stuk veur stuk bij tijje wel es min der best hebbe, mar over et geheel genoome weigere we toch om dur an te denke, dat we zelf ok wel es vluch telinge zouwe kunne wurde. Misschien wel veurdat de volgende generasie blad valt Netuurlik, we motte begrip hebbe veur et feit, dat we hier ok inbeslag- genoome wurde deur allerhande dinge. We motte warke, vrije tijd besteeje, eete en slaape. De winkeliers hebbe de beurs weer achter de rug en hebbe de ketakte mit de Suntereklaasman al weer geleid. De kooleboere motte de hokke en de kiste weer vol zien te krijge en zoo mot iedereen z'n gang mar gaan. We weete, dat etgeene waar we nou over in zitte ok weer veurbij gaat. Et blad komt en et blad valt. Ik perbeere elke week mar weer een praatjie mit jelui te make en dan ver dwijn ik geleeze of ongeleeze mit De Vallei naar et Leger des Hells of naar de meziek, die de ondergrond van mijn praatjie zoo goed kunne gebruike om dat et waarde heeft. Dan bin ie toch altijd nog argens goed veur. Wout Blauwkous. In samenwerking met de Veenen- daals Winkeliersvereniging heeft de plaatselijke C.P.J. tydens de laatste dag van de Vewibeto, naby de beu,rs een trekkerbehendigheidswedstryd gehou- den, waarvoor grote publieke belang stelling bestond. De in totaal drieëntwintig deelnemers hadden het lang niet gemakkelijk om het uitgestippelde parcours volgens de voorgeschreven regels uit te rijden. Ook burgemeester Hazenberg en wethouder De Ruiter gaven van hun belangstelling blijk. De jury, bestaande uit de heren Tijs- seling, Ramaker en Van 't Voort, had een moeilijke taak en kon tenslotte de volgende prijswinnaars aanwijzen 1. J. van Gesink, 2. D. Lodder, 3. K. Spelt, 4. A. Lodder, 5. J. Beyer en 6. G. Lod der. De waardevolle prijzen werden na afloop in het beursrestaurant door de voorzitter van de Winkeliersvereniging uitgereikt. Veenendaal ontvangt zondag good old Hercules uit Utrecht, dat dit seizoen best voor de dag komt. Altijd een technisch elftal, waartegen Veenendaal veel moeite heeft om te winnen. Het lijkt ons dat de geel-blauwen nog steeds niet ingespeeld zijn. Afgaande op de laatste wedstrijd tegen B.V.C. zal voor Veenendaal een hoeveelheid schietlust geen overbodige luxe zijn. Hopelijk komen de geel-blau- we schutters zondag tegen Hercules wel tot daden en zorgen zij voor enkele doel punten. -li- De competitieleider heeft voor D.O.V.O. wel een vreemd program op het vuur ge zet. Pas tweemaal speelden de rood-wit- ten thuis en reeds driemaal uit en nog wel tegen zeer lastige tegenstanders. Za terdag alweer een uitwedstrijd tegen het moeilijk overwinbare S.S.S. in Klaaswaal. Nog vorige week bleek dat S.S.S. geen angsten bezit, want tegen Zwart Wit kwam men tot een gelijk spel. D.O.V.O. zal weer in haar oude spel moeten komen wil men de onderste regionen verlaten. Een positie als öe huidige is voor D.O. V.O. echt wel te pover. Mocht D.O.V.O. er in slagen in Klaaswaal de bakens te verzetten is een stijging op de lijst het gevolg. G.V.V.V. heeft zaterdag een vrije com petitiedag en kan afwachten wat de ove rigen in de kopgroep doen. -8- V.R.C. speelt aan de Brinkersteeg tegen het hardwerkende Bennekom. een club die zich tot het uiterste verweert. Met het enthousiasme van de laatste wedstrijd kan ook Bennekom worden verslagen, een feit dat voor V.R.C. nogal urgent is om dat men die hatelijke laatste plaats toch niet definitief wil gaan bezetten? Kom V.R.C.-ers sleep er ook ditmaal een over winning uit en jullie komen wat uit het gedrang. -a- Ook voor Rhenus geldt hetzelfde. De jonge Rhenus-ploeg is drager van de ro de lantaarn. Zondag gaat Rhenus naar Wijk bij Duurstede dat de voorlaatste plaats bezet. Een overwining zou Rhenus dus omhoog helpen en de lantaarn kan aan Wijk worden overgedragen. Maar daar in de Lekstad is het altijd kwaad kersen eten en daarom zien we er voor lopig een gelijkspel uit groeien. •B- R.K. Unitas kan zondag aan de Nieuwe- weg korte metten maken met het bezoe kende Achterveld dat nog zonder punten is. Beheerst spel en veel schieten kan Unitas een normale overwinning opleve ren. ■8- Merino's zal zaterdag op de Wagening- selaan haar kracht laten zien tegen het bezoekende Oranje Leeuwen en de pun ten thuis houden. -8- Ook S.V. Panter kan het nog puntloze D.E.V. een minder prettige middag be zorgen en hen met een nederlaag naar Doorn terug sturen. ■8- Of N.S.V.S. tegen het bezoekende Dol- derse Boys hetzelfde zal doen en weer eens twee punten behaalt hangt af van de factor snelheid. Weten de Neveda- mannen hun tempo wat op te voeren dan is een succesje niet uitgesloten. -B- Kulan kan de nieuweling Hoevelaken een nederlaag bezorgen op hun pas geo pende sportterrein aldaar. Deze club te pas opgericht en heeft dus weinig routine Gebruik de betere conditie en breng daarom twee punten mee S.K.F.-ers. -B- Musketiers kan in Amersfoort wel win nen want Posthoorn is aanvallend wel wat zwak. Twee punten dus voor een meer schietend Musketiers. -B- Renswoude is zondag geheel kansloos tegen leider Veense Boys en zal nog een weekje zonder winstpunten blijven. Valleivogels krijgt T.O.V. op bezoek en kan dus in Scherpenzeel een concurrent van zich afschudden, waarop wel enige kans bestaat. -B- De zaterdagclub van Scherpenzeel krijgt het tegen de leider Veluwse Boys verre van gemakkelijk. We zien de ploeg uit Garderen winnen. ■B- D.V.S.A. (zaterdag) blijft in de kopgroep door een stevige overwinning op het be zoekende Bunnik. -li- Sportclub Rhenen krijgt het in Maars- bergen tegen de Jongens van Valkenhei- de iets moeilijker, maar ook hier geldt dat Rhenen na afloop nog in de kopgroep verkeert. •8- Tenslotte gaat Advendo met haar sup porters naar Soesterberg om de club van die naam te ontmoetten. Niet geheel zon der gevaar maar wel overkomelijk voor een in vorm zijnde Advendo-ploeg. -8- RENSWOUDE Gevonden Grijze dameshandschoen (rechtse); donkerbruine dameshandschoen (links); donkerbruine dameshandschoen (rechts) behoren niet bij elkaar. AMERONGEN paar bruine kinderhand- paar dameshandschoenen; Gevonden: schoentjes; grijze stola. Verloren: gouden schakelarmband. Inlichtingen bij de politie en het gemeen tehuis. Grote maat, onmisbaar in uw keuken, helder doorzichtig plastic, deksels in diverse kleuren Per stuk 3 stuks in de u bekende kwaliteit Door schoonheidsfoutjes guldens voordeliger. Koopjesprys schuimplastic mat, spaart uw serviesgoed en dat voor slechts Alleen dinsdag 29 oktober Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal De Filmdienst van de Chr. Reisver- cniging presenteert a.s. maandagavond in het Trefpunt een kleurenfilmpro gramma onder de titel „Winter en zo- me.r reiscocktail". Dit interessante en zeer afwisselende programma voert de bezoeker mee naar Zwitserland, Duitsland, Spanje en Grie kenland. De kaartverkoop is bij de plaatselijke boekhandelaren. Op de Kerkewijk ter hoogte van de Bergweg is zaterdagavond laat een zeke re van M. uit Veenendaal door een auto aangereden, waarvan de bestuurder is doorgereden. De wielrijder kwam vanaf de Bergweg cn stak schuin over naar de Middellaan zonder daarbij gebruik te maken van het verplichte rijwielpad. Uit de richting Rhe nen naderde op dat moment een auto vermoedelijk een grijsgekleurde Volkswa gen die zijn rechter richtingaanwijzer in werking had. De wielrijder dacht toen dat ook de auto de Middellaan zou inrij- den. De automobilist deed dit echter niet en greep de fietser. had er maandagmorgen kennelijk genoeg van om haar leven binnen het schrikdraad te slijten. Zij werd tenminste aangetrof fen in de tuin van mevr. K. aan de Kerkewijk, die onmiddellijk de politie belde. Het dier bleek eigendom te zyn van Van R. aan de Cuneraweg en moest zich binnen een uur weer in het onvermydelijke schikken. Dezelfde neiging had woensdag bij landbouwer Van 't V. aan de Spoorlaan. Het dier stond al geruime tijd achter de boerderij te wachten op het moment dat de wagen vol geladen zou zijn met zakken meel. Toen de heer Van 't V. jr. de laatste zak van de deel ging ha len en dat even wat langer duur de, ging het paard met wagen en al aan de wandel. Niemand had dit in de gaten totdat men de laatste zak op de wagen wilde zetten en zowel paard als wagen spoorloos ver dwenen waren. Onmiddellijk werd de achter volging ingezet en kon men nog net bytijds het onbestuurde span by de Middellaan oppikken Is het u ook wel eens overkomen, (misschien wel té laat) gezien. dat u in het duister rijdend een don kere schim voor u op de weg meende te zien en voor de zekerheid uw snel heid iets verminderde, om dan plotse ling hard te moeten remmen om niet op een onverlichte auto te botsen? U hoeft het niet te betreuren als u deze onaangename ervaring niet hebt; of u er voor gespaard zal blyven, dèt hangt van uw medeweggebruiker af. Het najaar is aangebroken. De avon den, die vroeg vallen, zyn donker en dikwijls bewolkt. Mist en nevel zijn in dit jaargetijde veel voorkomende weersverschijnselen. Het Verbond voor Veilig Verkeer wijst er op, dat onder deze omstandigheden een goede ver lichting op alle voertuigen van levens voorwaarde is. Een goede verlichting, niet alleen op auto's, motorrijwielen en scooters, maar ook op de landbouw trekker met aanhangwagen, bromfiets en gewone fiets. uw CONDITIE op de wej( Wanneer er wordt gesproken over een goede verlichting, wil dat niet al leen zeggen, dat de lampjes het moe ten „doen", maar dat er ook nog ande re factoren aan te pas komen. Te hoog afgestelde koplampen (hoeveel dit er zijn, kunt u zelf op de weg ervaren) zijn verblindend. Zwart aangeslagen achterlichtlampjes geven minder licht; vuile achterlichtglaasjes laten minder licht door en worden dus veel later Regelmatige controle van de ver lichting kan ongelukken voorkomen en het is beter zélf gebreken te ontdek ken, dan er door uw medeweggebrui kers op te worden gewezen (bijvoor beeld door het aan- en uitknippen van de remlichten, waardoor verwarring kan ontstaan). Het is veiliger om bo vendien een set reservelampjes bij u te hebben. Een stuk gereedschap (een schroevedraaier is over het algemeen voldoende) kan goede diensten bewy- zen, of zelfs noodzakelijk zyn, bij het vervangen van een kapot lampje. En heeft u een gevarendriehoek „aan boord?" Als de verlichting\ in orde is, komt het er op aan deze op de juiste wyze te gebruiken. Veel ongevallen vinden hun oorzaak in verblinding. Niet dim men voor een tegenligger geeft u vol doende zicht; de ander ziet echter he lemaal niets meer en dat kan tot brok ken leiden. De bestuurder van een voor u rijdende auto wordt sterk gehinderd door uw niet-gedimde koplampen, die in zijn achteruitkijkspiegel weerspie gelen. Dim steeds weer, als dat nodig is. Automobilist, bedenk dat een wiel rijder, die door uw grote lichten wordt verblind, met fiets en al in de sloot terecht kan komen. Bromfietser, weet dat uw felle koplamp alle andere weg gebruikers in moeilijkheden kan bren gen. Met een in uitstekende staat verke rende verlichting, die u op de goede wyze gebruikt, kunt u leven en laten leven. Bij mist overdag is groot licht van groot belang. Groot licht: dus niet ge dimd licht of stadslichten, maar groot, ongedimd licht, aldus het Verbond voor Veilig Verkeer. Met dit affiche, dat onder meer in ruim zevenhonderd postkantoren komt te hangen, vestigt het Verbond voor Veilig Verkeer de aandacht op de ver lichting. m i V I v» -/St -aS. ONTSPANNINGSMIDDAG BEJAARDEN Dinsdag 29 okt. 's middags 3 uur zal mej. Hommerson in het OCB-gebouw voor de Veenendaalse bejaarden dia's vertonen over de Italiaanse Dolomieten. Allen, ook heren boven de vijfenzestig, zijn harteiyk welkom. SCHERPENZEEL Op de woensdag gehouden markt wer den 1.050.000 eieren aangevoerd. De prijs varieerde van 14,14,25 en de hen- ne-eieren van 9,— - 13,Allen per 100 stuks. De handel was traag. Op de biggenmarkt bedroeg de aan voer 140 stuks en de prijs varieerde van 62,76,per stuk. De handel was vlot. „WAAROM ik onderwyzer gewor den ben? Tja hoe kun je dat stellen. Het werd my aangeraden. Een verdere studie zou voor mijn ouders te kostbaar geworden zyn en het ging op de kweekschool goed. Nee het was by my echt niet zo van: ik wil persé onderwijzer worden. Nu ik het bén heb ik er echt wel plezier in." We zitten in de gezellig inge richte flat van meester De Jong, onderwijzer aan de afd. o.l. van de Kon. Julianaschool in Veenendaal. Hij werd dertig jaar geleden in Den Haag geboren en was op zyn twee ëntwintigste jaar onderwyzer aan een Haagse school. Een moeilijk begin, zoals hij zelf zegt, temeer daar hij direct al te maken kreeg met moeilyk opvoed bare kinderen. Op zichzelf was dat helemaal geen bezwaar, maar nadat hy in de derde klas van de kweekschool zijn toe komstige vrouw had leren kennen, zocht hij naar een huis. „Ik kreeg geen huis in Den Haag", vertelt hij, „en toen ben ik gaan solliciteren. Zodoende kwam ik in Veenendaal terecht waar ik later een flat kreeg aan de Westersingel. Toen konden we trouwen ook." Zijn gezin is inmiddels uitgebreid met een zoon en dochter en het be valt hem als stedeling hier best. o - o - o Tot zover zou meester De Jong een uit de duizenden kunnen zijn, ware het niet ja, ware het niet dat zijn moeder hem reeds op 6-ja- rige leeftijd pianoles liet nemen. Want dat besluit van zyn muzi kale moeder heeft al een belang rijke rol in zijn leven gespeeld. Dat begon - in tegengestelde rich ting dan - in zijn „teenager-tiid". Hy had op een gegeven moment genoeg van de piano-lessen (ten slotte had hy dat al zeven jaar lang gedaan) „omdat ik zelf wat wilde gaan pioneren." woord ió aan: In zyn uitgebreide vriendenkring ging hij dat doen. Er werd een bandje byeen gescharreld dat ge wone leuke liedjes ging spelen. „Eeriyk we probeerden het echt goed te doen. We noemden ons: The Joco Brothers en misschien ge looft u dat niet, maar we hebben zelfs voor de koningin gespeeld Dat was op een feestje voor het personeel van het paleis, want daar werkt myn vader namelijk ook." Een paar jaar later - het bloed kruipt toch waar het niet gaan kan - begon hy het serieuzer aan te pak ken. Hy richtte een jazzclub op die intensief repeteerde en tenslotte tweemaal deelnam aan een door de AVRO georganiseerde competitie. Het werd twee keer een derde prijs! Het derde orkestje waarin pianist De Jong „zitting" had legde zich toe op moderne jazz en ook in dit gen re voelde De Jong zich muzikaal thuis. Door zijn overhuizing werd de band met zyn muzikale vrienden in het westen allengs losser, zodat hij momenteel slechts af en toe naar de residentie gaat om te spelen. o - o - o Behoudens de muziek die hy thuis achter zijn piano liet klinken, scheen het met zijn pianist-zyn afgelopen te zyn, totdat de gebroeders Thoo- mes hem polsten over de eventuele oprichting van een jazzclub in Vee nendaal. Op de brede bank in de huiska mer zittend zegt meester De Jong: „Voordat ze mij hierover polsten is er eerst geprobeerd iets op de SKF te doen, maar dat mislukte. We gre pen kennelyk te hoog. De jazzclub ja. Eeriyk gezegd verwachtte ik er niet veel van. In een grote stad ligt dat heel anders. Zoveel mensen méér en men is er over het algemeen genomen anders ingesteld dan hier. Kyk weet u wat het gevaar is? Als de mensen het woord jazz ho ren, dan denken ze direct aan ni hilisme, alcoholisme en allerlei an dere negatieve kanten van de sa menleving. De houding van een he leboel mensen t.o.v. de jazzmuziek is zo negatief. Dat zou ook nog niet eens zo erg zyn, doch het is vaak zo dat men oordeelt zónder kennis van zaken. De meesten weten er zo bitter weinig van. Wat wij alleen maar willen is gewoon enthousiast muziek maken. Jazzmuziek!" Pianist De Jong meent het eeriyk wanneer hy zegt: „Wy proberen - en legt u alstublieft het accent op proberen - iets te brengen wat uit eindelijk met kunst, al is het dan met een kleine k, te maken heeft!" De Jazzclub is er - dus tegen de verwachting van pianist De Jong in - tóch gekomen. De spelende le den zyn Leo Coïni, bas; Frits Thoo- mes, drums; De Jong, piano; Tiny Greeve, zangeres en Wil Kuypers, zanger. Men heeft dertig leden die regelmatig bijeen komen. Maar dat aantal wil men veel groter zien wor den. Meester De Jong is altyd nog een beetje terughoudend. Hy weet in middels wel hoe de verhoudingen hier liggen. Maar er zyn meer dingen ge beurd die aanvankeiyk geen enke le kans op realisatie hadden en tóch tot stand kwamen. Als er maar vast een basis is. VEENENDAAL Geboren: Peterjan z. v. P. P. Dinkel- bach en Z. Rebel; Max Lodewijk z. v. L. van der Geugten en M. Antonie; Hendrik z.v. J. Hamminga en H. Wieringa; Hen- drikje Aaltje z. v. W. C. van den Brink en R. Schans; Gijsbertus z. v. J. W. Capel- le en G. Koudijs; Hendrika Jacoba d. v. A. Hasselaar en A. E. de Jong; Monique Maria Elisabeth d. v. R. W. Beekman en J. E. M. Vis; Albartus z. v. L. Drenth en W. van den Bos; Evert Jan z. v. E. J. van de Steeg en C. Roseboom. Ondertrouwd: A. de Gooijer met S. Achterberg; J. Roodbeen met A. C. P. van Elsacker. Gehuwd: G. V. F. D. Kemperman met Th. Th. Quadvlieg; W. de Graaff met E. van Zanten; T. Nieboer met A. Harde man; R. J. Schoeman met J. Wessels; H. Braafhart met H. J. Hensen. Overleden: Johan van Offeren, 59 jaar, echtg. van J. Anbeek; Pieternella Sande- rina Stevens, 72 jaar, echtg. van: J. H. van Weelderen. RHENEN Geboren: Jannetje d. v. B. v. d. Scheur en C. v. Walsem; Danetta d. v. A Jansen en C. Jansen; Albert Marinus z. v. A. de Kruijf en E. H. Scholtus; Petronella d. v. C. Wijnberger en W. M. Derks; Johan nes Petrus Marcel z. v. W. P. Rüter en E. Deijl. Ondertrouwd: F. Zegveld en H. Aartse; M. Roseboom en C. G. Nellestyn; A. van Leth en Th. M. van Binsbergen. Gehuwd: M. A. Maregrande en B. Reins- hogen; G. J. H. Radt en E. Quint. Overleden: Stinus van den Berg 70 jr., echtg. van B. Drost. DE KLOMP EDERVEEN Geboren: Albertus z. v. G. W. van Roe kei en R. Top. RENSWOUDE Geboren: Richard z. v. Th. A. Deighton en V. J. Lina; Jacob Jan Gerrit z. v. J. Lagerweij en J. M. van Ginkel. Ondertrouwd: J. Pater en J. van Egdom. Huwelijk: G. J. Liefting en E. W. Schimmel; J. W. Bos en A. van Benne kom; E. H. Stol en H. H. van Setten. AMERONGEN Geboren: Cornelia Wilhelmina d. v. J. D. de Greef en A. M. van den Berg. Ondertrouwd: B. Methorst en G. van Soest. Getrouwd: J. Appeldoorn en G. Roelof- sen; A. J. van den Brink en M. L. van Soest. SCHERPENZEEL Geboren: Cornelis Hendrik z. v. D. van Dijk en J. H. J. Gaasbeek; Daphne Agnes d. v. W. van Beningen en G. Hoen; Ger- ritje d. v. N. Druijf en A. J. van Veluw; Erik Jan z. v. J. Lensink en T. H. Schol ten. Ondertrouwd: K. van Ginkel en G. van Beek. Getrouwd: H. van den Brandt J. E. Schouten; M. K. Zwanink en G. R. Graaf; H. Hardeman en C. Nab. AMERONGEN Ingekomen personen: J. Heijkoop van Hilversum. Vertrokken personen: G. Appeldoorn- Roelofsen naar Barneveld; W. Hasselaar naar Ede; R. C. Smilde naar Arnhem; C. Hommel naar Rotterdam. VOORLICHTING OVER DIEPVRIESMETHODE Dinsdagavond a.s. zal in het Clubhuis aan de Kon. Wilhelminaweg een voorlich tingsavond worden gehouden over de diepvriesmethode en haar mogelijkheden. Een en ander staat in verband met de diepvrieskluis die onlangs in Amerongen is geopend. Het is voor het eerst dat Ame rongen met deze diepvriesmethode ken nis maakt. De voorlichting welke gege ven zal worden door mevr. Peters-Nan- ninga zal verduidelijkt worden met dia's. Door de schietvereniging „Willem Teil" uit Amerongen zullen eind no vember, begin december nationale schietwedstrijden worden gehouden. De schietwedstrijden zullen plaats vinden in hotel Buitenlust aan de Bur gemeester Jhr. H. v. d. Boschstraat in Amerongen. Het wordt een nationale wedstrijd op buksen 6 mm kaliber 22. Deze wedstrijden worden gehouden op de data 18 t.e.m. 3 december a.s. Er wordt geschoten in vijf klassen: le korpswedstrijd; 2e personele wed strijd; 3e een Meesterwedstrijd; 4e een vrije baan wedstrijd en ten 5e zal er een proefkaartwedstrijd worden geschoten. Voor alle klassen zullen af- zonderlyke en bijzonder mooie pryzen ter beschikking zijn w.o. een by zonder typisch Amerongse prijs. JEUGDDIENST Zondag 27 oktober hoopt ds. C. van der Vlies uit Arnhem voor te gaan in de Jeugddienst in de Sint Andries- kerk. Deze dienst begint om 19.00 uur. Het onderwerp van de prediking is: „De kans van je leven!" De Jeugd commissie wekt ook nu weer jong en oud op, om deze byzondere dienst te komen bywonen. VLUCHTELINGENHULP Maandagavond hebben de collectantjes voor de actie voor de vluchtelingen een bedrag van 166,30 ingezameld. Hierbij dient vermeld dat dit bedrag praktisch alleen in het centrum werd opgehaald want door de duisternis e.d. konden de jeugdige collectantjes de eenzame boer derijen en afgelegen woningen niet be reiken. CLANDESTIENE ZENDER OPGESPOORD In samenwerking met de gemeentepoli tie te 's-Gravenhage hebben opsporings ambtenaren van PTT maandag 21 okto ber j.I. de clandestiene zender „Radio Hama" opgespoord en in beslag genomen. Daarbij is proces-verbaal opgemaakt te gen de 18-jarige bezorger H. M. te 's-Gra venhage. VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur dr. C. Graafland; 5 uur ds. A. Wisgerhof. Julianakerk: 9.30 uur ds. A. Terlouw; 5 uur ds. A. Vroegindewey. Vredcskerk: 9 en 10.30 uur ds. A. Wis gerhof; 5 uur dr. C. Graafland. Sionskerk: 9.30 uur,ds. A. Vroeginde- weij; 5 uur ds. A. Terlouw. Veeneind: 3 uur ds. A. ^roegindeweij woensdag 30 oktober 7.30 uur ds. Middelkoop van Zwolle. Dijkstraat: 2.45 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. Thomas van Hilversum; 5 uur ds. van Enk. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. van Enk; 5 uur ds. Thomas van Hil versum; zaterdag 26 oktober 7.30 uur Avondstilte. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Ger. Gem. Syn., geb. Eltheto: 9.30 en 5 uur leesdienst. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 9 uur ds. Tigchelaar (Jeugddienst); 10.30 uur ds. Bos (Gezinsdienst, H.D.); 5.30 uur ds. Langman van Amsterdam. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur dra. Feike- ma van Driebergen. R.K. Kerk, Salvatorkerk: 8 en 10.15 uur H. Mis; 7 uur Lof. R.K. Kerk, Willibrordkerk: 8 en 1015 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligingssa menkomst; 12 uur Zondagsschool; 6.45 uur Openluchtsamenkomst; 7.40 uur Verlossingssamenkomst. Volle Evang. Gem., geb. O.C.B.: woens dag 30 oktober, 8 uur ds. Leenhouts. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang.: 10 uur ds. Timmer van Woerden; 5 uur dhr. Jansen van Andelst. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. A. J. Dondorp. Protestantenbond: geen dienst. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst; dinsdag 29 oktober 7.30 uur ds. C. Wisse. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst; maandag 28 oktober 7 uur ds. Toes. R.K. Ged. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9, 10.30 en 6 uur ds. Stekelenburg. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; woensdag 30 oktober 7 uur dhr. v. Rooyen van Graafhorst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. v. Breugem. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. Mieras; vrijdag 25 oktober 7 uur ds. Toes van Kinderdyk. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: geen opgave ontvan gen. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mej. ds. S. E. Treffers van Soest. R.K. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. v. Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Schipper. Geref. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 uur dr. K. Dijk van Zeist; 6.30 uur ds. v. d. Peppel van Ede. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. K. v. d. Pol van Lunteren (voorber. H.A.); 6.30 uur ds. R. J. v. d. Hoef uit Hier- den. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrijz. Herv.: 10.15 uur, De Schans, ds. Cannegieter uit Driebergen. Vrije Evang. Gem.: maandag 8 uur Evang. J. van Veen uit Alkmaar. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. E. A. C. Reydon, Kerkewijk 40. tel. 2134. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. RHENEN: Dr. Rienstra. Herenstraat 63, Tel. 08376-577. Apotheek Deys geen dienst. Voor recep ten apotheek te Wageningen. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossen- dorp en Van Ommeren: Dr. Th. C. Bak ker, Rijksstraat 172a, Leersum, tel. 03434 -1495. EDERVEEN. DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. S. T. HeU te De Klomp, tel. 08387- 200. SCHERPENZEEL: Dr. W. v. Vulpen, Dorpsstraat, Tel. 03497-Z20. RUILTJE OP LANGE TERMIJN Al weer by na drie jaar geleden kwam er op een avond een tot nu toe onbekend gebleven inwoner van het Brabantse Oirschot aan het grote hek van Ouwehands Dierenpark met op de achterbank van zyn wagen een wild zwijn. De man was vertwijfeld. Hy hield voor zyn plezier twee wilde varkens. De beer was ontvlucht en door een ja ger, die een goede vangst dacht te heb ben, neergeschoten. Het manloze vrouwtje werd in het Rhenense dierenpark achtergelaten om daar een nieuw huwelijk te sluiten in de hoop op jong leven. Op deze ma nier kon de Oirschotse fokker weer aan wilde zwynen worden geholpen. „Evelientje" - zo heette het mamma- zwijn uit Oirschot - zorgde inderdaad voor kroost en zo kon de varkenslief hebber uit Brabant, die dezer dagen eens kwam informeren, jonge zwynen mee naar huis nemen. De heer Ouwe hand mocht „Evelientje" houden.

De Vallei | 1963 | | pagina 2