Tong, enthousiast Veenendaal klopt Hercules met oneven goal 1-0 VRC op de valreep door Bennekom verslagen, 3-4 TEAM VAN GEEL-BLAUWEN STERK GEWIJZIGD O II CHEYROIËT Merino's moest punt afstaan aan Oranje Leeuwen (1-1) In tweede helft werd Dovo naar nederlaag gespeeld (4-0) Half dozijn doelpunten voor NSVS tegen Dolderse Boys (6-3) ARAM ARAM EDERVEEN SCHERPENZEEL ZO STAAT UW CLUB ERVOOR TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 30 OKTOBER 1963 Nr. 86 Veenendaal had zondag haar elftal voor de wedstrijd tegen Hercules op vele plaatsen gewij zigd. Voornaamste reden was om meer voetbalintellect in de aanval te plaatsen. Daarom ston den de halfspelers P. en A. Muller thans als midvoor en binnenspeler opgesteld. Daarenboven debuteerden back Gaasbeek en rechtshalf Gerritsen. Deze, meest jonge knapen, legden - al thans in de eerste speelhelft - een verkwikkend enthousiasme aan de dag. Dat het in die eerste 45 minuten slechts 1-0 bleef was feitelijk een wonder. Veenendaal had in die periode veel meer verdiend, mede door het zeer goede werk van de uitblinker, rechtsbuiten Van Kooten, die mes scherpe voorzetten liet neerdalen. Hercules drukt door Laag tempo bij Hoevelaken-Kulan (1-3) Nieuwe midvoor schiet raak voor Unitas (4-2) V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE Teleurstelling voor Panter na 2-0 nederlaag tegen DEV DE GROTE OPSTAND Weer winst voor Advendo 4-2 tegen Soestcrbcrg Veluwse Boys Scherpenzeel (1-2) De gewijzigde aanval van de Vee- nendaalploeg - voor ditmaal in smet teloos wit gestoken - was al direct be zield van de goede aanvalsdrift. Lenig sneed de rechtervleugel langs de Her cules-verdedigers. Reeds na zes minu ten kreeg Piet Muller een kans, maar de nieuwe midvoor van Veenendaal mikte naast. Zeer zuiver en uiterst ge vaarlijk waren de voorzetten van Rinie van Kooten op rechts. Toen Kees Hen- sen door een open gat in de Hercules- afweer stormde gaf hij de bal naar de opgerukte Van Kooten, die met een daverend schot, dat langs de verbou wereerde keeper Tukker vloog, aan Veenendaal de leiding (1-0) De golven aanvallen bleven voortduren. Vooral Van Kooten was daarbij betrokken. Prachtig werd deze rechtsbuiten door aanvoerder Gerritsen gelanceerd en maakte zich eveneens prachtig vrij van back Van Kessel. Zijn vlijmend schot ging echter over het Utrechtse doel de mistige lucht in. Veenendaal bleef het doel bestoken en Hensen kwam vrij Een schot in het zijnet was het resultaat. Intussen ont popte spil Bosboom van Hercules zich als een struikelblok voor de met zwier en elan aanvallende Veenendalers. Piet Muller als midvoor deelde zeer listige passjes uit, maar kon Bosboom niet uit balans krijgen. Weer scheer den een drietal voorzetten van gaaf gehalte voor de Hercules-doelmond. Van Kooten was de gangmaker daar van. Het werden geen doelpunten om dat Rebergen en Muller niet zo scherp reageerden. Verdere doelpunten voor Veenendaal zaten er echt wel in, maar het gelukte niet. Toen Kees Hensen was doorgebroken zette back Stemvers hem de voet dwars. Een inzet van Piet Mul ler strandde in de grijpende handen van doelman Tukker. Hercules had voor rust enkele uitvallen door het centrum ondernomen waarbij Luc Flad, de midvoor, een kansje kreeg, maar door treuzelen verloren liet gaan. De rust kwam met 1-0 voor Veenendaal, feitelijk een te schamele beloning voor de vele aanvallen die de voorhoede had ondernomen. Na rust wilde Hercules doordrukken om althans tot een tegenpunt te komen. Veenendaal moest de wapens slijpen om dit te verhinderen. Vooral invaller back Gaasbeek en ook spil Gerritsen met als sluitpost keeper v. d. Weyden, zorgden ervoor dat de 1-0 voorsprong behouden bleef. Gaasbeek redde keurig bij een doorloop van Luc Flad en Ger ritsen kopte de bal uit de doelmond. Ten koste van een aantal corners kon Veenendaal het doel schoon houden. Hercules had bovendien het juiste schot in Utrecht gelaten. Rinie v. d. Weyden moest meermalen in actie ko men overigens, maar klaarde zijn werk knap en kundig. Bij een goed opgezette aanval van Veenendaal kwam A. Mul ler oog in oog met keeper Tukker, die zich manmoedig naar de bal wierp. Ook spil Bosboom, de uitblinker bij Her cules, moest eenmaal redden toen Hen sen gevaarlijk werd. Tegen het einde was het weer even verdedigen geblazen voor Veenendaal, maar met enthousiasme verdedigde ook de achterhoede haar kostbare 1-0 voor sprong, die dan ook tot het einde be houden bleef. Niet alleen de winstpun ten zijn belangrijk in dit opzicht, maar het feit dat de debutanten en de jon gere spelers in het Veenendaal-elftal reeds direct goed en enthousiast voet bal lieten zien. Naast Van Kooten wa ren ook A. Gerritsen en W. Gaasbeek de meest opvallende spelers van de hardwerkende Veencndaalploeg. Een verjongd Veenendaal (zittend) heeft zondag het sterker geachte Her cules (staand) met 1-0 geklopt. Zoals op de foto te zien is was Veenendaal in smetteloos wit gekleed. Op het prachtige sportterrein in Hoe velaken speelde Kuian tegen de club van die naam. Maar wie gedacht had dat het mooie terrein een stimulans voor een goede party voetbal zou zUn kwam bedro gen uit. De gastheren die behalve een goede wil weinig voctbalcapaciteiten be zaten werden overspeeld waardoor van een negentig minuten durend Kuian of fensief kon worden gesproken. Het pleit dan ook niet voor de aanval van de Vee nendalers dat zy slechts drie maal wisten te scoren. Vanaf de eerste trap was het al Kuian wat de klok sloeg maar door te traag spel gingen legio kansen verloren. Het duurde dan ook tot de vijftiende minuut voordat'Kuian de schore opende. Het was v. Hall (de beste man uit de Kulanaan- val) die met een mooi schot keeper Nie- meyer liet vissen. Hoewel de bal bijna niet op de Kulanhelft kwam moesten we weer een kwartier wachten alvorens de goed naar binnen gekomen W. Vlaande ren 0-2 liet aantekenen. Ondanks de veld- meerderheid wisten de gastheren tot aan de thee stand te houden, zodat men met een 0-2 ging rusten. Ook in de tweede helft zagen we weer dezelfde tempoloze wedstrijd waarin na vijftien minuten W. Vlaanderen voor 0-3 zorgde. Door middel van een ietwat ge lukkig verkregen strafschop zagen de gastheren net voor tijd kans de eer te redden waardoor met 1-3 het einde kwam. R.K. Unitas heeft het bezoekende Ach terveld geen enkele illusie gegeven om enig succes te bereiken. De Unitas-ploeg die met de rust al met 4-0 leidde, moest na rust wel even terug maar de over winning was toen al een feit. R.K. Unitas had deze middag een nieuwe aanwist opgesteld, de 24-jarige onderwijzer Corjanus, pas uit Kampen overgekomen stond als middenvoor in het Unitas-team. Hij bleek een snelle speler, stond altijd scherp opgesteld en scoorde twee vlotte doelpunten. Unitas was voor rust veel slagvaar diger dan Achterveld. Met rappe be wegingen sneden de Unitassers door de Achterveldse linies. Rechtsbuiten Martina kon na 14 minuten de eerste goal inschieten en de zeer goed debu terende midvoor Corjanus wist de stand op 2-0 te brengen met een be heerst doelpunt. Dezelfde speler zorgde zelfs voor 3-0 en Tonnie Selhorst maakte nog voor rust 4-0, zonder dat Achterveld er iets noemenswaardigs tegenover kon stellen. Na rust begon Achterveld harder te spelen. Hiervan werden drie Unitas- spelers de dupe, die allen moesten uit vallen. Achtereenvolgens verlieten back J. Hoesen; rechtsbuiten Martina en J. Heynen het speelveld met blessures. Heynen bleek zelfs enkele ribben te hebben gekneusd omdat een Achter- velder pardoes tegen hem opbotste. VEENENDAAL Het was begrijpelijk dat de gehaven de Unitas-ploeg niet meer het frisse spel kon leveren, ook al omdat men de ploeg totaal moest wijzigen door de vele invallers. Hiervan profiteerde Achterveld om via hun linksbinnen en middenvoor de bal nog tweemaal ach ter doelman Van Leeuwen te knallen, 4-2. In een meer spannende dan mooie voetbalwedstrijd heeft VRC in de allerlaatste minuut het hoofd moeten buigen tegen de gevaariyke Bennekomsc aanval en met 4-3 verloren. Wanneer de VRC-defensie in de tweede helft niet zo nerveus had ge speeld, zou er kans op succes zyn geweest. Thans konden de gasten juiehen, die na rust de verwarde VRC achterhoede, waarin doelman v. d. Pol zwakke momenten vertoonde, overrompelden. Dat Bennekom is vooral aanvallend gevaariyk. De beide Lieftinks plus de buitenspelers Byi en v. d. Brink zijn geraffineerd. Dat bleek al na 8 minuten toen Liefting op links de bal precies over het hoofd van back van Kooten dirigeerde, waarna linksbuiten BUI een passje voortrok, waaruit een levensgevaar- ïyke kans voor rechtsbinnen Ilcllegering ontstond. De Bennekommer schoot in het open gat, maar doelman v. d. Pol greep het leer klemvast. Even later zette de beste man in de VRC aanval, de rechtsbuiten Verwoerd listig voor maar Cel Slotboom joeg de bal in de herfstlucht. Vele aanvallen van bei de ploegen strandden hierna op buiten spel. Na 20 minuten opende VRC de score toen Verwoerd goed doorstootte en ondanks protest van de Bennekommer grensrechter voor buitenspel liet de arbi ter Boender de VRC-er oprukken en de ze besloot zijn solo met een schot precies langs keeper Zwart. 1-0. Bennekom liet het er niet bij zitten. Speciaal rechtsbuiten v. d. Brink kwam heftig opzetten maar had in Leo Reber gen zijn mannetje gevonden. Toch werd het na 35 minuten gelijk toen Bennekom op links een corner nam. De bal draai de voor doel en doelman v. d. Pol greep de bal niet stevig vast, waardoor rechts buiten v. d. Brink het leer in het doel kon drukken. Een simpel doelpuntje dat echter meetelde en de stand op 1-1 bracht. Vijf minuten later ondernam Verwoerd een ren naar het doel, maar werd door rechtshalf Jansen tegen de grond gewerkt. Penalty besliste arbiter Boender. Spil Re- bergen kwam naar voren, schoot tegen keeper Zwart op, maar kreeg de bal te rug via zijn bovenarm. Hij mikte in twee de instantie wel raak en VRC leidde weer met 2-1, hetgeen rust betekende. Na rust was Bennekom vast van plan hier verandering in te brengen. De ploeg drukte VRC terug en de achterhoede van de geel-blauwen kwam meermalen in paniek. Na vier minuten weifelde P. Re- bergen waardoor Liefting de bal mee pikte. Met een zacht en houdbaar schot, waar doelman v. d. Pol finaal overheen dook, kwam Bennekom andermaal op ge lijke voet. 2-2. Een gevaarlijk offensief van Bennekom brak los. Vooral v. d. Brink en A. Lief ting maakten listig openingen en snelden handig door de linies van VRC. Intussen moest doelman Zwart aan de andere kant een scherp schot van middenvoor Corne- lissen onschadelijk maken. De Bennekom- aanval wist van geen ophóuden en rukte het strafschopgebied binnen. Na een half uur kreeg. Hellegering de bal vrij, plot seling kwam hij voor v. d. Pol en zijn droge knal bracht Bennekom voor het eerst aan de leiding. 2-3. Terwijl ieder verwachtte dat Bennekom de voorsprong zou consolideren trok VRC er plotseling tussenuit. Cornelissen gaf aan Hartog een listige pass en met een wipper werd doelman Zwart gepasseerd. Weer gelijk. 3-3. SPANNING De laatste minuten waren uitermate spannend. De nimmer opgevende Benne- komse aanval nam geen genoegen met gelijke stand. De VRC-ers konden de bal maar niet uit hun doelmond krijgen en als een raket vloog de bal na een schui ver van Liefting tegen de paal. Geheel VRC stond vastgenageld voor eigen eigen doel. Slotboom en D. Rebergen, de bin- nenspelers, moesten terugkeren. En Ben nekom maar belegeren. Rechtsbuiten v. d. Brink was nu ongrijpbaar voor Leo Re bergen. Een venijnige en fraaie pass van de voet van v. d. Brink zou de genadeslag voor VRC inluiden, terwijl juist de laat ste minuut was ingegaan. Een hoekschop op rechts gaf v. d. Brink de gelegenheid zijn maat Liefting te bereiken op listige wijze en toen schoot de aanvalsleider van de Bennekommers meedogenloos in. Ter wijl een uitbundig juichende Bennekom- ploeg naar het middoi. liep was de wed strijd praktisch afgelopen. De talrijke Bennekomsupporters waren uiteraard zeer verheugd over de zege, die overi gens nog verrassend in die allerlaatste minuut werd behaald. VRC moest helaas weer een nederlaag lijden daar de ploeg in de voorhoede niet zuiver genoeg com bineerde en defensief en dan vooral na rust te paniekerig voetbalde, waarbij dient vermeld dat Bennekom's voorhoede die nervositeit en verwarring door haar scherpte en listigheid teweeg bracht. In een van beide zyden slecht gespeelde voetbalwedstryd deelden Merino's en Oranje Leeuwen zaterdag de punten. Het werd 1-1 in deze voor Merino's enigszins teleurstellende stryd. Voor de rust kregen de beide voorlinies goede kansen maar het beslissende schot ontbrak. Vooral Gaasbeek probeerde het met enkele goed gerichte schoten maar de Oranje Leeuwen doelman wist deze schoten op bekwame wyze on- schadclijk te maken. De Merino's defensie waarin Cees Diepevecn en Pleyler goed werk deden konden ook de Oranje Leeuwen de baas blyven. Tot aan de rust bleef de stand dubbel blank. DOVO heeft in het Zuid-Hollandse Klaaswaal weer een grote te leurstelling moeten slikken. Terwijl de roodwitten voor rust sterker speelden dan de thuisclub SSS, kwamen er na rust weer enkele onge lukkige momenten voor in de achterhoede, die er de oorzaak van wa ren dat het weer een nederlaag met ruim verschil werd. 4-0. De DOVO ploeg is blijkbaar totaal van de kaart als er een doelpunt van de tegenpartij wordt gescoord. Dan komt men niet meer tot het nor male, rustige voetbal en verliest blijkbaar de voetbalmoed om dan langzaam in te zinken. Men miste J. Bolderman, die nu in de achterhoede stond opgesteld en zijn jongere broer kon het DEV niet zo lastig maken in de voorlinie. Zeventig minuten lang viel Panter aan. Het was tevergeefs, want DEV, dat sinds lange tijd eens volledig in het veld kon komen, trok een hechte muur op en hield de zaak potdicht. 2-0 was voor de Doornse spelers al lang genoeg, terwijl Panter hiermee een teleurstellende nederlaag opliep. Vooral in het begin was er nog geen sprake van dat DOVO door dit SSS op zo'n royale wijze zou worden verslagen. Wel had DOVO behoorlijk moeite om op het slechte terrein van de Klaaswalers uit de voeten te komen, maar toen men eenmaal gewend was lukte het in de DOVO ploeg beter. Er werden aanvallen naar het SSS doel gestuurd, maar het juiste schot had DOVO in Veenendaal achtergelaten.. Overigens was men ook niet gelukkig, omdat bij de schoten uit de DOVO aanval steeds Klaaswaalse be nen of het houtwerk rond het doel be lemmeringen waren voor een DOVO doelpunt. De rust kwam met een blanke stand, meer eerlijkheidshalve moet gezegd dat DOVO een voorsprong had verdiend. Na rust kwamen de klappen De tegenslag voor DOVO werd ingeluid in de tiende minuut van de tweede helft toen doelman Hardeveld de bal wegtrapte voor de voeten van spil Jan v. d. Kraats. Deze speelde terug en de bal verdween na dit akelige misverstand over de doel lijn. 1-0 voor SSS. Toen SSS even later een vrije trap mocht nemen verzuimden de DOVO man nen een hechte muur op te trekken. Mid voor Saarloos knalde op het doel van DOVO en terwijl doelman Hardeveld dacht dat de bal naast zou vliegen trok het leer een lijn naar het net onder in het hoekje. 2-0. DOVO werd mismoedig van deze te genslagen en zakte ineen. Behalve Die- peveen kon de voorhoede ook geen moed meer opbrengen nog eens een tegenoffen sief te gaan proberen. Het kwam wel tot wat aanvallen maar daarmee wist de ro buuste SSS defensie wel raad. Toen back van Manen de bal niet goed raakte kwam de midvoor Saarloos in een goede positie om met een magniefieke kopbal de stand op 3-0 te brengen. Er was toen weinig eer meer te behalen voor de gedesillusioneerde DOVO ploeg. Vlak voor het einde moest doelman Hardeveld nog eens de bal achter de lijn oprapen toen na wat getrap in de doelmond de linksbinnen In 't Veld Sh. er resoluut een eind aan maakte en inkogelde. 4-0. Intussen blijft DOVO in het hoekje zit- NSVS heeft zaterdagmiddag flink van zich afgebeten in de wedstryd tegen Dolder se Bcys. Het werd een volkomen verdiende 6-3 zege voor de Neveda-ploeg, die geen remmingen bezat deze middag en fris van de lever spelend het Dolderse doel be stookte. Vooral van Kcsteren en P. Bleyenberg rukten de achterhoede van de gas ten uiteen. Daarboven bleek de weer opgestelde midvoor H. Schoeman zeer produktief met drie doelpunten. Het elftal van NSVS was op een drie tal plaatsen gewijzigd. Ze bezette G. v. d. Pest weer de spilplaats en waren G. Prins en A. Bleyenberg vervangen. Het NSVS elftal heeft de juiste snelheid weer her vonden en trok met het wapen van de tempo de Dolderse Boys tegemoet. Door Van Kesteren werd de bal goed naar Nellestijn doorgegeven die met een kop bal de score opende. 1-0. Middenvoor Schoeman liet de Dolderse keeper even later weer eens vergeefs grijpen en toen de gasten hands maakten in het beruste gebied kwam van Kesteren op de elfmeterstip. Keihard vloog de bal in de linkerhoek van het doel. 3-0. Na rust was Merino's aanvankelijk wel wat sterker, maar het duurde toch nog een half uur voor men tot doelpunten kwam. Den Hartog brak toen goed door omspeelde de keeper van de Hilversum mers, maar deze greep Hartog bij de be nen en belette hem het scoren. Gaasbeek was echter meegelopen en kon de opge pikte bal rustig in het net plaatsen 1-0. In de zelfde minuut volgde er een imi tatie aan de andere kant. Doelman Theo Klaassen hield een speler van Oranje Leeuwen vast, hetgeen de goedleidende arbiter niet ontging en hij kende aan de Sportver. Panter heeft haar aanhan gers zaterdag geen prettige middag be zorgd. Terwijl ieder van mening was dat het nog puntloos onderaan staande DEV een zacht te verorberen eitje zou worden bleek na afloop dat Panter de eerste winstpunten aan DEV moest af geven via een 2-0 nederlaag. Het wilde maar niet lukken bij Pan gasten een strafschop toe, die door de middenvoor in een doelpunt werd omge zet. De Merino's zetten alles op alles maar verder dan een keihard schot van Menge en een buitenspeldoelpunt twee minuten voor het einde kwam de Merino-ploeg niet. Het was een sportief, maar zwak gespeelde wedstrijd, die dus op 1-1 sloot. ter. Nadat DEV al vrij spoedig twee maal had gedoelpunt, stond SVP met haar gehele ploeg op de Doornse helft, maar die opeenhoping van spelers was juist een handicap om de bal in het doel te krijgen. De twee Doornse treffers waren het gevolg van onzekerheden in de SVP defensie. Eerst liet men de rechtsbin nen vrije doortocht waarna deze spe ler 1-0 scoorde en even later werd een schot van de midvoor van richting ver anderd en sprong de bal ook in het doel, 0-2. Opmerkelijk is dat Panter in het begin van een wedstrijd stee vast een achterstand oploopt. Vorige week was dat eveneens het geval. Na die Doornse successen heeft Pan ter steeds maar voor de doelmond van de gasten geopereerd. Maar de voor hoede was niet bij machte te scoren. Na rust was NSVS direct weer opge rukt. De goed spelende linksbuiten P. Bleyenberg wist met een fraai schot uit een moeilijke hoek de roos te treffen en dat betekende 4-0. Toen de Boys een vrije trap mochten nemen stond NSVS niet zuiver opgesteld en kon de linksbinnen een doelpunt maken. 4-1. Weer kwam de NSVS ploeg naar voren en Schoeman scoorde prompt 5-1. Een tweede vrije trap leverde weer een Dolders doelpunt op 5-2, maar H. Schoeman had nog een vuurpijl in petto dat het halve dozijn voor NSVS volmaakte. 6-2. Toen de Dolderse rechtsbuiten een ren ondernam werd hij niet goed gestuit en kon doelman Teus Spies het nakijken geven. Een goede en 9 De ogen van de koopman vernauwen zich tot spleetjes als hij Aram, die de zweep stevig omklemd houdt, woedend opneemt. „Wat betekent dit? Wie zijt gij?" snauwt hij. „Ik ben Aram, Heer van Barranca," luidt het koele antwoord. „Wel, als ge dan een edel man zijt, doe dan Uw plicht en bescherm een eer zaam koopman, die met plundering bedreigd wordt!!" bijt de koopman terug. Dan treed een der burgers naar voren. „Bravo, makker," grijnst hij breed. „En laat ons nu snel dit graan uitdelen aan diegenen, die het zelf met hard werken geoogst hebben. .Er zijn er on der ons, voor wie het geen dag later had moeten ko menEr gaat een gejuich op en de burgers drin gen op naar de met graan beladen wagen. Maar dan trekt Aram met een snel gebaar zijn zwaard en plaatst zich voor de in de sneeuw liggende zakken.... „Halt!" roept hij gebiedend. „Zo eenvoudig is dit niet!! Dit graan is van deze kooplieden, dus eerst moeten zij be taald worden! Het recht hebbe zijn loop!!" (Wordt vervolgd) Advendo uit Ederveen heeft ook de uitwedstrijd tegen Soesterberg tot een goed einde gebracht. Het werd een 4-2 overwinning voor de Ederveense rood- hemden, die met de rust al met 4-0 leidden. Na rust liet Advendo de teu gels wel wat te vlot vieren, deed er weinig meer aan en zo kon Soester berg nog tweemaal het net vinden, 4-2. Advendo was volop in de meerder heid in de eerste 45 minuten. Er speel de maar een elftal en dat was onge twijfeld Advendo. Doelman Veldhuizen, vervanger voor G. van Wakeren, kreeg dan ook weinig werk te verrichten. Na tien minuten scoorde Advendo 0-1 toen A. Pol via een been van een Soesterberg-speler het doel trof. Een voorzet van rechts werd door de links back van de gastheren keihard in ei gen doel geknald en deze fortuinlijke bal leverde Advendo een 0-2 voor sprong op. Die Soesterberg defensie speelde wel erg onzeker want men sloeg de bal met de hand weg uit het beruchte ge bied. Back E. van Ginkel was een beheerst schutter vanaf de witte stip en Advendo stond met 0-3 voor. Nog voor rust kwam het enige feitelijk knap gemaakte doelpunt toen Jan van Beek vanaf de zestienmeterlijn inko gelde, 4-0. Na rust heeft Advendo het kalm aan gedaan. De achterhoede speelde wel eens te langzaam waardoor Soester berg nog 2 treffers kon produceren. Eindstand 4-2. verdiende 6-3 overwinning voor NSVS dat weer aansluiting kreeg met de midden groep. ten waar de slagen vallen en zal beslist uit een ander vaatje moeten gaan tappen, om de toch eertijds zo roemrijke club voor nare dingen te behoeden. Scherpenzeel bezorgde zaterdagmiddag zijn weinige supporters welke mee naar Garderen waren gegaan een prettige ver rassing door het nog ongeslagen Veluwse Boys met 2-1 te verslaan, na een wed strijd waarin de blauwwitten grotendeels hebben moeten verdedigen tegen een sterk op de aanval spelende Boys. Men moest het deze middag hoofdzake lijk van uitvallen hebben en tweemaal werden deze op de juiste wijze afgerond, het voortdurende offensief der thuisclub werd slechts eenmaal doeltreffend beslo ten waarmede men minder kreeg dan men gezien het spelbeeld had behoren te krij gen. Van de aftrap af gingen de Boys in de aanval en de blauwwitte achterhoede moest alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Na 5 minuten kwam de eerste Scher- penzeelse aanval en deze leverde al met een een doelpunt op. Een verre trap uit de verdediging kwam bij de scherp op gestelde linksbuiten v. Asselt, deze ging met de bal aan de voet in de richting van het Boys doel en schoot van de 16 meterlijn hard in, via de handen van kee per Verhoef verdween de bal onder de lat en hadden de blauwwitten tegen de verhouding in de leiding. 0-1. Niet ontmoedigd gingen de Boys op nieuw in de aanval en zetten de Scher penzeel achterhoede onder zware druk, deze linie wist zich echter staande te houden zodat het met de rust nog steeds 0-1 was. Na de rust hetzelfde spelbeeld, een hef tig aanvallend Veluwse Boys en een stug verdedigend Scherpenzeel dat vooralsnog de voorsprong wist te behouden. In de 20ste minuut wisten de gastheren de verdiende gelijkmaker te schoren toen middenvoor Koning een kans goed benut te en onhoudbaar inschoot. De Boys wil den wel meer dan een gelijkspel en ble ven aanvallen zonder succes overigens. Dat succes was wel voor de blauwwit ten weggelegd, 3 minuten voor tijd zetten zij via rechtsbuiten Becker een aanval op en uit diens voorzet op maat ving mid denvoor Idzerda de bal met het linker been op om vervolgens met het rechter been onhoudbaar in te schieten. 1-2. In de resterende tyd wist Scherpenzeel zijn kostbare voorsprong te behouden waardoor met een zwaar bevochten 2-1 zege het einde kwam van een wedstrijd waarin de ploeg met de beste schutters de zege aan zich trok. 3e klasse D. KNVB Holland 6 11 Vriendenschaar 6 9 BVC 6 9 HMS 6 7 Veenendaal 6 6 Saestum 6 6 JSV 6 6 Hercules 6 5 VVY 6 4 CDN 6 4 Amsvorde 6 4 LVV 6 1 2e klasse B. KNVB z.m.c. IJsselmeervogels 7 11 CSCA 7 10 Quick Boys 7 9 Excelsior '31 5 7 GVVV 6 7 Kozakken Boys 6 7 Noord wijk 6 7 SDCP 6 5 Voorwaarts 6 5 Zwaluwen V5 3 Zuidvogels 6 3 Hoogvliet 6 3 Enter Vooruit 6 3 2e klasse A. KNVB z.m.c. Spakenburg 7 NDSM 6 Zwart Wit '28 6 Genemulden 6 Huizen 6 's-Gravenzand. s.v6 Ter Leede 7 SHO 6 Heerjansdam 7 SSS 7 ZCFC 7 DOVO 6 Apeldoorn 6 3e klasse Oost z.m.0. Be Quick '28 7 Go Ahead K5 Nunspeet 6 Bennekom 6 Sparta '57 6 WVF 5 Vroomshoopse Boys 6 Elb. s.c5 Owios 6 DOS '37 6 VRC 7 12 10 9 8 8 7 7 6 6 6 3 2 0 10 9 8 8 8 6 6 5 2 2 2 le klas B. Bunnik 6 DVSA 6 Maarssen 6 Voorwaarts 7 R.K. Stormv6 De Meern 6 Minerva 6 MSV '19 7 DEV 6 Wijk bij D6 Rhenus 6 AFD. UTRECHT ZONDAG 2e klasse A: Veense Boys Soesterberg Austerlitz Scherpenzeel R.K. Unitas Oranje Wit Maluku Muda Achterveld Renswoude 11 9 6 6 6 4 2 0 0 AFD. UTRECHT ZATERDAG le klas NSC 7 VVVM 6 SDVB 7 VVJ 7 Montfoort 6 YFC 6 Hierden 5 Lopik 5 De Merino's 7 Posta 7 Or. Leeuwen 7 Chefana 7 3e klasse A: Hulshorst 6 11 Tersch. B7 9 Kuian 6 7 Rood Wit 7 7 EFC '58 7 7 Sova 5 6 Veense B7 6 Stroe 6 B Zwart Wit 3 0 Hoevelaken 4 0 2e klas A. 12 TOV 7 11 8 6 9 8 Valleivogels 6 9 7 7 9 6 7 6 6 5 Veslaco 5 4 5 Posthoorn 6 4 5 NSVS 7 4 5 7 3 4 DEV 5 2 3 3e klasse B. Woudenberg DVSA Advendo S.C. Rhenen Soesterberg Rubo SVMM Valkenheide Bunnik Beverweerdse B. 10 10 10 9 6 5 3 2 1 0

De Vallei | 1963 | | pagina 3