MEDISCHE HULP BI) VERKEERS ONGEVALLEN NIET GOED GEREGELD Begroting 1964 door Raadsafdeling onderzocht Drukke receptie Sportvereniging in Amerongen Grootse feestavond van jubilerend Oranje-Wit Verkeerscommissie Ongevallen op fietspad Beplantingen BEVESTIGING EN INTREE KAND. G. J. WISGERHOF Citroën en Panliard expositie Kettingbotsing op rijksweg bij Veenendaal Gevoel voor richting ELST OOK MORGENAVOND FILM BEJAARDENTOCHT Officiële bekendmaking MARKTBERICHTEN AMERONGEN Donderdag a.s. raadsvergadering Chris Cornelissen feestelijk gehuldigd Verbouw pastorie RHENEN Vrouwen in de B.B. Oproepen artsen Rouwkamer Waag kost geld Volgende week woensdag zal de Veenendaalse gemeenteraad in een middag- en avondvergadering de gemeentebegroting voor 1964 behandelen. Het stuk is reeds enige tijd geleden door burgemeester en wethouders aan de raad aangeboden en ook heeft de behandeling in de twee afdelingen van de raad plaatsgevonden. Van dit onderzoek hebben de heren M. Bastmeijer en Joh. van Hardeveld, resp. rap porteurs van de eerste en tweede afdeling van de gemeenteraad voor het begrotingsonderzoek 1964 ver slag uitgebracht. Burgemeester en wethouders hebben op de verschillende punten, waarop bij het on derzoek nadere vragen zijn gesteld, antwoord gegeven. Opvallend is het, dat de bevordering van de verkeersveiligheid in het middelpunt van de belangstelling heeft gestaan bij de raad. Zaterdag 9 november vond in het Clubhuis te Amerongen de recep tie plaats van de Sportvereniging welke 25 jaar bestond. Deze recep tie was uitstekend verzorgd en vooral de leden van de sportvereniging hebben zich zeer verdienstelijk gemaakt bij het ontvangen van de gasten. Van diverse zijden waren prachtige bloemstukken ontvangen en deze versierden de feestelijk gedekte tafels welke zeer handig in de zaal waren opgesteld. Op suggestie van vele raadsleden zeg gen b. en w. toe, dat zij een verkeers commissie zullen instellen. Een com missie die tot taak zal krijgen de be studering van diverse noodzakelijk te nemen verkeersmaatregelen. Gewezen was hierbij o.a. op de wenselijkheid voor diverse wegen, zoals Boslaan, Adr. van Ostadelaan, Vendelseweg en Wes tersingel een wachtverbod voor één kant van de weg in te voeren. Over de plaats van de verkeersbor den in Veenendaal zijn enige leden niet tevreden. Zij menen, dat de aanwijzin gen niet duidelijk genoeg zijn, waar door verkeerde toepassing van ver keersmaatregelen in de hand wordt ge werkt. Niet altijd kan, volgens b. en w., een ideale oplossing worden gevonden, hoewel bij plaatsing van borden zoveel mogelijk met alle factoren rekening wordt gehouden. Het grote aantal ongevallen op de Kerkewijk-fietspad, waarop wordt ge wezen, is volgens b. en w. van minder ernstige aard dan voorheen, toen het rijwielpad nog deel van de weg uit maakte. Beter gezegd, toen er in het geheel geen rijwielpad was. B. en w. zijn het niet eens met de mening, dat mogelijk verbetering kan worden verkregen door verplaatsing van de lantaarnpalen naar het voetpad en/of openstelling van de rijweg voor bromfietsen. Weer anderen meenden een oplossing te zien in algehele ophef fing van het rijwielpad. Als de lantaarnpalen worden ver plaatst wordt de linkerstrook van het rijwielpad volgens b. en w. een renbaan voor snelbrommers. Deze worden nu nog enigszins in toom gehouden door de lantaarnpalen. In openstelling van de rijweg voor brommers zien b. en w. een ernstige stagnatie van het snel verkeer. Een afdoende oplossing ziet het col lege echter ook niet op korte termijn. Wel zijn met diverse industrieën on derhandelingen gaande over spreiding van het verkeer tijdens de spitsuren, een regeling die nogal wat bezwaren ontmoet. Aandacht wordt ook gevraagd voor de vaak hoge beplantingen op hoeken en kruisingen. Het blijkt, dat de politie ieder voor jaar deze beplantingen controleert en als het nodig is ontvangen de betreffen de bewoners een aanschrijving om op grond van de politieverordening de heggen, struiken enz. in te korten en te verwijderen. De ervaring van b. en w. is evenwel, dat deze bewoners daarna de zaak niet bijhouden en de beplan ting te hoog laat komen. De bushalte bij de Scheepjeswol- fabrieken is volgens sommigen ook een lastpost, waarmee b. en w. het geheel eens zijn. Zij zullen het advies van de Kandidaat G. J. Wisgerhof uit Vee nendaal zal zondagmiddag 24 nov. a.s. om half drie, na vooraf 's morgens om tien uur te zijn bevestigd door zijn vader, ds. A. Wisgerhof uit Veenendaal, intree doen als predikant van de her vormde gemeente van Daarle in de classis Zwolle. Hier is hij namelijk beroepen in de vakature van ds. A. Noordegraaf, die op 13 oktober van dit jaar naar Oldebroek is vertrokken en die daar een week later intree heeft gedaan. Kandidaat Wisgerhof werd op 12 okt. 1938 uit een predikantsgezin te Schel- luinen in Zuid-Holland geboren. Hij bezocht eerst het chr. lyceum te Zwolle en studeerde daarna nog theologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in januari 1960 zijn kandidaats- en in maart 1961 zijn voorbereidend kerke lijk examen aflegde. Nadat de heer Wisgerhof twee jaar bij de Utrechtse predikant ds. G. Spilt, werkzaam was geweest als stage-kan- didaat (leervicaris), werd hij op 9 juli van dit jaar na een te Rotterdam ge houden colloquium toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. In de showroom, Industrielaan 8, houdt garage R. Vonk van woensdag 13 tot en met zaterdag 16 november een expositie van de nieuwste Citroën en Panhard-mo- dellen. Er is tevens ruimschoots gelegenheid tot het maken van proefritten. B. en w. vinden het voorlopig niet financieel verantwoord de Burgemees ter J. H. van Schuppenbrug te verbre den, hetgeen vele raadsleden voorstaan met het oog op de nieuwe complexen Schrijverswijk en Engelenburg. Gisteravond omstreeks zes uur deed zich op ryksweg 12 bij het benzinesta tion een kettingbotsing voor, waarbij drie personenauto's grote materiële schade opliepen en waarbij een dame een lichte beenblessu,re opliep. SCHAKEN Onderlinge competitie der Veenen daalse Schaakvereniging, v. d. Bovenkamp L. Ebskamp 10 M. de Kleuver E. A. Reydon 01 A. v. Beek A. v. Bentum 0—1 D. Anbeek H. J. v. Aller 01 C. Vink P. Keuning10 G. Achterberg Kruithof 01 E. A. Reydon Chr. Baars 10 A. Blankenspoor C. ter Hogt afg. Te spelen wedstrijden op 18 nov. a.s.: H. Heikamp D. Kruithof J. Konings F. Luchsinger Ravenswaay Achterberg E. A. Reydon C. ter Hogt H. G. Kruithof Chr. Baars M. de Kleuver C. Beyer C. J. Vink D. Anbeek M. van Dijk H. J. Aller A. van Bentum H. van Doorn C. Wijnberger P. Keuning G. van Asselt D. J. van Manen deze situatie nauwlettend blijven vol gen. Mogen kinderen op grond van de „richting" van hun ouders op een bij zondere kleuterschool geweigerd wor den? Deze vraag stellen enkele raadsleden, terwijl overigens niet blijkt dat dit in Veenendaal ooit is voorgekomen. Vol gens de kleuteronderwijswet mag op grond van godsdienstige gezindheid geen enkele leerling de toegang tot een kleuterschool worden ontzegd als in een gemeente geen openbare kleuterschool is. In Veenendaal zijn wel openbare kleuterscholen en dan kunnen volgens b. en w. - die er een commentaar op de kleuteronderwijswet voor aange sleept hebben - altijd leerlingen om welke reden dan ook worden geweigerd. Hoewel, het college, is van mening dat de schoolbesturen wel een morele ver plichting hebben alle „soorten" leer lingen op te nemen, als daar ruimte voor is. Nadat de ruim 500 bezoekers onder muzikale tonen van „The Red White and Blue Stars" hun plaatsen opgezocht hadden, eiste eerst voorzitter Van Koo- ten de aandacht van het publiek op met een kort openingswoord. Hij zei o.a.: „Wij organiseren dit feest op zo grootse wijze, omdat Oranje Wit niet meer uit Eist weg te denken is, daarom menen wij dat iedereen van de bevolking ons jubileum moet kunnen meevieren." Hierna was de beurt aan de radio- en t.v.-artiesten, die zich goed aanpas ten aan de moeilijke omstandigheden die het podium e.d. van deze zaal met zich meebrachten. Vol vaart werd een programma ge bracht waarbij het publiek van de rein ste kolder (Nicky Nobel), maar ook van de meer serieuze genres genoot. Adem benemend stil werd de zaal bijvoor beeld bij het optreden van Chandu, ge specialiseerd op para-normaal-terrein. „Een enge vent", zei een toekijkende dame terecht, hij is namelijk in staat volkomen geblinddoekt woorden te le zen, voorwerpen te indentificeren, maar ook van personen alles aan het dag licht te brengen waar de persoon woont, hoe oud hij is, wat hij van be roep is, en zelfs hoe hij heet. Chandu zelf vertelde tijdens een kort interview: „Als ik op het podium sta, schakel ik het bovenbewuste van de persoon uit en ga over op het onder bewuste. Hij kan mij zo ook niet voor Gezien het grote succes dat de filmmakers, de heren v. Erk en Kosters reeds gisteravond boek ten, met hun film „Tocht bejaar den 1963" en op veler verzoek nog eens uit 1962, zullen degenen die het niet zagen, zich de kans niet laten ontnemen dit morgenavond nog te gaan zien. De film is voor ieder toeganke lijk en wordt vertoond vanaf half acht in Café Sportlust te Eist. Te vens zal er een grote verloting worden gehouden waaraan vele prijzen zijn verbonden. The Red White and Blue Stars zullen de avond met hun muziek opluiste ren. Gemeente Rhenen WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders der ge meente Rhenen brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een ver zoek om vergunning voor de bouw van een woonhuis aan de Willibrordweg te Rhenen op het perceel kadastraal bekend gemeente Rhenen, sectie E nr. 1801 ged., van de heer J. C. Heusinkveld, Molen straat 11 te Rhenen. Aangezien dit bouwplan in strijd is met het geldende uitbreidingsplan in on derdelen „Domineesberg" zal de bouw vergunning worden verleend met toepas sing van artikel 20 der wederopbouwwet. In verband hiermede worden de eige naren van aangrenzende en nabij gelegen gronden in de gelegenheid gesteld binnen een termijn van 14 dagen na dagtekening van deze bekendmaking bij hun college bezwaren in te brengen tegen het ver lenen dezer vergunning. Rhenen, 11 november 1963 Burgemeester en wethouders van Rhenen, De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal; De secretaris, Th. v. d. Willik. SCHERPENZEEL Op de woensdag gehouden markt wer den 1.050.000 eieren aangevoerd. De prijs varieerde van f 14,tot f 14,50 en die van henneëieren van f 9,tot f 13,50. Allen per 100 stuks. De handel was goed. Op de biggenmarkt bedroeg de aan voer 170 stuks en de prijs hiervan va rieerde van f 74,tot f 83,per stuk. De handel was vlug. de gek houden door foute antwoorden te geven." Dat alles wat hij doet geen flauwe kul is, staafde hij door op te merken dat de wetenschap zich steeds meer op zijn terrein begeeft. Toen Gerry Roeland, conferencier (goede momenten, maar soms iets min der), Tony Huurdeman, Nicky Nobel, de Valentina's (met o.a. een mooie vertol king van Summertime, geheel zonder begeleiding), Chandu en George Ame- lung (pianobegeleiding), één of meer dere malen op het podium geweest wa ren, brak de zaal plotseling in wild enthousiasme los, want toen kwam de ster van de avond stralend het podium op Anneke Grönloh, rechtstreeks uit Anneke Grönloh Nijmegen komend, waar ze die avond ook had moeten optreden. Zij bracht op de voor haar bekende wijze storm - I achtig toegejuichd enkele succes-num mers. Voordat de eerste danspassen van het grote bal met medewerking van „The Red White and Blue Stars" gezet kon den worden, verzuimde de heer Van Kooten niet alle medewerkenden te be danken, speciaal het jubileumcomité kreeg een grote pluim. Toen kon het gezellige bal beginnen, dat er ongetwijfeld voor zorgde dat velen later dan normaal onder de wol gingen. Tegen het einde van de avond had de firma Kosters nog een verrassing voor de voetballers in petto, zij bood het Oranje Wit-bestuur n.l. 13 complete voetbaluitrustingen aan, zelfs de rug nummers ontbraken niet aan de shirts. De eerste spreker was de heer van de Woord, oud-voorzitter van de Stichtse Turnkring. Wegens een bestuursvergade ring van het Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond ging hij ervan uit dat waarschijnlijk geen afgevaardigden hier van zouden verschijnen. Namens de Kring wenste hij de heer Van Ree veel geluk met de Sportvereniging toe en voegde daarbij zijn persoonlijke gelukwensen. Hij memoreerde de tijd, dat er een grote cri sis was ontstaan in de vereniging en dat toen met behulp van diverse zijden de Amerongse gymnastiekvereniging toch weer kon herrijzen en thans een bloeien de vereniging is geworden. Hij spreekt de wens uit, dat op dezelfde voet mag wor den doorgegaan. Een leuke gebeurtenis was het, dat ter wijl de heer van de Woord zijn speech stond te houden en vertelde, dat waar schijnlijk niemand van het Bondsbestuur zou komen de heren Forger en Hoog land, bestuursleden van de Stichtse Turn kring in de zaal waren verschenen en de ze woorden vernamen. Zij lieten het ge sprek rustig afmaken en begonnen aan het eind enthousiast te applaudiseren. Ook zij hielden een toespraak en wens ten de heer Van Ree in het bijzonder en ook het bestuur veel geluk voor de toe komst, niet alleen van de Kring doch Burgemeester Jhr. Mr. O. R. van den Bosch van Amerongen biedt namens het gemeente bestuur zyn gelukwen sen aan. De eerstvolgende openbare raadsver gadering is vastgesteld op donderdag 14 nov. a.s. en zal worden gehouden in de raadzaal ten gemeentehuize, aan vang zeven uur. De agenda vermeld 12 punten, w.o.: Ingekomen stukken, o.a. voor een bij eenkomst in de Domkerk ter herden king 1813-1963; enkele goedkeuringen van raadsbesluiten, aanvraag subsidie Sportvereniging Amerongen voor 1964; aanvraag subsidie departement Ame rongen tot Nut van het Algemeen voor 1964; financieel verslag over de jaren 1961 en 1962 van de stichting Bejaar denhuisvesting Amerongen; en een ver zoek van de gemeenteraad Purmerend om beroep te doen op regering tot het bestendigen van de rijksbijdrage in de kosten schoolmelk. Aankoop grond te Overberg; aanvraag rijksvoorschot verbetering 12 woningen complex B woningwetwoningen Ame rongen; benoeming commissie tot on derzoek van gemeentebegroting 1964 en gemeenterekening 1962. Voorstel van b. en w. tot het vast stellen van diverse besluiten betref fende het lager onderwijs; vaststelling besluiten openbare kleuterschool en af rekening bijzondere kleuterschool. Aankopen perceel grond met opstal; reclame belastingen. Aankoop grond van de heer B. van Barneveld uit Wou denberg. OPBRENGST KLAPROOSCOLLECTE De klaprooscollecte welke de afge lopen zaterdag in deze gemeente heeft plaats gehad, heeft in totaal opgebracht 207,04. Het plaatselijk comité zegt hierbij alle gevers en collectanten har telijk dank voor hun welwillende me dewerking. Vrydag herdacht de heer C. Corne- lisse het feit dat hy veertig jaar werk zaam is geweest by de N.V. Gero te Zeist. Dat men deze dag niet onverge telijk voo.rby heeft laten gaan, bleek uit de enorme belangstelling want nadat de jubilaris 's morgens op het bedryf was gehuldigd, werd hy 's middags en 's avonds in zijn woonplaats Ameron gen nogmaals in de bloemtjes gezet. In de afgelopen oorlogsjaren was de jubilaris een zeer aktief verzetsstrij der. Hij is drager van verschillende ge allieerde eremedailles die hem zijn uit gereikt. 's Avonds werd hem namens de stich ting 1940-45 een herinnering aangebo den, terwijl ook de voormalige verzets- vrienden geen verstek hadden laten gaan. Burgemeester Jhr. Mr. O. R. v. d. Bosch kwam de jubilaris eveneens per soonlijk gelukwensen evenals wethou der G. J. v. Barneveld en gemeente secretaris F. C. Magendans. Met een korte speech van de heer Das, direc teur van de Stichting 40-45, wethouder Van Barneveld en de heer Lagemaat namens het vroegere verzet werd nog eens op deze voor de jubilaris bijzon dere dag tot uiting gebracht hoe zeer hij gewaardeerd werd en wordt. ook namens de K.N.G.V. Voor de heer Van Ree, 25 jaar deel uitmakend van het bestuur hadden deze beiden veel goede woorden en gezien de afgelopen periode waren zij ervan overtuigd, dat deze dag wel feestelijk zou verlopen. Niettegen staande de soms optredende moeilijkhe den is het bestuur hier glansrijk boven op gekomen. Het Kringbestuur is hier zeer verheugd over en hoopt, dat deze goede en levende vereniging nog in leng te van jaren zal mogen blijven bestaan. Toch waren ze tevens tegenwoordig met een bijzondere opdracht. De grote stuw kracht, welke de heer Van Ree, promotor van de vereniging, steeds heeft betoond, geeft het Bondsbestuur aanleiding de voorzitter van de vereniging een bijzon dere onderscheiding te overhandigen. Bij deze woorden werd aan de heer Van Ree het K.N.V.G.-diploma van verdienste uitgereikt. Vervolgens werd het bestuur van harte gelukgewenst met dit jubileum door de burgemeester, de heer Jhr. O. R. van den Bosch en diens echtgenote. Namens het gemeentebestuur vertelde Jhr. van den Bosch reusachtig blij te zijn met zo'n bloeiende vereniging in hun midden. Als men beseft, dat de oorlogsjaren met alle slechte dingen deze vereniging niet ka pot hebben kunnen krijgen verdient het bestuur zeker alle woorden van lof. Het verheugt spreker, dat binnenkort kan worden beschikt over een modern Dorps huis, dit zal zeer zeker voor de sport vereniging van groot belang zijn. Verder spreekt hij de wens uit, dat de jubileren de vereniging niet al teveel gedupeerd zal zijn met het verdwijnen van het Club huis, temeer daar de jubileumuitvoering hierin gehouden zou worden. Hij hoopt dat Amerongen nog vele jaren zal kun nen bogen op deze sportvereniging. Na deze sprekers verschenen vele af gevaardigden van diverse verenigingen om het jubilerende bestuur van harte ge luk te wensen, o.a.: de VVV, Brandweer, Oranjevereniging, gymnastiekvereniging Hijgiea uit Zeist, Sparta uit Veenendaal, de Vrije Wandelaars, Asaf, PvdA, ANMB, Alg. Best. Centrale, Korfbalvereniging, Winkeliersvereniging, Groene Kruis enz. In het bijzonder dient nog te worden vermeld de gelukwensen van de voet balvereniging DVSA. Behalve de enve loppe met inhoud, welke door praktisch alle verenigingsafgevaardigden werden overhandigd had deze vereniging ook nog een persoonlijk geschenk voor de voor zitter van de sportvereniging. Dit ge schenk bestond n.l. uit een zilveren brief opener, voorzien aan de bovenzijde van een penning, waarin stond gegraveerd: „ter herinnering aan uw 25-jarige be stuursfunctie 1938-1963." Ook een gym nast kwam op deze penning voor. Het bijzondere nu is, dat deze briefope ner een zeldzaam exemplaar is. Jaren ge leden werd zo'n opener aangeboden aan een lid van het Olympisch Comité en men wist niet beter of dit was de enige. Toch bleek er nog een afdruk te zijn wel ke als voorbeeld had gediend en dit exemplaar nu had deze vereniging voor de heer Van Ree meegebracht. Dit ge schenk was mede te danken aan het feit, dat de heer Van Ree voor de oprichting van de sportvereniging zijn krachten had gegeven als lid van de elftalcommissie van de toenmalige voetbalvereniging WA. Ook vele particulieren, die de sport vereniging een warm hart toedragen heb ben van de gelegenheid gebruik gemaakt om het bestuur te feliciteren met dit ju bileum. In totaal hebben ruim 125 per sonen van deze gelegenheid gebruik ge maakt. Het bestuur mag terugzien op een welgeslaagde receptie. Begin januari 1964 zal de nieuwe dominee zich in deze gemeente komen vestigen. Behalve om het Evangelie te verkondigen geeft hij de gemeenteleden ook de hulp en de raad die zij soms zo nodig hebben. Niet alleen voor de oude re mensen, doch ook voor de jongere inwoners. De kerkvoogdij, de kerkeraad en de jeugdcommissie zijn ervan overtuigd, dat deze dominee zich voor jong en oud zal inspannen. Doch, de huisvesting, ds. Kaastra heeft een groot gezin, zal geld gaan kosten. De pastoriewoning dient te worden veranderd en ver nieuwd. Om te trachten de nodige fi nanciën bijeen te krijgen wordt op de zondagen 17 november, alsmede 8 en 29 december a.s. en bij de intrede en bevestiging van ds. Kaastra, een kol- lekte gehouden. Uit de opbrengst zullen de kosten van verbouw van de pastorie woning worden bestreden. Behalve de St. Andrieskerk is er ech ter in deze gemeente nog een gebouw waar kerkdiensten worden gehouden, n.l. „De Jeugdkapèl". Ook hier zal een collecte worden gehouden. OPBRENGST COLLECTE De Klaprooskollekte, welke de afge lopen zaterdag in deze gemeente heeft plaats gehad, heeft in totaal opgebracht 207,04. De plaatselijke organisator wil niet nalaten langs deze weg de gevers en de collectanten hartelijk te bedanken voor hun medewerking. WEDSTRIJD RESERVE RIJKSPOLITIE Op vrijdag 15 nov. a.s. wordt in het Groepsbureau der Rijkspolitie te Rhe nen onderlinge schietwedstrijden ge organiseerd. Ook uit de gemeente Ame rongen zal met een ploeg van 12 reser visten aan deze wedstrijden worden deelgenomen. De inzet van dit onder linge concours is een fraaie wisselbeker. TOCH NOG ST. NICOLA AS-AKTIE IN AMERONGEN? Zojuist vlrnamen wij dat in Ameron gen alsnog een poging in het werk ge steld zal worden om een St. Nikolaas- aktie op touw te zetten. Het bestuur van de Amerongse Middenstandsvereniging heeft opnieuw een vergadering uitge schreven in hotel Het Rode Hert. Het bestuur hoopt dat thans alle leden aan wezig zullen zijn. Even voorbij de Veenendaalse oprit voor de richting Utrecht stond een zware militaire oplegger op de parkeer- strook. Doordat een vrachtauto, die in de richting Utrecht reed, naar links uit week voor dit brede gevaarte, raakte de heer M. uit Den Haag met zijn per sonenauto in moeilijkheden, omdat hij juist de vrachtauto wilde inhalen. De auto slipte en kwam in de middenberm, na enkele paaltjes te hebben geraakt, tot stilstand. De achterzijde van de auto was echter nog juist op de rijbaan zodat de heer v. G. uit den Haag op de achterzijde botste. Al slippend werd daarna de Volkswagen van de heer S. uit Bilthoven er aan toegevoegd. Het liep allemaal betrekkelijk goed af alleen mevrouw S. kreeg een wond aan haar scheenbeen. De vrachtrijder die uitgeweken was heeft waarschijnlijk niets gemerkt van wat zich achter en naast hem afspeelde en is in de rich ting Utrecht doorgereden. ORIENTATIERIT VAN ,,'T STICHT" De MAC ,,'t Sticht" houdt zondag 17 no vember a.s. een oriëntatierit voor auto's, motoren en scooters. De start vindt plaats om half drie vanaf Café-Restaurant Flo ra te Doorn. Er wordt gereden volgens het nieuwe KNMV-reglement. NATTE KOLEN Zondagavond laat werd de brandweer gealarmeerd voor een schoorsteen brand bij de fam. O. aan de Nieuweweg. Onmiddellijk rukte men uit doch ter plaatse behoefde geen dienst te worden gedaan omdatde kachel bijgevuld was met natte eierkolen en er daardoor een sterke rookontwikkeling was ont staan. KERKKOOR ZINGT IN ZIEKENHUIZEN Het Ned. Herv. Kerkkoor „Sola Fide" bracht zondag 10 nov. een bezoek aan het Julianaziekenhuis te Veenendaal, waar onder leiding van Gijsbert van Zanten enkele geestelijke liederen ten gehore werden gebracht. Zowel door het aldaar dienstdoende personeel als door de patiënten werden de gebrachte koorwerken gewaardeerd. Zondag 1 dec. a.s. gaat dit koor naar het Prot. Streekziekenhuis te Benne- kom, alwaar een betrekkelijk overeen komstig programma zal worden ge bracht. Het koor dat zich ten doel stelt evan gelisatiewerk in het lied te verkon digen, hoopt hiermede aan haar roeping te kunnen beantwoorden. VSV I Zwols Schaakgenootschap I 3Vi—6Vi Ook het le tiental van VSV heeft het in de zaterdag j.l. voor de promotie klasse van de OSBO gespeelde wed strijd tegen ZSG I niet tot een overwin ning kunnen brengen. De persoonlijke resultaten waren als volgt J. W. Boelens L. de Vries01 H. Heikamp J. Renckens V2-V2 J. Konings Dr. W. de Bruin V2-V2 F. Luchsinger M. Reyntjes 01 L. Ebskamp H. van Dijk01 v. d. Bovenkamp J. Holwerda V2-V2 J. W. Elenbaas Dr. E. de Nooy 10 D. Kruithof F. Mulder 10 J. Griffioen v. d. Stouwe 01 H. G. Kruithof v. d. Leek 01 In Rhenen werd de eerste voorlich tingscursus gehouden voor de individue le zelfbescherming (IZB> in tijd van oo.rlog door mevrouw Van Alphen-van den Berg, stafdocente IZB in de pro vincie Utrecht. Deze cursus, georganiseerd door de provinciale federatie voor vrouwelijke hulpverlening in deze provincie, waar aan 42 dames deelnamen, grotendeel bestuursleden van vrouwenverenigin gen, bestond uit drie gesprekken, elk van ongeveer anderhalf uur en werd gehouden in de trouwzaal van het stad huis. De onderwerpen van gesprek wa ren: welke zijn de gevaren van een atoomexplosie en hoe kunnen de vrou wen gezin en huis ertegen beschermen? welke hulp kunnen wij van buitenaf verwachten en als wij moeten evacue ren, wat nemen we mee en hoe nemen we het mee en tenslotte: ziekenver zorging thuis in noodomstandigheden. De vrouw, de hoedster van ons leven, zal in tijd van nood bij afwezigheid van haar man moeten weten wat haar te doen staat om haar gezin en haar huis te beschermen. Dit zal voor haar en ook voor haar echtgenoot een grote gerust stelling zijn. Het ligt in de bedoeling in de ko mende maanden nog meerdere cursus sen te organiseren. Wie hiervoor be langstelling heeft kan zich opgeven bij de voorzitsters van de onderscheidene vrouwenverenigingen of bij de echtge note van Rhenen's Burgemeester me vrouw J. M. A. Bosch van Rosenthal- Den Tex, N.V. weg 192, tel. 08376-477. In het dorp Eist wordt vermoedelijk reeds volgende week met een nieuwe cursus gestart. Men kan zich daartoe opgeven bij de wijkzuster C. Terwey, Veenendaalsestraat 16, tel. 08377-247. nieuw in te stellen verkeerscommissie hierover inwinnen. Nóch de raad, nóch b. en w. bevredigt het systeem van waarschuwing van artsen bij verkeersongevallen. Vaak duurt het te lang voordat er een dokter ter plaatse is. Dit wordt geweten aan onvoldoende bekendheid van de bevol king met de oproepregeling bij ver keersongevallen via de politie. Geadviseerd wordt deze regeling nog maals in de plaatselijke pers uit de doe ken te doen, terwijl verder in over weging wordt gegeven de auto's van enkele artsen aan te sluiten op de po- litiemobilifoon en voorts om de be drijfsgeneeskundige dienst in te scha kelen. Bij de verkeerspolitie zou men zoveel mogelijk politiemannen met een EHBO-diploma willen inzetten. B. en w. hebben eind 1961 en begin 1962 over o.a. deze kwestie contact ge had met de plaatselijke artsen en dezen het verzoek gedaan hierover samen te spreken en het college van het resul taat hiervan op de hoogte te brengen. Een oplossing is echter nog niet ge vonden. Het contact wordt niettemin voortgezet. De bestaande regeling zal nogmaals worden gepubliceerd. De meeste politiemannen bezitten het EHBO-diploma. Naar de mening van b. en w. is er nog geen behoefte aan een nieuwe be graafplaats in Veenendaal-zuid, omdat die aan de Munnikenweg nog zeker voor 15 a 20 jaar ruimte biedt. Hier voor moet het noordelijke gedeelte nog worden aangelegd. De grond, die hier voor nodig is, is reeds eigendom van de gemeente. De stichting van een rouwkamer, waarvan de noodzaak wordt vastge steld, is bij b. en w. in studie. Volgens b. en w. zou het alleen om de trottoirs gaan, want fietspad en rij weg zijn op de brug even breed als op de Kerkewijk. Het voetgangersver keer vinden b. en w. te gering voor zo'n investering. De nieuw geplande bruggen - twee stuks, tussen Schrijverswijk en Enge lenburg - zullen breed genoeg worden, n.l. op gelijke breedte als de wegen waar de bruggen inliggen. Het ligt in de bedoeling deze bruggen van zgn. open leuningen te voorzien. Tot opheffing van de gemeentelijke waag willen b. en w. nog niet overgaan, hoewel enkele raadsleden vragen of het geen tijd wordt omdat de kosten de baten ver overtreffen. Het college zal DAMMEN Gisteren heeft VDC I een wedstrijd gespeeld tegen Culemborg I. Hoewel er hard gestreden werd kon VDC het niet tot een overwinning brengen. Het werd een nederlaag voor VDC I. De stand werd 11-9 in het voordeel van Culem borg. De persoonlijke uitslagen waren als volgt CULEMBORG I VDC I Holleman v. d. Brandhof 02 Bronk J. Vermeer20 Jansen Bouman11 Van Loon Hor 02 G. d. Kelder Valkenburg 20 Lamboo Tollenaar 20 Van Haaften v. d. Vliert 11 Crevinga De Roder 11 Harendonk v. d. Bovenkamp 20 A.s. maandag speelt VDC I thuis te gen UDG 3 uit Utrecht. Maandag j.l. werden er in 't Tref punt nog enkele partijen voor de on derlinge competitie gespeeld. Dit zijn de uitslagen v. d. Brandhof Tollenaar 20 Schaap De Gooyer 20 De Roder v. d. Bovenkamp 02 Bouman v. d. Vliert 02 Valkenburg Hor 11 Vrijdagavond vond in de ontspanningszaal van de jeugdherberg „De Eikelen kamp" het hoogtepunt van de viering van het dertigjarig jubileum van de voet balvereniging Oranje Wit plaats. Toen vrijdagnacht de laatste bezoekers de jeugdherberg verlaten hadden zullen de leden van het jubileumcomité onge twijfeld een zucht van verlichting geslaakt hebben, maar ze zullen ook erg blij geweest zijn, want deze mensen hebben er voor gezorgd dat de vele bezoekers een gezellige avond gehad hebben. Het publiek gedroeg zich ditmaal ook erg rustig ,iets wat in het verleden niet altijd gezegd kon worden. Nu is dat niet ver wonderlijk, want er trad een uitstekende groep artiesten op, die de zaal van de eerste tot de laatste minuut geboeid heeft.

De Vallei | 1963 | | pagina 2