PAUK i t eethoeken en bankstellen VEBOTEX Gaat DOVO voort op het goede pad tegen 's-Gravenzande WOUT HARDEMAN Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Net meisje DIJKSTRA Jezus is de weg, de waarheid en het leven. Rein Veenendaal REIN VEENENDAAL ACTIEVE JONGEN OF MEISJE Maison Kramer DINSDAG ST. NICOLAAS KOOPJES POP PUZZLE FILMAPPARAAT SPORTPROGRAMMA Veenendaal in tweede bekerronde tegen Vreeswijk D.O.V.O. VGravenz. S.V. Veenendaal Vreeswijk Officiële bekendmaking MARKTBERICHTEN Gevonden en verloren ik hou van dc eenzaamheid ZONDAGDIENST Ingekomen en vertrokken Mevr. C. M. van Hardeveld-Bos Meester in de letteren Pracht St. Nicolaas cadeaus vindt U ruim gesorteerd by WIJ HEBBEN VOOR U NOG ENKELE MET 20% KORTING Kerkewijk 37 Tel. 2730 Veenendaal Mag een kleuter van een verkeerde richting, za'k mar zegge, op een kleuter school geweigerd wurde? Deeze vraag heb gespeuld bij het on- derzeuke van de gemeentebegrooting deur de Veense raad. En in De Vallei moch ik dur bij leeze, dat overiges niet bleek, dat dit ooit in onze plaats was veurgekomme. Daarom in de eerste plaats dit. Wij zijn een heel bietjie gevoelig veur zukke zake in ons gemeenschuppie. Daar om zal gien mins in z'n hoofd magge hale om zooiets op te warpe, terwijl dur gien reede veur is. Ik mag dus anneeme, dat dur hier sprake van gewist is, dat een kind of kindere, van wie de ouwelui niet de goeie of heelegaar gien richting toe gedaan ware, niet op een kleuterschool van wel een bepaalde richting mocht. Daarop motte we ieder veur ons per- lijk een standpunt inneeme. Et gaat ons niet an om te zegge: niet verders mee bemoeie, want dan komme we op te glad ijs. An de andere kant is et een bezonders teer punt. U mag dur van mijn kant gien teejelogische beschouwing over verwach te. Ik geloof ok niet, dat ik, al zou ik daarveur in staat zijn, et op zoo'n grond slag zou magge afdoen. Je mot dur je innerlik veur late spreeke. En dan mot ik zegge: nee, dat mag niet. Je mag gien kind buite de deur van een school hauwe. Nooit en te nimmer. Dat zou naar mijn heel bescheije meening ge lijk staan mit iemand de toegang tot de kerk ontzegge omdat ie niet zou geloove in etgeen in die kerk verkondigd wurdt. Ik kan dan ok mit de beste wil van de weereld gien gegronde reede ontdekke, waarop men dan wel de kleuterschool deur dicht zou hauwe veur een kind. Zou et soms kunne zijn dat men van zoo'n kind een bepaalde verkeerde in vloed verwacht? Ik stel de vraag zelf en daarom zeg ik ok mar teuge m'n eige persoon: kom nou. Of zouwe we et een bietjie eenvoudiger en minseliker motte zeuke? In de geest van „eige gaat veur". Daarna komme ze pas van andere hoopies. We magge dur alleenig mar naar raje. Hoe dan ok, et is op gien enkele manier goed te prate. Niet mit de hand op de wet en niet mit de wijsvinger gericht op de kerk. Iedere meening hierover mot rechtstreeks uit et hart komme en an ders duigt ze niet. Niettemin bin ik blij, dat we in dit kleine landjie as gemeenschup dit soort zake mit ons eige innerlijk te verwerke krijge. Zooas zooveul meer. We magge mekander de waarheid zegge. En dat is op zichzelf al een heele hoop weerd. Een van de veurnaamste krachte van onze dimmokrasie is de openbaarheid. En daar volgt de peblieke meening uit. En daar draag ik greeg mijn steentjie an bij. Al is et misschien soms nog zoo ongerijmd. Ik hoor greeg wat en dan gaai ik daar mit plezier op in. Mar an die bijna anderhalf miljoen, die gevraagd wordt veur de opslag van oudheedes an de Meulestraat, waag ik mijn oordeel niet. Dat kwam in de leste raadsvergadering niet genogt uit de varf. Ik vin et veul. Da's alles wa'k dur over zegge wil. Mar of et teveul is, dat weet ik niet. Ik hoop, dat we dur nog es zooveul over te hoore krijge, dat ik jelui dat leste ok kan zegge. Wout Blauwkous. maak uw dochtertje blij met een schat van een pop, geheel gekleed 35 cm. O It. import voor Of maak ttfdig keus uit onze enorme sortering poppen. een leuke puzzle voor de kleintjes, uit stevig hout A OQ gezaagd voor slechts VJ Zie ook onze sortering van 100 soorten puzzles. buitengewoon goed ver zorgd apparaat, geeft prima beeld compleet met gloeilamp. Speciale St.l Q CA Nic. aanbieding Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Vooral voor de lagere afdelingen van de voetbalsport is het komende weekend een inhaalprogramma vastgesteld, hetgeen inhoudt dat vele clubs niet binnen de witte krijtlijnen zullen treden. In de KNVB wordt de tweede ronde van de bekercompetitie gespeeld, in welke ronde zich ook Veencndaal plaatste. Voor de drie zaterdagclubs in KNVB verband zijn er normale wedstrijden. Zo zal DOVO aan het Panhuis gast heer zijn van de 's-Gravenzandse Sport vereniging, een pittig elftal uit het West- land. De inzinking, die D.O.V.O. kende bij de aanvang van dit seizoen schijnt thans geheel overwonnen, getuige de fraaie zege van vorige week. De DOVO A.S. ZATERDAG AANVANG 3.00 UUR TERREIN PANHUIS supporters zullen dan ook a.s. zater dag graag winst van hun favoriet ten willen zien. De tegenstander kan ech ter gevaarlijk uit de hoek komen, dat on dervond D.O.V.O. vorig jaar nog toen de 's Gravenzanders de illusies van D.O.V.O. op een titel wreed verstoorden. Binnen- speler Vos was toen de gevaarlijke man. Komt D.O.V.O. weer met een gezonde do sis ijver in het veld dan kan de opmars naar boven met succes worden voortgezet. Veenendaal speelt zondag aan de Berg weg in de 2e ronde van de K.N.V.B.-be ker tegen de 4e klasser Vreeswijk, een oude tegenstander van vorige seizoenen. In de eerste ronde versloeg Veenendaal naar men zich herinnert, op het nipper tje de streekgenoot Barneveld. De geel- blauwen zullen ook tegen Vreeswijk de zaken energiek moeten aanpakken en er mag beslist geen sprake van zijn van on- Terrein Be,rgweg Aanvang half drie derschatting. Normaal gesproken komt Veenendaal zondag in een volgende ronde. Het pittige elftal van G.V.V.V., dat toch maar de vierde plaats blijft bezetten in die sterke Ze klas, gaat op reis naar Twente. In Enter speelt de G.V.V.V.- ploeg teg Enter Vooruit, dat nog maar matige resultaten boekte. Dat mag G.V.- V.V. niet verlokken tot een nonchalant spel, want de ploeg uit Enter zal er alles voor geven zich wat hogerop te werken. Het is een energiek elftal, maar met een matige techniek. G.V.V.V., dat met het zelfde elftal naar Twente gaat, dat za terdag zo'n sterk moreel toonde en bo vendien de productieve J. v. d. Boven- kamp weer als middenvoor heeft opge- Gemeente Veenendaal VERPLAATSING MAATSCHAPPELIJKE ZORG Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend dat het kantoor van de afdeling Maatschappelijke Zorg met ingang van 18 november a.s. wordt verplaatst naar het adres Tuinstraat 91, telefonisch aangesloten onder nr. 4020. Het kantoor is geopend van maandag t/m vrijdag des voormiddags van 8.30 - 12.30 uur. In verband met het boven staande is het kantoor op maandag 18 no vember a.s. voor het publiek gesloten. Veenendaal, 12 november 1963 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, J. Hazenberg; De secretaris, Van Manen. steld, zal waarschijnlijk beide winstpun ten mee naar Veenendaal terugbrengen. V.R.C. gaat ook naar Twente. De reis naar Vriezenveen om tegen D.O.S. '37 te spelen is voor beide ploegen een strijd met een belangrijke inzet. Het gaat om de bezetting van de onderste plaatsen. Zou V.R.C. onverhoopt van D.O.S. ver liezen dan wordt de toekomst voor de Racing Club toch echt wel somber. Maar de wedstrijd moet nog gespeeld worden. Er zijn open kansen en VRC zal toch niet steeds van een beetje voetbalgeluk ver stoken blijven INHAALPROGRAMMA In de afdeling Utrecht is een inhaalpro gramma vastgesteld, waardoor vele clubs vrijaf hebben. ■ö- In de zondagcompetitie komt Oranje Wit wel in het veld en wel in de uitwed strijd tegen Achterveld. Hoewel de Ach- tervelders hun vorm hervonden geloven we dat Oranje Wit al het mogelijke zal doen die klip te omzeilen en door een overwinning een stapje hoger te klimmen, ■fr Of Scherpenzeel het zal klaren in de Biezen tegen Maluka Muda is de grote vraag. Maluka Muda speelt thans wel zeer wisselvallig maar kan scherp schieten vooral in eigen omgeving. We zien er een Barneveldse zege in. •fr Valleivogels kan zich enigermate her stellen van de laatste misstappen en het niet zo sterk geachte D.E.V. met een ne derlaag naar Doorn terugsturen. ■fr Kulan heeft nog een klein kansje, maar dan moet wel van Stroe gewonnen wor den dat bij de S.K.F.-ers op bezok komt. Kulan in normale vorm kan Stroe twee punten afnemen. Zeer belangrijk is de wedstrijd tussen Sportclub Rhenen en Woudenberg op Kandia in Rhenen. Het is een strijd tus sen twee hooggeplaatssten. Wint Wouden berg dan staat deze club wel zeer roos kleurig en zakt Sportclub naar de mid denmoot af. Bij winst voor Rhenen stijgt de spanning aan de kop. Sportclub zal alles op alles zetten en misschien een kleine overwinning behalen. ■fr Ook D.V.S.A. (zaterdag) mag geen mis stap maken. Het bezoekende Rubo speelt hard en fors, maar D.V.S.A. zal het hoofd wel koel houden en aan de (winst)punten denken. Bij winst voor de Amerongers blijft deze club volop meedoen in de strijd aan de top. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 136.000 stuks. Prij zen van f 13,25 tot f 13,75 voor de grote eieren en van f 8,— tot f 11,50 voor de kleine exemplaren. Alles per 100 stuks. Handel traag. Biggenmarkt: aanvoer 55 stuks. Prijzen van f 64,— tot f 76,per stuk. Handel matig. ONTSPANNINGSMIDDAG BEJAARDE DAMES Dinsdagmiddag om half drie wordt er in het O.C.B. gebouw weer een ontspan ningsmiddag gehouden voor bejaarde da mes. Mevr. Smit zal aan de dames iets vertellen over de zorg voor arme kin deren in een kindertehuis in Frankrijk. Alle dames boven 65 jaar zijn van harte welkom. woord ió aan: VEENENDAAL Gevonden: contactsleutel; rechterhand schoen met grijze randen; gevoerde grij ze linker handschoen; blauwe regen broek; aktetas; zwarte damesglacé; sleu tel no. 32 aan ring; hond (aerdaile terri er); bedelarmband met 5 bedeltjes; paar groen wollen kinderhandschoenen, met rood en wit geborduurd; blauw rechter kinderwantje; kentekenplaat no. Fh-03- 83; bruine portemonnee met inh. w.o. fo to en buskaart; zwarte damesglacé; plas tic korte herenjas waarin zaklantaarn; bruine lederen portemonnee met inhoud; rode damessjaal met blauwe stippen; wit rechter kinderschoentje. Verloren: blauwe regenjas; notitieboek je met diverse adressen en data's; bruine herenportemonnee met inh.; bruine plas tic zak, inh. een zwarte damestrui; groe ne portemonnee, inh. een maandkaart van De Haas; schoolfoto; kentekenplaat UA-60-19; rijbewijs t.n.v. T. Keman; bankbiljet van f 25,—; bruine damespor temonnee met inh., w.o. afrekenbonnen van kruidenier; gele autoped met zwart stuur; groene militaire broodtas, inh. broodtrommel, set sleutels en wat ring- sleutels; bril met groen montuur; 2 mandjes, waarvan 1 hengselmandje; paar blauw-witte voetbalkousen. De door vakantiegangers meest gefotografeerde man uit onze om geving is zonder twijfel WOUT HARDEMAN van de Meikade 5 te Ederveen. In binnen- en buitenland hebben hij en zijn hond Max een plaatsje gekregen in wie weet hoe veel fotoalbums. Het zijn plaatjes van de grote stille heide, waar Wout nu al zeven jaar lang met zijn scha pen „ronddwaalt". Ja want Wout is schaapherder. Een beroep wat heden ten dage als vrij uitzonderlijk mag worden bestempeld en dat omgeven is door een waas van romantiek en eenzaamheid. Zodoende wordt de schaapherder, vooral in de vakantiemaanden, be stormd door toeristen die hem de meest vreemdsoortige vragen stellen en het fototoestel herhaaldelijk op hem richten. Wout Hardeman vindt dit overi gens de gewoonste zaak van de we reld. Vorig jaar had hij een topdag'; welgeteld honderd keer werd hij on der schot genomen en zo af en toe krijgt hij veel later een foto met de post thuisgestuurd. De hartelijke groeten, staat er dan bij. Al die at tenties heeft hij zorgvuldig bewaard en hij er terecht een beetje trots op. XXX Bijna veertig jaar geleden werd Wout op de grens van Ede en Eder veen geboren. „Toen ik van school was heb ik eerst een tijdje bij de boeren ge werkt en later een jaar of tien bij de VEENENDAAL Geboren: Peter, z.v. H. Verschuur en W. van de Haar; Paul, z.v. J. van Cooten en G. Gramser; Karei Hubert, z.v. J. C. Sukkel en K. Huibers; Philomena, d.v. J. Visser en Ph. Riterbecks; Martlnus Christoffel Gérritjan, z.v. J. G. G. Hoe- sen en G. van Viegen; Alexander Jeanet Anne, z.v. A. Boers en O. M. J. Theuns (geb. te Rhenen); Antonia Lubberta, d.v. J. Achterberg en W. A. van Doorn (geb. te Rhenen); Lambertus Wilhelmus, z.v. C. Stevens en J. L. Thomassen. Ondertrouwd: A. Meijer en B. A. van der Poel; G. van de Haar en D. Drost; K. W. Beckerman en F. van de Boven- kamp; W. J. Lodder en S. D. van Bar neveld. Gehuwd: J. Roodbeen en A. C. P. van Elsöcker; L. van Heemsbergen en J. C. van den Brink; J. de Ruiter en T. H. J. Ursinus. Overleden: J. de Man, 82 jaar, e.v. E. van Asselt; B. C. Anbeek, 36 jaar, e.v. W. J. van Manen (overl. te Rhenen); C. H. van Hardeveld, 67 jaar, e.v. P. Koen (overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Johanna, d.v. A. Akkerman en E. Wagensveld; Dirk, z.v. D. Lodder en W. Ettekoven; Judith, d.v. J. H. van der Water en C. van der Have; Antonia Lubberta, d.v. J. Achterberg en W. A. van Doorn; Gerard, z.v. G. Vos en H. van Gelderen; Peter, z.v. K. van Burken en C. W. Aartse; Sophia Annemarie, d.v. C. Meerkerk en E. J. Verweij; Lydia Francisca, d.v. C. L. Treels en W. A. H. Budding; Alida Margaretha, d.v. P. W. Onink en T. van Manen; Petrus Paulus Martinus, z.v. P. L. de Wildt en E. M. J. Bakker. Ondertrouwd: A. H. van Mierlo en J. A. Verwoert; J. W. Snijders en M. M. B. Meijer. Gehuwd: A. van Leth en T. M. van Binsbergen; R. Soetendaal en G. Wilde man. Overleden: B. C. Anbeek, 36 jaar, e.v. W. J. van Manen; A. J. Veenendaal, 3 dagen; C. H. van Hardeveld, 67 jaar, e.v. P. Koen; J. C. van Hilten, 7Z jaar, e.v. N. H. de Koning. AMERONGEN Geboren: Johan Jakob, z.v. G. Bos en C. A. Willemse; Florus Jansen, z.v. F. J. Oskam en G. Baars; Barend Herman Jo hannes Hendrik, z.v. H. Veenendaal en F. van Doorn; Cornelis, z.v. C. van Manen en A. van der Meijden. RENSWOUDE Geboren: Geertruida Wilhelmina, d.v. G. van Donselaar en A. van Ginkel. Gehuwd: J. Pater en J. van Egdom. EDERVEEN Ondertrouwd: W. Hardeman en E. C. P. Versteeg. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. A. J. Verbeek, Po pulierenlaan 20, Tel. 3885. Apotheek Het Zuiden, Dr. Slot. de Bruïneplein 7, Tel. 3714. RHENEN: Dr. Almekinders, Herenstraat 59, Tel. 43Z. Apotheek Deijs in het weekend alleen voor spoedgevallen. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken v. d. Burg, Kars, Ossendorp en Van Ommeren: Dr. v. d. Burg uit Leer- sum, Tel. 03434-1388. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Heij te De Klomp, Tel. 08387-200. SCHERPENZEEL: Dr. M. Pon, Holevoet- plein, Tel. 03497-250. RHENEN Ingekomen: N. Mainassy, van Hoog kerk; M. S. Schulp, geh. m. Onderstal, van Wageningen; J. H. Hartemink, geh. m. Geurink, van Wisch; A. Boerma, van Valburg. Vertrokken: D. Jobse, gez., naar Wou denberg; A. H. van Ewijk, gez., naar Nieuwveen; W. A. Jansen, gez., naar Wa geningen; R. van der Laan, naar Putten; W. F. Hendriks, gez., naar Weststelling werf; P. Heeres, naar Renkum; J. Bek king, naar Zaandijk; A. den Otter, gez., naar Kesteren; A. Spelt, naar Kesteren. AMERONGEN Ingekomen: J. Maertzdorff, van Leer- sum; H. Berkhof-van Garderen, van Leusden; G. J. Remmel-de Geus, van Driebergen. Vertrokken: L. Groothuizen-van Soest, naar Doorn. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds. D. v. d. Berg, 5 uur ds. J. Koele van Nijkerk. Julianakerk 9.30 uur ds. A. Vroeginde- weij, 5 uur ds. P. de Jong. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. D. v. d. Berg. Sionskerk 9.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. J. Groenenboom van Lopikerkapel Veeneind 3 uur ds. D. v. d. Berg, don derdag 21 nov. 7.30 uur ds. Van Die ren uit Ede. Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Vroegindeweij Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Terlouw. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Ter louw, 5 uur ds. Van Enk, zaterdag 7.30 uur avondstilte. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Ger. Gem. syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur dj\ Thoomes, 5.30 uur ds. Bos. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Hefting van Nijmegen. R.K. Kerken Salvatorkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Willibrordkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Heiligingssa menkomst, 12 uur Zondagsschool, 6.45 uur Openluchtsamenkomst, 7.30 uur V erlossingssamenkomst. O.C.B.-gebouw woensdag 20 nov., 8 uur Volle Evangeliesamenkomstde heer Van Veelen uit Rotterdam. RHENEN Herv. Kerk intrede ds. Westra. Ned. Herv. Ger. Evang. 10 uur ds. Har- kema van Zeist, 5 uur ds. Monster van Barneveld. Ger. Kerk 10 uur Prof. K. Dijk, 5 uur ds. Volten. Prot. Bond 10.30 uur ds. H. N. Bierman van Breda. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst, woensdag 20 nov. 3 en 7 uur ds. C. Wisse, dankdag. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 4.30 uur leesdienst, woensdag 20 nov. 2.30 en 7.30 uur ds. v. d. Woesteyne. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, woensdag 20 nov. 7 uur ds. Wiltink van Doetinchem. ELST Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. Stekelenburg. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Breugem. Oud Ger. Gem. woensdag 20 nov. 10 en 7 uur ds. v. d. Poel van Ede (Dank stond voor het gewas). AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Glashouwer van Driebergen, 6.30 uur ds. W. Visee van Geldermalsen. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. W. C. E. Metz van Arnhem. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds. Schip per. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst, donderdag 21 nov. 2.30 en 7 uur ds. Aangeenbrug uit Rijssen (dankstond v. h. gewas). Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst, maandag 18 nov. 7.30 uur ds. Toes van Kinderdijk. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Slingen- berg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. P. Zijlstar (bed. H.D.), 6.30 uur ds. Bos uit Lun- teren. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. G. F. Haijer uit Ede. Vrijz. Herv. geen dienst. Vrije Evang. Gem. maandag 8 uur ds. H. Raven. Heide Mij." vertelde hij in de ge- zellig-warme keuken van zijn ouder lijk huis. „Zeven jaar geleden werd Teus Minne schaapherder en die had een hulp-herder nodig. Ik werkte in het gem. bosbedrijf en daar zocht hij me op." Op 1 april 1956 trad hij zo doende bij de stichting Edese Schaapskudde in dienst. En wat moet je nu als schaaps herder doen of weten? „Zal ik je vertellen". Hij stak zijn pijp opnieuw aan, haalde een asbak van de vensterbank en stak toen van wal. „Samen met mijn baas Teus Minne hebben we de zorg over zo'n ge middeld tweehonderd schapen. Ik heb vaak de schaapskooi op de Kreel en je hebt er een beste dagtaak aan. De schapen voeren, de zieken ver zorgen, de kooien drooghouden In het voorjaar als de lammeren komen, dan gaat het soms een paar weken dag en nacht door. Hij moet de schapen bij de geboorte assisteren en wat nóg belangrijker is: zorgen dat de lammeren direct na de ge boorte schoon blijven. In de natuur is het namelijk zo dat moeder schaap haar jongen herkent aan de geur. Zou het lam dus in de volle schaapskooi - soms worden er wel eens meer dan twintig per nacht ge boren - aan zijn lot overgelaten worden, bestaat het gevaar dat het in de mest komt te liggen en de lichaamsgeur verstikt wordt. In dat geval wil de moeder niets meer van het lam weten. „Daarom hebben wij de geboortes het liefst overdag op de hei", legt Wout uit. „De lammeren blijven dan schoon en de moeder verstoot ze niet." XXX Met al deze geheimen in de die renwereld wordt Wout iedere dag geconfronteerd. Zo weet hij ook dat een schaap meer ontzag heeft voor één hond dan voor tien mensen. Vandaar dat hij de kudde uitstekend onder controle kan houden met zijn herder Max. De hond gehoorzaamt aan alle opdrachten. „Alleen als er wild in de buurt is, dan is Max niet te houden." In dat geval komt Wout met zijn kluutschop in actie. Hij steekt een klontje grond en gooit dit feilloos naar het afdwalende schaap. „Een kwestie van oefenen", zegt Wout la- koniek. De kudde kent hem en Max pre cies. „Als ik 's nachts in de kooi kom, dan blijven ze allemaal rustig liggen. Stel voor dat we nou eens samen gingen en u zou één woord zeggen, dan was het radicaal mis." Vooral in de herfst en in de win ter ontmoet de schaapherder weken lang geen levend mens. Af en toe een paar militairen die op oefening zijn rond de Ginkelse heide, maar verder niemand. „Nee die eenzaamheid mag ik wel. Of ik nou honderd mensen zie of niemand, dat interesseert me niets. Er zijn misschien wel mensen die er niet tegen kunnen, maar ik vind het best." XXX Eind deze maand laat Wout zijn schapen een paar dagen in de steek. Dan wordt zijn manchester pak ver wisseld voor het streepjespak om in het huwelijksbootje te stappen. „Ja, je weet niet half wat die schapen op hun geweten hebben. Dank zij hen heb ik mijn vrouw gekregen", schatert hij. „Ze moest voor gezondheid de hei op en toen op een dag kwam ze mijn kudde tegen. Ze kwam kijken en nog eens kijken. Eén zomer is zq_ elke middag met me meegeweest en nou zie je het!" Al zijn vrije tijd besteedt hij nu aan de inrichting van een knus huisje, naast zijn ouderlijke woning. Op de bruiloft zal hij zeer zeker aan zijn schapen terug denken en aan de trouwe Max, die in feite het meeste werk moet doen. Dames PULLOVERS met coll zwart 8,95 Firma ANT. ACHTERBERG Veenendaal-Zuid vraagt in klein gezin per 1 dec. een van 8.30 tot 17.30 uur Patrimoniumlaan 40 Veenendaal. Roomboteramandelletters Roombotergevuld Spe culaas Roomboterstaven Dikke Speculaas Slagroom borstplaat Amandelmarsepain figuren U kunt er van verzekerd zijn dat als Uw geschenk, een Roomboterletter, uit onze banketbakkerij komt. Uw familie en vrienden uitroepen Haa dat is van HOOFDSTRAAT 21 TEL. 2136 VEENENDAAL U BENT WELKOM IN DE VOLLE EVANGELIE SAMENKOMST, WOENSDAG A.S. GEBOUW O.C.B., 8 UUR. SPREKER DE HEER J. VAN VEELEN UIT ROTTERDAM. KINDERRIJWIELEN diverse modellen vanaf 49,50 AUTOSTEPS diverse modellen ƒ24,90 KINDER-DRIEWIELERS 18,50 BROMFIETS-HANDSCHOENEN met kap 9,75 WINDSCHERMEN voor de bromfiets ƒ20,50 BEENSCHILDEN diverse modellen 29,50 Maak vrjjblijvend Uw keus bij: RIJWIELEN BROMFIETSEN Gortstraat 1 Tel. 2456 Veenendaal S4 19 fis 19 [56 19! i57 19 58 15 59 19 60 19 61 19 -2 19. :en be >iedt I rijf, c ln De' It VOO oneel tdure voort< d uitt eldt, nogeli jïcneae tot jïïtiêv srêete Ing. zoekt voor spoedige indiensttreding op de ORDERAFDELING een voor de orderbehandeling. Leeftijd 15-17 jaar. Gehele of gedeeltelijke ULO-opleiding of dipl. Han delsavondschool strekt tot aanbeveling. Zeker even belangrijk als de opleiding achten wij de wil om actief werkzaam te zijn bij het afwerken en doorgeven van de binnengekomen orders. Geen uitge sproken „zittend werk". Schriftelijke sollicitaties met gegevens over opleiding, ervaring, leeftijd, enz. te zenden aan de afdeling Per soneelszaken. Persoonlijke aanmelding via de Portier (Ingang Groe- neveldselaan) van maandag t/m vrijdag van 9-12 en van 2-5 uur. N.V. Nederlandsche Maatschappij van Kogellagers Wageningselaan 2 Veenendaal tel. 08385-2151 Witte chocoladeletters leuk verpakt 2,per stuk. A.s. zaterdag 200 gram truffels voor1,25 In onze espressobar vanaf heden „kip aan 't spit" Ook om mee te nemen. Tel. 3619

De Vallei | 1963 | | pagina 2