BéDé 0.39 Bon 59 ct. 1 gulden 49 ct. i Super Slagerijen Vlees eten is gezond dus.... nooit te duur Donderdag gehaktdag Balkebrei 500 gram60 ct. 1. 1.79 0.78 1. MARKTBERICHTEN Officiële bekendmaking AMERONGEN ELST RENSWOUDE SCHERPENZEEL Meningen van schoolhoofden over invoering schooltelevisie zeer gevarieerd KINDERFOTO'S ARTIFOTO Pracht runderrollade^ fijn gekruid 500 gram Doorr. runderlappen klein randje vet 500 gram Goudgeel rookspek 500 gram Volop voor de snert VARKENSPOTEN 500 gram 1 heel kg. gehakt h.o.h U kunt weer smullen van onze heerlijke gekruide Lunchpakket 1 gulden V BROMFIETS CONTRA AUTO Bij de kruising Kerkewijk-Rembrandt_ laan kwam mevr. H. D.-O. met haar bromfiets te vallen doordat een personen auto, bestuurd door de heer J. L. D., geen voorrang verleende toen hij de Rem- brandtlaan in wilde rijden. Er ontstond lichte schade aan bromfiets en kleding. WOONWAGENS OP DE NIEUWE WEG Zaterdag bereikte de politie het bericht, dat er twee woonwagens stil stonden op de Nieuweweg ter hoogte van het via duct. Een der wagens bleek een defect te hebben aan de verlichting, waardoor de wagens gedwongen werden te blijven staan tot zondagmorgen. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 135.000 stuks. Prij zen van f 13,tot f 13,50 voor de grote eieren en van f 8,tot f 12,voor de kleine exemplaren. Alles per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 50 stuks. Prijzen van f 64,tot f 76,per stuk. Handel slap. Gemeente Rhenen SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij vrijdag 22 november 1963 verhinderd is spreekuur te houden. Rhenen, 15 november 1963 De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. NCVB AFD. AMERONGEN Op 27 nov. a.s. hoopt de NCVB weer te vergaderen op de gewone tijd in het Clubhuis. Ds. Langbroek uit Veenendaal zal dan D.V. spreken over „Hebt U de Heilige Geest ontvangen?" Leden en be langstellenden van harte welkom! HUWELIJK Donderdag j.l. is ten gemeentehuize van Amerongen het huwelijk voltrokken tus sen de heer R. J. van Mourik en mej. J. Brinkman, beiden geboren en getogen te Amerongen. De bruidegom is reeds een jaar of vijf lid van de Gymnastiekver eniging DOS uit Eek en Wiel. De laatste tijd treedt hij tevens op als mede-leider bij deze vereniging. Als gevolg hiervan werd door een aan tal turnsters een ere_haag gevormd. Het behoeft geen betoog dat het bruidspaar bij het verlaten van het gemeentehuis blij verrast was. Hier hadden zij echt niet op gerekend. JAARVERGADERING CHRISTELIJKE SCHOOL Donderdag j.l. hield de vereniging „Een School met de Bijbel" te Amerongen in Kerkheem haar algemene ledenvergade ring. Met het zingen van Ps. 105 vers 1 en 5 alsmede met gebed opende de voor zitter de heer ds. L. Zwaan de vergade ring. In zijn welkomstwoord sprak hij zijn vreugde uit over de grote opkomst der vergadering. Na de notulen van de vorige vergade ring gaf de secretaris in zijn jaarverslag een overzicht van het afgelopen jaar. Hierin memoreerde hij de mutatie's in het bestuur, de groeiende ledenlijst als mede school en onderwijszaken. Al met al een jaarverslag met een dankbare toon. Het verslag van de penningmeester sloot met een batig saldo. De aftredende bestuursleden, ds. L. Zwaan en de heren Breeschoten en Gortemöller werden her kozen. Voor de rondvraag bestond geen belangstelling. Hierna bleef men nog bijeen om de ge luidsfilm „De Koninklijke Glasfabriek" van Bert Haanstra alsmede „De Waters noodramp 1953" te zien. Was de eerste film zeer leerzaam en interessant, de tweede confronteerde de aanwezigen met het leed en de eensgezindheid in deze dagen. ST. NICOLAAS AKTIE „KONTAKTGROEP" Van 21 november tot 5 december or ganiseert de „Kontactgroep" een grote Sint Nicolaas aktie. Deze Kontaktgroep bestaat uit negen winkeliers, die het ontbreken van een middenstandsver eniging in Eist als een gemis voelen en zich daarom gegroepeerd hebben om de klant in zijn wensen tegemoet te ko men. In boven genoemde periode geeft elk van deze negen dezelfde bonnen uit, die verzameld tot een aantal van 50 recht geven op een speculaaspop en het recht mee te doen aan een etalage-zoek-wed- strijd, waarmee hele mooie en nuttige prijzen te winen zijn. BURGEMEESTER OPENT BAZAR De te houden bazar door de afd. Rens- woude van het Nederlands Roode Kruis zal vrijdagavond 22 november a.s. om 7 uur officieel worden geopend door bur gemeester J. A. Hosang. De huis-aan- huis aktie om prijzen voor deze bazar kan als zeer geslaagd genoemd worden. Vele prijzen, zowel in geld als in natura zijn door de bevolking aan het aktie_ comité ter hand gesteld om 'deze bazar zo gunstig mogelijk te doen verlopen. WEEK-AGENDA WOENSDAG: Filalethus, Familieavond C.N.V. De avond zal worden gevuld met een spreker en een toneelstuk, dat op gevoerd zal worden door een Amers- foortse toneelvereniging. Aanvang 7.30 uur. ZATERDAG: Sociëteit, Het St. Nicolaas- feest van het N.V.V. wordt 's middags gegeven met medewerking van de mu ziekvereniging Caecilia. (Vervolg van pag. 1) Een volmondig ja klink weer uit de mond van de heer Haggenburg, hoofd van de R.K. St. Willibrordusschool. De heer Haggenburg ziet in dit moderne middel grote voordelen ook in het les lokaal. Immers, wanneer de kinderen wordt verteld over de volken uit onder ontwikkelde gebieden, is het zeer aan te bevelen de zeden en gebruiken van deze mensen (men denke aan Bantoes, Hottentotten, negerstammen) met eigen ogen te aanschouwen. Ook op het ge bied van de biologie kan het visueel onderwijs zeer veel bijdragen tot een juiste weergave. Haggenburg: Materie eerst doornemen. Bij het mondeling lesgeven kan een onderwijzer een kleine vergissing ma ken. Als hij dat doet wordt het meteen door schooltelevisie gecorrigeerd. Uit de praktijk was de heer Haggenburg al eens gebleken dat de kinderen de leng te van een toren bijv. hadden onthou den van de schooltelevisie, terwijl an dere bronnen een onjuiste lengte had den opgegeven. Kinderen zien en rea geren scherper dan wij denken en het verfrist de geest als de zaak waar het om gaat aanschouwelijk wordt voorge steld. Een vereiste is wel volgens de heer Haggenburg om de te behandelen ma terie eerst met de kinderen door te ne men en daarna pas over te gaan op de beeldlessen. De heer Haggenburg, die zelf ook T.V bezit ziet in dit moderne medium een niet weg te denken onderdeel van onze dynamische tijd. De heer S. de Man, hoofd van de N.H, School aan de Beatrixstraat, ziet het nut van schooltelevisie niet zo in. Het kan best nuttige aspecten hebben want visueel onderwijs is niet weg te cijfe ren. Dat neemt niet weg dat vooral de kleinere kinderen van de lagere school al veel te veel televisie kijken en ook te laat naar bed gaan, hetgeen de heer de Man was opgevallen. Overigens beslist het schoolbestuur in dergelijke kwesties en de heer de Man ziet het niet direct gebeuren dat S. de Man: Jeugd te laat naar bed. er op zijn school invoering van school televisie komt. Principiële bezwaren tegen het medium op zichzelf had de heer de Man geenszins, maar hij bezit zelf geen televisie omdat het sommige nadelen in zich bergt. De heer G. J. H. de Vries, hoofd van de Hervormde U.L.O. school, heeft over dit onderwerp nog niet nagedacht. Het is een nieuwigheid, die nog in een ex perimenteel stadium verkeert. ële bezwaren tegen het medium televi sie. Het zit hem niet in het ding, maar wel in het gebruik daarvan. Het is nu eenmaal in onze samenle ving gekomen, net als de radio. De te levisie kan zeer boeiend zijn bij actu ele zaken, zoals nog zeer onlangs bij de redding van de 11 Duitse mijnwerkers, waarbij geheel Europa meeleefde. Ove rigens heeft in de B.L.O. school al een uitzending van schooltelevisie plaats gevonden namelijk tijdens de opening van de Staten Generaal. Na de uitzen ding schakelt de leraar dan over en vertelt over het vertoonde hetgeen zeer begrijpelijk werkt. G. J. H. de Vries: Niet nagedacht. Wij hebben reeds onze projectieappa raten voor visueel onderwijs zo ver klaart de heer de Vries. Bovendien heeft de leraar nu contact tijdens het lesgeven, wat bij schooltelevisie ver dwijnt. Sommigen waren enthousiast over de opkomst van de schoolradio, die thans echter bezig is geruisloos te verdwijnen. Wij moeten de leerlingen gewoon klaarstomen voor een U.L.O.- diploma en dat kan ook best zonder schooltelevisie aldus de heer de Vries. Maar in bijzonderheden kan ik nog niet treden omdat ik er feitelijk nog niet se rieus bij heb stilgestaan. De heer de Vries bezit zelf geen televisietoestel. Het hoofd van de B.L.O. school, de heer W. Bulsink, heeft geen principi- W. Bulsink: Zit niet in 't ding. Als Nederlands volk leven we thans mee met alle dingen die onder ons ge beuren en ook nationale herdenkings dagen beleven we intenser. Zo zal op 30 november de herdenking van 150 jaar Koninkrijk met de aankomst van Koning Willem 1 in Scheveningen op de buis komen en dat is ook voor onze jeugd zeer leerzaam. Ieder is verant woordelijk hoe hij met televisie om springt. Overigens is de televisie al zodanig opgerukt dat bij een onderzoek in de klas van de heer Bulsink er slechts 1 leerling was, waar thuis geen televisie aanwezig was. Zelf beschikt de heer Bulsink ook over televisie, want de kinderen willen de kinderprogramma's bekijken en bij ontbreken van een toe stel gaan ze uithuizig worden en kan men beter zelf de zaken controleren. Die verantwoording blijft een vereiste zegt de heer Bulsink. De heer J. A. v. d. Does, hoofd van de Dr. Hekster school, heeft het proef - programa nog niet gezien en is daar om voorzichtig. Visueel onderwijs is echter zeer nuttig aldus de heer v. d. Does. De oude Chinezen zeiden reeds: 1 afbeel ding zegt meer dan 1000 woorden. Overigens vindt de heer v. d. Does het wel een bezwaar dat men afhan kelijk is van hetgeen de programma leiding uitstippelt. Men moet maar lijdelijk afwachten wat er ivordt uit gezonden. Dat is met vertonen van films geheel anders, die kan men aan- hema c N JUWEEL HÈ MIJN POPPENWAGEN En zo sterk. In twee kleuren. Met spatbordjes en gordijntjes. IS ZE NIET BEELDIG! Het haar kan gewassen, gekamd en met hairspray bespoten worden. Kan „mama-' zeggen. En wat 'n snoezige kleertjes heeft ze aan. REUZE BULLDOZER met aanhangwagen en flikkerlicht in de motor. Rijdt voor- en achteruit. Bestuurbaar. Rupsbanden werken onafhankelijk. Werkt op batterij Capart verkrijgbaar) LEVENSGROTE PLUCHE HOND op wielen. Kan keffen als echte hond. Met halsband en riem. Keuze uit poedel, of scotchterrier PRACHT MODELTREIN Rijdt op H.O. spoor. Afgebeelde loc. met tender 4 goederen wagons Loopt op batterijen of transformator apart verkrijgbaar. MODERNE HUISTELEFOON Werkt op batterijen (apart verkrijgbaar.) Met 2 toestellen en 10 meter snoer. draaien en is de film eventueel min der geschikt kan men dit onderdeel schrappen. J. A. v. d. Does: Voorzichtig. Bij schooltelevisie ondergaat men de wil van de samenstellers. Ook bij levensbeschouwelijke onderwerpen is voorzichtigheid geboden. Het is denk baar dat op hervormingsdag een uit zending over Maarten Luther wordt vertoond, waarmee ieder volksdeel zich niet zou kunnen verenigen. Wan neer echter de schooltelevisie een in structief karakter krijgt kan ik hiermee instemmen en kan het een goed leermiddel zijn. De heer v. d. Does heeft sinds 1 jaar zelf televisie en ziet, mits er een verantwoordelijk gebruik van wordt gemaakt bovenal t.o.v. jongere school gaande kinderen rusturenin dit mo- deren communicatiemiddel zeer veel voordelen. De heer D. Dillingh, hoofd van de Chr. Nat. School aan de Coniferen- laan, ziet niet direct in dat schoolte levisie het huidige onderwijs zou kun nen vervangen. Voor visueel onder wijs hebben we reeds zeer goed pla tenmateriaal en ook maken we van de filmstrook een dankbaar gebruik. Het is niet duidelijk waarom televisie voorkeur zou moeten genieten. Bij de filmstrook heeft men het voordeel dat het beeld wordt vastgehuoden en langzaam wordt gedraaid. Bij televisie is het tempo te vlug en wordt het meeste niet onthouden. Bovendien wordt de zelf-activiteit minder en de passiviteit verhoogd. D. Dillingh: Filmstrook beter. De heer Dillingh is persoonlijk geen principieel tegenstander van televisie, maar kan niet waarderen dat er bij vele uitzendingen op het sentiment of de sensatie wordt gemikt. Het red den van de mijnwerkers is geen kijk spel zegt de heer Dillingh. Ook andere rampen bijv. de in ons eigen land plaatsgevonden treinramp vorig jaar zijn eigenlijk geen gebeurtenissen waarin de droevige tonelen die zich daarbij tussen familieleden afspelen openbaar mogen woren getoond. De heer Dillingh ziet de schooltele visie nog niet verschijnen en hecht ook veel waarde aan de mening van de ouders. Het is echter een realiteit waarmee we moeten rekenen, de te levisie heeft veel terrein veroverd en daarom moeilijk weg te denken. Zelf bezit de heer Dillingh geen toe stel, niet om principiële redenen, maar meer om het feit dat je voor an dere activiteiten geen tijd overhoudt. Je kijkt het hele programma uit en weg is de avond, zo besluit dit school hoofd zijn uiteenzetting. H. J. SCHOLTEN kosten hoog De heer H. J. Scholten, hoofd van de O.L. Valleischool te De Klomp, be hoeft niet lang te praten. Hij is er be slist voor. Hoewel de heer Scholten vermoedt, dat de schooltelevisie niet direct een snelle vlucht zal nemen ook al omdat het aanbrengen van een toestel in ie dere klas toch maar eventjes 750,— zal gaan kosten. Maar zou dit finan ciële aspect kunnen worden over brugd dan ziet de heer Scholten grote voordelen in zo'n uitzending. Vooral volkenkunde en natuurkennis. De heer Scholten heeft zelf geen te levisie omdat het een rem zou beteke nen voor zijn zoon, die momenteel hard studeert. 6 VERSCHILLENDE aan huis 12,50 Hoofdstraat 84 Tel 2289] De mening van de heer Visser, hoofd van de Juliana van Stol- bergschool werd reeds in de ge houden vergadering van de ge meenteraad naar voren gebracht, omdat het hier de school betrof die als eerste werd uitgekozen voor een proefuitzending. De schoolhoofden blijken uit boven staande peiling dus in 't geheel niet ge lijkluidende oordelen over het onder werp schooltelevisie, waardoor de con clusie moeilijk kan worden getrokken en het unaniem doorvoeren van deze nieuwe lesmethode beslist nog wel op moeilijkheden zal stuiten in vele on derwijskringen van deze plaats. De invoering van de schooltelevisie zal uiteraard geheel op vrijwillige ba sis plaats hebben, zodat de voorstan ders zich alvast nader kunnen informe ren en de tegenstanders hun bezwaren kunnen handhaven. Zandstraat 55 TEL. 3017 VEENENDAAL Adr. van Ostadelaan 33-35 TEL. 3652 150 gram gekookt ontbijtspek 100 gr pekelvlees 100 gr gebr. gehakt 100 gr. Cervelaat 200 gram gebraden gehakt By inlevering van deze BON: 500 gram HACHEE VLEES

De Vallei | 1963 | | pagina 2