Algemene beschouwingen FR A KTIE VOORZITTERS HERENMODES BERKO - ELECTRO uw St. Nicolaas leverancier 3 BERKO-ELECTRO van ONZE SINT NICOLAAS COLLECTIE Bij BERKO kopen is geld verdienen, VOL B05'6- 78 10 'I3|l6 8 92 9610104 10® tientallen guldens voordeel! VIERDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 22 NOVEMBER 1963 Nr. 93 Gct/c5PJ7 $ivui4ef? is compleet zie de speciale etalages SPECIAALZAKEN HACOSONIC 198, 145 NU 53,— VERDIEND HACOSONIC 149, 119 NU 30,— VERDIEND AA W Patrimoniumlaan 45-47 Veenendaal Telefoon 08385-2954 Dp eerste spreker tijdens de Algemene Beschouwingen was de heer T. Verkuyl (ex. P. v. d. A.) die de nadruk vestigde op de snelle aanbieding en begroting en daarvoor dankbaar was. Echter tengevolge van de voorbereidingen die de stukken reeds krijgen in de commissie kan de Raad zich eigenlijk niet meer zo concentreren op poli tieke grondslagen. Het rapport is in het af- dclingsonderzoek reeds aan de orde gesteld en de behandeling van de begroting wordt eigenlijk qua debatten tot nu gereduceerd. Het gras is voor de voeten weggemaaid. Uitvoerig ging de heer Verkuyl daarna in op de nationale en internationale ontwikke lingen in politiek opzicht. De verkiezingen van dit jaar waren zeer verrassend. P.v.d.A. en V.V.D. verloren beiden, maar zij had den een verschillende functie. De P.v.d.A. wordt verweten dat zij geen goede oppositie voerde. Dit had zijn invloed op het kiezers volk, maar of de mening gefundeerd is be twijfel ik aldus de heer Verkuyl. De V.V.D. kwam met beloften als rege ringspartijen, maar maakte die niet waar en dat kwam die partij op verlies te staan. In een betoog, waarin de heer Verkuyl de V.V.D. fel aanviel op het punt van inves teringsbeperking en spreker stelde vast dat demagogie een goede propaganda is die echter altijd berust op boerenbedrog. Veel waardering had de heer Verkuyl voor het werk van de vakbonden, vooral voor hun aandeel in het overleg in de recente loon ontwikkelingen. Komende op het gemeentelijke vlak ver klaarde de heer Verkuyl dat. wij „de trein gemist" hebben ten opzichte van de Raad huisplannen. Samen met de bekende Frisia- affaire is een en ander pijnlijk en een grote desillusie. Het deed de heer Verkuyl ge noegen dat ook de plannen voor het over dekte Zwembad/annex Sporthal in de be groting werd genoemd. Het heeft spreker echter getroffen dat de plaatselijke fabri kanten maar bereid bleken om een vierde van het exploitatietekort aan te vullen, tot een maximum van 25000,Dat valt mij bitter tegen, aldus de heer Verkuyl. Onze indrustriële gemeente is zeer ge baat bij het totstandkomen van een riool zuiveringsinstallatie. Dit plan behoeft zelfs voorrang boven de andere plannen voor 1964 op het oog van Volksgezondheid. Over de volkshuisvesting zei de heer Verkuyl dat de prognose van 110 woningen niet zo spoedig had bekend gemaakt moeten wor den. Men kan beter geen cijfers noemen. De provinciale autoriteiten zouden dan wel eens kunnen zeggen: „Veenendaal noemt het getal 110, dus is daar schijnbaar tevre den mee." Het begrotingstekort van 800.000, noemde de heer Verkuyl niet alarmerend omdat we daartegenover een sluitende pri mitieve begroting kunnen aanbieden. liet gevaar is echter niet denkbeeldig dat er van de uit te voeren werken niets terecht komt, zo besloot de heer Verkuyl zijn be_ schouwing. De tweede spreker, was de fractieleider van de P. v. d. A., de heer Jansen, die in eerste instantie de ambtenaren prees voor de zeer tijdige aanbieding van de begro ting. Van het tekort van 800.000,zijn we in het geheel niet ondersteboven, aldus de heer Jansen. Het is een verstandig be sluit de primitieve begroting sluitend te maken, zoals thans geschiedde. Deze slui tende begroting zal geen goedkeuring wor den onthouden. Wij hadden echter in deze sluitende begroting ruimte moeten scheppen voor het overdekte Zwembad/annex Sport hal. We zouden dit vriendelijk in overwe ging willen geven. Het beleid van het college van B. en W. heeft in grote trekken onze goedkeuring, maar we hadden gaarne meer perspectief gezien. Vooral het laatste jaar is echter een voortgang gemaakt met het aanleggen van nieuwe wegen en een reconstructie van bestaande straten en lanen. Wij krijgen zo doende de beschikking over een wegennet, dat voldoet aan de eisen van deze tijd. Wij zouden graag aandacht willen schenken aan het probleem van de geparkeerde auto's in onze straten. Dit schept een verkeers technisch probleem van de eerste orde. Al leen de aanleg van parkeerhavens kan de oplossing brengen. Er is met energie ge werkt aan de uitbreidingsplannen. De heer Jansen gaf in overweging niet te veel tijd te verspelen met het aankopen en eventueel onteigenen van de benodigde gronden. Het onderwijs beweegt zich in Veenen daal in goede banen. Het onderwijs moet erop gericht zijn dat kinderen van alle rich tingen dat onderwijs krijgen waar zij recht op hebben. Dan hebben we er vrede mee, zei de heer Jansen. Wij moeten helaas con stateren dat dit doel de laatste jaren wel eens voorbijgeschoten is. Over de woningbouw zei de heer Jansen dat het woningbouwbeleid van de centrale regering zijn instemming niet kan hebben. In deze begroting ontbreekt ook weer een krachtig protest tegen het woningbouwbe leid van de regering. Mogelijk is dit protest achterwege gebleven omdat men wil af wachten wat Minister Bogaers met zijn bouwnota zal bereiken. Wij zullen nood gedwongen moeten berusten, tijdelijk al thans, in een duurdere bouw in de vrije sector, om tenminste een evenredig deel van het woningcontingent deelachtig te wor den. Wij hopen dat deze, blijkbaar onont koombare duurdere woningbouw enig sou laas zal bieden aan onze Veenendaalse wo ningzoekenden. Wij wachten echter met angst en vreze de huurbedragen af. Voor de komende jaren is er geen reden te ver onderstellen dat de nieuwe minister zijn taak zou willen vergemakkelijken door een vermindering van het aantal woningzoeken den te bereiken door het opschroeven van de huurprijzen tot een peil waarop het ver krijgen van eigen woonrruimte door be langrijke groepen financieel niet meer mo gelijk en daardoor ogenschijnlijk niet meer nodig is, zo besloot de heer Jansen zijn visie op de begroting 1964. De heer Mr. J. F. van Leeuwen, fractie leider van de A.R. Partij, nwam met een indrukwekkende serie verlangens en wen sen, eveneens verband houdende met ver keerstechnische kwesties, woningbouw e.d. Het tekort van 800.000,is geen klei nigheid aldus de heer Van Leeuwen. De projecten die gepland zijn liggen echter niet in de luxe sfeer en moeten dus door gaan. Aan beeldhouwwerken in onze open bare parken zijn we nog lang niet toe bij voorbeeld, zelfs niet aan de parken. In de woningsector is er ondanks de voortvarend heid van het gemeentebestuur in Veenen daal nog een grote achterstand te bespeuren. Het is moeilijk om een prioriteit te bepa len. De lijst van verlangens is met de aan bieding van de begroting nog lang niet uit geput. Het steeds toenemend verkeer baart zorgen en doet de onveiligheid toenemen. De A.R.-fractie ziet met grote belangstel ling uit naar voorstellen tot ontlasting van de huidige hoofdweg door het centrum. Door aanleg of verbeteringen van wegen ten oosten en westen zou dit mogelijk zijn. Het is een raadsel waarom van provincie- wege de situatie niet wordt onderkend. Volgens provinciale autoriteiten zou de dichtheid van het transito-verkeer op de Kerkewijk te gering zijn om medewerking te rechtvaardigen. Deze mening is geheel onjuist. Kan de gemeente geen verkeerstel ling zelf organiseren op dat punt? zo vroeg de heer Van Leeuwen sqch af. Wat de bouw van het nieuwe Raadhuis betreft is de A.R-- fractie van mening dat dit plan de hoogste prioriteit dient te hebben. Verdere vertra ging verhoogt slechts dc kosten, die niet mals zullen zijn. Krijgt Veenendaal met dc raadhuisplannen een Amsterdamse tun nel? zo vroeg de heer Van Leeuwen iro nisch. Tweede in rang qua prioriteit is de aanleg van het zwembad/annex sporthal. Veenendaal biedt als industriecentrum niet veel gelegenheid tot ontspanning. Ook op het punt van de Volksgezondheid is een zwembad aan te bevelen. Of dc jeugd dan toch nog de bromme» of patat-frites boven zwemmen zal verkiezen is een andere vraag. Indien deze vraag bevestigend zou luiden dan zou de rangorde voor het zwembad geen probleem meer zijn. Dc jeugdenquetc werd reeds twee jaar geleden gehouden. Wat was het effect en de resultaten? Waar blijven voorts de ge gevens, zo vroeg de heer Van Leeuwen. Het punt van de waterzuiveringsinstal latie komt op de derde plaats. Ook dit pro bleem is urgent. Voor het eerst werd dit al aangesneden in de jaren 1920, en in 1928. Hoofdingenieur wijlen A. Mussert bracht daarover reeds rapport uit vanwege de provinciale Waterstaat. Een mensenleeftijd is intussen verstreken. Wij zijn zeer gepor teerd voor dc totstandkoming van de riool waterzuiveringsinstallatie, waarbij echter ook aandacht dient te worden besteed aan het afvalwater van dc A.K.U., zulks in sa menwerking met dit bedrijf en dc Prov. Waterstaat van Gelderland nader te be kijken. Op het punt van verlichting gaf de heer Van Leeuwen aan de Wethouder van Open bare Werken de suggestie mee dat een nieuw soort kwiklampen, geleverd door een firma uit het zuiden des lands, de voorkeur ver dienen boven de T.L.-buizen en kwiknatrium verlichting. De bedoelde lampen zijn reeds aangebracht op het Stationsplein te De Klomp en de weg vandaar naar Garage Dc Klomp. De woningbouw betreffend gelooft de heer van Leeuwen dat Minister Bogaers een serieuse poging waagt het aantal te bouwen woningen op te voeren. Of hij alle hinder nissen op zijn weg zal opruimen is de vraag. Waarop moeten wij nu in 1964 gaan bouwen, zo vroeg de heer Van Leeuwen. Er zijn ook steeds besprekingen met Vee nendaalse aannemers geweest en toen bleek dat voor een object op de Vijgendam slechts 1 aannemer zich disponibel stelde, terwijl voor een complex in het Hoorntje ook al een aannemer heeft bedankt. Er kan een tijd komen, dat wij elkaar nodig hebben, zo zei de heer Van Leeuwen. ,In dit verband interesseert het ons of er voor Veenendaalse aannemers gelijke mogelijkheden bestaan als voor onder nemingen als de Bouwkas e.d. Wij mer ken hiervan weinig. In de buitenwacht wordt hierover wel gesproken dat de gemeente weinig bereidheid toont t.o.v. de plaatselijke aannemers. Wat is nu hiervan waar? aldus vroeg de heer Van Leeuwen zich af. Het hoofdstuk woningbouw geeft nog verder gelegenheid tot het plaatsen van opmerkingen. Het is onze fractie opge vallen dat de flat Fennis, hoewel reeds lang in gebruik, nog niet afgewerkt is. Zo kan b.v. het ene trappenhuis nog steeds niet gebruikt worden. Ook aan de krotopruiming besteedde de A.R. woordvoerder ruime aandacht. Ik vrees dat als de huidige woningnood gelenigd is en de krotten zijn opgeruimd wij weer aan krotopruiming toe zijn. De riolering in de nieuwe wijken ver toont eveneens gebreken. Als voorbeeld noem ik het Franse Gat waar na een normale regenbui het water blijft staan. De riolering moet of onvoldoende of on juist zijn aangelegd. Meent uw college ook dat dit een on_ houdbare toestand is en welke maatre gelen denkt u dienaangaande te nemen, zo vroeg de heer Van Leeuwen. Bij de reconstructie van de wegen in Veenendaal-Noord ondervinden wjj aan de lijve welke enorme kosten de verwaarlozing tengevolge kan heb ben. Streng toezicht is eerste eis. Bij het punt onderwijs bepleitte de AR fractieleider voor een beter onderlinge verstandhouding van de schoolbesturen. Meer dan in het verleden bestaat voorts de mogelijkheid de plaats van de nieuwe scholen zodanig te kiezen dat een directe concurrentie is uitgesloten. Ten aanzien van de sport was de heer Van Leeuwen dankbaar voor het gereed komen van het gymnastieklokaal aan het Slotemaker de Bruïneplein. De voetbal sport is een eigenaardige sport, want gaat het een club naar den vleze dan komen de supporters, gaat het minder goed dan blijft men weg. Hierdoor krijgt de grootte van de huur van sportterrei nen een labiel karakter. De heer Van Leeuwen pleitte in zjjn uitvoerige algemene beschouwingen voor de zorg voor minder bedeelden, wie niet tekort mogen worden ge daan. Tenslotte was de heer Van Leeuwen overtuigd van de noodzakelijkheid van de gemeentelijke belastingbevoegdheden, waardoor wij minder afhankelijk worden van de centrale overheid. Met het col lege en de ambtenaren Gods zegen toe te wensen bij hun arbeid besloot de heer Van Leeuwen zijn beschouwingen. ■fr De heer Haggenburg voerde namens de eenmansfractie van de KVP het woord. Het stemt tot waardering dat de achter stand in het voormalige Geld. Veenen_ daal wordt ingelopen. Er moet echter vermeden worden om de straten drie tot viermaal opnieuw op te breken. Over de woningbouw zei de heer Hag- genburg dat de bewoners van onbewoon bare woningen soms te lang moeten wachten op betere woonruimte. Vooral nu de winter aanbreekt vraag ik bij zondere aandacht hiervoor. Zijn er niet teveel grote gezinnen in kleine woningen gehuisvest, terwijl daartegenover veel grotere gezinnen in kleine nieuwbouwwoningen zitten. Het verheugt mij dat zoveel raadsleden akkoord gingen met de instelling van een verkeerscommissie. Veenendaal heeft in de toekomst lange rechte wegen nodig, waardoor het verkeer snel kan afvloeien. De gemeente zelf moet dan maatregelen nemen voor snelheidsbeperking, eenrich tingsverkeer e.d. De rioolzuiveringsinstallatie vindt de heer Haggenburg zeer urgent. Dat er in 1964 met het nieuwe raadhuis wordt be gonnen stemt tot tevredenheid. Het ex terieur echter kan mij niet bevredigen. De enorme glaswand, zonder fantasie, geeft een harde, zakelijke sfeer. Ik wil graag verzoeken om deze wan den wat acceptabeler te maken of te ver fraaien met beeldhouwwerk of andere artistieke uitingen. Mag ik t.o.v. het onderwijs nog eens wijzen op de mogelijkheid van een poule vorming. Samenwerking tussen gemeen_ te en schoolbesturen is dringend nodig. Wij stellen voor om te komen tot een planmatig vaststellen.van scholenbouw in de nieuwe wijken Engelenburg, Dragon der en Schrijverswijk, zodat beleidsfou ten als gemaakt in het Franse Gat wor den voorkomen. De enquête onder de jeugd, die twee jaar geleden werd gehouden heeft haar waarde verloren. Enkele van de geën quêteerden zijn inmiddels getrouwd. De jeugdbeweging verdient de volle aan dacht en Hoofdstraat-schandalen zijn uit de boze. De jeugd wil een eigen sociëteit. Er zijn weinig mogelijkheden in Veenen daal voor een vrije instuif. Wel zijn er enkele instuiven, maar deze trekken niet de gehele jeugd. Een raadhuis van miljoenen is nodig, maar jeugdverblyven, ik zeg het voorzichtig, z(jn zeker zo nodig, zo besloot de KVP woordvoerder, de heer Haggenburg. -li- Met trots constateerde mevr. Buddingh (VVD) dat Veenendaal hedenmorgen 24.868 inwoners telde en we hard op weg zijn naar de 25.000ste. Die bevolkinstoe- name is echter de laatste jaren niet hard gegaan, hetgeen mevr. Buddingh betreur de. Spreekster dankte het college van b. en w. voor de vroege aanbieding van de begroting. Het begrotingstekort van f 800.000,noopt tot aandringen bij de Rijksoverheid. Het tekort is echter in 't geheel niet schrikwekkend en zelfs reëel. Mevr. Buddingh was het met de mede_ werker van De Vallei, Wout Blauwkous, oneens dat het tekort veel was. Het is een reëel tekort. Mevr. Buddingh vroeg speciale aan dacht voor het scheppen van voldoende parkeerruimte i.v.m. het steeds toene mende aantal auto's. De prioriteit tussen de aanleg van het zwembad annex sporthal en de riool zuiveringsinstallatie doet mevr. Bud dingh overhellen tot voorrang geven aan het laatste. Wat de woningbouw betreft, dat is een nationale kwaal. Miljoenen wonen op een klein com plex. Alhoewel de mensen een sneller resul taat wensen, moeten we opmerken dat we de achterstand inlopen. Het contin gent woningen werd direct in opdracht gegeven wat tot voldoening aanleiding geeft. Ook industriebouw is hard nodig, aldus mevr. Buddingh, om onze groeien de bevolking werkgelegenheid te bieden. Wat het rusthuis betreft, dat bijna ge reed is wilde mevr. Buddingh een rege_ ling dat alle Veense bejaarden er een plaats in zouden kunnen krijgen. Moge lijk is hier overeenstemming met de Her vormde Kerk te verkrijgen. De verwezen lijking van het sportpark zal volgend voorjaar zijn. Er is veel wijsheid nodig t.o.v. de verdeling van de velden. De onderhandelingen met de N'.V. de Ruiter zijn op niets uitgelopen. De re aliteit ontbrak in de onderhandelingen en nu de zaak aan Ged. Staten is overgegeven zal een en ander wel enige jaren in de ijskast blijven, een verdrietige zaak. De akkoestiek van de zaal waar de raad vergadert behoeft verbetering, aldus mevr. Buddingh. Met de hoop dat de a.s. winter minder streng zal zijn, zodat we kunnen doorbouwen, besloot de WD afgevaardigde haar betoog. De heer Van Deelen, als woordvoerder voor de SGP constateerde dat de hoog conjunctuur nog steeds gehandhaafd blijft. Hoewel dit een verblijdend teken is vragen wij ons toch af of dat voor het Ned. volk en voor Veenendaal in 't bij zonder wel een zegen is. De mensen stellen steeds meer eisen tegenover het dagelijks leven. Vroeger paste het een Christen niet naar de schouwburg of bioscoop te gaan. Thans zit men avond aan avond zich te ver gapen aan de zedenontaardende televisie. Er zijn tal van nadelen t.o.v. dit medium op te noemen, de kinderen gaan te laat naar bed, krijgen slechte ogen en noem maar op. Het zijn dezelfde zonden waarvoor de profeet Jesaja reeds waarschuwde. Als ons volk wilde leven naar Gods geboden dan was er geen plaats voor televisie in onze woningen. Er zijn veel activiteiten gebeurd in het afgelopen jaar. Vele werken zijn uitge voerd en andere wachten op uitvoering. Wij zijn verheugd dat het voormalig Gel ders gedeelte zo wordt opgeknapt. Nu ze geheel met Veenendaal mee optrekken zullen de mensen er zich ook thuis ge_ voelen. Wij worden twee overwegen rijker, die voor onze plaats onmisbaar zijn. Over een der overeenkomsten ligt echter een schaduw. Het betreft de overweg op de Geer, waar vele huismoeders overheen gaan om boodschappen te doen. Ze moe ten dus in de toekomst over de toch al drukke Kerkewijk. Ook de kinderen die scholen aan de andere kant van de lijn bezoeken worden gedupeerd. Zij zullen 1300 meter meer moeten afleggen. Zou het, ook i.v.m. de vele kerkgangers mogelijk zijn om nog eens met N.S. te gaan praten over dit precaire onderwerp. Het tekort op de begroting van f 800.000,zal wellicht voor onze kin deren noodlottig worden. Wg hebben immers de hoogconjunc tuur niet in de hand. Wat het raad huis betreft dat behoeft niet zo'n mooi gebouw te worden dat ontzettend veel geld kost, maar laten we proberen een gewoon, maar doelmatig raad huis te bouwen. Wat de sporthal betreft, waarvoor ook al weer 3 miljoen moet worden geïn vesteerd wijs ik erop dat de gemeenschap duizenden guldens voor de sport moet of feren. Een hele beschaving is in vroege re eeuwen aan sport ten onder gegaan. De Bijbel leert ons dat de lichamelijke oefening van weinig nut is. De minister dringt aan om weinig te investeren en waarom zouden we dat idee niet volgen. Gods gebod zegt: Zes dagen zult gjj arbeiden, maar men gaat steeds min der werken. De vrije tijd wordt op_ gevuld met sport en spel. Laat de ge meente er niet aan medewerken. Wat de rioolzuiveringsinstallatie betreft wil de heer Van Deelen opmerken dat er voor een onderzoek al f 145.000,— is uitgegeven. Waarom is er zoveel verloop onder de gemeenteambtenaren zo vraagt de heer Van Deelen verder. Wat de straatver lichting betreft, er zijn bewoners van de Dijkstraat die daarvan geheel verstoken zijn. Hoewel wij er van overtuigd zijn dat het punt van woningbouw zitten we nog het college haar uiterste best doet op diep in de put. Ook in de particuliere sector wordt te weinig gebouwd. Het is maar afwachten op een bouwvergunning. De heer Van Deelen wil er bij de stede- bouwkundige op aandringen zo min mo gelijk met wijzigingen in uitbreidings plannen te komen. Alle uitgaven gedaan voor de sport ten koste van de gemeenschap kunnen onze goedkeuring niet wegdragen. Het deze zomergehouden Lunapark verwerp ik ten zeerste. Met luidsprekers wordt dit aan gekondigd. Laten we dergelijke vermaken buiten ons dorp houden zo vermaande de heer Van Deelen. De SGP woordvoerder besloot met het college van b. en w. Gods zegen toe te wensen t£t welzijn van onze dierbare gemeente. -li- De laatste spreker bij de algemene be schouwingen was de fractieleider van de CHU, de heer M. Bastmeyer. Spreker was zeer tevreden over het tijdstip van aan bieding van de begroting en de nota van aanbieding. De begroting sluit uit eigen middelen, maar jammer van dat addertje onder het gras. De bijdrage van de industrie voor de exploitatie van het zwembad en sport hal, groot f 25.000,valt tegen, aldus de heer Bastmeyer. Het uitgavenpeil stijgt onrustbarend. Het politietekort bedraagt ook al f 35.000,De straatverlichting met zijn 1435 lantaarns is prima. De volkshuisves ting blijft een zorgenkind. Er zijn nog 1200 woningzoekenden. De heer Bastmeyer vroeg zich af of er nog grond beschik baar is voor particuliere bouw. Is het niet mogelijk door het geven van subsidie grotere huizen, bewoont door onvolledige gezinnen vrjj te ma ken voor grotere gezinnen? Zijn er zulke grotere huizen in onze gemeente? Onze wegen verkeren als re gel in prima staat. Het tempo is bevre digend. Het voormalig Gelders krijgt een goede beurt. Ook de Buurtlaan-West is zeer urgent. Wat het kleuteronderwijs betreft is het teleurstellend dat aan de noordzijde van de spoorlijn geen kleu terscholen gerealiseerd zijn. De maatschappelijke zorg beveel ik van harte bij uw college aan. De retributie van de vuilnisemmers wordt te laat ver zonden, soms een half jaar over tijd. Wat de verkeersveiligheid betreft leg de de heer Bastmeyer de nadruk op de flessenhals tussen Markt en Ker kewijk. Na de reconstructie van Hoofdstraat en Kerkewijk is dit steeds uitgesteld. Het parkeervraagstuk is ook al een probleem. In de Hoofdstraat is dit misschien door middel van een verkeerschijf op te los sen. De hoofdwegen dienen zoveel moge lijk te worden ontlast. We moeten nu reeds beginnen en straks niet achter de feiten aanlopen. Met een actuele vraag hoe het staat met de toekomstige gasvoorziening in Veenendaal als de landelijke Gasbel haar produkt gaat uitstrooien besloot de CHU woordvoerder zijn algemene beschouwing. HEREN- EN JONGENSKLEDING Veenendaal Wageningen Renkum 10 transistor, 3 golfbereiken 2 luidsprekers, telescoop-anten ne, compleet met batterijen en oortelefoon. ST. NICOLAAS-PRIJS 9 transistor in lederen tas M.G. en F.M. met batterijen en oortelefoon, telescoop-anten ne in luxe verpakking. ST. NICOLAAS-PRIJS 1 BAND 9. TRANSISTOR Metalen HAARDROOGKAPPEN met wandstatief 49,50 Extra staand statief 10, HAARDROGERS vanaf 19,50 Berko Combinatie KACHEL- DROOGREK Het ei van Columbus Alles in een - kachel en droogrek voortaan geen nat wasgoed meer in uw kamer SLECHTS 37,50 KOFFIEMOLENS vanaf 14,95 BROODROOSTERS vanaf 14,75 ook volautomatisch CENTRIFUGES onmisbaar in ieder gezin nu vanaf 87,50 PLATENSPELERS met versterker in luxe koffer Verkoop ƒ138,— nu 78,— Berko heeft een grote sortering in: Stralers Straalkachels Radiatoren Badkamerkachels en Ventilatorkachels reeds vanaf 9,95 Teakhout wandlamp 5,50 Slaapkamerschaal 6,50 Keukenlamp 6,75 T.V.-lampje 7,95 STOFZUIGERS Handig steelmodel reeds v.a. 49,50 Sledemodel reeds vanaf 99,50 THEELICHTEN in vele modellen reeds vanaf 8,75 STRIJKIJZERS reeds vanaf7,90 MIXERS reeds vanaf ƒ27,— ELECTRISCIIE DEKENS in vele modellen reeds vanaf42, VERWARMINGSKUSSENS reeds vanaf14,95 SCHEERAPPARATEN. Alle merken Nova SCHEERAPPARATEN in luxe etui 53,50 nu 42,50

De Vallei | 1963 | | pagina 7