I ALTIJD PRIJS Tempo tiffin KMampo „Joro-bazar' en zilvervloot van - Ttepita - Rhenen's raad stuurt woningcommissie naar huis en neemt zelf het heft in handen Rhenen's raad verkocht „Hotel Stichtse Oever" ARAM Controverse ELST ARAM KENSWOUDE SCHERPENZEEL DOOR ZILVERZEGELS ALTIJD PRIJS Tijdens de I 62. winkelweek van 23 Nov. tot 5 Dec. ontvangt U bij al deze winkeliers dubbel zilverzegels dus 8 zegels voor elke bestede gulden »0 besteden en het boekje Is vol, U kunt weer I 2.50 meer uitgeven. Ga gezellig winkelen van winkel tot winkel, maak keuze uit vele St. Nicolaasgeschenken. DOOR ZILVER. ZEGELS ALTIJD PRIJS ALTIJD PRIJS Een ogenschijnlijk onbelangrijke agenda, waarvoor de gemeenteraad van Rhencn dinsdagavond zonder de heer J. Wisgerhof (SGP) onder voorzitterschap van burge meester Jhr. Mr. L. II. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal bijeen kwam, heeft tot een verrassing geleid, doordat de woningcommissie naar huis werd gestuurd en de raad zelf het heft in handen nam door de raadsleden E. P. van Dijk (Vrije Partij), II. W. F. Scholte (VVD) en mr. J. Deen (PvdA) erin te „zetten" en er twee gloed nieuwe leden aan toe te voegen, namelijk de heren L. van Breenen voor Achterberg en T. van Lienden voor Eist. Beide laatstgenoemde heren zijn geen lid van de raad. Het vroegere lid de heer D. Meijer, hoofdcommies ter secretarie, tevens secretaris van de ccmmissie werd van het lidmaatschap ontheven. Hij zal in h^t vervolg alleen het secretariaat behartigen. Dit besluit werd genomen om na de verkiezing van de drie raadsleden nóg twee ingezetenen van Eist en Achterberg aan de commissie te kunnen toevoegen zonder in strijd te komen met het aantal van vijf voorgeschreven commissieleden. Aanleiding tot dit ingrijpende besluit was het voorstel van b. en w. om de zit tende woningcommissie, bestaande uit de heren J. Baars, G. v. Kreel. N. G. v. d. Oosterkamp, D. Dirkse en D. Meijer, wel ke commissie telken jare opnieuw voor een zittingsperiode van een jaar moet worden gekozen, ook voor 1964 weer als zodanig te benoemen. De heer P. Koster (Vrije Partij) opende het vuur door op te merken dat hij er niet mee akkoord kon gaan en de com missie naar huis wilde sturen, omdat hij vond dat de commissie het maar slecht deed. Hij zou vier raadsleden willen aan wijzen om de taak van de commissie over te nemen. Vooral wat de woningtoewij zing in Eist betreft noemde hij de toe stand „hemelschreiend". De heer C. Hensen (PvdA) viel de heer Kosters direct bij. In Eist gaat het praat je dat men een huis krijgt als men naar de kerk gaat. Dit was voor de heer W. Klaassen (CH) aanleiding op te merken dat vroeger werd gezegd: je krijgt alleen een huis wanneer je „Het Vrije Volk" leest. Volgens de heer Hensen zou men de kerkelijke mensen zelfs apart zetten. Iemand riep: „rassenscheiding". De heer Klaassen, die zelf enkele ja ren de commissievergaderingen had bij gewoond, bevestigde dat de commissie zonder aanzien des persoons huizen toe wijst. Hoe het nu is wist hij niet, maar hij kon zich niet goed voorstellen dat er op zo'n korte termijn wijziging was ge komen in het beleid. De voorzitter was het met de heren vroeg zich af of een gezin van twee per sonen daartoe behoort. De heer E. P. van Dijk kon zich in denken dat de raadsleden uit Eist zo heftig reageerden op het beleid v. d. wo ningcommissie en op dat van het college van b. en w. Volgens de heer Van Dijk werd ook niet de nodige ernst en zorg betracht bij onbewoonbaar verklaarde woningen, eigendom van de gemeente. Een jaar geleden was al door de voor zitter beloofd dat er aan bepaalde wo ning in Eist voorzieningen zouden worden getroffen. Er zijn ambtenaren heen ge stuurd, aldus Van Dijk, maar nu is er nog niets gebeurd. De heer Kerkstra (CH) maakte de aan merking dat er uit Achterberg niemand in de commissie zit. „Dat is toch maar achtergebleven gebied", aldus Kerkstra. De heer Kosters stelde tenslotte voor de heren E. P. v. Dijk, Scholte en Deen in de commissie te benoemen. H006STR. e VtlNCND/UU Grote belangstelling voor Ditricts-tentoonstelling De door de „Veenendaalse Vogel vrienden" te organiseren jubileum ten toonstelling in december a.s. belooft een groot succes te worden, gezien de vele inschrijvingen welke nu reeds bin nenkwamen. Van vele verenigingen uit het district Utrecht zijn reacties binnengekomen om hieraan deel te nemen, zodat er tij dens de Kerstdagen een unieke vogel tentoonstelling zal worden gehouden in Veenendaal waarbij honderden vogels tentoongesteld zullen worden in kleu rige volières en kooien. Het getuigt hierdoor, dat het een goede gedachte is geweest van het be stuur om op deze wijze het 10-jarige bestaan te vieren. Kosters en Hensen niet eens. Hij gaf toe dat men in zo'n moeilijke commissie wel eens vergissingen zou maken, maar hij was ervan overtuigd dat de mensen wer den geholpen zonder dat gekeken werd naar politiek, kleur of godsdienst. De heer Hensen vond het vreemd dat een lid van de commissie hem geen in lichtingen kon verstrekken over woning toewijzingen en dat „de mensen" het hem al vier weken eerder hadden verteld wie in de vier in Eist toe te wijzen woningen zouden komen. De heer H. W. F. Scholte (VVD) zei dat het niet de eerste keer was dat men van buitenaf méér weet dan op het stad huis. De zaken zijn niet waterdicht. Wethouder Griffioen,, die de schakel vormt tussen burgemeester en wethou ders en de woningcommissie, gaf toe dat er soms inlichtingen worden ingewonnen bij betrokkenen en dat men dan niet al tijd de zaken onder de roos kan behan delen. Er worden dan wel eens conclu sies getrokken waarvan de commissie niets weet. De huizen in Eist, waarop de heer Hensen doelde, zouden volgens de wethouder zelfs nog niet definitief zijn toegewezen. De zaak moest weer hele maal herzien worden. De heer Kosters dacht dat de bewuste huizen voor grote gezinnen waren. Hij De heer Deen verklaarde alleen maar deze benoeming te zullen aannemen wan neer ook de raadsleden Scholte en Van Dijk dat zouden doen. De drie raadsleden lieten elkaar niet in de steek en na ette lijke stemmingen bleken zij in de nieuwe commissie te zijn gekozen. Op voorstel van de heer Van Dijk werd daarop de vergadering geschorst om de fractievoorzitters overleg te laten plegen over de twee andere te benoemen can didates omdat men van mening was dat er ook vertegenwoordigers uit Eist en Achterberg aan bod moesten komen. Na heropening verklaarde de heer Klaassen dat men was overeengekomen voor te dragen de heren L. van Breenen voor Achterberg en T. van Lienden voor Eist, alsmede de heer D. Meijer van het lidmaatschap vervallen te verklaren en hem voortaan alleen als secretaris te la ten fungeren. Dit was nodig om het ge tal vijf te kunnen handhaven. Beide can- didaten werden gekozen met algemene stemmen (1 blanco). Zij zullen alsnog worden benaderd of zij hun benoeming aannemen. De voorzitter bracht tenslotte dank aan de naar huis gestuurde commissie voor het moeilijke werk gedurende een reeks van jaren verricht naar beste weten en kunnen. Het voormalige veerhuis aan de Rijn te Rhenen gaat van eigenaar veranderen. De raad besloot dinsdagavond aan mej. E. van Essen in erfpacht uit te geven met overdracht van de opstallen, een perceel grond ter oppervlakte van 1474 mDe erfpacht zal gelden voor een termijn van 75 jaar. De jaarlijks terugkerende erfpachtscanon zal bedragen f 737,terwijl voor de opstallen zal worden betaald f 96400,Het in erfpacht uitgegevene zal steeds de bestemming moeten hebben en houden van hotel-, café-, restaurantbedrijf. ONBEWOONBAAR VERKLARING Over het voorstel om de woning De Dijk 35 onbewoonbaar te verklaren ont stond verschil van mening met be trekking tot het huisnummer. Het zou 33 moeten zijn. Alle raadsleden wisten echter om welke woning het ging, zodat onder voorbehoud van de juistheid van het nummer tot onbewoonbaarverkla ring werd besloten. Minder vlot ging het met de voor stellen om de ontruimingstermijn van de woningen Schoolweg 12 en Franse- weg 71 en 73 met een jaar td verlen gen. Al deze woningen waren al lang onbewoonbaar verklaard, doch met de bewoners wist men kennelijk nog geen raad. De heer Henzen (P. v. d.A.) her innerde eraan dat hij al een jaar gele den had aangedrongen op andere woon ruimten voor de bewoners. Er was echter nog niets veranderd. Wel wa ren er huizen verstrekt aan minder ernstige gevallen. Hij was tegen het voorstel en wenste de krotten zo spoe dig mogelijk te laten slopen. Wethouder Griffioen noemde de toe stand „hemelschreiend", maar er zijn geen woningen. De heer van Dijk was het daarmee niet eens. Er zijn moge lijkheden voor een andere huisvesting geweest. Het probleem had opgelost kunnen zijn. De heer Henzen stelde het college verantwoordelijk. De heer de Jong kwam met namen aandragen van mensen die een woning hadden toegewezen gekregen met 3 tot 4 slaapkamers, terwijl het gezin bestond uit man, vrouw en één kind. De voorzitter verwees deze zaak naar de woningcommissie. De raad kon er tenslotte genoegen meenemen dat de ontruimingstermijn met een half jaar werd verlengd maar dan ook geen dag langer. SINT IN RHENEN Al is hij oud, de kindervrind Toch houdt hij nog steeds van ieder kind. Dit is in Rhenen ook weer gebleken Oud en jong heeft zijn ogen uitgekeken. Zo de Sint zei, was hij bepaald Nog nooit zo vorstelijk ingehaald. Motorpieten lachend met zwarte snoet Gingen vooraf aan de Sint Nicolaas- stoet. En de maan maar schijnen tijdens de tocht Waar elkeen blij mee wezen mocht. Hoe anders was 't in Amsterdam Naar ik van Sinterklaas vernam. Daar was het weer constant van slag Regende het de hele zaterdag. Nu reeds deelde hij kadootjes rond Eerst aan de B die 't prachtig vond. Waarschijnlijk zijn de beide W's Dit jaar geheel niet stout geweest. Blijkens het kadoo, hem aangeboden Zo verging het ook de gemeentebode. Voor de secretaris geldt dat evenzo Ook hij werd verrast met een kadoo. Echter vraag ik me wel in gemoede af Waarom Sint hen nu reeds bedacht, Zacht gezegd, leek het mij voorbarig Want u weet, de Sint is nog niet jarig. Daar staat tegenover jeugd van Rhenen Woensdag kunnen jullie naar „Irene" Vergunning kreeg Sint van B en W Zij vonden het een pracht idee. De Sint vroeg me, als je e.v. schrijft, Weet, dat ik hier nog even blijf, 'k Ga bedlegerige kindertjes moed inspreken Wat in goede aarde viel, zo is gebleken, 'k Hoop, dat de patiëntjes echt genieten Van 't bezoek van Sint en zwarte pieten J. M. Musketiers veroverde weer twee punten Musketiers ging afgelopen zaterdag ken nis maken met de nieuwe 2e klasser Dol- derse Boys. Het is voor de Boys geen prettige kennismaking geworden. Zij moesten het veld verlaten met de ge dachte aan een nederlaag. Zij hadden ook niet beter verdiend. Musketiers was duidelijk de betere ploeg, althans wat combineren betreft. Ook deze keer ontbrak weer de stoot kracht in de voorhoede. Het blijkt voor de aanvallers een moeilijke opgave te zijn om doelpunten te maken. Tot twee maal toe stond een Elstenaar vrij voor de doelman van de tegenpartij, maar er werd niet gedoelpunt. Dolderse Boys wist ondanks een min derheid de ruststand gelijk te houden op 1-1. Eeïst scoorde vcor Musketiers Slot boom na 15 min. en een kwartiertje later werd ook het Elsterse doel doorboord. Slotboom wilde blijkbaar topscorer worden want vlak na het begin van het tweede bedrijf bracht hij de stand op 2-1 en even later zelfs op 3-1. Toen Kranen burg er tenslotte 4-1 van maakte was de strijd beslist, al konden de Boys kort voor tijd nog een tegenpunt scoren. Geen overwinnaar bij Oranje Wit - Austerlitz Het had afgelopen zondag voor Oran je-Wit zo mooi kunnen zijn, als de fac tor geluk geen negatieve invloed uit geoefend had. Enkele prima ballen net naast of tegen en {jmaar twee ballen in het Austerlitz doel. Ook de rood wit gestreepte Austerlitz-ploeg kon doelman van Rotterdam niet meer dan twee maal passerenzodat het bij een puntenverdeling bleef. Beide ploegen 'zullen ongetwijfeld niet in hun schik geweest zijn met dit gelijke spel, Oran je-Wit niet vanwege de pech en Aus terlitz niet omdat de scheidsrechter een doelpunt van hen afkeurde. Dit wekte bij de rood-witten nogal ontstemming. Even dreigde daardoor de strijd een rommelig verloop te krijgen, maar ge lukkig bedachten de spelers zich snel. Van Essen zorgde ervoor dat Auster litz de leiding nam. De grote pechvogel bij Eist Bos smaakte toch het genoegen DE GROTE OPSTAND (17) Het is Avidis, de koopman, die Aram zo lafhar tig in de rug heeft aangevallen. Met kracht sleurt hij de ridder achterwaarts aan de mantel over de stenen. Agua en Collo stormen schreeuwend naderbij, maar juist als zij het tweetal bereikt hebben, laat Avidis Aram los en springt haastig terzijde. „Broeder, De knop. Snel!!" schreeuwt hij. De tweede koopman is naar de muur gesneld en drukt haastig op een knop, die daar in de houten lambrizering is aangebracht. Plotseling voelen Aram en zijn vrienden het tapijt, waarop zij staan, onder zich wegzakken en terwijl de schelle lach van de oudste koopman hen in de oren klinkt, stort het drietal met kreten van schrik in de diepte. (wordt vervolgd) de stand naar 1-1 te schieten maar daar bleef het niet bij, want weer van Es sen verhoogde de score tot 1-2. Na de verdiende rust moest Bos weer de nodige felicitaties in ontvangst ne men voor het gelijkmakende doelpunt. De strijd kabbelde toen rustig verder, naar het einde, op de stormvloed na die ontketend werd door het afkeuren van het buitenspeldoelpunt. Afscheid, bevestiging en intree ds. II. Brons Ds. H. Brons zal zondagmiddag 1 de cember a.s. om drie uur te Abbenes af scheid nemen van de hervormde ge meente van Nieuw Vennep en de week daarop, n.l. zondagmiddag 8 december a.s. om drie uur, na vooraf 's morgens om tien uur te zijn bevestigd door ds. W. Koole uit Leeuwarden, intree doen als predikant van de hervormde ge meente van Weesp, waar hij beroepen is in de vakature van de derde( nieuw gestichte predikantsplaats. Ds. Brons werd op 22 mei 1919 uit een landbouwersgezin te Renswoude in Utrecht geboren en was tot 1942 werkzaam in de landbouw. Naderhand bezocht hij eerst het avond-lyceum te Amersfoort, daarna het Baarnse lyceum te Baarn en stu deerde vervolgens nog theologie aan de rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in september 1951 zijn voorbereidend ker kelijk examen aflegde. Nadat de heer Brons van oktober 1951 tot februari 1952 eerst ongeveer vier maanden bij de hoogovens te Velsen werkzaam was ge weest als stage-kandidaat (leervicaris) en hij in juli 1952 na een te Arnhem gehouden colloquium was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederland se Hervormde Kerk werd hij op 26 ok tober van datzelfde jaar (1952) door prof. dr. H. Berkhof, toen nog rector van het theologisch semenari vanwege de Nederlandse Hervormde Kerk te Driebergen en thans kerkelijk hoogle raar aan de rijksuniversiteit te Leiden, bevestigd als predikant van de her vormde gemeente van Sleeuwijk in de classis Heusden in Noord Brabant. Op 8 december 1957 verwisselde ds. Brons deze gemeente met die van Nieuw Ven nep en Abbenes, waar hij werd beves tigd door ds. J. A. van Boven uit 's-Gravenhage-Loosduinen, toen nog predikant te Nieuw Vennep. Tijdens zijn vijf-jarige ambtsbedie ning te Sleeuwijk was ds. Brons o.a. enige tijd als assessor van het breed moderamen van de classicale vergade ring van Heusden en kerkvisitator in de provincie Noord Brabant. Te Nieuw Vennep en Abbenes was hij o.a. lid van het voorlopig bestuur van de Christe lijke middelbare school in de Haarlem mermeer; lid van de Raad van toezicht op het Ie bouwen christelijk ziekenhuis in de Haarlemmermeer; voorzitter van de hervormde commissie voor gezins zorg in de Haarlemmermeer; assessor van de ring Jfaarlemmermeer; vice- voorzitter van de afdeling De Kaag-Ab- benes van het Nederlands Bijbelge nootschap en te Abbenes zelf voorzitter van het bestuur van de christelijke school en van de Dorpsraad. Tijdens zijn ambtsbediening te Sleeu wijk werd daar een jeugdgebouw, een nieuwe pastorie en een nieuwe kerk gebouwd. Tijdens zijn verblijf te Abbe nes werd daar de kerk gerestaureerd en heeft ds. Brons zeer geijverd voor de bouw van een kerkje in een buurt schap (Dit kerkje moet nog worden ge bouwd). Verder nam hij nog actief deel aan het Dorpshuis in de Haarlemmermeer. Toen ds. Brons te Renswoude werk zaam was in de landbouw was hij me de een van de oprichters van de afde ling Renswoude-Scherpenzeel van de C.B.T.B. Verder was hij in die jaren bestuurslid van de ring west Veluwe en bestuurslid van de provinciale af deling Utrecht van de C.B.T.B. SINT ARRIVEERDE Gezeten op een schimmel en verge zeld van vier dansende en springende zwarte Pieten, maakte Sinterklaas don derdagmiddag een rondrit door het dorp. Hierna begaf hij zich naar de ge meentelijke eierhal waar honderden kinderen, met hun moeders, vol ver wachting de komst van de Sint zaten af te wachten. Nadat de burgemeester, mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg de Sint had verwelkomd, werd deSint toege zongen door de kinderen. Veel verma ningen hoefden er niet uitgedeeld te worden, want volgens de burgemeester en de Sint waren er niet veel klachten over de kinderen. Enkelen werden bij de Sint op het podium geroepen, doch Feestdagen... Seven-Up hoort erbij. Als fris drank, als mixdrank, als fééstdrank. Mix eens met Seven-Up: Oude of jonge jenever, bessen- of citroenjenever, cognac of vermouth... ver rukkelijk! Probeert u Seven-Up ook eens aan tafel. Seven-Up is ook verkrijg baar in handige draagcar- tons en in de voordelige gezinsfles. VERRUKKELIJK dit was om een handje te drukken en een liedje te zingen. I Bij de uitgang ontvingen de kinderen (plm. 1100) allen een zakje snoep. Een I en ander was georganiseerd door de winkeliersvereniging E.M.M. BENOEMING De opperwachtmeester der rijkspoli tie, de heer B. J. Brummel, is met in gang van 18 november j.l. benoemd tot groepscommandant en blijft geplaatst te Scherpenzeel. Trouwe dienst De directie van de textielfabriek „De Driekleur" had zaterdagmorgen in ho tel De Hertog van Gelre een bijeen komst georganiseerd om aan drie per soneelsleden blijken van erkentelijk heid te bewijzen voor jarenlange trou we dienst. De heer H. Hendrikse 50 jaar, A. de Koning 45 en J. van Dimment 40 jaar dienst. Namens de directie werden de jubilarissen toegesproken door de heer B. Valkenburg Tzn., waarna zij één voor één 'n enveloppe met inhoud ont vingen en de dames een bloemetje. Namens het personeelsfonds sprak de heer M. v. d. Haar en bood de jubilaris sen eveneens een enveloppe met inhoud aan. Verder werd de morgen besloten met een gezellig uurtje samenzijn. Wijziging KLM diensten met Kerstmis en nieuwjaar In verband inet de viering van het kerst feest en de jaarwisseling zullen, zoals ge bruikelijk, in de periode van 24 december tot en inet 2 januari a.s., de KLM-lijn- diensten op beperkte schaal worden uitge voerd. Een aantal diensten zal geheel komen te vervallen, terwijl andere vluchten volgens een van dr normale dienstregeling afwijkend schema zullen worden uitgevoerd. Zo zal bijv. op eerste kerstdag slechts één vlucht tussen Amsterdam en Parijs worden gevlogen, tegen vier vluchten normaal. Ook naar New Vork zal op die dag een van de twee diensten komen te vervallen. Wijziging prijzenbeschikking brood 1%3 Sinds de goedkeuring tot verhoging van de broodprijs met 1 cent per hoeveelheid van 800 gram op 14 oktober 1963, zijn de grondstoffenkosten verder gestegen. De Ministers van Economische Zaken en van Landbouw en Visserij zijn van mening, dat als gevolg hiervan een verhoging van de broodprijs met nogmaals 1 cent per 800 gram gerechtvaardigd is. In overeenstemming hiermede is blijkens een publikatie in de Staatscourant van 1 1 november 1963 de prijzenbeschikking brood 1963 gewijzigd. De broodprijsverhoging van één cent mag ingaan op 1 1 november. I Het oudst bekende adres voor Tuin- bloem en landbouw zaden Bloembollen Vogelzaden Vogelartikelen Vogels v/h wed. J. Hannisse Achterkerkstraat 24 Boven aan de markt Suydendorp Verlichting - Electrische Huishoudelijke Apparaten Gortstraat 110. Schoenhandel W. Kroesbergen Dames- Heren en Kinder schoenen - Pantoffels Zandstraat 78 Boekhandel M. van Kooten Psalmboeken, Gezelschaps spelen Zandstraat 143 KOUSENHUIS Kousen-sokken-maillots Panty-nylons handschoenen-sjaals zakdoeken Supp-Hose steunkous Zandstraat 84 Manufacturenhandel Wed. Kroesbergen Practische St. Nicolaas- geschenken. Zandstraat 159 Speelgoederen Huishoudelijke artikelen Glas- en aardewerk Davidsplein 10 H. v. Capelleveen Specialiteit in gebreide bovenkleding. Zandstraat 100 I I U slaagt bij D. v. Beek Maatkleding-Herenmodes- Confectie Pr. Bernhardlaan 14 Zaadhandel E. Hannisse Kuyperstraat 1 Uw leverancier van Bloembollen Honden en vogel sport artikelen. Groente- en Fruithandel Diepvries v. d. Kraats Met zorg opgemaakte Fruitschalen en manden Verlaat 29 Telefoon 2403 M. v. Dijk Verlaat 57 „EEKA" bustehouders Korsetten, Tricotages, Nylons enz. Rein Kok Gelderland 10 Parfumeriëen Luxe dozen zeep §lectr. dekens scheerapparaten enz. Speciaalhuis Baby en Kinderkleding Dr. Slot. de Bruineplein 3 REBERGEN Zandstraat 57 Patrimoniumlaan 65 Overhemden Weekenders Zakdoeken Dassen 0 Handschoenen enz. A. v. d. Lustgraaf Groente- en fruithandel en aanverwante artikelen. Vendelseweg 93 Hoek Gortstraat

De Vallei | 1963 | | pagina 4