Op 19 december weer Volks kerstzang in garage de Haas Ingebruikname nieuw orgel in Petra-kerk Politieberichten Laatste visie op schooltelevisie Toeli gelegenheid tot schaatsen in Veeneiulaal RHENEN Jeugdappel in Chr. Geref. Kerk matig bezocht OVERBERG ELST Paard van melkboer gedood na botsing NAZORG VOOR MINDER- BEGAAFDEN „Een koninklijk instrument wordt aanvaard" aldus ds. Van Enk Schoolhoofd Visser geeft (alsnog) zijn mening Ons nieuwe FEUILLETON Engeland bouwt bemande raket Voor de kantonrechter WEER VARKENSPEST IN OVERBERG Oecumenische avond in gebouw Irene KERNPLOEG KNSB UITGEBREID MET TWEE LEDEN Sint verwelkomd Evenals in voorgaande jaren zal ook nu in de dagen voor Kerstmis de massale Volkskerstzang klinken in de grote garage van N.V. de Haas. Zeven plaatselijke zangkoren zullen Kerstliederen ten geho,re brengen. De opening zal geschieden door Dr. C. Graafland, Ned. Herv. predikant te Veenendaal met een korte me ditatie. Daar er drie ziekenhuizen uit de omgeving, t.w. het Julianaziekenhuis te Ede, het Chr. Streekziekenhuis te Bennekom en het Julianaziekenhuis te Veenen daal per telefoonlijn zullen worden aangesloten, zal Dr. Graafland een kort woord tot de zieken richten. Verdere medewerking verlenen: een blokfluitensemble, bestaande uit leden van het Muziekinstituut Van Zanten en van de Muziekschool Dijkstra. Voorts een gitaarband van het Leger des Heils, terwijl de volkszang zal worden bege leid door een electronisch orgel, be speeld door de organist Bob van Stemp- voort en ook enkele bazuinen zullen de massale zang ondersteunen. De Volkskerstzang begint om kwart over acht. De garage is van kwart voor acht af open. Het comité voor de Volkskerstzang doet i.v.m. de vrij grote kosten aan deze avond verbonden, een beroep op Zaterdagmorgen om half negen vond op de Kerkewjjk, ter hoogte van de Panter Sigarenfabrieken een ongeval plaats tus sen de automobilist B. uit Veenendaal en een melkwagen van de heer KI. eveneens uit Veenendaal. Het paard van melkhandelaar KI. werdom- hooggeslingerd en kwam op de motorkap van de auto terecht. Het dier werd zo verwond dat het op advies van een die renarts werd afgemaakt. Zowel de auto van de heer B. als de melkwagen van de heer KI. werden zwaar beschadigd. Een inzittende van de auto werd licht gewond. Het ongeluk is waarschijnlijk ontstaan doordat het zicht ter plaatse zeer slecht was tenge volge van een dichte mist. Voor een gezelschap, bestaande uit o.a. bestuursleden van de plaatselijke nazorg commissie voor zwakzinnigen, bestuursle den en personeelsleden van de Chr. b.l.o.- scholen aan de Geerseweg sprak vorige weck ds. L. J. Goede uit Aalten, voor zitter van de Prot. Chr. Vereniging tot bevordering van sociale en pedagogische zorg. Ds. Goede gaf een uiteenzetting over diverse aspecten van de nazorg voor zwakzinnigen. Spreker begon met te zeggen, dat het op landelijk niveau eigenlijk ook allemaal nog maar pionierswerk is. De zwakzinni ge, of zwakbegaafde zo men wilt, kent men nog lang niet. In ieder geval moet wel worden gesteld, dat zij niet zonder meer in een inrichting thuishoren. Zij kunnen in hun eigen omgeving le ven, maar hebben sociale en pedagogische begeleiding nodig. Op dit terrein en dan in het bijzonder op het bestuurlijke vlak kunnen de plaatselijke nazorgcom missies in samenwerking met de ouder vereniging „Philadelphia" belangrijk werk doen. De technische kanten van dit werk moeten worden overgelaten aan deskun digen, aan de sociaal-pedagogen, die ook reeds in Veenendaal werken. Niemand mag ook de nazorgcommis sies niet aan de rechten van de ou ders op hun kinderen tornen. Wel moet zoveel mogelijk worden getracht de angst en zorgen van ouders weg te nemen over wat er later met hun kinderen zal ge beuren als zij er niet meer zijn. In feite had op deze avond ook de in stallatie van de plaatselijke nazorgcom missie plaats, al werd dit dan niet met zoveel woorden gezegd. Een van de eerste zaken waarvoor deze commissie zich zal inzetten is de stichting van een tehuis voor zwakzinnigen in Vee nendaal, waartoe Philadelphia, de ver eniging van ouders van het minder be gaafde kind het initiatief heeft genomen. SCHIPHOL WACHTTE TEVERGEEFS OP REYDON EN DE JAGER Een grote schare familieledenjourna listen en fotografen heeft maandag ochtend tevergeefs staan wachten op de aankomst van de twee Nederlanders Reydon en De Jager, die volgens mede deling van Russische zijde zouden wor den vrijgelaten. Op de foto wacht de 27-jarige mevr. Nelly Reydon met haar 3-jarig zoontje Peter vol spanning op het moment, dat haar man uit het vlieg tuig zal stappen. Hoe groot was even later haar teleurstelling. Nader wordt vernomen dat de beide heren vanmiddag om 4 uur op Schiphol zullen aankomen. allen die zich geroepen voelen dit doel te steunen, om hun eventuele gaven en bijdragen die van harte welkom zijn, te storten op het gironummer van de penningmeester van het comité, de heer T. H. Slijderink, Van Hogendorpstraat 18, gironummer 350546. BURG. REIKT SLEUTEL UIT AAN 2000 ste HUURDER VAN PATR. BOUWVER. Hedenmiddag om half vier zal de bur gemeester van Veenendaal Mr. Dr. J. Ha zenberg, aan de 2000ste huurder van Patrimoniums Bouwvereniging de huis sleutel overreiken. Dit gebeurt in het nieuwbouwcomplex 't Hoorntje. Een en ander zal een enigs zins feestelijk tintje krijgen. In een bijzondere dienst werd zaterdagavond het nieuwe orgel in de gerefor meerde Petrakerk in gebruik genomen. Het kerkgebouw was geheel gevuld met belangstellenden. Na het zingen van gezang 46, waarbij de heer Morriën het nieuwe orgel bespeelde, las ds. Overduin enkele gedeelten uit Ezra 2 en 3, waar Gods Woord spreekt over de priesters, die na het fundament te hebben gelegd, zich opstelden met trompetten en cymbalen, waarna men om beurten zong tot lof en prijs van God. Naar aanleiding van dit Schriftge deelte sprak ds. Overduin zijn inleiding. Het arme volk was juist teruggekeerd uit ballingschap, maar gaf eerst voorrang aan de bouw van de tempel. Het volk dacht in de eerste plaats aan Gods huis. Wij zijn geneigd eerst aan onszelf te denken en aan andere dingen. Ds. Overduin vroeg of wij wel naar vermogen bijdragen voor Gods kerk. Spreker was dankbaar voor de vele gaven. Het geven moet uit liefde tot God en Zijn dienst geschieden. God vraagt het allerbeste offer van ons. Moge Hij dit fraaie orgel gebruiken tot Zijn eer, zo besloot ds. Overduin zijn inleidend woord. De heren Vetter en Morriën van de orgeladviescommissie gaven resp. een toelichting en technische uiteenzetting over het nieuwe orgel. De heer Vetter zei dat de kerk en het orgel bijeen horen. Het orgel is het meest geschikte instrument in de Eredienst. Na deze technische details consta teerde ds. Overduin dat „het zingen al beter ging". Ds. Overduin dankte de bouwer en de ontwerper van dit fraaie orgel resp. de fa. Verschueren en ar chitect Zuidhoek. De collectanten en de dames van het kwartjescomité, alsmede de bouwcommissie kregen waarderende Het nieuwe Petra-orgel woorden. Hierna werd het orgel door de kerkeraad aanvaard bij monde van de voorzitter, ds. D. van Enk. In zuid is nu alles voor elkaar, een nieuwe kerk en een nieuw orgel. Noord spande zich tot dusver in voor zuid, zodat nu aan zuid het woord is zich te geven voor de restauratie van de oude Geref. kerk en het orgel, aldus ds. Van Enk. Ds. Overduin sprak de wens uit dat men spoedig zal kunnen beginnen met de restauratie van kerk en orgel aan de Vaartbrug. Al is het nieuwe orgel nu geplaatst, we gaan door met onze inzamelingen voor de oude kerk, zo verklaarde ds. Overduin. Na een orgelbespeling door de heer Vetter werd deze bijzonder feestelijke dienst in de Ger. Petrakerk, die door vele organisten ook van buiten Veenen daal werd bijgewoond, besloten. Vrijdagavond raakte de automobilist A. H. V. uit Amstelveen op Rijksweg 12 in een slip en kwam in de midden berm terecht. Zijn auto sloeg door de middenberm heen en stopte op de an dere rijbaan. Daar er toevallig geen verkeer naderde liep dit ongeval goed af voor de heer V. Van een personenauto, die vrijdag in de Hoogstraat stond geparkeerd wer den de parkeerlichten vernield. De zaak is in onderzoek. Op de Kerkewijk ter hoogte van de Markt ontstond vrijdag een aanrijding tussen een vrachtauto bestuurd door de heer H. B. uit Emmen en een per sonenauto bestuurd door J. v. d. P. uit Eist (U.). De heer v. d. P. moest plotseling afremmen en de achterop komende vrachtauto botste tegen de achterkant van de luxe wagen. Er ont stond slechts lichte schade. Zondagavond reed de heer C. B. uit Veenendaal met zijn personenauto in de Hoofdstraat in de richting van de Markt. Terwijl er op dat moment juist een andere auto de Markt opdraaide moest B. sterk afremmen. De achter opkomende auto bestuurd door A. v. d. V. botste tegen de achterkant van de wagen van B. De schade was aan zienlijk. Zondagmiddag kwam de 3-jarige Ma rianne van Eek op de Prins Bernhard- laan plotseling achter een stilstaande bestelwagen vandaan. Een juist passe rende auto bestuurd door G. G. uit Achterberg raakte het meisje, het kind kwam ten val, zonder echter noemens waardig letsel te hebben opgelopen. De 15-jarige M. S. uit Hilversum, die opgenomen is in het Kamp Overberg, kreeg maandag heimwee naar zijn ou ders en wilde naar Hilversum. Later kreeg hij spijt van zijn overijld be sluit en werd na zijn haastig vertrek weer naar Overberg teruggebracht. Vele mannen geloven dat. In de weken vóór 5 december worden veel cadeaux voor man nen, zoals overhemden f 12,90, sjaals f 4,90, handschoenen v.a. f 4,95 en pullovers v.a. f 29,75 gekocht door vrouwen. En heel vaak, zij weten de weg naar het goede bij Hoofdstraat 90 - Veenendaal Telefoon 08385-2163 In ons blad van woensdag 20 november j.l. besteedden wy aandacht aan het vraag stuk van het experiment met schooltelevisie. Verschillende schoolhoofden gaven hun visie over dit onderwerp. W|j vermeldden daarby dat het standpunt van de heer Vis ser, hoofd van de Nieuwewegse school (juist de school, die een t.v. toestel krygt van het gemeentebestuur) voldoende bekend was geworden by het televisie-debat in de gemeenteraadsvergadering van 7 november j.l. By nadere beschouwing bleek ons echter dat de mening van de heer Visser in genoemd raadsverslag niet geheel uit de verf kwam, reden waarom wy volledigheidshalve de heer Visser vroegen zyn mening over t.v. en de schooltelevisie in het byzonder te willen meedelen. De heer Visser is zelf niet in het bezit van een t.v. t.qpstel. omdat hij van oordeel is dat t.v. als een zekere luxe moet wor den beschouwd en dat er belangrijker dingen in de huiskamer boven de t.v. ge steld moeten worden. Hoewel de heer Visser geen bezwaar heeft tegen het bezitten van een t.v. toe stel, ziet hij wel enkele bezwaren, zowel praktische als principiële. Tot de praktische bezwaren be horen o.m. het feit dat vooral voor de studerende oudere jeugd de tele visie een ernstiyp belemmering kan betekenen t.o.v. hun studie. De jongere kinderen gaan niet op tijd naar bed, hetgeen feveneens een bezwaar inhoudt. Televisie kost veel tijd en boven dien wordt de echte huiselijke gezellig heid niet bëvordert. Tegen het apparaat op zichzelf heeft de heer Visser geen en kel bezwaar. Wel tegen sommige pro gramma's. Je bouwt zelf een eigen levens sfeer op in je gezin. Als er dan op de zondagavond sportprogramma's of circus uitvoeringen worden gegeven is dat soms in strijd met de zqndagsopvatting in het gezin. A. VISSER voordelen groter dan nadelen De voordelen van t.v. zyn volgens de heer Visser echter groter dan de na delen, vooral by goed gebruik van het apparaat. De gebeurtenissen in binnen- en bui tenland en zoals nog zeer onlangs de ont roerende plechtigheid van de begrafenis van wijlen president Kennedy brengen ons dichter bij elkaar. Over het nut van schooltelevisie wil de heer Visser op merken dat het buitenland dit reeds en kele jaren kent. Het onderwerp was hier te lande de laatste zeven jaar in dis cussie. Vandaag gaat ons nieuwe feuilleton van start. Ons nieuwe vervolgverhaal behelst een inte ressant maar bovenal boeiend onderwerp met een licht roman tisch tintje. De lezer(es) wordt meegevoerd met twee Hollandse soldaten uit de mobilisatietyd, die ieder op zijn wyze en zoals dat met zyn karakter overeenstemt, zyn bruid zal vinden. Hun wegen lopen in 't geheel niet parallel door de donkerte van de oorlogstyd, maar de grote en beslissende liefde, die beiden op hun weg tegen komen, geven hun de moed en de kracht ook de sombere dagen te kunnen dragen en zelfs dan een lichtpunt te ontdekken. Henk en Roel de beide hoofd personen, worden soms door don kere dalen gevoerd, maar het slotakkoord is voor hen belden een vreugdevol begin van een grote stap. Van mei tot mei zal in de ko mende weken zeker uw aan dacht kunnen bdeien, omdat zo wel de romantiek, als de zware levensproblemen' van deze vyf jaren, worden aangeroerd. Wy wensen U veel genoegen met ons nieuwe feuilleton. Er is op de eerste lessen nogal critiek geleverd. Schooltelevisie staat echter nog in haar kinderschoenen. Het is nog een zoeken naar de beste en juis te vorm. Onze school, de Juliana van Stolberg- school, werd met een paar honderd an dere scholen in het land uitgekozen voor het experiment. Wij hebben als Chr. lage re school gemeend aan het verzoek van de Stichting te moeten voldoen. Nu in de voorlaatste raadsvergadering het besluit viel ons een t.v. toestel te verstrekken blijft echter nog het wachten op goedkeu ring van Ged. Staten van Utrecht. Als deze goedkeuring wordt gegeven gaan we aan het experiment meedoen in de hoop iets te kunnen doen in het be lang van ons onderwijs in het algemeen en van ons Chr. onderwijs in het bijzon der, zo besloot de heer Visser zijn visie op dit onderwerp. (Wij sluiten na deze laatste visie op school t.v. de beschouwingen over dit onderwerp Red.) INVALIDE EN CHRONISCH ZIEKE KINDEREN KRIJGEN ST. NICOLAASCADEAUS Evenals vorig jaar heeft het Jeugd Rode Kruis te Veenendaal een actie ge voerd om aan alle invalide en chro nisch zieke kinderen een prettig St. Nicolaasfeest te bezorgen. Aan deze kinderen, tot de leeftijd van 21 jaar, zal heden (woensdag) avond een pas send en nuttig geschenk worden aan geboden. De benodigde gelden voor de actie werden door de gezonde kinderen van de Veenendaalse scholen bijeen gebracht. Dinsdagavond werden de pak jes klaargemaakt in de Chr. Huishoud school, aan de Stationssingel. In Veenendaal was de afgelopen winter weinig gelegenheid de schaatssport te beoefenen. De jeugd, die zich, nu er al lichte te kenen van vorst aanwezig zijn, af vraagt waar men de gladde ijzers kan onderbinden, kan terecht op de nieuwe ijsbaan van de Stich ting „Het Veenendaalse tennis park" aan de Dennenlaan. Deze ijsbaan heeft echter een beperkte ruimte, maar biedt een zeer ex clusieve sfeer. IJs en weder dienend staat de ijsbaan de gehele winter ter beschikking, echter uitsluitend voor houders van en abonne ment. Dit abonnement kost 10,— voor de gehele winterperiode. De schaatsliefheb bers dienen zich echter te haasten want er zal slechts eenmaal gelegenheid zijn zich te laten inschrijven en wel op zater dagmiddag 7 dec. a.s. van 2 tot 5 uur n.m. in het clubhuis van het tennispark aan de Dennenlaan. Het aantal abonnementen is overigens beperkt, dus worden deze afgegeven naar volgorde van aanvrage. HEDENDAAGSE LANDBOUW POLITIEK Vrijdagavond vindt in „De Koning van Denemarken" een openbare vergadering plaats van de Ver. voor Bedrijfsvrijheid in de Landbouw, kortweg BVL. Spreker is de heer E. J. Harmsen, lid van de Ze kamer voor de Boerenpartij. Het onderwerp luidt: „Hedendaagse land bouwpolitiek". (vervolg van pag. 1) Veel van hun nieuwe product, de TSR-2, is nog steeds geheim, maar toch is bekend, dat dit vliegtuig is uitgerust met een zeer bijzondere „automatische" piloot. Deze electronische vlieger kan met zijn wonderbaarlijke zintuigen (een nieuw, uiterst, gevoelig radarapparaat en een razendsnel electronisch brein) alle onverwachte hindernissen feilloos overwinnen, vooral door de hoge reac tiesnelheid. „De vleermuis" zo luidt de bijnaam van de nieuwe bommenwer per. Geen wonder, want even zeker als dit „blinde" diertje, vindt deze nieuwe bommenwerper de juiste weg. Volgens een bericht van de RAF moet de TSR-2 al het komende jaar voor de eerste maal vliegen. Het vlieg tuig is uitgerust met twee Bristol Sid- deley „Olympus" straalmotoren, op het ogenblik de sterkste ter wereld. Deze motoren zullen ook worden ge bruikt in de „Concorde", het nieuwe supersonische verkeersvliegtuig, dat Frankrijk en Engeland samen bouwen. De bewapening van de nieuwe bom menwerper is formidabel. Het vlieg tuig kan een waterstofbom vervoeren, maar ook anti-tank-raketten, welke in duikvlucht kunnen worden afgevuurd. Het zaterdagavond in de Chr. Ger. Kerk aan de Beatrixstraat gehouden Jeugd- appèl was zeer matig bezocht, ca. 60 personen waren aanwezig. Het Jeugdappel begon met een samenzang uit de gezangen 7 en 186. Hierna volgde een orgel bespeling door de organist, de heer Nagtegaal, die improviseerde over Psalm 77. Vooraf werd een verklaring gegeven over deze psalm, die hypodorisch is, d.w.z. het is een ernstige gebedsmelodie, hetgeen in de bespeling volledig tot zijn recht kwam. De declamaties van de heer D. van Stempvoort werden op gevoelige, maar bovenal bekwame wijze uitgevoerd. De heer Van Stempvoort declameerde na een korte inleiding enkele stukken van Jaap Kronendijk, o.a. „De eenzaamheid" „Orpa". Het stuk „Sterren" van Jo Calmijn-Spierenburg boeide de aan wezigen en werd uitstekend gebracht. Daarna hield ds. J. Keuning Chr. Ger. predikant, een inleiding over het on derwerp „En hij deed het niet". Spreker wilde nadenken over Jozef en de God van Jozef. Jozef was vroom, zo leert ons Gods Woord. Dat zegt momenteel niet veel, aldus ds. Keuning, want als je vroom bent kom je niet op de voorpagina van de kranten. Spreker beklemtoonde de gro te verleidingen, waaraan Jozef bloot stond. Uitvoerig behandelde spreker de invloed die de vrouw van Potifar op (vervolg van pag. 1) K., chauffeur te Ede, botste op de Kerkweg te Ede met zijn auto tegen de achterzijde van een bromfiets van een politieman. Het kwam hem op een pro ces-verbaal te staan en vrijdag ver dedigde K. zich voor het Wagenings kantongerecht. In de tenlastelegging staat: In rij dende toestand, maar daar klopt niets van, zei K. We stonden allebei stil en er is ook geen materiële schade ont staan. Natuurlijk reed u wel, antwoordde rechter v. d. Brand. Anders was die aanrijding onmogelijk geweest. Nu ja, ik heb hem een klein duw tje gegeven, gaf verdachte toe, maar dat kan je toch geen rijdende toestand noemen. Langzaam rijden is ook rijden, re pliceerde de rechter laconiek. Als er geen politie bij betrokken was geweest, zou er niets gebeurd zijn. We waren dan gewoon weer doorge reden en ik had geen proces-verbaal gehad, mopperde K. Als officier van justitie heb ik de bevoegdheid om in een zaak, die ik te onbeduidend vindt, geen vervolging in te stellen, zei mr. Leusink. Het feit, dat proces-verbaal tegen u wordt opge maakt, zegt op zichzelf dus nog niets. Omdat ik echter van oordeel ben, dat u een voorganger op de weg ongemoeid dient te laten, eis ik een boete van 30,of 6 dagen hechtenis. Het vonnis luidde conform de eis. Jozef wilde uitoefenen. Maar hij deed het niet. Jozef viel niet door het valnet, door deze listige vrouw gespannen. Jo zef ging tegen de stroom in hij liet zich niet meevoeren. In onze tijd is er veel gelegenheid tot amusement. Ds. Keu ning gaf de jeugd de raad „Wees bezig, werk hard, studeer hard, maar wees bovenal bezig met de Heere. Want al leen met Gods hulp kun je de verleidin gen weerstaan", zo besloot ds. Keuning zijn ernstig en vermanend referaat. VEEHOUDER ZWAAR GEDUPEERD Vanwege de varkenspest werden on langs bij de veehouder G. Hardeman 54 varkens afgemaakt. De han delswaarde hiervan bedraagt momen teel rond f 9500,De veehouder kreeg dit bedrag slechts gedeeltelijk vergoed. Overigens had dezelfde veehouder en kele weken geleden nog een strop van f 1000,toen een koe, die zijn eigen dom was, voor de trein sprong en ge dood werd. In het verenigingsgebouw „Irene" werd een oecumenische avond gehou den, georganiseerd door het Katholiek Vrouwengilde te Rhenen. Het is iets verblijdends, dat een dergelijk samen treffen niet alleen elders in de wereld, maar ook in Rhenen plaats vindt. Wat ons underling bindt is veel meer dan datgene wat ons ten opzichte van el kaar verdeelt. Ds. N. Kooreman, herv. predikant, liet zien hoe Luther in z'n conflict met „Rome" zich heeft beroepen op het woord Gods, zoals dat te vinden is in de Bijbel. De kerken van de reformatie kennen wel een gezag van en in de kerk, doch het beslissende gezag waar aan de gelovige mens zich onvoorwaar delijk heeft te conformeren ligt enkel en alleen bij het woord Gods in de Bijbel. Altijd bestaat de mogelijkheid zich te beroepen op de Bijbel. Pastoor Wielens benadrukte dat er bij Luther wel sprake was van een con flict met het gezag van „Rome", maar dat de consequentie daarvan is ge weest een heel ander kerkbegrip. Bij Rome is de Bijbel evenzeer het onfeil baar woord Gods. De Kerk is een mys terie. Zoals, men gelooft in de Bijbel, zo gelooft een rooms-katholiek ook in zijn kerk. In de R.K. kerk is een pries terschap. Dit priesterschap staat niet los van het priesterschap van Christus, de enige priester van het nieuwe ver bond, het staat er ook niet naast als een aanvulling, maar in en door de priesterlijke bediening stelt Christus zijn priesterschap present. Pas op de tweede plaats komt de kwestie van het leergezag. Het onfeilbaar leergezag is iets van heel de kerk, die zich even tueel uitspreekt bij monde van de Paus of op een andere manier. De garantie voor die onfeilbaarheid ligt bij Chris tus die Zijn Geest blijft geven aan Zijn kerk om haar binnen te voeren in alle waarheid. Alles bij elkaar was het een leerzame, mooie avond, die de talrijke aanwezi gen zeker gewaardeerd hebben in de gezellige zaal van „Irene", voor deze gelegenheid ter beschikking gesteld. Ook Ab van Manen nu van de party De kernploeg van de KNSB is met twee leden uitgebreid. Het zijn de 21- jarige Ab van Manen, lid van de Rhe- nense IJsclub en de Veenendaler Piet Kieviet, eveneens 21 jaar. Van Manen kwam tijdens de vrijdag in Deventer gehouden wedstrijden uit op de 500 en 1500 m. Hij boekte res pectievelijk als tijden 45.2 sec. en 2 min. 45 sec. Kievit reed op de 500 m 44.5 sec. Op de 1500 m kwam hij tot 2 min. 64 sec. Voor de Rhenenaar Ab van Manen betekent opname in de KNSB-kern- ploeg weer een stap vooruit op de schaatsladder. Hij maakte voorheen al enkele malen deel uit van de jeugd- ploeg, die in Inzeil trainde. Zaterdagmiddag hebben de Elstena- ren Sint-Nicolaas hartelijk verwelkomd. Precies op tijd kwam de bisschop en zijn gevolg met de veerpont de Rijn overvaren, waarna hij omstuwd door een grote kinderschaar verwelkomd werd door de voorzitter van de mu ziekvereniging Crescendo, de heer Van de Berg. Sint vertelde tijdens een kort vraag- gesprekje, dat hij het eerst maar vreemd gevonden had geen uitnodiging uit Eist te ontvangen. Gelukkig had hem per ijlpost net op tijd nog een telegram bereikt van de muziekvereni ging Crescendo met daarop het zeer dringende verzoek Eist toch nog met een bezoek te vereren. Na enkele Sinterklaasliedjes van Crescendo en het rondstrooien van pe pernoten door de Pieten steeg het ge zelschap in een landauer om vooraf ge gaan door Crescendo een rijtoer door het dorp te maken. Voor de huizen van enkele zieken en oudere mensen, hield de hele stoet halt, om Sint in de ge legenheid te stellen namens de muziek vereniging een cadeautje te overhandi gen, een zeer sympathiek gebaar. CHR. BESTURENBOND WIL REISVER. OPRICHTEN De Chr. Besturenbond afd. Eist besloot in haar laatstgehouden vergadering om bij voldoende deelname te komen tot op richting van een reisvereniging. Zij, die hieraan deel willen nemen, kunnen zich opgeven bij de heren H. van Meeteren, Zwijnsbergen 36 en N. van Dam, Rijks straatweg 9. De Duitse personenauto, die zondagmorgen op Rijksweg 12 in de middenberm geraakte en over de kop sloeg. Twee inzittenden, beiden uit Bochum afkomstig, verloren het leven.

De Vallei | 1963 | | pagina 2