Enthousiast G.V.V.V. klopt lei der IJsselmeervogels met 1-0 pompvers n c «a DOVO bereikt voortreffelijke draw tegen Spakenburg 1-1 a L CESdVROlOr Sterker Holland greep winst op Veenendaal 1-3 ARAM ARAM Benauwde 2-1 zege van DVSA op Rhenus ELST EDERVEEN ZO STAAT UW CLUB ERVOOR TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 4 DECEMBER 1963 Nr. 96 Blauwen winnaars in modderballet PUBLIEK JUICHTE TE VROEG Geen doelpunten bij VRC tegen Elburg 0-0 Jubel KROESBERGEN BEWAKER VAN SCHUTTER HEYNEN STRUIKELBLOK Fel offensief MERINO'S VERSLOEG HIERDEN MET 2-1 Winst voor compleet elftal van NSVS 2-1 V A B. KIRPESTEIN Vrije trap bracht beslissing VLOT SPEL VAN HOLLAND Direct een doelpunt In matig duel haalt SVP gelijk spel tegen Vel. Boys 1-1 DE GROTE OPSTAND Kleine zege van Kulan op Rood Wit 0-1 Unitas en Oranje Wit deelden de punten 2-2 Musketiers en TOV op gelijke hoogte 3-3 Advendo te sterk voor Valkenheide 4-1 Op een modderig en zeer zwaar terrein aan de Buurtlaan hebben GVVV en IJsselmeervogels een fel en fors voetbalgevecht geleverd, waarbij het grotere enthousiasme van de Vecnendalers uiteindelijk de doorslag gaf, IJsselmeervogels, dat technisch iets verzorgder speelde, werd met de enige goal 1-0 ver slagen. Dit doelpunt, na rust door Hoedeman gescoord, werd luid bejubeld. Meer dan 1200 man publiek zagen twee elftallen met elan door de modder worstelen. Van goed opgezet voetbal bleek in het begin niet veel. De spelers hadden grote moeite zich op de been te houden. Al glijdend en glibberend trokken de ploegen naar voren. GVVV wilde met hoge ballen door het centrum succes boeken, maar mid- voor J. v. d. Bovenkamp had zijn kleine gestalte niet mee tegen de lange Spa- kenburgse verdedigers. Spil De Graaf kon voorlopig het gevaar keren. In het middenveld bleek rechtshalf Henk Koe- lewijn van de Vogels een bouwer en steunpilaar. Een gevaarlijk moment voor de gasten ontstond na een doel- worsteling, maar Hoedeman's schot zoefde eveneens enkele centimeters over de deklat. GVW speelde zeer agressief en ijve rig, maar de combinaties hadden niet altijd de juiste fijnheid. De binnenspe- lers Limburg en Hoedeman waren wel zwoegend op het middenveld te vin den, maar in de spits werd Bovenkamp te eenzaam gelaten. Beide keepers, zo wel Pavert als Heynen moesten al hun talenten tonen bij spannende en ener verende doelworstelingen. Duikend in de modder kwamen zij meest als overwinnaar te voorschijn. De wedstrijd boeide door het spannende karakter, hoewel de echte, goed en vlot opzette aanvallen ontbraken. Midvoor de Graaf richtte eens zuiver naar het doel maar doel man Pavert stond op de juiste plaats. Een moment van vreug de bij GVVV verkeerde in te leurstelling. Waren de laatste speelminuten in voor gaande wedstrijden fataal voor het VRC elftal in de wedstrijd van zaterdag tegen ESC was dit omgekeerd. De laatste tien minuten was VRC steeds in de aanval, maar de ploeg miste juist dat tikje geluk om het winnende doelpunt te scoren. De strijd eindigde zoals hij begon, een dub- belblanke score. 0-0. STUG VRC kwam met 1 wijziging in het veld, waarbij de stug verdedigende achterhoede elftal verhoogde. De gehele wedstrijd heeft het hardwer kende VRC het doel van Elburg bestookt, waarbij de stug verdedigende achterhoede van ESC overeind bleef. Twee uitvallen van VRC strandden op buitenspel. Fors drukte ESC door, maar ook de VRC verdediging stond haar man netje. Een hachelijk moment ontstond toen keeper v. d. Pol reeds was gepas seerd, maar Leo Rebergen juist op tijd opdook om de bal uit het doel te trekken. ESC werd iets sterker en begon ook forser te spelen. Het ging echter te onbe heerst en de gasten stonden bovendien meestal buitenspel. Na rust nam VRC direct de aanval over en betrok ook beide vleugels in het spel. ESC werd geheel teruggedrongen. Een vrije trap aan de overzijde scheen gevaar in te houden, maar keeper v. d. Pol werk te de bal weg. VRC zag een kansje om te winnen, er werd door de middenlinie goed gestuwd. Er werd ook veel op doel geschoten, maar het houtwerk stond een VRC doel punt in de weg. Het lukte maar steeds niet. Doelman v. d. Pol moest nog even in aktie komen, hetgeen hem goed afging. Toen de goed leidende scheidsrechter het einde aankondigde konden beide partijen 1 winstpuntje incasseren, waarmee voor al ESC tevreden kon zijn. VRC blijft evenwel nog hekkesluiter met 3 punten uit 9 wedstrijden. Linksbuiten Scholte richtte vanaf de vleugel op het doel. Keeper Heynen liet de bal los en grabbelde het leer achter hem weg. Groot gejuich achter het doel, maar scheidsrechter Leguit, die de teugels zeer strak hield, gaf enkele waarschuwingen weg zowel aan spelers als publiek. IJsselmeervogels wilde maar steeds door het centrum stoten, maar daar had GVW een juist antwoord op. Rechtsalf Henk Koe lewijn ging het nadien ook in de aanval proberen, maar de GWV-verdediging gaf geen metertje cadeau. De rust kwam met dubbelblanke stand. Na rust bleek GVVV wel met z'n vijven te gaan aanvallen. Het doel van Heynen werd intensief belaagd. Er kwamen zware momenten in het doel gebied van de Spakenburgers voor, maar de bal werd voorlopig nog niet in de touwen gejaagd. Aan de over zijde maakte linksbuiten Vedder een doelpunt dat wegens buitenspel werd afgekeurd. Op werkelijk prachtige wijze stopte doelman Pavert een venijnige kogel van linksbinnen H. de Graaf. Na 25 minuten de bominslag van de eerste en enige goal. Gerard Hoedeman ontving de bal van Limburg, draaide om spil De Graaf heen en mikte be heerst en nuchter de bal tegen het IJs- selmeervogelsnet (1-0), tot grote vreug de van de GVW-j^ugd, die dat doel punt luid bejubelden. IJsselmeervogels kwam nog even te rug. Henk de Graaf knalde juist over de lat. Het middenveld werd echter ter rein voor de zwoegende GVVV'ers, die nu al poogden de overwinning vast te stellen. De gasten raakten tegen het einde uitgespeeld en gaven de moed op. Koelewijn verliet kort voor tijd het veld. De tien IJsselmeervogels hadden toen geen kracht genoeg alsnog gelijk te maken, al stond het bij een vrije trap op de rand van het strafschopgebied nog even wankel voor GWV. Toen G. Heynen te hoog had aangelegd en de bal over de lat scheerde, was dit ge vaar geweken en bij het eindsignaal van arbiter Leguit verlieten elf bemod- derde maar verheugde GW V-spelers het omgeploegde voetbalveld. De positie van de blauwwitten is door deze kleine zege vrij rooskleurig geworden. Het zegevierende elftal van GVVV. Staande: v.l.n.r. grensrechter Leppers, A. Leppers, H. v. Essen, D. v. Manen, A. v. d. Kraats, G. v. d. Bovenkamp en Jac. v. d. Pavert. Geknield: R. Kloot, D. v. Limburg, J. v. d. Bovenkamp, G. Hoedeman en E. Scholts. De prestatie die Dovo zaterdag tegen landskampioen Spakenburg leverde was voortreffelijk. Een 1-1 resultaat in de vissersplaats is een resultaat dat er zijn mag. Wout Heynen, de gevaarlijke schutter van de thuisclub werd volkomen aan banden gelegd door Bertus Kroes- bergen, die hem geen meter vrijheid gaf en als een waakhond in zijn nabijheid bleef. De twee invallers in het DOVO elftal, rechtsbinnen J. Rebergen en rechtshalf G. van Kootcn kunnen eveneens op een goede wedstrijd terugzien. Opmerkelijk was echter dat Gijs Slotboom, die tegen het einde kwam invallen, de held van de dag werd door de ge lijkmaker te produceren. Dovo was al direct de meest aanvallen de ploeg. Vol elan trokken de jonge rood- witten naar het Spakenburgse doel. Pas na 12 minuten kreeg doelman Hardeveld zijn eerste bal te verwerken en dat kwam nog uit eigen linies, een terugspeelbal. Spakenburg, dat in die beginfase geen en kele aanval kon ondernemen rukte zich na een kwartier los van het Dovo over wicht en toen bleek weer eens overduide- delijk dat de Spakenburgers feitelijk al leen zijn ingesteld op hun goalgetter Wout Heynen. De veteraanvoetballer begon zich te roeren, maar trof bij zijn acties altijd de onvermoeibare Bertus Kroesbergen op zijn weg. De jeugdige invaller Van Kooten op de rechtshalfplaats ingevallen voor T. van Laar ontpopte zich eveneens als een strui kelblok voor de wel energieke Spaken burgse aanvallers. Wout Heynen werd na 20 minuten even losgelaten en loste van zeker 20 meter een prachtig schot. Juichend hief de middenvoor zijn ar men, maar zijn vreugdekreet kwam te vroeg, doelman Hardeveld wist stompend de harde schuiver uit zijn doel te houden. Ondanks heftige pogingen van beide kan ten werd er voor de rust niet gedoelpunt. Direct na rust ontketende Spakenburg een fel en heftig offensief, waarbij weer Heynen de gevaarlijkste man bleek. Een doelpunt van de thuisclub hing in de lucht. De Dovo achterhoede moest zich fel verweren tegen de stormlopen. Na een kwartier kwam dat verwachte doelpunt toen linksbinnen W. v. d. Groep een vrije schietkans kreeg. Doelman Hardeveld greep vergeefs naar de schuiver en Spa kenburg leidde met 1-0. Spakenburg rook winst in deze periode en wilde dat realiseren. Maar de backs Stuivenberg en Van Manen bleven op merkzaam en weerden de meeste aanval len. Er waren nog 20 minuten te spelen toen de kleine Jan van Manen uitviel. Gijs Slotboom kwam hem vervangen. De ze invaller zou later door het Dovo legi oen worden bejubeld omdat hij de halve winst eruit haalde. Met scherpe aanvallen over de linkervleugel trok Dovo naar voren. Het doel van Spakenburg kwam in groot gevaar. Zes minuten voor het einde ontstond een doelworsteling en slaagde Gijs Slotboom erin om de bal langs doelman Koelewijn te plaatsen.1-1. Dovo heeft in de slotfase nog op winst gespeeld, maar Spakenburg liet geen verdere doelpunten meer toe. Met het gelijke spel was de thuisclub het meest tevreden. Op het prachtig gelegen sportterrein van de v.v.Hierden, dat omzoomd was door talrijke supporters heeft het elftal van Merino's het gepresteerd om het thuis praktisch onverslaanbare Hierden met 2-1 te kloppen. Merino's, dat de laatste tijd goed op dreef is in uitwedstrijden kwam ook deze middag weer tot goed voetbal. De twee gevaarlijke buitenspelers v. d. Berg en v. d. Bovenkamp en de altijd betrouwbare defensie, waarin vooral doelman Theo Klaassen en aanvoerder- spil Kees Scholts uitblonken, speelden een belangrijke rol in deze wedstrijd. Voor de rust een mooie en gelijk- opgaande strijd, waarin alle spelers de energie ontplooiden die zij bezaten. Tot doelpunten kwam het voorlopig niet dank zij voortreffelijk werk van beide achterlinies. Wel knalde v. d. Berg hard tegen de lat, waarna hij in tweede in stantie de bal inschoot en duidelijk ach ter de doellijn door de Hierdense kee per werd ongevangen. De scheidsrech ter (die overigens goed leidde) stond te ver van het doel om dit te constateren en gaf geen doelpunt. Doelman Klaas sen moest enkele malen in actie komen om doelpunten van Hierden te voor komen, hetgeen hem zeer goed afging. Ruststand dubbelblank (0-0). FEL Na rust speelde Merino's fel op winst. Reeds na drie minuten had men succes. P. v. d. Bovenkamp mocht een hoek schop nemen en v. d. Berg goed opge steld knalde de lage bal in het doel van Hierden (0-1). Fel, maar sportief werd verder ge speeld. De goed spelende spil Scholts van Merino's raakte geblesseerd en moest tien minuten het veld verlaten om zich te laten verzorgen. Na zijn te rugkomst in het veld weer een direct aanvallend Merino's dat goed gestuwd door de binnenspelers Kees Sukkel en de invaller H. Sukkel tot gevaarlijke aanvallen kwam. P. v. d. Bovenkamp ontving de bal en gaf een fraaie voorzet, waar midden voor W. Pleyler taktisch overheen stap te waardoor rechtsbuiten v. d. Berg een bijzonder mooi doelpunt maakte door de bal van zeker 18 meter ineens in de rechterbovenhoek te schieten (0-2). Hierden, dat hevig werd aangemoe digd door haar aanhang zette alles op alles en werd iets sterker, maar Meri no's legde zich op verdedigen toe. Men haalde een speler terug en kon zo de kostbare voorsprong tot kort voor het einde behouden. Toen kon Hierden als nog de stand op 1-2 brengen. De laatste tien minuten stond Meri no's met de rug tegen de muur, maar de winstpunten hield men vast in handen. Een aardige, sportieve wedstrijd tegen Hierden. NSVS kon zaterdag in de wedstrijd te gen Scherpenzeel weer volledig aantre den en door een met enthousiasme ge speelde wedstrijd weer eens twee kost bare punten uit het vuur slepen. De Ne- veda-ploeg won, zjj het met klein ver schil, met 2-1. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat NSVS de winst zou binnenhalen. Reeds na acht minuten liep de rechtsbin nen van Scherpenzeel vijf NSVS spelers voorbij en loste een goed schot dat doel man van Beek te machtig was. 0-1. NSVS kwam daarna met snelle aanval len, vooral over de rechtervleugel. Na 22 minuten spelen werd de stand gelijk ge trokken toen Van Kesteren goed voorzet te en midvoor H. Schoeman zijn wreef tegen de bal drukte. 1-1. Ook na rust heeft NSVS volijverig ge speeld. Met een listig schot, precies over de keeper van Scherpenzeel heen, kon de rappe H. van Kesteren zijn club naar de overwinning schieten. 2-1. Hoewel Scherpenzeel zich niet ongeroerd liet, kon de deze middag goed spelende doelman v. Beek het gevaar het hoofd bieden en kwam NSVS door deze kleine zege wat uit het gedrang onderaan de ranglijst. VFFNENDAAl CITY MOTORS-EDE Veenendaal heeft zondag met 3-1 van Holland verloren, een volkomen verdiende zege voor de Utrechters. De wUze waarop Holland echter de winnende goal produ ceerde liet twy'fel bestaan over de geldigheid. De scheidsrechter gaf aan Holland in de tweede helft een St. Nicolaassurprise in de vorm van ecu vrije trap, waarbij geen merkbare overtreding kon worden geconstateerd. Hoe het zij de jonge rechtsbuiten Emond nam een driftige aanloop en velde het vonnis over Veenendaal. De bal trok door een haag van benen een streep naar het net en dat betekende 3-1 voor Holland. Dat bezoekende Holland bleek echter wel wat in haar mars te hebben. Met snel en open spel werd het doel van Veenen daal belaagd. Reeds na twee minuten joeg Van Bemmel een vrije trap tegen de paal. Veenendaal was genoodzaakt de op rukkende oranjehemden te stuiten en trok zich terug. Weer mikte Van Bemmel een vrije trap tegen het houtwerk. Het plaatsen van de Utrechters was beter verzorgd dan bij Veenendaal, dat wat verward opereerde. Na 20 minuten leidden de gasten na een vlot opgezette aanval. Midvoor Rietveld gaf aan linksbinnen Flantua een geraffi neerd kopballetje en de Utrechter haalde uit voor een droog schot. 0-1. Hoe Veenendaal zich ook teweer stelde, de aanvallen waren te doorzichtig van op zet om de goed spelende spil Chris Mooy te verontrusten. Na een half uur kwam Holland op 2-0 toen Flantua op rechts scherpe en listig voortrok. Twee Veenen- dalers misten en linksbuiten Veenendaal was er snel bij om de bal met zijn knie in het doel te stoten. Het antwoord van Veenendaal kwam in de volgende minuut. Geen strafschop be sliste de scheidsrechter. Het wilde in de Veenendaalse aanval, waarin Lindeboom na zes weken afwezigheid weer was opge nomen, maar niet lukken. Meer dan een buitenspeldoelpunt van Muller kwam er niet van de Veenendaal- kant. De eerste helft sloot op 2-0 voor Holland gezien de verhouding een juiste stand. De eerste de beste aanval na rust le verde Veenendal een doelpunt op. Kees Hensen gaf goed voor en Piet Muller knalde de bal langs Keeper Roep. 2-1. Deze treffer bracht uiteraard de spanning terug. Veenendaal hield Holland even in Sportver. Panter behaalde zaterdag een knap resultaat door het leidende Veluwse Boys een puntje af te snoepen via een 1-1 geljjk spel. De wedstrijd zelf was van matig gehal te. Vooral aanvallend kwamen beide par tijen niet tot groots voetbal. Na 12 minuten namen de Boys uit Gar deren de leiding toen de rechtsbinnen een dekkingsfout bij Panter wist uit te bui ten en doelman Van Kooten kansloos ver sloeg. 0-1. De aanvallen van SVP droegen een ge vaarlijker karakter dan van de Boys. Een goede voorzet van linksbuiten Spies werd na 18 minuten door rechtsbuiten Helder man in een doelpunt omgebogen en de stand was gelijk. 1-1. Hoewel Panter voor rust de meeste kan sen kreeg kwam er geen doelpunt meer uit. Na rust leverde de wedstrijd wisse lende kansen op voor beide ploegen. Kee per van Kooten van SVP moest hande lend optreden en deed zijn werk met allu re. Aan de andere kant kregen Helderman en Spies nog wel kansen, maar de score bleef op 1-1 staan. haar greep. Die periode was wel hoopvol, want de gasten raakten even uit balans. Daar echter de binnen spelers Rebergen en Lindeboom hun midvoor niet steunden kon de Veenendaalse aanval te weinig kracht ontwikkelen. Holland nam na 20 minuten het heft weer in handen, Rietveld knalde juist over de lat. In de 29ste minuut gebeurde althans volgens de scheidsrechter, een overtreding in de Veenendaal doelmond. Rechtsbuiten Emond kwam naar voren, nam een vinnige aanloop en schoot de bal tussen Utrechters en Veenendalers door naar het net. 1-3. Dit was voor Veenendaal wel de gena deslag want hoewel de geel-blauwen nog wel probeerden de stand te veranderen, het mocht niet lukken. Het bleef, ondanks de pogingen van Veenendaal 1-3, waarbij Veenendaal had verzuimd tijdens de kor te periode van overwicht, direct na rust op energieke wijze door te stoten. Toen dat derde doelpunt viel was de strijd ge streden. Door deze overwinning kwam Holland er wel bijzonder fraai voor te staan. (18) Als Aram en zijn dienaren na een val van en kele meters weer overeind krabbelen, bevinden zij zich in een donkere ruimte. Boven hen draait het valluik langzaam weer dicht. In de opening kijken de gebroeders Avidis en ridder Crithon spottend op hen neer. „Gij hebt u toch niet bezeerd, edele heer?" grijnst de jongste koopman. „Welt veel plezier daar beneden wij komen over een maand of twee wel eens kijken, hoe ge het maakt, hahaha". De oudere koopman barst bij deze woorden van zijn broer uit in een hoog kakelend schaterlachje. Maar dan klinkt achter hem het rinkelen van brekend glas. Een steen vliegt door het venster en het lachen van Avidis breekt af door een luid „aaaaaauw" als de steen hem onzacht tegen het achterhoofd treft. Ondanks het gemis van Slotboom en Van Hal, is het Kulan gelukt Rood-Wit met de oneven goal te kloppen. Bij Ku lan stond deze middag de junior v. d. Broek linksbinnen en v. Manen rechts buiten. Rood Wit mocht op het natte en effektvolle terrein de aftrap doen en was meteen gevaarlijk voor het doel der gasten, maar Liverstro schoot langs de verkeerde kant van de paal. Het eerste schot aan de andere kant kwam van Faber, die ook geen succes had. De Kulan-achterhoede had soms de grootste moeite met de gladde bal waardoor er enkele benauwde momen ten ontstonden, die echter goed opge lost werden al hadden ze dan ook niet over geluk te klagen toen Grevengoed in mooie positie naast schoot. Halver wege de eerste helft veroverde Kulan een licht veldoverwicht waarbij de Roodwitte verdediging handen vol werk kreeg maar Doppenberg en vooral kee per Bronk gaven niet thuis. Een hard vleugelschot van Ditewig werd corner gestompt en ook een drietal corners le verden niets op. Met Kulan in de aan val brak de rust aan. Ook na de thee zijn de SKF-ers meteen voor het Rood-Witte doel te vinden, maar het is te merken dat deze Kulan-voorhoede niet op elkaar inge speeld is waardoor verschillende passes mislukken. Fel wordt van beide zijden om de punten gevochten en het is weer Liverstro, in Veenendaal van het veld gestuurd en nu weer voor het eerst van de partij, die telkens onbeheerst aan valt. Gelukkig weet de goed leidende scheidsrechter Marwijk hem door mid del van een serie vrije schoppen tot orde te roepen. Na 10 minuten wordt het even be nauwd voor het Kulan-doel als Rood Wit een hoekschop mag nemen, waaruit de bal tot vijfmaal toe wordt ingescho ten, maar steeds is er weer een Kulan- been dat redding brengt. Na vijftien minuten valt dan het beslissende doel punt als Van Leeuwen een boogbal in de richting van de door twee tegenstan ders aangevallen Henzen plaatst. Met een vloeiende beweging brengt Henzen de bal onder controle om vervolgens rustig in de voor iedereen onbereikbare hoek te schieten (0-1). Echt een klasse doelpunt. De thuisclub is nu even aan geslagen en moet alle zeilen bijzetten om verder onheil te voorkomen. Scho ten van Van Manen, Ditewig en v. d. Broek verdwijnen net naast of over het doel. Steeds weer stuwt aanvoerder Van Leeuwen zijn mannen naar voren maar stevig ingrijpend weet Rood Wit stand te houden. Tien minuten voor het einde weet de thuisclub zich onder de Kulandruk uit te worstelen en aangemoedigd door hun supporters proberen zij alsnog een ge lijk spel uit het vuur te slepen. Net voor het einde zou dit bij een mooie aanval haast nog gelukt zijn toen midvoor Bouten met een snelle ren de verdedi ging omspeelde maar met een sliding weet Blankesteyn op het laatste mo-. ment redding te brengen, waardoor hij de zege van Kulan veilig stelde. Onder geweldige belangstelling werd j.l. zondag de altüd spannende derby DVSA- Rhenus gespeeld. Spannend inderdaad ook nu weer, doch van goed voetbal was ei ditmaal weinig te genieten. Wel werd er op sportieve wjjze en met veel animo ge streden onder de uitstekende leiding van scheidsrechter A. Sluiter uit Utrecht. Voor de aanvang van de wedstrijd werd één minuut stilte in acht genomen we gens het tragisch overlijden van de DVSA speler C. G. v. d. Grift Direct na de af trap zette DVSA een fel offensief in, waarbij het Rhenus-doel onder zware druk kwam te staan. Voortdurend kwam DVSA. sterk op de aanval spelend, voor het Rhenus-doel, doch tot werkelijk ge vaarlijke momenten kwam het niet. DVSA schoot er lustig op los, doch de meeste schoten misten de juiste richting of wer den door de Rhenus-keeper bekwaam verwerkt. Geleidelijk aan kwam Rhenus er ook beter in en werd het een gelijk- opgaande strijd. Het bleek toen reeds dat het geen hoogstaande wedstrijd zou wor den. De spelers waren kennelijk allen zenuwachtig door het plaatselijk karak ter van deze ontmoeting. Vlotte en vloeiende combinaties zagen we zelden, er werd aan weerszijden slecht geplaatst en zagen we wel vele hoge vuurpijlen. Na 25 minuten trapte de DVSA-rechts- half H. van Dijk vanaf het middenveld de bal weer hoog naar het Rhenus-doel. Tot veler verrassing verkeek de Rhenus- doelman zich op deze bal en tot grote vreugde van DVSA verdween de bal over de keeper in het doel. 1-0. Een gelukkige en in deze wedstrijd kostbaar doelpunt. Ondanks hardwerkende ploegen zagen de aanvallers geen kans tot doelpunten te komen, waardoor de rust aanbrak met een 1-0 voorsprong voor DVSA. Na de thee weer hetzelfde spelbeeld van de eerste helft. Hard werkende spe lers, doch weinig goed voetbal. In de 7e minuut weer een vlotte DVSA-aanval, waaruit middenvoor Blankenstijn met een goed schot de stand op 2-0 stelde. DVSA speelde nu wat rustiger en kreeg een klei ne meerderheid. Na een kwartier breekt een Rhenus-aanvaller alleen door. In het strafschopgebied wordt hij echter ten val gebracht, waarvoor de scheidsrechter te recht een strafschop toekent. Middenvoor van Baaren voltrekt rustig het vonnis 2-1. Hierna ontstaat er steeds meer spanning. Rhenus voelt dat er niet verloren hoeft te worden. Steeds veelvul- diger worden de Rhenus-aanvallen, waar- RK Unitas en Oranje Wit hebben in een vr(j matige wedstrijd zondagmiddag de punten gedeeld. 2-2. De slechte kwali teit van het Unitas-veld aan de Nieuwe- weg was hier aan debet. Het was even wel een spannende voetbalstrijd, waarbij beide ploegen zich vol elan in de strijd wierpen. Nadat Tonnie Selhorst na een half uur spelen aan Unitas de leiding had bezorgd, was Unitas niet lang in het bezit van de voorsprong. Na enkele felle aanvallen van Oranje Wit kon Doornspeek de gelijkma ker achter keeper van Leeuwen schieten 1-1. Direct na rust kwam Oranje Wit op 2-1 te staan toen doelman Van Leeuwen een foutje maakte en de bal niet vasthield. Hierdoor was het voor Bos een klein kunstje om zijn club een voorsprong te bezorgen. Hierna kwam Unitas verwoed opzetten. Het doel van Oranje Wit werd hevig bestookt en een doelpunt kon niet uitblij ven. Chris Besseling bracht met een goed schot de partijen weer op gelijke voet. 2-2. Hoewel Unitas nog steeds een over wicht uitoefende, hadden de Veenenda lers toch niet genoeg kracht om ook nog een winnende treffer te produceren. Het bleef bij 2-2 waardoor beide clubs nu een gelijk aantal punten, namelijk 8, heb ben veroverd. door nu de DVSA-verdedignig het zwaar te verduren krijgt. Kansen komen er voor Rhenus, doch DVSA komt enkele keren gelukkig weg. Ook DVSA krijgt onverwachte kansen, welke eveneens op niets uitlopen. In de laatste 10 minuten komt de Rhenus-middenvoor enkele ma len alleen op de DVSA-keeper af, doch beide keren ontsnapt het DVSA-doel op gelukkige wijze. In de laatste minuut nog een prachtige kans voor Rhenus, doch ook nu ontsnapt DVSA. Als de scheidsrechter het einde aankondigt heeft DVSA een wel zeer benauwde 2-1 overwinning uit het vuur gesleept. Een gelijk spel zou Rhenus echter stellig verdiend hebben. TOV en Musketiers scoorden zaterdag middag beide evenveel doelpunten. Dit gelijke spel gaf wel aardig de krachts verhouding van deze wedstrijd weer, al moet daarbij gezegd worden dat twee TOV-doelpunten ontstonden uit misver standen of treuzelen in de Musketiers achterhoede. Het werd voor' beide ploegen zaterdag middag een zware wedstrijd op het glad de kleiveld in Eist, toch werd het geen slechte wedstrijd, omdat beide ploegen tot het einde probeerden er wat goeds van te maken. Na ongeveer 20 minuten spelen profi teerde Kassius van een fout in de Elster- se achterhoede en bracht de stand op 0-1. De junior Versteeg nivelleerde de ach terstand van zijn ploeg 10 minuten later met een mooi doelpunt. Vlak voordat de spelers de schuine hel ling naar de kleedkamers konden beklim men om te rusten mocht Musketiers een corner nemen die via het hoofd van Kra nenburg in het TOV doel reikte. Het is de Elstenaren na rust niet ge lukt de volledige winst vast te houden, want na een kwartiertje spelen doelpuntte Dijkhuizen en Kassius zorgde zelfs voor een Baarnse voorsprong. Musketiers was even mentaal aangeslagen, maar Hensen wist vlak voor het einde het doelpunt te scoren dat de stand in evenwicht bracht. Tijdens deze wedstrijd deed zich nog een klein incidentje voor toen Kranen burg nagetrapt werd. Kranenburg stak hierover zijn mening niet onder stoelen of banken en slechts hij alleen moest vreemd genoeg het veld verlaten. Advendo uit Ederveen heeft zich door het vrij zwak spelende Valkenheide niet laten verrassen en door een 4-1 overwin ning de gelegenheid gekregen zich in de kopgroep te handhaven. Advendo speelde over alle linies beter dan de jongens van Valkenheide, die in dividueel soms aardige dingen lieten zien, maar waar het ploegverband te wensen overliet. Door Brouwer kwam Advendo op 1-0, waarna Akihary de voorsprong tot 2-0 uitbreidde. Linksbinnen Heywegen zorgde nog voor rust voor 3-0. Ook na rust was Advendo de betere ploeg. Na dat Brouwer voor 4-0 had gezorgd, wist Valkenheide door een vrije trap de eer te redden en kwam het einde van deze vrij eenzijdige wedstrijd met 4-1 voor Ad vendo. 3e klasse D. KNVB BVC 10 16 Holland 9 15 Vriendenschaar 9 15 Hercules 10 12 HMS 10 9 Saestum 10 9 Veenendaal 9 8 JSV 9 8 CDN 10 8 VVY 10 7 Amsvorde 10 6 LVV 10 3 2c klasse B. KNVB z.m.c. IJsselmeervogels 11 15 CSCA 9 13 Quick Boys 10 13 GVVV 9 12 Noordwijk 10 12 Excelsior '31 10 11 Kozakken Boys 10 11 Voorwaarts 9 9 Zuidvogels 10 8 SDCP 10 7 Zwaluwen V8 6 Hoogvliet 9 6 Enter Vooruit 9 4 AFD. UTRECHT ZONDAG lc klos B. MSV '19 2e klasse A. KNVB z.m.o. Zwart Wit '28 10 15 NDSM 8 14 SHO 10 14 Spakenburg 11 14 's-Gravenzand. s.v10 13 Huizen 10 11 Ter Leede 10 10 SSS 10 10 Genemuiden 9 8 DOVO 10 7 Heerjansdam 10 7 ZCFC 9 3 Apeldoorn 10 3 3e klasse Oost z.m.c. Go Ahead K9 15 Be Quick '28 10 14 Nunspeet 9 12 Bennekom 9 10 Sparta '57 9 10 Vroomshoopse Boys 9 10 Elb. s.c8 7 WVF 7 6 DOS '37 10 6 Owios 8 5 VRC 10 3 2e klasse A: 10 15 Veense Boys 8 15 8 12 Soesterberg 8 13 9 11 8 9 9 10 Austerlitz 8 9 9 10 R.K. Unitas 8 8 10 9 Oranje Wit 8 8 7 7 Maluku Muda 7 4 8 7 8 4 9 7 Renswoude 7 0 10 7 9 3 AFD. UTRECHT ZATERDAG le klas NSC VVJ Or. Leeuwen YFC 3e klasse A: Hulshorst 10 19 Kulan 11 15 EFC '58 10 14 Sova 10 14 Tersch. B11 10 Veense B11 12 Rood Wit 11 9 Stroe 11 8 Zwart Wit 7 1 Hoevelaken 8 0 2e klas A. 11 19 10 16 10 13 TOV 10 14 11 13 10 13 10 12 10 13 11 12 SVP 10 12 11 10 9 9 9 9 Posthoorn 9 9 10 8 Veslaco 10 7 11 8 DEV 9 6 11 7 NSVS 10 6 8 6 Dolderse B 10 3 7 3 3e klasse B. S.C. Rhenen 11 18 Advendo 9 14 Woudenberg 8 13 DVSA 9 13 Soesterberg 11 11 Rubo 9 10 Valkenheide 9 4 SVMM 10 4 Bunnik 7 3 Langbroek 3 2 Beverweerdse B8 2

De Vallei | 1963 | | pagina 3