PAUK v W. VAN SCHUPPEN ZN lekker en gezond persoorts f 118.- Volkomen beveiligd! ©J? Drie Veenendaalse clubs tegen Gooise teams in het veld 1.39 1.89 1.00 2.69 Dr. W. D00RENB0S Burgerlijke stand KERKDIENSTEN VI SPORTPROGRAMMA: D.O.V.O. HUIZEN DINSDAG KOOPJES Koffiefilter Nachtkastlampje V oorraadbussen Nieuwe nederlaag voor VC Veencndaal-dames SCHERPENZEEL NA 50 JAAR TERUG UIT AMERIKA arts, bacterioloog en oudheidkundig onderzoeker ZONNESCHIJN DR. KERN reeds vanaf f 89, MARKTBERICHTEN Ingekomen en vertrokken Gevonden en verloren ZONDAGDIENST De Goedheiligman is z'n peerd alweer an 't inscheepe om de Hollandse kou vaarwel te zegge en te verruile veur angenamer temperature. Bin jelui dur nogal goed uitgekom- me? Ik veur mijn heb niet te moppere. 't Was van 't jaar gien nije stropdas noch een pet, mar et is toch wel in de heeremodes gebleeve. Ik heb een zoo- geneumde set gehad. Een paar galge (bretels, veur degeene die ons taaltjie niet machtig zijn) en een paar sokkehauwers. Alles percies etzelfde. Twee furse blauwe streepe in de lengte mit fijne gauwe dwarsstree- pies daardeurheen. Et heele spul in één mooie doos verpakt. Heel sjiek. Al- leenig had ik mit een paar urdineere plisie en brandweer ok genoege ge- noome. Wanneer loop ie nou eigelik mit zukke zake te koop? As dur een net pak overheen zit, dan vin ik dat belangrijker. Affijn, je mag een ge- geeve peerd niet in de bek kijke en zeeker niet asdat van de Suntereklaas- man afkomstig is. De koek is op en de gard is ok weer veur een jaar op. Van de Sint dan, want ik wou nog greeg hier en daar een gard uitdeele, onder andere an de winkeliers, hoewel ze de koek ok dik verdiend hebbe. Ze hebbe bar drukke dage achter de rug en ik gun ze een poosie uitblaze, asdat mit de op hande zijnde feestdage meugelik is van harte. Et is van de vrogge marge tot de late avund an- poote gewist. Zelfs op de zaterdag- avund. Ja, dat wou ik nou feitelik vrage. Was dat persee noodig om op die zaterdag- avund de deuren oope te hebbe? Ik hou heevigst van een hoop aktiviteit - en et Veen kan daar niet buite, zonder dat kunne we hier niet bestaan. Mar bij dat alles bin dur ok grenze. Ik vin et een tikkie overdreeve om vandaag den dag op zaterdagavund de winkel oope te gooie. Nagenogt alle minse kunne de heele zaterdag inkoope doen. Ik doel hierbij neg gien ins zoo zeer op et winkelparseneel, want ik weet dat dur heel veul winkeliers zijn die dur minse op een reedelike ted naar huis stuure^ Daar niet van. Mar et gaat mar om et idee. Ik vin et teveul van et gceie. We leeve in een andere ted en daar motte we in mee gaan. Zoowel naar den eene (dur op zitte as dur ver kocht kan wurde) as naar den andere kant (durve zegge: 't is veur vandaag welletjies). De twidde gard gaat naar de stich ting Het Veenendaals Tennispark veur an de spurtliefhebbers in onze plaats beweeze dienste. Jammer genogt zijn het gien beste dienste. Op de tennis- bane van deuze spurtminnende stich ting (tennisse is toch ok spurt?) mag ie de heele winter naar hartelust de beene uitzwiere, teminsteas et genogt gaat vrieze. Dat alles veur een tientjie. Mar daar krijg ie dan een kleine eksklesieve ijsbaan veur terug. Misschien wel mit een eksklesief gezelschappie dur op. Dat teugen een eksklesief prijsie op de ijzers staat. Meugelik van vijf guide per keer krabbele. Dat kan toch? Stel je veur, dat we twee dage van ijs kunnen ge niete. Ik wil mar zegge, dat iedereen die greeg een keer over de baan zwiert gien tientjie op de bonnefooi neer kan telle. De meeste liefhebbers zulle daar om wel verstooke blijve van deze (pr)ijsbaan. De leste gard heb ik veur m'n eige redaksie bewaard. As ze hem teminste anneeme, want anders zulle jelui dit nooit onder ooge krijge. Ik heb m'n eige gestoote an dat stuk- kie over de ingereekende plisie-inspek- teur, een auwe Veense zoo te zegge. Netuurlik, het is de gewoonte om in dit blad zooveul meugelik te zette over cud-plaatsgenoote, wat et vermelde weerd is, goed en kwaad. Daar heb ik op zichzelf niks op teuge, mar et mot niet teveul angedikt wurde. Overigens motte jelui niet denke, dat ik hiermee partij trek veur die persoon. Zco'n beoordeeling is niet an mijn, mar an de bevoegde instansjes. Wout Blauwkous. Het voetbalprogramma van hot a.s. weekend is beknopt. In de afdeling Utrecht is een inhaalprogramma vastgesteld, waardoor vele clubs niet binnen de lijnen komen. Behalve VRC komen echter de KNVB clubs wel in het veld, waarbij de drie Veenendaalse clubs allen een tegenstander uit het Gooi ontmoeten. DOVO ontvangt zaterdag aan het Pan huis bezoek van Huizen, dat dit seizoen geen hege ogen gooit. Het elftal uit Hui zen, vele malen landskampioen, speelt momenteel zeer wisselvallig. Aannemend dat DOVO in dezelfde (blakende) vorm verkeert als vorige week tegen Spaken burg zou winst van de rood-witten zeker A.S. ZATERDAG AANVANG 2.30 UUR TERREIN PANHUIS mogelijk zijn. Het team van DOVO is weer iets gewijzigd waarbij Jaap Mol als aanvalsleider zal fungeren. In elk geval een strijd tussen twee tegenstanders, die eikaars krachten reeds verschillende ma len beproefden, twee oude rivalen dus, hetgeen de aantrekkelijkheid verhoogt. DOVO-Huizen bracht altijd spanning. GVW gaat in omgekeerde richting, de blauwwitten moeten het reisje naar Hui zen ondernemen waar Zuidvogels, de club van Piet Kraak, wordt bekampt. Ook een wisselvallig spelend elftal, dat zaterdag j.l. nog een goed resultaat boekte in een moeilijke uitwedstrijd. GVW mag dus geen energie sparen en Zuidvogels met het bekende enthousiasme tegemoet treden. Met de mooie plaats op de ranglijst in gedachten zal GVW alles geven om Zuidvogels te verslaan. I J Veenendaal gaat ook naar 't Gooi voor een bezoek aan hekkesluiter LW in La ren. Een onbekende tegenstander, die nog maar drie punten vergaarde. Het is ech ter bekend dat dit LVV beter speelt dan I de minder goede plaats zou doen vermoe den, zodat Veenendaal met geen onder schattingsgedachte naar Laren mag rei zen. De geel-blauwe aanval krijgt moeite om de Larense defensie te doorbreken, maar heeft genoeg kwaliteit om een paar doelpunten te maken. We verwachten een kleine zege voor Veenendaal. ■H- VRC heeft zaterdag een vrije voetbal dag. -IJ- INHAALPROGRAMMA De afd. Utrecht stelde een inhaalpro gramma vast. In de zondagafdeling komen toch nog enkele clubs in het geweer. DVSA, fraai tronend op de 2e plaats, moet trachten in De Meern twee kost bare punten te veroveren. Het zal niet gemakkelijk gaan tegen de stugge Meern- se ploeg, maar misschien weten Blanke- stijn c.s. enkele doelpunten te fabriceren, waardoor DVSA het leidende Bunnik op de voet blijft volgen. Of Rhenus in staat zal zijn in de uit wedstrijd tegen Maarssen de volle winst te grijpen moet worden betwijfeld. Rhe nus gaat ongetwijfeld een zware strijd te gen degradatie tegemoet. Er zal met inzet van alle krachten moeten worden gepro beerd de (tijdelijke?) inzinking te boven te komen. Of dat zondag in Maarssen al zal gebeuren wachten we af, hoewel dit elftal soms knap voor de dag komt zodat het een moeilijke opgave blijft. Oranje Wit zal zondag in Eist het ar me Renswoude waarschijnlijk nog dieper in de misère drukken, want het lijkt ons niet waarschijnlijk dat de oranjehemden zich door het nog puntloos zijnde Rens-' woude zullen laten verrassen en zeker niet op eigen veld op Remmerden. Scherpenzeel speelt thuis tegen Auster- litz en hier ligt een gelijk spel in de lijn der verwachtingen. RK Unitas krijgt tegen runner-up Soes- terberg de handen vol. In het vliegkamp dorp zijn de gastheren heel wat mans en gezien de belangen voor Soesterberg, zien we er weinig succes in voor de hard werkende Unitas-ploeg. In de zaterdagafdeling ontvangt DVSA bezoek van het forse Rubo. Door het hoofd koel te houden kan DVSA de pun ten in Amerongen houden. Dit is ook wel nodig want bij verlies zou DVSA het con tact met de leiders kwijtraken. ■H- Advendo gaat een zware wedstrijd te gemoet in Woudenberg. Het veld van de thuisclub is niet best en daarom zal Ad vendo, dat een beter terrein gewend is, moeilijk uit de voeten komen. We ver wachten een kleine overwinning voor Woudenberg, maar misschien wil Adven do onze prognose omverwerpen. ■ö- Tenslotte zal Valleivogels op eigen veld wel zegevieren over het bezoekende DEV waarbij dan iets van de achterstand op de kopgroep wordt afgeknabbeld. Met deze speciale filter krijgt u verrassend resultaat, volle aroma uit uw koffie, een niet betaalbaar gereedschap, te gebruiken met Melitta papier 102. Stootvast plastic. Handig, met drukknop bediening, plastic, diverse kleuren. Koopjesprijs Flinke maat voorraadbus, metaal, een sieraad in uw keuken, diverse kleuren met fantasie<stipdecor. per stuk 3 stuks Alléén dinsdag 10 dec. Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Met het eerste damesteam van VCV gaat het de laatste tijd beslist niet goed. In de thuiswedstrijd tegen het Doornse Unitas werd de vierde nederlaag in successie geleden en het begint er naar uit te zien, dat ondanks de goede start van de VCV-sters toch nog ernstig re kening moet worden gehouden met de gradatie-gevaren. Het team vormt in geen enkel opzicht een eenheid, wat voornamelijk wordt geweten aan het feit dat bijna steeds de trainingsavond moet worden benut om wedstrijden te spelen, zodat men niet toekomt aan een technische vervol making van vooral het teamspel. Ook de conditie van vele speelsters is ver beneden het peil, dat van een volwaar dige overgangsklasser mag worden ver wacht. Reeds in de eerste set bleek al, dat de VCV-sters veel teveel onnodige fou ten maakten. Eenvoudige onderhandse Unitas-services zaaiden zoveel verwar ring, dat de VCV-coach ondanks ver dienstelijke smashes van Wil Schoe- maker en Ada Smit bij 8-10 time-out moest nemen. Het hielp allemaal heel weinig, want het merendeel der speel sters bleef elkaar in de weg Iepen, wat steeds weer tot paniekerig spel leidde. Zodoende bleef de aanval het stiefkind, daar vrijwel geen enkele goede set-up het net bereikte. Het komt ons bovendien voor, dat het naast elkaar opstellen van de beide beste aanvalsters i.e. Wil Schoemaker en Lineke van Hardeveld (beiden uitge nodigd voor het Utrechts team!) een verspilling van de toch al niet grote aanvalskracht van dit team betekent. Schrikbarend groot was het aantal foute services aan VC V-zij de in de 2e set en dit gevoegd bij een groot aantal technische en verdedigingsfouten hielp een veel rustiger en homogener Unitas- team aan een 2-0 voorsprong. In de derde set was het eindelijk VCV dat met goede aanvallen aantoonde po tentieel over een beter team te beschik ken dan de Doornse dames. Op de ser vices van Lineke van Hardeveld was het vooral de hoog maar te vroeg sprin gende Ada Smit, die VCV naar een 9-5 voorsprong smashte. Dito-acties van Wil Schoemaker en Irene Bout deden de rest. In de 4e set zetten de VCV-sters niet door en in een ogenblik was het 1-7 na wat eenvoudige Unitas-acties. Op smashes van de goedspelende Hans van Schuppen, op dito „vreemde" ser vices van dezelfde speelster en door het felle smashen van Irene Bout, kwamen de VCV-dames tot 8-7. Even leek het er op of de Veenendaalse meisjes het juiste slagrythme hadden gevonden, want met werkelijk goed spel werd een 13-11 voorsprong bereikt. Toen faalde echter ineens weer de toch wel erg wankele aanvalsmachine en kon toch Unitas de zege grijpen: 13-15 en 1-3. Over de andere verrichtingen van VCV-teams gelukkig betere berichten. Het 2e herenteam won met veel moeite maar met de ware vechtmentaliteit van VCM I: 3-1, terwijl het 3e herenteam met 3-0 van DOS III won. PHILIPS ELEKTRISCHE DEKEN met automatische temperatuur-regeling f 98.- HOOFDSTRAAT 100-102 VEENENDAAL - TELEFOON 2729 Met de idee om na enkele jaren met een zak vol dollars in zijn land terug te ke ren vertrok op 11 februari 1913 met het s.s. Posdam de 17-jarige Cornelis van de Dikkenberg, geboren te Veenendaal 29 oktober 1895 naar Amerika. Gelijk met hem vertrokken nog vier jongens van zijn leeftijd. Bij aankomst in Amerika werden zij opgevangen door een Hollander die reeds daar verbleef. Hij werd tewerk gesteld als knecht op een boerderij. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat was het daar hard wer ken. Traktoren bestonden er toen nog niet en het ploegen gebeurde met twee spannen elk van drie paarden voor de ploeg. Langer dan een jaar hield hij het bij die boer niet uit en verhuurde hij zich bij een andere boer, waar hij vier jaar bleef. Inmiddels ontving hij van uit Holland een oproep voor de militaire dienst en was bij de infanterie ingedeeld. Was hij ingedeeld bij de huzaren dan was hij terug gegaan, doch voor de infanterie voelde hij niets. Inmiddels brak de 1ste wereldoorlog uit en toen die reeds een tijdje aan de gang was werd hij opge roepen om zijn militaire dienstplicht in Amerika te vervullen. Hier werd hij ingedeeld bij de Genie. Na afloop van zijn diensttijd leerde hij daar een meis je kennen dat later zijn vrouw is ge worden. Over terugkeer naar Holland dacht hij toen niet meer. Na afloop van zijn militaire dienst, waar hij goede herin neringen over heeft, kwam hij weer als knecht op een boerderij te werken. En kele malen heeft hij een boerderij ge huurd, doch later kwam hij in de ge legenheid een boerderij te kopen. Vier entwintig jaar heeft hii op dezelfde boerderij gezeten, toen kreeg hij genoeg van het boeren. Uit zijn huwelijk zijn twee dochters geboren, welke beiden getrouwd zijn met een Amerikaan. Eén van zijn schoonzoons zit nu op de boerderij. De laatste jaren is hij nog werkzaam ge weest op een fabriek van landbouw werktuigen. Nu heeft hij een eigen huis in Prairie City, geniet A.O.W. en gaat nog dikwijls zijn kinderen op de boer derij opzoeken. Zijn vrouw is ruim een jaar geleden overleden. Met zijn dochter en schoonzoon is hij, na een onafgebroken verblijf van 50 jaar in Amerika, voor enkele weken met vakantie naar zijn familie in Scher penzeel en Veenendaal gekomen met de bedoeling om 2 januari a.s. weer terug te keren. Hij was er gewoon „beduusd" van hoe gedurende zijn afwezigheid alles in de omgeving was veranderd. Zijn Hollands was hij in al die jaren nog niet ver leerd, alhoewel hij soms wel eens moei te had om een bepaald woord te vin den. Het ligt in zijn bedoeling om per taxi rond te rijden cm een indruk van Holland te krijgen. woord io aan: zoals u in het hooggebergte geniet MET DE HOOGTEZON VAN VOOR GEZONDHEID - ENERGIE LEVENSVREUGD Alleenverkoop voor Veenendaal Prins Bernhardplein 4 (Zwaaiplein) Veenendaal - Teleoon 3784 VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 135.000 stuks. Prij zen van 12,80 tot 13,50 per 100 stuks voor de grote eieren en van 8,50 tot 12,voor de henne-eieren. Handel ma tig. Biggcnmarkt: aanvoer 40 stuks. Prijzen van 62,— tot 76,— per stuk. Handel traag. SCHERPENZEEL Aanvoer 1.100.000 stuks. Prijs 13,25 - 14,— henne-eieren 10,tot 12,25. Allen per 100 stuks. Biggenmarkt: Aanvoer 225 stuks. Prijs 65,tot 95,per stuk; Handel matig. Verscholen achter het moderne land huis Solbrüggen en een daarachter gelegen textielmagazijn te De Klomp vindt men het bacteriologisch labora torium van het Julianaziekenhuis te Veenendaal, een laboratorium waar Dr. W. Doorenbos de scepter zwaait, daarbij ijverig geholpen door zijn la borante mej. Vlastuin. Zoals gezegd, men moet de plaats weten waar Dr. Doorenbosch werkt en bezig is, want het gebouw is geheel aan het oog onttrokken hetgeen de be jaarde dokter gelegenheid geeft rustig te werken. Rust is de thans 69-jarige dokter niet beschoren geweest in zijn veel bewogen leven. Zijn geest is immer bezig. Daarnaast bereisde dokter Doo renbosch bijna de gehele aardbol. Hij bracht 17 lange jaren door in Egypte, was scheepsarts op troepenschepen naar Indonesië, kent de binnenlanden van Java op zijn duimpje, zat in Ja panse krijgsgevangenschap, had een algemene praktijk in Curacao en maakte als scheepsarts reizen door het Panama-kanaal. Maar laten we dr. Doorenbos zelf het woord geven: Ik stam uit een fa milie, waar men de medische weten schap uitoefende en de strijd tegen ziekten soms een onderwerp van ge sprek aan de huiselijke tafel was. Ik werd als zoon van een arts in 1894 te Den Haag geboren. Al jong op 8-jarige leeftijd trok ik met mijn ouders mee naar Indië. Hier, als kleine jongen, voelde ik reeds een roeping naar me disch werk, maar dan vooral onderzoe kingswerk. Een lijkschouwing, waar bij een kogel uit het lichaam van een vermoorde inlander werd gehaald, maakte een dergelijke indruk op mij dat ik in die prille leeftijd al besloot dat ik dokter wilde worden, zoals mijn vader. Terug in Nederland zette ik mijn voornemens door. Ging studeren op de Universiteit in Leiden en promoveer de in 1923 tot doctor op een proef schrift over de tuberculose. Als pro motor trad op de toen bekende prof. dr. D. A. de Jong. Al pratend over deze promotie vra gen we dr. Doorenbos naar de datum van dit heugelijke feit. Wanneer het oude proefschrtif is opgezocht, blijkt dan het verassende feit dat dr. Doo renbos, morgen 7 december 1963, ju bileert want voor 40 jaar geleden had zijn promotie plaats. Noch wij, noch de dokter waren hiervan op de hoogte. Hij is te be scheiden en bovenal te zeer bezig met de wetenschap en hobby dat een pro motiedatum in zijn geheugen blijft gegrift. Direct na de beëindiging van mijn medische opleiding zo gaat ds. Dooren bes verder, trok ik naar Indië, waar ik op Java intens bezig was met de be strijding van de pestepidemie. Dat was in 1924. Een jaar later reisde ik naar Egypte waar ik be noemd was tot directeur van de bac teriologische Dienst te Suez, onder deel van de Internationale Gezond heidsraad. Hier aan de boorden van de Nijl had ik een langdurige weten schappelijke werkkring. Ik arbeidde te Cairo, Alexandrië en was vooral werk zaam in het carantainekamp El Tor waar soms 20.000 pelgrims naar Mekka vertoefden op doorrpis. Dit kamp ligt onder aan de berg Sinai, waar de tien geboden werden gegeven. Deze passanten waren pelgrims uit alle streken, zoals Marokko, Tunis, Turkije en andere landen. Wij kampten daar in Egypte ook wel met moeilijkheden. Bij de bestrijding van besmettelijke ziekten komt de me dicus in contact met de bevolking en tornt dan dikwijls op tegen allerlei vormen van bijgeloof, die dit werk bemoeilijken. De eenvoudige bevolking begrijpt de handelingen van de arts niet en be schouwt alle medische ingrepen als hccus-pocus. Dit is de reden waarom de tropenarts ook de taal en de zeden en gebruiken dient te kennen tenein de het bijgeloof en de „zwarte kunst" te kunnen doorbreken. Als voorbeeld van die zwarte kunst neem ik de „duiveluitbanningen" bij zieken, die met veel tam-tam en het brengen van offers gepaard gaan, zo vertelde dr. Doorenbos. In 1940 vertrok ik weer naar Java, waar ik na een jaar werken de Jappen tegen het lijf liep. Ik bracht 2Va jaar door in krijgsgevangenkampen en deed daar werk voor de zieken. Na de be vrijding van Java voelde ik mij li chamelijk nog goed en begon een praktijk te Bandoeng. Zes maanden later was ik werkzaam in het Eyk- man Instituut te Djakarta, dat ik per soonlijk en eigenhandig op de extre misten veroverde samen met de bio loog Bakker. In 1947 zag ik de lage landen aan de Noordzee weer terug na een afwezig heid van 23 jaren. Wij repatrieerde» naar Den Haag, maar rusteloos als ik was ging ik nog datzelfde jaar met „De Volendam" naar Indië en terug als scheepsarts bij het troepenvervoer van onze Nederlandse militairen. In 1948 weer naar Egypte voor de bestrijding van de cholera. Twee jaar later in 1950 keerde ik weer op de oude basis terug en kwam in de bac teriologie van het academisch zieken huis te Leiden terecht. De reislust en de ondernemingskracht, maar boven al de sterke wil om in de minder ont wikkelde gebieden mijn kennis uit te dragen waren de oorzaak dat ik in Willemstad op Curacao aan 's Lands Laboratorium werd aangesteld, met daartussendoor nog enkele reizen als scheepsarts langs de Westkust van Amerika. Thans ben ik dan de bacte rioloog van het Julianaziekenhuis te Veenendaal. Bij het aanhoren van zijn levens verhaal duizelt het ons van de meest emotievolle gebeurtenissen in dit zeer boeiende en afwisselende leven van dokter Doorenbos. Zijn hobby Dokter Doorenbos is niet altijd be zig in het laboratorium of met de medische wetenschap, hij heeft daarbij nog tijd voor een zeer originele hobby, het onderzoek paar het primitief ge loof van de oervolken. Deze hobby is enig in Nederland. Dokter Doorenbos vertelt zelf: Door het contact met de bevolking in onderontwikkelde gebie den kwam je ook in aanraking met hun primitief geloof en zwarte kunst. Hiervan maakte ik een bijstudie. Ik vervaardigde een aantal figuren van koperdraad, die ons westerlingen niets zeggen, maar die b.v. door de negers onmiddellijk worden aangevoeld. Zij begrijpen de symboliek, omdat de draadfiguren sterk gelijken op gesty- leerde oeroude beelden. Voorts verzamel ik kiezelstenen. Met enkele simpele lijntjes krijgen deze witte kiezelstenen een ge zicht. De vorm is er echter in som mige gevallen al. Nu vraag ik mij af of de verwering de oorzaak was van het uithollen van de steen maar waar om dan precies de oogholten, plaats voor neus en mond, die zo aanwijs baar zijn. Dokter Doorenbos vond ste nen waar hij een prachtige gelijkenis optekende van o.a. Max Tailleur en een zelfportret van Rembrandt. De primitieve volkeren zien in ste nen allenei vormen, ook goden en af goden. Zij bewerkten ook stenen bij len. Met een gezichtsvorm weet de primitieve mens zijn gedachten over te brengen, zo besluit Dr. Doorenbos zijn levensverhaal. Dokter Doorenbos, uitnemend bacte rioloog, die ondanks zijn leeftijd, de microscoop uitstekend weet te han teren en daarbij een vorser in oud heidkundige onderwerpen, weet zijn bezoeker mee te voeren naar vreemde volken, zeden en gebruiken en zijn levendige verteltrant boeit in hoge mate. Wij schetsten U nog maar in het kort het zeer afwisselende, boeiende leven van een geleerde, maar ook van de mens, die achter deze gebeurtenis sen staat. Altijd, vol geestdrift was dokter Doorenbos werkzaam voor de lijdende mensheid en doet zulks tot op de dag van vandaag in onze eigen omgeving. VEENENDAAL Geboren: Gerrit Christiaan André z. v. Chr. van de Pol en R. E. Diepeveen; Frans z. v. F. Tanis en R. Post; Cornelis Geurt z. v. C. van Kooten en W. van Burken; Sophia Nelly d. v. G. Beijer en N. Gijsbertsen; Wilhelmina Maria d. v. H. de Rooi en W. van Mourik; Wilhelmina d. v. J. Rebergen en G. M. M. van Silf- hout; Louise d. v. A. van Kranenburg en en J. Schoeman; Frederika Antonetta d. v. E. van Leeuwen en J. van Kooten; Dirk Martin z. v. J. van Beek en H. van Haren; Gerrit z. v. G. van Engelenburg en W. G. van Manen (geb. te Nijmegen); Geurdina d. v. A. Roelofsen en E. A. Schoeman (geb. te Ede Gld). Ondertrouwd: J. Rensen met G. van Engelenburg; E. Scheper met S. de Jong. Gehuwd: W. J. Lodder met S. D. van Barneveld; D. A. Bovenschen met A. E. Ditewig. Overleden: Anna Jannetje van Loo, 72 jaar, wed. van A. P. Bogerd (overl. te Rhenen); Dirk van Ommeren, 57 jaar, echtg. van C. Cersteeg (overl. te Rhenen); Pieter Lijster, 77 jaar, echt. van B. We vers (overl. te Driebergen-Rijsenburg). RHENEN Geboren: Elisabeth Catharina Maria d. v. F. H. Rademaker en D. J. M. Voshaar; Alex z. v. H. Sel en A. J. Nellestijn; Adriana Pieternella d. v. H. van Doorn en M. I. Roseboom; Roelofke d. v. A. Bos en R. van Verseveld; Lianne Elisabeth d. v. J. Klaassen en A. M. Boudens; Jacoba Maria d. v. G. van den Heuvel en H. Griffioen; Jacoba Johanna d. v. L. van Viegen en C. G. Schoeman; Everdina Wil- lemina d. v. C. van Eek en C. Opperman; Alberta d. v. G. van Egdom en G. van Laar; Susanne d. v. H. Honders en A. Blankesteijn, Amerongen; Ada Carolina d. v. J. W. Hendriksen en A. van Raven horst. Elders geboren: te Wageningen: Aller- dina Ellen d. v. L. W. J. Wagenvoort en T. M. Etam; Hendrik Jan z. v. H. Mol en W. E. H. van Appeldoorn. Ondertrouwd: H. Silfhout en A. Gerrits; A. Klaassen en W. G. D. van Willigen; J. van Gesink en A. Aartse. Gehuwd: M. G. Koops en C. P. van Veldhuizen; A. H. van Mierlo en J. A. Verwoert. Overleden: Anna Jannetje van Loo, 72 jaar geh. gew. met A. P. Bogerd, Veenen daal; Dirk van Ommeren, 57 jaar echtg. van C. Versteeg, Veenendaal. Elders overleden: te Wageningen: Ulke Adrianus Scheffers, 70 jaar ong. AMERONGEN Geboren: Arie z. v. J. van Mourik en G. Mater; Tiny Jacoba d. v. J. van den Broek en G. van Ingen; Maartje Anja d. v. W. G. A. de Ridder en A. S. van Arkel; Eric Jorgen z. v. E. F. van Aagten en S. van Rheenen; Hendrik Cornelis z. v. A. J. van Lienden en M. Vonk. Ondertrouwd: A. Folkertsma en A. G. G. van Ingen. Getrouwd: J. D. van Ommeren en G. v. Viegen. Overleden: Catharine Johanna Frank- de Man, 82 jaar. RENSWOUDE Ondertrouwd: G. Hooijer en A. v. Gin- kel. EDERVEEN DE KLOMP Ondertrouwd: J. Schotsman en C. J. Heijkamp. Getrouwd: P. van Dooren en G. Haal- boom. RHENEN Vertrokken personen: H. Huijdink naar Maarssen; J. A. R. Jansen naar Arnhem; J. E. Peeters gez. naar Waalre. AMERONGEN Ingekomen personen: H. J. van Altena van Bussum; C. F. Tiel-Vorstman van Den Helder; J. F. Eikelenstam van Nieuwer Amstel; C. Bleijenberg van Doorn; J. de Lange van De Bilt. Vertrokken: B. J. Th. Lapré-Ikink naar Zeist; J. Brandt naar Renkum; D. J. Kruitbosch naar Enschede; E. C. van Hal- Veldhuizen naar Veenendaal. VEENENDAAL Gevonden voorwerpen in de week van 27 november 1963 tot en met 4 december 1963. zwarte lederen linker herenhandschoen; dubbel snoer rose kralen met rende slui ting; paar grijze wollen wanten; rode au toped; 2warte rechter herenhandschoen; linker damesglacé; paar zwarte stoffen dames handschoenen; paar grijze lederen VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds. J. van Wier van Putten, 5 uur ds. J. van Drenth van Ede. Julianakerk 9.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. A. Wisgerhof. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. D. v. d. Berg, 5 uur ds. L. Brasser van Voort huizen. Sionskerk 9.30 uur ds. A. Wisgerhof, 5 uur ds. P. de Jong. Veeneind 3.uur ds. A. Stekelenburg van Eist, donderdag 12 dec. nam. 7.30 uur ds. Vosman van Rijssen. Dijkstraat 2.45 uur ds. C. van Viegen van Overberg. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Cou- vee van Bennekom, 5 uur ds. Over- duin. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Over- duin, 5 uur ds. Ccuvee van Benne- ko{n. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds. Bos, 5.30 uur ds. Van 't Hof van Tiel. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. De Pree. R.K. Kerken Willibrordkerk 8 en 10.15 uur Mis, 7 uur Lof. Salvatorkerk 8 en 10.15 uur Mis, 5 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Heiligingssa menkomst, 12 uur Zondagsschool, 6.45 uur Openluchtsamenkomst, 7.30 Ver lossingssamenkomst. O.C.B.-gebouw woensdag 11 dec. 8 uur Opwekkingssamenkomst, dhr. J. E. v. d. Brink uit Gorinchem. RHENEN Herv. Kerk 10 uur ds. Westra 5 uur ds. Kooreman. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. Steenbeek van Zeist, 3 uur ds. Cats- burg van Opheusden. Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 uur ds. Volten, 5 uur ds. De Vries. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. R.K. Gedachteniskerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. Ste kelenburg. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr. Meyer uit Veenendaal, 6.30 uur ds. Breugem. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur Prof. H. Jonker uit Utrecht, 6.30 uur ds. D. v. d. Berg uit Veenendaal. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Van Ros- sum van Voorburg. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Cud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Slingen- berg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Lamens uit Bennekom, 6.30 uur ds. Zijlstra. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. P. W. v. d. Veen. Vrijz. Herv. 7.15 uur in „De Schans" ds. Monné uit Zeist. Vrije Evang Gem. maandag 9 dec. 8 uur ds. D. W. Veldkamp uit Hilversum. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. Reydon, Kerkewijk 40. Tel. 2134. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 55, Tel. 2123. RHENEN: Dr. Wijchers, Achterbergsestr. weg. Tel. 328. Apotheek Deys, Fred v. d. Paltshof 25 Tel. 481. Op zondag geen dienst. Recep ten kunnen worden aangeboden in de dienstdoende apotheek te Wageningen. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossen- dorp, van Ommeren: dr. v. d. Burg, Leersum. Tel. 03434-1388. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Iley, De Klomp. Tel. 08387-200. SCHERPENZEEL: Dr. W. van Vulpen, Dorpsstraat. Tel. 03479-220. herenglacé's; blauwe want met koperen haak; bruine portemonnee met inh.; 2 kleine sleuteltjes aan kettinkje met spar- taplaatje no. 3342; plastic damesportemon nee met inhoud; sleutelring met mesje en 4 sleutels; bruine portemonnee met inh. w.o. een loonafrekening op naam; daf autosluetel no. S. Z. 36; grote pop; paar bruine damesglacé's; blauwe weekendtas; beige met zwart konijn; 3 muntbiljetten; gebreide rood-wit-blauwe sjaal; groen kinderwantje; gekleurde kinderwant; bruine herenportemonnee met inh. w.o. Belgisch geld en postzegels; bruine akte tas met broodtrommel; wit-blauwe gei tenharen linkerhandschoen; paar gebreide kinderwanten, wit met blauwe strepen; grote diplomatentas met papieren. In dezelfde periode zijn de navolgende voorwerpen als verloren aangegeven: bruin lederen damesportemonnee met inh. w.o. buskaart van De Haas; damespols horloge met zwart bandje; bruine linker nylon dameshandschoen; ring met 3 sleu tels; blauw-wit kinderwantje; kinderbril met rose montuur en 2 verschillende gla zen; rechter bruine heren glacé; bankbil jet; linker stoffen dameshandschoen; rond verchroomd herenhorloge met zwart le deren bandje; grote dames huishoudpor temonnee met inh.; marokkaans lederen portefeuille; kerkboekje met donker bruin lederen omslag; vierkante rood lederen damesportemonnee met inh.; bruine lin ker damesglacé; paar groene kinderwant jes; ovale zilveren broche; bruine heren portemonnee met inh. w.o. enige Italiaan se munten; waterpomptang. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes, achter de naam van het schip ver meld. Verenigde Staten van Amerika ss „Rotterdam" 9-12) ss „Westerdam" (11-12) Argentinië ss „Lancero" 8-12) ms „Aludra" 9-12) Australië ms „Torstein" (11-12) Brazilië ms „Aludra" 9-12) ms „Cap San Nicolas"(10-12) ms „Gaasterland" (11-12) Brits-Oost-Afrika ms „Europa" V.(12-12) Canada ss „Rotterdam" 9-12) ss „Westerdam" (11-12) Chili ts „Havelstein" 8-12) Indonesië ms „Adrastus" 9-12) Ned. Antillen ms „Pr. der Nederlanden" (10-12) Suriname ms „Elene-S" (11-12). Z-Afrika (Rep.), Z-W-Afrika ms „Athlone Castle" 8-12) ms „Sloterkerk" (11-12) Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren.

De Vallei | 1963 | | pagina 2