ptArSwH P U ROL Veenendaal gaat zondag in Zeist tegen Saestum spelen mrnimmm Erepoort voor bruidspaar Burgerlijke stand KERKDIENSTEN [JUuidgenezing Uou'BLJ^ PIET VAN EGMOND GAF ORGELCONCERT SPORTPROGRAMMA: ZATERDAG GEEN VOETBAL GVVV - DESTO Tractor reed met één lamp MARKTBERICHTEN HMn ADVENT ONS NIEUWE FEUILLETON Officiële bekendmaking Blijde Kerstboodschap Ingekomen en vertrokken ZONDAG 23 DECEMBER Ie KERSTDAG 2e KERSTDAG ZONDAGDIENST Gevonden en verloren Een tij dj ie gelee je hebbe we kennis mag neeme van een stuk van de geg- rneente, waarbij et verbooje is om var- kes te hauwe. In bijna heel de gemeen te. Zooiets dat slaat niet zoo arg an as ie gewoon bint om je mager speklap- pies en je karremenaadjies van de sla ger te betrekke. Ik geloof dan oo dat de meeste minse heelegaar niet bij die bepaling stil gestaan hebbe. Dat zal hullie mooi een zurg weeze. Zolang dur bij de slagers nog van alles te krijge is en deeze bovendien mekander een bietjie bekonkereere dan hoeft de mas sa nog lang gien veegeteerier te wurde. Dan loopt et nog wel los. Anderst is et veur de minse die deur de jare heen dur dagelikse pursie krachtvoer hebbe zien greuie. En ik ken dat anveule want ik heb de ted nog heel bewust meeggemaakt dat wij alted een paar kanjers in et hok hadde legge. Soms es twee, dan weer es drie en ok wel es vier of vijf. Naar gelang de in- koopsprijze van de bigge en de ver- koopsprijze van de knape die an de kesumpsie toe ware. Daar mos ie in de eerste plaats een biedj ie kees van ge- geete hebbe, omdet veurdeelig uit te mikke en ten twidde mos et je een tik- kie meezitte. Ik von et immer een mooie spurt. Ach, en om nou te zegge et was een hinderlike en een vieze liefhebberij. Eerlik gezeid, nee. As ie de hokkie goed schoonhieuw dan had je dur noe- mensweerd gien last van. En je bure ok niet. Mar et was toen een andere ted. Want je bure hadde ok wel een keu of twee, drie. En die deeje et zelfde as jij dee. Een paar in 't hok, eentjie veur eige gebruik. Daar kwam ie de heele winter en een groot stuk van de zoo- mer mee deur. En dan nog een paar om te perbeere dur an te winne. Een mooie Engelse meneer - veur de stadslui: dat is een niet te vet eksemplaar mit een hoop beekonspek waar de Engelse zoo gek op zijn; ik zee, zoo'n meneer wou wel es mooi geld op brenge. Ik wil dus mar zegge, dat ik dur een bietjie ingewijd teugenover staai. Mar nou et Veen van vandaag. Daar mot je ok begrip veur hebbe. En dat had Bram nou juust niet. Bram von et weer veul te bemoeiallerig van de gemeente. Hoope minse wurde dur deur gedupeerd, von Bram, of ware dur al deur getroffe, want et is niet van vandaag of gistere dat je in de be bouwde kom gien keuës mag hauwe. En iedere keer komt dur mar weer een stukkie bij. Tot op et lest alleenig nog mar in de Millebuurt, de Hondzenelle- boog en nog een paar van die min of meer boerebuurtjies een varke op mag greuie. En vrogger kos et toch ok? vroeg Bram z'n eige af. Teugenswoordig ken en mag dur niks meer. Bram, ik mot et je nog een keer zeg ge. De tij je bin veranderd en et Veen ok. We motte mee en we motte ok mee durve greuie. Ik ken me leevendig in- denke dat volges de overheid bevurbeld in et Franse gat gien keu meer thuis hoort. Volges Bram zouwe de minse daar zelf wel zoo verstandig zijn, mar ik veur mijn geloof, dat et verstand van de overheid et enkele onverstand van de minse, dat nog es veur mocht kom- me, veur mot zijn. As ik lees, dat er op een plek in eene keer vijfentachtig rotte (of hoeveul waren et er ok al weer?), affijn een heele hoop van die ondiere veur den draad kwamme dan vin ik een verbod as dit gien ooverboodige luxe. En ik ken dur ok gien gekoeieneer van de mins heid in ontdekke. Dus, ging Bram verders, dat zou be- teekene, dat de minse die an zukke nieuwigheedes niet kenne wenne hier mar weg motte trekke. Dur zei niks anderst op zitte, kon ik alleenig mar antwoorde. Hoe vervee- lend et ok is. Dur zijn altijd minse die meene dat ze de oudste rechte hebbe omdat ze hier van auwer op auwer ge woond hebbe. Mar die rechte hou je niet. As een plaats z'n eige bepaalde kant uit ontwikkelt dan mot je mee. Óf ie dat nou leuk vind of niet. Wout Blauwkous Grote belangstelling genoot Piet van Egmond bij het orgelconcert van zater dagavond j.l. Hij opende de avond met een mooie bewerking over het koraal „Op U, mijn Heiland blijf ik hopen." Dit werd gevolgd door de „Trumpet Tune" van Purcel. Hierin was het wel te merken dat van Egmond veel in En geland verblijft, en de Engelse stijl bij zonder goed weet weer te geven. Een voortreffelijk gespeeld stuk muziek. Ook de beide koraalbewerkingen van Bach die hierna werden gespeeld, la gen goed in het gehoor. Hadden we de vertolking van „Pière et Berceuse" graag wat Franser ge had, de „Toccata" van Widor was weer voortreffelijk. Dit stuk dat een grote techniek vereist werd op fantastische wijze gespeeld. Het laatste programmapunt was een improvisatie over verschillende kerst liederen. Piet van Egmond opende deze met een goede imitatie van een caril lon. Vervolgens waren verschillende ad vents en kerstliederen te beluisteren. Een improvisatie die echt niet was ge baseerd op theoretische muziekbegrip pen, maar zuiver was bedoeld voor de gewone kerkmens. Een improvisatie waar waarschijnlijk het grootste ge deelte van het publiek wat aan had. Tot slot werd staande gezongen „Heer lijk klonk het lied der Eng'len". De organisatoren van deze avonden willen reeds nu wijzen op een bijzon dere muziekavond in de eerste weken van februari 1963. Het grote koor „Vox- Jubilans" uit Waddinxveen geeft dan samen met Feike Asma een concert in de Christelijk Gereformeerde Kerk. Veenendaal De competitieleider heeft voor het weekend voor Kerst geen wedstrijden vast gesteld voor het zaterdagvoetbal. Ook zondag zyn er in de afdeling Utrecht geen wedstrijden. In Veenendaal worden wel twee reserve wedstrijden gespeeld. Veenendaal is de enige club die in het veld komt. De geel-blauwen zullen op het nieuwe Sportpark van Saestum in De Kroost te Zeist aantreden. Een moeilijke taak voor Veenendaal want als men de thuiswedstrijd tegen deze roodhemden uit Zeist nog voor de geest haalt dan denkt men direct terug aan de 0-3 achterstand na vijf minuten. Maar ja, dat is al weer lang geleden dus kan Veenendaal zondag met nieu we moed Saestum tegemoet treden. Met wat meer vasthoudendheid is er misschien een kostbaar puntje uit te slepen. De liefhebbers van voetbal kunnen ook in Veenendaal nog terecht, zij het A.S. ZATERDAG AANVANG 2.30 UUR Terrein Buurtlaan bij wedstrijden van de reserve-elftal len. DOVO II speelt zaterdagmiddag thuis tegen Desto II uit Utrecht. Vee nendaal II speelt zondagmiddag tegen B.V.C. II uit Bilthoven. Doordat een landbouwtractor met slechts één brandende koplamp reed, is woensdagmorgen vroeg op het Be nedeneind een verkeersongeval ge beurd, waarby een bestelauto van voor tot achter werd opengereten en de be stuurder verwondingen opliep. De bestuurder van de bestelauto, B. uit Ederveen, verkeerde in de veron derstelling dat hem een bromfiets of motor tegemoet kwam. Pas op het laat ste moment zag hij dat het een trac tor was waarvan slechts de rechter koplamp brandde. Een botsing was toen onvermijdelijk. De linkerzijde van de bestelauto werd helemaal openge reten. De bestuurder, E. V. uit Veenen daal, is per ambulance naar het zie kenhuis overgebracht. Prijs Dit bedeltje is ontwor pen door een edelsmid. Niet alleen door het te kopen, maar ook door het te dragen helpt U mee de stichting van een dorp voor blijvend lichamelijk gehandicap ten te realiseren. 1,75 welk bedrag geheel ten goede komt van „Het Dorp' «Os Goud - Zilver - Uurwerken VEENENDAAL Eiermarkt: Aanvoer 121.000 eieren. Prij zen van 13,25 tot 14,50 per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt. Aanvoer: 50 biggen. Prij zen van 38,— tot 50,— per stuk. Han del traag. SCHERPENZEEL Op de woensdag gehouden markt wer den 1.085.000 eieren aangevoerd. De prijs varieerde van 14,tot 15,de 100 stuks. De handel was vlug. De aanvoer van biggen bedroeg 210 stuks en de prijzen varieerden van 44, tot 55,per stuk. De handel was matig. De bekende Veenendaalse kleuterleidster mej. Mies van Enk had donderdagmid dag by haar huwelyk met de heer Chris Rota niet over gebrek aan belangstelling te klagen. By het verlaten van de Petrakerk, waar het huwelyk was ingezegend door haar vader, ds. D. van Enk, stonden haar kleuters klaar met een fraaie erepoort, waar het bruidspaar in gebukte houding onder door moest. Weer is 't Advent, de dagen snellen de grote Koning tegemoet. Hij komt zijn Rijk op aarde stichten. Nu wordt het leven vol en goed. Uw Koninkrijko, Heer, wij wachten en heffen luist'rend reeds het hoofd. Ons hart klopt vlugger bij het denken aan wat Uw woord ons heeft beloofd. De Kerstnacht brengt ons in gedachte, de dag die komt en die 't heelal en gans Uw schepping zal vernieuwen. Die 't grote Licht ons brengen zal. Nog is 't Advent, wij wachten stille de dag waarop Gij komen zult. Dan wordt het ,,Vrede-op aard" der Eng'len, in alle heerlijkheid vervuld. A. H. De thuiskomst van vaandrig Kees van Bergen uit Nieuw-Guinea is helemaal niet spectaculair, maar er zijn bloemen, familieleden en een blij ouderpaar. Doch Kees merkt na enige dagen, dat hij in zijn woon plaats Apeldoorn niet kan acclima tiseren. Hij maakt kennis met de journaliste Josien Klein Leugemors en die is de indirekte oorzaak, dat hij weer uit Nederland vertrekt. Wat is het geval? In een krant leest hij een berichtje: Er is een eiland, behorende tot de Salomons- groep en Saint George geheten, waarvan de 5000 bewoners op on verklaarbare wijze spoorloos zijn verdwenen. Wat is daarvan de oorzaak? Kees wil het onderzoeken en hij gaat er heen. HET VERLATEN EILAND is echter een geheimzinnig eiland, want het is helemaal niet verla ten, Blanke mannen zijn er aan het werk. Wie zijn het? Wat doen ze daar? En hoe komt het, dat de 5000 oorspronkelijke bewoners van Saint George verdwenen zijn? Het antwoord wordt gegeven in ons nieuwe feuilleton: IIET VERLATEN EILAND waarin op boeiende wijze de span nende avonturen beschreven wor den, die Kees van Bergen en en kele andere mensen op Saint Geor ge beleven. U zult ieder vervolg met spanning lezen en met ver langen uitzien naar het volgende nummer van uw krant. Wij wen sen u er veel genoegen mee! DE REDAKTIE. Politieverordening Veenendaal 1962" Deze verordening treedt in werking met ingang van 1 januari 1963. Veenendaal, 18 december 1962. Burgemeester en wethouders voor noemd: J. Hazenberg, burgemeester D. Blankespoor, secretaris. Gemeente Veenendaal Burgemeester en wethouders van Veenen daal maken bekend dat in verband met de Eerste Kerstdag en de Nieuwjaarsdag: le da warenmarkt van dinsdag 25 decem ber 1962 en dinsdag 1 januari 1963 NIET zullen worden gehouden; 2e de eiermarkt van bovengenoemde da gen zullen worden gehouden op maan dag 24 december 1962 en maandag 31 december 1962, beide dagen van 11.00- 12.00 uur; 3e de biggenmarkten van meergenoemde dagen zullen worden gehouden op maandag 24 december 1962 en maandag 31 december 1962, beide dagen van 11.00-12.00 uur. Veenendaal, 18 december 1962. Burgemeester en wethouders voor noemd: J. Hazenberg, burgemeester D. Blankespoor, secretaris. Gemeente Veenendaal Burgemeester en wethouders van Veenen daal maken bekend dat alle gemeentelij ke bureaus voor het publiek gesloten zul len zijn op maandag 24 december 1962 en maandag 31 december 1962. Het bureau van de burgerlijke stand zal op bovengenoemde dagen geopend zijn van 11.00-12.00 uur, echter uitsluitend voor het doen van aangiften van geboorten en overlijden. Veenendaal, 18 december 1962. Burgemeester en wethouders voor noemd: J. Hazenberg, burgemeester D. Blankespoor, secretaris. GEMEENTEWERKEN VEENENDAAL Wijziging vuilnisafhaaldienst In verband met de a.s. feestdagen zal de vuilnisafhaaldienst in de eerstkomende 2 weken alsvolgt zijn gewijzigd. Op 24, 25 en 26 december wordt geen huisvuil af gehaald. Het huisvuil in die wijk waar dit gewoonlijk wordt afgehaald op woens dagmiddag op 27 december des voormid dags. Voorts wordt op 31 december en 1 ja nuari geen huisvuil afgehaald. De overige diensten blijven ongewijzigd. INENTING HONDSDOLHEID Voor de goede orde vestig ik nogmaals de aandacht van belanghebbenden op de mogelijkheid honden en katten te la ten inenten tegen hondsdolheid. Voor zover zvvU?s nog niet is geschied, moeten de antwoordkaarten met spoed worden ingezonden. De Burgemeester van Veenendaal, J. Hazenberg. STICHTING GELDERS STUDIEFONDS Evenals vorige jaren zal ook in 1963 de Stichting Gelders studiefonds finan ciële bijdragen verlenen in de kosten, verbonden aan de studie aan een in richting van onderwijs, of aan een in stelling van kunsten en wetenschap pen, dan wel aan het volgen van een cursus ter verkrijging van maatschap pelijke bekwaamheden, door begaafde leerlingen die zelf of wier onderhoud- plichtigen niet over de daarvoor beno digde geldmiddelen beschikken. De formulieren voor het aanvragen van een bijdrage voor het studiejaar 1963-64 zijn in de maand januari a.s., dus uiter lijk tot 1 februari 1963, kosteloos ter ge meente-secretarie verkrijgbaar. Men is verplicht tegelijkertijd een rijks studietoelage aan te vragen, indien daar toe de mogelijkheid wordt opengesteld. Publicaties daarover verschijnen begin januari in de landelijke pers. Geen bijdragen worden verleend in de kosten, verbonden aan het volgen van kleuteronderwijs, gewoon, voortgezet ge woon, uitgebreid of buitengewoon lager onderwijs, terwijl leerlingen van gym nasia, hogere burgerscholen en lycea in het algemeen niet eerder voor een toe lage uit het Gelders studiefonds in aan merking komen, dan nadat zij de eerste klasse van een dergelijke school met goed gevolg hebben doorlopen. Om teleurstelling te voorkomen ver dient het aanbeveling een aanvraag tydig in te dienen, ook als de uitslag van een eventueel examen nog niet bekend is of wanneer men zijn keuze ten aanzien van de studierichting nog niet definitief heeft bepaald. Gemeente Veenendaal AFKONDIGING STRAFVERORDENING Burgemeester en wethouders van Veenen daal maken bekend dat gedurende drie maanden ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld de op heden af gekondigde nieuwe Algemene Politiever ordening voor deze gemeente: „Algemene IS ER OOK DAAR EEN (vervolg van pag. 1) Moeder Viegen is echter nog niet uit gepraat. „Moet u eens luisteren", zegt ze met haar zachte stem. „Ik kan mijn werk niet doen, maar dan kijk ik altijd naar anderen. Ik heb een vrouw gekend die was zo stijf dat ze niets meer kon. Helemaal niets. Als ik het zo bekijk, dan valt het voor mij altijd nog mee. Aan de andere kant: je zit altijd tegen de muren (mevr. Viegen komt 's winters geen stap buiten!) en ik wil er graag eens uit. Geld om een auto te huren hebben we niet, maar jahet zij zo." Het kerstfeest vieren ze alleen met hun tweetjes. Ze luisteren naar de radio en lezen uit de Bijbel. Zó vieren zij het! Het echtpaar DROST aan de Berkenlaan in Rhenen zyn de tegen slagen in het leven ook niet bespaard geble ven. Twee van de vyf kinderen verloren zij, onder wie een dochter tje van tien jaar, en moeder Drost heeft al byna veertig jaar een kwaal waartegen zelfs de professoren nog geen medicyn hebben kunnen vinden. In hun duplex-wo- ning leven ze nu saam pjes hun oude dag. Vader Drost (67), een godsdienstig man, is vanaf zijn twaalfde jaar sigarenmaker ge weest. Twee jaar geleden is hij met pen sioen gegaan, ook al omdat moeder Drost (68) zo vaak ziek 'was. Na hun trouwdag in 1919 zijn ze zestien keer verhuisd. Nu de kinderen getrouwd zijn, moeten ze zien rond te komen met de AOW en een aanvullend pensioentje. „Iedere keer als we geld gebeurd hebben, gaan we- het VEENENDAAL Geboren: Elizabeth d. v. W. Veenhof en G. van Engelenburg; Gerhard Bernard z. v, H. W. Bergmeijer en E. M. A. Spies; Nicolaas Aatse z. v. W. Kloot en H. Meer- veld; Pieternella Kundera d. v. F. Mal- lan en B. Bakker; Evert z. v. T. van de Kamp en G. Schut; Anke d. v. J. van Of feren en J. van de Hee; Jan Johannes Antonius z. v. J. Overeem en B. van Soest. Ondertrouwd C. Kiela en H. van Har- develd; W. B. Kroesbergen en H. W. Vis- scher; K. Klein en J. Niessen. Gehuwd: R. de Ruiter en I. Wanders; M. A. Klaassen en G. Rijken; H. Willem- sen en D. G. Janssen; C. L. Treels en W. A. H. Budding; B. Broers en H. J. van de Weerdhof; A. C. H. van Merl^estijn en G. Hardeman; A. A. M. Spaan en G. van de Scheur; H. M. Muller en C. van Nieuw- amerongen; G. Valkenburg en E. H. Ach terberg; H. Riepma en T. Slotboom; G. Boers en G. van Veldhuizen; A. Kulik en J. W. Sterkenburg; G. van den Brink en M. van Eden; J. van den Houten en J. C. A. van Hunnik. Overleden: Gerrit van Hardeveld, 55 jr, echtg. van: H. C. Davelaar (overl. te Ede). RHENEN Geboren: Willempje d. v. J. v. Viegen en L. Meerveld; Willem z. v. J. van Walsum en J. de Rooder; Jan Hendrik z. v. E. v. d. Bovenkamp en M. S. van Dijk; Johan nes Leonardus z. v. J. L. Niessen en C. van der Garde; Annetje Gerritje d. v. G. van den Berg en H. Mol; Heintje d.v. G. J. Gerrits en I. van Manen. Ondertrouwd: J. Septer en J. Slotboom; J. van Wakeren en Ch. Bochane; C. Die- peveen en R. van den Berg. Gehuwd: J. J. van der Stroom en G. C. Lodder; M. J. van Dorland en M. van Laar. Overleden: Jan van Heerikhuizen, 80 jr. geh. gew. met J. J. J. van Deelen, Eder veen; Steven van den Oosterkamp 89 jr., geh. gew. met: J. Looijen; Everdina Geer- truida Snoek, 41 jr., ongeh. EDERVEEN DE KLOMP Geboren: Cornelis z. v. W. van Deelen en G. van Wolfswinkel. Ondertrouwd: G. van Roekei en O. van den Brink. Getrouwd: M. van Beek en M. G. van Walsem, Veenendaal; G. Hardeman en H. M. Vermeulen. AMERONGEN Geboren: Jan z. v. Th. Meerwijk en W. van den Berg; Wipke, d. v. J. v. Verse- veld en A. van der Land; Jannetje Hen- drika Berdina d. v. G. H. Dicou en A. C. Veenhof; Luutje Johanna d. v. F. Har de man en A. van der Poel. Getrouwd: G. van Ginkel en R. van Ginkel. Overleden: Johanna de Groot, wed van G. R. Langelaar, 73 jr. RENSWOUDE Overleden: Hendrina van Ravenhorst, 91 jaar; Cornelia Gijsberta van Essen, 84 jr. SCHERPENZEEL Geboren: Eric Gerrit z. v. H. A. Renes en G. de Kruif; Charles Lodewijk z. v. J. H. T. Hendriks en S. Krietsenaseleni; Evert z. v. J. H. E. Sterk en M. van Voort huizen. Ondertrouwd: E. Boshuis en J. v. Kam pen. Ondertrouwd: G. van de Weerd en A. G. Valkenburg. Overleden: D. A. van Santen e.v. J. Veer. RHENEN Ingekomen personen: C. G. Vredendaal wed. v. Corbeau van 's-Gravenhage; J. du Pré gez. van Veenendaal; A. A. Brakel gez. van De Bilt; A. Budding van Hil versum; H. Vlug gez. van Veenendaal; T. Toornstra gez. van Veenendaal; T. Tel van Putten; F. v. Goor gez. van Nieuwer Amstel. Vertrokken personen: R. van Dijk near Ede; R. van Beek gez. naar Veenendaal; G. C. Lodder g.m. van der Stroom naar Culemborg; W. van den Hatert gez. naar Amsterdam; G. W. Oosterink naar Zei- hem. AMERONGEN Vertrokken personen: G. A. Wijnands naar Tiel; C. J. Visser naar Aruba; G. de Gooijer naar Maurik; H. Geurtsen naar Leersum; M. M. M. Lelie naar Blaricum. verdelen", vertelt moeder Drost en om er blijkbaar een goed idee van te krij gen wat ze bedoelt, haalt ze uit de kast een heleboel doosjes en potjes. Het geld voor het licht doet ze in de juskom, voor het fonds in een eierdopje, voor de kerk in een bekertje en ook voor het onder houd van het graf van hun gestorven kinderen wordt regelmatig het nodige op zij gelegd. Spaarcenten voor een gehan dicapt kleindochtertje bewaren ze in een oud bijbeltje met een elastiekje er om heen. Vader Drost zegt: „Vroeger heb ben we het nooit breed gehad en daar zijn we nu mee gebaat. Iedere cent heb ben we nodig, maar we hebben geen schuld!" Tijdens het gesprek we moesten ze tot onze spijt in hun slaap storen kwam ook de viering van het Kerstfeest ter sprake. Het is reeds opgemerkt: va der en moeder Drost zijn religieuze men sen. Het kerstfeest heeft voor hen een diepere achtergrond. Over de kwaal van moeder Drost zegt haar man: „Er gebeurt niets bij toeval. Als moeder het zo ge weldig benauwd heeft, dan gaat er een gebed van me uit en verder laten we het aan Hem over. De belangrijkste vraag is niet of we blij zijn. Neehoe leven we met de Heere..dóér ligt het hele ge loofsleven in". Als we op het punt staan te vertrekken, zegt moeder Drost nog, eigenlijk meer zo in de ruimte: „Wonderlijke mensen zijn wij hé, maar altijd nog opgeruimd hoor!" Dót is hun kerstfeest! VEENENDAAL Oudekerk 9.30 uur ds. D. van den Berg, 5 uur ds. B. Eysenga van Barneveld. Julianakerk 9.30 uur ds. W. Glashou wer van Driebergen, 5 uur ds. P. de Jong. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. P. de Jong. 5 uur ds. D. van den Berg. Sionskerk 9.30 uur dhr. J. M. Meijer, 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Veeneind 3 uur dhr. J. Gaasbeek. Dijkstraat 2.45 uur ds. D. van den Berg. Geref. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Van de Loo van Soest, 5 uur ds. Overduin. Geref. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Overduin, 5 uur ds. Van de Loo van Soest. Zaterdag 22 december 1962: Avond stilte 7.30 uur n.m. Petrakerk. Geref. Kerk Geb. OCB 9 en 3 uur ds. Van Deurensen van Barendrecht. Chr. Geref. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk 9.30 en 5 uur ds. Tanis van Barendrecht. Greef. Gem. Syn. Geb. Eltheto 9.30 en 5 uur Leesdienst. Geref. Gem. in Ned. Fluiterstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Canne- gieter van Driebergen. Leger des Heils 10 uur Heiligendienst, 12 uur Zondagsschool, 6.45 uur Open luchtsamenkomst, 7.30 uur Verlos singssamenkomst. R.K.-Kerk Salvatorkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. R.K.-Kerk Willibrordkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Bos, 5.30 uur ds. Goedhart. RHENEN Herv. Gem. 10 uur ds. Dijkstra, 5 uur ds. Kooreman. Ned. Herv. (ger.) Evang. 10 uur ds. Vel den van Renkum, 5 uur ds. Roelofsen van Zeist. Prot. Bond (Wapen v. Hardenbroek) 7 uur Kerstwijding dhr. Anema van Arnhem. Ger. Kerk 10 uur ds. Ozinga van Lun- teren, 5 uur ds. Endendijk van Arn hem. Ger. Gem. Syn. 10 en 5.30 uur dhr. Bregman van Benthuizen. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst. R.K.-Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis en 7 uur Lof. Jeugdkerk aan de Larikslaan 10 uur m.m.v. Teleforo-Stars en trompet. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Breugem. Oud Ger. Gem. leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Ste kelenburg. Ger. Gem. leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Nicolai van Vleuten, 10.30 uur Jeugdkapel Kerst dienst, 6.30 uur ds. De Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 7.30 uur ds. v. Loenen van Amersfoort. R.K.-Kerk 8 uur Vroegmis en 10.15 uur Hoogmis. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Klootwijk, 6.30 uur ds. Ooms. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. Ver. Vrijz. Herv. 2.45 uur Boszicht ds. Monné. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Slinger- berg. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Drenth van Ede, 3 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Viegen. Oud Ger. Gem. leesdienst. VEENENDAAL Oudekerk 9.30 uur ds. A. Wisgerhof, 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Julianakerk 9.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. A. Wisgerhof. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. A. Vroeg indeweij, 5 uur ds. D. van den Berg. Sionskerk 9.30 uur ds. D. van den Berg, 5 uur ds. P. de Jong. Veeneind 3 uur ds. A. Vroegindeweij. Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Stekelen burg van Eist. Geref. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Overduin. Geref. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Overduin, 5 uur ds. Van Enk. Geref. Kerk Geb. OCB 9 en 3 uur ds. Wielenga. Chr. Geref. Kerk Beatrixstraat 9.30 uur ds. Langbroek, 5 uur ds. Keuning. Chr. Geref. Kerk Hoofdstraat 9.30 uur uur ds. Keuning, 5 uur ds. Langbroek. Geref. Gem. Syn. Geb. Eltheto 9.30 uur Leesdienst, 2.30 uur ds. Bregman van Benthuizen. Ger. Gem. in Ned. Fluiterstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Boele van Utrecht. Leger des Heils 5 uur Straatzangdienst, 6 uur Kerstnachtwijding, 10 uur Kerstfeestviering Zondagsschool, 2 uur Kerstfeestviering Buitenkerke lijken, 5 uur Kerstjubel. R.K.-Kerk Salvatorkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Maandag 24 december 1962: 24.00 uur Nachtmis in de Salvatorkerk. R.K.-Kerk Willibrordkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk Sola Fide 9 uur ds. Bodaan van Amsterdam Jeugddienst, 10.30 uur ds. Bos, 5.30 uur ds. Goed hart. RHENEN Herv. Kerk 10 uur ds. Kooreman, 5 uur ds. Dijkstra. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. Ottevanger van De Bilt, 5 uur dhr. Jansen van Andelst. Prot. Bond 10.30 uur ds. Guchte van Wageningen (Koorzang). Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Vol ten. Ger. Gem. Syn. 10 en 5.30 uur lees dienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. R.K.-Kerk (in Kerstnacht Nachtmis om 12 uur), 9.30 uur Hoogmis, 4 uur Plechtig Lof. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. De Jagei', 7 uur Interkerkelijke kerstzagdienst. Ger. Kerk 10 uur ds. Zwaan, 7 uur (zie dienst bij herv. kerk). R.K.-Kerk 8 uur Vroegmis en 10.15 uur Hoogmis. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Klootwijk. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. v. d. Peut, 19.30 uur gez. kerstzangdienst. Ger. Kerk 10 uur ds. Slingenberg. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur dhr. Van Beek. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Viegen. Oud Ger. Gem. 10 uur leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10 ds. Stekelenburg, 6 uur ds. Breugem van Achterberg. VEENENDAAL Juianakerk 9.30 uur ds. P. de Jong. Vredeskerk 9.30 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Geref. Kerk Vaartbrug 9.30 uur Kerst zangdienst. Geref. Kerk Geb. OCB 2.30 uur Kerst feestviering. Chr. Geref. Kerk Beatrixstraat 9.30 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk Hoofdstraat 9.30 uur ds. Keuning. Ger. Gem. Syn. Geb. Eltheto 9.30 uur Leesdienst. Ger. Gem. in Ned. Fluiterstraat 9.30 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond geen dienst. Leger des Heils 11 uur Zangdienst in het Julianaziekenhuis, 3 uur Zang- dienst in het Rusthuis te Rhenen, 7.30 uur Opvoering Kerstspel. R.K.-Kerk Salvatorkerk 8 en 10.15 uur H. Mis. R.K.-Kerk Willibrordkerk 8 en 10.15 uur H. Mis. Ned. Herv. Kerk Sola Fide geen dienst. RHENEN Herv. Kerk 3 uur zondagschooldienst. Ned. Herv. (Ger.) Evang. geen dienst. Ger. Gem. Syn. 5.30 uur ds. v. d. Bijl van Genemuiden. Ger. Gem. Plantsoen 10 uur dhr. M. v. Beek van Ederveen. R.K.-Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. ACHTERBERG Oud Ger. Gem. 7 uur ds. v. d. Poel. ELST Ger. Gem. 10 uur ds. Dorrestein van Opheusden. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 15 uur kerst feest zondagschool. Ger. Kerk 10 uur kerstzangdienst ds. Zwaan. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Schipper. Ger. Kerk 10 uur kerstzangdienst. Ver. Vrijz. Herv. 10 uur ds. Monné. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Klootwijk van Scherpenzeel. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Peut van Renswoude. Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 6 uur kerstfeest zon dagschool. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: ZONDAG: Dr. C. P. En gel, tel. 2529. EERSTE KERSTDAG: Dr. Pilon, tel. 2481 en TWEEDE KERST DAG: Dr. G. Annot, tel. 3198. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. RHENEN: ZONDAG en BEIDE KERST DAGEN: dr. Almekinders, tel. 432, He renstraat 59. Apotheek Deys zondags geopend van 11.30 - 12 uur. Buiten deze uren uitslui tend spoedrecepten. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: ZONDAG: dr Rademaker te Ederveen, tel. 08387-201. BEIDE KERSTDAGEN: dr. Hey, De Klomp, tel. 08387-200. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Rijnten en v. d. Burg: ZONDAG: dr. Engelhard te Doorn, tel. 03430-2447. BEIDE KERSTDAGEN: dr. Endert in Doorn, tel. 03430-2397. Praktijken Kars, Bakker en v. Omme ren: ZONDAG: dr. Bakker in Leersum, tel. 03434-495. BEIDE KERSTDAGEN: dr. Van Ommeren te Eist, tel. 08377-217. SCHERPENZEEL: ZONDAG: waarnemer dr. Renken, tel. 03497-250. BEIDE KERSTDAGEN: dr. van Vulpen, tel. 03497-220. I *jHwid*uJvorhold - Huidgezondheid MjMKtjés verdrogen door Purolpoeder VEENENDAAL Gevonden voorwerpen in de week van 12 tot en met 19 december 1962: licht blauw baby wantje; plastic regen kapje in groen etui; portemonnaie met inh.; armband; bruin-beige gevlamde pa raplu, achtergebleven in de hal van het Juliana Ziekenhuis te Rhenen; mohair sjaal; paar rode lederen handschoenen; dubbele zwarte rijwieltas; paar licht bruine glacé's; paar witte wollen dames handschoenen; beige dames knipporte- monnaie met inh.; paar blauwe wollen kinderhandschoenen; groen-witte zijden sjaal; paar licht bruine glacé's; blauw witte want; muntbiljet; licht bruine he ren glacé. In hetzelfde tijdvak werden de navol gende voorwerpen als verloren aangege ven: wit linker kinderriemschoentje; dames polshorloge met blauw lederen bandje; boodschappentas; rijbewijs B.E.; gouden armband met zwarte stukjes; rood geruite boodschappentas; bruin loonzakje van de VSW inhoudende 4 bankbiljetten van 25,licht-bruine heren glacé; lang werpig doublé dameshorloge met zes hoekig glas en blauw bandje; maandabon nement van de N.B.M.; grijze rechter he ren glacé; hangertje van kettinkje; zil veren bedelhalskettingpaar rode ge breide kinderwantjes; blauwe gasaanste- ker merk „Poppel", inscriptie „Ditta"; bankbiljet; rond doublé damespolshorloge met doublé rekbandje; marokkaans hand tasje; licht- blauwe regenjas; platenbon ter waarde van 3,50; goudkleurig dames polshorloge met zwart gevlochten bandje met gesp; rood-wit étui, inh. vulpen, ball point, lineaal, vulpotlood en passer.

De Vallei | 1963 | | pagina 2