v°uvu.uA'>us Y Burgerlijke stand RENSWOUDE Winterdienst Treinen Winterdienst Bussen KERKDIENSTEN f>£ Wedstryd Woerden-V'daal waarschijnlijk door weers omstandigheden geen doorgang Inenting tegen hondsdolheid MARKTBERICHTEN UW BRIL EEN SIERAAD I ..GOED ZICHT" IN 1963 B. en W. bieden de gemeenteraad weer sluitende begroting aan GEEN BELASTINGVERHOGINGEN Vogelshow met prachtige inzendingen AMERONGEN Zuster Dirkje nam afscheid van kleuters EDERVEEN Gevonden en verloren OVERBERG v.a. DE KLOMP R H E N E N van VEENENDAAL naar van RHENEN naar van ELST naar van AMERONGEN naar van RENSWOUDE naar ZONDAG 30 DEC. OUDJAARSAVOND 31 DEC. NIEUWJAARSDAG 1 JAN. ZONDAGDIENST AMERONGEN Dit wurdt me tweeën vijftigste al weer, beste minse. Ik geloof dat ik et gien een keer af heb late weete in et bijna afge- loope jaar ^n daar magge we alleenig mar dankbaar om zijn. 's Jonge, jonge, waar zijn ze gebleeve. Drie honderd en vijf en zestig dage. Vurt. En as ie achterom kijkt in een oogenblik- kie. Netuurlik we hebben in negentienhon derd tweeënzestig allemaal wel weer een paar menuute in spanning gezeete om et een of et ander die wel uure leeke, mar alles bij mekander genoome is et heele jaar toch weer omgevlooge. Och, en dan heb ik wel weer es de neiging om et mit vrogger te vergelijke. Toen leek et asof alles veul langer duur de. En dan gooie we et mar op, dat de minse toen veul rustiger leefde, mar ik geloof dat dat toch allemaal mar ge zichtsbedrog is. As ie nou in et verleeje zit te kijke, ja, dan duurde de ted in vrogger dage dub bel zo lang. Mar dat komt volges mijn omdat die ted nou geschiedenist is ge- wurde, zoo kalmpiesan. Nee, as je in de huidige ted leeft, on verschillig of dat nou is of vrogger dan gaat et immer hard. En dat zijn altijd de auwejaarsgesprekke gewist. Jonges, wat vliegt de ted. Uure. dage, maande, jare en wat dur veerders volgt. Jelui weete et wel. dat is een heel oud veers en toen viel et de minse ok al op dat dur hust achter zat. Et gaat dur volges mijn om hoe we die veurbijje dage deurgebrocht hebbe. Hoe we ze besteed hebbe. Je mot van elke dag wat weete te make en heus, as ie daar je best veur doet dan kun ie je do meeste dage nog veur den geest hale. Dan zijn ze volges mijn bescheije gedachte weerdevol gewist, ok al zijn ze gauw om gegaan. En dan wippe we strakkies de drempel weer over. Dan leit dur. bij leeve en welzijn, weer zoo'n heele lap kelender veur ons om af te streepe. Nog mar een paar dage en we stappe negentienhonderd drieenzestig binne. Wij, in 't Veen mit een sluitende gemeentebe groting, zoas ik tot me genoege heb mag ge leeze. Erges anderst misschien mit een begrooting waarvan de eindjies niet an mekander koste wurde geknoopt. Mar hoe et ok zij, hier en daar motte we weer naar et eind. As we dur mar niet naar toe leeve. Ik bedoel dit, beste minse, late we terdeege op ons eige lette. Wat we doen en hoe we et doen. Maar niet in 't wilde weg dur op los werke, eete en vrijetijdsbesteeje, mar welbewust. Zoodat wij en andere minse dur wat an hebbe. Je wil wel es greeg op zoo'n leste dag een bietjie filesefeere. Je denkt: wat zou et toch mooi zijn as de minse echt dur best deeje om zooveul meugelik van et leeve te make, dat ze perbeere om dur zooveul meugelik inhoud an te geeve. Dan zou de weereld een stuk beeter zijn. Ach, en dan weet jie al van te veure dat dur gien snars van terecht kan kom- me, omdat Je dur om te beginne zelf a! gien ins toe in staat bint. Zoo peinze volges mijn een hoop min se. Of de lucht van de ooliebolle daar vat op heb, ik weet et niet, mar et ls auwe- jaarsgemijmer. Op auwejaarsavund mag ie een bietjie droome. mar de volgende dag is et a! anpoote geblaze. Om de heele femilie de beste wense toe te roepe of om, zooas wij. in et gelid te zitte om je eige van de heele schaar de beste wense toe te late roepe. Nou vin ik zoo'n nieuwjaarsdag wel mooi, mar de leste dag van et veurige jaar vin ik van meer weerde. Die beste wense zijn evengoed veur ons allemaaJ bestemd ok al wurde ze niet rechtstreeks rechtstreeks in Je hand gekneepe. Die leste dag, da's een dag van oover- denke. Van mediteere, zooas dat deftig heet. Late we volgend jaar de zaak es om- dreeje. En op auwejaarsdag allemaal thuisblijve. Om nog effies rustig om te kijke. Wout Blauwkous. De Cefa presenteert „DE BEKENTENIS VAN EEN 16-JARIGE" De Cefa vertoont nieuwjaardag in ge bouw Eltheto de aangrijpende film „Bekentenis van een 16-jaringe" naar de roman van Robert Pilchowski. De toegang is 18 jaar. Het huwelijk van Günther en Irene Brandt is niet zo gelukkig als men zo op het eerste gezicht zou denken hoewel alle voorwaarden daarvoor aanwezig lij ken te zijn. Ze hebben een leuke teen agerdochter. Jutta, waar ze niets dan plezier van beleven. Het enige nadeel in hun huwelijk is dat Günther veel op reis is en de zaken hem zo in beslag nemen dat hij weinig tijd heeft om zich met vrouw en dochter bezig te houden, met het gevolg dat Irene zich vaak eenzaam voelt als Jutta naar school of vriendin is. Romanescu, een man die Irene op een partijtje heeft leren kennen, maakt van haar alleen zijn misbruik door haar tij dens de afwezigheid van man en dochter op te zoeken en het hof te maken. Jutta heeft ondertussen wel gemerkt dat het thuis niet meer in orde is. Met een klassevriendje overlegt ze wat er aan ge daan kan worden om een ramp te voor komen, maar komt daarmee niet veel verder. Teneinde raad besluit ze Roma nescu een bezoek te brengen en hem te bewegen haar moeder met rust te laten. TWEEMAAL SCHOORSTEENBRAND Bij mevr. K. aan de Pr. Bernhardlaan brak maandagmorgen een schoorsteen brand uit. De brandweer wat spoedig ter plaatse en kon erger voorkomen. De schoorsteen bleek geruime tijd niet ge veegd te zijn. Bij de heer J. aan de P. H. van Rijnstraat bleek de vloerbedekking onder de kachel door oververhitting in brand te zijn geraakt. Ook hier kon erger worden voorkomen. SPORTPROGRAMMA Het voetbalprogramma voor de amateurs is maar kort. Alleen Veenendaal zou op zondag a.s. in het veld komen in de uitwedstrijd tegen Woerden, maar zoals de toe stand zich momenteel laat aanzien zal er van voetbal wel geen sprake zijn, daar de velden door vorst en sneeuw praktisch onbespeelbaar zijn. Biykcns een mededeling van de be trokken gemeentelijke instanties heb ben niet alle inwoners van de gemeen te Veenendaal een huis-aan-huis biljet ontvangen van honden en katten ter inenting. Dit zou te wijten zijn aan de postbestelling. Zij die dus een dergelijk aangifte formulier niet ter invulling ontvangen hebben, kunnen alsnog hond en/of kat laten enten en wel: donderdagmiddag a.s. van twee uur tot half vier, uit sluitend voor honden en donderdag middag a.s. van half vier tot vijf uur, uitsluitend voor katten, in de Brand weerkazerne aan de Industrielaan. Overigens verloopt de enting bijzon der vlot en is er een opkomstpercenta ge van meer dan negentig! DS. GOEDHART GAAT NAAR EMMEN De predikant bU de herv. gemeente „So la Fide", dominee W. Goedhart, heeft het beroep dat de Ned. Hervormde gemeente van Emmen op hem heeft uitgebracht, aangenomen. Wat zijn vertrek uit Vee nendaal betreft, zou er sprake zijn van half maart. Hieromtrent bestaat echter nog geen enkele zekerheid. WANDELCLUB EN MEISJESKOOR HOLLANDIA-TRICO NOG STEEDS IN OPGANG In het jaarverslag 1962 werpt het be stuur van de wandelclub en van het meisjeskoor van de Hollandia Tricota- gefabrieken een dankbare terugblik op het afgelopen jaar. Als belangrijkste punt wordt wel ge noemd de geweldige belangstelling voor club en koor en de goede verstand houding tussen de leden onderling. De wandelclub heeft om de 100 leden en liep in totaal 1977 km, daarmee vele prijzen veroverend. Het meisjeskoor trad vijf maal op. De toeloop van nieuwe leden was zo enorm dat men op elke repetitie ca 80 meisjes had, terwijl het koor niet meer dan 55 leden heeft. Voor 1963 heeft men reeds drie aanvragen binnen. VEENENDAAL De wekelijkse eiermarkt werd maandag gehouden. Aanvoer 118.000 stuks. Prijzen van 13,tot 1'5,50 per 100 stuks. Han del vlug. De biggenmarkt werd niet ge houden. Bij Uw nieuwe jaarreis om de Zon, met het oude voertuig Aarde wensen wij U opticien-specialist Pr. Bernhardlaan 4 - Veenendaal Telefoon 3784 Leverancier voor alle ziekenfondsen. VERBOD Aan alle Turkse ambtenaren is het in het vervolg verboden tijdens de kan tooruren een kopje koffie of thee te drinken, omdat alles zo lang duurt. Dit is nog een opnam van de overdracht va het commando b\j d R.K. koionnc. Rechts dr Pilcn, de scheidende commandant en naast hem (zittend met bril] zijn opvolger, dr. Ver beek. Geheel links dc voorzitter van het Rodi Kruis, de heer Welle. Burgemeester en wethouders van Veenendaal hebben de gemeenteraad dc be groting voor het jaar 1963 aangeboden. Een maand vroeger dan vorig jaar en b. en w. schrijven dat door aantrekking van nieuw personeel thans de mogelijk heid aanwezig is om de begroting 1964 binnen de wettelijke termijn klaar te hebben. In de nota van aanbieding wordt het een en ander gezegd over de financiële situatie van de gemeente. De uitgaven zijn weer gestegen, n.l. van 6.365.000 in 1962 op 6.894.000 in 1963, een stij ging dus van ruim een half miljoen. Ondanks dat kan weer een sluitende begroting worden voorgelegd. Hieraan hebben, aldus b. en w., diverse facto ren meegewerkt met als voornaamste de beduidend hogere algemene uitkering uit het gemeentefonds, n.l. 300.000, meer ten opzichte van 1962. De uitke ring per inwoner uit het gemeente fonds van het rijk bedraagt voor 1963 53,50 tegen 51,— in 1962. Er wordt dan ook over geen enkele belastingverhoging gerept. RAADHUIS OP ANDERE PLAATS? Het mag niet meer als vaststaand wor den aangenomen dat het nieuwe gemeen tehuis zal worden gebouwd in het Schr(j- verspark, zoals aanvankelijk door de ge meenteraad werd besloten. Uit medede lingen van b. en w. kan worden gecon- stateert dat een andere plaats van ves tiging wordt overwogen en kennelijk werdt hier gedoeld op het terrein dat wordt omsloten door Kerkewijk, Omlci- dingskanaal en Achterkerkstraat, waar over de gemeente nagenoeg of helemaal door de onlangs aangekochte Frisia- compicxcn de beschikking heeft. B. en w. zeggen hierover: Het zal uw raad zijn opgevallen dat in het hiervoor opgenomen overzicht geen uitgaven voor raadhuisbouw zijn opgenomen. Bepaalde transacties, waartoe uw raad enkele maanden geleden besloot, hebben een nieuwe bestudering van de uitbreidings plannen, waaronder ook begrepen de plaats van vestiging van het nieuwe raad huis, met zich gebracht. Hoe dringend de bouw ook moge zijn daarvan zijn wij allen ten zeerste doordrongen toch zou het, bezien in het licht van de nieuwste ontwikkelin gen, onverantwoord zijn om op dit mo ment te komen tot een overhaaste en niet voldoende doordachte beslissing. In ver band hiermede zijn geen bedragen voor raadhuisbouw in de thans aangeboden begroting uitgetrokken. Dit wil echter geenszins zeggen, dat wij er niet ernstig naar zullen streven om alle middelen te baat te nemen,die in een gunstige rich ting kunnen werken om een spoedige bouw te realiseren. NIEUW POLITIEBUREAU IN GEDACHTEN Bij de aanbieding van de begroting den ken b. en w. ook aan de eventuele bouw van een nieuw politiebureau. Dit moet naar hun mening binnen niet al te lange tijd aan de orde komen. Deze gedachte wordt neergeschreven aan het slot van een beschouwing over het tekort van de politie 56.700,Dit tekort is een ge volg van de bij lange na niet toereikende vergoedingsnormen van het rijk. Een verdere verhoging van deze normen ls volgens het gemeentebestuur een aller eerste vereiste, wil de gemeente in de komende jaren niet komen te staan voor grote tekorten van de politie die dan uit eigen middelen moeten worden gedekt. Voer een politieauto met toebehoren is een bedrag uitgetrokken van 15.000,—, terwijl voor de brandweer een manschap- penwagen met motorspuit en poederwagen op de begroting staat. VOLKSHUISVESTING BLIJFT ZORGENKIND In Engelenburg kan worden gebouwd Plan Salamander in voorbereiding De woningbouw in het algemeen en de toewijzing van het woningwet-con tingent vervullen het gemeentebestuur nog steeds met aanhoudende zorg. Blijkens recente gegevens zal het te kort op 31 december 1962 niet minder dan 1165 woningen bedragen. Dit komt neer op bijna 19°/o van de huidige wo ningvoorraad. Dit tekort is in de laat ste jaren toe- in plaats van afgenomen. Van een geleidelijk inhalen van de achterstand zal naar de mening van b. en w. in de komende jaren ook nog beslist geen sprake kunnen zijn, in dien het jaarlijks contingent woningen blijft beneden het aantal van 235, dat door het Economisch Technologisch In stituut in samenwerking met Veenen- daals stedebouwkundige als prognose is gesteld voor het bijhouden van de te verwachten groei van de Veenendaalse bevolking. Dit is ook aanleiding geweest voor het college om eind 1962, ged. staten met de meeste klem en in de meest dringende bewoordingen te verzoeken alles in het werk te stellen om hen te helpen de noodtoestand in Veenendaal te verlich ten door toewijzing van een zo groot mogelijk contingent woningwet- en pre miewoningen voor 1963. Dat Veenendaal behoorlijke toewij zingen kan „hebben" mag worden afge leid uit mededelingen van b. en w. in zake de stand van zaken van de uit breidingsplannen. De Engelenburg is zover gevorderd, dat in 1963 grote ter reinen in dit complex beschikbaar ko men voor particuliere woningbouw. Het bouwrijpmaken van De Salaman der (Bergkwartier) wordt voorbereid. Vóór en tijdens de kerstdagen werd in de Patrimoniumschool een vogel show gehouden, die was georganiseerd door de „Veenendaalse Vogelvrienden". Het was een waardevolle tentoonstel ling met de meest uiteenlopende inzen dingen op vogelgebied, zoals kleurka- naries, alle mogelijke soorten tropische vogels en parkieten. De 300 inzendingen werden fceoor- deeld door een jury, bestaande uit de heren A. Dommerholt te Den Haag en E. J. Lensink te Deventer, die de kleur- kanaries beoordeelden en de heer H. J. van Lubke te Amsterdam, die de tropische vogels en parkieten keurde. De heer W. van Esseveld werd kam pioen bij de jonge kanaries eigen kweek met een Mozaïk. Het kampioenschap van de overige kweek ging naar de gebr. van de Haar met een Zalmkana rie. De safraanvink van de heer G. Da- velanr werd kampioen bij de tropische vogels en voorzitter G. A. Blankestein kreeg de hoogste eer van de parkieten met zijn grasparkiet. Stamkampioen werd de heer W. van Esseveld met 4 kanaries Mozaiek en de wisselbeker voor het hoogst aantal kleurpunten bij de kanaries sleepte de heer J. van Kooten in de wacht. De mooiste volière tenslotte was van de heer D. van Pest, op de tweede plaats gevolgd door de heer T. A. van Wijk. Onder overweldigende belangstelling heeft zuster Dirkje - dat is de ere naam die de kleuters haar gegeven hebben - vrijdagavond afscheid geno men van de christelijke Kleuterschool. Zestien jaar is zij kleuterleidster ge weest, en haar afscheid ging dan ook niet onopgemerkt voorbij. Naast waar derende woorden van het bestuur kreeg zij ook een armbandhorloge aan geboden. Wethouder van Barneveld sprak tijdens de receptie namens de gemeente en de heer Sabel namens de oud-leerlingen. Een dames-comité had een inzameling gehouden waarop spon taan gereageerd was. Van dit geld had men voor de scheidende kleuterleidster een pick-up met platen gekocht. Aan de receptie ging een besloten bijeen komst vooraf die uitsluitend voor ge nodigden en bestuur was bestemd. Sfeervol kerstfeest van N.C.V.B. Het slechte weer ten spijt waren vele leden van de Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Amerongen opgekomen om in de zaal achter de Geref. Kerk kerstfeest te vieren. De presidente, mej. Gouma heette bij de aanvang van de bijeenkomst het nieuwe bestuurslid, mevr. Smilde van harte welkom. De kerstviering bestond uit het le zen van de kerstliturgie door de presi dente en een ander bestuurslid, afge wisseld met zang van een dameskoortje o.l.v. mevr. Jager. Mej. Passchier las een boeiend kerst- vërhaal, terwijl mevr. Jellema een drie tal gedichten zei, waaronder het Noorse lied dat gezongen werd op de begrafenis van wijlen Koningin Wilhelmina. Mevr. v. d. Berg las nog een kerstver haal van Anna de Vries, waarna mej. Gouma alle medewerksters bedankte. Ook bracht zei dank aan allen die aan de fruitaktie voor de zieken hadden meegewerkt. Mede hierdoor was de ak- tie een sukses geworden. ZONDAGSSCHOOL HIELD KERSTFEEST Op de avond van Tweede Kerstdag vierden de kinderen van de zondags school van de hervormde kerk hun kerstfeest. Vele ouders waren met de kinderen meegekomen. Het kerstfeest was voornamelijk gevuld met zang door de kinderen, waarbij een tweetal meis jes op gevoelige wijze „Stille Nacht, Heilige Nacht" zongen. Het kerstver haal verteld door de heer A. van Dijk maakte de kinderen tot een aandachtig gehoor. Voor de 12 leerlingen die de zondags school nu verlieten zong men hen Ps. 25 vers 6 toe en deze kinderen ontvin gen een Bijbeltje. Met het zingen van de Lofzang van Zacharias werd het kerstfeest beslo ten waarna alle kinderen een boek en een traktatie werd uitgereikt. VEENENDAAL Geboren: Wilhelmina Teunette d. v. R. M. van Beek en J. Gaasbeek; Henriette d. v. P. v. d. Bovenkamp en de Krulff; Hendrik Gerrit z. v. M. van Schuppen en J. A. Wouda; René Sijbertus z. v. G. van Rotterdam en G. van Kooten; Gerrit z. v. C. G. van den Heuvel en E. Zijderveld. Ondertrouwd: geen. Gehuwd: A. van Dijk en H. J. van de Scheür; C. J. Rota en M. A. van Enk; J. R. van den Brandhof en J. M. van den Bosch; G. H. Valkenburg en J. E. van Wijk; R. van de Weerd en C. Heiweken; A. M. A. Diepeveen en G. van de Haar; H. W. Laan en T. van Keulen; B. Hui- bers en G. van de Haar; C. van Wijk en D. M. Hilgers; A. Pronk en A. van Eden; W. B. Kroesbergen en H. W. Visscher. Overleden: Aaltje van de Loosdrecht, 39 jaar, echtg. van A. van de Craats. Cornelia van Zanten, 80 jaar, weduwe van J. Prattenburg; Gerarda van Wakeren, 82 jaar. wed. van H. Stuivenberg. SCHERPENZEEL Geboren Alida d. v. W. van Fulpen en G. Wagensveld. Gehuwd: G. J. Bielderman en L. M. Bakker; G. van Verseveld en G. van de Grift; J. van Snippenberg en G. J. van Dam; G. Hooijer en E. Veenvliet. Overleden: K. van de Geest wonende te Hoogland. ELST Bij de Rijkspolitie te Eist zijn aange geven als verloren: een kunstlederen mapje en een bruine herenhandschoen, terwijl gevonden is een vulpen. NIEUWE OUDERLING In de vacature van ouderling onstaan door het afscheid van de 70-jarige T. v. Voorst is benoemd de heer J. Breeschoten. De heer Breeschoten is geen onbekende in de Ned. Herv. Kerk daar hij al een aantal jaren koster is. SHOW VAN DE RAINBOW ROCKETS Voor een goed bezette zaal gaven „The Rainbcw Rockets" zaterdag j.l. een uit voering in gebouw „Rehoboth". Het band je opende de avond met haar herken ningsmelodie. „The Blue Comets" uit Tiel, dat deze avond ook zou optreden kon niet komen in verband met een on geluk. Hiervoor kwamen in de plaats „The Red Stars" uit Eist. Uit Veenendaal waren er „The Muiben Sisters." Confe rencier was de heer Bart Veenendaal. Aan het eind van deze geslaagde avond kregen de dames bloemen aangeboden. SLUITING GEMEENTE-SECRETARIE De gemeente-secretarie zal gesloten zijn op maandag 31 december a.s. naar ARNHEM: 6.22 (alleen van ma. t/m vrijd.) 7.30 (alleen op werkd.) 7.44 (ma. t/m vrijd.) 8.30 - 9.30 enz. tot en met 15.30 - 16.38 - 17.30 - 18.19 (alleen van ma. t/m vrijd.) - 18.42 - 19.30 - enz. t/m 22.30 - 23.43 - 0.30 (alleen zon. en feestd.) naar UTRECHT: 6.03 (alleen ma. t/m vrijd.) 6.55* (ma. t/m vrijd.) 7.07 (alleen op werkd.) 7.17 (ma t/m vrijd.) 7.41* - 8.07 - 9.07 - enz. t/m 23.07. stopt NIET te Maarsbergen. Inwoonster won 1000, Mevr. H. M. Hensen-Kuyer, Eiken laan 281 zag haar slagzin over baby voeding bekroond met een spaarbank boekje met 1000 gulden erop. Ook de leverancier van de babyvoeding, de hr. A. Spies, ontving een aardige attentie. ARNHEM: (Holleweg) 6.22* - 6.25* - 7.22* - 7.52 - 8.22* - 8.52 - 9.22* - 9.52 - 10.22* - 10.52 - 11.22* - 11.52 - 12.22 - 12.52 - 13.22 enz. t/m 20.52 - 21.52 - 22.52. AMERSFOORT: (Holleweg) 5.50* - 6.20* - 6.50 - 7.20* - 7.50 - 8.50 - 9.50 - 10.50 enz. t/m 20.50 - 22.20. UTRECHT: (Patr.laan) 5.15* - 5.40* - 6.15* - 6.40* - 7.15* - 7.40 - 8.40 - 9.40 enz. t/m 22.40. ELST: (Holleweg) 6.35 (niet op za. en zond.) 6.57* - 7.57 - 8.57 - 9.57 - 10.57 - 11.57 enz. t/m 22.57. EDE: (Patr.laan) 5.55* - 6.25 (niet op za. en zond.) 6.55* - 7.55 - 8.55 enz. t/m 22.55. BARNEVELD via Scherpenzeel. Vertrek Veenendaal 6.40 - 7.40 - 10.40 - 13.40 - 16.40 - 17.40 - 18.40 - 21.40. BARNEVELD vla Edcrveen-Luntercn. Vertrek Veenendaal 5.45 - 9.45 - 12.45 - 15.45 - 20.45. LUNTEREN via Edervecn. Vertrek Vee nendaal W6.00 - W17.55 - 18.40. ARNHEM: (stad) 5.33* - 6.03* - 6.33* - 7.03 - 7.33* - 8.03 - 8.33 - enz. t/m 21.33 - 22.33 - 23.33. UTRECHT: (stad) 5.30* - 6.15* - 6.45 - 7.15 - 7.45 - 8.15 enz. t/m 22.15. AMERSFOORT: (Herenstraat) 5.26* - 5.56* - 6.26 - 6.56* - 7.26 - 8.26 - 9.26 enz. t/m 20.26 - 21.56. VEENENDAAL: Zelfde tijden als AMERSFOORT met bo vendien: 7.56* - 8.56* - 9.56 enz. t/m 20.56 - 22.26 - 22.56 - 23.56 (alleen op za., zon en feestd.) TIEL-GELDERMALSEN: 7.12 - 8.19 - 10.19 enz. 16.19 - 18.19 - 20.19 (tot Tiel). ARNHEM: (Kerk 6.21* - 6.51* - 7.21* - 7.51 - 8.21 - 8.51 enz. t/m 21.21 - 22.21 - 23.21. UTRECHT: (Kerk) 5.42* - «.27* - 6.57 - 7.27 - 7.57 enz. t/m 22.27. VEENENDAAL: (Kerk) 6.55 (alleen ma. t/m vrijd.) 7,28* - 8.28 - 9.28 enz. t/m 23.28. ARNHEM: (Dorp) 6.16* - 6.46* - 7.16* - 7.46 - 8.16 - 8.46 enz. t/m 21.16 - 21.46 (tot Rhenen) - 22.16 - 22.46 (tot Rhenen) - 23.16 - 23.46 (tot Rhenen) - 0.46 (tot Rhe nen). UTRECHT: (Dorp) 5.47* - 6.32* - 7.02 - 7.32 enz. t/m 22.32 - 23.02 (tot Zeist) - 23.32 (tot Zeist). VEENENDAAL: 7.07* - 8.07* - 8.35* - 9.07* - 10.07 t/m 13.07 - 13.35 (alleen zat.) 14.07 t/m 17.07 - 17.35 (ma. t/m vrijd.) - 18.07 - 18.35 (ma. t/m vrijd.) - 19.07 enz. t/m 23.07 - 0.07 - 0.55. UTRECHT: 5.30» - 6.02* - 6.35* - 7.02* 7.35* - 8.02 - 9.02 enz. bm 23.02. AMERSFOORT: (Kerklaan) 6.01* - 6.31* - 7.01 - 7.31* - 8.01 - 9.01 enz. t/m 21.01 - 22.31. ARNHEM: 7.11» - 7.41* - 8.41 - 9.41 enz. t/m 17.41 - 18.11 (ma. t/m vrijd.) 18.41 t/m 22.41 - 0.11 (tot Rhenen). Zie ook do speciale busdienstregeling voor Oudejaarsavond elders in dit blad. Oudekerk 9.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. A. Wisgerhof. Julianakerk 9.30 uur ds. W. Vroeginde- weij van Barneveld, 5 uur ds. J. W. de Bruijn van Harderwijk. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. A. Wis gerhof, 5 uur ds. P. de Jong. Sionskerk 9.30 uur ds. A. Meijers van Utrecht, 5 uur ds. J. Dijkstra van Rhenen. Veeneind 3 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Geref. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. O- verduin, 5 uur ds. Van Enk. Geref. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Overduin. Geref. Kerk geb. OCB 9 en 3 uur ds. Roukema van Ede. Chr. Geref. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Geref. Gem. Syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned. Fluiterstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond geen dienst. Leger des Heils 10 uur Wijdingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 5 uur Gezins samenkomst-Jaarsluiting. R.K.-Kerk Salvatorkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. R.K.-Kerk Willibrordkerk 8 en 10.15 u. H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk Sola Fide 10 uur ds. Goedhart, 5.30 uur ds. Bos. RHENEN Herv. Kerk 10 uur ds. Kooreman, 5 uur dhr. Bouman. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. Bouw van Ede, 4.30 uur ds. Catsburg van Opheusden. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Volten. Geref. Gem. Syn. 10 en 5.30 uur ds. v. d. Bijl van Genemuiden. Geref. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Geref. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. R.K-Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. v. Amstel van Neerlangbroek. 6 uur ds. Steke lenburg. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Vroeginde- weij van Veenendaal. 6.30 uur ds. van Breugem. Oud Geref. Gem. leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Baas van Leersum, 7 uur ds. Abelsma van In- gen (Jeugddienst). Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 7.30 uur ds. Knoppers van Utrecht. R.K.-Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. Viegen. Oud Geref. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds. Schipper. Geref. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Geref. Gem. 9.30 en 3 uur lees dienst; woensdag 2 jan. 7 uur ds. du Marchie van Leersum. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 10 dhr. Jansen van Andelst, 6.30 uur dr. Koolhaas van Amersfoort. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Veen van Scherpenzeel. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Klootwijk. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v .d. Veen. Oudekerk 's avonds 7.30 uur ds. A. Wisgerhof. Julianakerk 's avonds 7.30 uur ds. P. de Jong. Vredeskerk 's avonds 7.30 uur ds. A. Vroegindeweij. Sionskerk 's avonds 7.30 uur ds. D. van den Berg. Geref. Kerk Petrakerk 's avonds 7.30 u. ds. Overduin. Geref. Kerk Vaartbrug 's avonds 7.30 uur ds. Van Enk. Geref. Kerk geb. OCB 's avonds 7.30 uur ds. Wielenga. Chr. Geref. Kerk Beatrixstr. 's avonds 7.30 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk Hoofdstraat 's avonds 7.30 uur ds. Keuning. Geref. Gem. Syn. geb. Eltheto 's avonds 8 uur dhr. Hakkenberg. Ger. Gem. in Ned. Fluiterstr. 's avonds 7.30 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond 's avonds 7 uur ds. Van der Guchte van Wageningen. Leger des Heils geen dienst. R.K.-Kerk Salvatorkerk geen dienst. R.K.-Kerk Willibrordkerk geen dienst. Ned. Herv. Kerk Sola Fide 's avonds 7.30 uur ds. Bos. RHENEN Herv. Kerk 's avonds 7.30 uur ds. Dijk stra. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 's avonds 7.30 uur ds. Vroegindeweij van Barneveld. Prot. Bond 's avonds 7 uur dhr. Volkers van Lunteren. Geref. Kerk 's avonds 7.30 uur ds. Vol ten. Geref. Gem. Syn. 's avonds 6 uur dhr. Hakkenberg van Veenendaal. ELST Ned. Herv. Kerk 's avonds 7.30 uur ds. Stekelenburg. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 's avonds 7.30 uur ds. v. Breugem. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 's avonds 7.30 uur ds. de Jager. Geref. Kerk 's avonds 7.45 uur ds. Zwaan. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 's avonds 7.30 uur ds. v. Viegen. Oud Geref. Gem. 's avonuds 7.30 uur leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 's avonds 7.30 uur ds. Schipper. Geref. Gem. 's avonds 7.30 uur dhr. v. Beek. Oud Geref. Gem. 's avonds 7 uur lees dienst. RENSWOUDE Herv. Kerk 's avonds 7.10 uur da. v. d. Peut. Geref. Kerk 's avonds 7.30 uur ds. Slin- gerberg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 's avonds 7.30 uur ds. Klootwijk. Geref. Kerk 's avonds 7.30 uur ds. v. d. Vêen. Ver. Vrijz. Herv. De Schans 's avonds 5 uur ds. Monné. Julianakerk 9.30 uur ds. A. Vroeginde weij. Vredeskerk 9.30 uur ds. A. Wisgerhof. Geref. Kerk Petrakerk geen dienst. Geref. Kerk Vaartbrug 10 uur ds. Over duin. Geref. Kerk geb. OCB geen dienst. Chr. Geref. Kerk Beatrixstraat 9.30 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk Hoofdstraat 9.30 uur ds. Keuning. Geref. Gem. Syn. geb. Eltheto 9.30 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned. Fluiterstraat 9.30 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond geen dienst. Leger des Heils 10.30 uur Nieuwjaars receptie. R.K.-Kerk Salvatorkerk 8 en 10.15 uur H. Mis. R.K.-Kerk Willibrordkerk 8 en 10.15 u. H. Mis. Ned. Herv. Kerk Sola Fide 10 uur ds. Goedhart. RHENEN Herv. Kerk 10 uur ds. Kooreman. Geref. Kerk 10.30 uur ds. Volten. Geref. Gem. Syn. 10 uur leesdienst. Ned. Herv. (Ger.) Evang 10 uur ds. Bouw van Ede. ELST Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Stekelen- burg. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Breugem. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10.30 uur ds. de Jager. Geref. Kerk 10 uur ds. Zwaan. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 ds. v. Viegen. Oud Geref. Gem. 10 uur leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Schipper. Geref. Gem. 9.30 uur dhr. v. Beek. Cud Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Peut. Geref. Kerk 10 uur ds. Slingerberg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Klootwijk. Geref. Kerk 10 uur ds. v. d. Veen. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: zondag 30 dec.: dr. J. H. Kets tel. 3065. Oud-en-nieuw: dr. E. Reydon tel. 2134. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. RHENEN: zondag en oud-en-nieuw: dr. Rienstra, tel. 577. Apotheek Deys zondags geopend van 11.30-12 uur. Bulten deze uren uitslui tend spoedrecepten. ELST AMERONGEN LEERSUM: Prak tijken Bakker, Kars en v. Ommeren: zondag: Dr. Kars te Amerongen, tel. 03434-273 oud-en-nieuw: dr. Bakker te Leersum, tel. 03434-495. Praktijken Rijnten enz. zondag: dr. Mauta, Langbroek, tel. 03436-238. Oud jaarsdag tot 01.00 uur dr. Rijnten te Amerongen, tel. 03434-678. Nieuwjaars dag: dr. Endert te Doorn tel. 03430-2397. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: zondag: dr. Ter Velde te Renswoude, tel. 08387-450. Oud-en-nieuw: dr Radema ker te Ederveen, tel. 08387-201. SCHERPENZEEL: zondag en oud-en- nieuw waarnemer dr. Renken, tel. 03497-220. Gaan boerderijen uit de kom verdwijnen? De rükslandbouwconsulent in de pro vincie Utrecht, ir. Tj. Groend(jk, heeft woensdagavond tijdens een vergadering onthult dat er in beginsel plannen be staan, die het straks mogelijk moeten maken om de levenskrachtige agrarische bedrijven in de kom van de gemeente Amerongen over te plaatsen naar het randgebied. Eén en ander is het resultaat van een onderzoek dat een commissie bestaande uit vertegenwoordigers van de stand- en werknemersorganisaties en leden van de commissie voor streekverbetering Zuid- Oost Utrecht, heeft ingesteld. Deze in grijpende gedachten zullen, indien deze plannen gehoor zullen vinden, enorme fi nanciële gevolgen hebben. Vandaar dat men nauw met het gemeentebestuur zal moeten gaan samenwerken. De door het ministerie voor 1962 be schikbaar gestelde gelden voor streekver betering zijn voor de commissie aanleiding geweest nadrukkelijk te bepalen dat men deze gelden onmogelijk beschikbaar kan stellen voor projecten in het uitbreidings plan, omdat deze later toch verdwijnen moeten. Het is nu de bedoeling om een groot deel van dit geld te besteden voor het in beginsel opstellen van genoemd plan. De eerste gedachten voor dit ingrijpende plan zijn uitgegaan van de heer G. J. van Barneveld. Ir. Groenendijk vertelde ver der nog op deze bijeenkomst, die belegd was voor het agrarische deel van de Amerongse bevolking, op welke wijze de gelden van 1961 16.000) besteed waren. Eén en ander gaf aanleiding tot het stellen van vele vragen, die door de spre ker vlot werden beantwoord. Op dezelfde avond sprak ook de heer Pardijs over het voordeel en nut van melkcontrole. ONNOZELE KINDEREN Zondagavond 30 december a.s. wordt er in de St. Andrieskerk een jeugddienst ge houden uitgaande van de jeugdcommissie der Herv. Gem. Amerongen. Ds. K. A. Abelsma uit Ingen zal in deze dienst, die om zeven uur begint en bedoeld is voor jonge mensen van 12 tot 35 jaar. Mathh. 2 16 behandelen. Het onderwerp luidt: „Onnozele kinderen". ARJOS WEER OP ZONDAGAVOND BIJEEN Het bestuur van de Arjosclub Ame- rongen-Leersum is van plan de vergade ringen in het nieuwe jaar weer te be leggen op zondagavond. De bedoeling is voortaan de eerste zondag in de maand bijeen te komen. Zondag 6 januari komt. men bijeen ln het lokaal van da gar. kerk. Het onderwerp voor deze avond ls „Het Deltaplan". h

De Vallei | 1963 | | pagina 2