too^nfoA^s PAUK W. VAN SCHUPPEN ZN Volkomen beveiligd! Zal er werkelijk worden gevoetbald HOOR- TOESTEI/LEN 2 persoons f118.- Piet Kieviet: in kernploeg K.N.S.B. Burgerlijke stand KERKDIENSTEN SPORTPROGRAMMA u k Leveringen uitsluitend op medisch advies A Volledige garantie op alle toestellen Deskundige en blijvende service X Desgewenst aan huis t« ontbieden Leverancier alle zieken fondsen Gevonden en verloren MARKTBERICHTEN Ingekomen en vertrokken DINSDAGKOOPJES Papiermanden Bestekbakken 0.59 Vergieten Officiële bekendmaking PHILIPS ELEKTRISCHE DEKEN Cursus „Beter bewegen" in Veenendaal en Amerongen RHENEN Macro-voorzitter E. J. v. Dam herkozen in bondsbestuur ELST maar volgend jaar wil ik naar Noorwegen AMERONGEN ZONDAGDIENST Het Liclit der wereld Onder deuze stoel heb ik nog wel es motte klage over et gebrek an belang stelling veur et kultureele in onze kon- trijje. Een klein gedeelte kloeg dur over dat er te weinig was te beleeve op dat stuk, mar as dur dan wat te doen was dan kwam nog mar een deel van dat kleine klagende gedeelte. De leste ted schijnt mijn dur ver- beetering in te kcmme. We lijke ok wat dat betreft op een hooger plan te komme. De scharpe zakelike kantjies wurde dur zoodoende een bietjie afge- sleepe. An den andere kant drage we zoo nou en dan ok nog kuituur uit naar buite. We hebbe nog gien dromme an de weereldpoodia afgeleeverd, et gaat mondjiesmaat, mar de kwaliteit is goed. Et doet mijn echt goed, dat een Veen- se juffrouw die opgang an et make is as sepraan, toch nog zoo eenvoudig ge- bleeve is dat ze dur stem wil late tin- kele oover de bejaarde uit onze plaats. Dur zijn dur ok die zoo'n pebliek niet meer waardeere as ze booven et plaat- selike uitgesteege zijn en dur beroep van et zingen gemaakt hebbe. Stedeere bij een Duitse perfester. een plaats bij de opera al in et vizier hebbe en dan nog komme zinge veur de Veense oudjies. Et is een heel ver- j schil et eene mit et andere, mar zoo'n overgang schijnt onze plaatsgenoote wel an te kunne. Ik heb dur waarde ring veur. Wel tobt ze een pietsie mit de Nee- derlandse uitspraak, heb ik magge lee- ze. Ze mos wel effies overschakele op de moedertaal, nou ze gereegeld in het Duits oefent. Dat kan ik me veurstelle. Daar heb be ik en Bram jare geleeje ok mee te kampe gehad. Toen we nog op de zang ware. As wij een heele maandaggen- avund op een Iteliaans stuk gerippe- teerd hadde, dan koste Driek en Mijn- tjie ons de volgende marge gewoonweg niet verstaan. Mar dat was in et begin. Later ware we dat gewoon en schakel de we zonder mankeere over op et Veens. Dat mot je je ok deur studie en veul doen eige make. Intusse wil ik onze zangeres van eige boojem vanaf deuze plaats heel veul suukses toezwaaie. Dat wil ik jelui allemaal doen, veur- dat et er bij inschiet. We hebben al weer een paar dage van neegentienhon- derd en vier en zestig opgesnoept. Daar zijn gien wense meer veur noodig, mar veur de volgende driehonderd drie en zestig nog wel. Al m'n leezers en de- geene die dur tijd beeter kunne besteeje en mijn mar late prate, alle goeds in et nije jaar. In het zakelike, mar veural in et persoonlike. Driek en Bram en Mijntjie hebbe mijn gevraagd of ik dur ok een geluk wens van hullie tusse deur wil breie en dat heb ik dan bij deeze greeg gedaan. Jop-den-Droprol van de zelfbediening (teugeswoordig) mit zeegeit jies, had mijn eenzelfde verzoek ok gedaan. Daar spaart ie kennelijk een advertensie mee uit. Mar veuruit, Jop is iedereen ok niet en hij gaat in dit jaar mit dubbele per- cente warke, zee die. Zooveul op de zeegels en zooveul booven op de prijze. Wout Blauwkous. Musketiers tegen Scherpenzeel, een streekduel met misschien een goede voetbalwedstrijd. Kulhn kan hogerop klimmen door het bezoekende Tersch. Boys zonder pun ten weg te sturen. Advendo tegen DVSA, te spelen in Ederveen, kan ook een strijd met pers pectief zijn. Wie wint. blijft in de run ning, de verliezer valt af in de kam- pioensstrijd. Sportclub Rhenen wint ongetwijfeld van het vrij zwakke Beverweerdse Boys. i Het begint er, nu de dooi is ingevallen, werkelijk naar uit te zien dat de voet- J bal voor het eerst in 1964 over de velden zal .rollen. Voor het betaalde voetbal i is dat vry'wel zeker. In de amateursectcr zullen nog wel een aantal afkeuringen 1 worden genoteerd. Het K.N.V.B. programma voor amateurs is overigens zee.r miniem. Van de Veenendaalse clubs speelt alleen G.V.V.V. in de competitie. Voor de afdelingsclubs is er een volledig program. GVW zal zaterdag de al eens uitge stelde wedstrijd tegen Enter Vooruit spelen, een reis naar Twente voor de blauwen. Afgaande op de positie van de club uit Enter zou men geneigd zijn aan GVW direct winst toe te kennen. Onbekend is echter hoe beide clubs hebben overwinterd. Waarschijnlijk zul len een groot aantal supporters GVW volgen naar het Twentse stadje. DOVO speelt een vriendschappelijke wedstrijd tegen CJVV in Amersfoort, terwijl de DOVO reserves op eigen veld aantreden tegen VVOG 2 uit Harder wijk. Veenendaal en VRC komen niet in het veld. In de zondagafdeling van de afd. Utrecht zal DVSA op de Burgwal vi site krijgen van De Meern. De Ame- rongers zullen de (goede) cadans wil len voortzetten en winnend van het ter rein gaan. Of Rhenus winnend uit Maarssen te rugkomt is een andere vraag. Misschien heeft Rhenus na de rustperiode vol doende kracht opgedaan om zich ener giek te weren en de onderste plaats te verlaten. Oranje Wit speelt thuis tegen Rens- woude en zal de arme roodwitten nog dieper in de verdrukking brengen. Scherpenzeel tegen Austerlitz zal niet ver van een gelijk spel verwijderd zijn. R.K. Unitas ondervindt wellicht zwa re tegenstand in de uitwedstrijd tegen Soesterberg. In de zaterdagcompetitie ontvangt Merino's bezoek van VWM. De eerste wedstrijd tussen beide clubs was nog al rumoerig en moest worden gestaakt. Hopelijk gaat het zaterdag vlotter en ontstaat een mooie strijd. Panter ontvangt Valleivogels en moet op haar tellen passen om geen verlies te lijden. NS VS lijkt vrij kansloos in de uit wedstrijd tegen leider Veluwse Boys in Garderen. PRINS BERNHARDLAAN 4 (ZWAAIPLEIN) VEENENDAAL RENSWOUDE Gevonden: Een wollen jongensmuts met Noorse motieven; Een mohair jongens das. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 128.000 stuks. Prij zen van f 11,tot f 1Z,voor de grote eieren en van f 7,tot f 10,50 voor de nenne-eieren. Alles per 100 stuks. Handel matig. Biggenmarkt: aanvoer 50 stuks. Prijzen van f 64,— tot f 78,— per stuk. Handel traag. RHENEN Ingekomen personen: J. B. J. Knook gez. van Iran; G. van Veenendaal van Tiel; A. Budding gez. van Kesteren; J. Bosman gez. van Wageningen; H. P. La- gerweij g.m. de Rhoter van Ede. Vertrokken personen: W. G. D. van Wil ligen naar Wageningen. AMERONGEN Ingekomen personen: E. Bos van Rijs sen; J. J. de Boer van Assen; J. de Lan- ge-Rouwhorst van Ommen. Vertrokken: D. H. W. Carels naar Zeist; M. de Waard naar Vlaardingen; W. J. M. Westera naar Vaassen; A. J. Verploegh naar Rijswijk; J. P. Schooleman naar Zeist; A. Kuiken naar het Bildt; A. L. Phaff naar Amersfoort. Plastic papiermand voor kamer, keuken, kantoor, leuk model, in diverse kleuren, flinke maat, koopjesprijs 0.62 Plastic bestekbak voor uw lepels, vorken enz. in onbreekbare uitvoering, grote maat, onmisbaar in elke keuken en de prijs kan geen bezwaar zijn, speciale koopjesprijs Een handig formaat in stevige plastic uitvoering, A A Q diverse kleuren, hitte bestendig, extra aanbieding Alle artikelen beslist eerste keus. Alléén dinsdag 7 januari Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal VEENENDAAL ONTSPANNINGSMIDDAG BEJAARDEN Op woensdagmiddag 8 jan. zal er een ontspanningsmiddag voor bejaarde da mes en heren worden gehouden in het O.C.B. gebouw. De bekende goochelaar Bossini zal enkele van zijn toeren voor het voetlicht brengen. KOSTELOZE INENTING EN HER- INENTING TEGEN POKKEN (Inentingswet 1939) Gelegenheid zal worden gegeven tot j kosteloze inenting en herinenting tegen de pokken te: LUNTEREN: op dinsdag 7 januari 1964, 1 om 15.30 uur in het Groene Kruisgebouw, Wilbrinkstraat 3, Lunteren. EDE: op dinsdag 14 januari 1964, om 15.30 uur in het gebouw van de gemeentelijke geneeskundige dienst, Brouwerstraat 3, Ede; I EDERVEEN: op woensdag 15 januari 1964. i im 15.30 uur in de N.H. School, Schras 4, I Ederveen. De geschiktste tijd om kinderen in te enten ligt in de leeftijd van drie maanden tot twee jaar. Het kan gewenst zijn te voren de huisarts te raadplegen. De ou ders dienen het oranje inentingsboekje mee te brengen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat kinderen die minder dan 14 dagen geleden een injectie tegen kinder verlamming, diphterie, kinkhoest of te tanus hebben ontvangen, voor deze inen ting niet in aanmerking komen. Ede, 19 dec. 1963. Burgemeester en wethouders van Ede. met automatische temperatuur-regeling f 98.- HOOFDSTRAAT 100 102 - VEENENDAAL - TELEFOON 2729 SCHEMA POLIO-INENTINGEN Op de hierna genoemde plaats en tijdstip zal gelegenheid worden gege ven tot het ontvangen van inentingen te gen kinderverlamming en wel voor: a. kinderen, die een oproepingskaart zul len hebben ontvangen; b. kinderen, die door ziekte of andere oorzaak achter gekomen zijn op het nor male inentingsprogramma; c. kinderen, geboren *0 de jaren 1945-1961, dié niet of niet voiitdig zijn ingeënt en die, in het kader van de inhaalcampagne 1963, in de gelegenheid worden gesteld alsnog te worden ingeënt. Plaats en tijdstip van inenting: EDERVEEN woensdag 8 januari van 16.00- 16.30 uur in de Chr. school, Schras 4. Men dient bij de inenting over te leggen: voor de kinderen, bedoeld onder a: de voor deze inenting ontvangen oproepings kaart; voor de kinderen, bedoeld onder b. de vroeger ontvangen oproepingskaart; voor de kinderen, die geboren zijn in 1959 of daarna, bovendien het oranje inen tingsboekje: de kinderen, bedoeld onder c kunnen zonder oproep verschijnen. Ede, 23 december 1963. Verschillende dames uit Veenendaal zagen enkele jaren geleden een demon stratie van „Beter bewegen" en waren toen zo enthousiast dat ze ook in Vee nendaal een cursus wilden organiseren. In Amerongen gaven verschillende da mes zich enkele jaren geleden al op voor deelname aan deze cursus, maar door een misverstand vond een en an der nog steeds geen doorgang. De heer Schaap van de Huishoude lijke Voorlichting ten Plattelande zal thans zowel in Veenendaal als in Ame rongen een cursus geven. De cursus be staat uit twaalf lessen van een uur en een kwartier. De eerste lessen worden gegeven op donderdag 9 januari, te Veenendaal om 2 uur' in gebouw El- theto en te Amerongen om kwart voor vier in hotel Buiteniust. Dames, die snel moe worden, of veel last hebben van een pijnlijke rug, kun nen veel nut ondervinden van deze lessen „Beter bewegen". Er doen jonge dames mee, maar zelfs dames van bo ven de 80 hebben er plezier in. Men kan zich voor de cursus opgeven bij mevr. M. M. Peters-Nanninga, Bowles- park 32, Wageningen, Tel. 08370-3491. De voorzitter van de Motor- en Auto club „Rhenen en Omstreken", de heer E. J. van Dam, werd tijdens de gehouden al gemene jaarvergadering van de R.K. Ne derlandse Motorsport Bond, gehouden in Utrecht, voor de periode van vijf jaar herkozen als lid van het hoofdbestuur. Deze herbenoeming was wel zo spon taan en zo algemeen dat er geen stemming aan tepas kwam. Men wilde er niet eens wat van weten. Onder luid applaus werd de heer Van Dam herkozen en wie weet wat deze figuur voor de motorsport doet en zelfs met grote financiële offers te brengen, kan zich voorstellen dat deze herbenoeming in geen enkel opzicht een probleem was. Trouwens dat was met geen enkel agen dapunt het geval. Belangrijk is nog te weten dat Rhenen weer de cross op He melvaartsdag kreeg toegewezen en dat er naast de Nederlanders aan de start zullen verschijnen Engelsen, Fransen, Duitsers, Belgen, Oostenrijkers en waar schijnlijk zelfs Zweden. De zuid-nederlandse motorsportbond is thans uitgebreid met de cross-organisatie uit de noordelijk provincies van ons land. Dit heeft tot gevolg dat de bond haar ac tiviteiten thans zowel in het zuiden, het midden, als het noorden van ons land ont plooit. KETTINGBOTSING Op de Rijksstraatweg, nabij garage Hovestad, vond op Nieuwjaarsdag een botsing plaats, waarbij vier personen auto's waren betrokken. Rechts van de weg stond een auto van de koopman K. uit Eist geparkeerd. Een naderende auto uit de richting Amerongen stopte en wilde zich achter de geparkeerde wagen opstellen. Juist terwijl uit de richting Rhenen een personenauto na derde wilde een derde wagen zijn twee voorgangers passeren en zo ontstond een kettingbotsing. De derde auto, be stuurd door B. uit Rhenen raakte in een slip en botste tegen de twee ande re wagens. Twee auto's werden zwaar, de ande re twee licht beschadigd. Een mede- inzittende van de Rhenense auto, de heer K., liep een beenfractuur op en werd naar het ziekenhuis te Wagenin gen overgebracht. PIET KIEVIET (21), gekleed in spor tieve trui, is pas in zijn element als hij jagend, alle energie uit zijn ster ke body puttend, met een snelheid van 9 meter per seconde over een spiegelgladde ijsbaan suist. In zijn ouderlijke woning aan de Dennenlaan in Veenendaal licht Piet een tipje op van de sluier rond die wonderlijke wereld van de hard rijderij. Hij is daarin al ver geklom- icoord ió aan: men. XXX Hoe ik ertoe kwam me speciaal aan het hardrijden op de schaats te gaan wijden? Nou dat kwam eigenlijk pas zo'n drie jaar geleden op de proppen. Ik had voordien nog niet zoveel aan spert gedaan. Wel was ik lid van de Veenendaalse Zwemclub. Maar op een wintersportvakantie in Oosten rijk, es kijken, dat was in 1960, be gon ik een beetje te skiën. En dat is al een stapje dichter bij het schaat sen. DROOGTRAINING Om tot een goede prestatie te komen op de winterse ijsbanen moet je 's zomers aan de z.g. „droogtraining" doen. Dat behelst gymnastiekoefe ningen, boslopen enz. In Wageningen heb ik veel geleerd van dr. ir. Lam berts, die een expert was op dat ge bied. IN KERNPLOEG Maar hoe sta je er op het moment voer Piet? is onze vraag. Nou ik ben dus ingedeeld bij de kernploeg van de K.N.S.B., maar ik had toch o zo graag gewild dat ik zou uitgezonden worden naar Noorwegen. Dat liep vast op financiële problemen. De K.N.S.B. kan maar een beperkt aan tal toprijders uitzenden, want het kost 2000,per man. Eerst konden er maar vier mee. Later kwamen er nog twee bij. Dat waren Henk v. d. Grift en Klaas Renes. Voor hen zorg de het Ned. Olympisch comité voor de nodige contanten. Maar ik zal toch mijn uiterste best doen volgend jaar beslist bij de beste vier te be horen. Ik heb ook wel wat voor op v. d. Grift en Liebregts en dat is mijn leeftijd. Zij zijn resp. 27 en 24, terwijl ik pas 21 ben. SPRINT Het belangrijkste in de hardrijderij is de sprint. Dat is de grond waarop je bouwt. Je begint dan ook altijd met 500 meter wedstrijden. Een felle sprint en weg wezen ,De interval' weer zo'n technische term, is hoogst belangrijk zegt Piet. Je gaat 100 m. tegen een berg op en dat moet je in 15 seconden doen. Dan wordt je hart slag opgenomen en gekeken hoe je lichaam reageert. Want het is een medische training die we daar krij gen op de prachtige kunstijsbaan in Deventer. FANTASTISCH Die baan is fantastisch, zegt Piet. Oostenrijkse en Duitse kernploegen komen ook helemaal naar Deventer omdat deze accommodatie zo fijn is. Nu heeft men in Innsbrück (Oosten rijk) ook een kunstijsbaan geopend dus kunnen de toprijders uit dat land nu in eigen omgeving terecht. Het eerste jaar oefende ik in Am sterdam, maar direct na de opening van de Deventerse baan trokken we daarheen. In de selectiewedstrijden voor het Ned. kampioenschap maakte ik een beste tijd. De 500 meter in 44,7 sec. Ik trok er direct flink aan, vooral in de sprint. Je rijdt puur hard en zet je tanden op elkaar. Ik had eerst de buitenbocht en mijn tegenstander dus de binnenbocht, ipaar ik was er het eerst uit. Toen ging alles ge smeerd. NIET ROKEN, NIET DRINKEN Je moet wel veel voor je sport laten staan, maar dat doe ik met liefde, zegt de jonge Kieviet. Roken en drinken zijn natuurlijk taboe en 's avonds - als het mogelijk is - om 9 uur naar bed. Je conditie moet nu eenmaal op een zeer hoog peil lig gen. Het gaat om onderdelen van se conden. Soms trek ik naar de Wielings heuvel en maak daar in mijn eentje een veldloop. Je wordt daardoor ge staald. Ik krijg veel medewerking van mijn ouders, zegt Piet hartelijk. Mijn vader is soms een echte „coach". Hij houdt mijn plakboek bij en kent uit het hoofd al mijn tijden. Het is wel jammer dat er in Vee nendaal of omgeving zo weinig ge legenheid is om op banen te oefenen. Een echte baan van 400 meter zou natuurlijk je ware zijn. Als je nu eens gaat oefenen stuit je op de rondrijders, die natuurlijk ook hun rechten hebben. Nee, als ik moet oefenen, echt serieus trainen, dan moet ik persé naar Deventer. Drie maal in de week kem ik in de koek- stad. Dat combineer ik met mijn werk, want als vertegenwoordiger kan ik het precies uitkienen dat ik op de trainingsavonden in de nabij heid van Deventer ben. Mijn Rhenense vriend Ab van Manen gaat soms met me mee. We oefenen ook wel eens op de Blauwe Kamer in Rhenen, maar wanneer ligt die nu eigenlijk dicht? De ijs- club van de heer De Jong is in Rhe nen wel actief vindt Piet. Weet je, er moest in Veenendaal ook eens een echte ijsclub komen. Het blijkt dat al de schaatsers ook hier in Veenen daal van rondrijders op Noren over stappen. In deze omgeving zitten beste schaatsers, maar hun talent komt niet altijd tot haar recht. Ga je ook nog eens meedoen aan eon Elfsteden tocht, Piet? Nee hoor, is zijn ant woord, want het knapt je af en je hebt een maand nodig om weer in conditie te zijn. Voorlopig ga ik van de zomer op de racefiets oefenen. Is dat geen vreemde combinatie? Wel nee, dat sterkt je dijspieren en dat is voor de hardrijderij uiterst belang rijk. Je moet je Ui den steeds ver beteren. Mijn tijden van nu, zijn re cords van 2 jaar terug. Steeds scher per wordt de strijd. Maar in die kernploeg met de keur van Neder lands beste rijders voelt Piet zich echt thuis. Er is een leuke sfeer. Van rivaliteit is niets te merken. Al die knapen, of ze nou Liebregts, Renes, v. d. Grift of anders heten, ze zijn stuk voor stuk gezellige kerels. Van Piet Kieviet zulten de sport liefhebbers nog wel meer horen. Zijn doorzettingsvermogen staat daar borg voor. VEENENDAAL Geboren: Grietje d. v. G. Legemaat en J. van den Dikkenberg; Richard z. v. G. C. N. Rebel en H. Brugman; Christiaan Albert z. v. C. van Manen en H. van Vee nendaal; Hendrika Jannetje Christina d. v. A. Bleijenberg en H. Demoed; Dolf Gerrit z. v. G. Vermeulen en J. P. M. v. Viegen; Pieter Johan z. v. P. J. van den Bosch en C. van de Weerd; Maas z. v. H. van de Lustgraaf en G. C. M. Otting; Elizabeth Barendina d. v. D. van de Haar en T. van Dijk( geb. te Rhenen); Jan Wil lem z. v. J. W. Kerseboom en M. C. ter Haar (geb. te Rhenen); Klara Dina Alber ta d. v. J. van de Lustgraaf en K. Pater; Jacqueline Janette d. v. G. Boers en G. van Veldhuizen; Jannigje d. v. J. D. van Ewijk en O. Ditewig; Antonia Maria d. v. S. Keulen en J. van Wijk; Wilhelmina d. v. H. van Wijk en A. van Nieuwame- rongen; Neeltje Cornelia d. v. A. v. Keste ren en M. van Barneveld; Maria d. v. H. J. Korenromp en R. M. E. Quint. Ondertrouwd: J. F. Vermeulen met: N. Boers. Gehuwd: C. Teunissen met G. Sollie; M. van Ginkel met P. G. van Altena; A. Jan sen met L. Kleijer; E. van de Wardt met J. van de Weerdhof; E. van den Bosch met J. Kooijmans; R. Reininga met A. Albers; W. Koops met G. van Dijk; G. J. van Manen met J. Lansing. Overleden: Teunis Gerrit Adriaan Aal- bers, 87 jaar, wed.naar van J. van der Scheur (overl. te Wageningen); Willemina Sophia Stuivenberg, 80 jaar, wed. van C. van Kooten( overl. te Rhenen); Magdalena Deichsel, 74 jaar, wed. van G. L. Kem pen (overl. te Rhenen); Gerarda Marcelia Anbeek, 91 jaar, wed. van B. Versteeg; Arie de Man, 88 jaar, wed.naar van W. Bruijs (overl. te Ede). RHENEN Geboren: Antonia Theodora d. v. H. A. Arends en W. M. Bouwman; Theodorus z. v. E. H. ter Burg en S. van Woerdekom; Jeannette Wilhelmina d. v. H. van Zwe den en D. T. A. van den Berg; Marga- retha Frederika Johanna d. v. B. van Dam en E. van Woudenberg; Johanna d. v. J. van Laar en A. van de Kraats; Maar ten z. v. A. Boot en J. Kropershoek; Ca- rine Lolita d. v. F. Stoltink en G. Kohier, Veenendaal; Everdina d. v. E. C. van Ommeren en J. Prins; Stevenia Christina Hendrika d. v. G. Timmerman en L. E. Dieckmann; Simon Teunis z. v. J. M. Dekker en H. van Ingen; Elizabeth d. v. L. van Setten en M. Blok; Eefje d. v. H. C. van Dalen en W. G. Geurtsen, Vee nendaal; Jan Cornelis z. v. G. Heikamp en W. Heikamp, Veenendaal; Robertus z. v. J. Tollenaar en J. Huiting, Veenen daal. Gehuwd: J. van Boeijen met B. Bochane Overleden: Grietje Harms, 78 jaar, ge huwd gew. met H. Pomp, Veenendaal; Katrina Margrieta de Jong, 71 jaar echtg. van B. Kremer; Willem Frank, 79 jaar geh. gew. met C. J. de Man, Amerongen; Jan van Donkelaar 74 jaar, geh. gew. met C. van Engelenhoven, Amerongen. DE KLOMP EDERVEEN Geboren: Lamberta F., d. v. G. Bor en L. F. Groeneveld; Neeltje d. v. G. Teu nissen en J. Bouw. Ondertrouwd: G. Barten en H. A. van Wijde. Getrouwd: G. d, Kamper en J. Veldhui zen. RENSWOUDE Gehuwd: H. F. Henze en J. Pater. AMERONGEN Geboren: Leendert z. v. E. Honders en H. van Soest; Willem Gijsbert z. v. J. A. van 's Slot en J. F. den Hartog; Hendri- kus Gijsbertus, z. v. H. Rebergen en A. J. Balk. Getrouwd: A. Folkertsma en A. G. G. van Ingen. Overleden: Nicolaas Johan van der Lecq, 75 jaar. Kerstfeest van Chr. Besturenbond De Chr. Besturenbond afdeling Eist hield op 2e Kerstdag met de kinderen van de leden een kerstfeestviering in gebouw „Pniel". Er was een groot aan tal kinderen aanwezig. Door de heer Stoker werd het Kerstevangelie gelezen waarna oud-districtsbestuurder, de heer W. v. d. Hof van het C.N.V. de Kerst geschiedenis vertelde. In de pauze, waarin door de heren v. d. Hof en P. Kok kerstliederen op het orgel werden gespeeld, ontvingen de kinderen een traktatie. Na de pauze volgde nog een aantal kerstliederen, ge zongen door de kinderen. De kerstfeest viering werd besloten door een toe spraak van ds. A. Stekelenburg. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds. L. Kievit van Putten, 5 uur dr. C. Graafland. Julianakerk 9.30 uur ds. A. Vroeginde- wey, 5 uur ds. P. de Jong. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. D. v. d. Berg, 5 uur ds. A. Vroegindewey. Sionskerk 9.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. D. v. d. Berg, woensdag 8 jan., 7.30 uur ds. Verkade uit Gameren (voor J.V. „Immanuël") Veeneind 3 uur dhr J. van Woerden uit Stolwijk. Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Vroegindewey, Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Kuiper van Zeist. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Kuiper van Zeist, 5 uur ds. Van Enk. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Chr. Ger. kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Ger. Gem. syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur dhr P. Honkoop uit Kloe- tinge. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds. Goedhart van Emmen, 5.30 uur ds. Bos. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Van de Voet van Hilversum. R.K. Kerken: Willibrordkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Salvatorkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Wijdings samenkomst, 5 uur Verlossings samenkomst. RHENEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Kooreman, 5 uur ds. Westra. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur dhr De Vries uit Lunteren, 5 uur dhr Jansen uit Andelst. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Volten. Ger. Gem. (syn.) 10 en 5.30 uur lees- dienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst, donderdag 9 jan. 7.30 uur ds. Ligtenberg. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, donderdag 9 jan. 7 uur ds. v. d. Poel uit Ede. R.K. Ged. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. Ste kelenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Breugem. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. P. de Vries uit Driebergen, 6.30 uur ds. J. J. Moll uit Driebergen. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. C. F. Bru- sewitz uit Utrecht. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen (bev. ambtsdragers), woensdag 8 jan. 7.30 uur ds. Van Viegen (Ge dachtenisrede 40 jarig jubileum). Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 bur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Slingen- berg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. P. Zijlstra, 6.30 uur ds. v. d. Heuvel uit Ede. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. P. W. v. d. Veen. Vrijz. Herv. 7.15 uur ds. C. B. Burger uit Utrecht. ZONDAGSSCHOOL VIERDE KERSTFEEST Op 2e Kerstdag vierden de kinderen van de zondagschool het Kerstfeest in de St. Andrieskerk. Het bleek dat de kinderen de Kerstliturgie goed hadden ingestudeerd, want de vertolking was prima. Het thema van de liturgie was „God is groot". Ook de zang, het spreekkoor en de declamatie, waarmee de avond verder was gevuld, waren goed verzorgd. Het orgel werd bespeeld door mej. Marga Putman, terwijl ouderling P. Reede de algehele leiding had. Aan de vertrekkende kinderen werd gewezen op de catechesatie en de Jeugdkapel, waar zij nu, na het verlaten van de zondagsschool worden verwacht. Ieder kind ontving een bijbeltje of psalm boek en na afloop een versnapering. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. Bisschop, Kerkewijk 86, Tel. 2776. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 55, Tel. 2123. m.i.v. zaterdagmiddag 6 uur. RHENEN: Dr. Rienstra, Bruine Engseweg 44. Tel. 577. Apotheek Deys, Fred. v. d. Paltshof 25, Tel. 481. In het weekeinde alleen voor spoedgevallen. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossen- dorp, van Ommeren: Dr. van Ommeren, Eist. Tel. 08377-217. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Hey, De Klomp, Tel. 200. SCHERPENZEEL: Dr. W. van Vulpen, Dorpsstraat. Tel. 03497-220. I^iat de wereld ons verschrikken, onrecht, haat ons tegenstaan, laat het leven met zijn ziekten, zorgen, nood, ons wonden slaan, aan het eind rijst voor ons oog, 'n wonder heerlijk Licht omhoog. Hoe het onrecht zegeviere, hoe het duister ons omringt, hoe de machten, macht misbruiken, en de mens tot onmacht dwingt, aan het eind van onze baan, zal dit al tot niets vergaan. Eenmaal boven tijd en ruimte, als wij uit dit aards gewoel, ons ontworsteld zullen hebben, met dit Licht als enig doel, zullen wij, door U bereid, ingaan tot Uw heerlijkheid.

De Vallei | 1964 | | pagina 2