Voor de KANTONRECHTER Let 4 °/n rente MET MINIATUUR-AARDBOL DE RUIMTE IN kijk op de KERK 3 /4 /o rente V. A. B. DERDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 3 JANUARI 1964 Nr. 1 Sensationeel toekomstbeeld Aarde eigenlijk een reusachtige ruimte capsule I? v l-C I ORDE BLIJVENDE SERVICE VRN UW HOORTOESTEL erkend lid De Nutsspaarbank Veenendaal 3 1/20/0 op de gewone spaarrekeningen IN PLAATS EN OMGEVING KERKELIJK NIEUWS Ds. B. Slingenberg Herdenkingspostzegel 500 jaar Staten-Generaal O KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE CHEVBOIET REKKATOENEN CORDUROY IN U.S.A. AMERONGEN Communique H00FDSTR.54-TEL:318« NAAST DE APOTHEEK VEENENDAAL De Griekse mythologie verschafte ons het beeld van Atlas, die de aarde op zyn enorme schouders torst en dit beeld zal spoedig volgens ruimte-des kundigen althans werkelijkheid kunnen worden. Onze toekomstige ruimte- reizigers zullen er beslist niet opuit trekken in nauwe ruimte-capsules, raketten of wanstaltige ruimtepakkcn, zoals menigeen zich thans voorstelt! Op dit ogenblik worden naarstig voorbereidingen getroffen voor praktische ruimte-vaartuigen, die de wetenschap „Macrolife" noemt en welke, in details gezien, kleine omhulde versies van de aardbol zelf zyn. Elk vaartuig heeft zijn eigen atmosfeer, eigen levenscyclus en zelfs zijn eigen uiterlijk voorkomen. De aarde is eigenlijk een reusach tige ruimte-capsule, aldus de beken de Amerikaanse ruimtevaartdeskun digen prof. I. M. Levitt en Dandridge Cole. Zy draagt ons door de ruimte met een snelheid van 27 kilometer per seconde op haar reis rondom de zon. De aarde bezit een gesloten en evenwichtig zich steeds weer ver nieuwend stelsel, dat miljoenen jaren achtereen leven kan verschaffen en hiermee voortgaat, zolang er voldoen de energie voor beschikbaar is. Theoretisch gezien kan zo'n stelsel op veel kleinere schaal worden nage bootst en we kunnen inderdaad reeds modellen construeren van onze eigen „aard-ruimte" kolonie..., aldus de prof. Levitt en Cole. DIMENSIE» De plannen voor constructie van de ze kleine aardse levensgemeenschap pen zyn reeds in een vergevorderd stadium van voorbereiding. De con structie, waar men thans mee bezig is meet tien tot vyftien meter in door snee en zal voldoende planten, dieren, mannen en vrouwen kunnen bevatten om het natuurlijk evenwicht daar te handhaven en het leven op gang te houden. De beide professoren wijzen er voorts op, dat het mogelyk is, dat het plan van een .volmaakt evenwicht' nooit zal worden verwezenlijkt. Vol making is echter niet een absolute noodzaak om dit plan te doen slagen. De materialen, die nodig zyn, zullen altgd gelanceerd moeten worden van af rondcirkelende ruimtemagazynen en veel goederen voor reizen naar de maan, naar asteroïden of andere pla neten zullen onderweg moeten worden opgevangen door kleine kunstmanen buiten het moederschip. Er bestaat ze lts de mogelykheid - en dat duurt niet zo lang meer - dat wy met natuurlijke energie in staat zullen zijn om kleine, holle as teroïden op te vangen en deze om te bouwen voor het onderzoek. Binnenin zouden - zoals de geleerden aanne men - landschappen kunnen worden aangelegd precies zoals op aarde en er komt misschien nog een tyd, dat generaties van mensen, die moeder aarde nooit hebben gezien, totaal afge scheiden van onze .planeet tot een ei gen culturele ontwikkeling komen. PLANETEN BEVOLKEN Die door de ruimte reizende en op onze aarde gelykende gemeenschap pen vormen eveneens een geschikte manier om óf de andere planeten (met uitzondering van Jupiter dan) te bevolken óf zioh te begeven bin nen de reikwijdte en invloedssfeer van andere zonnestelsels, zo neemt men thans aan. Een er. ander is afhanke- lyk van de voortstuwende energie bron en de oplossing van het pro bleem om gassen om te zetten in wa ter, zowel op de maan als op andere planeten. In laboratoria is men thans druk bezig om systemen te ontwikkelen het evenwicht tussen planten en dieren, die op die knusse Macrolife-wereldjes moeten worden geïnstalleerd, te waar borgen. Wat het uiteindelyk omhul sel betreft, wordt aangenomen, dat metaal noodzakelykerwyze niet de enige oplossing behoeft te vormen. Zelfs hoornachtig materiaal zou moge ïgk zyn. NATUURLIJKE BESCHERMING. Er bestaat in deze moderne tijd nauwelyks iets, wat onmogelijk is. De wonderen zijn de wereld nog niet uit en voorboden van dergelijke dingen zitten misschien wel in ons eigen tuin tje. Slakken, schildpadden en mossels byv. hebb?n een soort pantser, dat hun leven beschermt en dat waar- scynlyk eveneens de abnormale invloe den van onze maan kan weerstaan als ze zonder een ruimtepak op het kille maanoppervlak zouden worden gezet. Maar als we de ruimte eenmaal in gaan, is bet geen vraag meer of we wel of niet met elkaar zullen gaan. We zullen dan zeker in groepen rei zen in eenverkleinde uitgave van onze moeder aarde, zoals op neven-, staande tekening te zien is! Juist op zijn 21ste verjaardag moest de scholier van E. uit Oosterbeek voor het Wagenings kantongerecht verschijnen om dat hij met zijn bromfiets 45 km per uur ge reden had op de Stationsweg te Ede. Vijf tien teveel dus, want de Stationsweg ligt binnen de bebouwde kom. Ik moet iedere dag naar school in Ede, vertelde v. E., en ik ben dan vrijwel altijd de overweg gepasseerd voor de bomen dicht gaan. Die ochtend moest ik toevallig wach ten daar kwam nog bij, dat hij veel langer gesloten bleef dan normaal. Ik heb toen het laatste stuk wat harder gereden dan anders omdat ik bang was. dat ik te laat op school zou komen. Blijkbaar bent u banger voor de straf fen van de rector dan voor de straffen van de justitie, constateerde rechter v. d. Brand. Aangezien in zo'n geval ieder antwoord het verkeerde is, deed de verdachte er het zwijgen toe. Had u dat verhaal over die spoorbo men, die zo lang dicht bleven, niet beter aan de rector op school dan hier kunnen vertellen zette mr. v. d. Brand het verhoor voort. Die rector is toch vast niet zo'n on mens, dat hij u na zo'n verweer streng gestraft zou hebben. Van E.'s vertrouwen in de goedgelovig heid van zijn rector op het punt van spoor bomen was kennelijk wat minder groot en ■ij stapte dan ook haastig van het onder werp af. Ik ben nog nooit eerder voor te hard rijden bekeurd, vertelde hij nu. Dat zegt niets, antwoordde de rechter onmiddellijk, want als iedere bromfietser, die een overtreding pleegde, betrapt en be boet werd. konden de belastingen wel af geschaft worden. Nogmaals gooide verdachte het in zijn verdediging over een andere boeg. Hij wees er met nadruk op, dat het schikkingsbedrag van 40,wel een erg zware belasting voor zijn zakgeld betekende. De officier, mr. Pfcil, wilde gezien ver- dachtes houding in goed vertrouwen aan nemen, dat de 45 kilometer van die bewuste morgen een uitzondering waren geweest. Hij verlaagde zijn vordering daarom tot 25,of 5 dagen. Het werd echter toch een sombere ver jaardagsmorgen voor Van E. Ik wil wel iets beneden het hier gebruikelijke tarief van 65,gaan, maar dit is te laag, vond rechter v. d. Brand. Het bleef bij het trans actiebedrag: 40,of 8 dagen. Als bestuurster van een personenauto was mevrouw W. B. uit Veencndaal in de Hoofd straat in haar woonplaats door een stoplicht gereden. Ik heb er toen niets van gemerkt, maar achteraf is gebleken, dat het klopte, zei mevrouw W. vrijdag voor het Wagenings kantongerecht. Het spijt mij erg, maar ik heb denk meer gelet op buspassagiers, die bij de halte uitstapten en naar de zebra liepen, en op een van rechts komende auto. Ik ben de kruising niet zomaar klakkeloos doorgereden, maar heb wel goed uitgeke ken. Ik had me niet zo gerealiseerd, dat het vrijdag was. De verkeerslichten zijn nl. alleen op vrijdagavond in werking. Het proces-verbaal bevestigde het verweer j van mevrouw W. Omdat de stoplichten slechts eenmaal per weck branden, wat enigszins aanleiding kan geven tot verwar ring, was rechter v. d. Brand bereid het bedrag van 40,dat de officier, mr. Pfeil, eiste, met 15,te verlagen. De 21-jarige P., ambtenaar bij de P.T.T. te Amsterdam, moest zich vrijdag voor het Wagenings kantongerecht komen verant woorden omdat hij met een personenauto met een snelheid van 100 kilometer per uur door de bebouwde kom van Hcclsum geraasd was. Ik geef toe, dat ik te hard reed, maar ik kan me niet voorstellen, dat het 110 kilometer was, zei P. Ik had boodschappen gedaan aan de Utrechtscwcg en daarna pas 500 meter gereden. 't Is een schandaal om zo hard door een dorp te rijden, vond de officier, mr. Pfeil. De politie heeft het nauwkeurig op genomen. U lapt de wet kennelijk helemaal aan uw laars, vulde rechter v. d. Brand aan. Ik moet dergelijke wildemannen niet op de, weg, betoogde mr. Pfeil in zijn re quisitoir. Ik eis een onvoorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar en een boete van 250,of 25 dagen. En dan houd. ik er nog rekening mee, dat u getrouwd bent en drie kinderen hebt. Ik had wel een zware straf verwacht, maar toch niet zo zwaar, zei P. onder de indruk. Ik kan er verder niets op zeggen, ik heb 't verdiend. Rechter v- d. Brand handhaafde in zijn vonnis de ontzegging, doch stelde de boete op 100,of 20 dagen. Kerkewyk 6 - Telefoon 08385-2198 - Postgiro 530673 VERGOEDT MET INGANG VAN 1 JANUARI 1964 over inlagen met een opzegtermijn van 1 jaar. over inlagen met een opzegtermijn van 1h jaar. Vraagt inlichtingen, ook aan het kantoor te Rhenen Fred. v. d. Paltshof 16. T., vertegenwoordiger te Genemuiden, had op de Edesewcg in de bebouwde kom van Bennek om met zijn personenauto een snelheid van 67 kilometer per uur gevoerd. De teller was kapot, vertelde hij vrijdag voor het kantongerecht te Wageningen. Ik was diezelfde morgen nog bij de dealer ge weest,. maar die had ze niet in voorraad. Dan had u maar zo langzaam moeten rijden, dat u in ieder geval onder de 50 bleef. Als u met een kapotte teller de weg opgaat is dat uw eigen risico, oordeelde rechter v. d. Brand. Wij moeten hier van automobilisten de meest wonderlijke verhalen aanhoren, maar toevallig rijden wij zelf ook. Ik weet ook zonder teller heel precies wanneer ik onder of boven de 50 ben, voegde mr. Pfeil eraan toe. Eis 60,of 12 dagen. Waarom hebt u de zaak niet geschikt? wilde mr. v. d. Brand weten. Ik vond het bedrag eerst verschrikke lijk hoog, maar als ik tevoren geweten had wat ik nu hier vandaag ten aanzien van de hoogte van de boetes te weten ben gekomen, had ik allang betaald, antwoordde T. Een reëel antwoord, prees de officier. Het vonnis luidde daarna conform. Van R. uit Luntcren was zonder rijbewijs achter het stuur van een auto gaan zitten. Ik moest naar m'n werk en had de trein gemist, verklaarde hij vrijdag voor het kan tongerecht te Wageningen. Die auto had ik er staan om te verkopen en daarom heb ik die maar zolang meegenomen. En hebt u nu een rijbewijs? infor meerde de rechter. Nog niet, moest Van R. bekennen. De eerste keer ben ik gezakt en de tweede keer alleen voor de praktijk geslaagd- Eis 125,of 25 dagen. Vonnis 100,of 20 dagen. Van B., technisch hoofdambtenaar te Wa geningen verscheen vrijdag voor het kan tongerecht te Wageningen omdat hij met zijn personenauto 60 in plaats van maximaal 50 km per uur gereden had in Hcelsum op 26 oktober om 10 uur 's morgens. Op mijn papier staat, dat het om 15.15 uur gebeurd is en daar klopt niets van, zei Van B. Ik hoop dat u die kleine vergissing met mijn vergissing verrekenen wilt. Het werd echter een teleurstelling voor Van B. U bent door die fout in de dag vaarding niet in uw verdediging geschaad, vond mr. v. d. Brand en de officier achtte het bewijs geleverd dat de overtreding op 26 oktober had plaats gevonden. Eis 15, of 3 dagen. Vonnis 25,of 5 dagen. Kerkvoogd A. N. Maris en notabel P. Verburg van de hervormde gemeente te Amerongen zijn bij enkele kandi daatstelling als zodanig herbenoemd. ■fr Als ouderling der Overbergse her vormde gemeente is gekozen de heer Joh. van de Pol en herkozen de heer Breeschoten. ■fr J.l. zondag zijn bevestigd als ouder lingen bij de hervormde noodgemeen- te „Sola Fide" te Veenendaal de he ren J. E. van Schuppen en H. G. Velt- huizen en als diaken de heer J. de Rui ter. ■fr Ds. D. van den Berg te Veenendaal heeft voor het beroep van de her vormde gemeente te Barneveld be dankt. NIEUWE PSALMBERIJMING Dominee-dichter Jan Wit uit Ede heeft voor de hervormde noodgemeen- te te Veenendaal gesproken over de nieuwe psalmberijming. Volgens ds. Wit, lezen wij o.m. in het officiële orgaan van „Sola Fide", heb ben de psalmen in ons kerkboek, die niet regelrecht van David of Asaf zijn, maar berijmd zijn in de achttiende eeuw en dus ook in woordkeus en op bouw de sporen van de pruikentijd dragen, een eerbiedwaardigheid onder ons verkregen die niet altijd verant woord is. Wij vinden in deze berijming veel rationalisme en deugdverheerlij- king die wij bij David en Asaf tever geefs zouden zoeken. En verder: Natuurlijk is het te verstaan dat een afscheid van deze bundel ook echt verdriet meebrengt, vooral voor de oudere generatie. De omschakeling zal dan ook zeer geleidelijk moeten ge schieden. Wij moeten echter beslist van de oude berijming af; die is in 200 jaar taalkundig zo sterk verouderd dat ze onze jeugd in veel gevallen niet meer aanspreekt. Psalm 43 en psalm 90 zijn hiervan voorbeelden, om er enke le te noemen. Daar komt bij dat van de 150 psalmen er slechts enkele tien tallen werkelijk gebruikt worden. De rest zijn wij gewoon vergeten of ze zyn in deze berijming niet te gebrui ken. AMBTSDRAGERS De hervormde ds. C. van Viegen te Overberg herdenkt op 6 jan. a.s. zijn 40-jarig jubileum. Ter gelegenheid hiervan worden twee bijzondere dien sten gehouden: in Overberg en in Achterberg. Laatstgenoemde gemeente heeft ds. van Viegen het langst ge diend, de meeste jaren als gods dienstonderwijzer en later als predi kant. De herdenkingsdienst in Achter berg vindt plaats op dinsdagavond 7 januari. De volgende dag woens dagavond 8 januari is er een dienst in Overberg met daarna gelegenheid tot het aanbieden van gelukwensen. De Veenendaalse Ds. D. van Enk hoopt de tweede zitting van de Generale Sy node der gereformeerde kerken in Lunteren mee te maken. Hij is daar om vanaf 7 januari waarschijnlijk voor twee weken afwezig. DE DUIT IN HET ZAKJE Zowel de hervormde gemeente van Achterberg als die van Amerongen houdt er een pastoriefonds op na. In Achterberg staat het fonds thans op bijna achtenveertighonderd gul den. De stand in Amerongen is bijna vijftienhonderd gulden; het streef bedrag in deze gemeente is vijfdui zend gulden. ■ö- In de gereformeerde kerkbode van de classis Zeist schrijft de Rhenense correspondent, dat „de zendingsbus jes aan de uitgang van de kerk niet meer schijnen op te vallen; men schuifelt er achteloos aan voorbij." Zou het de meeste van deze busjes - hetzij voor de zending, het orgel of ter leniging van bijzondere noden - niet zo vergaan? Zij hangen er maar te hangen en men krijgt dikwijls de indruk van „alles wat er inkomt is meegenomen". Kerk op platteland „één huisgezin" Ds. B. Slingenberg, zetelt sinds IV2 jaar in de pastorie van de Ger. Kerk aan de Dorpsstraat te Renswoude. Predikant in een landelijke gemeente zoals Ds. Slingenberg het zelf formuleert. Naast zyn arbeid als dominee is deze Geref. predikant nog werkzaam als godsdienstleraar aan het Mar- nix College en de Chr. Kweekschool te Ede. Ds. Slingenberg komt dus duidelijk met twee verschillende aspecten in aanra king. Het werk in de plattelandsgemeente Renswoude en de arbeid onder de stu derende jeugd. Dat werk in Renswoude is boeiend zegt Ds. Slingenberg. De structuur van een kleine gemeente is geheel verschillend van die in een grote stad. Er is meer samenbinding, men kent elkaar, en het werk wordt overzichte lijker. Eigenlijk zou de kerk meer „familie" moeten zijn, zoals op het platteland wel het geval is. Augustinus noemde de kerk reeds „de familie Gods". De kerk is Gods huisgezin en is met enge banden onderling verbonden. In de dorpen is voorts weinig te merken van een „rand" van buitenkerkelijken. BUNDELING. Ds. Slingenberg is oecumenisch ingesteld. Het moet zijn Eén kerk, één Heer, één doop. Ook op het platteland dringen krachten van het ongeloof op. Als wij, als gelovigen daartegen optrekken in onze huidige verscheidenheid zullen we op onze eilandjes blijven zitten. POSITIEF. Ds. Slingenberg, uiteraard uit ervaring sprekend, zegt dat de jeugd positief is ingesteld ook tegenover godsdienstige vraagstukken en de ethiek. Spanningen tussen generaties zijn er altijd geweest. Het veranderde levens patroon van deze tijd roept deze spanningen misschien in sterkere mate op. De vragen, die de jeugd stelt, getuigen van een opmerkelijke objectiviteit, eerlijkheid en frisheid. Nogmaals sprekend over het kerkelijk leven in Renswoude accentueert ds. Slingenberg de prettige samenwerking tussen de twee predikanten en de twee kerkeraden. Men komt soms gezamenlijk bijeen ter bespreking van problemen, die er leven. Het is hard nodig dat wij elkaar, als Christenen, leren vinden opdat wij inderdaad „één huisgezin" zouden gaan vormen. Ter gelegenheid van de herdenking „Vijfhonderd jaar Staten-Generaal", waarbij wordt uitgegaan van de eerste bijeenkomst der Algemene Staten op 9 januari 1464, zal op 9 januari 1964 een herdenkingspostzegel zonder toe slag worden uitgegeven in de waarde van 12 cent. De zegel, waarvan de kleur geelgroen is, werd ontworpen door de heer Th. Kurpershoek te Amsterdam en draagt als voorstelling een afbeelding van de Ridderzaal te 's-Gravenhage. Behalve de aanduiding „Nederland" en het waardecijfer is voorts de tekst „Vij- honderd jaar Staten-Generaal 9 januari 1964" op de zegel vermeld. De zegel is verkrijgbaar van 9 jan. 1964 tot en met 8 febr. 1964 en blijft voor frankering geldig tot en met 31 dec. 1965. VEENENDAAL Voor het eerst kan men in de Ver enigde Staten rekkatoenen cordu roy kopen. Er waren reeds eerder stretch-ribstoffen, waarin een be paald percentage katoen verwerkt was, op de markt, maar de rekka- toenencorduroy die men nu kan kopen is voor 100°/o uit katoen ver- voordigd. Men verwacht, dat de stof in kinder- en dameskleding zal worden toegepast. De stof is vervaardigd volgens het spanningloze mercerisatie-systeem. Dit is de gangbaarste manier om rekkatoen te produceren. Volgens een insider is de stof uit en te na getest en kan de rekkatoenen corduroy precies zoals normale rib- stoffen behandeld en verwerkt wor den. Hoewel deze mantel nog niot van „stretch" corduroy gemaakt is, kan ze toch door de fraaie ocelot-kraag tot de nieuwigheden op modegebied beschouwd worden. De dubbele rij knopen en de royale Insteek- zakken verlenen deze honingkleurige cor- duroy-mantel eveneens een nieuw gezicht. (Model Ule Richter, Duitsland). CURSUS VEILIG VERKEER Het Verbond voor Veilig Verkeer afdeling Amerongen heeft besloten een algemene verkeerscursus te organise ren. Aangezien er voldoende deelname voor deze cursus is, gaat deze door. De eerste cursusavond zal zijn op woens dag 8 januari a.s. te half acht in een der lokalen van de openbare lagere school. Cursusleider de heer J. Pakvis, opperwachtmeester der Rijkspolitie. In totaal worden een zestal avonden gehouden, eens per 14 dagen. Heeft men belangstelling voor deze cursus, die be stemd is voor alle weggebruikers, dan kan men zich alsnog aanmelden op 8 januari a.s. bij de aanvang in de school. VERBRANDING KERSTBOMEN In vele plaatsen is het gewoonte dat de kerstbomen na nieuwjaar op een grote stapel verbrand worden. Vooral voor de jeugd is dat een machtig eve nement. Bovendien is het een gemak kelijke manier om van de kerstboom af te komen. Tot nu toe was dit ge bruik in Amerongen niet bekend. Dit jaar wordt voor het eerst ge probeerd of hiervoor ter plaatse be langstelling bestaat. Wie mee wil doen kan zijn kerstboom zaterdag a.s. bren gen op het land gelegen achter de boer derij Welgelegen, Rijksstraatweg 2 (ter rein aan de Kievit). Om 7 uur in de avond gaat de vlam er in. Voor onge lukken behoeft men niet te vrezen want de vrijw. brandweer zal met een aantal mensen en het nodige materieel aan wezig zijn. Hoe meer bomen er ge bracht worden, hoe mooier vuurtje het wordt. VARA STUDIO TOCHT De afdeling Amerongen van de Vara heeft een tocht gemaakt met haar leden naar de Vara-studio te Hilversum. Men was getuige van een opname van het dansorkest de Ramblers met Rob de Nijs en de Wama's. In de pauze werd het gezelschap door de fraaie nieuwe studio rondgeleid. Na een bezoe aan de kantine werd een quiz bijgewoond on der leiding van Theo Eerdmans. Na op de terugreis nog een keer voor de inwendige mens gezorgd te hebben, toog men voldaan huiswaarts. TERUG NAAR HET VADERLAND In de nacht van zondag op maandag is een grote groep bemanningsleden van de gezonken „Lakonia" in Amsterdam aangekomen en vandaar direct met een chartervliegtuig naar Griekenland door gereisd. Op de linker foto zien we een deel van de mannen bq het overstap pen op Schiphol. Op de jrechterfoto zien we de eerste stuurman S. Angelopo- poulou die op Schiphol verwelkomd werd door zqn echtgenote, die de laat ste weken met haar dochtertje in ons land vertoefde en nu met haar man naar het vaderland terugkeerde. UITSLAG SCHIETCONCOURS Dinsdagavond 14 jan. a.s. wordt de uitslag van het onlangs gehouden na tionaal schietconcours bekendgemaakt tijdens een bijeenkomst in Buitenlust. De rekenkamer van Willem Teil zal dan een enorm werk voltooid hebben, gezien het zeer grote aantal kaarten dat ver schoten werd. De commissaris der Koningin in de provincie Utrecht en Gravin van Lynden van Sandenburg zyn voornemens ter gelegenheid van de jaarwisseling te ontvangen op dinsdag, 7 januari 1964, van 16.00 -18.00 uur in Paushuize, Kr. Nieuwe Gracht 49, Utrecht. OPLOSSING PUZZEL NR. 81 Horizontaal: 1 hommel, 6 gek, 8 Ren- nes, 13 merite, 14 lianen, 15 R.M., 17 tik, 18 Lea, 20 mis, 21 se, 22 men, 24 Seine, 26 big, 27 Enos, 28 klinket, 30 oele, 31 sté, 32 toe, 33 rak, 35 del, 36 halma, 38 Assam, 40 armen, 42 pront, 44 boter, 47 ergo, 48 kok, 49 lido, 50 Linne, 52 Terek, 54 netel, 56 engel, 58 rakel, 60 ido, 62 San, 64 rat, 65 esp, 67 eind, 68 duister, 71 nota, 72 Dee, 74 Evert, 76 set, 77 en, 78 pon, 80 ora, 81 ons, 83 re, 84 Toledo, 85 Nomen, 87 Eerstel, 88 rot, 89 komeet. Vertikaal: 1 Hermes, 2 mm, 3 met, 4 Eris, 5 lik, 6 gelei, 7 klank, 8 ram, 9 enig, 10 nes, 11 nn, 12 slegel, 16 men tor, 19 eind, 21 silene, 23 Noë, 24 slemp, 25 eerst, 26 bed, 28 kol, 29 tas, 32 tan gens, 34 kabinet, 36 Herne, 37 Arkel, 38 anker, 39 model, 40 aal, 41 men, 43 oor, 45 tot, 46 rol, 51 indien, 52 tenue, 53 karet, 55 ekster, 57 Gad, 59 kar, 60 iedere, 61 one, 63 Iser, 65 Eos, 66 patent, 69 ivoor, 70 trant, 73 dole, 75 anno, 78 pos, 79 nel, 81 ork, 82 Sem, 84 tr, 86 Ne.

De Vallei | 1964 | | pagina 5