SPAllK pïfiAT&TOtl *pf* w>uCW ©j? Veenendaal en DOVO spelen een thuiswedstrijd Dovo - Zwart Wit Veenendaal - JSV Burgerlijke stand KERKDIENSTEN ANTON VAN INGEN Stroom van (goede) inzendingen op onze Kerstpuzzel Ingekomen en vertrokken SPORTPROGRAMMA Derby tussen Panter en NSVS MARKTBERICHTEN Officiële bekendmaking DINSDAGKOOPJES Plantenbakje 0.49 Soepkop en schotels Braadpan 3.68 4.75 AMERONGEN Gevonden en verloren SCHERPENZEE1 ZONDAGDIENST „Elster hekwerk gaat naar Saoedi-Arabië' Export Vertrouwen Schik LOT WEES VIJF WINNAARS AAN Ankommende dinsdag over een week speult het Utrechts Steedelik Orkest weer in et Vereenigingsgebouw an de Eikelaan. Veur een antal van onze plaatsgenoote zal dat een heele gebeurtenis zijn; de meeste minse zeit et jammer genogt niks. Die vinde Stiefbeen en Zwiebertjie van et bibberkassie veul belangrijker. Ieder z'n smaak, daar magge we niet over twiste, mar zouwe de meeste minse dur smaak wel es heelegaar uitgeperbeerd hebbe? Zou et niet heel vaak zijn „onbe kend maakt onbemind". Et is heel spijtig dat de groote massa niet de moeite neemt om et es te per- beere. Ik weet et wel, et kesertbezoek in et Veen is de leste ted gelukkig toegenoo- me, mar nog altijd wurdt er per vioolist in het orkest ok veur een vier of vijf leege stoele gestreeke. Mijn vraag is nou: is dat wel noodig? Bin dur nou echt gien zes of zeuvehon- derd minse (ik weet niet percies hoeveul minse ze in et Vereenigingsgebouw kwijt kunne), mar bin dur niet zooveul die greeg een paar keer in et jaar ginge luis tere as ze wiste wat et was. Zou et hier echt nog zoo zijn van: wat de boer niet kent dat vret ie niet? Mar waarom wage dur niet meer minse et es een keer. Vinde ze et te duur staan? Is dat volgens de meeste alleenig weggeleid veur geleerde minse? Ik bin geneege om te denke, dat de meeste minse meene, dat een kesert be- luistere een angeleegenheid van stand is. Gereekend naar et antal minse, dat zelf hier de serieuze meziek beoefent, 't Zij in de blazerij, 't zij mit de mond wijd oope. En as dur nou bevurbeld er een zang avond van een mannekoor is, dan zit de zaal vol. Komme die nou allemaal om dur familie of de buurman op et poodium te zien galme? Of vinde ze ok nog wat an etgeen ze toegezonge wurdt? Ik geloof dat leste toch zeeker wel. Men vindt et kurtgezeid mooi, mar zoo'n ke sert van et USO, nee, 'dat is ze toch te gurtig. Dan bleft er alleenig nog mar een kwes tie van opvoede over. Al die minse, die toch in diepste weeze liefhebber zijn of mit een enkele keer kunne wurde, zooveer zien te krijge dat ze komme. Et beste kun je dan mit de jeugd begin ne. En daarom bin ik dur zoo blij mee, dat dur honderd jongelui veur een prik kie een echt kesert kunne meemake. Waarom maak je je dur toch zoo druk over? vroeg Bram. Wie komme wil, komt. En wie dur gien zin in heeft, bleft thuis. As ie nou nog over de cente zat te mijere, kos ik et nog begrijpe. Want iedere be zoeker minder maakt et kesert zooveul duurder. Kijk, beste minse, dat is nou weer suu- per-zakelik geriddeneerd. Onbewust zit dat toch een bietjie in ons allemaal. Et is niet te duur, zoolang dur nog een antal minse mit smaak van zit te snoepe. Zurg dat jelui dur bij zijn. Wout Blauwkous. RHENEN Ingekomen personen: K. Th. Scholten gez. van Zwolle; G. van Engelenburg g.m. Rensen van Veenendaal; E. T. Réparon gez. van Zeist; F. M. Kaya van Moor drecht; G. W. Zomer gez. van Uithoorn; G. de Kruijk gez. van Ede. Vertrokken personen: J. W. Snijders naar Wageningen; E. G. T. van Laar g.m. Kist naar Jutphaas; B. J. G. Disselborg gez. naar Markelo; D. Quint naar Kes- teren; M. ter Maaten naar Amersfoort; L. H. Bisschop naar Amersfoort; J. B. van Oort naar Amersfoort; G. Tewes naar Emmen; H. Bosch naar Apeldoorn; B. M. I. Visscher g. m. Baars naar Weert; A. R. Petersen naar Harderwijk; H. Meerlo naar Roden; D. N. Kwerreveld gez. naar Breda. Er werd zowaar in het eerste weekend van 19G4 hier en daar gevoetbald. Groot was de oogst nog niet, maar als de weergoden ditmaal geen roet in het (voetbal)- eten gooien, ziet het er naa,r uit dat er nu wat meer wedstrydcn doorgang vinden. Het programma voor onze streek is zeer afwisselend. De grote vraag is Hoe zyn de clubs de gedwongen rustperiode doorgekomen? In ieder geval kunnen de voet balliefhebbers weer een keus maken. DOVO speelt zaterdag aan het Panhuis tegen het gerenommeerde Zwart Wit '28 uit Rotterdam, een der meest technische ploegen uit het zaterdagvoetbal. In de uitwedstrijd leed DOVO een dikke neder laag, maar het is niet gezegd dat dit feit A.S. ZATERDAG TERREIN PANHUIS Aanvang 2.30 uur. VEENENDAAL Eeiermarkt: aanvoer 125.000 stuks. Prij zen van f 11,tot f 11,50 per 100 stuks. Kleine eieren f 8,— tot 10,—. Handel ma tig. Biggenmarkt: aanvoer 50 stuks. Prijzen van f 68.tot f 78,per stuk. Handel traag. SCHERrENZEEL Op de woensdag gehouden markt wer den 1.100.000 eieren aangevoerd. De prijs van kippe-eieren varieerde van f 10,50 - f 11,25 cn die van henne-eieren van f 8,25 f 10,25. Allen per 100 stuks. De handel was slecht. Op de biggenmarkt bedroeg de aanvoer 180 stuks. De prijs per stuk varieerde van f 78,— tot f 95,De handel was matig. Gemeente Rhenen Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter kennis, dat de volgende leden zijn benoemd in een commissie van onderzoek naar de woningtoewijzing: Mr. J. Deen, Herenstraat 67; W. Klaassen, Fred. v. d. Paltshof 13; H. W. F. Scholte, Simon Stevinweg 2; G. J. Verwoert, Boslandweg 7. Ieder, die bezwaren heeft tegen de wo ningtoewijzing berustende op vermeende persoonlijke bevoorrechting of achterstel ling, wordt in de gelegenheid gesteld voor 18 januari a.s. bij één dezer leden deze bezwaren schriftelijk in te dienen, onder vermelding van de redenen, waarop zijn oordeel steunt. Rhenen, 7 januari 1964 Burgemeester en wethouders van Rhenen, De burg. L. Bosch v. Rosenthal De secr. Th. v. d. Willik zich zal herhalen. Het is best mogelijk dat de gebr. Nieuwstraten en de international v. d. Pols een moeilijke middag krijgen tegen een met strijdlust geladen DOVO. Veenendaal blijft ook in eigen omge ving. De destijds afgelaste wedstrijd tegen het Jutfase JSV is weer op het program geplaatst. Voor Veenendaal geldt weer het parool: punten verzamelen. Nu is JSV geen ploeg om zomaar omver te lopen. De withemden kunnen soms gevaarlijk uit de hoek komen. Dat heeft Veenendaal al wel ondervonden. Onmogelijk is een geel- blauwe zege echter niet, dat bewees de A.s. zondag competitiewedstryd Aanvang 2.30 uur TERREIN BERGWEG laatste thuiswedstrijd tegen JSV wel. Dat was een mooie strijd en Veenendaal won verdiend. Hopenlijk gaat het zondag pre cies zo als destijds. Alle belangstelling gaat uit naar de nieuwe koploper GVVV, die zaterdag naar Putten reist. Juist tegen Putten komt GVVV niet zo best uit de voeten. Vorig seizoen werd in Putten verloren, dit sei zoen speelde men gelijk aan de Buurtlaan. Putten heeft geen technisch team, maar zeer vasthoudend en op de defensie inge steld. Kan GVVV die Puttense muur door breken dan wordt de fraaie topplaats ge consolideerd. We houden het daar maar op. Voor VRC ligt een verre reis naar Vroomshoop in het verschiet. De Boys al daar kwamen voor het eerst als 3e klas- ser uit en deden het niet onaardig. Op ei gen veld moest VRC het hoofd buigen voor de Twentenaren. Ook nu, als VRC eerst zo'n honderd kilometer gereisd heeft zien we de Racing Club een kleine ne derlaag tegemoet gaan. Maar het blijft voetbal en misschien vergissen we ons. DVSA zal zondag op de Burgwal met DEV moeten afrekenen, een kansrijk feit, want DVSA achten we juist een tikje ge vaarlijker in de aanval dan de Doornse gasten. -H- Rhenus zal in de Montfoortse klei waar schijnlijk het onderspit delven tegen MSV '19, waardoor de situatie voor de groenwitten echt penibel wordt. Oranje Wit zal weinig moeite hebben cm het bezoekende - Achterveld dat dit seizoen geen grote indruk maakt, op Rem merden eronder te houden. RK Unitas heeft de handen vol aan Austerlitz dat naar de Nieuweweg komt. Het veld van Unitas is echter niet zo best, dus is het niet zeker of deze strijd zal doorgaan. Scherpenzeel krijgt leider Veense Boys op bezoek en zal de opmars van de Nij- kerkerveners niet kunnen stuiten. Renswoude gaat in Soesterberg de zo veelste nederlaag tegemoet en staat dan nog (eenzaam) puntloos onderaan. In het zaterdagvoetbal moet Merino's bij Lopik op bezoek en kan beslist winnen, als er serieus wordt aangepakt. De derby tegen SVP en NSVS trekt de aandacht. De Panterploeg lijkt iets gerou- tineerder en is lichtelijk favoriet. Musketiers zal haar uiterste best doen om in Garderen de nederlaag te ontgaan tegen leider Veluwse Boys, maar zal er waarschijnlijk toch niet aan ontkomen. Scherpenzeel kan een stapje hoger klim men door het wat tegenvallende Veslaco zonder punten naar Harderwijk terug te sturen. Kulan vecht zaterdag voor de laatste kans. In Hulshorst wacht de club van die naam het bezoek van de SKF-ers af en weet Hulshorst inderdaad te winnen, dan kan Kulan zich gevoeglijk als uitge schakeld beschouwen. DVSA zal in Amerongen weinig moeite hebben om het pas opgerichte Langbroek de punten af te snoepen. Of Advendo in Ederveen spelend dat ook zal doen tegen Woudenberg is lang niet zeker. Wel verkeert Advendo in bla kende vorm en kan na een overwinning zelfs de leiding overnemen want Sportclub Rhenen tegen Bunnik is uit gesteld, zodat Advendo de Rhenense ploeg kan voorbijstreven. zelfademend bakje van hard schuimplastic, zeer gezond voor uw planten, 18 cm lang, nu fraaie soepkop in diverse pastelkleuren, keiharde kwaliteit, een echte aanwinst en zo gezellig op uw tafel Koopjesprjjs 3 voor van geslagen plaatstaal. Springt niet uit, bijzonder geschikt voor vele braad- en kookdoeleinden, en bijzonder geschikt in prijs Alleen dinsdag 14 januari Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal HINDERWET Belanghebbenden worden erop ge wezen, dat met ingang van heden op de secretarie van de gemeente Ame rongen ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de heer C. E. van Spanje, wonende te Amerongen, Majoors weg 11, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor het herstellen en spuiten alsmede voor het verhan delen van auto's en landbouwwerk tuigen in een pand aan de Koenestraat no. 54. Tegen het verlenen van deze ver gunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van de open bare bekendmaking ten gemeentehuize bezwaren inbrengen bij het gemeente bestuur. De ingekomen bezwaarschrif ten worden mede ter inzage gelegd. Een openbare zitting, waarin een ie der persoonlijk of bij een gemachtigde mondelinge bezwaren kan inbrengen wordt gehouden op 23 januari a.s. om 11 uur 's morgens ten gemeentehuize. van 56 personen. Dit valt mede te wij ten aan de geringe bouwcapaciteit in dat jaar. Er werden in 1963 in totaal 112 kin deren geboren, waarvan 60 jongens en 52 meisjes. Er overleden 50 mensen, 29 mannen en 21 vrouwen. In totaal 305 personen vestigden zich in deze ge meente maar er vertrokken er 311. In totaal een verhoging met 56 personen. Van de ingekomen personen kwamen er 111 uit een gemeente uit deze pro vincie, 178 kwamen van buiten de pro vincie, 5 kwamen uit het buitenland. Er vertrokken er 145 naar een ge meente in de provincie, 146 naar een gemeente buiten de provincie, 19 naar het buitenland. In 1963 werden er 33 huwelijken ge sloten. Het aantal ingeschreven echt scheidingen bedroeg 3. OVERZICHT RAIFFEISENBANK AMERONGEN - LEERSUM De gunstige ontwikkeling van de laatste jaren zette zich ook in het af gelopen jaar voort. Het spaartegoed was per 1 januari 1963: 5.7 miljoen, terwijl dit op 1 januari 1964 was 6.4 miljoen (rond). In 1963 werden 327 nieuwe spaarders ingeschreven. In het werkgebied van de bank werden in dit jaar f 1.460.000, aan leningen verstrekt. Ook de omzet via rekening-courant steeg aanmerke lijk. De totale omzet van de bank in 1963 bereikte mede daardoor een be drag van ruim 30 miljoen. De totale aanwas van de bij de Cen trale Raiffeisenbank te Utrecht aange sloten banken aan spaargelden bedroeg in 1963 circa 400 miljoen. Gevonden voorwerpen in de periode van 18 december 1963 tot en met 9 janu ari 1964: bankbiljet; groene mohair sjaal; blauwe rechter want; bankbiljet; 2 bankbiljetten; bruine rechter sandaal; bruine linker- jongensschoen; donkergrijs geblokte sjaal; armband met 8 munten; zwarte dames handschoen met wit randje; rode rechter glacé; blauwe kepi; muntbiljet; bankbil jet; militaire tas, inh. een judopak en boekjes over padvinderij; paar zwarte glacé's; klein bruin hondje; wieldop van kleine auto; zaklantaarn; bruine linnen boodschappentas; plastic regenjas en een paar herenhandschoenen; collier; zwarte herenglacé; rood geblokt kinderwantje; herenhorloge met zwart nylon bandje; paar bruine dameshandschoenen rood rechter kinderlaarsje; linker want (noors patroon); grijze rechter herenglacé; blau we kinderwant; rood kindertasje; zilve ren gulden; bril met bruin montuur; zil veren étui met zakkammetje; rijwielsleu teltje; blauwe damesportemonnee met inh. w.o. enige bonnetjes en een briefje met de naam Bilderok o-n-oord Renkum; blauwe kunstlederen portefeuille met inh. w.o. foto's en identiteitskaart t.n.v. Chris- ta Kuit, Joh. Bilderstr. 51, Den Haag; sleutel met ijzeren staaf aan ring; jon gensjas; zwarte regenbroek en een cape; jonge herdershond; zwart zadeltasje, inh. een regenkapje; bedelkettinkje met 8 bedeltjes; blauwe kinderwant; creme ba byschoentje; paar blauwe wanten; 4 kin derboekjes o.a. Bruin de Beer en Zwart Poesje; heren mohair sjaal; witte wollen linker dameswant; geruite wollen sjaal; paar groene kinderwantjes met wit eek- hoorntje; bedelketting met 16 bedeltjes; 1 wollen beige handschoen; groen kamme tje; zwarte poes met witte borst; gele kinderportemonnee, inh. 2 zegels; grijze rechter glacé; bankbiljet en een muntbil jet; kinderwantje; grijze glacé; combina tietang. In dezelfde periode zijn de navolgende voorwerpen als verloren aangegeven: grijze rechter herenglacé; bromfietssleu teltje no. 961; gouden hangertje met in goud gevat tandje; bruine jongensschoen; bedelketting met 9 bedeltjes; zwart-grijze broche; ring met lipssleutel en een kast- sleutel; grijze enkele rijwieltas met 2 beu gels; zilveren zakmesje; beige portemon nee inh. geld en verchroomd horloge bandje; aluminiumladder met 14 sporten dubbele ladder met naam P.T.T. no. 31 Ede; bruine kinderportemonnee met inh. gouden of doublé kettinkje met pareltjes; 4 leesboeken van de openbare leeszaal w. o. „Het wonder van Napels"; bruine por temonnee met inh., w.o. 2 loten ASV Op- heusden; damesrijwiel; vuilnisvat no. 2973; bruine herenportemonnee met inh.; don kerbruine damesportemonnee met zilve ren beugel en inh.; bruin hondje; bruine herenportemonnee met inh. w.o. bonnen van kruidenier Slok; suède dameshand schoen; vierkant doublé dameshorloge met rood plastic bandje; gele autoped; dames portemonnee van zeehondenleer met inh.; creme damesportemonnee met inh. w.o. winkelzegels; grijs konijn; grijze wollen rechter jongenshandschoen; wieldop van VW en sierstrip; N.B.M. abonnement; grijze linkerherenhandschoen; bruin- wit kinderwantje met Noors motief; beige le deren étui, inh. groene Parker vulpen en een groen vulpotlood; bruin-zwarte ter rier, voorzien van rode halsband met naam en adres; gele kinderhandschoen; bruine portemonnee met inh. w.o. zal- lantaarnlampje; gouden trouwring; rech ter motorhandschoen; pak, inh. 15 taart- randen en 2 pakjes cocktailprikkers; grij ze glacé; Schotse herder, roepnaam „TOMMY"; kinderwantje div. kleuren; knot witte wol. VEENENDAAL Geboren: Willem z. v. G. G. Nellestijn en H. W. van Holland; Aaltje d. v. G. de Kievid en A. Ariesen; Alfons Johan z. v. H. J. Vink en M. A. T. Jacobs; Maria Hendrika d. v. H. van Wagensveld en M. Hasselaar; Willem z. v. H. van den Bom en C. Wierbos; Bertus z. v. G. A. Blan- kestijn en J. Roor; Aalbert Lammert z. v. J. van Dijk en A. van Dijk; Miranda d. v. J. Mol en J. Ritsema; Jan z. v. F. Haal- boom en E. Bos; Gerritje Hendrika Gijs- berta d. v. A. J. van Wijk en N. van de Haar; Dina Adriana Johanna d. v. J. van der Sluis en G. van den Bos; Marijke d. v. W. Sukkel en H. Drost; Carine Lo lita d. v. F. Stoltink en G. Kohier (geb. te Rhenen); Eefje d. v. H. C. van Dalen en W. G. Geurtsen (geb. te Rhenen); Bober- tus z. v. J. Tollenaar en J. Huiting (geb. te Rhenen); Gerhard Michiel z. v. R. Lug- tigheid en M. van den Berg (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: geen Getrouwd: geen Overleden: geen RHENEN Geboren: Jan z. v. P. G. van Dam en T. Zaaijer; Marianne Joke Rosalia d. v. V. Pierani en M. L. C. M. Nienhuis; Gerhard Michiel z. v. R. Lugtigheid en M. van den Breg, Veenendaal; Sophia d. v. G. H. van Vooren en C. van den Broek, j Amerongen; Francine Barendina d. v. J. T. Schinkel en B. Alberti, Veenendaal; 1 Gerritje d. v. V. Ingargiola en K. C. Bosch; Wendela Frederika d. v. J. J. v. Daalen en A. E. van den Berg; Hendrika d. v. H. van Dongen en J. van Wijk. Elders geboren: te Wageningen: Clara Magdalena d. v. A. F. van der Linden en R. Esmeijer. Ondertrouwd: geen Gehuwd: geen Overleden: Jan Cornelis Heikamp, 1 dag Veenendaal; Jacobus Joannes Amesz, 87 jaar, geh. gew. met E. W. Behrens, Am sterdam. RENSWOUDE Geboren: Aletta Wilhelmina d. v. H. J. van der Meijden en A. M. van Silfhout. Ondertrouwd: C. Vermijs en B. van Kampen. DE KLOMP EDERVEEN Gem. Ede Geboren: Woutera d. v. J. Fluit en J. Hendriksen; Jan J., z. v. A. Dek en O. E. L. van Broekhoven; Jenneke d..v. S. Veld huizen en W. Hardeman. Getrouwd: W. Gaasbeek en H. W. Otte. Overleden: Arie de Man 88 jaar, Vee nendaal. KAART-CONCOURS Vrijdagavond 10 januari om 7 uur wordt in hotel Boszicht ten bate van de uitgaanskas voor de bejaarden een schut- en klaverjasconcour gehouden. LOOP DER BEVOLKING Het bevolkingscijfer van Amerongen vertoonde in 1963 slechts een stijging SCHIETUITSLAGEN Door de leden van de schietvereni ging Scherpenzeel werden dinsdag avond tijdens een onderlinge wedstrijd de volgende resultaten geschoten: E. v. d. Werk 90; J. Koudijs 89; A. van Dusschoten en M. Berendse 88; R. v. d. Burgt, H. Berendse, P. Engelenburg en C. Valkenburg 85; J. ten Broek, N. Klumpcnaar en J. Koot 84; H. Pater 81; A. Wittenberg 80; R. van Eist 77; E. van Setten en A. van Eist 75 en J. van Eist 70 punten. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: D. A. J. Verbeek, Popu lierenlaan 20. Tel. 3885. Zuider Apoheek, Dr. Slot. de Bruine- plein 7, Tel. 3714. m.i.v. zaterdagmiddag 6 uur. RHENEN: Dr. Almekinders. Tel. 432. Apotheek Deys op zondag geen dienst. Recepten aanbieden in de dienstdoende apotheek te Wageningen. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Rademaker te Ederveen. Tel. 08387- 201. ELST, AMERONGEN LEERSUM: Prak tijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossen- dorp, v. Ommeren: Dr. Ossendorp te Amerongen. Tel. 03434-1678. SCHERPENZEEL: Dr. M. Pon, Holevoet- plein. Tel. 03497-250. VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur dhr. J. Gaasbeek (afscheidsprediking)5 uur ds. A. Wisgerhof (H.D.). Julianakerk: 9.30 uur cand. de Greef van Utrecht; 5 uur dr. C. Graafland. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. P. de Jong; 5 uur ds. A. Vroegindeweij (H.D.). Sionskerk: 9.30 uur ds. A. Wisgerhof; 5 uur ds. P. de Jong (H.D.). Veeneind: 3 uur dhr. J. M. Meijer; don derdag 16 januari 7.30 uur dhr. v. Woerden van Stolwijk. Dijkstraat: 2.45 uur ds. A. Vroeginde weij. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 en 5 uur ds. Overduin. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 en 5 uur ds. van Enk. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 uur (bed. H.A.) en 5 uur ds. Keuning. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 uur (bed. H.A.) en 5 uur ds. Lang broek. Ger. Gem. Syn., geb. Eltheto: 9.30 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Bos (voorber. H.A.) 5.30 uur ds. Abelsma van Ingen. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Monné van Zeist. R.K. Kerk, Willibrordkerk: 8 en 10.15 uur H. Mis; 7 uur Lof. R.K. Kerk, Salvatorkerk: 8 en 10.15 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Wijdingssamen komst; 5 uur Verlossingssamenkomst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Kooreman; 5 uur ds. Westra. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Volten (bed. H.A.). Ger. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst. Ger. Gem., Plantsoen: 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst; vrijdag 17 januari 7 uur ds. Toes. R.K. Ged. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. Ned. Herv. (Ger.) Evang.: 10 uur dhr. v. Leeuwen van Ede; 5 uur ds. v. d. Velden van Renkum. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6 uur ds. Ste kelenburg. Ger. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst; vrijdag 17 januari 7.15 uur ds. Woes- steyne van Barneveld. ACHTERBERG Geen opgave ontvangen. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur dr. Graafland van Veenendaal (H.A.); 6.30 uur ds. Knier van Doorn (nabetr. H.A.). Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan (H.A.). Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. A. L. Broer van Hilversum. R.K. Kerk: 8.15 en 10 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Viegen. Oud Ger. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; zaterdag 18 januari 7 uur ds. du Marchie van Voorthuizen. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur (bev. lidm.) en 3 uur ds. Schipper. Ger. Gem.: 9.30 en 2.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem.: 9.30 en 3 uur lees dienst. RENSWOUDE Herv. Kerk: 9.30 en 5.30 uur ds. Peut. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Slingen- berg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. W. Bou- sema van Wageningen; 6.30 uur ds. J. C. Stelwagen van Zwijndrecht. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrijz. Herv.: Geen dienst. Vrije Evang. Gem.: maandag 8 uur ds. H. Raven. N.S.O. IN BERGEN Zoals ieder jaar is maandag het Neder lands Studenten Orkest in Bergen aan gekomen. De tachtig leden van het or kest zijn begonnen aan de repetities voor een concert waarmee zij in de tweede helft van deze maand op toer- nee gaan. De studenten doopten tradi tiegetrouw het plein in Bergen tot N.S.O.-plein, waarbij aan burgemees ter L. J. de Ruiter, die we hier op een lolly zien zuigen, een „loyyboom" werd aangeboden. ANTON van Ingen (58), firmant van een smeed- en constructiebedrijf in Eist zit druk in zijn zaken als wij hem bezoeken. Toch kan er wel een moment af voor een interessant ge sprekje, waarbij namen van landen en streken als Saoedii-Arabië en Nieuw Guinea steeds opduiken. Wat is er aan de hand met Van Ingen's bedrijf? De he^r Van Ingen vertelt er zelf van: Ja, het is hier een drukike business. We zitten tot over onze oren in het werk. En dat is in feite maar ge lukkig ook zegt de rustige baas van deze smederij en constructiewerk plaats. U moet weten dat we erg klein be gonnen zijn. Mijn vader had al ja ren een smederij, juist tegenover het huidige bedrijf. Toen waren de toestanden nog eenvoudig. Je repa reerde haarden en kachels, vooral ook het beslaan van paarden was een veel voorkomende bezigheid. Ik ben in het bedrijf van vader groot geworden. Overstappend naar het heden is dat een hemelsbreed verschil. Je tele foneert met alle delen van het land, je hebt besprekingen hier en daar en het zakenleven eisrt je op. In 1956 werd dit gebouw neergazet. We hebben nu 12 man personeel. Er zijn erbij die al 18 jaar bij ons zijn. Wij hebben ons meier en meer ge specialiseerd in het vervaardigen van hekwerk, dat over grote af standen wordt uerscheept. Vorige jaren leverden wij veel naar Saoedi-Arabië; hekwerk voor vlieg velden. De binnenlandse toestand is er misschien de oorzaak van dat het nu wat minder is. Maar je weet het fijne er niet van zegt Van Ingen. Onze hekken gingen scheep naar Nieuw-Guinea, maar dat is nu ook afgelopen, je begrijpt wel waarom, we zitten daar niet meer. En hoe gaat dat dan met de ver scheping van die grote hekken? Brengt U die zelf naar de haven? is onze vraag. Welnee, die worden met grote vrachtwagens van een Elster- woord ió aan: se firma naar Rotterdam gebracht en dan in de kolossale schepen over geladen. Tevoren gaan ze echter naar ver- zinkerijen, want dat doen we hier niet zelf. De export zal echter wel teruglopen geloof ik. Vooral in Duitsland zijn ze nu ook beter geoutilleerd en kun nen daar nu zelf een heleboel werk opknappen. En je moet bij de prijs blijven. Dat gaat met inschrijvin gen. Ja, het is een heel ander leven dan vroeger toen ik nog bij mijn vader in de smederij stond. Je blik is nu veel ruimer geworden. Of ik wel eens een reis gemaakt heb om het hekwerk zelf af te le veren in allerlei landen? Nee, de hekken worden aan boord gebracht en dan stap ik zelf ook wel eens aan boord van zo'n kast, maar mee varen, nee dat zou niet kunnen, want de zaak moet doorgaan. Gelukkig dat mijn zoon Frits de ge hele zaak ook kent en feitelijk mijn mede firmant is, want alleen zou het heus te veel worden voor mij. Ock aan gemeenten leveren wij af. Ze schijnen vertrouwen in ons te hebben. Je gokt bij zo'n inschrij ving of je het krijgt en we hebben dan eerlijk gezegd altijd geluk. We moeten nu hekken afmaken, zo'n 70, 80 die naar Rotterdam gaan. O ja, dat is wel aardig. We kregen een opdracht om nu al afzettingen te maken voor de Asser T.T. Maar alles moet zo snel gaan. Die lever tijden bezorgen je wel eens angsten. Neem nou de bouw hiernaast, waar een fabriek komt, die koffiemolens gaat vervaardigen. De dooi is inge vallen en nu moeten de spanten erop. Dan ben je haast verplicht die mensen te helpen, zo redeneert Van Ingen verder. Je moet altijd ser vice geven, behalve zakelijk moet je alles ook van de menselijke kant bezien. Ik he'o er schik in en mijn zoon ook. Je hebt de hele opbouw meege maakt en kunt er niet los van ko men. Cf ik er dan nooit eens mee zal ophouden? Ja, ik nader de zes tig. maar ben neg volkomen fit en je scheidt maar zo niet van je le venswerk. Hoewel ik kan het Frits best toevertrouwen hoor. Als ik over het orderboek buig, zie ik dat we zo'n 800 hekken moeten afleveren. Wat een verschil met een 20 jaar geleden, toen ik met mijn vader en een knechtje werkte. Per soonlijk ben ik niet veel veranderd, want je moet met beide benen op de grond blijven staan. Deze uitspraak typeert weer de zakenman en de mens Anton van Ingen. Een foto van mijzelf? Nee, daar kunt U mij niet toe overhalen. Ik hou daar niet zo van. Ik heb U verteld hoe onze hekken tot in ver re landen worden gebracht, maar ikzelf ben niet zo belangrijk. Een ieder in dit bedrijf werkt eraan mee. Een bescheidenheid, die zeer sym pathiek aandoet, maar niet lo gisch is, omdat Anton van Ingen dag en nacht zijn schouders zette achter de opbouw en vérgaande vooruitgang van wat eens een klein smederij tje was Onze redaktie heeft zich door de rijstebrijberg van briefkaarten heengeworsteld en kan na ijverig zoeken en speuren de oplossing en de vijf prijswinnaars be kend maken. De oplossingen waren niet alleen afkomstig uit onze streek, maar zelfs uit BelgiëRotterdamUtrecht, Nijmegen, Purmerend en andere plaatsen. Helaas konden dus slechts vijf inzenders de gelukkigen zijn. Degenen, die ook een goede oplossing instuurden, maar niet tot de fortuinlijken behoorden, dan ken wij hartelijk voor hun meedoen aan de puzzel en raden hen aan een volgend maal nog eens hun geluk te beproeven. De aanhouder wint' namelijk altijd HIER VOLGEN DE NAMEN VAN DE 5 PRIJSWINNAARS le prijs: een grote doos luxe dames - of herenpost bedrukt werd gewonnen door de heer L. van Viegen, Rijksstraatweg 67, Eist (Utr.). 2e prijs: een gratis jaarabonnement op ons blad kreeg de heer A. F. C. Hendrik- se, Kerkewijk 120, Veenendaal. 3e prijs: een luxe doos dams- of herenpost bedrukt is voor mej. M. van Voorden, Burg. Jhr. H. v. d. Boschstraat 20, Amerongen. 4e prijs: een doos Oud-Hollandse visitekaartjes werd gewonnen door mej. Trudi Dijkstra, Stationssingel 10, Veenendaal. 5e prijs: een doos glad-wit visitekaartjes bedrukt gaat naar mevr. G. Post- Logtmeyer, Emmalaan 2 Rhenen. Al deze prijswinnaars, behalve uiteraard de 2e prijswinnaar, worden verzocht even op te geven welke tekst op de post of visitekaartjes moet worden gedrukt. DE OPLOSSING VAN DE KERSTPUZZEL WAS: Van links naar rechts: 2 feestelijk, 9 raap, 11 dode, 13 parodie, 16 streng, 18 oelema, 21 teert, 22 thalia, 25 aspect, 28 e.a., 29 ned., 30 es, 31 af, 32 lt., 33 os, 35 ed., 36 fr., 37 b.l., 39 gr., 41 e.a., 43 idee, 45 sok, 47 aard, 49 vest, 50 loki, 51 tram, 53 arm, 55 esse, 57 s.a., 58 ds., 60 j.l., 61 mr., 62 D.H., 63 op, 65 da, 66 ha, 67 si, 69 ere, 71 r.m., 73 tondel, 76 valuta, 79 eiber, 80 gekalk, 83 nietig, 86 star ten, 87 egel, 89 gans, 92 pannerden. Van boven naar beneden: 1 er, 2 fa., 3 eppe, 4 sergeant, 5 eldorado, 6 ijdel, 7 ko, 8 de, 10 alt, 12 dom, 14 anti, 15 iets, 16 sate, 17 ria, 19 ere, 20 arts, 23 haard, 24 l.s., 26 pi, 27 ceder, 32 1.1., 34 s.g., 36 fiets, 37 beemd, 38 n.o., 40 rakel, 42 adder, 44 eva, 45 sta, 46 k.l.m., 48 ais, 52 radio, 54 r.k., 56 smart, 59 so, 60 ja, 64 pelikaan, 65 deventer, 67 stug, 68 d.d., 70 n.l., 72 maag, 74 nek, 75 eelt, 77 arie, 78 uit, 81 erg, 82 asla, 84 enge, 85 inn, 87 es, 88 e.p., 90 an, 91 st.

De Vallei | 1964 | | pagina 2