Bestemming gebouw opge heven R.K.-school aan de Nieuweweg nog niet bekend Voor de KANTONRECHTER Pullovers - Vesten - Truien Agenda Mej. GreethMark reisde verloofde achterna Politieberichten RENSWOUDE SCHERPENZEEL 25.000ste onder cadeaus bedolven SEIZOEN-OPRUIMING Restanten Restanten Breiwol 75 cent per bol (50 gr.) WêLLANA Kleefsman's Boekhuis houdt opruiming DONDERDAGAVOND RAADSVERGADERING Nu een gelukkig gezin in Nieuw-Zeeland Nog meer onderwijs Ook DEOS vraagt Jeugdsport- subsidie Veegmachine gaat in dok „Sparta" koos een nieuwe voorzitter Krijgt Renswoude zaterdagvoetbal KOOPJES KOOPJES De opruiming begint a.s. vrijdagmorgen 17 januari en is alleen in Zandstraat 3. Het zal inmiddels reeds bekend zijn, dat de r.k. St. Willibrordus- school aan de Nieuweweg is opgeheven per 1 januari j.l. Het aantal leerlingen van deze school daalde steeds verder en de exploitatie van de school werd zo ongunstig, dat het bestuur tot opheffing heeft be sloten. Het hoofd van de school, de heer Haggenburg, is inmiddels als schoolhoofd in Arnhem werkzaam en de tweede onderwijzer is met de leerlingen overgegaan naar de Salvatorschool aan de Patrimonium laan. Uit het verre Nieuw-Zeeland ontvingen wij een uitgebreide en interessante brief van mevr. G. v. d. Zwaay-Mark, vanuit Ederveen haar verloofde nareizende die al vijf jaar aan de andere kant van de wereld zat. Nu zijn zij gelukkig verenigd en vormen met hun daar geboren zoon een gelukkig gezinnetje. De eigendom van het gebouw en de bijbehorende grond vrij van alle lasten en rechten gaan op de gemeente over. De inventaris van de school is overge plaatst naar de Salvatorschool. De schuld veroorzaakt door de laatst in de school aangebrachte verbeterin gen kan ook door de gemeente betaald worden, aangezien op 1 januari 1963 het groot onderhoud van de school door de gemeente is overgenomen. B. en w. delen de gemeenteraad me de, dat de definitieve bestemming van het schoolgebouw nog een punt van studie in het college uitmaakt. Van de overige onderwijs-punten, die in de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond 16 januari a.s. ter ta fel zullen komen noemen we: Een verzoek van het bestuur van de (r.k.) Salvatorschool om geldelijke me dewerking voor het maken van een keukentje in die school. B. en w. ach ten dit verzoek niet onredelijk omdat alle in verband met het onderwijs staande vergaderingen in het school gebouw worden gehouden en tevens met het oog op de overblijvende leer lingen. De kosten worden begroot op f 650,—. Voorts is er een verzoek van het be stuur van de Chr. b.l.o.-scholen om voor rekening van de gemeente te mo gen aanschaffen twee rolstoelen voor lichamelijk gehandicapte kinderen, een breimachine voor de oudere meisjes van de huishoudklas en een motorga- zonmaaimachine, omdat de gazons te groot zijn om met een handmachine te bewerken. Een uitgaaf van in totaal 19 honderd gulden. B. en w. adviseren de raad gunstig. zouden echter de subsidiebedragen de nadelige saldi van DEOS van respec tievelijk f 258,tot f 340,overschrij den. Het subsidie zal in dit geval wor den geraamd op de nadelige saldi. B. en w. tekenen bij hun desbetref fende voorstel nog aan, dat het be stuur van DEOS er naar streeft het nadelig saldo zo laag mogelijk te hou den. Men besloot per 1 januari de con tributies drastisch te verhogen, een be sluit dat werd genomen, nadat de ge meenteraad reeds voor de jeugdafdelin gen van enige andere verenigingen sub sidie had toegekend. Volgens b. en w. getuigt dit van een juist inzicht in de eigen verantwoordelijkheid van het CHRONISCH ZIEKEN EN INVALIDEN HOUDEN VAKANTIE OP THIJMSE BERG Het comité dat een vakantie voor de chronisch zieken en bejaarden voorbereidt deelt mede, dat het practisch zeker is dat deze vakantie zal gehouden worden in de laatste week van juni of eerste week juli. De chronisch zieken en invaliden zul len dan logeren in een aantal nieuw te bouwen zomerhuisjes op de Thijmse Berg tussen Rhenen en Veenendaal. stichtingsbestuur voor de aan zijn zorg toevertrouwde belangen. (KOSTEN 10.000 GULDEN) De veegmachine van de gemeente Veenendaal begint enige gebreken te vertonen. Het apparaat werd in april 1959 in gebruik genomen en volgens de leverancier zal het ruim 8 duizend gul den gaan kosten om de publieke stof zuiger weer geheel op te knappen. B. en w. schrijven zelf in hun voor stel aan de gemeenteraad, dat op het eerste gezicht de kosten nogal hoog lij ken. Daarom doen zij de zaak uitvoerig uit de doeken. 3 duizend gulden is no dig voor modernisering van de ma chine, behalve ruim 5 duizend voor revisie die volgens gemeentewerken na gebruik van de machine gedurende een aantal jaren normaal is. Bovendien is het noodzakelijk het instrument te schilderen hetgeen duizend gulden moet kosten. Rekening houdend met omzet belasting en prijsschommelingen komt men dan op een rond bedrag van 10 duizend gulden. ONDER INVLOED In de nacht van maandag op dins dag werd de Veenendaler Van D. door de politie aangehouden wegens het be sturen van een motorvoertuig, terwijl hij onder invloed verkeerde. Van D. werd ter ontnuchtering ingesloten. NIEUW TRAININGSVELD VOOR VOETBALCLUB Het gemeentebestuur van Renswoude heeft de voetbalver. „Renswoude" voor een jaar toestemming gegeven het ter rein bij de Chr. school aan de Holle- weg te gebruiken als trainingsveld. Op het officiële terrein van de v.v. Rens- U bent S., van beroep slijper, en u woont in het woonwagenkamp te Amers foort? vroeg rechter v. d. Brand vrijdag aan de verdachte, die op de Utrechtseweg te Heelsum te hard gereden had met zijn personenauto. Geen Amersfoort edelachtbare, ant woordde S. Zodra ik wist, dat ik hier voor 't kantongerecht komen moest, ben ik met m'n wagen naar het Wageningse kamp verhuisd. Hoe kwam het zo, dat u de maxi mum-snelheid overschreed? ging de rech ter verder. Mijn broer, zuster en zwager waren die dag bij een verkeersongeval ernstig gewond en een klein nichtje werd daarbij gedood, zei S. Ik kwam juist van het ziekenhuis in Nijmegen, waar ze heen gebracht waren, en was er nog helemaal door in de war. Kijk, ik heb het bid prentje voor dat meisje bij me. Ik ge loof niet dat ik op de Utrechtseweg har der dan 60 km per uur gereden heb, maar ik heb er helemaal niet op gelet. 25,— of 5 dagen eiste de officier. Vergeleken met het normale bedrag hiervoor is het heel weinig, maar in ver band met de omstandigheden zal ik het erbij laten, besloot rechter v. d. Brand. De volgende verdachte was K., die voor dezelfde overtreding geverbaliseerd was, en eveneens met zijn woonwagen van Amersfoort naar Wageningen was getrok ken. 't Was bij mij precies hetzelfde geval, verklaarde K. Ik was ook naar dat zie kenhuis geweest en reed achter S aan. Ik ben bang, dat ik door dat ongeval even min erg oplettend ben geweest en ik heb het bord dan ook niet gezien. Dat is nu allemaal wel heel erg, zei rechter v. d. Brand, maar we moeten u maar op uw woord geloven. De vorige verdachte heeft hier een bidprentje als bewijs overgelegd, waarop de datum van het ongeval vermeld stond. Die kwam overeen met de datum van het proces verbaal. Als dat alles is, is het gemakkelijk genoeg, antwoordde K., en hij greep al naar zijn binnenzak om eenzelfde bid prentje tevoorschijn te halen. Dat zegt niets, weerde rechter v. d. Brand af. Het gaat erom, dat u niet kunt aantonen, dat u familie van dat overleden meisje bent, terwijl S. dezelfde achter naam draagt als het kind op hetbid prentje. Ik ben een neef van S., betoogde K., De grootste sportvereniging te;r plaatse heeft op haar laatstgehouden leden vergadering, de heer W. van Offeren, J. P. C. Leinweberstraat 74, tot voor zitter gekozen. Tevens werd in deze vergadering de heer J. Roelofsen gehuldigd, die meer dan 20 jaar deel uitmaakte van het be stuur. Als dank voor het vele werk, dat de heer Roelofsen voor Sparta gedaan heeft, werd hem door de voorzitter een polshorloge aangeboden. Ook werd zijn vrouw in de bloemetjes gezet, terwijl hij nauwkeurig de familierelatie uit de doeken deed. woude kan momenteel niet getraind worden omdat er nog geen verlichting is aangebracht. Op het ogenblik is men bezig het nieuwe trainingsveld aan de Holleweg van lichtmasten te voorzien. De garage van de fam. Lam werd wel willend afgestaan om als kleedlokaal te gebruiken. JEUGDVERENIGINGEN HIELDEN JAARVERGADERING De Herv. Jeugdverenigingen „Imma- nuel en „Dorcas" hielden zaterdag avond een gecombineerde jaarvergade ring in gebouw Rehoboth. Het ope ningswoord werd gesproken door de ere-voorzitter van Immanuel, ds. L. v. d. Peut. De heer J. de Vries hield een bijbelinleiding, getiteld „Jezus op de zee". Door de heer C. van Voorthuizen werd een vrij onderwerp behandeld. Een pseudo-modeshow trok uiteraard de belangstelling van de dames. Als prijswinnaars kwamen uit de bus me vrouw Eskens en de heer A. Esser. Na de pauze volgden de aanwezigen met aandacht het toneelspel „Tine waarom?" SPREEKBEURT Op uitnodiging van de jeugdvereni ging Immanuel hoopt ds. J. J. v. d. Krift uit Ermelo op maandag 10 febr. een spreekbeurt te houden in gebouw Rehoboth. Het onderwerp is „De acht tien". Deze avond is voor ieder toe gankelijk. Er staat wellicht binnenkort een in grijpende wijziging te wachten in de structuur van het voetballeven. Het be stuur van de v.v. Renswoude zal op een binnenkort te houden ledenverga dering een voorstel ter tafel brengen om van het zondagvoetbal af te stap pen en over te gaan naar de zaterdag competitie van de afdeling Utrecht. De spelers van Renswoude voelden er steeds minder voor om op zondag te voetballen. Ook principiële gronden speelden hierbij een rol van betekenis. Renswoude verloor pasgeleden drie 1ste elftalspelers, die naar een zaterdagmid dagclub in de omgeving vertrokken. Het bestuur had al geruime tijd het plan om over te schakelen naar zater dagvoetbal. Tijdens een bestuursver gadering op vrijdagavond werd de knoop doorgehakt en werd besloten voor eind februari een ledenvergadering uit te schrijven, waar men dan een be slissing hoopt t© verkrijgen. Een belangrijk) (argument bij deze be spreking zal ongetwijfeld de penibele positie van Renswoude I zijn. Uit zeven wedstrijden werd nog geen enkel punt vergaard. Het woord is nu aan de leden van deze eens zo bloeiende voetbal vereniging. MOOI BEDRAG De door de heer E. van de Wetering georganiseerde schut- en klaverjas- avond ten bate van de uitgaanskas voor de bejaarden heeft het mooie bedrag van f 247,50 opgebracht. S., die in de zaal op K. stond te wach ten, moest er nog aan te pas komen om te getuigen, de verdachte werkelijk een familielid was. Officier en rechter pasten daarna in hun eis en vonnis het spreekwoord gelijke monniken gelijke kappen toe. VEENENDAAL Woensdag 15 jan. In Vredeskerk spreekbeurt Ds. Schimmel uit Harderwijk voor J.V. „Natha- nael". Aanvang 7.30 uur. Donderdag 16 jan. Hotel De Ko renbeurs. Gemeenteraadsverga dering. 8 uur. DE KLOMP Vrijdag 17 jan. Hotel Hupkes. Open bare vergadering BVL. Spreker: De heer H. Koekoek, 2e Ka merlid voor Boerenpartij. Aan vang 7.30 uur. SCHERPENZEEL Dinsdag 14 jan. n.m. 7.45 uur in Marktzicht. Jaarvergadering Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Woensdag 15 jan. v.m. 10 uur Po nykeuring aan Lijsterbeslaan. Gezicht op de achter zijde van het Nieuw- Zeelandse huis van fam. v. d. Zwaay. In het dal het stadje Lower Hutt. Het dal zelf wordt de Hutt Valley genoemd. WACHTEN Mevrouw v.' d. Zwaay (32) schrijft als volgt: Graag wil ik de kans, die mij wordt aangeboden aangrijpen om eens iets over Nieuw-Zeeland en ons leven hier te vertel len. Wij hebben al zo vaak in Hollandse tijdschriften en bladen gelezen dat het som mige emigranten slecht ging. Men is blijk baar sneller gereed om te klagen dan om goed nieuws te schrijven. Daarom zijn wij blij en dankbaar dat wij nu de andere kant van de medaille kunnen laten zien. Het lijkt mij overigens erg moeilijk om in één brief een indruk te geven van de levensomstandig heden hier. Dit zou, volgens mij minstens drie of vier brieven kosten. Maar ik zal mijn best doen, alles omtrent land en be volking, aard, gewoonten en cultuur zoveel mogelijk te vermelden. Na weken van wachten en ook wel van spanning was eindelijk in mei 1958 het mo. ment van vertrek voor mij aangebroken. LICHTPUNT Het afscheid van mijn ouderlijk huis in Ederveen was moeilijk, maar er was toch wel een lichtpuntje. Ik ging naar mijn ver loofde in Nieuw-Zeeland, die al een half jaar tevoren naar zijn tweede vaderland was teruggekeerd. Hij had daar reeds 5 jaren doorgebracht en zodoende wist ik al waar ik heenging. Het was de „Sibajak", die ons met elke schroefwenteling elke dag dichter bij elkaar bracht. De reis was ge zellig, van zeeziekte had ik geen last. De eerste plaats, die we aandeden was Sout hampton in Engeland. We waren daar slechts een halve dag en hebben zodoende weinig van de stad gezien. Het was boven dien te koud om te wandelen en zo juist uit Holland, hadden we nog niet veel be hoefte om te gaan winkelen. Daarna ging het naar Curacao, waar het verschrikkelijk warm was. De markt daar was een attraktie op zichzelf. Alleen durfden we er niets te kopen, daar men meer vliegen zag dan fruit of vis enz. We werden dan ook niet zo mooi aangekeken en het was denk ik maar goed dat we het niet verstaan konden wat de kooplui zeiden (alleen de blanken spreken op Curacao Hollands). TAHITI Via het Panama-kanaal, wat werkelijk schitterend was, kwamen we op Tahiti. De meisjes met bloemen in het haar en grote slingers van bloemen om het lichaam ston den al aan de kade. En de eerste passagier, die aan wal ging kreeg direct zo'n enorme slinger om zijn hals geworpen. De „geluk- kige" was een. al wat oudere en niet be paald slanke heer, zodat velen die dit tafc- t reel vanaf de boot gadesloegen veel plezier hadden. In juni is het winter op Tahiti en we kwamen juist in juni aan, maar als ik nog eens zou gaan emigreren ging ik daar heen, zo schrijft mevr. v. d. Zwaay. Wat een klimaat! We hebben heerlijk gezwommen en onder de palmbomen aan het strand gelegen. Het strand is geheel zwart, het lijkt wel roet. Maar het geeft niet af. We hebben cocosnoten stukgeslagen en leeggedronken. Daar ligt het strand mee bezaaid. De ba nanen hangen aan de bomen, zomaar voor het plukken. We werden door een Tahiti- aansc, die Frans sprak, uitgenodigd om het zomerverblijf van een Amerikaan te bezich tigen. Ze trakteerde ons op ugly fruit (lelijk fruit). Het is een kruising van si naasappel grapefruit en citroen. Zo uit de ijskast was dat een traktatie. STEEDS MAAR VAREN Eindelijk na vier weken waren wc dan op weg naar Wellington waar ik de boot zou verlaten. Na zo'n reis van varen, varen en nog eens varen ontdek je pas hoever het eigenlijk is naar Nieuw-Zeeland. De eerste indruk was prachtig. De baai, een van de grootste en mooiste ter wereld, maakte op mij een geweldige indruk. De zon scheen stralend om de aankomst nog eens extra feestelijk te maken. Mijn verloofde kwam me natuurlijk af halen. De eerste week had hij vakantie en heeft me de hele omgeving laten zien. Wat een afstanden! Ik kon al vlug aan dc slag en werd winkeljuffrouw in een banketzaak. Wat ik daar aan Engels leerde viel erg te gen. De namen van cakes zijn in een paar dagen geleerd en hot was erg druk in de zaak, zodat er van een praatje met de klanten weinig terecht kwam. Het bleef bij: Ja, graag. Dank u wel en men rekende af. Hier ben ik een jaar ge bleven en toen konden we trouwen. In tussen had mijn verloofde een stuk grond in een buitenwijk van Lower Hutt gekocht en daar een grote garage van beton opgezet. Het geheel was tot een reuze gezellig flatje verbouwd- VROUWEN WERKEN We hadden er één slaapkamer en een woonkamer-keuken. Dan was er nog een gedeelte voor washuis en bergruimte. Veelal werkt de vrouw hier mee voordat er kin deren komen. Mijn man heeft echter altijd alleen gewerkt daar' ik het eerste jaar van ons huwelijk veel heb moeten rusten. Na ongeveer 9 maanden is hij in zijn vrije tijd aan het huis begonnen. Dit werd boven op de garage gebouwd. Raamkozijnen, kasten in dc keuken, alles heeft hij zelf gemaakt. Maar dat is feitelijk geen wonder, want hij is timmerman van beroep. Maar als al je vrije tijd erin gaat zitten ben je na 2 /t jaar wel een beetje overwerkt. Er werd 's zaterdags de hele dag getimmerd en de andere werkdagen van 's avonds half zeven tot half negen. Ook de vakantie dagen en extra vrije dagen schoten erbij in om aan het huis te bouwen. Toen we er dan eindelijk (na 2/i jaar in de garage te heb ben gewoond) introkken, was het een groot feest. Na al dat gezwoeg konden wc dan ook genieten van een „freehold" huis. INRICHTING Het huis is van alle. gemakken voorzien. Er is een prachtige schoorsteen van natuur steen in gebouwd en ook een ingebouwde heteluchtkachcl. Vandaag hebben we echter de electrische kachel aangemaakt. Electrici- teit is hier erg goedkoop. Maar 's avonds en in dc weekends brandt dc kachel, dat vin den wc gezelliger. Er zijn drie slaapkamers en een badkamer in onze nieuwe „home". Voorts heb ik een electrische wasketel en wasmachine met pomp en electrische wrin ger. In de keuken een aantal doorgecfkasten wat erg gemakkelijk is. UITZICHT Het uitzicht is eveneens prachtig. Het is of je een schilderij ziet. We zitten zo'n 200 m. boven de zeespiegel en kijken op Lower Hutt. Zelfs van de baai kunnen wc nog een stukje zien. De achtergrond van Lower Hutt zijn bergen, die soms groen, soms donkerbruin en dan weer donkerblauw lij ken, al naar gelang de zon erop schijnt. Om het huis zijn betonpaden en ook het pad naar de garage is van beton. Dit heeft mijn man ook allemaal aangelegd. Men moet hier wel van alle markten thuis zijn want arbeidsloon is duur. De levensstandaard is evenredig. Groen ten, fruit, boter, kaas, brood, enz. dus de dagelijkse levensbehoeften zijn goed koper dan in Holland. Electrische apparaten zoals t.v., radio, wasmachines enz. zijn veel duurder. Maar men verdient hier ook tweemaal zoveel als in Holland en bovendien al deze dingen schaft men maar een paar keer in het leven aan. ..aitA» LUXE Als men hier trouwt is het een hele luxe als je meubels hebt. Een huis is het voor naamste. Maar de huishuur is ook verschrik kelijk hoog cira 50,tot 100 gulden per week. We hebben ook pas een half jaar ge leden een bankstel kunnen kopen. Nu staat er een ijskast op het programma. Dit is ech. ter geen luxe, want die moet je wel hebben in de zomer. De slager b.v. komt sinds kort 2 maal per weck omhoog. Eerst moet je dan alles door de zeef halen. De Hollandse huisvrouw is erg verwend. De melkboer komt hier niet aan de deur, maar zet de flessen in een bus, die aan de straat staat. Men zet 's avonds lege en schone fles sen neer met de munten erin. Is de fles niet schoon, dan geen melk. Hoog stens een briefje met erop „schone flessen s.v.p.". Een bakker komt er ook niet zodat mijn man 's avonds het brood meebrengt, 's Za terdags en zondags is alles gesloten wat in het begin wel vreemd is, maar dat went spoedig. We gaan met de bus naar beneden om boodschappen te doen. De wandelwa gentjes worden opgeklapt en in de bus gezet. Dc kinderwagens gaan aan haken achteraan de bus. Dit doet de chauffeur voor je. GASTVRIJHEID De babies worden hier over een arm gedragen met de gezichtjes naar beneden, dan heeft men de andere hand vrij voor de boodschappen. Een morgen of middag sla ik aan het bak- De zitkamer van het gezin v. d. Zwaay. Spelend op de grond kleine Stephan. De schoorsteen is van zuiver natuursteen opgetrokken. Rechts: mevr. v. d. Zwaay met haar zoontje voor de slaapkamerdeur. ken. Als er visite komt en je zou niets aan te bieden hebben zoals koek, cake of taart dan lijk je erg ongastvrij. Hetzelfde als je in Holland geen kopje thee zou krijgen. Kinderkleding is hier erg duur zodat ik praktisch alles zelf maak, met hulp van een vriendin. Stoffen zijn echter goedkoop. Dc Nw.- Zcelandse vrouw is erg handig, ze maakt alles zelf. Ze heeft vaak een baantje, watergolft zelf het haar, kort om ze is zelfstandig. Alles gaat hier veel gemoedelijker toe dan in Holland. Ben je te laat voor een bus en ziet de chauffeur je op een 100 meter aan komen dan wacht hij tot je er bent. In de stad gebeurt dat niet zo geloof ik, maar hier op Normandale wel. AFSTANDEN Om een voorbeeld te geven hoe groot de afstanden hier zijn kan ik vertellen dat mijn man 25 tot 35 km van huis werkt. Hij gaat om 7 uur de deur uit en komt om kwart voor zes weer thuis. We gaan in Wellington naar de kerk dat is 18 km rijden. Dus onze kerkafstand per zondag is 72 km. Loopt u mee? Er zijn genoeg kerken dichterbij, maar die zijn niet volgens onze principes. Men werkt hier soms op zondag nog harder dan door de week. We hebben ons aangesloten bij de Reformed Church. Die bestaat uit 90% Hollan ders en 10% Nieuw-Zeelandcrs. Dit heeft zijn voor en tegen. De „newkomcr" wordt opgevangen en voelt zich vlugger thuis. Er is een huis van de kerk dat men het eerste halfjaar na aan komst voor een lage prijs kan huren. Dan heeft men intussen wat rondgekeken en iets anders gevonden en trekken er weer nieuw gearriveerden in. Dc taal is in het begin voor velen dc moeilijkheid. Ik kon het wel verstaan, maar was te verlegen om het zelf uit te spreken. Toen ik daar overheen was ging 't vlug en zijn de radio en de krant goede hulpmiddelen. In huis spreken we ook Hollands tegen onze zoon Stephan, die nu ruim 2 jaar is en gedurig met een Engels woord thuiskomt- Hij weet niet wat het betekent, maar als ze naar school gaan is het Hollands moeilijk voor ze. Dit is mijn relaas in het kort. Wc zijn hier gelukkig en voelen ons thuis. Een vakantie in Holland zou echter wel eens welkom zijn. Wilt u al onze vrienden en verwanten onze groeten overbrengen, zo vraagt mevr. v. d. Zwaay-Mark, en dat doen wé bij deze graag. Ook de Chr. Sportstichting DEOS te Veenendaal (wandelsport, gymnastiek en volleybal)' heeft tot de Veenendaal- se gemeenteraad een verzoek gericht om subsidie voor haar jeugdafdeling. Een dergelijke subsidie werd reeds aan een drietal Veenendaalse sportvereni gingen toegekend. Om tot een zo objectief mogelijk jeugdsubsidie te komen worden door het gemeentebestuur verschillende maatstaven aangelegd. Het komt burgemeester en wethou ders billijk voor ook deze vereniging, die thans 117 jeugdleden telt (waarvan 39 jonger dan 10 jaar) te subsidiëren. Het toe te kennen subsidie zou vol gens de berekeningen moeten bedragen f 364,50 over het tweede halfjaar van 1962 en f 834,over 1963. Daardoor DS. TUKKER BEDANKTE VOOR BEROEP Ds. W. L. Tukker, Ned. Herv. predikant te Katwijk aan Zee heeft voor het be roep naar Veenendaal, ter vervulling van de 6de predikantsplaats, bedankt. RECTIFICATIE In ons blad van vrijdag j.l. werd ver meld dat de kandidaten die willen mee dingen naar de titel Miss Bril 1964 zich kunnen opgeven aan het adres Hoofd straat 51. Volledigheidshalve moeten wij berichten dat aanmeldingsformulieren bij ALLE Veenendaalse opticiëns kunnen worden aangevraagd, maar deze dienen te worden ingezonden naar de Stichting „Oog en Bril" p/a de heer C. P. Hafkamp, Prinsengracht 1079 Amsterdam (Centrum) Direct na het bekend worden van de geboorte van de 25.000 ste inwoner van Veenendaal werd een stroom van cadeaus, in allerlei vorm, bezorgd op het adres Gort straat 37. Vooral de Veenendaalse bedrij ven zonden direct hun attenties, meest in de vorm van taarten, ge bak enz. Zelfs werd een groot as sortiment sigaren bij de 25.000 ste bezorgd. Maar daar zal de vader zich wel over ontfermen Van de zijde van het gemeente bestuur kreeg Wouter yanViegen behalve het spaarbankboekje met 100,nog een fraai opgemaakte fruitmand. Ook het bestuur van de Winke liersvereniging stuurde een prach tig cadeau. Zelfs van buiten Vee nendaal werden geschenken aan geboden. VLAGGEN UIT Direct na de geboorte van de 25.000 ste werden de vlaggen op de openbare ge bouwen in Veenendaal ontplooid. De Veenendalers konden dus binnen het half uur al kennis nemen van het heuglijke feit. TAL VAN AANRIJDINGEN ROND HET WEEKEND Donderdag liep het 8-jarige zoontje van de fam. Dekker van de Jan van Goyenstraat tegen een vrachtauto. De jongen kwam vanaf een schoolplein. De knaap raakte met zijn voet bekneld tussen de auto en het trottoir. Met een gekneusde voet en wat schrammen werd de jongen naar de ouderlijke wo ning overgebracht. ■fr Donderdagavond reed de heer Van 't E. met zijn personenauto over de KI. Katerstraat en wilde bij de Patrim.laan rechtdoor rijden. Over deze straat reed de heer A. uit Veenendaal en wilde juist de KI. Katerstraat inrijden. Hij maakte een te kleine bocht en botste tegen de auto van Van 't E. Er ontstond materiële schade. Vrijdagmorgen ontstond een botsing op het gevaarlijke kruispunt KI. Kater- straat-Dr. de Visserstraat. De heer Van L. reed in zuidelijke richting op de KI. Katerstraat. Van links naderde een auto van de heer A. die geen voorrang ver leende. Bij de botsing die volgde, ont stond behoorlijke schade. ■fr Een personenauto, bestuurd door de heer B. uit Ederveen gaf vrijdagmor gen geen voorrang toen hij op de krui sing Holleweg-Nieuweweg reed. Een over de Nieuweweg rijdende auto, be stuurd door de heer Van V. uit Rens woude, probeerde door krachtig rem men een botsing te voorkomen, echter zonder resultaat. Bij een controle bleek dat een der voorbanden van de auto van B. geheel was afgesleten. De auto werd voorlopig uit het verkeer geno men en later, na aanbrengen van een nieuwe band, weer vrijgegeven. -»■ Zaterdag werd een bromfiets, eigen dom van de v. d. M. uit Veenendaal uit het verkeer genomen. De bromfiets vertoonde tal van mankementen, o.a. aan motor, knalpijp en carborateur. Zondagmiddag gaf de heer Van S., die met zijn auto uit de Tuinstraat kwam, geen voorrang aan de heer D., die vanaf het Schrijverspark kwam aanrijden. Er ontstond na de botsing vrij zware schade aan beide voertuigen, ■fr Maandagochtend reed de heer H. uit Ede op de Kerkewijk tegen een gepar keerde auto op. De achterkant van de geparkeerde auto, eigendom van de heer v. d. B. uit Veenendaal, werd zwaar beschadigd. DIEFSTALLEN De heer B. uit Veenendaal deed vrij dag aangifte van diefstal van een por- temonnaie met f 30,inhoud. De po litie stelde een onderzoek in. Uit een groot winkelbedrijf ter plaat se verdween een hoeveelheid spek. De dader, die bekende, vergoedde de scha de weer. zodat dit vergrijp geen ver dere gevolgen zal hebben. Zaterdagavond werden Van G. uit Rhenen en V. uit Wageningen aange houden, verdacht van diefstal van kin derpantoffels uit een schoenenzaak in Veenendaal. Zij bekenden de diefstal. De heer P. van de Jan Steenlaan deed aangifte van diefstal van zijn rij wiel uit het trappenhuis van zijn wo ning. De politie stelt een onderzoek in. De heer v. d. K. van de Prins Bern- hardlaan meldde bij de politie dat er op zijn bedrijf een aantal kippen was ontvreemd. Ook deze diefstal wordt onderzocht. Profiteer nu van deze unieke buitenkans, lste klas merken tegen fantastisch lage prijzen. Loop eens vrijblijvend binnen SPECIALE OPRUIMING IN KINDERBOVENGOED Markt 7 - Veenendaal - Tel. 3120

De Vallei | 1964 | | pagina 2