Arie Blankespoor: UW BANK Winst en verlies voor eerste VCV-teams ARAM ARAM Sportschool v. d. Velde ondergaat uitbreiding TWEEDE BLAD „DE VALLET' DINSDAG 14 JANUARI 1964 Nr. 4 ARBITREREN ZIT MIJ IN 'T BLOED HIJ IS TEVENS CONSUL VAN DE K.N.V.B. VOLLEYBALL Agentschap VeenendaalKERKEWIJK 61 DE GROTE OPSTAND Nieuwe sportzaal met moderne allures TAFELTENNIS OOK CONSUL Behalve de baan van referee heeft Blan kespoor een bijbaan. Zaterdags en zondags keurt hij in alle vroegte de voetbalvelden in Veenendaal en beslist of ze bespeel baar zijn of niet. Daar komt nog heel wat voor kijken. Stel dat de velden van DOVO GVVV en anderen worden afgekeurd dan moet je dat melden aan de scheidsrechter en aan de bezoekende club. Neem nou de afkeuring van het veld van „Veenendaal" van zondag. Het veld is keihard, er ligt sneeuw en is onbespeelbaar. Bellen naar JSV in Jutfaas dat de club niet behoeft te komen. Ook bellen naar de scheids rechter de heer Migo. Zijn vrouw komt aan de lijn en zegt dat haar man ziek is en toch niet was gekomen. Wie moet je dan bellen, want de heer Migo heeft dus een vervanger. De KNVB in Den Haag geeft geen gehoor. Wie is nu de man die zou fluiten? Eindelijk een verlossend bericht. De heer Horssius is de vervanger en belt zelf. Nee, het gaat niet door. Zo dat is af gehandeld. De baan van consul brengt geen financieel voordeel. Je doet het pro- deo. Alleen geeft het recht op twee vrij kaarten v.oor interlandwedstrijden. LESSEN In oktober 1954 ging ik in Utrecht op de cursus voor scheidsrechter bij de bekende (lange) heer Martens. Op 8 avonden wer den de lessen gegeven. De stof is niet ge makkelijk, maar als je zelf gevoetbald hebt, gaat het iets vlotter. Na deze les- winter deed ik op 7 maart '55 examen en werd geïnstalleerd. Op 9 april stond ik al met de fluit in de hand. Dat was een wedstrijd tussen Triangel Boys 3 tegen Sportclub Rhenen 4. Ja, je begint onderop. Ik heb nu in totaal 182 competitiewed strijden gefloten, waarvan 57 in de gro te KNVB. De laatste tijd fluit ik voor namelijk in Amsterdam. Meest 4e klassers of reserveteams van le of 2e klassers. Ik ga altijd met de trein. Om tien uur vanaf de Klomp naar Amsterdam en dan staat een zwager van mij in Amsterdam te wachten en brengt mij met de wagen naar het speelveld. MOEILIJKHEDEN Op onze vraag of de heer Blankespoor wel eens moeilijkheden tijdens het arbitreren heeft gehad, zegt hij nadenkend ja een keer. Dat was tij dens een wedstrijd in 1957 tussen Kam pong uit Utrecht en APWC (Amersfoort). U moet weten dat Kampong een studen tenclub is en APWC een specifieke ar beidersvereniging. Het harmonieerde al direct niet. Pla gerijen over en weer. Ik had het fei telijk te laat door dat er wat broeide. Het kwam ook tot een ontlading. De strjjd werd hoe langer hoe rommeliger en ik moest een APWC-er van het veld sturen. Je wordt wel eens kwaad als je merkt dat de spelers opzettelijk de boel in de war willen sturen. Maar ze krijgen bij mij weinig kans. Als het een strafschop is, geef ik die en leg de bal niet buiten het hok. NIET GEMAKKELIJK Het arbitreren is geen gemakke lijk karwei zegt Arie Blankespoor. Je mag nooit zwakte tonen want dan nemen ze een loopje met je. Je moet steeds aan voelen hoever je kunt gaan. Niet alleen wat de spelregels betreft, dat is theorie en die kun je leren, maar de psychische ge steldheid van spelers en reacties van pu bliek en grensrechters, alles moet je be oordelen. Als Arie Blankespoor (32) in 1954 geen (voetbal) ongeluk had gehad, zou hij nu misschien nog als speler op de velden rondlopen. Bij een botsing brak Blankespoor destijds een been en nadien kon hij niet voldöende durf op brengen om een duel uit te vechten. Omdat hij toch mee wilde leven met het wel en wee van Koning Voetbal legde Blankespoor zich toe op een cursus voor scheids- rechter. Vanaf maart 1955 hanteert hij de fluit en „spreekt hij recht" in de voetbalduels. Niet al leen in deze omgeving, maar de laatste tijd zelfs veel in Amsterdam. Je maakt ook wel eens fouten. Als ik bemerk dat ik een fout gemaakt heb geef ik geen scheidsrechterbal. Je toont dan je zwakte. Ik geef de fout volmondig toe. De voordeelregels pas ik veel toe, maar je moet oppassen want het gevaar zit er in dat ze dan denken dat alles mag. Zon der arrogant te worden moet een scheids rechter de discipline handhaven zegt Arie Blankespoor. ZES MAN Veenendaal telt momenteel zes scheids rechters. Blankespoor is daarvan het langst in dienst. Dan zijn er nog de he ren T. v. d. Scheur, D. Lageveen en J. van Reemst. Vorig jaar kwamen er twee nieuwe bij de heeren P. v. Hardeveld en H. Rebergen. Ook twee scheidsrechters vielen af B. v. d. Heuvel en A. Sukkel. We moesten eigenlijk veel nauwer contact hebben zegt Blankespoor. Je kunt dan ervaringen uitwisselen. Hoewel het dus geen baantje is dat groot financieel voor deel brengt en niet gemakkelijk, kan Blankespoor er niet mee ophouden. Het zit mij schijnbaar in het bloed. Wel vind ik dat er harder wordt gevoetbald en dat maakt onze taak nog zwaarder. Waarom amateurclubs ook zo fel defensief spelen en op lijfsbehoud is mij een raadsel. Ze gaan al direct bij het begin een muur optrekken en je krijgt dan een op eenhoping van spelers in het doelgebied. Voor de scheidsrechter ook weer moei lijker. Het 4-2-4 systeem kan ik niet be wonderen zegt de scheidsrechter Blanke spoor. NOG NOOIT Weet U wat misschien vreemd is? Ik heb nog nooit een profwedstrijd gezien. Wel op de televisie natuurlijk. Ik ga b.v. liever het derde van Veenendaal fluiten als kijken naar een profwedstrijd. Op te levisie let ik ook wel op -mijn „grote collega's. Andries van Leeuwen vindt ik bijzonder goed. Horn ook, maar die weet alles zo goed, hij is zo opvallend. Je moet eigenlijk helemaal niet opvallen. De spe lers doen het werk, je geeft alleen maar leiding. Mevrouw Blankespoor vindt het niet erg dat haar man zondags praktisch nooit thuis is. Het is nu eenmaal zijn hobby, hij kan er niet mee ophouden, dus laat ik hem graag zijn plezier. UITSLAG GESTAAKTE WEDSTRIJD BLIJFT 5-0 Het bestuur van de afd. Utrecht K.N.V.B. heeft besloten de verkregen stand van de op 17 nov. 1963 gestaakte wedstrijd Vee nendaal 4 - Oranje Wit 3 (5-0) als einduit slag te beschouwen. Bovendien zullen aan Oranje Wit 3 twee winstpunten in mindering worden ge bracht, wegens het oorzaak zijn van het staken van de wedstrijd. VRIENDSCHAPPELIJK Ja ik neo ook tal van vriendschappelijke wedstrijden gefloten. Vooral in het vete- idiiciivucioai uier in Veenenaaal. iK. vindt uai mueiujK iiuumi. Je kuiu je mei ai- tijd houden aan de juiste strafmaat met die oude spelers. Je moet je ogen wei eens tueKinjpen. x\is ze een oeioep op mij aoen dan ben ik altijd bereid. Ik leef erin als ik de fluit kan hante ren. Ui ut een vuurueur neo voor een bepaaiue ciuo. Nee, oi toen ja ik oen in itieiiiio s opgegiociu en ue presta ties van Merino's houd ik altijd bij. Bezoek ik een andere wedstrijd in Vee- Utiiuuui, uan iiuop ik aiuju uui uutc eigen Veenendaalse ciuo wint, want ergens Den je iucu wei cnauvunsiiscn. De samenwerking tussen de verschil lende duos in Veenendaal vind ik met zo rooskleurig. Laten ze lucn ae sporucve uisiag laien prevaieren. NatuurlijK Den je voor de een of andere ciuo, een goeue owpporier gaat daarvoor door het vuur. Maar je mag nooit geen wiwt ox wrevel ionen legen een zustervereniging. LEUK VOORVAL Heo je wel eens een aardig voorval meegemaakt tijdens die negenjarige prak tijk ais arbiter? Even nadenken, u ja, het zal in '58 geweest zijn. Ik moest in Ha- mersveld fluiten, een dorpje achter Amersfoort. Het was 'ïen hete zomerdag, het gras droog en der. Terwijl het spel vlot verliep staken een stel kwajongens de droge struiken naast het voetbalveld in brand. Het werd een hele fik. De brand weer werd gealarmeerd en reed pardoes met de wagen het veld op. Wat moet je dan doen als scheidsrechter? Er staat in geen enkel artikel wat je doen moet wan neer er een brandweerwagen op het veld staat. Ik heb de strijd gestaakt en toen de brand bedwongen was, ging het weer verder. STOPPEN Of ik er spoedig mee zal stoppen? Nou, dat denk ik niet. Ik kan er gewoon niet mee ophouden. Als ik ouder wordt moet het natuurlijk vanzelf. Maar ik kan nog tal van jaartjes mee. Of ik nog eens in 't betaalde voetbal zal fluiten. Nee dat gebeurt nooit, want ik ben een echte amateur. Ik doe het voor mijn plezier en zo moet het blijven. Arie Blankespoor heeft al heel wat spelers onder zijn hoede gehad. Echte moeilijkheden had hij pas eenmaal. Hij zal er in de toekomst weinig krijgen. Door zijn grote kennis van de spelregels en een doortastend optreden weet hij de discipline te handhaven. Zon der bepaald „arrogant" te worden blijft hij de touwtjes strak in handen houden. Ze zien de jonge, energieke arbiter Blankespoor graag op de sportvelden van West I verschijnen De dames van VCV hebben het in Amsterdam tegen Slotermeer niet kunnen bol werken. Kon enkele maanden geleden de volle winst in Veenendaal worden gehou den, ditmaal moesten de dames de beide punten in Amsterdam laten. Het was geen slechte wedstrijd, echter de matige conditie waarin de Veenendaalse dames verkeer den heeft ook nu weer de doorslag gegeven. Het eerste herenteam deed wat van hen werd verwacht en stuurde Olympia-2 met lege handen naar Zeist. Het werd een volkomen verdiende 3-0 zege, in een wedstrijd waarin de VCV-heren op alle fron ten Olympia-2 de les las. DAMES De dames togen naar Amsterdam met de wetenschap, dat alles op alles moest wor den gezet om een eventuele overwinning in de wacht te kunnen slepen. Ada Smit was na vele weken weer present zodat VCV voltallig aan het werk kon gaan. Reeds in de eerste set bleek al, dat de bijna drie weken rust rond de Kerstva kantie er geen goed aan hadden gedaan. Mocht voorheen worden gesproken van een volledig falend team, nu was het lou ter de conditie die naliet. Er werd goed geserveerd en vaak aardig verdedigd, maar in de spelopbouw was er niet die stootkracht die nodig is om een aanval af te maken en daardoor punten te ver- Gaat het u financieel goed? Verheugend, maar... denk ook aan later! Open nu een spaarrekening bij de N.H.M. Als spaarder hebt u recht op: 3} rente een volledige bankservice betrouwbaar advies op het gebied van beleggingen, verzekeringen, en alle mogelijke andere bankzaken spaar veilig, spaar modern, spaar bij de N.H.M. NHM NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ' zamelen. Slotermeer daarentegen deed het beter en wist de eerste set met 15-0 in hun voordeel te beslissen. De tweede set was een getrouwe copie van de eerste. Een ietwat machteloos VCV zocht vertwijfeld naar de vorm die kenmerkend is om een vuist te maken. Ook in deze set kwam het er niet uit en werd wederom verloren (15-7). De derde set lukte alles wat beter. Wil Versteeg werd beter gelanceerd aan het net en zo nu en dan kon men mede daar door tot aantrekkelijk opbouwend spel komen. Slotermeer geraakte hierdoor wat van slag af en moest de VCV-dames een 9-3 voorsprong toestaan. Langzaam ech ter kropen de Amsterdamsen weer naast VCV totdat de stand 13-13 was bereikt. In deze fase van de wedstrijd was Sloter meer iets gelukkiger en won eveneens de ze set met 15-13. Het is al vaker gezegd, maar een da mesteam met deze matige conditie kan niet anders dan de toekomst met sombere gevoelens tegemoet zien. Als niet de op offering opgebracht kan worden om een extra training te ondergaan, op welk tijd stip dan ook, dan kan alleen het eventuele handhaven van het Overgangsklasse schap toegeschreven worden aan het feit dat andere ploegen in deze klas nog slechter waren. HEREN De wedstrijd, welke het hoofdteam van de herenafdeling van VCV moest spelen tegen Olympia 2 uit Zeist, heeft voor de Veenendalers niet veel moeilijkheden op geleverd. Ad Slik kon ditmaal niet van de partij zijn, hetgeen vooral aanvallend een gemis was, maar Henk de Kleuver ver ving hem niet onaardig. In de eerste set kwam VCV weliswaar met 5-0 achter te staan, doch de kei harde service van Dick Bovenschen maak te vlug een einde aan deze Zeister weel de. Vloeiende en goed opgebouwde aan vallen werden door Wim Willemsen en de vooral deze middag excellerende Gert v. d. Bovenkamp afgewerkt door smashes, die ware bomtrechters in de Olympia veste veroorzaakten. Olympia had op dit alles geen verweer en moest VCV, on danks time-outs en wisselen van spelers, de set met 15-8 toestaan. In de tweede set ging het al niet anders. Goed serveren van Piet van den Bosch en wederom Bovenschen brachten VCV veel punten op, terwijl aan het net door goed voorbereidend werk Janus Suydam, Wim Willemsen en Gert v. d. Bovenkamp hun smashes in (27) Voor het huis van de graanhandelaren ont brandt een hevige, maar ongelijke strijd. Met de moed der wanhoop verdedigen de opstandelingen zich tegen Crithons geharde ruiterij. Enkele bur gers worden door de aanstormende paarden onder de voet gelopen, een ander slaagt er in met een welgemikte stoot van zijn hooivork een ruiter uit het zadel te lichten. „Dood aan de adel! Weg met Crithonü" schreeuwen schelle stemmen boven het krijgsrumoer. Maar onverbiddelijk drijven de rui ters bevoordeeld door hun hoge zitplaatsen, de fel vechtende volksmassa terug. Aram, die naast Ce- sare vanuit het venster op de vechtenden neer kijkt, kan zijn woede niet langer bedwingen. „El lendeling!!" schreeuwt hij, de smid driftig bij de schouder grijpend, „dit alle® heb jij, door je op ruiend geschreeuw op je geweten, besef je dat wel?" Maar Cesare luistert nauwelijks. Hij staart zwijgend, met machteloos gekrampte vuisten, om laag. Dan klinkt opeens een luide schreeuw op on der de strijdenden. Een pijl, door een der vluch tende burgers afgeschoten, heeft doel getroffen en ridder Crithon stort achterover uit het zadel!. (wordt vervolgd) de verdediging van Olympia daverden. Ook deze set ging met 15-6 naar VCV. De derde set bracht VCV nog even In moeilijkheden. De strijd werd wat meer gelijkopgaand en Olympia, door het niet meespelen van de altijd wispelturige van Schaik veel rustiger spelend, kwam tot goede en gevaarlijke aanvallen, waarop VCV verschillende malen het antwoord moest schuldig blijven. Bij de stand 10-10 werd het spel bij VCV zelfs wat panieke rig, maar na een time-out wisten zij door enkele goed geplaatste smashes van Piet van de Bosch en een plaatsbal van Bo venschen een 13-10 voorsprong nemen. Maar Olympia gaf zich nog niet gewonnen en kwam weer naast VCV door vooral technische fouten van VCV's verdediging (13-13). Wederom vluchtte VCV in een time-out. Daarna was het Olympia, dat te vlug een eind aan de set wilde maken, die door twee technische fouten ook de derde set niet tot een goed einde wist te brengen. Zo behaalden de VCV-heren in een wat tempoloze wedstrijd verdiend winst van Olympia-2 uit Zeist, hetgeen altijd nog een verdienstelijke prestatie genoemd mag worden, gezien het feit dat de ploe gen van Olympia in de volleybalcompe titie bekend staan als zeer lastig te nemen hinderpalen en zelfs als „kampioenendo- ders". Zover heeft VCV het dus niet la ten komen en ziet met vertrouwen de wedstrijden van de komende weken te gemoet. Voor deze wedstrijd speelde het 3e he renteam van VCV tegen SVC-2 uit Utrecht. Deze jongens speelden de beste wedstrijd tot dusver van het seizoen. Zeer hard en safe serveren en goed werk, zo wel in het verdediging als in de aanval, bracht SVC-2 geheel in verlegenheid. Dit team komt er steeds beter in en kan in haar afdeling nog voor grote verrassin gen zorgen. Met een zeer royale 3-0 ne derlaag werd SVC-2 naar Utrecht terug gestuurd. tML - t Sinds enkele jaren, om precies te zijn, in 1960 werd Veenendaal een sportschool rijk. Sportleraar M. S. v. d. Velde, kwam van Vlaardingen naar hier. In een noodgebouw aan de Kerkewijk werden judo-lessen en gymnastiek gegeven. Nu de sportschool druk bevolkt is en soms 300 jonge knapen dc judo-lessen bijwonen, blijkt het gebouw te klein. Uit breiding is noodzakelijk. Aan de Industriclaan kocht dc heer v. d. Velde een stuk grond en daarop zal een zeer moderne sportzaal verrijzen, uniek voor een plaats als Veenendaal. Grote judomat en zwembad Het nieuwe gebouw zal zeer modern wor den ingericht. Behalve een judomat met behoorlijke afmeting (10 x 15 meter) zal de nieuwe sportzaal een instructie-zwembad bevatten. Het water is verwarmd en wordt door de bekende firma Pezie uit Amersfoort gezuiverd. Voorts zullen een aantal van dc modernste turntoestellen in de zaal worden opgesteld. De sportzaal is niet alleen voor de jeugd bedoeld, ook ouderen kunnen zwemles nemen en gymnastiek beoefenen. Ruimte De heer v. d. Velde kampte al geruime tijd met ruimtegebrek in het noodgebouw achter de tekenschool. Het was soms een gedrang van jewelste. Hoeveel judo'ers zou den de school reeds hebben verlaten met een of andere graduering? Dat judo'en kwam trouwens toch in de populairiteit. Vooral voor de jeugd waren de wedstrijden zeer aantrekkelijk. De heer v. d. Velde, die op de sportschool S-I.O.S. te Overveen het rijksdiploma sportleider ontving, is al logischerwijze zeer enthousiast over de judo- sport. Je werkt met z'n tweeën, dus je bent altijd actief en in contact met je tegen stander. verschillende malen aan het werk. Ik ben dan onder de indruk zo vertelde de heer v. d. Velde. Plaatselijk Terugkerend tot de plaatselijke (sport)- toestanden kon de heer v. d. Velde ver klaren oat het grote schoolvolleybaltoernooi een machtige propaganda was voor de sport. Alleen was de accomodatie niet zo geschikt om de honderden spelers te ontvangen. De bouw van de grote sporthal zou dit bezwaar kunnen opvangen. Toch is de heer v. d. Velde er niet zo direct van overtuigd of de grote sporthal ook grote groepen liefhebbers zal trekken. Dc ware sportman oefent ook in slechte lokalen. De sport zit hem in het bloed. In Veenendaal blijkt dit aantal „ware sport lui" van geringe omvang te zijn. Men denke aan de athletiekvereniging, die met een chronisch ledentekort heeft te kampen. Ik geef b.v. gymnastieklessen op dc vormingsschool voor werkende joneens en stel dan de vraag: Hoeveel van jullie beoefenen op serieuze manier 'n be paalde tak van sport? Uit een groep van 16 jongens komen er dan 3 of 4 en die blijken dan nog alleen te voet ballen. Ik wil geen kwaad over het De judo-sport in beeld. VOLLEYBALL Het nog ongeslagen Cito uit Zeist op bezoek bij VC Veenendaal- dames Donderdagavond half negen treden de dames van VCV aan tegen lijstaan- voerster Cito uit Zeist. Deze dames schijnt de training van oud-internatio nal Rinus Tuinman wel zeer goed te doen. Tot dusver wisten zij alle wed strijden tot een goed einde te brengen en zullen het in Veenendaal ditmaal ook wel klaren. De wedstrijd in Utrecht - de Cito- dames spelen hun thuiswedstrijden in de Jaarbeurshallen in Utrecht - werd destijds door de VCV-dames met vrij grote cijfers verloren. Ongetwijfeld zul len de Veenendaalse dames alles in het werk stellen om deze wedstrijd in ie der geval een draaglijk aanzien te ge ven. Mochten de dames de vorm terug vinden, die zij in het begin van de competitie hadden, dan kan men zeker van een aardig duel getuige zijn. Niet temin zullen de punten naar onze me ning naar Zeist gaan. Daarbij moet er echter gewaakt wor den dat er geen „vechtmentaliteit" ont staat. Ben je te wild dan beschadig je eikaars lichaam. Dat is niet de bedoe ling van judo. Je moet met elkaar rekening houden. Er zitten ook nog psychische aspecten aan verbonden. Een te bescheiden jongen, die aan een soort minderwaardigheidsgevoel lijdt, kan de nodige zelfverzekerdheid en bardheid opdoen. Judo is geschikt voor personen van 5 tot 4 5 jaar. Omdat het geimporteerd is uit het ocsten (uit Japan) wordt het wel eens arg wanend bekeken. Het is echter een spel van licha^msbeheersing en techniek en geen benenliekerij of elkaar in de hoek gooien zoals de ~ek het wel eens ziet. Als je de grote sterren aan het werk ziet is dat zeer imponerend aldus de heer v. d. Velde. Bewondering Ik heb grote bewondering voor een figuur als Anton Geesink zegt sportleider v. d. Velde. Deze man, wereldkampioen judo, zou ook in andere sporten uitblinken. Had hij aan boksen of athletiek gedaan dan was zijn succes evenzeer verzekerd. Ontzettend wat heeft die Geesink een doorzettingsver mogen. Hij had uiteraard zijn aanleg en gestalte wel mee, maar zijn wonderlijke prestatie op wereldniveau heeft hij niet louter aan dit toeval te danken. Zijn zelf- training en discipline zijn bewonderens waardig. Heus, ik ken Geesink en zag hem voetbal zeggen, maar naar mijn me ning wordt die sport overgewaardeerd. Publiciteitsmedia geven aan voetbal ook de voorrang, men zie de maandagochtend bladen. Maar voetbal is eenzijdig. Je ziet bij die knapen gespierde bovenbenen, maar het bovenlichaam is soms slap ontwikkeld. Er is in Veenendaal en omgeving een schat van natuurschoon, waar andere plaat sen b.v. in de randstad Holland jaloers op zouden zijn. Een beste gelegenheid om veld lopen te organiseren. Die veldlopen houden wij nu met een stel jongens van de vor mingsschool. In groter verband zou dat ook mogelijk zijn. Toekomst Voor de toekomst heeft de heer v. d- Velde dus grote plannen. Hoewel ik niet weet hoe ik er tijd voor zal kunnen uittrek ken, aldus de sportleider. Er zijn op dit moment al dagen dat ik 10 tot 12 uur in de weer ben met het geven van judo lessen en gymnastiek (ook aan huisvrouwen). Toch hoop ik dat het nieuwe gebouw spoedig klaar zal zijn. Ik reken nog op dit jaar, maar misschien wordt het begin 1965. In de nieuwe sportzaal, die een opper vlakte krijgt van 15 x 27 meter zal ieder zich beter kunnen bewegen. Zowel sportschool v. d. Velde als exploi tant, als de sportliefhebbers kijken met be langstelling uit naar deze nieuwe acco modatie. De geprojecteerde sportzaal met tribune, kantine, kleedkamer, douches, zwembad en instructielokaal zal alles be- Een tekening van de nieuwe judo sportzaal. R.T.T.V. LIJDT NEDERLAAG TEGEN S.T.V. CLIMAX Voor de aanvang van de tweede helft van de tafeltenniscompetitie volgende week moest eerst nog de, reeds verschillende ma len uitgestelde, wedstrijd tussen S.T.V.- Climax en R.T.T.V. worden gespeeld. Dit was voor beide teams een belangrijk treffen daar R.T.T-V. nog steeds ongeslagen was en S.T.V.-Climax bij een nieuwe neder laag wel als uitgeschakeld mocht worden beschouwd. In een uitermate spannende en vaak ook goede wedstrijd trokken de Vee nendalers uiteindelijk aan het langste eind en bezorgde de mensen uit Rhenen een 6-4 nederlaag. In de eerste set tussen van Eist en van Brenen was de spanning direct al groot. Het spel van van Eist heeft van Brenen nooit erg gelegen en ook nu kon deze laatste op het gekapte verdedigen van van Eist, z'n anders keiharde aanval weinig gebrui ken. Nadat beide spelers een game voor zich hadden opgeeist kon van Eist in de beslissende derde game steeds een kleine voorsprong handhaven en bezorgde z'n team een kostbaar winstpunt. Hierna trad van Manen aan tegen v. d. Broek. Ook deze spelers komen al jaren te gen elkaar uit en kennen eikaars spel dus wel zo'n beetje. Zowel in de eerste als in de tweede game ging het spel gelijk op maar beide malen wist v- d. Broek bij een 18-18 stand door te drukken zodat de stand weer gelijk was. In de volgende set tussen van Dam en Notermans had eerst genoemde 't lang niet gemakkelijk en moest verschillende malen een vrij grote acnterstand goedmaken. Dit lukte van Dam dan ook steeds en weer had S.T.V.-Climax een voorsprong. Ook in het dubbelspel ging de strijd ge lijk op, maar v. d. Broek en van Brenen waren uiteindelijk toch te sterk voor van Dam en van Eist. Hierna had van Manen niet veel in te brengen tegen van Brenen die ditmaal z'n keiharde aanval naar harte lust kon gebruiken en nu had R.T.T.V. weer een voorsprong. Daar van Eist vrij gemakkelijk over Notermans baas bleef was de stand echter spoedig weer gelijk. Nu waren van Dam en v. d. Broek aan de beurt. Daar beide spelers nog maar 2 wedstrijden hadden verloren in deze com petitie verwachtte ieder een spannende wedstrijd. Deze keer kon v. d. Broek echter geen vat krijgen op het spel van van Dam en overwacht gemakkelijk kwamen de Vee nendalers weer aan de leiding, die ze niet meer afstonden. Van Manen bracht z'n team de halve winst door een regelmatige zege op Noter- vatten wat een sportman nodig heeft. Het zwemmen in verwarmd water is bovendien zeer interessant voor hen, die op gevorder de leeftijd de zwemkunst willen leren. Alles bijeen een aanwinst voor het steeds groter wordende Veenendaal. mans (die deze avond niet in z'n beste vorm was). Van Dam bezorgde z'n team genoten nog enige benauwde ogenblikken door in de derde game, tegen van Brenen lange tijd een achterstand te hebben, maar met veel kunst en vliegwerk wist hij toch te zegevieren. De laatste wedstrijd tussen v. d. Broek en van Eist was nu nog een formaliteit. Nadat beide spelers een game hadden gewonnen kreeg van Eist in de derde een behoorlijke inzinking, zodat v. d. Broek gemakkelijk de set voor zich opeiste. Door deze uitslag is de stand in de top van de 1ste klas nu als volgt: 1, 2 en 3 R.T.T.V., Ritac en Swift, allen met 15 punten; 4 en 5 S.T.V.-Climax en Panter met ieder 12 punten. Voor woensdag 23 januari staat op het programma: S.T.V.- Climax-Ritac.

De Vallei | 1964 | | pagina 3