PAUK magazijn „HET ANKER" warm water zakken Vorst verdrijft voetbal van de velden Een reis door Joegoslaviseh en Grieks Macedonië 1.89 0.99 0.78 0.69 0.39 1.30 1.90 l 45 Burgerlijke stand JAN OVEREEM koster van Renswoudse koepelkerk KERKDIENSTEN Gevraagd elektriciën Fa. J. VAN GINKEL MARKTBERICHTEN m VOOR DE VOLKSUNIVERSITEIT vertrokken Ingekomen en Gevonden en verloren Ook stoffeerder Luiden gaat elektrisch Schoonmaak Dichterbij Dorpsfiguur Uw bril een sieraad ZONDAGDIENST Een enorme partij DAMESMANTELS van de MOOISTE STOFFEN, nieuwe modellen Zeer grote partij JONGENSCOSTUUMS van 6-18 jaar voor de buitendienst en reparatiewerk en antennenbouw Patrimoniumlaan 39 Veenendaal Telefoon 2196 SPORTPROGRAMMA Mijn meest hartelike geluk wense gaan deuze week uit naar de kleine Wouter en z'n vader en moeder. Ver der hoef ik de kleine niet an te duije, want as ie in dèuze dage zou schrijve an Wouter, 25 duuzend, Veenendaal dan zou de post sebiet et stuk op de juuste plek brenge. Wel mag ik zegge, dat ie een bietjie lang op z'n eige heeft late wachte. Dat mag ie Wouter niet kwalik neeme, want die zal wel binne et geijkte tijdsbestek z'n eige angediend hebbe. Ik bedoel meer de vijentwintigduuzendste. Wij zijn mit mekander die vijfen- twintigduuzend van Veenendaal, mar we hebbe dur lang over gedaan cm zoover te komme. In vier jaar bin dur amper vijftienhonderd bijgekomme, as ik et goed geleeze heb en dat lekt mijn veur een veuruistreevende industrie plaats as de onze te weinig. An de jonggeboorene leit et niet, die kwam- me in de nurmale proporsies, mar groote minse van buite hebbe we niet veul te verwelkomme gehad. Er is mar één oorzaak veur an te wijze: dur zijn te weinig huize ge bouwd. Et is niet noodig om daar doe- kies om heen te winde, want de feite legge dur. We hebben et allemaal in onze eige Vallei kunne leeze en ik denk dat die de gegeevens niet uit de duim had gezooge. Daarom bin ik - ondanks dat ik mit de vijentwintigduuzendste in m'n schik bin - toch pessimistisch gestemd. Er bestaan officiële veurspellinge op pampier waarin antalle van veertig tot vijftigduuzend inwooners van Veenen daal wurde geneumd. En dat nog gien ins in het jaar tweeduuzend. Nee, bin ne een antal jare, die de meeste van ons nog kunne beleeve. En as ik nou terugkijk naar de leste jare dan bin ik geneege om te zegge: dat is een slag in de lucht die veul te ruim genoome is. Dat is de eerste ge dachte die bij mijn opkomt. Mar an de andere kant is het toch zoo, dat an zoo'n schatting over jare heel veul geleege is. Dat men toch mar niet zoo van officiële zijde cijfers gaat neume, die kant noch wal rake. Om dat er teveul belange op het spel staan. De heele industrie- en zakeweereld mot hierop bouwe. En dur toekomstige planne hierop richte. Daarom geloof ik dat er veur et Veen dinge gaan speule, waar wij et fijne nog niet van weete. Misschien mar goed ok, dat we dur niet mee bekend zijn. Een mins kan ok teveul weete. Wout Blauwkous. SCHERPENZEEL Op de woensdag gehouden markt wer den 1.100.000 eieren aangevoerd. De prijs per stuk varieerde van f8,50 - f 11,De handel was slecht. Op de biggenmarkt bedroeg de aanvoer 134 stuks en de prijs per stuk varieerde van f 84,— tot f 98,—. De handel was ma tig. Het is cp het moment dat wij deze regels schrijven praktisch uitgesloten dat Koning Voetbal in het weekend over de hardbevroren velden zal rol len. Vorige week werd het gehele ama teurvoetbal afgelast en de voortekenen wijzen erop dat er in de komende da gen meer geschaatst dan gevoetbald wordt. Intussen neemt de stagnatie al weer behoorlijke vormen aan, want sommi ge clubs uit ons gebied kwamen in de laatste zes weken niet meer in het veld. BERCO ELECTRO WAS PRESENT MEVR. VAN VIEGEN WERD VERWEND Direct na het vernemen van het blijde nieuws over de geboorte van de 25.000ste repte de heer H. Hasselaar, filiaalhouder van Berco Electro, Patrim.laan 45-47, zich naar de gelukkige moeder en bood haar namens deze firma een fraaie en handige keukenmachine aan. Op de foto: Het moment van overhandiging van het nuttige geschenk. I.M. adv. Op woensdag 22 jan. zal de heer W. Mulder, een lezing houden voor de Volksuni versiteit. De heer Mulder zal Land en volk en kunst van Joegoslavië behandelen. De lezing, die in het gebouw 't Trefpunt wordt gehouden, zal met een aantal dia's wor den verduidelijkt. Op de avond van de lezing zal er een kleine expositie te zien zijn van Ikonen en Kerkelijk zilverwerk van het Grieks-Orthodoxe geloof, alsmede enkele zilveren sieraden. Reeds voor de aanvang van de lezing, zal dit bezichtigd kunnen worden. De tocht die wij samen zullen gaan ma ken beginnen we in Skopje, de hoofdstad van Jcegcslavisch Macedonië, de stad die vorig jaar door een aardbeving werd verwoest. Macedonië is een der meest karakteristieke delen van Joegoslavië. Het is rijk aan folklore. Als er in de steden grote markt gehouden wordt komen de boeren en boerinnen uit de nabij gele gen dorpen hun producten aanbieden; wij zullen er dan ook de prachtigste kleder drachten kunnen bewonderen, evenzo de fleurige dracht van de Mohammedaanse vrouwen in hun harembroeken, want naast het Grieks-Orthodoxe geloof telt de Islam er vele aanhangers. In dit gedeelte van Europa ontmoet men de Oriënt met zijn moskeeën bazars en eethuisjes. In Skopje gaan we naar de Turkse wijk, met zijn vele werkplaatsjes en win keltjes en het nabij gelegen zigeunerdorp met zijn bont geschilderde hutten, waar we ook binnen een kijkje nemen en er allerlei typen zullen ontmoeten. Van Skopje gaat de tocht naar het uiter ste zuiden, naar Ohrid gelegen aan het meer van Ohrid, waarvan de Franse ar chitect Le Corbusier zeide „een bewust spel van licht en schaduw". Prachtig ligt dit witte stadje tegen de groene heuvels, Lichnydos, stad van het licht, noemden de Grieken het reeds in 300 v. Chr. Nog vindt men er 14 kleine en gro te kerken en kapellen, als teken van macht van het Grieks-Ortho doxe geloof. In de 9de eeuw is hier het Christendom gesticht door de Griekse Apostelen Me thodius en Clyrillus, welke laatste de Zuid- Slaven hun eigen alfabet gaf, dat nog steeds in gebruik is. Deze beide apostelen trokken verder naar Moravië, waar zij in conflict komen met Wenzel, de schutspatroon van Bo- hemen (De Hongaren nemen evenwel het Grieks-Orthodoxe geloof aan) en lieten hun helpers Kliment en Naum achter om het Christendom verder uit te dragen. Aan hen herinneren de basilieken Sveti Kliment en Sveti Naum. (Sveti Heilige). Zij stichtten er einde 9e eeuw de oudste Theologische Universiteit van Europa. Even buiten Ohrid ligt het vissers gehucht Kaneo, waar de huizen te gen de rotsen lijken geplakt. Hier vereert men Johannes, de Evan gelist, in de kerk de „Sveti Jovan Kaneo", gelegen op het uiterste Opruimings dinsdagkoopjes Combinatie Eet-, thee-, ontbijtservies porcelein met fraai decor, j-,. voor 6 personen, 35-deligT;7. DU voor 2 personen, extra groot, 60-deligo4.UO Wit hotel porcelein Dekschaal Broodschaal Jampot met schotel Vleesschotel Asbak Afwasbak plastic beter kwaliteit, 34 cm. met handgrepen Stofdoekmanden teen, gevlochten grote maat Broodplanken geen kromtrekken of splijten, door nieuwe constructie, mooi glad afgewerkt. Koopjesprijs Alleen dinsdag 21 januari Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal puntje van een rots, met een onge looflijk mooi uitzicht op het meer met aan de overkant het ontoegan kelijke Albanië. Van Ohrid gaat de tocht verder naar Grieks Macedonië, waar we in Fiorina en Kastoria een totaal andere levenswijze ontmoeten. Van hieruit gaan we naar het hartje van de Thessalische vlakte, de Metecra Kloosters, één der beroemdste bezienswaardigheden van Griekenland. Vele miljoenen jaren geleden was deze vlakte zeebodem. Machtige stromen heb ben de rotsen en bergen afgesleten en weggespoeld, alleen de hardste gedeelten de Meteora's zijn blijven staan. Op deze rotsen hebben monniken in de 14de eeuw kloosters gebouwd, om er, beveiligd te gen de Turken, God te dienen. Met netten zijn alle bouwmaterialen naar boven ge hesen. Van de kloosters zijn er nog 5 over, waarvan 4 bewoond zijn. Dit is in 't kort een overzicht van Joe goslaviseh- en Grieks-Macedonië, dat vroeger een machtig Rijk geweest is on der Koning Alexander de Grote. In een aantal kleurendia's wil ik u al dit schoons laten zien, zodat U een indruk krijgt van één der mooiste en gastvrije gedeelten van Europa: Macedonië. RIIENEN Ingekomen personen: ,J. van den Berg van Gravenhage; J. Brouwer gez. van 's-Gravenhage A. H. Leeuwis gez. van Renkum; G. G. Tideman van Renkum; K. Hammers van Hellendoorn; B. I. de Roode van Coevorden; V. Mateos Gon zales van (Spanje); R. L. Maas v. Amers foort; L. Perez Alonso van Leersum; G. B. J. Rijsemus van Rotterdam; A. van Woerden gez. van België. Vertrekken personen: N. van Roekei g.m. van Veen naar Ede; A. J. M. van Miltenburg naar Wageningen; H. J. M. Mom naar Duitsland; R. van der Linden VEENENDAAL Geboren: Cornelis Jan z. v. H. Henken en A. ter Maaten; Peter z. v. W. van Hensbergen en H. Inkenhaag; Berendina Woutera d. v. W. van Beek en J. Pol; Pieter z. v. E. van Manen en T. Smit; David Jacobus z. v. F. J. Gerrits en J. H. Hendriksen; Wouter z. v. H. van Viegen en A. van Schuppen; Antoinette Berlinda d. v. R. van den Heuvel en G. Diepeveen; Jan Frank z. v. H. J. Spies en T. Welles; Gijsberta Maria d. v. J. E. Budding en A. van Beek; Christiaan z. v. A. van de Weerd en A. Huibers; Elisabeth Anna d. v. J. C. van de Haar en A. Takken; Richard Robert z. v. R. P. A. Meijer en B. R. Steiner; Johanna Wilhelmina Maria d. v. J. van Doorn en J. W. M. van Hou- tum; Francina Barendina d. v. T. J. Schinkel en B. Alberti (geboren te Rhe- nen); Ronald Egbertus z. v. H. E. Ver haar en J. van Schuppen (geb. te Rhenen); Antje d. v. T. B. Heij en M. C. Houwe- ling (geb. te Ede). Ondertrouwd: J. D. Vermeer met T. Davelaar; C. Heinen met F. van de Bo- venkamp; A. G. J. Dorrestcin met M. van den Bos. Gehuwd: J. F. Vermeulen met N. Boers R. van Kooten met G. Bos. Overleden: Pieter van Hoeflaken, 87 jaar, wed.naar van M. Alberti; Albert van de Bovenkamp, 37 jaar echtg. van A. van Esseveldt; Dina Been, 45 jaar, echt genote van M. H. L. Zuidersma (overl. te Utrecht); Willem Jan de Kleuver, 71 jaar wed.naar van J. van Manen (overl. te Wa geningen); Janus Bijl, 69 jaar, echtg. van E. Spronk (overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Theodcrus Johannes Gerhar- dus z. v. J. G. Kuipers en E. C. W. Krech- ting; Iemke Klaar z. v. C. Mier en A. Lieuwen; Klazina d. v. H. T. Baardman en H. W. van Setten; Gijsbertha d. v. C. Henken en G. van Kreel. Ondertrouwd: J. Verwoerd en E. van de Scheur. Gehuwd: geen. Overleden: Leendert Baars, 68 jaar echtg. van J. G. van Capelleveen; Chris- toffel van Ingen, 81 jaar geh. gew. met H. van Ewijk; Janus Bijl echtg. van E. Spronk, Veenendaal. Elder overleden: te Wageningen: Mar- garetha Tuinier, 74 jaar echtg. van A. van Dolderen; Willemina Drost, 84 jaar geh. gew. met G. van Boeijen. AMERONGEN Geboren: Herbert Jan z. v. J. Riepma en D. A. J. Vink; Piet z. v. J. Meijer en R. Roosenboom; Klaas z. v. J. van den Berg en J. Lekkerkerker. Overleden: Hendrik Jan Somsen 49 jr. Juliana Maria Lingmont, 89 jaar; Evertje van Ginkel wed v. W. A. Hasselaar 83 jr. DE KLOMP EDERVEEN Geboren: Jettha d. v. R. van de Hee en C. Toonen; Dirk J., z. v. C. van Ginkel en G. Vlastuin; Jannigje M., d. v. G. A. van Kruistum en W. Sukkel. Ondertrouwd: A. J. van Roekei en D. S. Boonzaaijer. SCHERPENZEEL Geboren: Antonius J. R. z. v. A. de Kroes en M. Goor; Marianne C. d. v. G. Wesselink en H. Pas. Ondertrouwd: J. M. Schreuder en M. de Greef; A. van Driesten en H. C. v. d. Vliert. Gehuwd: G. Bos en C. G. Rauw. naar Renkum; C. J. de Swart naar Apel doorn; J. B. Wegh naar Wageningen. AMERONGEN Ingekomen personen: W. Brinkman-van Biesbergen en gez. van Arnhem; J. van Dijk-Bleijenberg van Doorn; J. T. A. van Soest-Spies van Maurik; R. van Doorn van Maurik. G. Kaastra en gez. van Wym- britseradeel; K. Vellinga van Vleuten-De Meern; F. A. G. Bik van Valkenburg- Houthem. Vertrekken: M. Klaassen naar Maurik; D. van Nieuwamerongen naar Lochem; H. C. J. Schuilenburg-van Veenendaal naar Leersum. VEENENDAAL Gevonden voorwerpen in de week van 9 tot en met 15 januari 1964: bruine linker jongensglacé; 2 contactsleu- muts; doublé damesormbandhorloge met tels, Ford en DL; zwart-witte wollen 1 beige lederen bandje; school etui met te kenbenodigdheden; blauw kinderjasje paar bruine glacé's; groene bontmuts; bruin kinderportemonneetje met inh.; zwart lederen dameshandschoen; bedel- ketting met 8 bedeltjes; houten autoped; ziekenfondskaart en inentingsbewijs t.n.v. J. van Sloten; zware linkerschoen; heren horloge met grijs bandje; gestreepte ge breide sjaal en gebreide rode want; zil veren halsketting; lichtbruine linker da mesglacé; stoffen grijze dameshandschoe nen; zwart rechter, kinderschoentje; grij ze herenhandschoen; bruine rijwieltas, inh. zwarte regenbroek; paar donkerbrui ne kinderhandschoenen; aktetas, inh. schoolboeken t.n.v. Henk v. d. Berg; auto wieldop; groene mohair sjaal. In dezelfde week zijn de navolgende voorwerpen als verloren aangegeven: bruine dubbele rijwieltas, inh. broodtrom mel, brcmfietsbril en een flesje; groen zwart zakboek; grijs wollen linker he renhandschoen; gele envelop, inh. bank biljet; zilveren bedelarmband met 3 be deltjes; rode portemonnee, inh. een maandabonnement van de fa. De Haas t. n.v. mej. M. van Manen; wit lederen portemonnee met inh.; bruine dubbele rijwieltas, inh. klapstoeltje met oranje dekje; blauw-witte sjaal; volwassen zwart gele Duitse Herder; paar nieuwe boeken; sleutel; nieuwe aktetas, inh. stalen leef- net, visakte en visbenodigheden; bruine linker pantoffel; bedelketting; bankbiljet; nikkelen sigarettenaansteker met gasvul- ling; bedelketting met ongeveer 5 be deltjes; herenarmbandhorloge met zwart bandje; fazanthaan; jongenshorloge met zwart bandje; zwarte linker damesglacé. ELST Gevonden: een paar dameshandschoe nen (zwart); een bankbiljet van f25, linker gummilaars; zwarte dameshand schoenen; twee bedelbandjes; grijze want; een contactsleuteltje. Aan komen lopen: een zwart hondje. Verloren: een transistor radio; een dop van Goggomobiel; een nieuw kinder schoentje; een tas met inhoild, ongeveer f 90,—. Verscholen achter hoog geboomte, vanaf de verkeersweg nog juist te zien, staat de rustieke koepelkerk van Renswoude. Degene, die het meest in en om dat stijlvolle kerk gebouw te vinden is. kan er ook over vertellen. Jan Overeem (49) is pas V/t jaar werkzaam als koster en tevens concierge van „Rehoboth", maar heeft al een grote liefde voor dat werk opgevat. „Het bevalt mij prima", zegt de koster. „Het is gemakkelijk dat ik meer dan 20 jaar stoffeerder van beroep was", zo vertelt de gemoedelijke Jan Over eem. Je komt dan ook met kleden, gordijnen en wat dies meer zij in aanraking. Zo nu en dan knap ik nog wel eens baantjes op, want van de positie als koster kun je niet geheel rondkomen. Daar heb je geen totaal bestaan in, al ben ik er wel druk mee. In de wintermaanden ge beurt het dat ik geen enkele avond voor 12 uur naar bed ga. Er is altijd wel wat te doen in gebouw „Reho both", tussen twee haakjes, een zeer fraai verenigingsgebouw, waar Rens woude trots op is. Eigenlijk ben ik drukker met Re hoboth dan met het kerkgebouw. Als er zondags kerkdiensten zijn moet ik wel vroeg uit de veren. De verwar ming moet op peil zijn als de dienst begint, dus ga ik om 5 uur 's mor gens de zaak opstoken. Het is wel fijn dat er nu een elek trische luidinstallatie is, vindt Over eem. In het eerste halfjaar van mijn werk als koster moest ik een uur voor de diensten niet minder dan 110 traptreden op om het klokke- touw te bereiken en dan maar trek ken. Vijf minuten lang om half negen, tien minuten om half tien en 's middags weer tweemaal. Bij begrafenissen luidde de klok een kwartier. Dat is nu afgelopen. Niet het luiden, maar dat geklim. Het luiden gaat nu elektrisch. Ik ben nog tamelijk jong en voel me prima, dus kon ik dat klimmen en trekken wel aan, maar ik heb wel eens gedacht aan een oude voor ganger van mij, die jaren geleden koster was en toch ook maar die hoge klim naar de toren moest ma ken. Dat zal voor die man een heel karwei geweest zijn. Ja, die oude kosters hadden heel wat te stellen met de verwarming ook. Voor oude mensen moesten „stoven" neergezet worden. Met de komst van centrale verwarming is dat opgelost en werd het werk ge makkelijker. woord ia aan: Klokluiden vergt nu geen klim van 110 treden meer Het onderhoud van het interieur moet je goed bijhouden. Er is veel koper in de kerk, dus is het poetsen geblazen. Eenmaal per jaar is er grote schoonmaak. Dan gaat alles van de plaats en wordt er geboend en gewreven tot in de uiterste hoe ken. Mijn vrouw helpt, ook wel eens met die schoonmaakbeurten en ook heb ik soms hulp van de kinderen, vertelt Jan Overeem. Ik heb er zes, sommigen zijn nog te jong om mee te helpen, maar als het nodig is wordt er door de andere bijgespron gen. Jongelui U mag best schrijven dat de jongelui wel eens nonchalant zijn en bijvoor beeld papier op de grond gooien. Wat ze thuis niet doen, gaat blijkbaar gemakkelijker in kerk of vereni gingsgebouw. Ik kan reuze goed met de jongelui opschieten, zegt Jan Overeem, maar ik wilde wel eens dat ze wat minder slordig waren. Dat ligt misschien ook wel aan hun leeftijd, ze moeten nog veel leren en worden dan vanzelf ook minder slor dig. Het is overigens een fijne jeugd. Je hebt nooit last van ze als ze bij een zijn in Rehoboth. Soms meer dan 350 tegelijk. Want als er wat te doen is in het gebouw is het al tijd vol. Er zit een zekere aantrek kingskracht in. Nou moet u wel be denken dat er weinig te doen is in Renswoude en als er dan wat in Re hoboth is, dan zijn ze present. „Moet U nu al die avonden bijwo nen?", vragen we Jan Overeem. Nou, ik maak de zaal in orde en dan ga ik wel even naar huis als het programma aan de gang is. Weet U wat jammer is? Dat ik van uit mijn huis niet kan zien wanneer het afgelopen is. Je moet dan maar raden, en als je bij het gebouw kemt, moet je dan soms toch nog een half uur of langer wachten veer je aan het werk kunt. Zaterdagsavonds laat ben ik prak tisch altijd in de weer. Na een to neelavond of iets dergelijks, die om 11 uur afgelopen is, moet ik dan zergen dat het gebouw weer in orde wordt gebracht, want zondags moet de zondagschool er weer in. Jan Overeem, koster van de koepel kerk en concierge van Rehoboth, in vrije tijd stoffeerder, heeft nog meer pijlen op zijn boog. Hij valt cok nog in als gemeentelijk huur- ophaler en heeft nog functies in het verenigingsleven. Hij weet beslist wel waar hij met de tijd heen moet. Zijn dagen zijn „zwaar" bezet tot laat in de avond. Maar ik heb er schik in zegt Jan. De verstandhou ding is prima. Ik ben veel bij huis en heb een zekere mate van vrij heid in mijn werk. U kunt gerust optekenen dat er in 't begin mensen waren, die zeiden „Jan, dat hou je nog geen jaar vol." Nou is dat jaar al lang overschre den en ik ben nog niet van plan weg te lopen. Ik ben geboren en getogen Renswoudenaar en zo tus sen de mensen van mijn eigen plaats voel ik mij thuis. Als ze me lang willen hebben dan hoop ik de baan tjes van koster en concierge ook lang te vervullen, zo besluit Jan Overeem zijn verhaal. De stoelen in Rehoboth, stille ge tuigen van dit gesprek, worden di rect weer door Jan onder handen genomen. Want hij kan niet stil zitten VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur ds. A. Wisgerhof; 5 uur dr. C. Graafland. Julianakerk: 9.30 uur ds. A. Vroeg- indeweij; 5 uur ds. D. van den Berg. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. C. Graafland; 5 uur ds. A. Wisgerhof. Sionskerk: 9.30 uur ds. D. van den Berg; 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Veeneind: 3 uur ds. A. Vroegindeweij. Dijkstraat: 2.45 uur ds. D. van den Berg. Elim, Kade: donderdag 23 jan. 7.30 uur ds. D. van den Berg. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. Overduin; 5 uur ds. Terlouw. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Terlcuw; 5 uur ds. Overduin. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9, 10.30 en 3 uur ds. Langbroek; 5 uur ds. De Smit van Soestdijk. Geref. Gem. Syn., geb. Eltheto: 9.30 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 5 uur ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Tigchelaar (Jeugddienst in het Jeugd- gebouw); 10 en 5.30 uur ds. Bos (bed. H.A. en Dankz.). Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Burger van Utrecht. R.K. Kerk, Willibrordkerk; 8 en 1(1.15 uur H. Mis; 7 uur Lof. R.K. Kerk, Salvatorkerk: 8 en 10.15 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Wijdingssamen komst; 5 uur Verlossingssamenkomst. Opwekkingssamenkcmst in geb. O.C.B., woensdag 8 uur. Spreker: dhr. J. E. v. d. Brink. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Kooreman (H.A.)5 uur ds. Westra (H.A.). Ned. Herv. (Ger.) Evang.: 10 en 5 uur ds. De Bruin van Zetten. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Hal v. d. Linden. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5.30 uur leesdienst; woensdag 22 jan. 7.30 uur ds. Chr. v. d. Woestijne. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst. R.K. Ged. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6 uur ds. Ste kelenburg. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst; donderdag 23 jan. 7.15 uur ds. Lig- tenberg uit Utrecht. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6 uur ds. Breugem. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Overgaauw van Leersum (bev. ds. Kaastra); 14.30 uur ds. Kaastra (intrede). Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Zwaan. R.K. Kerk: 8.15 en 10 uur H. Mis. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. R. G. v. d. Voet uit Hilversum. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen (bed. H.A.). Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; zaterdag 18 jan. 7 uur ds. Du Marchie van Voorthuysen van Leer sum. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur (H.A.) en 2.30 uur (afscheid) ds. K. Schipper. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 5.30 uur ds. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Slingen- berg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. L. A. Klootwijk (H.D.); 6.30 uur ds. J. C. W. Kruishoop van Otterlo (voorber. H.A.). Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrijz. Herv.: 10.15 üur De Schans, mej. ds. S. A. J. F. Doets van Leeersum. Vrije Evang. Gem.: maandag 8 uur Evang. Bijlsma van Hilversum. Als moderne opticiens zor gen wij niet alleen dat U beter ZIET, maar ook dat U er beter UITZIET. Voor Iets zeer aparts OPTICIEN SPECIALIST Prins Bernhardlaan 4 (Zwaaiplein) Veenendaal - Telefoon 3784 LEVERANCIER VOOR ALLE ZIEKENFONDSEN DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. G. Annot, Kerkewijk 56. Tel. 3198. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 55, Tel. 2123. m.i.v. zaterdagmiddag 6 uur. RHENEN: Dr. B. Stegeman, Herenstraat 69. Tel. 315. Apotheek Deys, Fred. v. d. Paltshof 25, Tel. 481. In het weekend alleen voor spoedgevallen. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. ter Velde, Renswoude. Tel. 08387- 450. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossen- dorp, van Ommeren: Dr. Kars, Ame- rongen. Tel. 03434-273. SCHERPENZEEL: Dr. W. v. Vulpen, Dorpsstraat. Tel. 03497-220. HEERLIJK WARM HEERLIJK SLAPEN met een goede Warm waterzak (1 jaar garantie) van Drogisterij en Fotohandel Henny Jansen Zandstraat 7 - Tel. 2472 Utrechts Stedelijk Orkest Dirigent: PAUL HUPPERTS Het Utrechts Stedelijk Orkest zal onder lei ding van Paul Hupperts op dinsdag 21 jan. 1964, te 8 uur n.m. met volledige bezetting een concert geven in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Aan dit concert zal solis tische medewerking worden verleend door de violist Jan Bleumers,. Voor programma zie de raambiljetten. Toegangsbewijzen 1,50 (zaal) en 2, (balkon) zijn verkrijgbaar bij de boek- en muziekhandel, het V.V.V.-bureau en aan de zaal. Plaatsbespreken, uitsluitend op vertoon van toegangsbewijzen, zaterdag 18 jan. 1964, des nam. van 2-3 uur aan de zaal. Plaatsbespreken 0,10. Het comité. De Balansopruiming bij is begonnen met ENORME KOOPJES en duurt onverminderd voort. HOOFDSTRAAT VEENENDAAL 39,59 59,95

De Vallei | 1964 | | pagina 2