Zestig miljoen eieren worden jaarlijks verhandeld DRUKKE EIERMARKT IN EDERVEEN Slechte prijzen Magistrale overwinning van VC V-heren op tegenvallend Phylos II C(rfHYHO(L(IT ARAM ARAM Heer Koekoek hekelt huidig landbouw beleid Alles is geregeld SCHERPENZEEL TWEEDE BLAD „DE VALLEI" DINSDAG 21 JANUARI 1964 Nr. 6 PLUIMVEEHOUDERS KLAGEN OVER SLECHTE AFZETPRIJS 1.000.000 PER WEEK Export Marktmeester Ruime winst van Veenendaalse schakers Gezond Uitbreiding VOLLEYBALL V. A. B. KIRPESTEIN DE GROTE OPSTAND Ruim 2000 verkeersover tredingen in 1963 Drukbezochte (vrije) Boerenvergadering aan De Klomp Jeugdappèl was druk bezocht Kern Loonsverhoging Niet economisch Vleesprijzen KLM en woningbouw Voorzichtig Onzin Groei Vragen Plattelandsvrouwen bijeen Wie vrijdagsmorgens Ederveen binnenrijdt moet terdege op het verkeer letten. Tientallen auto's en vrachtwagens staan geparkeerd op de Hoofdweg en de Schras. Deze drukte speelt zich af rondom de op één na grootste eiermarkt in Nederland. (Barneveld heeft de allergrootste). De aanvoer is ontzagwek kend groot. Pluimveehou ders uit Ederveen, maar ook uit Veenendaal, Ach terberg en Rhenen bren gen hun eieren naar deze markt en vinden altijd een koper. Meer dan 20 hande laren uit alle delen van het land komen grote hoeveel heden kopen. Vooral Rot terdam, Leiden, Nijmegen zijn actief in het afzetten, maar ook handelaren uit de omgeving, Amerongen en Renswoude zijn pre sent. De N.V. Rotterdamse Melkinrichting haalt de eieren in Ederveen af en zo gaan deze produkten naar de consumenten in de Maas stad, die ze bij de zuivelwinkels kunnen betrekken. Tijdens de onderhandelingen over de prijs lijkt het oude Marktgebouw op een bijenkorf. De grootste drukte is rond tien uur. Dan gonst het van stemmen van kopers en verkopers. De pluimveehouders klagen de laatste maanden over de zeer slechte prijs die de eieren opbrengen. Vorige week golden de henne-eiercn van 7 tot 11 cent en de gro te liepen op tot 11,75 a 12 cent op. Toch kunnen dergelijke lage prijzen de kostprijs niet dekken. Het voer is duur aldus de pessimistisch gestemde pluimvee houders en het loont feitelijk de moeite niet cm kippen te houden. Althans op dit moment. Er zijn wel eens meer schommelingen in de prijzen voorgekomen, maar nu duurt het tcch wel lang volgens velen. Als dat zo doorgaat zullen velen hun kippen moe ten opruimen. Een expert vertelde ons dat een en an der geweten moet worden aan schomme lingen cp de exportmarkt. De grootste af nemer is West-Duitsland. Het blijkt dat de Duitse pluimveehouder ongeveer 3 pfennig meer ontvangt dan zijn Holland se collega en dat stimuleert hen om meer eieren te produceren. De binnenlandse prcduktie in Duitsland stijgt dus en dan gaat men niet invoeren uit Holland. Bovendien komen er eieren uit Po len en Argentinië op de Duitse markten en ook al beneden onze prijs. Dit is overigens in strijd met de E.E.G. bepalingen van Rome, waar besloten werd dat de uitvoe rende landen niet zouden worden belemmerd, maar Duitsland gaat rustig door met het invoeren van eieren uit Polen en andere landen. Er kwam wel eens meer een daling voor in de eierprijzen, maar nu wordt het toch echt wel een impasse, waarin we geraakt zijn aldus deze expert. Vele boe ren zullen genoodzaakt zijn hun kippen op te ruimen en of dat helpen zal is ook nog de vraag. De heer G. Nijburg voert nu al 35 jaar de scepter in dat drukke gewoel. Vorig jaar vierde de heer Nijburg onder grote belangstelling zijn 35 jarig jubileum als marktmeester. Hij is vrijdagsmorgens om Ederveen heeft de gezondste markt in ons land, de andere markten worden door een of andere instantie gesteund, maar wij staan op eigen benen.Wij stellen het ge bouw soms noodgedwongen belangeloos ter beschikking van allerlei verenigingen om hun evenementen te houden. Er waren vorig jaar een winkelbeurs, teenager shows en toneeluitvoeringen. Dit doen wij in het algemeen belang omdat er verder geen mogelijkheden zijn in Ederveen. Het is wel te hopen dat de eierprijs weer stijgt, want onze markt voorziet in een grote behoefte in deze streek en moet gezond blijven. Vorig jaar steeg de prijs soms tot 18 cent en wie weet of dat in 1964 ook niet mogelijk is. Het Bestuur van deze marktvereniging, dat er terecht trots op mag zijn, een der grootste eiermarkten in ons zuivelland te bezitten, is in 't geheel niet pessimistisch gestemd. Wel zal er wat aan het gebouw moeten gebeuren, maar hoewel er nog niets definitiefs bekend is, zal ook deze moeilijkheid wel worden opgelost. Iedere vrijdagmorgen beleeft Ederveen intussen haar eieren „invasie". Een tussenstation tussen kip en verbruiker. Miljoenen stuks vinden vanaf het marktgebouw te Eder veen een weg naar de ontbijttafel van consumenten in de grote bevolkingscen tra van binnen- en buitenland. Honderden handelaren in eieren bespre ken de „koop en verkoop" in het markt gebouw. Links de heer D. Boon, voor zitter van de Marktvereniging in onder handeling met een afnemer uit Rotterdam In de voor de OSBO competitie ge speelde wedstrijd te Rhenen tussen de tientallen van Veenendaal en Rhenen slaagden de Veenendalers er in een fraaie 8llt - P/t zege in de wacht te slepen waarvan de persoonlijke resul taten als volgt waren: RHENEN I VSV II M. ter Haar - H. G. Kruithof0-1 J. D. Busch - A. Blankespoor1-0 D. J. Bovenschen - C. ter Hogt 0-1 H. Visch - G. Achterberg 0-1 J. Verwoert - C. Beyer 0-1 J. Kat - C. Baars0-1 T. v. Dijk - D. J. v. Manen0-1 J. Notermans - D. J. Anbeek0-1 S. v. Dijk - H. J. v. Aller 0-1 R. v. d. Harst - C. J. VinkV2-V2 VSV I speelde te Veenendaal tegen ASV II uit Anrhem. De voorlopige uitslag van deze ontmoeting is 4-4. Voor de onderlinge competitie wer den de afgelopen weken de volgende wedstrijden gespeeld G. Achterberg - C. ter Hogt0-1 C. Beyer - E. A. Reydon 1-0 Ravenswaay - Blankenspoor 1-0 E. A. Reydon - C. ter Hogt0-1 C. Beyer - J. N. Elenbaars 0-1 J. W. Boelens - D. J. Kruithof1-0 J. W. Boelens - F. Luchsinger V2-V2 J. Konings - L. Ebskamp1-0 F. Luchsinger - J. Konings 1-0 L. Ebskamp - M. v. d. Bovenkamp 0-1 D. J. Kruithof - H. Heikamp1-0 G. R. Kets - F. Luchsinger0-1 C. Wijnberger - A. v. Beek1-0 H. J. v. Aller - J. C. Griffioen 1-0 A. v. Beek - D. J. v. Manen0-1 A. v. Bentem - P. KeuningV2-V2 H. de Koning - Batterman 1-0 J. Baars - A. v. d. Bovenkamp0-1 Batterman - J. Baars 0-1 H. d. Koning - A. v. d. Bovenkamp 0-1 huis. Dan is alles weer opgeruimd en de honderden kisten ingepakt. Zware auto's rijden de Ederveense eieren naar de gro te steden. Het bestuur van de bloeiende marktver eniging ziet de grote drukte uiteraard welwillend aan. Na afloop van de markt verzamelen de honderden pluimveehou ders zich in het nabijgelegen café „Markt- zicht" waar onder het genot van een op- kikkertje de goede of slechte prijzen wor den besproken en ook meestal het geld wordt uitbetaald. De heren D. Boon en L. v. d. Linden, bestuursleden van de Marktvereniging verklaarden dat de markt in Ederveen kerngezond is. De aanvoer bedraagt aanvankelijk ook niet om te juichen, maar de gemiddelde opbrengst van 1963 mag er zijn en is beslist beter dan in 1962. We hopen dat de prijzen, na deze tij delijke teruggang, weer in stijgende lijn zullen gaan bewegen. Kijk eens naar de varkens. Vorig jaar nog niets waard, nu beleeft de varkenshouderij een hoogte punt. Wij kunnen niet altijd beoordelen wat de oorzaken daarvan zijn. Dat ligt aan de internationale handel en de schom melingen daarin zijn heel normaal. Het Marktgebouw blijkt al vele jaren te klein. De markt wordt daardoor wat rommelig, ook al omdat de mensen geen parkeerruimte hebben. Er is ons beloofd dat wij zouden kunnen uitbreiden, maar er is nog niets bekend aldus de heren Boen en v. d. Linden. Als de politiepost, (naast het marktgebouw) wordt verplaatst in een nieuw gebouw, wat inderdaad in de nabije toekomst zal gebeuren, krijgen we wel wat ruimte. Als we die grond tenminste mogen bestemmen voor onze uitbreiding. Het is overigens broodnodig dat we wat beter gehuisvest worden. De expansie van de laatste jaren groeide ons boven het hoofd. We hebben een bij het marktgebouw staande loods overkapt en zo kre gen we er wat ruimte bij, maar dit blijft een noodoplossing. Hoe druk het vrijdags is rondom het Marktgebouw in Ederveen illustreert de fctc. Talrykc auto's staan cp de Hoofdweg en Schras geparkeerd. In het midden het Marktgebouw. Zaterdagmiddag j.l. hebben de heren van VCV op ondubbelzinnige wijze runner- up in de eerste klas van de volleybalbond Phylos I uit Utrecht aan de zegekar gebonden. Kenmerkend in deze wedstrijd was de rust en een technische over heersing van de VCV'ers op het tegenvallend Phylos. Aanhoudend werden de aanvallen via een goede verdediging opgebouwd en afgerond met een vuurwerk aan smashes en goed getimede plaatsballen. Phylos had op dit alles geen enkel verweer en werd met een zeer royale nederlaag naar huis gezonden. half acht al present en houdt toezicht tij dens de verhandelingen. Bovendien is het de taak van de heer Nijburg om bij een twintigtal kooplieden het marktgeld dat een gulden bedraagt te gaan innen. Vijf kooplui hebben een hok gehuurd en daar heb ik dus niets mee te maken zegt Nijburg. De grootste drukte komt om 10 uur en dan zakt het weer af. Maar ik kan om een uur of één, half twee pas naar ongeveer zestig miljoen stuks per jaar. Dit is een geheel vrye markt in tegen stelling met andere eiermarkten waar de overheid zich mee bemoeit. Over de slechte eierprijzen van dit ogen blik waren de heren bestuursleden niet zo pessimistisch. We hebben deze momen ten meer gekend. Vorig jaar was de prijs VFFNFMDAAI CITY-MOTORS-EDE Reeds in de eerste set presenteerde VCV het visitiekaartje wat verbonden is aan haar stand, n.l. de topplaats op de ranglijst..Bovenschen knalde na een 4-1 voorsprong de stand naar 10-1 in het voordeel van VCV. Het serveren van deze Veenendaler neemt naarmate de competitie vordert steeds meer aan kracht en zuiverheid toe, hetgeen tot nu toe reeds vele punten in het VCV laatje heeft gebracht. Na goede smashes van Ad Slik en een bliksemsnelle redding van Suydam beëindigde VCV deze set met 15-2 in haar voordeel. In de tweede set was het al niet anders. Willem Willemsen toonde aan het net wat hij aanvallend van waarde is en Piet v. d. Bosch en weer Bovenschen serveerden VCV we derom naar een 15-2 setzege (2-0). De derde set was in zijn geheel wat minder aan kwaliteit en droeg een wat rommelig karakter. Dit laatste kwam hoofdzakelijk voort uit het feit dat de zeer zwak leidende scheidsrechter nog al eens wat steekjes liet vallen. De spe lers van Phylos werden hierdoor wat geprikkeld en trachtten hun misnoegen op een niet al te faire manier aan de scheidsrechter te doen blijken. VCV ging rustig door en bleef Phy los met zuivere aanvallen bestoken. Goed en hard serveren van Gert v. d. Bovenkamp, Willemsen en Bovenschen brachten punt na punt aan VCV zijde. Daarentegen was het serveren van Phylos wel zo abominabel slecht, dat ze nauwelijks tot enig goeds kwam. Rustig bouwde VCV verder aan mooie (29) Aram, Agua en Collo blijven met gekruiste armen staan, als Cesare, als laatste der opstande lingen, het vertrek verlaat. De smid wendt zich nog eenmaal om. „Ge gaat niet mee?" vraagt hij nors. „Bedenk wel, vriend, dat Crithons krijgers dit huis straks van de kelder tot de zolder zullen doorzoeken! En ik zal u geen tweede keer uit de handen van die vrek Avidis komen redden." „Ik wens me met jouw opstandige praktijken niet in te laten", antwoordt Aram koeltjes, „wij zullen zelf onze weg wel vinden!" Met een schouderophaling verdwijnt de smid. „Inderdaad", zegt Agua dan droogjes, „we zullen zelf onze weg vinden en als ik mij niet vergis, is hier een andere uitgang." Hij trekt triomfantelijk een gordijn weg en wijst op een deur, die daar achter verborgen is. „Heb ik zojuist ontdekt, terwijl gij met die kaalkop aan het bekvechten was", grijnst hij tot Aram. Haastig daalt het drietal de trap af, die achter de deur omlaag voert. Maar beneden hen duiken snel enkele ge stalten weg in de schaduw van een pilaar (Wordt vervolgd) aanvallen die in de laatste faze van de wedstrijd prima werden afgerond door Suydam en Slik. Met 15-8 trok ook ditmaal Phylos aan het kortste eind en zo won VCV zwaar verdiend met 3-0. VCV onderbrak hierdoor een fraaie reeks van overwinningen en gelijke spelen van Phylos. Het is bepaald een grote pluim op de hoed van het eerste VCV heren-team voor de manier waar op zij dit varkentje hebben gewassen. Als men in de komende beslissende fase van de competitie met dezelfde rust en zelfbewustheid de strijd te lijf gaat, dan is er een gerede hoop op een goede afloop. Voor dit wat eenzijdige duel sleepte het 3e herenteam van VCV een ver diend gelijk spel uit het vuur tegen Vives I uit IJsselstein. Het 2e heren team toog naar Utrecht om aldaar SOS III te bestrijden. In de zeer koude zaal van de Jaarbeurs konden de VCV- ers de eerste 2 sets niet uit de voeten. Men stond als het ware versteend aan de grond genageld. De twee volgende sets waren voor VCV II, nadat het bloed wat meer op temperatuur was gekomen. Het werd derhalve nog een zeer spannende aan gelegenheid en VCV II bestond het lijstaanvoerder SOS III, reserves dus van eredivisieploeg SOS, een verdiens telijk gelijk spel af te dwingen. VAL DOOR GLADHEID Dinsdagavond reed de 14-jarige B. met zijn fiets op de hoek Kerkewijk-Stations- plein. Tengevolge van het gladde wegdek kwam de jongen te vallen. Met een her senschudding moest hij naar zijn ouder lijke woning worden vervoerd. In 1963 vonden 344 aanrijdingen plaats in Veenendaal. Hierbij vielen 69 lichtge wonden en 37 zwaargewonden, waaronder 2 kinderen te betreuren. Dit is te lezen in het jaaroverzicht van de Veenendaalse gemeentepolitie. Er wer den in totaal 2008 verkeersovertredingen gehonoreerd met een proces-verbaal en 38 verkeersmisdrijven, waarvan 29 wegens het rijden onder invloed. Het aantal andere misdrijven beliep 84 stuks, waarvan 56 terzake van diefstal. Het totaal-aantal processen-verbaal we gens overtredingen bedroeg 2545. Aan contant-betaalde „bonnen" werd geïnd ruim 35 honderd gulden. Met de politie-voertuigen werd in to taal 121.507 km. afgelegd. Op een zeer druk bezochte vergadering van de B.V.L. afd. De Klomp sprak vrij dagavond het Tweede Kamerlid, de heer H. Koekoek over „het huidige landbouw beleid" in hotel Hupkes aldaar. De voorzitter, de heer J. v. d. Dikkenberg, heette de honderden aanwezigen (velen moesten met een staanplaats genoegen nemen) harte lijk welkom en sprak een kort woord ter inleiding, waarin de heer Dikkenberg op merkte dat de geleide economie heeft gefaald en de B.V.L. daar reeds vanaf 1946 te gen had gewaarschuwd. Het Jeugdappèl dat vorige week in de Petrakerk werd gehouden, kreeg grote belangstelling van de zijde der jongeren. Ds. W. Bos uit Zaandam hield een boeiende toespraak over het on derwerp „Jezus en de sex", waarbij het Bijbelgedeelte uit Johannes, handelen de over de overspelige vrouw als uit gangspunt werd genomen. Ds. Bos beklemtoonde dat een over waardering van de sexualiteit aan de orde is. Velen denken hun geluk in deze dingen te vinden. Het ware geluk wordt evenwel gevonden in het Evan gelie, dat ons wijst op onze uiteinde lijke bestemming en het doel van het mens-zijn belicht. Een op het onderwerp aansluitende declamatie van Jo Nobel over een echt paar dat op latere leeftijd in het huwe lijk trad was behalve doortrokken van humoristische aspecten ook een leer zaam en boeiend stuk. Bob van Stempvoort bespeelde op bekwame wijze het orgel, begeleid door drie trompettisten. De jeugd verklaarde na een enquête zeer geboeid te zijn maar zou het programma iets korter hebben willen zien. Hierna verkreeg de heer Koekoek het woord. Het 2e Kamerlid zag in de grote belangstelling een bewijs dat de beginse len van de Boerenpartij steeds meer ver breiding vinden. Voor het huidige land bouwbeleid had de heer Koekoek weinig goede woorden over. Vanaf 1946 is alles voor ons geregeld, maar nu zitten we in de impasse. De voormannen, die dat be leid van geleide economie voorstonden, weten nu zelf geen oplossing meer. Ze praten over toestanden van 50 jaar terug, maar hebben het niet over 1964 aldus spreker. In Gelderland wordt de kern van de Boerenpartij gevonden aldus de heer Koekoek. Dank zij de medewerking van de kiezers, die drie afgevaardigden naar de tweede kamer zonden, kunnen we nu ook achter de schermen kijken. In de landbouwbegroting stond geen woord ten gunste van de boeren. Wel kregen een 500 of misschien wel 1000 mensen goede func ties door het vasthouden aan de geleide economie. Deze mensen houden dat met hand en tand vast. Ook minister Biesheu vel, zelf een oud CBTB-er, staat niet achter de boeren zei de heer Koekoek. Er kwam op 1 jan. een loonsverhoging van 10%, maar de prijzen liepen de lonen al vooruit. Misschien is er op 1 april weer een verhoging van 10% nodig. De arbei ders schieten er niets mee op. De boeren ook niet, want er is nu voorgesteld de melkprijs op 29 cent te brengen een ver hoging van 2 cent per liter. Ieder begrijpt dat 27 cent in 1963 eigenlijk nog meer is dan 29 cent in 1964, wij hebben voorge steld de melkprijs op 35 cent te brengen, maar stonden in dat streven praktisch al leen. Wij hebben wantrouwen in de land- bouwvertegenwoordigers van de grote partijen. Het is onverantwoord om als boer op die partijen te stemmen volgens de heer Koekoek, want dan graaft men zijn eigen graf. Ze hebben allen minister Biesheuvel ge prezen en vinden dat met 29 cent een goed inkomen is te behalen. Er gebeurt niets. Wij hoeven nergens op te rekenen want we zijn in d.; minder heid. Men heeft het voorgesteld dat de boeren leven van de opbrengst van de be lastingen en dat wekt weerzin bij hen, die niet beter weten. De kleine bedrijven moeten verdwijnen. Ze zijn on-economisch en daar er toch een tekort aan werkkrachten is zouden de kleine boeren beter in de industrie kun nen gaan werken, zo stelde men volgens de heer Koekoek. We kunnen het nu zelf zien. Dank zij het dirigisme, raken wij onze zelfstandigheid kwijt. Er werd vorig jaar ook nog gezegd, sommige boeren werken on-economisch en sommigen wer ken niet hard genoeg. De vleesprijzen voor de consument stij gen. Tegen deze dure vleesprijzen neemt de minister dan weer een stap. Er moe ten meer koeien worden ingevoerd. Maar daar hebben de boeren ook schade van te verwachten. Men bemoeit zich met alles en nog wat en we raken steeds verder in het slop, aldus de voorzitter van de boe renpartij. Gelukkig gaan steeds meer ogen open. Zelfs in streken waar we nooit kwamen zoals in de kop van N.-Holland en Zeeuws-Vlaanderen worden de boeren nu actief. We hoeven niet op hulp te reke nen, maar moeten zelf de hand aan de ploeg slaan, zei spreker. II. Koekoek Tweede Kamerlid Ook op ander terrein faalt deze rege ring volgens de heer Koekoek. Wat is er met de KLM aan de hand? Over enige tijd is onze luchtvaartmaatschappij, de trots van wijlen Albert Plesman failliet. Ook de voorzieningen aan onze steeds drukker bereden verkeerswegen worden verwaarloosd. Er gebeuren steeds meer dodelijke ongelukken. Van de motorrijtui genbelasting worden 50 of 60% aan de wegen besteed, de rest gaat naar andere doeleinden. Ook de woningnood blijft aanhouden. Men houdt de mensen tegen om zelf wat te ondernemen. In Ederveen gebeurt het nu dat men eensklaps ontdekt dat er al 9 jaar een noodwoning staat. Het parool is nu af breken. Het gemeentebestuur van Ede en niet alleen van deze gemeente heeft liever woningnood dan noodwoningen aldus de heer Koekoek. Ze klagen over de wo ningnood, maar een oplossing weten ze niet. Die weten wy wel. WU hebben tot de minister gezegd: Wie bouwen kan en wil, die bouwt, wy hebben de suggestie gedaan om goedkope woningen te bouwen in de particuliere sector. Voor 10.000,— kon het niet Nu biykt het inderdaad voor 14.000,te kunnen. Het blykt dat er nu 850 fabriekswoningen en 750 in de vrye sector van dat genre zullen worden gebouwd. Het kan dus wel. Maakt uw gemeente daar ook al gebruik van?", zo vroeg de heer Koekoek. Ze zijn wel wat voorzichtiger geworden, ook met de boeren. De stembusuitslag schudde hen wel enigszins wakker aldus de heer Koekoek. De varkensprijzen zijn nu goed gestegen, maar met de eierprij zen is het weer bergafwaarts gegaan. Waarom Nederland met de voederprijs f 5,per zak boven het internationale ge middelde moet zitten is de heer Koekoek ook een raadsel. Wij zullen het ook nooit kunnen redden tegen de andere landen want die hebben niet zo'n dergelijk duur apparaat en instellingen, die wij moeten betalen en die op de kostprijs komen. De onzin komt overal tot uiting volgens de heer Koekoek. In de gemeenteraads vergadering van Ede deze week trok de gemeente f 11.000,uit voor een groen strook in de parken en f 5500,voor een onderzoek naar het efficiënter werken van de vuilnisophaaldienst. Let wel voor een onderzoek. Toen men erover begon te praten hoe dit gefinancierd moest worden, kwam men tot de conclusie dat men dan de apparaat als het landbouwschap en soort gelijke instellingen, die wij moeten beta len en die op de kostprijs komen. De groei van de Boerenpartij vond de heer Koekoek verheugend. Wij kunnen met drie man nu eens van dichtbij alles bekijken in de volksvertegenwoordiging. Hier in Ederveen waren er in het begin enkele steunpilaren, maar het groeide uit tot een organisatie die u nu zelf kunt bekijken. Wij moeten actief blijven. Niet met een staking, dat hoeft niet en daarvan worden ook de consumenten de dupe. De kamerleden trekken zich van de hele ont wikkeling weinig aan, volgens de heer Koekoek. De meesten zijn nu naar de wintersport, (weer hilariteit). Wij als Boerenpartij houden dag in dag uit vergaderingen van Limburg tot in de kop van N.-Holland. Onze beginselen moeten verbreding vinden en daar wil len wij onze schouders onder zetten, zo besloot de heer Koekoek zijn rede. Na de pauze kreeg de heer Koekoek een groot aantal vragen te verwerken. Op een vraag of er Christelijke politiek nodig was antwoordde de heer Koekoek dat hij zelf naar de kerk ging, maar politiek en geloof gescheiden zag. In de Boerenpar tij trekken mensen van verschillende ge loofsovertuiging samen op en het gaat voortreffelijk aldus de heer Koekoek. Met de PvdA heeft de Boerenpartij geen associatie, omdat die partij de „waar de van het geld onderschat" en wij als boe ren geld nodig hebben voor onze bedrij ven. Voor de VVD, welks vertegenwoordiger ook aanwezig was, in de persoon van de heer van Gestel, gemeenteraadslid van Ede voor die partij, had de heer Koekoek, iets meer sympathie. Hoewel die ook de geleide economie voorstaan, zitten er toch wel opbouwende elementen in die partij aldus spreker. Eensgezindheid, goede moed en liefde tot elkander, in de eerste plaats in de gezinnen en ook in de Bond, wenste de presidente mevr. Zwaan-den Hertog, de in grote getale opgekomen leden van de Bond van Plattelandsvrouwen, die dins dagavond in café Marktzicht hun jaar vergadering hielden. Aan deze bijeenkomst werd een feeste lijk tintje gegeven in verband met het feit dat de presidente kort geleden haar 25-jarig huwelijksfeest heeft gevierd. Door mevr. Werner werd zij een corsage op haar jurk gespeld, een mooi kussen werd haar aangeboden en mevr. Ter Maten (tante klaasje) bracht namens de leden een op rijm gestelde felicitatie uit, terwijl een koortje haar toezong. Nadat de presi dente de gasten en enkele nieuwe leden een hartelijk welkom had toegeroepen en het Bondslied was gezongen, stelde zij de secretaresse, mevr. A. Ruler-Lanting in de gelegenheid om haar jaarverslag uit te brengen en dit deed zij op rijm. De pen- ningmeesteresse, mevr. Veenendaal-Kerk- hoven, liet een optimistisch geluid horen waarna besloten werd om in het vervolg weer een gratis kopje koffie te schenken. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de dames Iprenburg en Van Eke- ris. De periodiek aftredende, doch her kiesbaar gestelde bestuursleden. M. de Jong-de Zwart en A. van Ruler-Lanting werden herkozen: De contributie voor het rustfonds, waar alle leden op dokterad vies gebruik van kunnen maken, werd van f 0,25 op f 0,50 gebracht. Na de pauze werd gediscusieerd over het onderwerp. „De gehuwde vrouw bin nen en buiten haar huis" onder leiding van de presidente. Besloten werd dat de eerstvolgende vergadering gehouden zal worden op dinsdag 18 februari aanstaande met lezing en lichtbeelden door mevr. A. Baronnesse Thoe Schwarzenberg-Wit over „8 jaar leven als Berlijnse in en om deze stad" GEEN VOORRANG VERLEEND Dinsdagmorgen verleende de heer C. R. uit Rhenen, toen hij met de door hem bestuurde auto over de Eiken laan reed geen voorrang aan de van rechts komende vrachtauto, rijdende over de Willaerlaan, bestuurd door de heer G. van B. uit Woudenberg. In de namiddag sloeg de over de Stationsweg rijdende bestuurder van een bestelwagen, de heer J. D. uit Amerongen, plotseling naar links met de bedoeling aldaar een erf op te rij den, juist op het moment dat de be stuurder van een vrachtauto, de heer K .van D. uit Bunschoten hem wilde inhalen. In beide gevallen was veel materiële schade. Persoonlijke onge lukken kwamen nief voor.

De Vallei | 1964 | | pagina 3