Setter Set Voor de KANTONRECHTER lekker en gezond COTE\fÜ®fL(ir AMERONGEN VCV-dames brachten Cito aan rand van nederlaag VEENENDAAL Ds. K. Schipper nam in overvol kerkgebouw afscheid van Herv. gemeente Ederveen TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 24 JANUARI 1964 Nr. 7 U doet langer met nylons O V II II V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE Ruwe handen STo-9o-80'? Schralehuid Landbouwprijsindexcijfers november 1963 Geen blijvende stad Toespraken Fa. L. HEY OOK DIT JAAR WEER REÜNIE VAN OUD-VEENENDALERS IN CANADA Toegewijd Ondanks nederlaag herstel bij VCV-dames Bruidsparen zorgden voor Blindengeleidehonden Afscheidspredikatie over: ,Wij hebben hier geen blijvende stad' IN DE AANVAL in de nieuwe modekleuren BROCHE VOOR STRALENDE PRINSES Prinses Margriet, die zondag haar 21ste verjaardag vierde, heeft maandag op paleis Soestdijk een deputatie van het Prinses Margrietfonds en een deputatie van de Federatie Goud en Zilver ont vangen. Het bestuur van de Federatie bood de prinses een gouden broche aan. Zoals de foto laat zien was de prinses bijzonder ingenomen met dit geschenk. VEENENDAAL AANRIJDINGEN Vorige week reed de militair A. v. D. uit Ede met zijn bromfiets op de kronkelige Lekdijk, toen hij door een hem tegemoetkomende auto werd verblind. Hierdoor raakte hij van de weg af en belandde in het prikkel draad. Hij liep verwondingen op aan zijn gezicht, terwijl zijn kleding be schadigd werd. Op de Industrieweg Noord werd een gloednieuwe Volkswagen vernield. Na bij een fabriek geparkeerd te hebben gestaan, reed een grote truc met op legger, gestuurd door J. K. uit Dok- kum achteruit de Industrieweg op. De bestuurder had een aan de rechter kant geparkeerd staande volkswagen blijkbaar niet opgemerkt. De oplegger reed pardoes op de nieuwe volkswagen, waardoor deze grote schade opliep. De volkswagen was van F. K. uit Apel doorn. Verzekering dekt de schade. Volgens mededeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het algemeen landbouwprysindexcufer in november 1963 123 tegen 117 in oktober 1963 en 104 in november 1962. Het groepsindexcijfer voor akker- bouwprodukten steeg met 5 punten tot 124. Vergeleken met november 1962 (114) bedroeg de stijging 10 punten. Ook het groepsindexcijfer voor vee- houderijprodukten liep op, n.l. van 116 tot 122. Tegenover lagere prijzen voor paarden en eieren, stonden hogere voor de overige produkten in deze sector. In de overeenkomstige maand van vorig jaar bedroeg het groepsindexcijfer 101. Het groepsindexcijfer voor kosten factoren bleef t.o.v. oktober onver anderd, n.l. 167, hetgeen 9 punten hoger is dan in november 1962. In een ernstige en vermanende pre dikatie richtte ds. Schipper zich tot zijn gemeente, die hij bijna 5 jaren had ge diend. Ds. Schipper koos als kernthema voor de afscheidsdienst de tekst uit Hebreën 13 vers 14: „Want wij hebben hier geen blijvende stad, maar wij zoe ken de toekomende." Ds. K. Schipper Afscheid nemen betekent vertrekken. Het doet ons pijn en verdriet, want wij hebben het goed gehad in uw midden zo sprak ds. Schipper tot de gemeente. Wij waren buitengewoon verheugd de herdersstaf onder u te mogen dragen. Wij staan echter in de dienst des Heren en Hij zendt Zijn knechten waarheen Hij wil. Hij heeft ook nog andere schapen, die van deze stal niet zijn en ook deze moeten geweid worden. Al gaat het tegen ons vlees in, wij moeten ons opmaken te vertrekken. Er is een komen en gaan. Het dient zo te zijn dat u niet gebonden bent aan de persoon, maar aan de Here Christus. Wij hebben hier geen blijvende stad, en dat geldt voor ons gehele leven, zo sprak de scheidende predikant. Velen, ook van ons zijn reeds afgereisd naar de Eeuwige Stad. Wij moeten stand vastig blijven in het geloof, zo ver maande ds. Schipper de gemeente van Ederveen. We mogen niet blijven han gen aan aardse dingen. We moeten breken met de wereld, hoewel wij er met hart en ziel aan verbonden zijn. Wij mogen onze pinnen niet te vast slaan. Het gaat u wel, want u hebt een toekomende stad, zo besloot ds. Schipper zijn predikatie. Zich richtend tot de hoogbejaarde Prof. Severijn, zei ds. Schipper dat hij aan zijn voeten had gezeten. U hebt mij meermalen met uw raad en wijsheid bijgestaan. Nu de jaren hoog geschre den zijn wens ik u Gods bijstand toe, aldus ds. Schipper. Tot burgemeester Platteel werden eveneens hartelijke afscheidswoorden gesproken. U hield nog niet lang ge leden een feestelijke intocht in deze gemeente. Uw taak is beslist geen ge makkelijke in deze zeer grote gemeen te. Een gemeente waarin ook proble men opstapelen. De woningnood, de in dustrie, de jeugdbeweging, zijn zaken die aan de orde zijn. Wij ervaren dage lijks de zorgen rondom de woningnood, die fnuikend is voor het geluk van onze jonge mensen. Geve God u bij stand in uw hoge positie, zo sprak ds. Schipper tot de burgemeester. Tot de classis Arnhem en de ring Ede werden daarna woorden van af scheid gesproken, waarbij ds. Schipper de classis Arnhem een „krentenbrood met veel stenen" noemde, vanwege de verscheidenheid van opvatting. Tot de afgevaardigden van de kerke- raad van Scherpenzeel sprak ds. Schip per hartelijke woorden tot afscheid, omdat hij meerdere malen consulent was van Scherpenzeel. Thans krijgt u weer een eigen predikant en dat ver heugt ons. God geve u een goede tijd met ds. Cazander, zo wenste de schei- Tot een onvoorwaardelijke hechtenis- straf van drie dagen werd vrijdag voor het Wagenings kantongerecht de 21-jarige kelner W. uit Bennekom veroordeeld om dat hij iemand had laten rijden met een auto, waaraan niet veel goeds meer viel te ontdekken. De carosserie was doorge roest en zowel de stuurinrichting als de remmen, ruitenwissers en koppeling was defect. Alles bij elkaar een wrak dus, dat dankzij het ingrijpen van de politie bij de sloper terechtkwam. De politie nam het kentekenbewijs in beslag, klaagde verdachte, en ik had hem nog wel juist willen verkopen. Dan had een ander met de brokken gezeten, merkte rechter v. d. Brand op. Die wagen was rijp voor de sloop en dit had al veel eerder moeten gebeuren. Voor hoeveel hebt u die auto ge kocht? informeerde de officier. Voor f 600,antwoordde W. Ik meende f 500,viel rechter v. d. Brand in. Inderdaad gaf verdachte toe, maar ik heb er meteen voor f 100,onkosten aan gehad. Ik had geen geld om een duurdere auto te kopen. Bij de sloper heeft hij nu maar f 50,opgebracht. Het lijkt naar niets om met zo'n ding op de weg te komen, viel de rechter uit. De remmen waren nog goed, protes teerde verdachte. Die waren helemaal niet goed, ant woordde mr. v. d. Brand, en bovendien |l- ?t'Ki Dergelijke apparaten horen niet op de weg, betoogde ook mr. Leusink in zijn requisitoir. Als men geen geld heeft voor een betere auto moet men niet gaan rij den. De eis luidde daarna f 200, Dat kan ik niet betalen, verzuchtte W. Ik ben kelner in Scheveningen en loop de hele winter al zonder werk. U hoeft ook niet te betalen, zo loste rechter v. d. Brand dit probleem meteen op, want ik veroordeel u tot drie dagen hechtenis. ■fr De 18-jarige monteur Van L. uit Koot wijkerbroek bezat nog maar sinds kort zijn rijbewijs, maar in die paar maanden verwierf hij zich reeds de bijnaam de coureur. En toen hij op 8 september met een personenauto in de rechterberm van de Koperensteeg te Wekerom tegen een houten lichtmast botste en vervolgens aan de linkerzijde van de rijbaan in een sloot belandde, gebeurde dat onder de verzwarende omstandigheid, dat hij te voren alcohol gebruikt had. 's Avonds ben ik kelner en dan drink ik wel eens een glaasje, zei Van L. ver ontschuldigend. Anders hou ik er niet eens zo van. Die dag dan toch kennelijk wel, want toen waren het flink wat glaasjes, ant woordde rechter v. d. Brand. U bent ze ker zelf uw beste klant. Drie tot vier glazen cognac en zeven tot acht glazen bier, somde de officier op. Waarom bent u daarna gaan rijden? Ik zou naar huis gaan, zei Van L. U wilde u niet aan een bloedproef onderwerpen, vervolgde rechter v. d. Brand. 't Kon mij niet schelen, maar bij ons thuis zijn ze daar tegen, gaf verdachte als commentaar. En u was bovendien niet verzekerd, voegde de rechter eraan toe. U trekt u dus kennelijk van de belangen van an deren niets aan. Verdachte, die 100 tot 110 kilometer in de verdediging kwamen tot voor treffelijke prestaties. VCV liep in tot 13-11 en de spanning was weer geheel terug. Nu was het Cito dat het gevaar duidelijk aanvoelde en wist met twee zuiver geplaatste ballen de VCV defen sie te verschalken (11-15). De Cito overwinning op de VCV- dames is weliswaar verdiend, maar het verheugendste is wel, dat VCV opmer kelijk beter en vooral feller speelde dan in voorgaande verloren ontmoe tingen. Dat moet ook wel, want wil men zich in deze klasse handhaven, dan moeten de drie komende wedstrij den worden gewonnen. Komende week hebben de dames van VCV rust, maar daarna is het respectievelijk tegen Ath lon, VIOS en Unitas „alle hens aan dek". per uur reed over de Koperensteeg, staat ftfekend als een harde, wilde rijder, zo be gon de officier zijn requisitoir. Hij heeft zijn bijnaam van coureur die avond eer aangedaan. Bij het rijden zonder verze kering staan ons twee mogelijkheden open: Een langdurige ontzegging van de rijbevoegdheid of een verbeurdverklaring van de auto. Dat laatste zal ik ditmaal nog niet vragen. Omdat ik wel het eerste eis, vraag ik ook geen toevoeging van de bij zondere voorwaarde, dat u zich onmiddel lijk laat verzekeren. Verdachte kan er echter op rekenen, dat ik straks na het verstrijken van de ontzeggingsperiode door de politie na zal laten gaan hoe hij zich dan gedraagt. Ik eis een boete van f300,of 60 dagen en een onvoorwaar delijke onzegging voor een jaar. Rechter v. d. Brand, die de overtreding buitengewoon ernstig noemde ging even wel nog verder en vonniste Van L. met boete van f 500,of 2 maanden hechtenis en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor twee jaar. Dat deden Abraham, Izak en Jacob ook niet. Ze waren rijke herders- vorsten, maar leefden in tenten. Wat baat het u of u de gehele wereld wint en schade lijdt aan uw ziel. Hoofdstraat 48, Telefoon 2168 Frans Halslaan 26 Telefoon 3044 De kerk des Heren kijkt uit naar de toekomende stad, het nieuwe Jeruza lem. De stad die fundamenten heeft en welker Kunstenaar en Bouwmeester God is. In deze stad zullen zij komen die Zijn verschijning hebben liefgehad. In een ernstig vermaan om niet altijd schatten op deze wereld te vergaren, maar uit te zien naar de eeuwige din gen, richtte de scheidende predikant zich tot de gemeenteleden. De derde set werd een ware opleving aan VCV zijde. Ineens werd alle schroom overboord gezet en speelden zij „alles _of niets". De felle Irene Bout was de gelederen komen versterken, hetgeen vooral aanvallend duidelijk merkbaar was. Het werd nu een gelijk opgaande strijd. Wil Versteeg werd be ter gelanceerd via gave set-ups van Lieneke v. Hardeveld en Hans van Schuppen en dat betekende veelal da verende smashes en punten. Langzaam liep VCV van Cito weg en won deze set verdiend met 15-10. De vierde set zou Cito dus de volle winst kunnen brengen en VCV nog een kans op een beslissende vijfde set. Het werd een zeer spannende aangelegen heid, want om en om namen de beide ploegen een punt voorsprong. De VCV- sters speelden nu voluit en Cito wist zich met moeite overeind te houden. Anneke Dijkhuizen serveerde voor VCV vele punten bij elkaar, terwijl Wil Versteeg, Irene Bout en Hannie Lammers aan het net voor verrassende dingen zorgden. Cito zat evenwel niet stil en viel hoofdzakelijk via mej. D. Versteeg krachtig aan. werkte de koppeling niet. Ik begrijp niet hoe u dan nog van de ene versnelling in de andere over kon schakelen. Met een DAF kan dat ook, zei ver dachte schouderophalend. Deze was zo ge maakt, dat je de koppeling evenmin nodig had. Bij de stand 13-11 in het voordeel van Cito verkleinde Wil Versteeg deze ach terstand met een daverende smash. Lieneke v. Hardeveld maakte er via een listig gespeelde plaatsbal 14-14 van. Na veel lange en prachtige ralleys werd het 15-15 en daarna zelfs 16-16. Cito was even van de kook, want de laatste twee services van Anneke Dijk huizen, niet eens hard of effectvol, konden de Cito-dames niet verwerken en moesten deze set eveneens aan VCV laten (18-16) en 2-2. In de laatste set liét Cito er aanvan kelijk geen gras over groeien. Fel en hard sloeg de ploeg uit Zeist terug. Maar VCV had eindelijk de vorm ge vonden waarin het kan spelen. De hardste smashes werden gekeerd en het was duidelijk, dat men van geen wijken wilde weten. Cito liep uit tot 6-2. Twee smashes van VCV verkleinde de achterstand tot 6-4. Daarna echter gaf het serveren van mej. M. v. Asselt van Cito de door slag. Onmogelijk hard voor een dame joeg zij de bal doeltreffend in de VCV-veste. Cito liep uit tot 13-4. Maar toch kwamen de VCV dames weer terug. Irene Bout en Wil Ver steeg aan het net en Hans v. Schuppen Zoals bekend, werd vorig jaar in Hamilton (Canada) een alleszins ge slaagde reünie gehouden, waarbij vele oud-Veenendalers, die thans in Canada verblijven, present waren. Ook dit jaar wil men deze gezellige bijeenkomst herhalen. De mensen, die dit feest organiseren, zouden echter graag meerdere adressen ontvangen van oud-Veenendalers, die in de om geving van Ontario wonen. Het is hen bekend dat er een behoorlijk aantal daar gevestigd moeten zijn, maar de juiste adressen ontbreken. Daar wij vermoeden en zelfs weten dat vele ouders of verwanten ons blad naar Canada opsturen, zouden deze emigranten zich via ons blad kunnen aanmelden om de reünie bij te wonen. Men is voornemens om de bijeen komst ditmaal te houden op 1 juli 1964 in „Pine Fore Park", Elm Street, St. Thomas, Ontario. Degenen, die vorig jaar de reünie bijwoonden waren zeer enthousiast. Zij vonden het een morele steun en een grote ontspanning in het emigranten leven om eens echt weer „Veens" te kunnen spreken en met elkaar de be vindingen in het nieuwe vaderland, uit te wisselen. Allen, die er vorig jaar waren zijn van plan ook dit jaar aan de reünie deel te nemen. Zij, die hiervoor inte resse hebben kunnen zich dus opgeven via ons blad, geadresseerd Nieuwsblad „De Vallei", Parallelweg 10, Veenen- daal en bij de heren B. K. J. Jansen, 2 Comet Ave., Hamilton, Ontario, Ca nada en J. v. d. Horst, 15 Dallner Road, Apt. 270, Downsvieuw (Ontario), Ca nada. dende predikant de kerkeraad van Scherpenzeel toe. Aan de koster en de organist werd dank gebracht voor hun toewijding en de catechisanten en leden van vereni gingen werden- gemaand zich in de din gen van Gods Koninkrijk verder te verdiepen. Van diverse verenigingen nam ik reeds afscheid, maar ik dank u allen nog voor uw liefde. Wees stand vastig en getrouw, vermaande de scheidende predikant. De samenwerking met de Kerke raad was zeer hartelijk. U was bijzonder goed voor ons. Verzorg de schapen goed die God u toever trouwde was de vermaning die ds. Schipper de Kerkeraad meegaf. Zichtbaar ontroerd dankte ds. Schip per zijn geliefde gemeente Ederveen voor het prachtige cadeau dat zaterdag werd aangeboden. Er gaat veel om in deze gemeente. Zij ligt aan de rand van een industriegebied. De invloeden daarvan zijn merkbaar. De ouderen zijn geworteld in de be ginselen, maar de jeugd wordt soms meegetrokken met de wereld. Zij staat in de stroom van het leven. Laat u niet meeslepen want het leven gaat snel en haastig voorbij. Ik heb onder u begeerd om een ding te doen: Christus groot maken en ik hoop, ja zelfs mag ik zeggen ik weet, dat dit bescheiden werk, vruchten heeft gedragen, zo besloot ds. Schipper zijn toespraak tot de gemeente. 20 cent per rol Hoe gezellig het was op de Reüni van Oud-Veenendalers, die vorig jaar in Hamilton (Canada) werd ge houden, toont deze foto overduidelijk. Degenen, die vorig jaar present waren, hebben laten weten ook dit jaar mee te doen aan de Reünie, die op 1 juli plaats zal hebben in St. Thomas, Ontario. Namens de collegae uit Ede en ook namens de Ring sprak ds. I. Schipper. Wij dragen dezelfde namen en, hoewel geen familie, wortelen wij toch uit de zelfde streek. Wij vinden het jammer dat u Ederveen gaat verlaten. U had een groot verantwoordelijk heidsbesef, dat was het kenmerk van uw arbeid, uw wezen. U gaat nu naar Middelharnis. De eilanden van Zuid- Holland bezitten een andere signatuur als de Veluwe. Maar u weet wat u daar wacht want u woonde reeds dichtbij Flakkee, zo sprak ds. Schipper uit Ede. Namens de classis Arnhem sprak ds. Doude van Troostwijk enkele afscheids woorden. Op consciëntieuze manier droeg u een groot verantwoordelijk heidsgevoel. U hield enkele lezingen voor onze classis en muntte daarin uit door een frisse originaliteit. Al zijn on ze achtergronden verschillend, we heb ben u zeer leren waarderen, zo sprak deze predikant uit Oosterbeek. Namens de Kerkeraad richtte ouder ling v. d. Meyden zich tot de vertrek kende predikant. Er wordt wel eens gezegd: Je moet iemand niet prijzen in z(jn gezicht, maar ik doe dat toch aldus de heer v. d. Meyden. Ieder, die een vak of functie heeft, houdt toch wat vrye tyd over waarin hij een liefhebberij heeft. U deed dat niet, u was met hart en ziel bij de gemeente, ik zou bijna zeg gen de gehele 24 uur van de dag. Be houdens vakantie en een enkele maal dat u als legerpredikant werkzaam was, zagen we u bezig met onze gemeente. U was bijzonder ijverig. U onderte kende de afscheidsbrief met drie let ters V.D.M., hetgeen betekent „Dienaar des Goddelijke Woords". Dat was u voor de volle honderd procent. Het ga u wel in uw nieuwe gemeente zo riep ouderling v. d. Meyden de vertrekken de leraar toe. De gemeente zong haar scheidende predikant de zegenbede uit Psalm 121 toe, waarna honderden kerkgangers in het Verenigingsgebouw op hartelijke wijze afscheid namen van ds. en mevr. Schipper. Zondag a.s. doet ds. Schipper intre de te Middelharnis, na in de morgen dienst te zijn bevestigd door ds. T. Poot uit Driebergen, voorheen predi kant te Middelharnis en thans conrec tor van het Internaat „Kerk en We reld" te Driebergen. PRINS BERNHARD „SCHIET" PAVILJOEN VAN K.M.A. OPEN Door het afvuren van een achttiende eeuw s kanon fotoheeft Z.K.H. Prins Bernhard vorige week donderdag, om geven door kannonnniers in bijpassend kostuum, de officiële opening verricht van het „Prins Bernhard Paviljoen" bij de Koninklijke Militaire Academie in Breda. Behalve 234 eenpersoons zit- slaapkamers heeft het paviljoen tien discussielokalen, zestien was- en douche-lokalen, zestien toiletruimten en verder strijkkamers, linnenkamers, werkplaatsen, een biliotheek met bin derij en magazijnen. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat het duel tussen de dames van VCV en üjstaanvoerdster Cito uit Zeist zulk een spannend en sensationeel verloop zou kragen. D,rukten de Cito-dames in de eerste 2 sets duidelijk het stempel op deze wedstrijd, daarna was het volkomen gedaan met het Zeister overwicht. De derde set ging naar VCV met 15-10 en de vierde set, ongelofelijk spannend met aan beide zijden voortreffelijk spel, ging na een nek aan nek race eveneens naar VCV met 18-16. De vijfde en beslissende set wist Cito evenwel in haar voordeel te be slissen, zodat de beide punten toch naar Zeist gingen. Ondanks deze nedc,rlaag was er een duidelijk herstel te bespeuren bij de VCV-sters, hetgeen met de drie wedstrijden tegen eveneens laaggeplaatste ploegen in het verschiet een grote ruggesteun is. De trouwzaal van de gemeente Vee- nendaal heeft in nog geen twee jaar tijds ruim 2Va bliri'dengeleidehond op gebracht. Vanaf maart 1962 wordt na het voltrekken van huwelijken via een collectebus geld ingezameld voor het Kon. Ned. Blindengeleidehondenfonds. De bruidsparen en hun gevolgen die van maart 1962 tot en met december 1963 de trouwzaal bezochten offerden in totaal 1268,72, waarvan 306,51 in de maanden aug. tot en met dec. 1963. In een overvol kerkgebouw nam ds. K. Schipper zondagmiddag afscheid van de Hervormde gemeente te Ederveen wegens vertrek naar Middelharnis op Flakkee. De afscheidsdienst werd bijgewoond door de burgemeester der gemeente Ede, dr. P. J. Platteel. Ook was aanwezig de hoogbejaarde prof. dr. J. Severijn uit Utrecht, leermeester en docent van de vertrekkende predikant. De classis Arn hem liet zich vertegenwoordigen door de praeses, ds. Doude van Troostwijk uit Oosterbeek. Ds. I. Schipper uit Ede was aanwezig namens de ring Ede. Uit de omgeving gaven de predikanten ds. J. Bos uit Lunteren, ds. J. van Drenth, In dustriepredikant te Ede en ds. L. v. d. Peut uit Renswoude van hun belangstel ling blijk. Het bestuur van het Chr. Streekziekenhuis was vertegenwoordigd door de heer Tulp uit Ede. Cito pakte de wedstrijd reeds in de eerste set energiek aan. Mej. Versteeg was een voortdurend gevaar, zowel in de verdediging als in de aanval. Keer op keer zette zij voortreffelijke set-ups om in keiharde en meestal niet te stui ten smashes. Mej. v. Asselt kon even eens met haar zeer harde „mannelijke" service tal van punten voor Cito sco ren. De VCV-dames speelden voor wat zij waard waren. Zodra Wil Versteeg aan het net kwam beukte zij eveneens ge nadeloos hard haar smashes in de Cito- verdediging. Cito speelde evenwel meer op de aanval, hetgeen hoofdzakelijk te danken was aan het feit, dat zij in een uitstekende conditie verkeren. Vele VCV aanvallen werden gekeerd mid dels de tegenwoordig modern en veel toegepaste manchet, waaruit onmiddel lijk een aanval werd opgebouwd. Deze eerste set was voor Cito (7-15). De tweede set was volkomen voor Cito. VCV had weinig of geen ant woord op de keiharde services en smas hes van de Cito-dames. Tevens werden er veel fouten gemaakt in de verdedi ging, waardoor al met al Cito deze set met 15-0 in haar voordeel wist te be slissen.

De Vallei | 1964 | | pagina 3