Trage voortgang bouw sportpark in 'tnieuws I NHM GERRIT CHAUDR0N, Verdeling van de (zes) velden nog lang niet geregeld Actie van „Philadelphia" voor nieuw tehuis BANK ELST Veenendaler Jan Overeem stortte met zeven anderen in een wak Mevr. Chaudron schrijft AMERONGEN DERDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 24 JANUARI 1964 Nr. 7 LANGE PROCEDURE Slechte wegen Verdeling safeloket Collecte ten behoeve van Ontspanningscentrum Bejaarden Loon- en prijspolitiek onderwerp op vergadering K.V.P. IJSDRAMA OP LOOSDRECHTSE PLAS AD VERHOEVEN EEN HELD Koelbloedig oud-Veenendaler schildert nu de huizen van Nieuw-Zeeland EXTERIEUR VAN WONINGEN HEEFT VEEL KLEURVARIATIES Ons vertrek Kleur School Niet gemakkelijk Blokken Lening Inrichting Het werk Hemur-Enge nieuws Het nieuwe sportpark aan het Panhuis, waaraan de voorzieningen op dit moment in het laatste stadium kwamen, stond deze week weer eens midden in de publiciteit. Het officieel orgaan van de K.N.V.B. „De Sportkroniek" lanceerde een artikel, waarin de trage voortgang in de werkzaamheden werd becritiseerd en enkele voorbarige conclu sies werden getrokken omtrent de verdeling van de zes aangelegde sportvelden. Er werd in het orgaan van de voet balbond gesuggereerd als zou de plaat selijke overheid - die overigens zeer coulant was om de accomodatie van dit sportpark voor haar rekening te nemen - twee feuten hebben gemaakt. De eerste fout - aldus het blad - was het te lang wachten met de aanvrage voor het bouwvolume en toen dat na lange tijd loskwam, zou de gemeente niet de juiste aannemer hebben geko zen, maar een uitvoerder die heel wei nig tijd en personeel had om de acco modatie te bouwen. Teneinde ons breder en objectief te oriënteren - inderdaad is bespeling van het sportpark een dringende eis - vroe gen we wethouder C. N. van Kuyk, voorzitter van de Sportraad, naar zijn opinie. De wethouder verklaarde dat beide aangevoerde punten onjuist waren. De aanvrage om het volume werd - nadat het punt van aanleg de Raad was ge passeerd - direct gereed gemaakt. Het was echter duidelijk dat dit project zou moeten worden uitgevoerd door de Ned. Heide Mij en aldaar kampte men met talrijke problemen o.a. de perso neelsbezetting. Wethouder C. N. van Kuyk, voorzitter van de Sportraad. Toen de Heide Mij aan het werk kon beginnen ging het ook vlot. De huidige moeilijkheden zijn van geheel andere aard. Dat wij aan de aannemer - de firma Otte - opdracht zouden hebben gegeven de accomodatie te bouwen is eveneens onjuist. De Heide Mij heeft dit onderdeel aanbesteed en de firma Otte kwam als laagste inschrijver uit de bus. Logisch, dat het werk aan deze firma werd gegund. Dat is de normale procedure, aldus wethouder Van Kuyk. Over de verdeling van de zes velden is definitief nog niets bekend. Er zijn aanvragen binnengekomen van de ver enigingen DOVO, GVVV, VRC en R.K. Unitas en er zal wel een grondige be spreking nodig zijn om de beschikbare velden op de juiste wijze te verdelen. De aannemer, de heer St. Otte, weer sprak de kritiek dat hij het werk niet vlotter kon opleveren omdat hij een kleine aannemer zou zijn met weinig tijd en personeel. Een grote aannemer zou niet eerder klaar gekomen zijn. De moeilijkheden liggen in een ander vlak aldus de heer Otte. Toen we in augustus aan de bouw van de kleed kamers en cantine begonnen, was dat juist in een regenperiode. De wegen naar het object waren zeer drassig en niet te berijden. Wij hebben toen zelf provisorisch wegen moeten banen om de bouwplaats te bereiken. Desondanks zakten de vrachtauto's nog weg in de modder. Er was geen water aanwezig om spe cie te mengen. Moesten we ook zelf aanleggen. Op dit afgelegen terrein hebben we pionierswerk gedaan. Toen de vorst kwam kon men beter gebruik maken van de wegen, maar weer niet verder gaan met de bouw. Zo raakten wij in het slop. Ik had voldoende ar beiders om het werk te verrichten. Zou ik b.v. in mei vorig jaar de opdracht hebben gekregen dan was het Sport park voor september gereed geweest. Op dit moment wordt er op volle capaciteit gewerkt. Als er geen onver wacht gebrek aan materialen komt - vooral stenen zijn wel eens lastig te krijgen - zal het gehele project over 8 of 10 weken klaar zijn, aldus de heer Otte. De verdeling van de vier hoofdvelden en twee bijvelden zal nog wel wat voeten in de aarde hebben. DOVO wil twee grote velden en een klein veld; GVVV ook twee velden. Dan zou er nog een bijveld overblijven. Maar VRC en de zondagclub R.K. Unitas vragen ieder een hoofdveld, zodat er dus ge snoeid zal moeten worden. De voorzitter van DOVO, de heer P. Hiensch. beklemtoonde nog eens dat DOVO eigenlijk genoodzaakt is te ver huizen in verband met a.s. woningbouw op het huidige veld. Met onze 400 le den zullen wij twee speelvelden en een bijveld voor het jeugdvoetbal nodig hebben. De heer Hiensch wist niet hoe de verdeling zou uitvallen, maar als wij het gevraagde niet krijgen, worden wij zo geremd in ons verenigingsleven dat het geen zin heeft te verhuizen. Overigens ben ik over de huurprijs, die ook nog niet definitief is vastge steld, niet enthousiast. Althans over de geopperde bedragen. Mijn mening is nog steeds dat de gemeente dit sport park wel liet aanleggen, maar men komt zelf te weinig over de brug. Als de verenigingen moeten trachten de exploitatierekening kloppend te maken door een hoge huurprijs, maakt men ons vleugellam. We houden dan geen reserves meer over. Gemeentevelden in andere plaatsen o.a. in Amersfoort kos ten een huurprijs van f 300,terwijl hier in Veenendaal een voorlopig be drag van f 800,wordt genoemd. De heer P. Scholts, voorzitter van GVVV zegt dat zijn vereniging twee velden nodig heeft. GVVV heeft 290 leden en die zouden met één speelveld niet kunnen spelen. Wij zullen wel ge heel moeten omschakelen zegt de heer Scholts, ook financieel. Wij weten niet welke vorm de vereniging in de toe komst zal krijgen als we eenmaal op het Sportpark spelen. Wel is de genoemde huurprijs aan de hoge kant. Wij begrijpen wel dat de exploitatierekening moet kloppen, maar de verenigingen wordt een financiële last op de schouders gelegd. Wanneer de middelen ontoereikend zijn, wat moet er dan gebeuren vraagt de heer Scholts zich af. Met het oog op de gro te kosten aan de verre reizen verbon den, moeten wij enige reserves kwe ken. Wij hopen dat het Sportpark spoe dig gereed is, want het huidige veld wordt steeds slechter. De heer J. H. H. Jansen, voorzitter van V.R.C., is het oneens met het ar tikel in „De Sportkroniek". Wij heb ben een aanvraag ingediend om een veld voor onze hoof dpi oeg. Onze jeugd kan dan blijven spelen aan de Brin- kersteeg. Uit het artikel zou op te ma ken zijn dat de zaak reeds rond was. DOVO drie velden, GWV twee, maar hebben die verenigingen het voor het zeggen? Ik zou zeggen dat het punt van de verdeling nog niet uitgemaakt is. Wij zullen ook een woordje willen mee spreken, want ons eerste zal op dat Sportpark beter tot haar recht komen. En onze jeugd heeft dan meer gelegen heid tot ontplooiing. De voorzitter van R.K. Unitas, de heer M. Zuppeli, vestigde de aandacht op het zeer slechte veld aan de Nieuwe- weg. Wij zijn een zondagclub en onze aanvraag werpt natuurlijk andere pro blemen op, die van principiële aard zijn. Het zou dus wel zo kunnen dat een der zaterdagclubs er zaterdags op voetbalt en wij zondags op hetzelfde veld. Na al deze betogen is het wel duide lijk dat iedere vereniging een deel van de koek opeist. De Sportraad heeft zich al beraden, maar de uiteindelijke be slissing ligt bij de plaatselijke Over heid, waarbij de gemeenteraad de prin cipiële zijde i.v.m. de aanvrage van de zondagclug R.K. Unitas zal moeten be handelen. Er is overigens sprake van dat er een Stichting zal worden gevormd, maar dan nog zal de principiële kant onder de competentie van de raad val len. Hoe het zij, zeker is dat er over enkele maanden een gloednieuw sport park voor de voetballers gereed ligt. Jammer dat er geen tribune voor het publiek werd aangebracht. Naar aanleiding van de actie, die de Prot. Chr. vereniging „Philadelphia" in de week van 10-17 febr. zal houden met het loffelyke doel. „Een nieuw tehuis voor al leenstaande gehandicapten" ontvingen wij een Iyst van vooraanstaande ingezetenen, die de actie van harte aanbevelen. Op de lyst komen, behalve het dagelijks bestuur van de gemeente, alle Veenendaalse predikanten en artsen voor. COMITÉ VAN AANBEVELING ACTIE „LAAT ONS NIET ALLEEN STAAN" Mr. dr. J. Hazenberg, burgemeester R. Koppenberg, wethouder C. N. van Kuyk, wethouder Ant. de Ruiter, wethouder D. van Manen, gemeentesecretaris A. Bakker, Lid van Ged. Staten G. Annot, arts Ds. D. v. d. Berg Ned. Herv. pred. H. C. Bisschop, arts Ds. A. A. Bos, Ned. Herv. pred. C. P. Engel, arts Ds. D. van Enk, Ger. predikant K. v. Ginkel voorz. v.d. Chr. B.L.O. school Hebt u kostbaarheden of waardepapieren die veilig moeten worden bewaard? Voor een klein bedrag huurt u in onze kluizen een Voor het opbergen van gro tere stukken bestaat gele genheid in de kofferkluis. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ Agentschap Veenendaal Kerkewijk 61 Dr. C. Graafland, Ned. Herv. pred. Ds. P. de Jong, Ned. Herv. pred. J. H. Kets, arts Ds. J. Keuning, Chr. Ger. pred. G. H. Kievit, voorg. Ger. gem. Syn Ds. C. Langbroek, Chr. Ger. pred Ds. F. Mallan, Ger. Gem. pred. P. W. Maris, notaris Mej. D. C. J. Mekke, Kapiteine Leger des Heils Ds. J. Overduin, Ger. predikant H. E. G. Pilon, arts W. Remme, arts E. A. C. Reydon, arts Ds. A. Terlouw, Industr. predikant A. J. Verbeek, arts Ds. A. Vroegindeweij, Ned. Herv. predikant Mej. H. Wiegman, Maatsch. Werk ster Ds. J. D. Wielinga, Ger. predikant (art. 31) Ds. A. Wisgerhof, Ned. Herv. pred. ONDERLINGE COMPETITIE SCHAAKVER. VEENENDAAL Uitslagen van de op 20 januari j.l. gespeelde wedstrijden voor de onder linge competitie van de Veenendaalse Schaakvereniging J. N. Elenbaas - H. G. Kruithof 0-1 F. Luchsinger - H. Heikamp 1-0 C. Beyer - L. Ebskamp 1-0 D. J. Kruithof - G. R. Kets 1-0 J. Baars - Batterman 1-0 C. J. Vink - D. Anbeek 1-0 Het nieuwe Sportpark aan het Panhuisgereed om in 't voor jaar de voetballers te ontvangen. De bouw van kleedkamers en kantine is in volle gang. Op de voorgrond: hoe drassig de toe voerwegen nog zijn bewijst de foto. kosten uiteraard veel geld en een be langrijk deel daarvan wordt opgebracht door de Veenendaalse bevolking, mid dels de jaarlijkse collecte. Gezien de medewerking die de be volking in voorgaande jaren heeft ver leend, wil het bestuur ook thans een beroep doen op de medewerking van de ingezetenen, teneinde de collecte van 1964 ook weer te doen slagen. De collecte zal worden gehouden in de periode van 27 januari tot 8 febru ari a.s. Reeds vele jaren achtereen heeft het bestuur van de Stichting O.C.B. zich tot de Veenendaalse bevolking gewend om financiële steun voor het werk ten behoeve van de bejaarden in deze ge meente. Het bestuur is bijzonder erken telijk, dat deze oproep steeds weer grote weerklank vond, hetgeen bleek uit de opbrengst van de collecten. De Stichting verzorgt o.m. ontspan ningsavonden en een jaarlijkse Kerst en Paaswijding. Daarnaast biedt het eigen gebouw dagelijks mogelijkheden voor ontspanning. Deze activiteiten De K.V.P. afd. Veenendaal organi seert op mandagavond 27 jan. een bij eenkomst in Hotel „De Korenbeurs". De vice-voorzitter van de landelijke K.V.P. en lid van het bestuur van de Stichting van de Arbeid, de heer F. G. J. van der Gun, zal spreken over „De huidige loon- en prijspolitiek." De heer Van der Gun, die zeer nauw betrokken is geweest bij de onderhan delingen over de lonen en die onlangs nog voor de televisie in debat trad met de voorzitter van het Centraal Werk geversverbond, zal over deze hoogst ac tuele zaak een duidelijke uiteenzetting geven. Aan alle aanwezigen zal de ge legenheid worden geboden met de heer v. d. Gun en met elkaar van gedachten te wisselen over dit actuele onderwerp. INSTRUCTIE MOND-OP-MOND BEADEMING VAN E.H.B.O. Donderdag 30 jan. om 8 uur 's avonds zal in 't Wijkgebouw een demonstratie worden gegeven van mond op neus/mond beademing. De demonstratie zal plaats vinden met een zelf geconstrueerde pop door het bestuurslid voor instructie, die ook de demonstratie geeft. Deze avond is in 't bijzonder voor gediplomeerden, om dat zij deze methode moeten leren, alsme de huisvrouwen, belangstellenden en zeer zeker de cursisten, daar deze methode voor hen een examenvraag zal worden. Met de zelfontworpen pop spaarde de E.H.B.O. fb'jO,— uit. Voorafgaande aan de demonstratie wordt een kleurenfilm over genoemd onderwerp vertoond. In een zeer dichte mist werd dinsdag de Ronde van Loosdrecht gehouden, waar aan tal van prominente Elfstcdenrjjders deelnamen. In dit gigantisch gevecht op de schaats was ook de Veenendaler Jan Overeem van de party. Vyf kilometer voor de finish, terwyl een grote groep rijders juist een flauwe bocht maakte, reed een der rijders (Jan Uitham) rechtdoor. De anderen volgden zijn spoor en de hele groept stortte in een breed wak van zeker tien meter oppervlakte. Ook Jan Overeem viel in het water en maakte een paar benauwde seconden door. Hy voelde echter direct de reddende arm van de bekende elfstedenrjjder de Brabander Ad Verhoeven en deze (die ook alle andere drenkelingen redde) trok hem op het droge. Jan Uitham, die als eerste in het wak was gereden, was er slecht aan toe. Hij werd door ijssplinters zodanig aan zijn gezicht gewond dat hij naar een zie kenhuis in Hilversum moest worden overgebracht. Jan Overeem, de stoere Veenendaler, schudde zich even af, trok een ander overhemd aan en schoot weer door naar de finish, waar hij in een groepje van vier rijderë aankwam. Hij maakte de tijd van 4.30.15 sec. Jan Overeem Voordien was alles zo goed gegaan met onze plaatsgenoot. Hij zat midden in het peleton prominenten. In zijn schaduw reden Verhoeven, Jeen v. d. Berg, Haringa, Lefferstra, Van Hoorn en anderen. Toen dat ongeluk gebeurde reden Jeen v. d. Berg en Tinus Rozen- daal door. Zij eindigden als eerste en tweede. Andere rijders bleven achter om de kameraden te helpen w.o. An ton Verhoeven. Er was nog geen 20 meter zicht ver klaarde Overeem. Stropalen waren als herkenningsbakens op de baan gezet. Maar toen Uitham viel, gingen wij er allemaal overheen. Het is gelukkig nog goed afgelopen. Jan Overeem is voor geen kleintje ver vaard, een echte doorzetter. Vorig jaar tijdens de barre elfstedentocht werd hij vlak bij Bolsward - na 100 km - met bevroren voeten van het ijs gehaald en ondanks deze gebeurtenissen gaat hij door. Hij had wel even angst in dat donkere water, en er ontstond wel pa niek, maar ik ben er al weer overheen zegt Jan Overeem. Aan de heldhaftige en koelbloedige houding van de Brabander Ad Ver hoeven is het dus te danken dat de groep rijders niet verdronk. Verhoeven liet de wedstrijd voor wat het was, ging plat op het ijs liggen en schreeuw de de drenkelingen zijn aanwijzingen toe. In al de paniek - tussen het gegil en geschreeuw door, bleef Verhoeven zichzelf en kon de hele groep kamera den uit het wrak trekken. Alle hulde voor de moed en kameraadschap van deze bekende Elfstedenrijder Gerrit Chaudron (38) en zijn vrouw Eefje Chaudron-Vermeer vertrokken zes jaar geleden naar het verre Nieuw-Zeeland om daar een nieuwe toekomst op te bouwen. Het echtpaar Chaudron slaagde aan de an dere kant van de aardbol voortreffelijk. Het is een gelukkig gezin met vier schattige kinderen. De heer Chaudron is momenteel werkzaam als huisschilder en verdient goed zijn brood. Mevrouw Chaudron geeft in de volgende regels een boeiend en uitvoerig relaas over de belevenissen en de toestanden in haar nieuwe Vaderland. Allereerst willen wij u bedanken voor uw brief en tevens voor de groeten die u ons overbracht uit Holland. Op uw vraag iets over ons gezin en over Nieuw-Zeeland te vertellen wil ik hier bij graag ingaan. Laat ik dan eerst de samenstelling van ons gezin vermelden: Ik ben Eefje Chaudron-Vermeer, 34 jaar, afkomstig van Overberg en dochter van Evert Vermeer, wegwerker bij de Ned. Spoor wegen (thans gepensioneerd). Mijn man is Gerrit Chaudron, 38 jaar, uit Veenendaal, zoon van Gerrit Chau dron, sigarenmaker bij de Ritmeester (thans gepensioneerd). Onze vier kin deren heten, Gerald (5), Harmina Ca rol (4), Ronald (3) en Arnold Evert (4 maanden). Mijn man was reeds vier jaar in Nieuw-Zeeland geweest, voor wij de finitief vertrokken. Hij kwam naar Holland terug, maar wilde al snel weer weg. Na al de formaliteiten voor mij zelf te 'hebben vervuld, zijn we samen naar Nieuw-Zeeland vertrokken, dat was in 1957. Wij maakten de reis per boot, n.l. met de „Sibajak". Rotterdam was de haven van afvaart en na vijf weken op het water te hebben gezwalkt arri veerden we in Wellington, de hoofdstad van Nieuw-Zeeland, welke stad gelegen is op het Noorder-eiland. Vandaar gingen we weer op een boot, die ons naar het Zuider-eiland bracht en wel naar Lyttleton, de haven van Christchurch. Dat was een tocht van een uur of tien. Daarna stapten we op de trein, die ons naar onze be stemming bracht. Die reis duurde 12 uren. Als je dan eindelijk arriveert ben je wel naar van al dat reizen hoor. Maar ja, het is ook een flinke afstand, n.l. 365 mijl - dat is dan over de weg - van Christchurch naar onze woonplaats Invercargill. Er is namelijk gelegenheid om de kinderbijslag in een bedrag op te nemen en te beleggen in een nieuw te bouwen huis. Daarbij kun je dan een aanvraag indienen voor een lening van de Staat. Het enige wat je zelf bij moet passen is het verschil tussen lening en kapi taal van kinderbijslag aan de ene kant en de totale prijs van huis en grond met bijkomende kosten, aan de andere kant. Het totaal wat opgenomen kan Wel is hier meer kleurverschil, niet alleen binnen, maar ook buiten. De huizen lenen zich hier meer voor kleur i.v.m. het klimaat. De stenen worden van buiten meest al bepleisterd, waarna er een dun laag je specie overheen komt, waardoor de muur ruw wordt. Nadat het droog is wordt de muur dan geverfd met ce- mentverf of een van de plasticverven in verschillende kleuren, wat een schil derachtig aanzien geeft, vooral als je hier pas komt. Na verloop van tijd wen je ook daar aan. De kinderen gaan hier naar school als ze vijf jaar oud zijn, in tegenstelling met Holland waar de kinderen zes moe ten zijn. Ze blijven echter op school tot hun 15de jaar. Na hun 12de jaar gaan ze naar de High-School wat naar ik meen ongeveer gelijk staat met U.L.O. We luisteren ook nog altijd naar de uitzendingen van de Wereldomroep als de ontvangst het toelaat. Het is altijd leuk om iets te horen van uit het vaderland. Hiermede wil ik dan besluiten. Als ik niet volledig genoeg was, kunt u mij gerust om meer bijzonderheden vragen want over Nieuw-Zeeland is veel te vertellen. Mogen we in uw blad van de gele genheid gebruik maken onze familie en bekenden het beste voor 1964 toe te Het echtpaar Chaudron met drie van hun kinderen in de woonkamer van hun Nieuw-Zeelandse woning te Inver cargill. Gemakkelijk was de eerste tijd ove rigens niet. Het ergste was dat je de mensen niet kon verstaan. Voor een vrouw is dat moeilijker dan voor een man, omdat de vrouw geregeld bin nenshuis is en de man tussen de men sen werkt en zodoende de taal vlugger kan leren. Na verloop van tijd wen je er ech ter wel aan en kun je met de men sen spreken. De eerste maanden kregen we onder dak bij de mensen waar mijn man voorheen in de kost was. Daarna kre gen we een paar kamers waar we ge ruime tijd in gewoond hebben. Met twee kinderen kom je hier in aanmerking voor een z.g. State House, wat wij ook inderdaad kregen. Tot voor een jaar of drie terug waren dat al leenstaande huizen, d.w.z. geen blok ken. Nu echter bouwen ze een gedeelte van die Staatshuizen in blokken van twee of van vier huizen. Uit een der gelijk blokje van vier huizen kregen wy er een toegewezen. Die State huizen zijn eigendom van het Rijk en worden ook door het Rijk verhuurd. Nu vinden de Nieuw-Zee- landers het niks om huur te betalen. Ze zeggen dat je je hele leven huur kunt betalen en dan nog is er geen steen van zo'n huis je eigendom. Daar om zeggen ze: Waarom betaal je het niet aan een huis wat later je eigen dom wordt? En dat doen wij nu dan ook. Als arme emigrant heb je natuurlijk direct geen geld om een stuk grond te kopen, tenminste in ons geval niet en toch hebben we het kunnen doen dank zij een speciale regeling. worden aan kinderbijslagvoorschot is 1000 pond. De lening is 2550 pond. We hebben een mooie tuin bij ons huis. De grootte van het stukje grond waarop ons huis staat is ongeveer 697 m2, 41 meter lang en 17 m breed. De huizen zijn hier over het alge meen makkelijk ingericht voor de huis vrouw. Oud of nieuw, alle huizen heb ben een badkamer en een kamer of kamertje waar de vrouw de was kan doen, waarin meestal betonnen was bakken met heet of koud water staan. In de huizen waarin we in Holland woonden waren zegge en schryve 1 koudwaterkraan. In ons doodeenvou dig huisje hier hebben we 5 heetwa- terkranen en 4 koudwaterkranen en een koudwaterkraan buiten. De W.C. is natuurlijk ook op de wa terleiding aangesloten. Heetwater komt of van een kolenfornuis wat ingebouwd is of van electriciteit. De inhoud van de watercylinder is tussen de 25 en 30 gall, dat is 112 tot 135 liter. Alle drie de slaapkamers hebben ingebouwde klerenkasten en in de gang over het algemeen een ingebouwde linnenkast. Dat was dan iets over de huizen en de inrichting daarvan. En nu dan iets over hoe wij hier wer ken. Een Hollandse vrouw maakt er in de regel hetzelfde van zoals ze dat in Holland gewend was. Ze steekt wel eens af tegen haar Nieuw-Zeelandse buren, die er wat gemakkelijker over denken, althans in veel gevallen. Wel houden de meeste vrouwen hier de bloementuin bij en maaien ze het gras ook nog, wat ik ook doe. Mijn man is huisschilder, waarvan niet zoveel te vertellen is, want het lijkt mij dat schilderen in grote trekken het zelfde is, waar je ook bent. Foto links: Hermina Carol en Ronald Chaudron al spelend in de tuin. Rechts: Vooraanzicht van de woning van de familie Chaudron. wensen? (Deze gelegenheid krijgt me vrouw Chaudron dan hierbij - Red.). Wij hopen dat wij u van dienst zijn geweest en verblijven met vriendelijke groet uit het verre Nieuw-Zeeland: Mevr. E. Chaudron-Vermeer, G. Chaudron en de kinderen Gerald, Harmina Carol, Ro nald en Arnold Evert. De Amerongse Korfbalvereniging „Hemur Enge" organiseert op 29 janu ari 'a.s. in het kader van de winter activiteiten een droping. Door deze en andere activiteiten kunnen de Hemur - Engers ook in de competitie-loze we ken het onderling contact bewaren. Het is de bedoeling dat de deelnemers „er gens" worden gelost en dan hopelijk in een prettige wandeling in groepjes proberen het einddoel te bereiken. Er wordt om 19.15 uur van de Hof ge start. Om 21.30 uur is er tijd voor kof fie met koek nadat de finish bereikt is. Deelnamekosten f 1, Hemur Enge is geen grote vereniging. Er is ruimte te over voor nieuwe leden. Vandaar dat ook niet-leden zeer wel kom zijn. Bij de volgende adressen kan men zich opgeven: J. Vooren, Bergweg 7, H. Dijkslag Burg. Jhr. H. v. d. Bosch straat 49, beide te Amerongen. Men kan hier ook alle inlichtingen krijgen over het korfbalspel.

De Vallei | 1964 | | pagina 5