Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Komt damgrootmeester Baba Sy naar Renswoude? Agenda Haagse hotelhouder wil donkere damparel introduceren Goede dammers Veenendaalse harmonie „Caecilia" gaf winteruitvoering Waarschuwing De wereldtentoonstelling te New York in 1964 en 1965 Bejaardensociëleit Amerongen Kapperszaken ten zuiden van de Markt vrijdagsavonds dicht Wat nu weer...? 38e JAARGANG DINSDAG 28 JANUARI 1964 Nr. 8 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhencn Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Edervcen Renswoude Scherpenzeel Baba Sy Cefa haakt in op actie „Laat ons niet alleen staan" Nieuws uit de omgeving irplieJi Organisatie In najaar bij 60-jarig jubileum zaalconcours JUBILEUM Gevarieerd programma Doof als een kwartel Amateurmuzickavond in Schcepjesvvolfabriek ELST ORANJE-WIT VIERDE FEEST DE KLOMP EDERVEEN MULDER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Re dak tie: yv. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bif de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 5,— Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 25 cent Op de van Reedeweg in Renswoude nam enkele maanden geleden de heer Sopar, hotelhouder uit Den Haag zijn intrek in een der fraaie buitenhuisjes aldaar. Deze krachtige zestiger blijkt een verwoed dam- propagandist en als zodanig door de Kon. Ned. Dambond aangesteld om de mooie damsport in de publie ke belangstelling te brengen. Zo heeft de heer Sopar, die zelf oud-kampioen van Amsterdam is en thans nog als hoofdklasser uitkomt in het Residentie Damgenootschap het plan opgevat om de damgrootmees ter Baba Sy uit Senegal naar Renswoude te laten komen teneinde daar een simultaanseance te verzorgen. Een juiste datum kon nog niet worden vastgesteld want aan de organisatie van een dergelijk monster- tournooi zitten vele problemen vast. De heer Sopar nam al eens een kijkje in de Renswoudse damwereld. De club in Renswoude lijdt feitelijk een nood« lijdend bestaan. Het aantal leden liep terug tot minder dan tien, een aantal dat nodig is om aan de grote compe titie deel te nemen. Men damt wat on der elkaar en neemt een enkele maal deel aan een serie wedstrijd of iets der gelijks. Toch heeft de heer Sopar ontdekt dat er in Renswoude behoorlijk gespeeld wordt. Je ziet ze denken zegt deze vlot te Hagenaar. Hun opzet is goed, ze hebben een zeer groot geduld en spelen uiterst voorzichtig. Als hier een betere organisatie en coördinatie van de huis dammers plaats vond zou er een bloei ende damclub kunnen bestaan, zo luidt de mening van de hoofdklassespeler Sopar. De heer Sopar, tijdelijk verblijf kie zend in Renswoude, wil de stunt ma ken om Baba Sy, die in zijn hotel „De Viking" in Den Haag logeert, naar Renswoude te halen. De donkere dam parel speelde tal van seances door het gehele land en zal nog dit jaar in een tweekamp uitkomen tegen de Russi sche wereldkampioen Koeperman. Baby Sy is een eenvoudig natuur talent. Hij kan niet lezen. Niet schrij ven. Niet klokkijken. Wanneer hij ge boren is weet hij niet. Het zetten van zijn handtekening is voor hem een krachttoer en vaak is hij een wan hoop voor de douane. Ik moet ongeveer 26 jaar zijn, zegt hij zelf, maar wanneer De Ce/a, afdeling Veenendaal, heeft zich bereid verklaart mee te doen aan de actie „Laat ons niet alleen staan" van de Prot. Chr. Ver. Philadelphia, teneinde in Veenendaal een tehuis voor alleenstaande gehandicapten te stich ten. Zoals bekend start deze actie op 10 februari. Midden in de actieweek zal de Cefa haar medewerking verlenen door een filmvertoning te geven waarvan de ba ten bestemd zijn voor het grote doel. De film heet „Paula" en doet een appèl op onze gevoelens t.o.v. het gehandi capte kind. De film Paula wordt ver toond op woensdag 12 febr. in het ge bouw Eltheto. Mevr. van Pijpen heeft zich bereid verklaard de kaartverkoop op zich te nemen. De prijs van de toe gangskaarten bedraagt 1, O O EDE: Ede kreeg vorige week weer een moderne ULO-school erbij. In aan wezigheid van de wethouders Jansen en Roseboom, de gemeentesecretaris de heer Bulder en de directeur van Gemeentewerken heeft de wethouder van Onderwijs, de heer W. Weigra ven de nieuwe, moderne openoare Minerva-ULO geopend. Het gebouw verrees aan de Alexander Verheul straat in Ede-Zuid en is de tweede openbare ULO te Ede. WAGENINGEN: In het kader van de Internationale Gebedsweek werd in de Geref. Kerk te Wageningen een gebedssamenkomst gehouden, geor ganiseerd door de Oecumenische Jon- gerencommissie. Voorgangers waren Bouwpastoor Batenburg (Rooms Ka tholiek), ds. Dufour (Doopsgezind) en ds. Rietveld (Gereformeerd). BARNEVELD: De Hervormde predi kant ds. J. van Rootselaar uit Delft heeft het beroep naar de Hervormde Gemeente van Barneveld aangeno men. ik mijn verjaardag moet vieren weet ik niet. Ik neem nu maar een dag, het is toch niet zo belangrijk. Drie jaar gele den nog hield hij iedere dag gedienstig het autoportier open van „zijn" dienst wagen. Nu is hij onbetwist Baba Sy, de meester-dammer van Senegal. Leden van damclubs uit onze streek kunnen dus genieten van het wondere talent van deze damparel uit donker Afrika en in een simultaanmatch hun krachten meten. De heer Sopar, eige naar van hotel „De Viking", Bilderdijk- straat 6, Den Haag, zal alle gegevens hierover verstrekken. Willen de clubs gezamenlijk naar Renswoude reizen? Hoe staat het met het materiaal als borden en schijven? Als deze vragen zijn opgelost kan het grootste damevenement uit deze streek plaats vinden. Grootmeester Baba Sy (links) in een oefenpartijtje met zyn landgenoot de Senegalees Kouate Abdoellah. Een groot aantal aanwezigen heeft jongstleden zaterdagavond in het Verenigings gebouw aan de Eikenlaan kunnen genieten van de jaarlijkse winteruitvoering van de Veenendaalse Harmonie Caecilia. Onder de aanwezigen bevonden zich onder meer de burgemeester van Veenendaal Mr. Dr. J. Hazenberg, de heer A. Bakker lid van Ged. Staten, tevens beschermheer van Caecilia en de heer J. Holtkamp, afgevaardigde van het hoofdbestuur van de Koninklijke Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfarege zelschappen. Het programma bestond voor de pauze uit een concert van „Cae cilia" en na de pauze speelde de toneelvereniging N.A.O. het toneelstuk „Als 'n kwartel". De heer A. Bakker heette als bescherm heer van „Caecilia" alle aanwezigen wel kom en zei niet te weten de hoeveelste keer het was dat Caecilia voor haar do nateurs en supporters een uitvoering gaf. Hij kondigde aan dat nu Caecilia in het najaar haar 60-jarig jubileum viert dit een reden is om te trachten een zaal concours te organiseren. „Zo'n concours kost natuurlijk geld. Ik ga hier niet bedelen, maar geld is de ziel van de negotie. En ik wilde U vragen dit initiatief in het belang van Caecilia en dus in het belang van Veenendaal fi- nanciëel te steunen. Ik heet ook onze nieuwe direkteur, de heer P. Adee welkom. Wij heb ben in de heer Adee, die beroeps musicus is, veel vertrouwen en ho pen dat hij lang bij Caecilia zal blijven." Tevens zei de heer Bakker dat de voor zitter de heer Diepeveen van plan was af te treden, maar op verzoek dit jaar in deze functie nog aangebleven was om de viering van het jubileum te leiden. Dat voorzitter Diepeveen bij Caecilia nog niet gemist kan worden bleek wel uit de woor den van de heer Bakker die hem vroeg de hand nog eens over het hart te strijken en nog wat langer te blijven. Tot slot wenste de heer Bakker alle aan wezigen een plezierige avond toe waar de burgerij van Veenendaal en Caecilia nog lang aan zouden kunnen terugdenken. Het programma van het concert dat door de drumband geopend werd vermeldde Sousa's The Fairest of the Fair, het Bal let d'Isoline van Messager, een selectie van melodiën uit de musical Oklahoma van Rodgers-Hammerstein, de kleine suite voor harmonie-orkest van F. H. Schorer en een selectie uit de operette Show Boat van Jerome Kern. Vooral het door Paul Robeson beroemd gemaakte Old Man Ri ver, waaromheen de hale selectie was ge arrangeerd was bijzonder goed. Besloten werd met de korte mars Strike up the Band van George Gershwin in een arran gement van P. J. Molenaar. Jammer was het dat het nogal rumoerig in de zaal was, waardoor het concert iets aan klank ver loor. Alleen vanuit de stilte kan goede muziek creatief zijn. Na de pauze bracht de toneelvereniging N.A.O. uit Veenendaal het stuk „Als 'n Kwartel" op de planken. Dit blijspel in drie bedrijven van Henk Bakker speelt in zijn geheel ten huize van een zekere familie Eggers. Bij deze fa milie woont een oude tante in die er nog al warmpjes bijzit en een pleegdochter die nog een aanzienlijk bedrag aan geld wacht. De vader waagt nog wel eens. een gokje, wat hem meer dan eens in geldnood brengt, de zoon is een boemelstudent die „studeert" op kosten van zijn rijke tante. Als de vader weer eens schulden heeft gemaakt en de zoon, de student vroegtij dig thuiskomt om weer van de vrijgevig heid van zijn tante te profiteren, besluit deze hier een eind aan te maken. Zij si muleert doof te zijn, wanneer de familie leden om geld vragen, maar slaagt er slechts ten dele in haar goede gehoor verborgen te houden. Op bepaalde mo menten keert haar gehoor weer terug, het geen tot komische situaties leidt. Als de pleegdóchter Paula ook nog verboden wordt omgang te hebben met de jongen waar zij van houdt, is voor de oude tante de maat vol. Zij besluit met de pleegdoch ter ergens anders te gaan wonen. De va der die voogd van dit meisje is probeert dit te belemmeren. De tante chanteert de voorgd van het meisje op een charmante manier en slaagt in haar bedoelingen het meisje mee te nemen. Dit stuk werd voor amateurtoneel re delijk gespeeld. Vooral de rollen van mevr. v. d. Heuvel in haar creatie van Leentje de tante en de heer Inthorn als de dokter. Ook de andere rollen gespeeld door Joh. v. d. Weerthof als vader, mevr. Drost als Martha zijn vrouw, C. Slok als Frits hun zoon, mevr. Siebe als Paula de De Korpschef van Politie te Veenendaal doet een ernstige waarschuwing uitgaan aan de ouders van die kinderen die uit baldadigheid met stukken ijzer gooien naar de hoog spanningsdraden op het ter rein van de PUEM aan de Kanaalweg. Het is begrijpe lijk dat dergelijke uitspattin gen grote en nare gevolgen kunnen hebben. Er staat con stant 150.000 volt op de dra den. Zou een der draden wor den geraakt dan is de moge lijkheid niet uitgesloten dat een groot deel van de provin cie zonder elektriciteit komt te zitten. Bovendien is het nog levensgevaarlijk ook want de knapen schijnen over de 31/* meter hoge afhei- ning te klimmen en zich op het terrein te begeven. Ko men zij in aanraking met de elektrische installatie dan zou dit onherroepelijk de dood betekenen. Nogmaals, een ernstige waar schuwing aan de jeugd zich niet bij of op het PUEM ter rein te begeven, waarbij de ouders uiteraard kunnen meewerken om hun kroost op de gevaren te wijzen. pleegdochter. R. Kalter als de professor, mej. Bolderman als daghitje en J. Roe- lofsen als een kruier. Aan het slot van de avond dankte voor zitter Diepeveen de toneelspelers van de toneelvereniging N.A.O. en tevens alle aanwezigen voor hun steun in het afgelo pen jaar en voegde er aan toe te hopen in de toekomst eenzelfde dank te mogen uit brengen. Vrijdagavond werd onder grote belang stelling de tweede voorronde van de amateuravonden gehouden, georgani seerd door de kantine-commissie van de Kon. Scheepjeswolfabrieken. Hoewel het aantal deelnemers min der was dan de vorige keer is het ge heel een gezellige en spannende avond geworden. Na het openingswoord van de heer Geerlofs was het de taak van de con- ferancier-goochelaar Herman Cakie de verschillende groepen optredenden aan te kondigen, hetgeen hem op een vlotte en geestige manier afging. Ook zijn eigen goochel repertoire viel bij de aan wezigen zeer in de smaak. Bij de amateurs was het vooral de 9-jarige Gert van Ruiswijk, die met zijn accordeon iedereen verraste met zijn aardige spel en resoluut optreden. Winnaars van deze amateursavond werden De Evanka's, gevolgd door The Cyclone's en The Strangers. Na afloop van het programma werd er nog een uurtje gezellig gedanst op de muziek van het bedrijfsdansorkest The Wooltoppers. Bij voldoende deelname zal op vrij dag 14 febr. a.s. nogmaals een voor ronde worden gehouden, waarna op 13 en 20 maart de finales zullen volgen. Amateurs, die op 14 febr. willen mee doen kunnen zich nog aanmelden bij de heer A. v. d. Weerd, Schrijverspark 89 te Veenendaal. De inschrijving sluit op 7 februari. Praktische spreekvaardigheid Men verzoekt ons mede te delen dat de voorlichtingsavond omtrent een voorlichtingscursus persoonlijkheids vorming en praktisch spreekvaardig heid voor beroep en bedrijf zal worden herhaald. Voor hen, die de vorige maal verhinderd waren in Renswoude, Scherpenzeel en Woudenberg zal de voorlichtingsavond worden herhaald, maar ditmaal te Veenendaal op don derdag 30 jan. a.s. Daar het minimum aantal deelnemers van deze cursussen in dit voorjaar spoedig bereikt zal zijn wordt aan be langstellenden aangeraden deze kans aan te grijpen. Voor nadere bijzonder heden verwijzen wij naar de adverten tie voorkomende in dit nummer. Vrijdag j.l. werd door het jubileum-co mité van de V.V. Oranje-Wit in de zaal van café „Sportlust" een gezellige avond voor leden en pooldonateurs gehouden. Deze avond georganiseerd om de fees telijkheden van het 30-jarig bestaan af te sluiten, werd een groot succes. Na een woord van welkom door de penningmees ter van het jubileum-comité, die mede deelde dat dit comité zijn werkzaamheden in de toekomst zal blijven voortzetten on der de naam „Cntspannings-comité", kon digde deze het dansorkest „The Red Stars" aan. Dit dansorkest bracht de stemming er meteen in en toen daarna humorist Hen- drikus uit Vaassen met een voortreffelijke conference de zaal in zijn ban kreeg, was het gelach niet van de lucht. Het geheel dat duidelijk de geest in deze vereniging accentueerde, werd besloten met een ge zellig bal. z Binnen enkele weken opent de grote en grootse wereldtentoonstelling in Flushing Meadow bij New York haar poorten. Ze wordt daarvoor zijn we in Amerika de meest fantastische, meest fascinerende, machtigste wereldtentoonstelling, die de wereld tot dusver kent. De opening geschiedt op 22 april a.s. in de vooravond; dan vlamt een ontzaglijke lichtfontein van 12 miljard kaarsensterkte aan, waaronder de grootste fontein van de wereld in een symfonie van water, kleuren, muziek en vuurwerk een pracht schouwspel zal doen openbarsten, en waaromheen een carillon van 610 klokken zal ver kondigen, dat de 500.000 bezoekers van de eerste avond aan het begin van deze glorie der nieuwe wereld staan. De tentoonstelling duurt vrij lang; ze is dagelijks open van 22 april tot 18 oktober 1964 en van 21 april tot 17 oktober 1965. Ze is ook zeer groot. Belangrijk is te weten, dat mits men zc bestelt vóór 29 februari de toegangsbiljetten tegen gereduceerde prijs verkrijgbaar zijn Bestellingen cn vragen om inlichtingen moe. men richten aan de World's Fair Corp.. Flushing Meadow, New York. Er waren verleden week reeds 3,8 miljoen kaartjes in voorverkoop verkocht en men rekent t< New York dat het totaal aantal bezoekers uit de hele wereld een 70 miljoen zal be lopen. Buiten de USA zijn 51 landen officiec! vertegenwoordigd, dus niet alle landen var. de wereld doen mee. Een groep van 32 na tics, verenigd in het Bureau voor Interna tionale Exposities (waaronder Engeland Frankrijk en Italië) onthoudt zich, omda dit bureau eist, dat cet^ dergelijke expositie niet langer dan 6 maanden zal duren ei aan buitenlanders geen huur voor de be nodigde grond zal worden berekend (Ame rika vraagt hiervoor 6 dollar per vierkante voet). Maar van de nieuwe landen zijn e: zeer vele aanwezig. Het indrukwekkendste buitenlandse paviljoen is het Japanse kas teel; het grootste is het Spaanse, de wandei bedekt met schilderstukken van El Greco Picasso, Goya, e.a. Mooi is het Belgisch dorp, interessant het Indonesische paviljoei met 150 Balinese danseressen. Van de Iedere woensdagmiddag komen in de zaal van gebouw Lievendael te Amerongen een aantal bejaarden bfjeen voor het houden van „hun" sociëteit. Het gaat daar geani meerd tcc cp die woensdagmiddagen. De sociëteit bestaat nu sinds november 1957. In de loep van dat jaar besloot de contact-commissie voor Maatschappelijk werk tot de oprichting van een bejaardensociëteit. D ecommissie meende dat aan een dergelijke instelling ook in Amerongen behoefte bestond. Deze mening is wel juist gebleken. In de aanvang reeds werd de soos regelmatig bezocht door een 35 bejaarden. Dit aantal is langzaam gegroeid tot een kleine 50. De laatste t(jd echter is dit aantal weer wat gezakt door allerlei oorzaken, zoals overlijden enz. Van de aanvang af wordt de soos ge leidt door mevrouw G. W. van der Kamphuis te Amerongen. Zij treedt als gastvrouw op. Dat zij een prima gast vrouw is, blijkt wel uit de bijzonder prettige sfeer. Zij wordt terzijde ge staan door mevrouw Verburg. Onder het genot van een kopje thee en tegen 5 uur een kopje koffie wordt de middag doorgebracht met een ge zellig praatje. De dames hebben altijd wel een handwerkje bij de hand. De heren vermaken zich met een spelletje biljart en het leggen van een kaartje en andere spelletjes. Van tijd tot tijd worden handwerkjes en spelletjes aan de kant gelegd en kun men genieten van een mooie tilm, een lezing of voor dracht. Er wordt naar gestreefd dergelijke activiteiten zo regelmatig mogelijk in te passen. Eenmaal per jaar gaat het hele gezelschap een dagje uit. Dat er op deze uitgaansdagen heel wat pret DROOMBEELD Zal de Veenendaalse jeugd volgend jaar in een moderne Sporthal hun (sport) hart kunnen ophalen? Misschien kunnen we een dergelijke foto ook in 1965 afdrukken, maar dan naar de tastbare werkelijkheid, althans voor Veenendaal. De tien Veenendaalse kappers ten zuiden van de Markt hebben besloten hun zaken met ingang van 31 januari a.s. op vrijdagavond te sluiten. Dit naar aan leiding van het feit dat in de c.a.o. voor het kapperspersoneel de bepaling werd opgenomen dat dit personeel 45 uur per week mag werkzaam zijn en dan ten hoogste tot 7 uur 's avonds. Er zijn in de afgelopen maanden reeds enkele kappers beboet omdat het personeel nog laat in de zaak aanwezig was. Destijds met de instelling van de Veenendaalse koopavond besloten de kappers om vrijdagsavonds hun zaken open te stellen voor het publiek. In de gehele streek zijn de kapperszaken n.l. op vrijdagavond gesloten, maar daar heeft men dan ook geen koopavond. De kappers in Veenendaal-noord zul len ongetwijfeld dit voorbeeld volgen. Men wil nog een aanloopperiode ne men om de mensen erop attent te ma ken, maar mijn schijnt niet afwijzend te staan tegenover de plannen van hun collega's uit het zuiden. Het besluit om de kapperszaken op vrijdag om 7 uur te sluiten geldt ook voor de dameskapsalons ten zuiden van de Markt. AUTO RAMDE VERKEERSHEUVEL DOOR GLADHEID Op de spiegelgladde Rijksweg aan De Klomp slipte woensdagavond de heer V. uit Laren met zijn personen auto. De wagen ramde een verkeers heuvel en botste daarna tegen een lichtpaal met verkeersborden. De auto kantelde en werd vrij ernstig bescha digd. NIEUW WEGDEK EN RIOLERING SCHOOLSTRAAT GEREED De reconstructie van de Schoolstraat te Ederveen naderde vorige week haar vol tooiing. Door het aanbrengen van een asfaltlaag op het wegdek en een riolering kon de aan deze weg staande Juliana- school profiteren van een betere toegang naar die school. Ook de ene woning aan de schoolstraat werd op de riolering aan gesloten. BOUW GROENE KRUISGEBOUW IN BEGINSTADIUM Vorige week werd op de hoek Hoot- senstraat - Hoofdweg een begin ge maakt met de graafwerkzaamheden voor de bouw van het geprojecteerde Groene Kruisgebouw annex politiepost. De plannen-voor deze bouw bestonden reeds een aantal jaren, maar de reali sering zal dus in 1964 haar beslag krij gen. Tegenover de plaats waar dit ge bouw zal verrijzen wordt ook gebouwd. Daar zullen een zestal particuliere wo ningen komen te staan. te beleven valt behoeft geen betoog. Aan bijzondere feestdagen wordt de nodige aandacht besteed. Zo wordt het Sint Nicolaasfeest altijd behoorlijk ge vierd met een cadeautje gedichtjes en natuurlijk de traditionele boterletter. Met Kerstfeest is er een kerstboom, wordt een kerstverhaal voorgelezen en wórdt er gezongen. Onder leiding van de heer Van Slobbe hebben de bejaar den zelf een zanggroepje gevormd, die op dergelijke dagen van hun zangkunst blijk geven. Ook werd een enkele maal reeds het een en ander besproken over de pro blemen welke in onze huidige maat schappij het ouder worden met zich brengen. Zoals reeds gezegd is de leiding in prima handen bij mevrouw Van der Ham. Toen wij onlangs een gesprek over de soos met haar hadden, zei zij het jammer te vinden, dat het aantal bezoekers wat terug loopt. De oude ge trouwe bezoekers worden vaak te oud, slecht ter been of ziek en kunnen niet meer komen. Een aantal van hen is overleden. Het zou zo prettig zijn, dat het aan tal nieuwe aanmeldingen wat groter werd. Het zaaltje is wel niet zo erg groot, maar er kunnen toch nog een aantal nieuwe bezoekers bij. Degenen die nu trouw komen zouden deze mid dag niet graag kwijt raken. Mevrouw Van der Ham is ervan overtuigd dat er velen zijn die niet we ten dat deze gelegenheid bestaat om eens in de week een middag onder leeftijdsgenoten gezellig door te bren gen. Voor deze mensen zal het ook zo gaan dat als zij één keer geweest zijn, deze dag een hoogtepunt wordt in iede re week. Wanneer men met de soos eens wil kennis maken, kan men zich altijd tot mevrouw Van der Ham wen den. religieuze paviljoens is natuurlijk het pause lijke met als centraal stuk het beroemde meesterwerk van Michelangelo, de Piëta, uit de St. Pieterskerk te Rome, geweldig attractief; wijlen paus Johannes XXill deed Je toezegging dit kostbare kunstwerk aan Je tentoonstelling uit te lenen en paus Pau- ius VI deed ze gestand; het is zeker, dat alleen reeds dit prachtstuk van kunst uit Amerika vooral enorm veel bezoekers zal .rekken. Maar natuurlijk is de Amerikaanse medewerking het meest imponerend. Dc gro- .e ïndustriccn wedijverden in het bouwen van „wercldstukken". De United States otecl richtte de Unisphere op, het officiële symbool van de expositie, model van de mo- aerne wereld met het planetenstelsel, be stemd om ook na de tentoonstelling te blij ven. Dc General Motors legde aan haar jouwscl 50 miljoen dollar ten kostte; het o.edt de F uturama-tocht, de sensatie van Je tentoonstelling, Ford heeft een Walt -/ïsney-paradijs geoouwd, de Gasmaatschap pij verzorgt het meest lantastische van de /O restaurants der tentoonstelling. En voor Je dreigende vermoeidheid behoeft de be- _oeker niet bezorgd te zijn; mits hij betaalt rijdt en glijdt hij overal in de meest ver bazende technische liften, treinen, arm stoelen, helicopters en gemotoriseerde riks- ja's. Vermaak is er natuurlijk eveneens: Jieatcrs, nachtclubs, dancings, een ijsbaan, een zwembaan, kortom, naar het woord van Je organisator Robert Mozes, „alles voor .edereen van elke gading." Robert Mozes rekent erop, dat de tentoon stelling winst zal opleveren. Hij leende 24 miljoen dollar, heeft voorts nog rekeningen ad 30 miljoen dollar, maar denkt genoeg over te houden om met wat hij na afloop mag behouden (de Unisphere, het wegen- bouwsel, de heliport enz) van het terrein het mooiste park van New York te maken. Robert Moses is inderdaad een bekend zakenman en organisator van betekenis. SYMPATIEK Een kantoor in Hamburg wilde vrouwelijk personeel aantrekken. De directie adverteer de in een groot blad: „Telefoniste ge vraagd" en vermeldde dat er op het kantoor sympatieke collega's waren. Woordelijk stond er: Eine ganze rcihe attraktiver Jung- gesellen." RADIO In Engeland blijkt dat in veel gezinnen drie radio's aanwezig zijn, één in de woonkamer, in de keuken en in de auto. Men ziet al naar een vierde (op de slaap kamer) uit. Een programmaleider van dc B.B.C. heeft er persoonlijk 15. Acht op zijn boerderij, vijf in zijn flat tc Londen en dc andere twee in kantoor en auto. KNIE In Rusland mag de damesknie niet ver toond worden, \vesterse dames die hiermee onbekend zijn, worden als curiositeiten be zien. Een Engels meisje kreeg onlangs een reprimande van een Russische vrouw toen zij met de benen over elkaar in een onder grondse trein zat. BOTSING Een vliegtuig vloog in Kansas City (Ame rika) tegen de 26ste etage van een wolken krabber. Vier inzittenden kwamen om het leven. VEENENDAAL Woensdag 29 jan.: Cursus voor Volksuniversiteit door dr. Thoo- mes in natuurkundelokaal Kon. Julianaschool, aanvang 8 uur. Donderdag 30 jan.: Ontwikke lingscursus praktische spreek vaardigheid in hotel De Koren beurs, aanvang 8 uur. ELST Donderdag 30 jan.: E.H.B.O.-de- monstratie mond op mond be ademing in het Wijkgebouw, aan vang 8 uur. AMERONGEN Dinsdag 28" jan.: Filmvertoning C.M.B. in zaal Buitenlust, n.m. 4 uur voor de jeugd en 7.30 uur voor de ouderen. Woensdag 29 jan.: Dropping korfballers Hemur Enge op De Hof, start 7.15 uur n.m. Vergadering NCVB in zaal ach ter Geref. Kerk. Vertoning dia's oud Amerongen, aanvang 7.30 u. 1922-1962 Assurantiekantoor Eig. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid" VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enr. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1964 | | pagina 1