Overplaatsing gasfabriek gaat niet door luxor 1 (van Kerkewijk naar Industrieterrein) Gemeentelijke Eierhal heeft nog recht van bestaan Politieberichten Ook Herv. kerkeraad te Eist zond telegram aan Synode THEATER J Pension Scholier Kinder-Tranen Gemeentesecretaris D. van Manen 25 jaar in gemeentedienst Krulstaarten Gemeentetaak Dubbeltje minder Ruim honderd Goed overwinterd Nieuwe kerk voor Geref. Gemeente ELST Groep van 22 militairen in ELST EDERVEEN AMERONGEN RENSWOUDE IJ kunt liet toch niet afschreeuwen BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN VEENENDAAL HEBBEN DE GEMEENTERAAD O.M. IIET VOLGENDE MEDEGEDEELD INZAKE DE GAS VOORZIENING In december 1963 besloten de raden der gemeenten Amerongen, Leersum, Rhenen, Scherpenzeel, Veenendaal en Wou denberg tot deelneming in het maatschappelijk kapitaal van de N.V. Novegas, gevestigd te Harderwijk. Deze besluiten wer den ter goedkeuring gezonden aan het college van Gedeputeerde Staten van Gelderland voor wat Scherpenzeel betreft en aan dat college te Utrecht voor de overige gemeenten. Gedeputeerde Staten van Gelderland keurden inmiddels het besluit van de raad der gemeente Scherpenzeel goed. Met commissarissen en alle aandeelhouders van de Nederlandsche Gas Maatschappü N.V. was inmiddels overeenstemming bereikt ove.r de prijs en voorwaarden van de overdracht. De of ferte van de Nederlandse Gas Maatschappij was, na een op ons verzoek verkregen verlenging der termijn, van kracht tot en met 31 januari 1964. Enige malen werd zowel door de burgemeester als door de secretaris der gemeente Veenendaal bij Gedeputeerde Staten van Utrecht aangedrongen op een spoedige beslissing. In ons voorstel van december 1963 hebben wij u uiteengezet, dat wij de voorkeur aan de N.V. Novegas ga ven, omdat deze N.V. rechtstreeks de aandelen der Nederlandsche Gas Maatschappij N.V. zou overnemen, waardoor de gemeenten niet voor de financiering behoefden zorg te dra gen, terwijl een eigen distributiebe drijf (in welke vorm dan ook) niet nodig was. Bovendien behoefden ten laste van de gemeenten geen inves teringen te worden gedaan voor de ombouw op aardgas en aansluiting van nieuwe woonkernen. Terwijl de goedkeuring op de raads besluiten werd afgewacht en het Gede puteerde Staten van Utrecht bekend was, dat de offerte van de Nederland sche Gas Maatschappij N.V. uiterlijk tot cn met 31 januari 1964 gold, ontvingen wij op 16 januari 1964 een brief d.d. 15 januari 1964 van het bestuur van het Gasbedrijf Centraal-Nederland te Utrecht, waarin dit bestuur ons be richtte, dat besloten was aan de raden der aan het G.C.N. deelnemende ge meenten voor te stellen de gemeen schappelijke regeling zodanig te wijzi gen, dat ook distributie van gas en ombouw van toestellen door het G.C.N. in de toekomst zou kunnen worden ver zorgd. Aan het slot van deze brief ver zocht het bestuur van G.C.N. ons de 25 jaar was het j.l. zaterdag ge leden, dat de heer D. van Manen, thans gemeentesecretaris, in dienst van de gemeente Veenendaal kwam. Op 1 februari 1939 werd de heer Van Manen aangesteld als schrijver op ar beidscontract. Hij doorliep alle secretarie rangen en werd op nog jeugdige leeftijd benoemd tot chef van de afdeling finan ciën der gemeentesecretarie. Op 1 febru ari volgde zijn benoeming tot waarnemend secretaris der gemeente. Met algemene stemmen benoemde de gemeenteraad van Veenendaal de heer Van Manen, die geboren is in 1923, tot gemeentesecretaris als opvolger van de heer D. Blankespoor. Als zodanig doet hij sinds 1 september van het vorige jaar dienst. De jubilaris heeft geen ruchtbaarheid naar buiten aan dit jubileum willen ge ven en het feit in intieme kring her dacht. kwestie van de gasvoorziening nog eenmaal in het licht van deze nadere mededeling te willen bezien. Op 23 januari 1964 ontvingen de col leges van burgemeester en wethouders der 5 Stichtse gemeenten van het col lege van Gedeputeerde Staten van Utrecht bij brief van 22 januari 1964 het verzoek om vóór 27 januari 1964 mede te delen tot welke beschouwingen de brief van 15 januari 1964 van het G.C.N. aanleiding gaf. Na ogenblikkelijk contact tussen de verschillende gemeenten werd besloten aan Gedeputeerde Staten te berichten, dat het besluit inzake toetreding tot de N.V. Novegas was genomen, nadat de gemeenten zich diverse malen hadden laten voorlichten, na ampele bespre kingen en na afweging van alle facto ren. Uit de hiervoor genoemde brief van het G.C.N. bleek voor het eerst, dat dit lichaam voornemens is zich eer lang op het distributiepad te begeven. Afgewacht moet worden hoe het in de praktijk precies gerealiseerd zal worden. Wij zijn van mening, dat het weinig zin had uitvoerig op de brief in te gaan, om dat reeds overeenstemming met Novegas was bereikt en het in het rechtsverkeer correct is een in principe gesloten over eenkomst na te komen. Zelfs al zou de situatie ten opzichte van Novegas en G.C.N. volkomen gelijk zijn of worden kunnen motieven van meer subtiele aard ook nog een rol spelen. In de gegeven omstandigheden achtten wij het onjuist terug te komen op het eerdergenomen be sluit. Deze brief werd op 24 januari 1964 verzonden. Omdat na ingewonnen inlichtingen be kend was, dat deze aangelegenheid zou worden behandeld in de vergadering van het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht op 29 januari 1964, heeft de se cretaris der gemeente Veenendaal in de ochtend van 30 januari 1964 telefonisch contact opgenomen met de provinciale griffie en daarbij nogmaals herinnerd aan de fatale datum 31 januari 1964 en opgemerkt, dat de gemeenten in tijdnood zouden komen te verkeren. Men deelde desgevraagd mede, dat Gedeputeerde Sta- ten besloten hadden een brief te zenden, waarin nog nadere inlichtingen zouden worden verlangd. De burgemeester van Veenendaal heeft daarop ogenblikkelijk telefonisch aan de gedelegeerd commissaris der Nederland sche Gas Maatschappij N.V. om verlenging van de gestelde termijn verzocht. Nadat laatstgenoemde zich intern met de presi dent-commissaris had verstaan, werd te lefonisch medegedeeld, dat alle aandeel houders der N.V. een bindende offerte aan G.C.N. hadden gemaakt en dat deze offerte van kracht zou worden zodra de offerte aan Veenendaal c.s. zou zijn ver vallen. De binding was zelfs zo sterk, dat als de gemeenten dan wel een door dezen aan te wijzen persoon of instantie niet zouden kopen, de aankoop door G.C.N. per 1 februari 1964 van kracht werd. Namens alle burgemeesters zond hierop de burgemeester van Veenendaal aan het college van Gedeputeerde Staten in de middag van 30 januari 1964 een telegram met de volgende inhoud: „In verband met het door gemeentese cretaris Veenendaal en griffie hedenoch tend gevoerde gesprek heb ik ogenblikke lijk contact opgenomen met gedelegeerd commissaris Ned. Gas Mij en tweemaal overleg gepleegd. Deze verzekerde mij, na intern overleg met president commissaris dat Gas Mij fatale datum - college Gede puteerde Staten bekend - niet kan ver lengen, omdat overeenkomst tussen Gas Mij en G.C.N. zodanig is, dat als Veenen daal c.s. of door dezen aangewezen ko per niet op uiterlijk gestelde datum 31 januari onvoorwaardelijk gekocht hebben het bedrijf op dat moment door G.C.N. gekocht is. Nadere inlichtingen en/of over leg met college Gedeputeerde Staten na 31 januari heeft dus geen zin meer. Mede namens collega's. Hazenberg, burgemees ter Veenendaal." De vereiste goedkeuring is niet vóór 1 februari 1964 ontvangen. De aangekon digde brief van Gedeputeerde Staten is op 3 februari 1964 ontvangen. Wij meenden juist te handelen door u bovenstaande feiten, zonder in nadere be schouwingen te treden, onmiddellijk te melden. Gemeentelijke waag kinderziekten te boven Er zit nog altijd leven in de Veenendaalse eierhal. Eigenlyk zou het niets te ver wonderen zyn als het gebouw voor de maatschappij was afgeschreven. Financieel zal de hal al wel afgeschreven zijn; de gemeente bouwde hem in de dertiger jaren en hy kreeg officieel de naam van „gemeentelijke eierhal" mee. Maar Veenendaal is vooral na de oorlog zij agrarische inslag steeds meer gaan verliezen. Men heeft andere (in- dustrieële) zaken dan eieren voor zyn geld gekozen en hoewel er nog wekelijks wordt aangevoerd kan men toch niet direct zeggen, dat de eierhandel één van de dingen is die Veenendaal in de aardrijkskundeboekjes zou moeten typeren. EIERHANDEL HEEFT LAST VAN SLAPTE Bovendien zijn er machtige concur renten in de buurt. Grote eiermijnen, waar men één nulletje meer achter de wekelijkse aanvoer kan schrijven. On der andere Barneveld en Ederveen, waar iedere week meer dan een mil joen eieren verhandeld worden. In Veenendaal gaat het om bescheidener aantallen, zo van honderd tot honderd vijftigduizend. En op het ogenblik zit ook hier de klad in de eierhandel, net zo goed als in de grote aanvoerpunten in de omgeving. Deze week werden, getuige de markt berichten, pryzen van zes tot nog geen negen gulden de honderd stuks geno teerd. En de handel was traag, slap of zou men het nog sterker willen uit drukken: slecht. De Waag in Veenendaal, waar elke week ruim honderd varkens op de weegschaal komen. Het leven wordt de eierhal in deze tijd dan ook bepaald niet ingeblazen op de dinsdagse eiermarkt, maar een dag eerder. Het zijn de „maandag" varkens, die momenteel de eierhal zijn bestaansrecht geven. Sinds 1960 is hierin ook de gemeen telijke waag gevestigd. Voordien kon men in Veenendaal de krulstaarten slechts particulier laten wegen bij De Haas, maar met de bouw van het nieu we hotel „De Korenbeurs" doekte de N.V. de Haas ook dit laatste oude stuk je van zijp - eertijds wel zeer - veel zijdige bedrijf op. Veenendaal zat zonder waag en van de kant van de boerenstand werd dit betreurd. Het SGP-raadslid, de heer G. J. van Deelen, zelf agrariër zijnde, meende dat hier een taak voor de ge meente was weggelegd en zijn pleiten in de gemeenteraad bleef niet zonder succes. In 1960 begon in de eierhal de ge- meentewaag te draaien. De raad ver1- leende toestemming om ruim 10.000 gulden in de onderneming te steken en voor dit bedrag werd een moderne automatische kleinvee-bascule aange schaft. Iedere maandagmorgen - van half zeven tot elf uur - kon men en kan men nog in de eierhal zijn varkens laten wegen; a 60 cent per beest en marktmeester L. T. van Beek verschaft hiervoor een keurig door het weeg apparaat vervaardigd kaartje, waarop datum en gewicht zijn afgedrukt. Op dinsdagen van zeven tot half tien kan men ook nog voor dit geld per varken terecht, maar op andere dagen betaalt men dubbel weggeld. Ook pluimvee en goederen kan men laten wegen, maar dat gaat dan per weging tegen dezelfde bedragen. Wie er content mee geweest mag zijn: niet de heer Van Deelen. „Iemand die een nieuwe zaak begint en ook nog rekent begint niet met hogere prijzen te werken dan ieder ander", zei hij in de gemeenteraad. Dat dubbeltje moest er volgens de heer Van Deelen in ie der geval af, omdat het duurste tarief in de omgeving 50 cent bedroeg. Het dubbeltje bleef er bovenop, want men had berekend 60 cent per weging nodig te hebben om er enigszins uit te springen. En die vlieger ging - de eerste tijd althans - op, maar op de duur werd het toch niet wat men er van verwacht had. In de gemeenteraad werd er nog ver schillende keren op teruggekomen. De heer Van Deelen legde zich ten einde raad toch maar bij het bewuste dub beltje neer, maar hij bleef het ver schrikkelijk vinden dat men buiten de geijkte uren op de maandag en dinsdag het dubbele tarief moest betalen. „Zo sterk maakt men het in heel Neder land niet mee" zei het raadslid. Weliswaar werd het wegen bij de gemeente iets voordeliger; het dubbele tarief werd zodanig gewijzigd dat men dit alleen maar moet betalen voor de eerste twee exemplaren als men buiten de „goedkope" uren een koppel van meer dan twee krulstaarten ter weeg schaal brengt. Een laatste voorstel van het opponerende raadslid om het altijd voor zestig cent te doen ging er niet in. De heer Van Deelen scheen gelijk te krijgen. Men liet weliswaar bij de gemeente wegen, maar de forse aan tallen gingen op de weegschaal net buiten Veenendaals grondgebied. Het bleef hier beperkt tot enkele tientallen varkens in de week. Tot enige tyd geleden de enige ex portslachterij die Veenendaal ryk is ge bruik ging maken van de gemeentewaag. Daardoor gaan er nu elke week ruim hon derd varkens op de schaal in de eierhal. Nog altyd voor zestig cent per stuk, maar we zyn inmiddels enkele jaren verder en de verschillende prijsverhogingen kunnen ook van die twee weegkwartjes zestig cent hebben gemaakt, zodat het geen ver schil meer maakt of men hier of elders weegt. Wat het ook zij: de Veenendaalse waag zal toch cp lange duur geen verliespost blij ken te zyn En de eierhal werpt zyn nut af: óf voor de eieren óf voor de varkens. SUCCESSEN VOOR PIET KIEVIET De Veenendaalse schaatsenrijder Piet Kieviet heeft zaterdag op de kunstijs baan in Deventer weer een opmerke lijk succes behaald. Tijdens een invita tiewedstrijd, waarbij alle nog in Neder land verblijvende leden van de Kern ploeg - de rest zat in Insbruck - op het ijs kwamen, werd Kieviet eerste op de afstanden 500, 1500 en 3000 meter. Op de 500 meter haalde hij een tijd van 45,6. De totaaluitslag was: 1. P. Kieviet, 2. A. Boers, 3. Laurens. INTIEME FEESTAVOND VAN D.E.O.S. Donderdagavond hield de chr. sport stichting DEOS een onderlinge feest avond in gebouw Elthèto. De bijeen komst werd door de voorzitter, de heer Roor, geopend. De heer Roor wees op de ledenaanwas die DEOS in het afge lopen jaar kon boeken. Op principiële gronden brak de heer Roor een lans voor de chr. sportbeweging. Na dit openingswoord nam het feest een aanvang. De Veenendaalse accor deonvereniging o.l.v. de heer v. d. Broek bracht de aanwezigen in vrolijke stem ming. Gymnastiekoefeningen, uitge voerd door enkele leden van DEOS, vielen evenzeer in de smaak. Enkele schetsjes, die een humoristische inhoud hadden, kregen waardering van de DEOS-familie. Vrij laat in de avond werd de feestavond besloten. Onder de aanwezigen bevond zich o.m. de burgemeester van Veenendaal, Mr. Dr. J. Hazenberg. DRONKEN IN SNACKBAR De Veenendaler A^verkeerde donder dag in beschonken toestand in een Veenendaalse snackbar. Nadat A. een bezoekster een klap in het gezicht had gegeven werd hij uit de zaak gewerkt. Hij stribbelde tegen en wilde de snackbar niet verlaten. Nadat hij ook nog een ruit had vernield, werd hij overgebracht naar het politiebureau ter kalmering. Eveneens werd ter ontnuchtering inge sloten Van E. uit Veenendaal, die te diep in het glas had gekeken. Doordat de automobilist A. uit Wou denberg op de Munnikenweg een hond onder zijn wagen kreeg, raakte hij de macht over het stuur kwijt en botste tegen een andere auto. Er ont stond lichte schade, die onderling werd geregeld. Vrijdagavond reed de heer M. met zijn auto op de Valleistraat. Waarschijn lijk verblind door een tegenligger had de heer M. geen goed zicht meer en botste tegen een geparkeerde auto. Er ontstond alleen materiële schade. Mevr. D. uit Veenendaal kwam zater dag bij de politie met de mededeling dat haar zoontje een portemonnee met inhoud had gevonden en het geld had weggegooid. Mevr. D. ondervroeg haar zoontje naar de plaats van het geld en vond het terug. Deze ver standige moeder deponeerde het geld bij de politie, waarna het aan de rechtmatige eigenaar werd terug gegeven. De politie in Utrecht heeft aldaar de 6-jarige Veenendaalse jongen B. op gevangen, die van huis was wegge lopen. De knaap werd door de ouders in Utrecht opgehaald. Zondagmiddag gebeurde een ongeluk op het kruispunt Buurtlaan-Prins Bernhardlaan. De automobilist H. reed op de Buurtlaan-Ocst en stopte achter een stilstaande auto voor het stopbord. Toen de voor hem staande auto optrok reed H. er zonder uit te kijken achteraan. Hij merkte de van links komende bromfietser R. uit Ederveen niet op en een botsing was het gevolg. R. kwam ten val en be kwam een vrij diepe snijwond aan het hoofd. In een pand aan de Van Hogendorp- straat werd een ruit vernield. De da der bleek een zekere B. te zijn, die geen toegang tot het huis had ge kregen. De schade zal door B. wor den vergoed. Een aannemer deelde aan de politie mede dat een aantal profielen in het bouwcomplex 't Hoorntje waren ver nield. Mej. Van G. uit Veenendaal deed aan gifte van de vermissing van haar rij wiel, dat zij onafgesloten op de Markt had neergezet. Het bleek dat de Veenendaalse KNVB clubs goed overwinterd heb ben. De gedwongen rust had de spelers blijkbaar goed gedaan. Frappant was wel dat de drie in de grote Bond spelende clubs al len wonnen. Veenendaal met 2-0 van IIMS; DOVO met 3-1 tegen Ter Leede en VRC met 4-2 van het bezoekende WVF. Opmerkelijke resultaten! GESLAAGD J.l. vrijdag slaagde onze plaatsgenoot G. J. Dijkstra voor het doctoraal examen van de Economische Faculteit der V.U. te Amsterdam. Activiteiten gemeente personeelsvereniging De Veenendaalse gemeentepersoneels vereniging geeft woensdag 12 februari a.s. weer een avond voor haar leden in de grote zaal van de brandweerkazerne aan de Industrielaan. Deze avond zal worden verzorgd door de heer Lode van Gent, een Belg van origine, die door zijn geestige voordracht reeds eerder met één van zijn lezingen een enorm succes boekte. De lezing op 12 februari - met dia's - handelt over Ber bers en Arabieren. De jaarlijkse ledenvergadering van de vereniging wordt gehouden op 20 febru ari a.s. Presentiegeld voor verkeerscommissie B. en w. van Veenendaal hebben de ge meenteraad geadviseerd voor de vergade ringen van de verkeerscommissie een pre sentiegeld uit te keren. Zij willen dit be palen op f 7,50 per vergadering. Voor dit presentiegeld moeten uitslui tend in aanmerking komen die leden, die niet ambtshalve in de commissie zitting hebben. De leden van alle raadscommis sies en ook nog enkele andere commissies krijgen eenzelfde presentiegeld. Van de verkeerscommissie maken deel uit wethouder Ant. de Ruiter, de raads leden Bastmeijer, Diepeveen en Jansen, de korpschef van politie en de directeur van gemeentewerken. Notulen van geheime raadsvergaderingen Tot nu toe is er niets geregeld in het reglement van orde voor de vergaderin gen van de Veenendaalse gemeenteraad over het vastleggen van het besprokene van besloten raadsvergaderingen. Er wer den van belangrijke onderwerpen wel aantekeningen gemaakt door de secretaris, maar dit gebeurde slechts op losse basis. B. en w. willen dit veranderen. Zij wil len in het reglement van orde opnemen, dat de secretaris een kort verslag maakt van hetgeen niet voor publieke oren be stemd is. Het verslag wordt - kennelijk om de discretie te waarborgen - in enkel voud opgesteld en gedurende een week voor alle raadsleden bij de secretaris ter inzage gelegd. De gemeentesecretaris moet dan de map met geheime notulen in zijn brandkast bewaren. Benoeming onderwijzeres in vaste dienst Per 19 augustus 1963 trad in tijdelijke gemeentedienst als onderwijzeres aan de - openbare lagere - Rijk van Gaasbeek- school aan de Adr. van Ostadelaan mej. J. van Dam te Zeist. Deze benoeming in tijdelijke dienst geschiedde destijds om praktische redenen. B. en w. stellen de raad nu voor mej. Van Dam in vaste dienst te nemen. Bezwaarschriften tegen straatbelasting Een drietal inwoners van Veenendaal heeft een. bezwaarschrift ingediend tegen de opgelegde aanslagen in de straat- en rioolbelasting. B. en w. adviseren de raad één van deze bezwaarschriften gegrond te verklaren, omdat het betreffende perceel meer dan 150 meter van de openbare weg ligt. Of voor een perceel al dan niet een trottoir ligt - in dit geval de Sparrenlaan - doet volgens b. en w. niet ter zake. Heden vernamen wij dat de plannen voor het bouwen van een nieuw kerk gebouw voor de Geref. Gemeente (sy nodaal) in een vergevorderd stadium verkeren. De nieuwe kerk zal verrijzen in het plan De Engelenburg, juist ach ter het in aanbouw zijnde Rusthuis. Momenteel is men bezig met het ge reed maken van de grond voor wegen aanleg. De kerkeraad van' de Geref. Gemeente hoopt dat men in het vroege voorjaar met de bouw kan beginnen. De Geref. Gem. heeft geen eigen predi kant. De gemeente telt ongeveer 250 leden en doopleden. Momenteel houdt de Geref. Gem. haar kerkdiensten in het gebouw Eltheto. Kerkdienst Ger. Gem. Op donderdag 6 febr. hoopt voor de Ger. Gem. (syn.) voor te gaan ds. Schip- aanboord uit Apeldoorn. De kerkdienst wordt gehouden in gebouw Eltheto. Uitvoering Schcepjeswolharmonie Op vrijdag 28 febr. a.s. houdt de Kon. Scheepjeswolharmonie haar jaarlijkse uitvoering in het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. De drumband en de harmonie zullen voor de pauze concer teren. Ook de teenagers kunnen op deze avond hun hart ophalen, want na de pauze zullen Anneke Gröloh, Rob de Nijs en de Lords hun niet geringe zang kwaliteiten laten horen. Bestelauto slipte op Rijksweg 12 In de nacht van zaterdag op zondag slipte een bestelauto op Rijksweg 12 tussen Ede en Veenendaal. De wagen kantelde over het wegdek. Gelukkig waren er in dit nachtelijk uur weinig auto's op de weg, waardoor de gevol gen niet zo ernstig waren. Wel werd de bestuurder met enkele verwondingen naar het Julianaziekenhuis te Veenen daal vervoerd, terwijl de bestelauto werd ingedeukt. EHBO gaf demonstratie van mond op mond/neus beademing Donderdag 30 jan. werd door de EHBO in het Wijkgebouw een film- en demon stratie-avond gehouden. Voorzitter Roks heette in zijn openingswoord de aanwe zigen van harte welkom en wees verder op het belang van deze speciale manier van kunstmatige ademhaling. Hierna werd door ere-voorzitter Hulse- bos een prachtige instructie-film van de Inspectie Geneeskundige Dienst getoond, waarin men de nadruk legde op bijzon derheden bij deze methode van kunst matige ademhaling. Na een pauze werd door de 2de voor zitter Knegjens de demonstratie mond op neus/mond beademing met de door hemzelf geconstrueerde pop gegeven, waarbij een woord van lof aan dit be stuurslid zeer zeker op zijn plaats is. Cur sisten en gediplomeerden kregen hierna nog even gelegenheid om te oefenen. De belangstelling, waaronder afgevaar digden van de EHBO Amerongen, was boven verwachting. Dient nog vermeld te worden, dat de EHBO Eist donderdag a.s. om 8 uur, onderlinge bedrijfswedstrijden organiseert in 't Wijkgebouw. Door de Kerkeraad der Ned. He,rv. Kerk te Eist werd adhesie betuigd met de telegrafische oproep tot trouw aan het beginsel verzonden door de Cen trale Kerkeraad te Veenendaal d.d. 31 januari. Ook de kerkeraad van Eist zond een telegram naar het Moderamen van de Synode der Ned. Herv. Kerk. In dat telegram werd aangedrongen op een duidelijke uitspraak en oproep van de Herv. Kerk n.a.v. de overgang van H.K.H. Prinses Irene naar de R.K. re ligie. Een groep van 22 Britse militai ren heeft van zondag op maandag de nacht doorgebracht in de jeugd herberg „De Eikelkamp" in Eist. Zij hadden zich tevoren van de greep die in Veenendaal zou over nachten gesplitst. Cnze correspondent heeft een kert vraaggesprek gehad met hun leider, luitenant W. R. Litster. Lui tenant Litster vertelde desgevraagd: „Mijn groep behoort tct het XX The Lancashire Fusiliers, welk on derdeel ender commando staat van lt. kcl. James Wilson. Wij zijn allen beroepsmilitairen. Op 24 jan. ver trokken we uit Osnabrück. Bij de Duits-Hollandse grens bereidde lt. kcl. Wilson ons een aardige sur prise door de korporaals B. Walsh en J. Owen - die op het idee van deze thuisreis zijn gekomen - tot sergeant te bevorderen. Dit heug lijke feit hebben we met een Hol lands biertje gevierd! Holland is een prachtig land, waar we op onze route nog heel veel van kunnen genieten. Onze route gaat verder over Houten - Montvoort - Gouda en Pijnacker, om op 9 febr. Hoek van Holland te bereiken. Vandaar gaat de reis naar Harwich. Wij hopen 28 febr. in onze legerplaats Worchester aan te komen." Woonwagenbewoners verkochten (te) dure textiel Op de Hoofdweg in Ederveen ventten vorige week twee mannen met lappen textiel. Op zichzelf niets bevreemdend, maar wel het feit dat de „verkopers" zes lappen stof aan de Ederveense huis vrouwen aanboden voor de prijs van 340,terwijl de werkelijke waarde van deze textiel 71,bedroeg. De mannen gaven voor uit Zwitser land te komen en zouden net van de Utrechtse jaarbeurs zijn gekomen waar zij dit koopje op de kop hadden getikt. Een oplettende huisvrouw aan de Hoofdweg vertrouwde het zaakje niet en waarschuwde de politie. Deze kwam al gauw op het spoor dat de „Zwitsers" twee woonwagenbewoners V. en G. uit Amersfoort waren. Er werd proces verbaal tegen hen opgemaakt wegens het niet in het bezit zijn van een vent vergunning. De politie verzoekt de Ederveense huisvrouwen attent te zijn en uit te kijken bij het kopen aan de deur. TIJDREDE Voor de afdeling Ederveen van de Staatkundig Gereform. Partij hoopt Ds. P. J. Dorsman, hervormd predikant te Staphorst, een tijdrede te houden op donderdag 6 februari in de School met de Bijbel aan de Schras. AMERONGEN BIJ RAMP TITAN BETROKKEN? Bij de ramp van de kustvaarder Ti tan, welke zaterdag bij de Noorse kust verging, is ook een Ameronger be trokken, n.l. de heer Johannes Marga- rethus Roelof Urban, oud 19 jaar. De heer Urban is aan boord van dit schip werkzaam geweest. Omtrent zijn lot is momenteel nog niets bekend. Be grijpelijkerwijs verkeren zijn ouders in grote onrust omtrent hun zoon. 40 JARIG JUBILEUM Aan de heer Chris Cornelisse werd de medaille in brons toegekend ver bonden aan de Oorde van Oranje Nas sau. Tijdens een bijeenkomst in hotel Figi te Zeist met het gehele personeel van de N.V. Gero fabrieken werd aan een aantal personen die jubilea vier den een koninklijke onderscheiding uit gereikt, door de loco burgemeester van Zeist. De burgemeester van Amerongen Jhr. mra O. R. van den Bosch was in per soon naar Zeist gegaan om aan de heer Cornelisse uit Amerongen deze onder scheiding zelf uit te reiken. Hij kreeg deze i.v.m. zijn 40 jarig jubileum bij deze fabriek. Omtrent dit jubileum werd indertijd reeds in ons blad ge schreven. In zijn toespraak wees de burgemees ter nog eens op de vele verdiensten van de heer Cornelisse. Veertig jaar heeft hij trouw zijn werk gedaan. In de oor log heeft hij zich door zijn houding in het verzet ten zeerste onderscheiden. Hiervoor kreeg hij van de Amerikaan se regering de Medal of Freedom. Ook de Engelse overheid onderscheidde hem voor het in veiligheid brengen van vlie gers. Burgemeester van den Bosch bracht de jubilaris de groeten over van Dr. J. H. van Royen, ambassadeur van Nederland te Canada, die door „Chris" in de oorlog in veiligheid werd ge bracht. Tijdens zijn schooliaren reisde de burgemeester altijd met Cornelisse sa men. de een naar school, de ander naar zijn werk. Aan deze .,tram"jarren be waart hij nog steeds prettige herinne ringen. Ook de directeur van de Gero, de heer van Beek. bracht namens de di rectie in een vlotte toespraak geluk wensen aan de jubi'aris. Botsing Toon do heer J. J. J. uit Rhenen met zijn auto het terrein van een smederij te Eist kwam afrijden, kwam er uit de richting Amerongen een auto bestuurd door de heer J. G. uit Nijmegen. Deze trachtte nog door hevig remmen de eerstgenoemde auto te ontwijken. Door sneeuwval was het wegdek echter glad geworden. De heer G. raakte in een slip en botste tegen de auto van J. op. Er ontstond aanzienlijke materiële schade. Eerste overwinning van Renswoude Renswoude had de voetbalstrijd te gen R.K. Unitas nogal somber ingezien vanwege de tot nu toe behaalde resul taten, maar dat pakte gelx*—* renders uit. Renswoude, nog geheel puntloos, voor zondag, was goed op dreef en gaf Uni tas weinig kans. De gastheren namen al spoedig de leiding na een fraai op gezette aanval. De geroutineerde G. van Raay gaf een scherpe voorzet, die door de zeer jeugdige speler A. Veldhuizen werd afgerond (1-0). Nog voor de rust bracht Hardeman de stand op 2-0 in het voordeel van Renswoude. Na rust kampte, Renswoude met een kleine inzinking, die tien mi nuten duurde. In deze korte tijd wisten de gasten uit Veenendaal de stand te nivelleren en zelfs de leiding te nemen. Maar Renswoude nam het heft weer volledig in handen. A. Pater maakte na een solo-ren gelijk 3-3. Twintig minuten voor het einde kreeg Renswoude een vrije trap te nemen en toen was het G. van Raay die er 4-3 van maakte. De 17-jarige A. Veldhui zen, die deze middag liet zien wat snel heid was, kon kort voor het einde zijn tweede doelpunt laten noteren, waar door de thuisclub een 5-3 overwinning behaalde. Het gehele elftal van Renswoude heeft er hard voor gewerkt en met deze goede overwinning weer wat hoop op de toekomst gewekt bij de supporters. Als Renswoude deze vorm weet te be waren, zal de club niet lang meer op de onderste plaats staan. Wanneer u de goede hoe danigheden van uw artike len onder de aandacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat „De Vallei" te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordal het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet ge lezen, maar „gespeld" van A tot Z. In die sfeer genieten ook uw adver tenties een bijzondere be langstelling. De resultaten bewijzen dat. Adverteert dus in De Vallei. Het blad met verreweg de grootste oplaag. Vl?l VEENENDAAL Van donderdag 6 t.e.m. zondag 9 febr. Donderdag en vrijdag 7.30 uur. Zaterdag 7 en 9 uur zondag 3 uur. Theo Linge - Christa Williams - Ru- dolf Vogel in i Dolkomische situaties in het pension voor rare gevallen! Toegang elke leeftijd. Van zondag 9 t.e.m. woensdag 12 febr. 7.30 uur. Amedeo Nazzari - Yvonne Sanson - Miguelito Gil in Zijn vriendjes plaagden hom, omdat hij geen vader had. Een film, die spreekt tot uw geweten en tot uw hart. Toegang 14 jaar. DINSDAGS IS ONS THEATER GESLOTEN Plaatsbespreken dagelijks van 1 tot 2 uur aan de kassa, 10 cent, ook telefonisch: nr. 2376. VENDELSEWEG - VEENENDAAL - TEL. 2376

De Vallei | 1964 | | pagina 2