PAUK U)o^muJ^ bcf\Ai$t „LAAT ONS NIET ALLEEN STAAN" Tal van wedstrijden zijn van belang DOVO Heerjansdam BAZAR V.R.C. Gevonden en verloren EDERVEEN DE KLOMP AMERONGEN H. REGELING Burgerlijke stand Ingekomen en vertrokken OVERBERG KERKDIENSTEN Officiële bekendmaking SPORTPROGRAMMA DE LEZER MARKTBERICHTEN ZONDAGDIENST 0£ ,'t Is misschien een bietjie ontdeugend van me, maar ik zou haast geneegen zijn om te denken, dat het allemaal te doen is om de betrekkingen nog meer te verbeteren. Wat ik daarmee op het oog heb? Dit het onderbrengen van de Rhenense oudjies in onze gemeenschup. Bram had daar hele andere, meer achterdochtige, gedachten over. Ze wil len die ouwen van dagen hier hoe neum ie dat, zee Bram juust, infil treren. Ze willen de Rhenense gedachte naar hier overbrengen en dat kun je niet beter dan mit ouden van dagen. Dat zijn rustige, bezadigde minsen die de nodige sturmen over d'r eigen heen hebben laten gaan. Daar wil een jonger persoon nog wat van aannemen. Ik heb dit m'n buur al persoonlijk toegevoegd en ik wil het hier ook nog min of meer in het openbaar herha len: ik vind het niet netjies van m'n overigens beste buurman om zo te den ken. Veuropgesteld niet, omdat we de laat ste jaren goeie tekenen van samenwer king zien mogen. De tijd dat we greeg mit een batterij veldartillerie naar onze buren aan de Rijn waren getrokken leit ver achter ons. Ik meen tekenen te be speuren, dat we in het algemeen de naweeën van de grenswijziging te bo ven zijn. Er is een tijd geweest, dat we mit plezier over en weer onze vroede vaderen de koppen hadden ingetim- merd, maar we zien nou toch andere dingen. Eendracht waar het mogelijk is. Dat maakt ons allebei sterker. Samen duiken we in allerlei zaken. Samen zetten we het aardgas alvast op een laag pitje en zoals we van de week hebben kunnen lezen staan we nou broederlijk tesamen weer mit onze ideeën over het gas op de straten. Af gedrongen van de manier, waarop wij ons het meepikken van een klein stuk- kie van de gasbel hadden veurgesteld, welteverstaan. Alles vanwege de gasmaskerade die in de provincie Utrecht wordt gevoerd, als ik alles goed begrepen heb. Kijk - en zoiets dat pruim je samen beter dan alleen. Dan zijn er ook weer zoveel hoofden die kunnen zinnen. En dubbel nieuw gas geven. En als we hier of in onze buurge meenten ooit 'es een klein belletje an zouwen boren dan motten we daar niks van uit laten lekken. Stiekum leidin- kies leggen, moeder de vrouw de aard- appeltjies op laten zetten en de hele vondst veur ons samen privé houwen. Want o wee, als ze 'et in de hoofdstad horen. Dan motten we eraf blijven en dan bestemmen ze het gas misschien wel uitsluitend veur vulling van de si garenaanstekers van de autoriteiten. Maar met wat veur gas dan ook: ik hoop dat de Rhenense bejaarden het hier naar d'r zin hebben. Ik heb wel es horen zeggen: ik zie liever een hond uit de Herenstraat dan een^mins van de Kerkewijk. Kijk, dat kan nou niet meer opgaan. Wout Blauwkous. Gemeentepersoneelsvereniging gaat vergaderen De personeelsvereniging der gemeente Veenendaal houdt op donderdag 20 jebr. a.s. zijn algemene ledenvergadering in hotel De Korenbeurs. Tijdens deze vergadering zullen zeven bestuursleden moeten worden gekozen, aangezien het gehele bestuur aftredend is. De heren G. J. van Holland penn.m., J. H. Boer, seer., A. van Hees en C. A. Visser hebben zich niet herkiesbaar ge steld. Wel herkozen kunnen worden: mej. A. Prette en de heren W. van Bruggen en A. van Huissteden. Verder zullen o.m. de zomerreis, puz- zeltocht en dropping ter sprake komen. BAZAR VAN VOETBALVER. VRC De voetbalver. VRC organiseert op vrij dag 14 en zaterdag 15 febr. de jaarlijkse bazar in de Eierhal. De opbrengst van de bazar komt ten goede aan de terreinac- comodatie en aan de VRC jeugd. VEENENDAAL EN D.O.V.O. SPELEN THUIS De voetbalsupporters zullen in 't komende weekend een grote keus kunnen maken. Er staan tal van interessante wedstrijden op het pro gramma. Vele leidende clubs steken bezoeken af, of worden bezocht door onze streekverenigingen. In Veenendaal spelen DOVO en Vee nendaal in eigen huis; GVVV en VRC gaan (moeilijke) uitwedstrijden tegemoet. Zo krijgt Veenendaal, na het mooie succes van vorige week, nu aan de Bergweg bezoek van het Jutfase JSV. Deze withemden bezitten een schot- vaardige voorhoede, dus is het oppas sen geboden. Veenendaal zal iets ver zwakt moeten uitkomen omdat Rinie van Kooten het militaire pak heeft aangetrokken en niet disponibel is. Desondanks zullen de overige geel- blauwen proberen ook deze tegenstan der te verslaan, waardoor de clubs stuivertje wisselen op de ranglijst. ■ö- DOVO begon eveneens met een knap resultaat na de winterperiode. Nu het in eigen omgeving gaat tegen Heerjans- dam zal de roodwitte ploeg wel weer A.S. ZATERDAG Terrein Panhuis Aanvang 15.45 uur. fel op winst spelen. Heerjansdam be haalt veel mindere resultaten dan vorig jaar, maar blijft een elftal met inhoud. De wedstrijd zal ongetwijfeld spanning brengen. Voor GVVV staat er een heet potje op het vuur in Rijssen. Excelsior '31 staat gelijk met de blauwen en boven dien slaagden de Twentenaren erin om vorige week in Amstelveen aan het goed spelende CSCA de eerste thuis nederlaag op te dringen. We zagen Ex celsior in de thuiswedstrijd van GVVV en toen was de ploeg beslist niet zonder capaciteiten al verloor men dan. Het is goed uitkijken voor de zo hoog geno teerde GW V-formatie. VRC, ook al fraaie winst behalend na de rusttijd, zal het zaterdag moeilijk krijgen om het pad der. overwinning te blijven volgen. Go-Ahead in Kampen staat op de gedeelde eerste plaats en zal Vrijdag 14 en zaterdag 15 februari in de Eierhal. Geopend vrijdag 7-11 uur n.m. Zaterdag 2-6 en 7-11 uur n.m. in eigen huis beslist willen winnen. Weliswaar verloren de Kampenaren vo rige week, maar dat zet hen nu tot groter daden aan. We hopen dat we de plank misslaan, maar Go-Ahead lijkt ons toch favoriet voor de winst. ■fr DVSA blijft een ernstig kampioens kandidaat. Vorige week werd dit weer eens benadrukt in de zege op Wijk. Ook zondag als de Amerongers aan de Burg wal tegen het Doornse DEV spelen, aar zelen we geen moment om DVSA de volle winst te voorspellen. Voor Rhenus dat in Montfoort aan treedt tegen MSV '19 is dat niet zo ze ker. Wil Rhenus echter van de onderste plaats geraken dan zal er een aantal wedstrijden moeten worden gewonnen. Oranje Wit zal zondag voor het eerst in nieuw tenue verschijnen op het veld in Remmerden, de spelers aangeboden door een Elster firma ter gelegenheid van het jubileum van vorig jaar. En een overwinning op het bezoekende Achterveld zal de feeststemming com pleteren. ■ö- R.K. Unitas zakte na de nederlaag van zondag wat af en krijgt nu de kans om via een overwinning op het bezoe kende Austerlitz weer wat bij te ko men. Het veld aan de Nieuweweg ver keert in slechte toestand zodat het moeilijk voor de spelers zal worden. ■ö- Scherpenzeel zal zich voor honderd procent moeten geven als leider Veense Boys een bezoek afsteekt. Een kleine nederlaag voor Scherpenzeel is niet onmogelijk. Renswoude won zondag voor 't eerst en moet nu proberen het op de 2e plaats staande Soesterberg in eigen huis te kloppen. Deze opgave lijkt ons net iets te moeilijk. ■8- In de zaterdagcompetitie moet Me rino's het opnemen in Lopik tegen de club van die naam. Lopik kwam er de laatste tijd beter in en Merino's zal dus haar uiterste best moeten doen. De derby SVP tegen NSVS trekt ook de aandacht. Op het veld van Panter zal wel een spannende kamp worden geleverd. We achten SVP een tikje ster ker, maar_ een verrassing zit er volop in. Musketiers, ineens op de 2e plaats beland, gaat de kampioenskans verde digen op bezoek bij Veluwe Boys in DINSDAGKOOPJES Keuken rollen Uw onmisbare hulp bij vele huishoudelijke klusjes vooraanstaand merk, verpakking met 2 fikse rollen slechts U.OD Paraplu tiener paraplu in diverse kleuren, met beklede steel, prima uitvoering i An van 5,50 nu voor T.VO Afval-emmer enorme plastic emmer 55 cm hoog, met speciaal klapdeksel, hygiënisch en handig in gebruik, A koopjes prijs Alleen dinsdag 11 febr. Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Het is met grote verbazing en schaam te, dat ik, als geboren Veenendaler, lees, dat er mensen zijn die een lid van de Eerste Familie van Nederland het recht ontzeggen dat voor iedere Nederlander in de Grondwet is vastgelegd, namelijk: Vryheid van Godsdienst. Het frappeert mij wel bijzonder, dat deze mensen zo snel vergeten zijn welke opofferingen Hare Majesteit Koningin Wilhelmina en de tijdens deze generatie levende Oranjes, zich voor alle Neder landers hebben getroost. Een Prinses heeft plichten, maar ook rechten! J. C. Bottenheim Directeur Koninklijke V.S.W. N.V. ACTIE 10 - 17 FEBRUARI ACTIE HAAK IN. (Zie vooral pag. 1 3e blad) DOE MEE Garderen. Musketiers, altijd enthou siast, zou best eens voor een onver wachte uitslag kunnen zorgen. •H- Scherpenzeel tegen Veslaco wordt winst voor de Scherpenzelers. ■H- Kulan, nu afgezakt naar de derde plaats, moet het opnemen tegen het naar de titel strevende Hulshorst en nog wel in een uitwedstrijd. Als Huls horst wint kan Kulan de hoop opgeven. Het zit er in dat de Veluwenaren de kampioensvlag al spoedig zullen ont plooien. •8- Van zeer groot belang is ook de wed strijd tussen Advendo en Woudenberg te Ederveen. Voor beiden geldt dat de verliezer behoorlijk terugvalt. Met Sportclub Rhenen strijden deze clubs om het kampioenschap. Advendo speelt op eigen veld en zal zich dus prettiger voelen. Maar Woudenberg heeft een felle, enthousiaste ploeg, die niet gauw opgeeft. Veel spanning op het veld aan de Schras in Ederveen. -8- Sportclub Rhenen tegen Bunnik werd door de bond uitgesteld. VEENENDAAL Gevonden: gebreide blauw-groene want; bruine rechter herenglacé; zwarte rechter damesschoen; paar licht bruine heren handschoenen; groen wollen sjaal; munt biljet; rood zijden sjaal; zwarte en groene dameshandschoen; groen gebreide sjaal; bankbiljet; kinderportemonnee met inh.; zwarte rechter dameshandschoen; vier kleurenpotlood; veaL»kleurige mohairsjaal. Verloren: grijs-wit hondje; rood ge blokte schoudertas, inh. een lap stof en naaigaren; rood geruite sjaal; rood Ma rokkaans lederen portemonnee met inh.; rood-gele kinderfiets; herenpolshorloge met schakelarmband; beige zijden sjaal met bruine rand; groen dekzeil met op schrift G. H. v. Dommelen; geblokte bood schappentas; kralenhalssnoer; paar gele stoffen handschoen; 3 sleutels aan lederen damesglacé's met ritssluiting en bruine veter; donkerbruine dubbele rijwieltas. RENSWOUDE yerloren: handzaagmachine door G. Vermeulen, Dorpsstraat 98. BOUWSTENEN VOOR DE ZENDING Ten bate van het Mabuma Zendingszie kenhuis in Zuid-Rhodesia o.l.v. medisch zendeling J. D. van Woerden, hebben de leerlingen van de vijfde en een deel van de vierde klas der Chr. School aan de Schras bouwstenen vekocht met het mooie resultaat: een opbrengst van f 505, LAAT ONS NIET ALLEEN STAAN Heel graag elke actie voor dit machtige doel van harte aanbevolen. Op zondag 16 februari wordt er in alle kerken een collecte voor gehouden. Misschien zeg ik een beetje te veel van het goede, als er ook al een huis- aan-huis collecte in de week daarvóór is georganiseerd. Och, laat iedereen dit maar voor zichzelf uitmaken. Maar te veel van het goede? Ik ge loof 't toch niet. Tweemaal in één week voor mensen in nood. Door mensen, zoals wij zijn, die zo heel veel moois elke dag weer mogen genieten. Ook met en door onze kinderen. Daarom van harte en nog eens van har te aanbevolen. De huis-aan-huis collecte! En de kerkcollecte. Laat er zelf iets voor staan, en laat hen, om wie 't gaat, niet alleen staan, 't Is al tijd mijn ervaring geweest: Als 't om le niging van nood gaat, dan zie je Veenen daal op zijn best. Ds. v. Enk. Bromfietser door lifters mishandeld Zondagmiddag omstreeks kwart over zes stopte een bromfietser, de heer G. uit Lunteren op de Renswoudsestraatweg aan De Klomp omdat er twee jongens stonden die kennelijk mee wilden liften. G. maakte de jonge knapen duidelijk dat hij wel één, maar niet allebei de jongens kon vervoeren. De knapen sloegen G. daarna tegen de grond en mis handelden hem zodanig dat hij een blauw oog en ander letsel opliep. De politie stelde een onderzoek in, naar de daders van deze laffe streek. Op voorrijder gebotst Zaterdagmorgen reed een vrachtauto, bestuurd door de heer K. uit Wijk en Aalburg vanaf de Klompersteeg de Rijks weg 24 op. Hij was onbekend met de si tuatie ter plaatse en stopte daarom even aan de rechterkant van de weg teneinde zich wat te oriënteren. De bestuurder van een hem achteropkomende personenauto, de heer B. uit Dubbeldam, merkte deze manoevre te laat op en botste tegen de vrachtauto op. Beide wagens werden be hoorlijk beschadigd. INGELEGD EN TERUGBETAALD In de maand januari werd bij de Nuts- spaarbank Amerongen, Koenestraat 104 ingelegd een bedrag van f 50.480.29 en terugbetaald f 30.674,47. Het inleggerska pitaal steeg dus met f 19.805,82 tot f 478.678.54. NED. PROT. BOND Zondag 9 februari a.s. zal er om 10.30 uur in de kerk van de Nederlandse Pro testantenbond aan de Imminkstraat een Jeugd en Gezinsdienst worden gehouden. Hierin zal als predikante voorgaan mej. ds S. A. J. F. Doest uit Leersum. Jongelui maar ook ouderen zijn hartelijk welkom. RUILBEURS Zaterdagmiddag 8 februari is er in de zaal van Lievendael weer een ruilbeurs. Van half drie tot half vijf. Wie wat te ruilen heeft kan daar dus weer terecht. LEDENVERGADERING ORANJEVER. Dinsdagavond 11 februari a.s. houdt de Oranjevereniging Amerongen haar Alge mene Ledenvergadering in hotel Buiten- lust. Aanvang 8 uur. Op de agenda staan o.a. rapport kascommissie en verslag pen ningmeester, bestuursverkiezing. Aftre dend zijn de heren G. Henzen, W. van Eist en H. T. Troost. Zij zijn allen her kiesbaar. Het bestuur hoopt dat vele le den op deze avond aanwezig zijn. OVERSCHRIJVINGEN VOETBALLERS De afd. Utrecht van de KNVB verleen de op 1 febr. overschrijving van de Mus ketiersspeler H. C. Boelhouwer naar Sportclub Rhenen, terwijl J. L. v. d Broek van Ede overkwam naar R.K. Uni tas. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 124.000 stuks. Prij zen van f 5,50 tot f 8,— per 100 stuks. Handel zeer slecht. Biggenmarkt: aanvoer 50 stuks. Prijzen van f 72,tot f 98,per stuk. Handel matig. SCHERPENZEEL Eiermarkt Op de woensdag gehouden markt wer den 1.100.000 eieren aangevoerd. De prijs per 100 stuks varieerde van f 8,tot f 9,25. De handel was vlot. Biggenmarkt De aanvoer bedroeg 153 stuks en de prijs per stuk varieerde van f 88,tot f 104,De handel was vlot. woord ió aan: Voorzitter Overbergs Belang ik hou van het buitenleven Dertig jaar geleden raakte de schilder H. Regeling (58) - afkomstig uit de kop van Overijssel - in Over- berg verzeild. In deze dertig jaar is hij met het wel en wee van de ge meenschap van Overberg vergroeid en menig maal is hij ervoor op de bres gesprongen, als voorzitter van de vereniging Overbergs Belang, die de belangen van de bevolking van Overberg in de ruimste zin van het woord tracht te behartigen. Waarom vestigde deze pionieren de noorderling uit het kleine Over ijsselse plaatstje Gramsbergen zich nu juist in Overberg? „Een schilder is een zwerver die overal komt. Mijn vrouw komt uit Amerongen. In Overberg was des tijds werk genoeg voor me te vin den, daarom ben ik hier begonnen. Er was hier helemaal niemand die schilderde. Ik heb al die tijd nooit één dag zonder werk gezeten!" Wie praat met de heer Regeling praat over Overberg dat hem bij zonder aan het hart ligt en natuur lijk over de vereniging die gelijk op de bres springt als het om Over berg of, zijn inwoners gaat. Dit komt misschien wel omdat hij een man van het buitenleven is. Hij houdt van het platteland en dit komt ook in verband met zijn vereniging ter sprake. „Onze vereniging komt op voor de belangen in alle gedeelten van het buurtschap Overberg, zo wel onder Amerongen, Leersum, Woudenberg, Renswoude en Vee nendaal. Als het nodig is richten wij ons tot de bevoegde autoriteiten om problemen op te lossen." Vooruitgang Zijn er veel aangelegenheden ge weest waarbij de vereniging Over bergs Belang een taak te vervullen had? „Die zijn er zeker geweest. In de afgelopen achttien jaar dat de ver eniging bestaat is er veel verbe terd. Alleen al op het gebied van electrticiteit, waterleiding en water afvoer. Zo is het voorgekomen dat geregeld de electriciteit in een be- peeld deel van Overberg uitviel. Hierdoor werden een aantal bedrij ven die kuikens hadden enorm ge- lupeerd. En bovendien werden de levens van duizenden kuikentjes be dreigd. Deze worden namelijk ver warmd onder grote verwarmings- kappen. Toen de electriciteit uitviel hadden deze kuikens meteen ook geen kunstmoeder meer. De vereni ging Overbergs Belang heeft toen bij de PUEM gezorgd dat deze onregel matigheden sindsdien achterwege bleven." En zo is het gegaan met tientallen dingen die in het algemeen belang verbeterd konden worden. „Als je maar praat met de bevoegde instan ties is er altijd wel een oplossing". Wond Er is echter één ding waarvoor de heer Regeling wel zou willen be middelen maar waar weinig meer aan zal helpen. Namelijk het feit dat er in Overberg geen huizen meer gebouwd mogen worden. Overberg is tot agrarisch bouwter rein gebombardeerd. Hierdoor wor den vooral de jonge mensen bena deeld. In Overberg kunnen zij geen huis bouwen, dus moeten zij naar de stad. „Een mens is geen vogel in een kooitje. Hij moet zijn levenslust vrijelijk kunnen uitleven. Door dit bouwverbod is een wond geslagen in de Overbergse gemeenschap die blijft bloeden. Het gaat door deze verordening een slechtere toekomst tegemoet. Het is jammer dat nu juist jonge mensen hiervan de dupe moeten worden." Maar beschermt dit dan niet het agrarische deel van de bevolking? „Ten dele wel maar als je nu een boerderij hebt met een gezin van vier kinderen dan worden er toch drie van gedwongen later elders een woning te zoeken terwijl ze mis schien wel graag in Overberg wil den gaan wonen. Bovendien op een boerderij is altijd wel een verloren plaatsje te vin den dat toch niet gebruikt wordt en waar men dan een huisje op zou kunnen zetten. Natuurlijk zou men heel Overberg niet vol moeten gaan bouwen. Maar nu trekt iedere bewo ner die zijn werk elders heeft nood gedwongen weg". Dat is de oorzaak dat Overberg een kleine gemeenschap blijft waar men van veel elementaire levensbe hoeften verstoken blijft. Men had juist niet genoeg kinde ren om tot oprichting van een be waarschool te komen. Om een ver- enigings- of ontspanningsgebouw rendabel te houden is de gemeen schap eveneens te klein. Nu moet men het schoolgebouwtje maar voor deze gelegenheden gebruiken. Dieren Voorzitter Regeling praat erover, bedachtzaam en zorg vuldig de goede woorden kie zend, bang de juiste nuance te missen. Hierin herkent men nog altijd de noorderling in hem. Bij zijn huis ligt een tuin waar hij graag in werkt. Daar staat ook een grote volière. Want behalve dat hij opkomt voor de belangen van mensen is hij een groot dierenvriend. „Als je lang kontakt met de mensen hebt gehad en je kent er veel, keer je jezelf naar de dieren. Die zijn veel eerlijker. Je gaat steeds meer van ze houden." De heer Regeling zegt het met overtuiging in zijn stem. Hij houdt van zijn dieren en het buitenleven. dieren z\jn ee.rlijker VEENENDAAL Geboren: Karei, z.v. A. R. Demoet en K. de Jonge; Karin Alexandra, d.v. J. de Ruijter en L. Bakker; Martinus, z.v. C. Mulder en A. J. Achterof; Gezina Hen- drika Martijna, d.v. C. den Engelsen en E. Hovestad; Dirk Nicolaas Christiaan, z.v. G. Drost en H. Hutink; Jan, z.v. J. van Wakeren en Chr. Bochane; Frans, z.v. F. Brouwers en E. Wijnberger; Hen- riëtte Cornelia, d.v. J. Hertog en C. M. Verhoeven; Paul, z.v. H. Malgo en M. J. Satter; Adrianus Laurentius, z.v. A. P. A. Stal en C. M. Jakobsen; Catharina Cor nelia, d.v. G. Hardeman en C. B. van de Weerd; Arjen, z.v. J. Bosch en P. A. Langbroek; Aartje, d.v. A. van der Pest en G. H. Kroesbergen; Richard, z.v. J. van Maanen en O. H. Bollen; Arthur Jan Pieter, z.v. P. Bouthoorn en W. Jonker man; Henri Roger Jules Richard, z.v. R. H. van Helleputte en H. Achterberg (geb. te Rhenen); Sandra, d.v. S. van de Pol en J. H. van Bekkum (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: G. Hendriksen en G. Dil len; C. G. Vink en C. D. van Essen. Gehuwd: G. Vermeer en N. M. Fontijn; H. Kors en J. Harteman. Overleden: J. van Dijk, 70 jaar, e.v. D. van Hunnik; C. van Doorn, 65 jaar, e.v. C. Kroes; C. van Hardeveld, 85 jaar, we- duwn. van J. van Wijk. RHENEN Geboren: Henri Roger Jules Richard, z.v. R. H. van Helleputte en H. Achter berg; Barendina, d.v. A. Spies en W. A. van Verse veld; Wim, z.v. P. Tijssen en C. Hovestad; W. Adrianus, z.v. A. van den Berg en L. van Setten; Sandra, d.v. S. van de Pol en J. H. van Bekkum. Ondertrouwd: J. M. van Ingen en R. Nellestijn; H. G. van Lith en A. van de Pest. Gehuwd: K. van Laar en J. Roks; P. J. de Jong en J. G. Brouwers. Overleden: N. Hendriksen, 35 jaar, e.v. R. Hermsen; G. van der Wiel, 90 jaar, geh. gew. m. C. Lokhorst; T. van Staver- den, 65 jaar, e.v. J. Brandenburg. AMERONGEN Geboren: Helena Gerardina Frederica, d.v. V. N. Semeleer en P. J. D. de Smidt. Ondertrouwd: G. Henzen en A. Nijhof. Overleden: E. Brevé, 81 jaar. RENSWOUDE Geboren: Gijsbert Jan, z.v. J. van den Brink en G. Bakkenes; Janneke Jacoba, d.v. W. J. Brunt en M. R. Speelziek; Ger- ritje Jacoba. d.v. M. van Ravenhorst en M. van Veldhuizen. Gehuwd: C. Vermijs en B. van Kam pen. Overleden: H. van der Veer, 78 jaar; A. van Maanen, 70 jaar. SCHERPENZEEL Geboren: Evert, z.v. E. den Hartog en B. de Vries; Johanna Cornelia, d.v. G. v. d. Haar en C. G. van Ginkel. Ondertrouwd: H. van Essen en J. van Ginkel. Gehuwd: A. van Bruggen en G. W. Veerbeek. Overleden: T. Valkenburg, 76 jaar, e.v. E. van Schaik. RHENEN Ingekomen: E. Haisch, g.m. den Otter, gez., van Lienden; D. S. Boonzaaijer, g.m. Van Roekei, van Ede; L. E. Schenk, wed. v. Hardenberg, van Noordwijk; W. de Wit, wed. v. Schenk, van Noordwijk; C. N. Querido, van Apeldoorn; E. N. Brandsen, g.m. Van Doorn, gez., van Amerongen. Vertrokken: M. van Haarlem, wed. v. Van Dam, naar Zoeterwoude; A. Uhlen- hop, gez., naar Renkum; P. J. Simons, naar Renkum; A. C. Nijboer, naar Zeist; H. van der Bend, g.m. Nekkers, gez., naar s-Gravenhage; P. A. Driessen, naar Vee- AMERONGEN Ingekomen: L. Santman, van Rotter dam; C. W. A. Haalboom, van Renkum. Vertrokken: J. C. van Gent, naar Rens woude; S. Nieuwhoff, naar Amersfoort. DEMONSTRATIE EN FILM OP VERGADERING C.P.B. De afdeling Overberg van de Chr. Plat telandsvrouwen en Meisjesbond houdt op 19 februari a.s. een vergadering in de Chr. School. Er zal vanwege de zuivel fabriek „De Friese vlag" uit Leeuwarden een demonstratie worden gegeven over het (nuttig) gebruik van de zuivelproduk- ten. Een en ander zal met dia's worden verduidelijkt door een vertegenwoordig ster van deze Friese fabriek. Er is boven dien een gratis verloting. De afd. Over berg van de CPB maakt een bloeiende periode mee. De vereniging bestaat pas een jaar, maar het aantal damesleden stijgt voortdurend en liep al op tot 45. De dames zijn op de vergaderingen ook altijd present. VERGADERING SCHOOLVER. Op 18 februari a.s. wordt een ledenver gadering gehouden van de schoolvereni ging „School met de Bijbel" in een dei- lokalen van deze school. KOUS Prettig nieuws voor de dames; dezer da gen is een nieuwe kous in Amerika in de handel gebracht die drie- tot viermaal sterker is dan de huidige nylonkousen. Hij is gemaakt van polypropyleengaren, een bijproduct van petroleum. MAANLICHT Skiën bjj maanlicht is op 't ogenblik voor jeugdige romantische Amerikanen het toppunt van genot. Om hen nu ook op maanloze avonden naar de ski-schans te trekken laten de eigenaren speciale ver lichtingen aanbrengen, die de illusie doen ontstaan dat de maan altijd present is. WIE ZEI DAT? ..Nog geen drie eeuwen geleden heette het dat tabak goed was ter bestrijding van allerlei ziekten. In onze dagen schrijft men er alleen maar slechts aan toe. Gewauwel. Men hoort niet anders dan over verontreinigde lucht, verontrei nigd water, over alcohol die je in het graf brengt en over tabak die het leven verkort. Maar als je altijd maar aan rampen zou moeten denken! Beter al die artikelen over dergelijke zwartgallig heden niet te lezen. Dan leef je gelukki ger." (Jonge Franse vrouw tijdens enquête over het roken.) VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur dr. C. Graafland, 5 uur ds. A. Wisgerhof. Julianakerk 9.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. A. Wis gerhof, 5 uur dr. C. Graafland. Sionskerk 9.30 uur ds. A. Vroegindeweij 5 uur ds. P. de Jong. Veeneind 3 uur ds. A. Vroegindeweij. donderdag 13 febr. 7.30 uur ds. Vos man uit Rijssen. Dijkstraat 2.45 uur ds. P. M. Breugem. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Over- duin, 5 uur ds. Van der Linden van De Bilt. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. De Bruin van Den Haag, 5 uur ds. Over- duin. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 uur leesdienst, 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Ger. Gem. syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds. Van der Vlies va nArnhem (Open Deur Dienst), 5.30 uur ds. Bos. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Burger van Utrecht. R.K. Kerk Willibrordkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. R.K. Kerk Salvatorkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Wijdingssamen komst, 5 uur Verlossingssamenkomst. RHENEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Westra, 5 uur ds. Kooreman. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. v. d. Berg uit Veenendaal, 5 uur dhr Jan sen uit Andelst. Prot. Bond 10.30 uur ds. G. U. Anema uit Arnhem (jeugddienst). Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Volten. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst woensdag 12 febr. 7.30 uur ds. A. Kok uit Leerdam. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. R.K, Ged. kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. Stekelenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6..30 uur leesdienst, donderdag 13 febr. 2.30 en 7.15 uur ds. Mallan uit Veenendaal (biddag). Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Breugem. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Kaastra. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur mej. ds. S. A. J. F. Doets uit Leersum (jeugd- en gezinsdienst). R.K. Kerk 8.15 en 7 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger; Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Pettinga uit Wageningen, 3 uur ds. Ewoldt uit Bennekom. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Slingen- berg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. E. F. Ver- gunst uit Ede, 6.30 uur ds. H. A. van Slooten uit Voorthuizen. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. P. W. v. d. Veen. Vrije Evang. Gem. maandag 10 febr. 8 uur ds. H. Raven. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. H. E. G. Pilon, Ker kewijk 82, Tel. 2481. Apotheek: Zuider Apotheek, Dr. Slotemaker de Bruïne- plein 7, tel. 3714, m.i.v. zaterdagmiddag 6 uur. RHENEN: Dr. B. Stegeman, Herensrtaat 69, tel. 315. Apotheek Deys. Op zondag geen dienst. Recepten kunnen worden aangeboden in de dienstdoende apotheek te Wageningen. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. ter Velde, Renswoude, tel. 08387- 450. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossen- dorp, Van Ommeren: Dr. S. M. van Ommeren, Eist, tel. 08377-Z17. SCHERPENZEEL: Dr. M. Pon, Holevoet- plein, tel. 03497-250. Gemeente Ede KOSTELOZE INENTING EN HER- INENTING TEGEN POKKEN Inentingswet 1939 Gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting en her-inenting tegen de pokken in het gebouw van de gemeen telijke geneeskundige dienst, Brouwer straat 3 te Ede, op dinsdag 11 februari 1964 te 15.30 uur. De geschiktste tijd om kinderen in te enten ligt in de leeftijd van drie maanden tot twee jaar. Het kan gewenst zijn te voren de huisarts te raadplegen. De ou ders dienen het oranje inentingsboekje mede te brengen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat kinderen die minder dan 14 dagen geleden een injectie tegen kinderverlamming, dif terie, kinkhoest of tetanus hebben ont vangen, voor deze inenting niet in aan merking komen. Ede, 3 februari 1964. Burgemeester en wethouders van Ede.

De Vallei | 1964 | | pagina 2