Handel en Nyverheid Echtpaar uit Veenendaal bouwde nieuw bestaan op in Australië ONTSTAAN €lftiYli@fllIir RU ROL CC Vereniging van gemeentepersoneel bestaat 10 jaar V. A. B. Huidverzorging TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 7 FEBRUARI 1964 Nr. 11 Klein aantal middenstanders legde basis voor koopcentrum Veeneiulaal Hechte eenheid leidde tot bloei Reclame Voortgang Oprichting Handelsavondschool Eenheid Groei zet door Belangrijk jaar Oorlog en bezetting Bevrijding en herstel RENSWOUDE Voetbalver. Renswoude wil „Sportvereniging" oprichten AMERONGEN Damclub had pech SCHERPENZEEL KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE zacht-zuiver-gezond Puistjes drogen in met Purolpoeder Mevrouw Otte met vakantie terug in Nederland Slechte overtocht Geslaagd Sportieve kinderen Enthousiast 40 JAREN V.W.V. Wanneer op 19 febr. a.s. de leden van de Veenendaalse Winkeliersver. „Handel en Nyverheid" met hun dames aan de feestdis plaats nemen, ter (late) viering van het 40-jarig bestaan dezer vereniging, zullen de gedachten van de oudere leden ongetwijfeld met het verleden bezig zijn. Immers, het kleine boompje van 1923 (een bijeenkomst van 16 neringdoen den) botte uit tot de eik van thans. De Winkeliersvereniging kan bogen op een grote populariteit, niet alleen in de om geving, maar zelfs op landelijk niveau. De activiteiten, die de vereniging ontwikkelde, vonden meermalen navolging in andere en grotere plaatsen van ons land. Het was op een mooie voorjaarsdag in 1923 dat het Bestuur van de vereniging „Oranjedag" plannen ontwikkelde voor de feesten ter gelegenheid van het 25- jarig regeringsjubileum van Koningin Wilhelmina. Op het programma kwam ook een winkelbeurs voor. Er werd een commissie gevormd, die de voorbereidin gen voor deze beurs zou treffen. Er volg de een voor die dagen succesvolle Win kelbeurs in „De Tekenschool". Het con tact tussen de deelnemende winkeliers was dermate levendig geweest dat be sloten werd een vereniging van winke liers op te richten. Op 20 november 1923 werd de op richtingsvergadering belegd. De eerste voorziter werd de heer A. P. van Ginkcl. terwijl de heer Ant. de Ruiter als secretaris optrad. De overige eerste bestuursleden waren: de heren P. J. SchoemakerP. H. Kramer en M. H. van Schuppen. In 1924 kreeg de Winkeliersver. de Ko ninklijke goedkeuring op haar statuten. De activiteiten van de jonge vereniging waren vele. Een paar jaar achtereen werd een winkelbeurs georganiseerd, die steeds grotere vormen aannam. Twee maal vond de Beurs onderdak in de Te kenschool, maar ook in de Eierhal en zelfs in een linnen tent op een weiland achter Epskamp (achter huidige Kon. Julianaschool). Om een overzicht van de toenmalige prijzen te krijgen volgen hier de uitgaven voor de reclame in het kader van de eer ste Winkelbeurs in 1923. Er werden 10.000 strooibiljetten gedrukt; 150 recla mebiljetten en 3000 catalogussen, alles tegen de prijs van 180, Op de laatst gehouden Vewibeto, werden bedragen van 100.000, genoemd. Wat een verschil in slechts 40 voorbijgevlogen jaren. De Kamer van Koophandel had ook be moeienis met de jonge vereniging. Een der grootste adviseurs voor de beginnen de winkelier was wel dr. Johan Scheurer, secretaris van de K.v.K. Amersfoort. Hoezeer de vereniging van 1923 afhan kelijk was bleek uit de 50,subsidie in 1923 ontvangen van het gemeentebe stuur. De huidige Winkeliersvereniging- betaalde vorig jaar enkele duizenden guldens aan vermakelijkheidsbelasting. De rollen zijn geheel omgedraaid. Het bescheiden begin leidde al tot een gestadige vooruitgang. Op 31 januari '24 verzond de Winkeliersvereniging een adres aan de Ned. Spoorwegen om enkele treinen aan de Haar te laten stoppen in verband met de Markt. In 1925 werd een winkelweek geor ganiseerd met 43 deelnemers. Ook werd in 'Veenendaal ijverig gewerkt om de heer H. W. van Schuppen kandidaat te stellen voor het lid maatschap van de Kamer van Koop handel. Het gelukte en de eerste Veeneiulaler had zeggenschap in dat college. In 1926 waren er grootse plannen. Be sprekingen met de K.L.M. om „rond vluchten" vanuit Veenendaal te organi seren liepen vast op het ontbreken van een geschikt vliegveld. Ook werd in 1926 een grote elektriciteitstentoonstelling gehouden in de school aan de Hoogstr., waar de nieuwste snufjes op elektrisch gebied werden getoond. De gemeentelijke subsidie bedroeg in 1926 200, Het jaar 1930 was een druk verenigings jaar voor „Handel en Nijverheid". De landelijke pers werd naar 't Veen ge haald en publiceerde artikelen over de nijvere Veenendaalse winkeliers en hun prestaties. Ook was 1930 het jaar van de oprichting van een Handelsavond school. Het schoolbestuur bestond toen uit de heren: W. Roessingh, M. J. van Leeu wen, H. G. Heg, M. H. van Schuppen, P. Schoemaker, J. F. Tak en Ant. de Ruiter. Secretaris van het school bestuur werd de heer R. de Bruin. tig door het opwerpen van de vraag: Bomen of geen bomen in de Hoofdstraat. Er kwam zelfs een protestvergadering, maar de bomen legden het loodje. In 1938 werd op Paleis Soestdijk een mooie palmpaas aangeboden aan de kleine Prinses Beatrix. Als opvolgers van de heer Prins als directeur van de Handelsavondschool werd de heer Thóomes benoemd. lijke werden door Handel en Nijverheid gestimuleerd en georganiseerd. De groei en bloei van „Handel en Nijver heid" is gemakkelyk te verklaren. Ter wijl in andere gemeenten versnipperin gen optreden heeft, de winkeliersver. in Veenendaal getracht om in een sterke eenheid haar krach' te zoeken. Bestuurs leden van de vereniging werden in gro tere plaatsen verzocht een lezing te hou den n.a.v. het welslagen van de Veenen daalse winkelstand. Zeer positief stond en staat het bestuur op het standpunt dat in de winkeliersvereniging geen le vensbeschouwelijke onderwerpen primair zijn, maar dat men ondanks verschil van opvatting de kracht in de eenheid moet zoeken. Elke vier jaar werd de Vewibeto weer een succes. Op de laatstgehou den Vewibeto 5 passeerden meer dan 23.000 mensen de poorten. De om gang met andere verenigingen was altijd zeer prettig, zoals voorzitter de heer Ant. de Ruiter, ons verze kerde. De plaatselijke overheid, het belang van het koopcentrum Veenendaal niet onder- V.l.n.r. de heren: P. Schoemaker, P. Heij (staande), Kramer t, J. F. Tak, voorzitter t, P. v. Stempvoort t (staande), Ant. de Rui ter en M. van Schup pen, die in 1926 het be stuur vormden van de Veenendaalse Winke liersvereniging. Op 17 maart 1930 maakten de winkeliers een uitstapje naar de Utrechtse jaar beurs en werden daar officieel ontvan gen. Eveneens in 1930 werd op een be stuursvergadering besloten een telefoon toestel met dag en nacht aansluiting be schikbaar te krijgen. In samenwerking met gemeente, Groene Kruis, Winkeliers vereniging en Hotel de Haas kwam de telefoon er. En zo werd in die jaren dertig reeds dui delijk dat met Veenendaal ook de Win keliersvereniging meegroeide. De activi teiten werden uitgebreid, winkelweken en winkelacties volgden elkaar op. Ook de nabije omtrek werd erin betrokken. In 1931 werd een adres gericht aan de P.T.T. om een telefoon te plaatsen in de buurtschap De Haar. De winkeliers onderhielden verder busdiensten naar Eist en Ederveen v.v. In 1932 werd aan het gemeente bestuur verzocht de zaterdagavond- markt af te schaffen, hetgeen ge beurde. Tijdens de gehouden winkelweek in dat jaar werd de attractie van V.W.V. om het publiek op vertoon van spoor- of bus kaartje een gratis kop koffie aan te bie den door de landelijke pers verslagen. Op 12 december 1934 kreeg „Handel en Nij verheid" een nieuwe voorzitter. De heer J. F. Tak, in 1926 als voorzitter gekozen, werd opgevolgd door de heer Ant. de Ruiter, die tot op heden nog de voorzit tershamer hanteert. 1935 was een belangrijk jaar voor de ver eniging. Tijdens de Lenteweek werden de prijzen op een grote trailer aan het publiek getoond: 20 dames- en heren rijwielen; een enorme geste voor die tijd. Ook reed tijdens deze winkelweek een oude paardentram door Veenen daal, waarvan door jong en oud ge bruik werd gemaakt. In oktober werd een grote Lichtweek ge organiseerd en in november werd de 10.000ste Veenendaler geboren, waarbij de vereniging een kinderwagen aanbood. In 1936 waren de gemoederen wat onrus- Op 4 september 1939 werd een spoedei sende vergadering gehouden in verband met de mobilisatie. Onderwerpen als luchtbescherming, evacuatie enz. kwa men ter sprake. In febr. 1940 werd besloten om de boeken en bescheiden van de vereniging in kis ten te pakken daar het gevaar van eva cuatie en oorlog dreigender werd. In mei kwamen de vijanden ons land binnen en bezetten Nederland. De laatste ledenver gadering van Handel en Nijverheid was op 17 sept. 1941. Alles werd stopgezet. Prachtig werk verrichtte de heer R. H. de Ruiter, die al de bescheiden van de vereniging zodanig wist op te bergen dat niets in handen van de Duitsers of hun handlangers viel. Zeven leden van Handel en Nijverheid werden door de vijand meegenomen en getransporteerd naar het beruchte con centratiekamp Amersfoort. Het waren de heren: J. F. van Leeuwen, G. de Geit, H. Brouwer, Ant. de Ruiter, H. Lafeber, C. van Dijk en C. Ultee. Na enkele maanden in deze hel van gru wel en ellende kwamen zij sommigen geknakt terug. Na het donkere dal van de oorlog, volgde dan in mei 1945 de bevrij ding van het juk der bezetter. De win keliersver. kwam nog niet zo vlot op toeren. Er was niets te koop, alles was geroofd en geplunderd. Pas op 29 okt. 1946 werd de eerste vergadering weer uitgeschreven. En nadien ging het cres cendo met Handel en Nijverheid. Bij het 400-jarig bestaan van Veenen daal in 1948 werd besloten een groots opgezette Beurs te organiseren, de eer ste Vewibeto. Onder grote belangstelling vond dat evenement plaats. De Winkeliersvereni ging ging met de moderne tijd mee en nam een zeer voorname plaats in het verenigingsleven in. Talrijke zaken wer den door actieve winkeliers georgani seerd. Niet alleen op het zakelijke ge richt, maar evenzeer tot ontspanning van de Veenendalers. Lampegietersavond- feesten, Palmpaasoptochten en derge- Het bestuur van win keliersver. „Handel en Nyverheid" Veenen daal in 1964: V.l.n.r.: zittend li. Huibers, secr., Ant. de Ruiter, voorzitter, J. F. Tak, penningm., en staande v.l.n.r.: D. J. Anbeek, J. v. d. Bosch, B. Bos, P. v. d. Bovenkamp en K. v. Hardeveld. schattend, was altijd bereid tot samen werking. Pas na 1945 kon Veenendaal, dank zij de actieve Winkeliers ver, uitgroeien tot het koopcentrum van de streek. Tot in de Betuwe en ver op de Veluwe drin gen de reclames van de Veenendaalse winkeliers door. Zij hebben een open oog voor de ontwikkeling en gaan daarin mee. In een bewonderenswaardige team geest trekken de gezamenlijke winkeliers op om Veenendaal tot nog grotere ont plooiing te brengen. De plannen zijn be kend. Met de uitbreiding van de woon wijken zal ook een uitbreiding van de winkelstand volgen. Dat de winkeliers van „Handel en Nijverheid" het belang van deze zaken niet onderkennen, bewezen zij door hun belangstelling voor de bouw ontwikkeling, zoals die on langs nog in een vergadering werd uiteengezet. „Handel en Nijverheid", kan omziend naar 1923, trots zijn op de vooruitgang en behaalde successen. Het ligt echter niet in het wezen en karakter van de le den winkeliers om nu maar halt op de plaats te gaan houden. Zij zullen de tech nische en economische ontwikkelingen van deze moderne tijd blijven volgen. De clientele kan verzekerd zijn van een zo groot mogelijke service. Het zakelijke in zicht van de winkeliers, doorspekt met een zekere Veense gemoedelijkheid, is waarborg voor verder en groter succes van de 40-jarige Vereniging „Handel en Nijverheid". Het bestuur van de v.v. Renswoude heeft voor vrijdagavond 6 febr. a.s. een vergadering uitgeschreven, waarin iede re inwoner van Renswoude welkom is. Deze vergadering draagt wel een bij zonder karakter. Zoals wij reeds ver meldden wordt door het bestuur van de voetbalvereniging ernstig overwogen de beoefening van het zondagvoetbal te staken en op zaterdag te gaan spelen. Op de vergadering van a.s. vrijdag wil het bestuur de mening van de be volking peilen omtrent een omzetting van de voetbalver, in een meer alge mene sportvereniging. Ook andere bui tensporten zouden dan een kans krij gen, zoals de wandelsport, korfbal, vol leyball enz. Belangrijk daarbij is ook dat er dan gelegenheid zal komen tot sport beoefening van het vrouwelijk deel van Renswoude, die hiervan thans geheel verstoken is. Ter vergade ring kunnen allerlei voorstellen in deze richting worden ingediend. Het bestuur van „Renswoude" ver zoekt iedere ingezetene, die de sport een warm hart toedraagt, de vergadering te bezoeken. Zoveel mogelijk inwoners worden in gebouw „Rehoboth" ver wacht. Hoewel de verwachtingen hoog ge spannen waren is het de damclub te Amerongen niet gelukt de promotie wedstrijd voor de hoofdklasse te win nen. De wedstrijd tegen de andere kan didaat ADG I uit Amersfoort eindigde n.l. in een 12-8 overwinning voor Amersfoort. Opnieuw is dus de kans op promotie naar de hoofdklasse op het laatste nippertje verkeken. De eerste tijd ging de strijd tussen de beide tientallen vrijwel gelijk op. Waarschijnlijk echter door de grotere routine van de Amersfoorters moest Amerongen terrein prijsgeven. Op 8 borden werd tenslotte rejnise gespeeld, op 2 borden werd verloren. De zege voor de tegenstanders was dus niet erg groot. De dammers behoeven echter in het geheel niet bij de pakken te gaan neer zitten. Wanneer zij het komende jaar in staat zijn hun spelpeil nog wat te verbeteren is een promotie in het vol gend seizoen zeer wel mogelijk. Dat het spel op hoog peil staat blijkt wel uit het feit dat een kleine vereniging als Amerongen getoond heeft met gemak het peil in de eerste klasse te kunnen spelen en zelfs goede ogen gooit naar de hoofdklasse. MEDAILLES VOOR BRANDWEER LEDEN Tijdens een vrijdagavond door de vrij willige brandweer van Scherpenzeel in hotel De Hertog van Gelre gehouden kon- taktavond werden door de burgemeester van Scherpenzeel, mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, aan twaalf leden van de vrijwillige brandweer, te weten: G. Met horst, C. Valkenburg sr., D. van Ekris, R. Westeneng, B. Boom, H. Vlaanderen, J. Vonk, J. A. Vonk, H. Methorst, J. Hars kamp, Th. du Pree en Th. Vlastuin, met een toepasselijk woord de medaille voor 10 jaar trouw B.B.-dienst uitgereikt. On der vertoon van een paar filmpjes bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Op 11 maart a.s. is het precies tien jaar geleden, dat een aantal Veenendaalse ge meente-ambtenaren het initiatief nam om te komen tot oprichting van een vereni ging van personeel in dienst van de gemeente Veenendaal. Deze eerste stap werd bekroond met de oprichting van een dergelijke vereniging. Zy zou tot doel hebben het bevorderen van meer contact tussen de ambtenaren van de verschillende ge meentediensten en afdelingen. Het zou geen soort vakvereniging mogen worden, die de persoonlijke belangen van de ambtenaren voorstond. Thans kan met ere worden gezegd, dat men in deze opzet is geslaagd. En men wil dit tweede lustrum van de P.V.V. zoals de vereniging immer kortweg wordt aangeduid niet zon der meer laten passeren. Op 19 maart a.s. zal het feit door de leden met hun naaste verwanten feestelijk worden ge vierd in „Eltheto". De „Personeelsvereniging Veenen- nendaal" is een bloeiende vereni ging met veel activiteiten. Op het ogenblik telt zy meer dan 160 le den en nagenoeg iedereen in dienst van de gemeente Veenendaal is er lid van. Men geeft een maandblad uit, getiteld „De Schakel", waarvan de verschillen de afdelingen en diensten om beurten de redactie vormen. Verder heeft men ieder jaar nog een zomeruitstapje ge maakt. Vanaf de oprichting heeft de ver eniging een eigen toneelclub, die elke VEENENDAAL winter met minstens één stuk op de planken is geweest en daarmee vele successen heeft geboekt. Andere activi teiten in de wintermaanden zijn ge weest: lezingen, films en in het begin was er ook nog een sportinstuif, die echter ter ziele is gegaan. Lange tijd heeft men ook een volleybalclub gehad. 's Zomers organiseert men viswed strijden, fietspuzzeltochten en drop pings, terwijl speciaal voor de dames van de leden verschillende excursies naar Veenendaalse bedrijven op touw zijn gezet. De voorzitters van de personeels vereniging zijn steeds uit de politiege- lederen voortgekomen. De eerste was de heer K. van Wijnen, die werd opge volgd door de heer C. H. J. van Duuren Vervolgens kwam de heer W. v. Brug gen aan het bewind. Deze is thans nog president van de vereniging. De heer J. H. Boer is vanaf op de op richting tot nu toe secretaris geweest; ook de heren W. van Bruggen en G. J. van Holland maken vanaf de oprich ting deel uit van het bestuur. Voorts zijn thans nog bestuurslid mej. A. Pret- te, de heren A. van Hees, A. van Huis steden en C. A. Visser. Ruim elf jaar geleden, toen de heer f. A. Otte (40) met zijn echtgenote, mevrouw H. Otte-Boers (39) en twee kinderen, naar Australië vertrokken om daar een nieuwe toekomst op te bouwen, wisten ze dat in dit verre land met zijn vele moge lijkheden, een grote steun wachtte.. Twee broers van mevr. Otte waren namelijk al eerder naar Australië geëmigreerd, zodat zij niet helemaal vreemd in hun nieuwe vaderland aankwamen. Thans kan mevr. Otte - op vakantie terug in Nederland - in de ouderlijke woning aan de Dragonderweg in Veenendaal, het relaas vertellen van hun vestiging als emigranten in Cudgewa in Australië. Hoe de heer Otte - zoon van een Veenendaalse aannemer - nu huizen bouwt in zijn nieuwe vader land en hoe hun kinderen helemaal opgroeien in het Australische milieu. Aannemerszoon J. A. Otte: Bouwt nu huizen in Australië. OP 3 september 1952 vertrokken we met de Fairsea, een Engels schip onder Panamese vlag en met een Italiaanse bemanning. Over de bootreis zou ik eigenlijk een hele boel kunnen vertellen. De Fairsea is een schip dat ge bouwd is voor 860 passagiers. We hadden aan boord 1865 passagiers, dus u begrijpt dat er voor ons met twee kin deren niet veel prettigs aan was. We zijn eigenlijk ook praktisch niet van boord geweest voor dat we in Fremantle aankwamen. Toen we in Melbour ne aankwamen ver trokken we gelijk naar het emigranten kamp in Albury, een treinreis van onge veer acht uur. Ieder een had bij het van boord gaan zijn bes te goed aangetrok ken, maar ik had met het oog op de kinde ren een gewone ka toenen jurk aan. De treinen zijn er bui tengewoon stoffig en vuil, zodat iedereen er na acht uur reizen heel erg vies en vuil uitzag. Bij aankomst hoefde ik alleen maar mijn jurk uit te wassen, terwijl de andere medereizigers hun goede kleren vuil hadden. Ik ben maar twee dagen in het kamp gebleven, omdat ik bij een van mijn broers in ging wonen, terwijl mijn man achterbleef om voor de gewenste papieren te zorgen. Hij had in Nederland zijn vakdiploma's al gehaald zodat hij al gauw werk kreeg. Eerst heeft hij nog enige tijd als assistent gewerkt, omdat hij de taal natuurlijk niet genoeg machtig was. Na twee en een half jaar is hij voor zich zelf begonnen. MEVROUW Otte-Boers is blij geëmigreerd te zijn. „We zijn ook op het goede ogenblik vertrokken. We waren kort na de oorlog getrouwd en wisten wat aanpakken was. Ik kom zelf uit het agrarisch milieu en ik geloof dat je dan al een enorme voorsprong hebt. Als je vanuit de stad komt ben je van veel meer gemakken voorzien en als je dan ook nog met het vliegtuig overkomt ben je helemaal in de watten gelegd. Dan valt het natuurlijk tegen. Ook als je getrouwd bent kun je je beter aan passen." De familie Otte woont in een ruime houten bungalow op ongeveer 75 mijl afstand van Albury. Haar broers wonen op een half uur tot drie kwar tier rijden met de auto van haar af. Weet men zich in Albury nog te herinneren hoe de Uiver van de KLM een noodlanding moest maken tijdens de grote vliegrace in de dertiger jaren vra gen we. (De Uiver moest een nood landing maken in Albury bij de Melbourne-race waarbij de inwoners 's nachts bij het licht van de koplampen van auto's de Uiver weer start klaar maakten. De Uiver won later de eerste prijs in de handicap-race - red.). „Ja zeker, enkele jaren geleden is de herdenking dat dit 25 jaar geleden gebeurde nog uitgebreid gevierd." Vindt u het goed dat Hollandse emigranten kolonies stichten en gemeenschapsbanden gaan leggen? „Nee, het is beter dat je je in je nieuwe vaderland gelijk aanpast. Door het stichten van kolonies ga je aan elkaar klitten en dan zul je je nooit geheel thuisvoelen, ook met de taal niet. Wij spreken bij ons thuis in het gezin ook altijd Engels, trouwens ook in verband met onze kinderen. De oudste was zes jaar toen we vertrokken en kan nog wel Hollands spreken en verstaan, maar natuurlijk niet schrijven." De kinderen van de familie Otte zijn buitengewoon spor tief. De oudste, Ank is een meisje van 17 jaar, dan volgt Wim (14) en Steven die dit jaar 9 wordt. Vooral de oud ste dochter is een uitblinker. Zij doet aan korfballen, zwemmen, tennissen en softbal. Vorig jaar was zij aan- voerdster van alle teams. Vader Otte zit in het bestuur van de voetbalvereniging en in het schoolbestuur. In Nederland is hy enige tyd grensrechter geweest, maar zelf heeft hij door de oorlogsjaren eigenlijk geen sport kunnen beoefenen, zodat het niet vreemd is dat hij zyn kinderen hiertoe stimuleert. Hebben de kinderen al toekomstplannen? „De oudste dochter Ank is geslaagd voor de vijfjarige High-School en wil lerares worden. Nu moet ze nog een jaar High- School volgen en dan gaat ze naar de Universiteit. Het schoolsysteem is in Australië anders dan in Holland. De kinderen moeten al op de lagere school kiezen welke richting zij na hun schooltijd uitgaan. Mijn oudste zoon zit nog op de High-School, in de vierde klas." Dat de heer en mevrouw Otte zich met succes in Austra lië gevestigd hebben, behoeft na een gesprek met me vrouw Otte geen betoog. Enthousiast vertelt zij over het leven in Australië, haar huis, haar man en haar kinderen. Op 20 april vertrekt zij weer - om met de Marconi, een zusterschip van de Gallileo, waarmee zij naar Nederland kwam - via Genua naar Australië terug te keren. Wij wensen mevr. Otte een goede reis toe en de hartelijke groeten aan haar man en kinderen in Cudgewa in Au stralië. Mevr. H. Otte-Boers: Terug met vakantie in Nederland. ■HMHWi Rechts bovenaan op de trap Ank Otte en links tweede van onder Wim Otte - temidden van de sportkampioenen in elke leeftijdsgroep - bij de ingang van de High-School.

De Vallei | 1964 | | pagina 3