Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken „BOER KAN MELKC0NTR0LE NIET MISSEN" Agenda Conclusie op vergadering Rundveefok- en controlever. VI0S: Vandaag 40 jarig jubileum zaterdagvliegers Besprekingen over oprichting Sportvereniging levendig Een dorp neemt afscheid van zijn burgemeester 38e JAARGANG DINSDAG 11 FEBRUARI 1964 Nr. 12 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel PRODUKTIEVERBETERING IN HET HELE LAND OUD-VEENENDALER EN EN DOCHTERTJE IN AUSTRALIë VERONGELUKT Valpartijen Over 10 jaar Autobus raakte in de Grift AANGIFTE VAN KIND VERGETEN JAARLIJKSE COLLECTE VOOR JEUGDWERK „DE INSTUIF" Volgende week bespreking gas- kwestie in raad G.C.N. V r ou wengebedsdag ELST Cult. Nat. Hist. Ver. „Zuid-Oost-Utrecht" ACHTERBERG EDERVEEN E.H.B.O.-Elst hield onderlinge wedstrijden Nog geen definitief besluit Moeilij kheden Junioren Algemeen AMERONGEN GAAN WINKELIERS ZICH VERENIGEN Stappen Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lQnen) - Giro 563427 Re dak tie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven btf de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VLLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 25 cent De melkcontröle vormt een wezenlijk deel van een gezonde bedrijfsvoering in de melkveehouderij die de boer niet kan missen. Dit is de conclusie die men mag trekken uit een betoog dat de heer M. H. Pardüs gisterenavond hield op een ver gadering van de Rundveefok- en Contröleve,r. V.I.O.S. in Hotel La Montagne. Aan de hand van gegevens over de periode 1952 - 1962 toonde de heer Pardijs aan dat melkcontröle over deze tien jaar een hulpmiddel voor de veehouders is geweest om tot betere bedrijfsresultaten te komen. De heer Pardijs lichtte het jaarver slag van de Rundveefok- en Controle- vereniging toe. Hij constateerde dat er een verschil was tussen de geregi streerde melkveehouderij en de niet ge registreerde. Dit houdt niet in dat de eerste altijd tot een grotere produktie komt. Het zit hem in de eerste plaats in het feit of iemand wat voor de vee fokkerij voelt. Iemand die van zijn vee houdt en naar een gezonde bedrijf voering streeft laat zijn vee eerder registreren, gebruikt betere stieren voor de fok kerij en bereikt hierdoor betere re sultaten. Kost wat kost zal hij goed vee willen hebben ook al gaat dit soms ten koste van de rentabiliteit. Voor deze veehouder is het van belang de bloedopbouw van zijn dieren te weten. De cijfers van de melk contröle hebben het oude verhaaltje dat een koe met een hoog vetgehalte in de melk minder melk levert, voorgoed naar Uit Australië kreeg de fam. Valkenburg, Emmalaan het tragische bericht dat hun zoon de heer Dirk Valkenburg (31) en zijn achtjarig dochtertje Koosje bü een auto-ongeluk om het leven kwamen. De fam. Valkenburg woonde te Dandenon in de prov. Victoria, dicht by Melbourne. Mevr. Valkenburg-van Garderen, die ook in de auto zat, werd licht gewond. Met gekneusde ribben moest zij naar een ziekenhuis worden overgebracht. Enkele uren daarna bracht mevr. Valkenburg een levenloos kind ter wereld. Het droevig bericht werd bij de families Valkenburg in Veenendaal en Van Garderen in Eder veen met verbijstering ontvangen. In de Gortstraat, waar zij bij haar zus ter in de huishouding hielp, viel de 59- jarige mevr. J. uit Ede van een stoel toen zij bezig was de lamp af te stoffen. Zij kwam ongelukkig ten val, want met een schouderfractuur en schaafwonden moest zij naar het Julanaziekenhuis wor den overgebracht. Mevr. v. d. W. (58) uit de Aart de Gel derstraat viel op de Patrimoniumlaan over een steen, waardoor zij aan haar knie werd gewond. Nadat eerste hulp was verleend werd mevr. v. d. W. ter verdere behandeling naar het Juliana- ziekenhuis overgebracht. Vandaag, 11 februari, is het pre cies 40 jaar geleden dat de post- duivenver. „De Zaterdagvliegers" in Veenendaal werd opgericht. Het bestuur heeft gemeend dit jubi leum zonder festiviteiten te laten voorbijgaan. De vereniging telt momenteel 54 leden. Men is aangesloten bij de Ned. Bond van Zaterdagvliegers. De vliegrichting is thans zuid-west. Tot de oprichters in 1924 behoorden o.a. J. Anbeek, P. van Schaik, Jac. v. Hardeveld, J. de Fluiter e.a. Het oudste lid is de heer P. Vink, de huidige penningmeester, die sinds 1927 met de Zaterdagvliegers meedoet. Het huidige bestuur bestaat uit de heren W. Davelaar (voorz.); C. J. Stüivenberg (se cretaris); P. Vink (penningm.); C. de Ko ning; J. Hey; J. D. Heykamp en H. Gijs- bertsen leden. Frappant is wel dat het vijfjarig jubi leum van de Zaterdagvliegers met groot feestvertoon werd gevierd. Men „lapte" een gering bedrag en ten huize van een der leden op het Panhuis werd het eerste lustrum gevierd. Dit 40-jarig bestaan zal echter onopgemerkt voorbijgaan. het rijk der fabels verwezen. Controle is voor de melkveehouder onmisbaar! Over een periode van 10 jaar is geble ken dat er een grote vooruitgang is ge boekt. Men kan echter niet elk jaar ho ger, ergens ligt een plafond. Voor degene die een behoorlijk peil heeft bereikt is het moeilijk dit te handhaven. Over heel Nederland heeft men een be hoorlijke winst geboekt over de periode 1952-1963. Was de gemiddelde produktie in 1952 ruim 4000 kg melk, in 1962 was dit 4350 kg. Het vetgehalte steeg van 3.69 in 1952 tot 3.88 ®/o in 1962. De melk contröle is in deze tijd toegenomen met 64,6 - 487.000 koeien in 1952 tegenover 802.000 koeien in 1962. In de provincie Utrecht stonden in 1952 ruim 22.000 koeien op de normale melklijsten. In elf jaar is dit aantal verdubbeld tot 44.451. De produktie was in deze pro vincie in 1952 3764 kg en in 1962 4457 kg. Het vetgehalte liep van 3,52 op naar 3,84 Hoe liggen deze vergelijkbare cijfers in de omgeving van Rhenen en Veenendaal? In 1952 had men 243 melklijsten, nu 1094. Produktie en vetgehalte stegen resp. van 3991 kg tot 4509 kg en van 3,46 tot 3,81 ®/o. Deze cijfers bewijzen dat melkcontröle een kompas is wat niet gemist kan wor den door de melkveehouder, aldus de heer Pardijs. I De Korpschef vaii Gemeentepoli tie te Veenendaal brengt onder de aandacht van de ingezetenen dat momenteel in de gemeente wordt gecolporteerd met stukken zeep e.d. ten bate van de „Nederlandse Stich ting voor het Gebrekkige Kind" te Amsterdam. Ook geven de colportrices en col porteurs, die in het bezit zijn van een legitimatiebewijs met foto, wel voor dat de opbrengst geheel of ge deeltelijk bestemd zou zijn voor de aktie „Open het Dorp". Aangezien, voorzover kan worden vastgesteld, slechts een zeer gering percentage van de opbrengst aan het goede doel komt, adviseert hy niet op de aanbiedingen in te gaan. NIEUWE JUDOCLUB OPGERICHT Dezer dagen werd in Veenendaal een nieuwe judoclub opgericht onder de naam „Judokwai Veenendaal". De judovereni ging oefent in het gymnastieklokaal aan de Hoogstraat. De judo'ers worden ge traind door de heer De Boer, gediplo meerd judoleraar. Er zijn verschillende lesuren voor jongeren en ouderen. Het bestuur wordt gevormd door de heren: W. v. Ginkel, voorz.; W. A. Meurs, secr. en A. v. d. Grift, penningm. VAKANTIE CHRONISCH ZIEKEN VAN 13 TOT 20 JUNI De datum, waarop de chronisch zie ken en invaliden uit Veenendaal met vakantie naar de Tijmse Berg zullen gaan is thans vastgesteld. De vakantie wordt gehouden in de week van 13 tot 20 juni a.s. AANRIJDING Maandagavond om zeven uur reed de heer K. met zijn auto op de Groene- veldselaan in zuidelijke richting. Bij de spoorwegovergang aan de Brinker steeg remde hij af voor een tegenligger De achter hem rijdende automobilist S. uit Veenendaal botste tegen zijn voor ganger op. Er ontstond lichte mate riële schade. INSCHRIJVING VOOR DE DIENSTPLICHT LICHTING 1966 De burgemeester van Veenendaal maakt bekend: dat alle mannelijke per sonen, geboren in het jaar 1946 en op 1 februari 1964 woonachtig in de ge meente Veenendaal, die geen bericht van inschrijving voor de dienstplicht (bruine kaart) lichting 1966 hebben ont vangen, verplicht zijn zich onverwijld te melden ter gemeentesecretarie, Hoofdstraat 92, afdeling militaire zaken. Veenendaal, 7 februari 1964 De burgemeester voornoemd, J. Hazenberg. Gisteravond om tien uur maakten twee monteurs van een garage en autobusbedrijf een proefrit met een bus over de Groeneveldselaan. Bij het Benedeneind aangekomen nam de 17- jarige monteur R. het stuur van zijn oudere collega over. De jeugdige R., die niet in het bezit was van een geldig rijbewijs stuurde de autobus de Grift in. Alleen de linkerachterzijde van de bus stond nog op de kant. Met twee ta kelwagens werd de autobus weer „vlot getrokken". Vorige week had ergens te Rens woude gezinsuitbreiding plaats. Aan zo'n heugelijk feit zijn nogal wat formaliteiten verbonden en één daarvan is het aangeven van de jonggeborene ten gemeentehui ze. De gelukkige vader was ech ter zo vervuld van zijn vermeerder de verantwoordelijkheid, dat hij de ze aangifte vergat! Eerst na het verstrijken van de officiële termijn haastte- hij zich naar de ambtenaar van de Burger lijke Stand. Helaas mocht toen de inschrijving niet meer plaats vin den. Er zal zelfs, aangezien dit een overtreding van een wettelijke be paling betreft, een procesverbaal worden opgemaakt. Hopelijk heeft de kantonrechter oog voor deze vaderlijke verstrooid heid! In de week van 24 tot en met 29 februari a.s. zal de jaarlijkse huis-aan-huis kollekte worden ge houden voor het jeugdwerk „De Instuif". Het mag als vrijwel algemeen bekend worden verondersteld dat dit jeugdwerk uitgaat van de Hervormde Gemeente „So la Fide" te Veenendaal, maar bestemd is voor jongeren van alle gezindten. Dat er veel geld nodig is blijkt wel uit het feit, dat twee vaste krachten en een aantal vrijwilligers elke week zo'n 500 jongeren moeten kunnen „opvangen". Het werk breidt zich nog steeds uit met als gevolg dat ook de uitgaven belangrijk stijgen. Naar wij van de zijde van het Gasbedrijf Centraal Nederland vernemen zal de gaslevering aan Veenendaal en de daarbij naar vo ren komende moeilijkheden ron dom de oude gasfabriek punt van bespreking zijn op een donderdag 20 febr. v.m. 10 uur te houden ver gadering van de Alg. Raad van het Gasbedrijf Centraal Nederland. Deze vergadering is openbaar en wordt gehouden ten Stadhuize te Utrecht. Hoe de plannen voor de naaste toekomst zich zullen ontwikkelen kon de woordvoerder van het G.C.N. in het huidige stadium nog niet mededelen. Hij verwees naar de vergadering van volgende weck, die dus meer klaarheid zal moeten opleveren. VERLOOFDE PAAR PRESENTEERT ZICH OP SOESTDIJK Dit portret van prinses Irene en haar ver loofde, prins Carlos Hugo, werd zondag middag in het paleis Soestdyk gemaakt, nadat de fotografen, die al zo lang had den gewacht, hun kans hadden gekregen het verloofde paar te fotograferen. Met ingang van 15 febr. 1964 zal als correspondent van „De Val lei" voor Overberg optreden de heer J. H. Koopman, Dwarsweg 16, Overberg. Ook advertenties en nieuwe abonnementen kunnen aan de heer Koopman worden doorgegeven. Uitg. en Red. Nieuwsblad „De Vallei" Op.roep aan alle Christenvrouwen Vrijdagavond zal in de Ger. Kerk aan de Vaartbrug in het kader van de We reldvrouwengebedsdag een gebedsuur worden gehouden. Vroeg Paasfeest wil ook zeggen, vroeg in het jaar de ge bedsdag, daar deze altijd gehouden wordt op de eerste vrijdag in de lijdens weken. „Laat ons bidden", staat als een uitnodiging boven de liturgie van 1964 en loopt er als een gouden draad doorheen. Deze liturgie kwam nu eens uit Europa en is geschreven door Mej. Dr. M. Basol, een vrouw die een grote taak vervult bij de Wereldraad van Kerken te Genève. Het organiserende comité hoopt dat vele Christenvrouwen aan de oproep deel te nemen aan het gebedsuur ge volg zullen geven. Donderdag 13 februari komt in hotel Stuyvcnbcrg de heer Den Tonkelaar, die velen van u zich zullen herinneren als degeen die op briljante wyze enige malen voor enze vereniging over zyn reiserva ringen in Joego-Slavië en Finland ver telde en daarby prachtige dia's vertoonde. De heer Den Tonkelaar, bij de televi sie beter bekend als één der weerman nen, zal u op die avond laten genieten van zijn dia's, gemaakt tijdens zijn Finse reizen en opgeluisterd door muziek van o.a. Sibelius. Bovendien nog dia's van de zee, begeleid door een klarinetconcert en dia's van de 4 jaargetijden, geordend naar Vivaldi's prachtige werk De Vier Jaar getijden. De avond begint om kwart voor acht. FILMAVOND B.P. Donderdagavond organiseert de heer Gaasenbeek in samenwerking met de Bataafse Petroleummaatschappij een filmavond in de O.L. School. Er zullen films worden vertoond op landbouw gebied, wegverkeer enz. De toegang is vrij voor ieder, die voor deze onder werpen interesse heeft. Men zie, voor bijzonderheden, de advertentie voorko mende in dit blad. Ds. VOS UIT RIJSSEN BEROEPEN In de vakature, ontstaan dcor het ver trek van ds. K. Schipper, heeft de Kerke- raad van de Ned. Herv. Kerk te Ederveen een toezegging van beroep uitgebracht op ds. C. Vos te Rijssen (Ov.). OLIEBOLLEN-ACTIE GYMNASTIEK VERENIGING „DES" Zaterdag 15 februari organiseert de gymnastiekvereniging DES een oliebollen actie, waarbij de oliebollen ten bate van deze vereniging huis-aan-huis zullen wor den aangeboden. BINGO-DANSANT-AVOND VOETBAL VERENIGING „MUSKETIERS" Vrijdag geeft de voetbalvereniging Musketiers in de zaal van café „Sport- lust" voor leden, toto-leden en donateurs een gezellige bingo- en dansavond. Aan- van 8 uur. Donderdag j.l. organiseerde de EHBO Eist onderlinge bedrijfswedstrijden, waaraan werd deelgenomen door 2 ploegen van de SKF-Veenendaal, een ploeg van DELM, een incomplete ploeg BB-Elst (leider ontbrak) en de EHBO- ploeg Eist. Het onderwerp betrof een ongeluk, waarbij een wielrijder van de Veenen- daalsestraat komende, geen voorrang verleende aan een bromfietser op de Rijksstraatweg. Beiden komen te val len op het rijwielpad. De bromfietser is ernstig gewond, de wielrijder kan na behandeling naar huis. De bromfietser heeft een doorgesne den slaapslagader en een gesloten on derbeenbreuk. De fietser enige ontvel lingen. Tijd die de ploegen toegestaan was voor verzorging bedroeg 15 minuten. De uitslag werd: 1. SKF I met 218 pnt; 2. DELM met 208 pnt; 3 SKF II met 199 pnt; 4. EHBO Eist met 172 pnt. De beste leider was de heer Kranen burg van ploeg SKF II met 8,3 pnt. De incomplete BB-ploeg Eist kreeg een ereprijs omdat zij door het ontbreken van hun leider een kans op de hoogste onderscheiding voorbij zag gaan. Deze avond werd voortreffelijk ge leid door zuster Van Dijk-Baak en dr. Van Ommeren, welke laatste de avond met een uitvoerige toelichting besloot. Hoewel geheel Renswoude een uitnodiging had ontvangen tot bijwoning van deze voor alle inwoners zo belangrijke vergadering ter oprichting van een over koepelende sportvereniging, waren vrijdagavond hoogstens 60 personen aanwezig. Onder hen waren de ere-voorzitter van de v.v. Renswoude, Jhr. J. C. Taets van Amerongen, de beide uitgenodigde bestuursleden van de afd. Utrecht van de K.N.V.B., de heren v. d. Water en Kerseboom en het voltallig bestuur van de voetbal vereniging. die de zondagvereniging eerst sterk wilde maken en dan pas bezien of er ruimte is voor zaterdagsport. De heer De Hartog sloot zich bij deze mening aan en was te gen het uitoefenen van enige dwang. De voorzitter, de heer v. d. Vendel, heette allen welkom en bracht naar vo ren dat gerezen moeilijkheden in het bestuur de aanleiding vormden voor deze samenspreking. Er heerst verschil van mening want een deel van het be stuur wil uitsluitend op zondag voetbal bedrijven, het andere, vrij groot gedeel te, wil alleen op zaterdag spelen. Tij dens deze bespreking zal getracht wor den beide partijen aan hun trekken te laten komen. De heer v. d. Water, afgevaardigde van de afd. Utrecht K.N.V.B., zette uit een waarom hij en zijn collega ver tegenwoordigd waren. Het bestuur van de v.v. Renswoude heeft zich toen de moeilijkheden zich opstapelden de hulp van de bond ingeroepen. Tijdens voor besprekingen bleek duidelijk dat de zaak in Renswoude, op z'n zachtst ge zegd, niet goed gaat, aldus de heer v. d. Water. De club staat onder aan de rang lijst en dat is' beslist niet nodig. Ook deed de bondsbestuurder de suggestie om de vereniging te splitsen in een zon dagclub en een zaterdagvereniging. Dit zal echter volgens de heer v. d. Water de ondergang van de vereniging be tekenen. Zijn conclusie was tenslotte dat Renswoude rijp is voor een sport vereniging, waarin alle takken van sport kunnen worden ondergebracht. De heer Koetsier gaf de mening weer van de junioren van de v.v. Renswoude. Hij stelde dat de jeugd al voor 80®/» op zaterdag speelt. De mogelijkheid om zo wel op zondag als op zaterdag te spelen verwierp spreker. Slechts een elftal heeft bestaansmogelijkheid. Misschien is dit in de toekomst nog wel te verwezenlijken, maar thans niet. Er moet dus een keus worden gemaakt. Merkwaardig genoeg staan diegenen, die op zondag niet spelen, wel aan het lijntje, aldus de heer Koet sier. De heer Van Raay wilde twee vereni gingen, met ieder een apart bestuur, doch hij vermoedde dat er weinig animo zal bestaan voor het lidmaatschap van zo'n bestuur, vooral niet bij diegenen die prin cipieel tegen zondagsport zijn. De heer Stutvoet betoogde dat er zowel op zater dag als op zondag een club kan bestaan. Een pleiter voor het laten bestaan van de zondagvereniging was de heer Vink, De bevolking van Leersum heeft za terdag zijn burgemeester ten grave ge dragen. De plechtigheid begon met een rouwdienst in de Ned. Herv. Kerk, waar de rouwdienst werd geleid door ds. G. F. Overgauw. De kerk was tot de laatste plaats be zet, toen onder zacht orgelspel het stof felijk overschot voor de preekstoel werd gedragen, gedekt door een wit kleed, waarop een bloemenkrans van de fa milie en een van de gemeenteraad, als mede met de ambtsketen. Onder de aanwezigen bevonden zich talloze leden van de burgerlijke over heid, o.a. de commissaris der Koningin, graaf van Lynden van Sandenburg, de burgemeesters van Amerongen, Rhenen, Doorn, Maarn en vele anderen, gemeen teraadsleden van Amerongen en Leer sum, gemeenteambtenaren van beide gemeenten en vele inwoners van beide gemeenten. In een zeer gevoelvolle rede herdacht ds. Overgauw de verscheiden burger vader. Hij deed dit aan de hand van de Openbaring van Johannes, hoofdstuk 14. Wij zijn allen diep getroffen door dit overlijden, aldus de predikant Burge meester Martens had een hoge opvat ting en zeer veel liefde voor zijn ambt. Hij was een voorbeeld in zijn geloofs leven. Door zijn innemende persoon lijkheid heeft hij zich in zijn gemeenten en ver daarbuiten, zeer veel vrienden gemaakt. Na beëindiging van de rouwdienst werd de kist door de gemeenteraads leden. die als slippendragers fungeer den naar buiten gedragen, nadat loco burgemeester, wethouder Luden, de ambtsketen had verwijderd. Hierop zet te een lange stoet zich in beweging naar het kerkhof, via de hoofdweg door het dorp, waar zeer vele vlaggen halfstok gehangen waren. Op het kerkhof had zich ondertussen een grote menigte verzameld om haar burgemeester een laatste groet te bren gen. Hier was het wethouder De Vries die de laatste woorden sprak. Wij zul len zijn nagedachtenis in hoge ere hou den. Een zwager van de overledene sprak een dankwoord. Na afloop van de teraardebestelling werd ten gemeentehuize van Leersum gelegenheid gegeven tot het condoleren van de familie. Lange rijen belangstel lenden stelden zich op om van deze ge legenheid gebruik te maken. Op initiatief van de Amercmgse Win keliersvereniging vond in het Berghuis een bespreking plaats met de Rhenense Middenstand Centrale, om te komen tot gemeenschappelijke activiteiten. In de loop der jaren is - tot verdriet van de winkeliers in deze omgeving - de trek van de kooplustigen naar Veenen daal steeds groter geworden. Door grote reclame-campagnes en dergelijke middelen probeert men het kopend publiek zoveel mogelijk naar Veenendaal te trekken. De winkeliers in Rhenen en Ame rongen willen graag proberen de ko pers in eigen plaats te houden. Met el kaar is men tot meer in staat dan al leen. Deze eerste bespreking heeft uiter aard nog niet tot directe resultaten ge leid, maar er zijn in de naaste toekomst activiteiten in deze richting te ver wachten. Kan dit initiatief tot werkelijkheid komen, dan wil men trachten de winke liers in Eist en Leersum hier eveneens voor te interesseren, zodat een hecht front ontstaat van leveranciers in de streek langs de Rijn. Wil dit initiatief slagen, dan zullen alle betrokkenen hier echt volledig ach ter moeten staan. De heer Laansma stelde vast dat er dus een voetbalvereniging bestaat en met recht. Maar waarom richt men niet het oog op de sport in het algemeen? Niet iedereen voetbalt en bovendien beoefenen ook de dames graag een of andere sport zoals handbal, volleybal, korfbal enz. Op deze wijze aangepakt zal de sportvereni ging groot worden en ook financieel ster ker staan. Uit de beantwoording van deze vraag bleek dat de circulaire welke verspreid is wel wees in de richting van de oprichting van een overkoepelende sportvereniging, maar dat ter vergadering eigenlijk moest worden uitgemaakt het op zaterdag of zondag spelen van de voetbalvereniging. Wel werd vastgesteld dat het aanwezig zijn van een gymnastieklokaal in Rens woude reeds een goede stap in de juiste richting zal zijn. De heer Bakkenes pleitte voor een doel matige sportbeoefening en was een groot voorstander van een zaterdagvoetbalclub. Jhr. Taets van Amerongen zag moge lijkheden zowel voor de zaterdag als de zondagsport. Ieder moet dan maar zijn keus maken. Het beste is een voetbalver eniging met een bestuur dat op beide da gen zit en dus neutraal moet zijn. Onder grote belangstelling van de zijde der bevolking, vond zaterdag te Leer sum de teraardebestelling plaats van de vorige week overleden oud-burgem. W. Martens. De heer Kerseboom, afdelingsbestuur der vroeg welke stappen het bestuur nu dacht te nemen. Hij adviseerde om tot meerdere takken van sport te komen, het organiseren van sportdagen en een goede samenwerking met scholen en gemeente bestuur. Op de Bond kan men dan te alle tijde rekenen. De voorzitter dankte de sprekers en wees op de noodzakelijkheid om de een heid te bewaren. De heer Grundman ver zocht echter om een uitspraak van het bestuur in deze kwestie. Het bestuur kon evenwel nog geen definitieve beslissing nemen ook al vanwege de afwezigheid van enkele leden. Tenslotte stelde de heer Hardeman, die al 15 jaar lid van de vereniging is, dat de taak voor dit bestuur te zwaar is en pleit te voor een bestuur dat zich voor de volle honderd procent inzette. Hierna ging de vergadering uiteen, zonder tot een bin dende uitspraak te zijn gekomen. VEENENDAAL Van 10 - 17 febr.: Grote actie van Philadelphia. Woensdag 12 febr.: Feestavond ge- meentepersoneel in Brandweerka zerne, aanvang 8 uur. Woensdag 12 febr.: Jaarvergadering M.A.C. Veenendaal in hotel La Montagne, aanvang 8 uur. Vrijdag 14 en zaterdag 15 febr.: Ba zar ten bate van de voetbalvereni ging VRC in de Eierhal. Vrijdag 14 febr.: Veevoedingsdag voor de landbouw in hotel La Mon tagne. Vrijdag 14 febr.: Vrouwengebedsdag in Ger. Kerk Vaartbrug, 8 uur. ELST Dinsdag 11 febr.: Uitreiking ten- toonstellingsprijzen Elster Kléur- vogelver. in zaal Van 'Leth, aan vang 7.30 uur. RHENEN Dinsdag 18 febr.: Beroepententoon- stelling van het Gewestelijk Ar- beidsbur. in gebouw Irene aan de Grutterstraat. AMERONGEN Dinsdag 11 febr.: Algemene leden vergadering van de Oranjevereni ging in hotel Buitenlust, aanvang 8 uur. Donderdag 13 febr.: Nutsavond in de raadszaal van het gemeentehuis, aanvang 8 uur. Vrijdag 14 febr.: Vrouwengebedsdag in zaal Geref. Kerk, aanvang 8 uur. OVERBERG Woensdag 12 febr.: Jaarvergadering Ver. Overbergs Belang in de Chr. School, aanvang 7.30 uur. Dinsdag 18 febr.: Ledenvergadering Schoolvereniging „School met de Bijbel" in een der lokalen van de school.

De Vallei | 1964 | | pagina 1