PAUK t m WE Veenendaal en D.O.V.O ontvangen de koplopers DOVO-NDSM BAZAR V.R.C. Zaterdag: Show van meer dan honderd rashonden in Eltheto 0.59 Jan Emmelot: Burgerlijke stand KERKDIENSTEN HOOR- T O E S T E yi E N p(A4r$T9W Officiële bekendmaking SPORTPROGRAMMA A.s. zaterdag Aanvang 4 uur Terrein Panhuis Vrijdag 14 en zaterdag- t avond 15 febr. i/d Eierhal j Volleybal VCV-1 heren vrij weekend Burgemeester Hazenberg opent tentoonstelling OPENING Keuring Klasse DINSDAGKOOPJES Pan onderzetters Kostuumhanger Nest schalen MARKTBERICHTEN Jaarvergadering „Caecilia" Curieus Brief uit Iran Reizen stuurde album naar Farah Diba. -rtf •Jr Bijna 1000 km. Sparen Overweldigend Thuis Ingekomen en vertrokken Doktoren- en Apothekersdiensten Gevonden en verloren Leveringen uitsluitend op medisch advies Volledige toestellen Volledige garantie op alle Deskundige en blijvende service A Desgewenst aan huis te ontbieden Leverancier alle zieken fondsen PRINS BERNHARDLAAN 4 (ZWAAiPLEIN) VEENENDAAL De bestuurders van de pervincie heb ben de gemeentelijke autonomie een gevoelige mep toegediend mit d'r lui gasmainpuiaues. i-<ai is in de raaasver- gauernig van de veurige week zonder omnaai van woorden vastgesteld. lvut andere woorden wu dit zeggen, dat een tioger orgaan heelt zitte vroeien op het terrein van de gemeente, in dit geval van verscheije gemeentes, ik kom er rond veur uit, dat ik me op dit ter rein enies deskundig heo laten veur- licnten. in de autonomie ligt het recht veur de gemeente opgesloten om in eigen huisnouwen regerend op te trejen. neiemaal gien woiiuer dat de com plete gemeenteraad op zn achterste benen sung. De verwijten wieren van bijna alle zetels al in de richting van TJirecht geslingerd. Goed, dat men daar proueerue te KnauDeien aan de autono mie dat was nog te verwerken veur de edelaciitoare dame en heren, als men dan tenminste ok de middelen bezat om daar as gemeenteraad tegen te kunnen opkommen. Maralle sabels ware de raad al bij veurbaat uit de knuisten geslagen deur de stiekeme manier van handelen. Men liet gewoonweg de tijd verstrijke, dee stilletjies ok een bod op de gas- febriek en toen de kontrakten van de gemeentes afliepen trokken ze in Utrecht het zaakie naar zich toe. Er bleef veur de aktieve gemeentes niks over dan de tande es ferm over mekander heen te laten knarse en een scherp protest te spuie. En daarmee is de zaak dan afgedaan. Ik heb an dit alles een zure nasmaak over gehouwen. Je hoeft toch beslist gien geleerde te zijn om te snappe, dat hier niet naar recht en billijkheid ge handeld is. En dat terwijl de gedepu teerde staten in de frontlinie stingen tegenover een gemeenteraad, een lichaam met een deskundig thuisfront van ambtenaren. Wat zou dat moeten word enas be- voorbeeld ik es, Wout de gewone par- tikkelier, de strijd mit zo'n collezie zou moeten anbinden? Helemaal alleen, zonder een hoofdkwartier mit staf officieren om de zaak uit te denken en een klein legertjie om de bevelen uit te voeren. Ik denk er maar niet an, mar ik ge loof toch wel dat ze mijn - bij wijze van spreken dan - nog eerder vergast zouden hebben dan een gemeenteraad. Nee, om zelf as gemeente te kunnen zien uit welke hoek veur ons het veur- |fdeligste gas mot kommen daar bin wij volgens hogere heren niet meer capabel toe. Dat regelt men brejer en of het dan goejekoper of duurder uitvalt, dal schijnt een tweede te zijn. Dat zullen we motten afwachten. Veurop staat het belang van de pervincie. Het wordt tijd dat ze dat in die lastige zuidoosthoek toch ok 'es een keer in gaan zien. En verder zijn ze daar op autonoom gebied ok nog lang niet uitgedaan. Er valt nog genoeg te prutsen. Kijk mar 'es naar de straatnamen. Daar zit toch ok een prachtig stuk werk in? En as je het dan samen eens gewor den bent dan leg je iets vast veur eeuwen. Gas vervliegt, maar straatna men niet. Die blijven. Net zo as de na men van de lappen grond die er onder leggen. Zelfs al noemen ze de straten niet naar die stukken grond. Ik heb over die namen ok zo m'n eigen gedachten, mar ik zal daar m'n zegj ie niet over doen. Ik vind dat te- veul gebonden an persoonlike smaak. Wel wil ik iedereen de hartelijke groeten doen van Pauw en Leentjie. Want die zullen we veurlopig wel niet meer terug zien. Veur deze gelegenheid teken ik, Wout Gaskous. P.S. Jelui weten, dat ik er niet an kan beginnen om hier te pleiten veur zo- geneumde goeie doelen. Mar één uit zondering mot er af en dat is die ver eniging mit die onmeugelijke naam. In ieder geval: men zet zich in veur de bouw van een eigen huis veur de minsen die onze speciale zurg ver dienen. Nou weet iedereen wat ik be doel. Geef dan ok ruim. Alvast bedankt Wout. Gemeente Veenendaal Het hoofd van het gemeentebestuur van Veenendaal maakt bekend: dat de ge meenteraad in zijn openbare vergadering van 6 februari 1964 heeft besloten te be palen, dat wordt voorbereid de herziening, c.q. vaststelling, van diverse uitbreidings plannen voor deze gemeente. Veenendaal, 7 februari 1964. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, J. Hazenberg. Gemeente Rhenen KLACHTENZITTINGEN WONING TOEWIJZING Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter kennis van de ingezete nen, dat de commissie van onderzoek in zake woningtoewijzing als volgt openbare zittingen zal houden: ELST: Hotel „Stuivenberg" op maan dag 17 februari 1964 van 20-21 uur. RIIENEN: Gemeentehuis op dinsdag 18 februari 1964 van 20-21 uur. Ieder die bezwaren heeft tegen de wo ningtoewijzing berustende op vermeende persoonlijke bevoorrechting of achter stelling, wordt in de gelegenheid gesteld tijdens deze openbare zittingen die be zwaren mondeling ter kennis te brengen van voormelde commissie. Rhenen, 11 februari 1964. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal; De secretaris, Th. v. d. Willik. Het voetbalrad draait dit weekend lustig verder. Twee wedstrijden zijn vooral voor de bezoekende clubs van belang. Veenendaal is zon dag gastheer van de oude rivaal BVC, dat de ranglijst (weer) aan voert en DOVO ontvangt zaterdag de Amsterdamse club NDSM, eveneens een leidend elftal. Vooral de wedstrijd Veenendaal - BVC zal'de volle aandacht trekken. Ieder her innert zich de onvergetelijke wedstrijd van vorig jaar waar Veenendaal in een heet voetbalgevecht de deur voor BVC op weg naar het kampioenschap dicht sloeg. Ook nu weer voeren de withemden de lijst aan. De energieke Biltse ploeg zal natuurlijk alles op alles zetten de fraaie positie te behouden. Veenendaal daarentegen won tweemaal achtereen en zal BVC ongetwijfeld voor hete vuren stellen. Een spannende strijd staat te wachten. ■fr Ook DOVO zal een leidende ploeg op bezoek krijgen. NDSM uit Amsterdam somt de laatste jaren steeds meer naar voren. Hoewel misschien niet zo hoog technisch spelend is deze club een ge- vaarlijke rivaal. Vooral de achterhoede jestaat uit stugge, forse spelers. Of de DOVO aanval, waarin de jeugd een grote rol speelt, deze hoofdstedelijke defensie zal kunnen verrassen zal zaterdag blij den. GVVV gaat in Amstelveen op bezoek oij CSCA. Na een zeer goed begin leed deze club nu twee nederlagen. GVVV nog steeds in de kop tronend zal zich willen revancheren van de geleden nederlaag op eigen veld en proberen de Amstelveners ie verslaan. Een verzwakking is natuur lijk dat de blauw-witten hun aanvoerder meppers in deze wedstrijd zullen missen, ■fr Op het laatste moment is nog ingelast de ontmoeting tussen VRC en Owios aan de Brinkersteeg. Een wedstrijd tussen de twee laaggeplaatsten, waarbij VRC de gelegenheid krijgt om Owios onder zich te laten. Deze kans zal de Racing zich wel niet laten ontnemen. DVSA, nog steeds een ernstig kandi daat voor de titel, gaat zondag naar Wil- nis om R.K. Stormvogels te ontmoeten. Het zal DVSA op het vrij moeilijk te be spelen veld van de Stormvogels niet mee vallen, maar de winst is er toch wel uit te halen. Rhenus, zondag zo succesvol, zal nu moeten proberen in Maarssen hetzelfde resultaat te bereiken. Maarssen is een goede technische ploeg, die de derde plaats bezet en Rhenus zal dus alle re gisters moeten opentrekken. Hopelijk winst voor de groenwitten, die de on derste plaats snel willen verlaten. ■ö- Renswoude wil ook van de gehate laat ste plaats af. Nu Maluku Muda op bezoek komt, dat in geen maanden in het veld kwam, kunnen de roodwitten het eens ernstig proberen. Winst is zeker mogelijk. ■fr Scherpenzeel verslaat Austerlitz waar schijnlijk, temeer daar men op eigen veld speelt. ■fr R.K. Unitas krijgt het iets moeilijker in de uitwedstrijd tegen Soesterberg. De vliegdorpbewoners staan als tweede ge klasseerd en zullen beslist willen winnen. Misschien kan Unitas er een gelijk spel uit halen. De Merino's zullen ook hard moeten aanpakken om in Barneveld de oude ri vaal SDVB te verslaan. Dit ploegje in Barneveld kan beslist wel voetballen en Merino's zal dus haar uiterste best moe ten doen. Hier is ook een puntenverde ling zeer wel mogelijk. ■ö- NSVS zal ook eens punten moeten ver zamelen, omdat er twee clubs zullen de graderen. In de uitwedstrijd tegen Post hoorn ligt een kleine kans verscholen. In ieder geval is een draw bereikbaar. Scherpenzeel zal na spannende strijd wel winnen van het bezoekende TOV uit Baarn, waardoor de positie wordt verbeterd. •fr Tenslotte zal Kulan het onderaanstaan- de Hoevelaken weinig illusies overlaten en deze club met verlies naar huis stu ren. Zowel Musketiers, Panter, Valleivogels, DVSA (zat.), Sportclub Rhenen als Ad- vendo hebben een vrije zaterdagmiddag. Door de twee snel na elkaar gespeelde wedstrijden tegen USS en Athlon kun nen de heren van het eerste VCV team dit weekend hun shirts in de kast laten liggen. De reserves heren. VCV-2 speelden verleden week zaterdag een zeer goede wedstrijd in het Lyceum tegen de slechts één punt hoger geplaatste ploeg, Valboval 4 uit Woerden. De teams van Valboval spelen altijd een aantrekkelijke partij volleybal en daar het tweede VCV team er deze middag blijkbaar goed zin in had, werd het een zeer goed en spannend duel. Veen- hof en Sipkema zijn altijd nog aan vallers van formaat, terwijl de Kleu- ver en Hedda Buys goede spelopbou- wers zijn. VCV-2 won deze wedstrijd verdiend en is daardoor op de derde plaats beland in de tweede klas, slechts één punt achter op Polonia-3. Een tweede plaats in deze klas kan altijd nog een promotie opleveren. Het is dus flink aanpakken voor dit team. Het derde herenteam van VCV speelde in Utrecht een ongelukkige wedstrijd tegen Pioniers I. Door een opgelopen blessure van Theo Snijders moest deze speler min of meer als fi gurant verder meehuppelen, waardoor natuurlijk veel aan kracht werd ver loren. Zij verloren dan ook met 31. Het jongensteam van VCV won ver diend met 31 in Zeist van Mars. Morgenmiddag staan er drie thuiswed strijden voor VCV op het programma. Om twee uur de reserve dames tegen CGSI-1. Om drie uur de heren-jeugd tegen Mars uit Zeist en om vier uur het derde herenteam tegen CGSI-2. VCV-2 heren zullen het tegen Salvo-1 in de Jaarbeurshal te Utrecht wel kla ren al moeten zij er wel op bedacht zijn, dat zij geen steken kunnen laten vallen om later nog aanspraak te kun nen maken op de tweede plaats, het geen promotie kan betekenen. De kynclogenclub „Neder Veluwe", die sinds 1950 bestaat, organiseert zaterdag middag in gebouw „Eltheto" een groots opgezette tentoonstelling van rashonden. Dit is de tweede show, die „Neder Veluwe" hier ter plaatse organiseert. Ook in 1958 werd Veenendaal - als centraal gelegen punt - uitgekozen om de show te doen houden. De kynologenclub „Neder Veluwe" bestrijkt met haar activiteiten een groot rayon, maar heeft haar domicilie te Ede. Een aantal rashonden van het zuiverste water zullen zaterdag in Eltheto te zien zijn. Als zaterdagmiddag om half twee de tentoonstelling door de burgemeester van Veenendaal, mr. dr. J. Hazenberg, zal worden geopend, zullen de liefheb bers hun hart kunnen ophalen. De ky nologenclub „Neder Veluwe" groeide de laatste jaren sterk en neemt met 145 leden een vooraanstaande plaats in het verenigingsleven in. Ook het aantal ras honden steeg met het ledental. Hoe- velen, die er vroeger nooit een hond op na hielden, lopen thans keurig met de hond aan de lijn over onze straten. De voorlichting op het gebied van de ras honden en bemiddeling bjj een even tuele aankoop wordt eveneens door de kynologenclub verzorgd. Zo zal men zaterdag dan vele hon denrassen kunnen bewonderen. Van de grootste St. Bernhardhond tot het klein ste dwergpinchertje toe. De honden zullen door een zeer er varen keuringscommissie onder de loep worden genomen. In deze commissie hebben o.m. zitting: mevr. Van Her waarden uit Renswoude en de heer G. J. Verwey uit Bennekom, terwijl voorts een tiental andere internationale keur meesteressen) de honden zullen be oordelen. Uit de veertig aangevoerde honden rassen, onderverdeeld in groepen van acht zal steeds de beste worden ge kozen. Daarenboven wordt nog de beste hond van de gehele keuring aange wezen. Tijdens deze strenge keuring zal de jury voornamelijk letten op het exte rieur van het dier. Men kent daarbij de volgende kwalificaties 1. uitmun tend; 2. zeer goed; 3. goed en 4 matig. De bezoekers zullen de keuringen goed kunnen volgen want het geheel zal worden gecommentarieerd door een deskundige op dit gebied, de heer M. de Weyer uit Haarlem, die per micro foon de gegevens over het te keuren dier aan het publiek zal meedelen. Tenslotte zijn de allerfraaiste dieren ondergebracht in een aparte beoor delingsklasse. Een aantal van 15 hon den, die op een of andere tentoonstel ling reeds een kampioenschap behaal den, zullen zonder mededinging naar de prijzen worden geshowd. Deze klasse honden kosten meer dan 1000,per stuk, voorwaar geen kleinigheid. Vele industrieën uit deze streek stelden een aantal prachtige prijzen beschikbaar. De hoofdprijs bestaat uit een prachtige beker, die wordt toegewezen aan de beste hond van de gehele show. Het bestuur van de kynologenclub „Neder Veluwe" is reeds geruime tijd bezig geweest met de voorbereidingen en de organisatie en zaterdag komt de bekroning. In dit bestuur hebben zit ting de heren E. H. v. Schuppen (voorz.); H. v. Diemen (secr.) en mevr. J. M. S. Schoemaker-Ziermens (penn.m.esse). De hondenshow van zaterdag a.s. betekent een uniek gebeuren, niet alleen voor insiders, maar eveneens voor hen die belangstelling hebben voor de schoonheid in de dieren wereld. De tentoonstelling is een gang naar Eltheto ten volle waard. Vlot rond model op drie plastic pootjes fraai verchroomd. Koopjesprijs Stevige beukenhouten uitvoering, opstaand kraag model een hanger voor jarenlang gebruik a Per stuk 40 ct. 2 stuks v/-/U keurig nest van 5 diepe schalen, een nest waar u wat aan heeften dat O CTA voor slechts Alleen dinsdag 18 febr. Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 122.000 stuks. Prij zen van f 8,tot f 10,per 100 stuks. Handel matig. Biggenmarkt: aanvoer 40 stuks. Prijzen van f 78.— tot f 98,per stuk. Handel traag. SCHERPENZEEL Eiermarkt: Op de woensdag gehouden markt werden 1.100.000 eieren aangevoerd. De prijs per 100 stuks varieerde van f 8, tot f 10,De handel was goed. Biggenmarkt: Aangevoerd werden 156 biggen. De prijs per stuk varieerde van f 88,tot f 104,—. De handel was vlug. Woensdag 5 febr. kwamen de leden van dc Harmonie „Caccilia" in jaarvergade ring bijeen. De voorzitter, de heer Diepe- veen, heette allen welkom, in het bijzon der de heer Reeter, oud-voorzitter en thans lid van de commissie van Advies. Na de gebruikelijke agendapunten en jaarverslagen van secr. en penningmees ter volgde de bestuursverkiezing. Enkele bestuursleden stelden zich niet herkies baar en zelfs de voorzitter wilde zijn functie neerleggen. Na overreding trok hij zijn besluit weer in en werd met al gemene stemmen herkozen. Als nieuwe bestuursleden van „Caecilia" traden toe de heren E. Hasselaar en P. van Hees. Hierna volgde een levendige bespre king n.a.v. het 60-jarig jubileum op 4 ok tober a.s. Een jubileumcomité uit de ver eniging heeft al verschillende plannen geopperd ter viering van dit jubileum w.o. een groot zaalconcours, een teen agershow, een jubileumconcert enz. Er werd besloten dit jaar niet aan een concours deel te nemen, vanwege de vele werkzaamheden, die het jubileumfeest zal vergen. De voorzitter drukte de leden op het hart om vooral in dit jubileumjaar de beste krachten in te zetten voor de Har monie „Caecilia", waarna de vergadering werd gesloten. BIJZONDER FRAAI POINTER EXEMPLAAR, dat ook op de a.s. zaterdag te houden rashondenshow te zien is. J Jan Emmelot, vrijgezel van 34 jaar, is een merkwaardige man. Verkoos hij tot nu toe de vrijheid in zijn burgerlijke staat, ook in breder ver- band is hij een vrijheidslievend man. In de ouderlijke woning te Ederveen heeft hij een verzameling foto's en brieven aangelegd, die duidelijk maken dat Jan Emmelot zijn hart heeft verpand aan het rei zen en trekken. Als we Jan vragen zijn verzameling te mogen inzien is hij direct bereid. Ik heb wel enkele mooie dingen voor U. Hier is bijv. een schrijven van de Drive secretaresse van Ko ningin Sirikit van Thailand. Ik had gevraagd om foto en postzegels. Nou dat kwam dik in orde hoor. Ook van Princes Gracia kreeg ik antwoord. De meest rurieuse brief kreeg ik van de Hofsecretaris van de Sjah van Perzië. U moet weten, ik had aan Keizerin Farah Diba een ver zameling foto's gestuurd, die ge maakt waren tijdens haar bezoek i aan Nederland ter gelegenheid van het 25 jarig huwelijksfeest van ons Koninklijk Paar. Ik had ze netjes in een album geplakt en naar de Keizerin gestuurd en Haar gevraagd wat postzegels voor mijn verzame ling te zenden. Ik ontving de volgende brief: Beste mijnheer Emmelot. Het album met foto's bestemd als present aan Hare Majesteit Farah Pahleva, Keizerin van Iran is goed aangekomen. Mijn doorluchtige Opperheer waar deert Uw beminnelijke gedachte en geeft U zijn goede wensen. Teheran, aug. 1S63. De brief was in het Frans gesteld. Behalve het verzamelen van post zegels en foto's van hooggeplaatste persoonlijkheden is Jan Emmelot een groot natuurliefhebber. Ik kan woord ió aan: m, S 'f-"'"'.'. uren stil genieten als ik boven op een Zwitserse berg sta zegt Jan. Reizen en andere landen zien is mijn lust en mijn leven. En hoe ga je dan? is onze wedervraag. Per auto, bus of trein? Het antwoord van Jan is nog verrassender dan we dachten. Hij ging meermalen per fiets, zelfs naar Zwitserland en Noord-Italië. Jan vindt dat je op je eentje en dan met de fiets het meest geniet. Je bent vrij in je doen en laten, echt ongebonden. Maar wist je dan wel waar je zou overnachten? Nee, dat is ook juist het verrassende. Het moet een trek tocht zijn dan geniet je het meest. Ik kwam eens langs het Vierwoud- stedenmeer en dacht: Wat let me om een koele duik te nemen. Ik heb altijd van die wonderlijke in vallen als ik op reis ben. Zo leerde ik in een voorgaande zomer het waterskieën. Je glijdt met een dui zelingwekkende vaart over het rim pelloze water van zo'n Zwitsers of Oostenrijks meer en dat vind ik pas leven zegt Jan. Hoeveel kilometer legde je nu af tijdens deze fietstocht. Ik heb het precies bijgehouden. Het was 967 km. en dit in negen dagen. Meer dan 100 km per dag. Maar ik begin om zes uur al te fietsen en rijd soms 's avonds om tien uur nog. Éij plekjes die me boeien blijf ik dan even halt houden om te fotografe ren. Jan slaat zijn album op en een keur van kleurenfoto's uit vele Europese landen springen in het oog. Jan Emmelot, die werkzaam is in een meubelfabriek, bekent dat hij het hele jaar spaart voor een reis in de zomer. Wat het dit jaar zal worden? Nou, ik heb zin in een kampeerreis naar Frankrijk. Ik was al eens in Parijs, maar niet zuide lijker. Ook moet ik beslist nog eens naar Engeland. Er schijnen maar weinig mensen naar Engeland te gaan, maar een vriend van mij verzekerde dat er zeer mooie plek jes te vinden zijn. Houd je nu alleen maar van de ber gen of ook wel van het vlakke land? Nou ik heb wel eens gefoeterd op de hellingen van die bergen als ik als een slak met mijn fiets omhoog kroop zegt Jan. Desondanks zijn ae bergen overweldigend en maken al tijd diepe indruk op mij. De berg meren zijn ook van een ijle schoon heid en dat maakt je stil. Ja nog wat, onderbreekt Jan ons gesprek. Ik begrijp niet dat sommige men sen, ook in die mooie streken, maar rijden en rossen en het mooie in 't geheel niet zien. Je moet de natuur op je laten inwerken vindt Jan. Onze laatste vraag: Jan, zeg eens eerlijk, vind je ons eigen land ook niet mooi? Waarom trek je steeds naar het buitenland? Nou, ik wil U wel zeggen dat ik een Hollands pol derlandschap niet zo erg kan waar deren. Wel sta ik in de zomer 's zondagsmorgens vroeg op en ga dan soms de Goudsberg op in Lunteren. De vogels om je heen, die hun schril gefluit in de morgenstond laten ho ren, dat vind ik een machtige ge waarwording. Ik ben zelf ook een vrije vogel, voegt Jan er lachend aan toe Wanneer we dit gesprek hebben ge voerd op een regenachtige en kou de februaridag bekruipt ons een verlangen. Een verlangen naar zon en zomer. Jan Emmelot verlangt er zelfs hevig naar. Ik tel de maan den af. Over vijf maanden ga ik Frankrijk verkennen VEENENDAAL Geboren: Janna Caroline, d.v. G. van de Haar en W. H. de Bruin; Antonius, z.v. J. W. van Scherrenburg en C. S. van de Steeg; Maria, d.v. J. Bos en M. Blan- kestijn; Willem Jan, z.v. G. Hols en H. Valkenburg; Cornelia, d.v. C. Bos en R. Boonzaaijer; Jan Gerardus, z.v. J. van Ojik en T. van der Sluis; Hendrik, z.v. G. van Rotterdam en M. W. van de Weerd; Marie Dorothé Melanie, d.v. H. J. Lenferink en M. W. D. Peters; Marjan, d.v. J. van Voorthuizen en H. Vink; Ma- rius Jacobus, z.v. M. J. van Stempvoort en M. P. Gielbert; Gerard, z.v. J. C. van Kooten en H. Hobé; Charlotte Renee, d.v. J. Diepeveen en G. C. H. van Ginkel; Arend, z.v. A. Kuipers en M. van Beek (geb. te Rhenen); Geurdina Louise Mar- garetha, d.v. D. Meijer en A. van Beek (geb. te Rhenen); Engelbertus, z.v. B. E. Stemerdink en M. Dekker (geb. te Rhe nen). Ondertrouwd: A. Heineman en A. de Boer; M. van Ginkel en G. A. van Dijk. Gehuwd: G. W. Beuse en T. W. van Hardeveld; J. Davelaar en G. C. van de Lustgraaf; H. Hardeman en E. van der Neut; H. Thijs en A. G. W. Hommersom. Overleden: D. de Ruiter, 86 jaar, e.v. A. M. de Jonge; W. Diepeveen, 78 jaar, wed. v. L. H. Slok; G. Hutink, 68 jaar, e.v. J. H. Lubbers. RHENEN Geboren: Johannes Jan, z.v. Madera, en B. M. A. Th. Terschegget; Arend, z.v. A. Kuipers, en M. van Beek; Mar- garetha Cornelia, d.v. G. J. Klaassen en A. H. de Rooder; Geurdina Louise Margaretha, d.v. D. Meijer en A. van Beek; Engelbertus, z.v. B. E. Stemer dink en M. Dekker; Hendrik Jan, z.v. W. Ramaker en N. M. J. P. Knoppers; Hendrika, d.v. J. Th. van Soest en J. H. van Baaren. Elders geboren: Martinus, z.v. C. Mul der en A. J. Achterhof; Frans, z.v. F. Brouwers en E. Wijnbergen. Ondertrouwd: A. van Beek en G. Hei kamp; A. van Vendelo en J. Naves; F. J. van Vliet en A. van Noort; W. Schaapman en J. Ph. Smit. Gehuwd: L. Seunninga en J. Hovestad. Kennisgeving van huwelijksaangifte gedaan (niet ondertrouwd): H. Si- monsz en J. Baars; Chr. V erwoert en J. hammers. Overleden: G. van de Weerd, 75 jaar, geh. geweest met C. Diepenvetn. Elders overleden: J. W. Dcmont, 74 jaar, echtgenoot van J. M. Mom; M. de Kroon, 13 jaar, ongehuw d. AMERONGEN Geboren: Monique, d.v. W. G. van Laar en E. G. van Doleweerd. Ondertrouwd: W. van Barneveld en J Niessen; H. Willemsen en C. W. A. Haal- boom. Overleden: G. van Beek, 82 jaar. EDERVEEN Geboren: Evert, z.v. J. H. Bos en C. H. de Koning; Pieter, z.v. J. van de Kaa en H. G. van Dooren; Everardus J. G., z.v. J. Epskamp en P. A. L. Brabander; Ever- tje, d.v. W. van den Brandhof en H. van Holland. Gehuwd: W. G. de Kruiff en J. van Brummelen. SCHERPENZEEL Geboren: Jacoba Maria d v. E. Veld huizen en M. J. Kleiveld, Maarten Jan z.v. J. v. d. Fliert en M. Doornekamp, Dina Elisabeth d.v. J. H. v. d. Wete ring en J F. Wagensveld. Ondertrouwd. J. de Wee en H. F. Ver meulen, B. D. Kaljee en N. Vonk. Gehuwd: R. van Voorthuizen en J. B. Schimmel. RHENEN Ingekomen: A. Krommenhoek, wed. v. Winkelman van Schiedam, W. Moes met gezin van Wormerveer, W. Lod der, met gezin van Soest, A. Ampudia Cardo g/m Grespo Grespo van Spanje, Angel Ampudia Cardo van Spanje, H. Koopman van Velsen. Vertrokken: G. van Houwelingen naar Haarlem; R. Handgraaf, naar Utrecht; G. C. van Garderen, naar Soest; G. de Boer met gezin, naar Oirschot; G. Huizinga, naar Veenendaal; G. Tewes, naar Emmen; J. Hovestad, naar Wa- geningen. AMERONGEN Ingekomen: L. A. Maris, van Utrecht; C. T. W. Theben Tervile, van Utrecht; H. Geurtsen. gez., van Leersum. VEENENDAAL: Dr. E. A. C. Reydon, Ker- kewijk 40, tel. 2134. Apotheek Zuiders- ma, Hoofdstraat 53, tel. 2123, m.i.v. za terdagmiddag 6 uur. RHENEN: Dr. P. Rienstra, Herenstraat 63, tel. 577. Apotheek Deys, op zondag alleen voor spoedgevallen. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. S. T. Hey, De Klomp, tel. 200. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossen- dorp, Van Ommeren: Dr. W. A. Ossen- dorp, Amerongen, tel. 03434-1273. SCHERPENZEEL: Dr. W. van Vulpen, Dorpsstraat, tel. 03497-220. VEENENDAAL Gevonden: blauwe paraplu; steekwagen; ringsleutel; paar blauwe wollen wanten met daar in een paar donker grijze handschoenen; leesboeken; herenpolshor loge met donkerbruin lederen bandje; bankbiljet; paarse linkerwant; bruine ta- bakzak, inh. een pakje Samsonshag; ter riër met penningno. 29251; 2 kinderwan ten; blauw rechter kinderwantje; blauw wollen kinderwantje; licht beige porte monnee met inh.; wit fietspompje; don ker grijze vulpen; hangslot met sleutel; suède linker herenhandschoen; zwarte vulpen met grijze strepen; rode kinder portemonnee met inh.; bruine dames glacé; bosje sleutels; bruin-groen geruit kinderrokje. Verloren: broodmes; universal heren polshorloge met rekbandje; groene sjaal; fietspomp; 12 rode ritssluitingen in bruin pakpapier; grammofoonplaat; paar groen gehaakte wanten; muntstuk; paar grijze glacé's; aktetas; paar zwarte glacé's; zwarte herenportemonnee met flink be drag aan geld; rode jongensportemonnee met inh.; gouden broche met zwarte steen; grijs damesvest; ring met auto sleutels; bril met donkerbruin montuur, waarvan doublé armen. RHENEN Gevonden: doublé damespolshorloge m. doublé bandje; rode plastic damesporte- monnaie, inhoud 2 dubbeltjes en diverse papieren; zilveren kinderringetje; paar kinderwantjes; paar zwart glacé dames handschoenen; vierkleuren ballpoint; be- delarmbandje met vijf bedeltjes; zwarte dameshandschoen (rechter); kleine wollen VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds. A. Vroeginde- weij, 5 uur ds. D. van den Berg. Julianakerk 9.30 uur dr. C. Graafland, 5 uur ds. A. Wisgerhof. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. D. van den Berg, 5 uur ds. A. Meijers van Utrecht. Sionskerk 9.30 uur ds. A. Wisgerhof, 5 uur dr. C. Graafland. Veeneind 3 uur ds. C. van Viegen van Overberg. Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Vroegindeweij Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Tho mas van Amersfoort, 5 uur ds. Van Enk. Ger. Kerk Pctrakerk 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Thomas van Amers foort. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 uur leesdienst, 5 uur ds. Heerma van Nunspeet. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9.30 uur dienst, 3 uur ds. Roukema van Ede. Ger. Gem. syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur dr. Thoomes, 5.30 uur dr. Langman van Amsterdam. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Mesdag van Zeist. R.K. Kerken Willibrordkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Salvatorkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Wijdingsdienst o.l.v. Envoy W. Koopmans in Leger- zaal a.d. Fluitersstraat, 7.30 uur Verlossingssamenkomst o.l.v. Kolonel F. Holland. RHENEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Kooreman, 5 uur Jeugddienst, ds. P. de Vries uit Driebergen. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. De Jong van Veenendaal, 5 uur ds. Otte- vanger van De Bilt. Ned. Prot. Bond 7 uur in Bella Vista, ds. C. Beukman van Bennekom. Ger. Kerk 10 uur ds. P. A. Bohlmeyer te Arnhem, 5 uur ds. H. Volten. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst, woensdag 19 febr. ds. Chr. v. d. Woestijne van Barneveld, 7.30 uur. Oud Ger. Gem. v.m. 10 en n.m. 6 uur leesdienst. R.K. Ged. Kerk v.m. 8 uur Vroegmis, v.m. 10 uur Hoogmis, n.m. 7 uur Lof. Hoogmis, 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. Stekelenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, vrijdag 21 febr. 7 uur ds. v. d. Poel uit Ede. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Breugem. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Kaastra. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. N. Padt uit Lunteren. R.K. Kerk 8.15 en 10 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur dhr Mouw uit Apeldoorn. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Slingen- berg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. van Wier uit Putten, 6.30 uur ds. K. v. d. Pol uit Lunteren. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur Prof. Dr. K. Dijk uit Driebergen. Vrijz. Herv. in „De Schans" 10.15 uur ds. N. Immink uit Utrecht. Vrije Evang. Gem. 3 uur ds. E. v. d. Bij uit Rotterdam. OPTIEK kinderwant blauw-wit; zwarte handbe schermer van rijwiel; groen gelakte da mesfiets merk „Lingestroom"; lichtgrijze stoffen dameshandschoen. Verloren: padvindershoed; zwarte da- mesportemonnaie inhoud f 8,en 3 Duitse munten; bronskleurige Batavus da mesfiets; paar handschoen, bruin leer en wol; gele das; kentekenplaat van scooter PK 68-98; portefeuille-portemonnaie in houd circa f 300,— en enkele stortings bewijzen.

De Vallei | 1964 | | pagina 2