Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken G.C.N. kocht aandelen op van oude Nederlandse Gasmaatschappij Agenda Utrechts Gasbedrijf wil wrevel uit Z.-Oosthoek wegnemen aj Discussie Uitvoering Chr. muziekclub „Weerklank" INWONERS VAN VEENENDAAL f WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Raadsvergadering Amerongen Feestavond winkeliersver. in besloten kring Krijgt Eist nieuwe brandweerkazerne? 38e JAARGANG VRIJDAG 21 FEBRUARI 1964 Nr. 15 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal advertenties Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Qverberg De Haar Ede - Kade Maanderbuurt Ederveen Rensvvoude Scherpenzeel Op de donderdag te Utrecht gehouden vergadering van de Algemene Raad van het Gasbedrijf Centraal Nederland viel het belangrijke besluit alle aandelen over te nemen van de Ned. Gas maatschappij gevestigd te Renkum van welke maatschappij de gemeenten Amerongen, Leersum, Rhenen, Scherpenzeel, Woudenberg en Veenendaal tot nu toe het gas betrokken. Overname Laag aantal aansluitingen WIST U BROUWER Waarom niet uit Z.-Oosthoek „Wit gebied" Tarieven Overleg 10,— WAARD ZA 54234 NIEUWE WONINGEN Ter gelegenheid van 40 jarig jubileum Receptie op 26 februari Surprises aan verpleegsters en bejaarden EDERVEEN Receptie Renswoude 150 jaar geleden ACHTERBERG Hekwerk O.L. school wordt vervangen Voorstel van B. en W. Voorschot Crescendo OVERBERG Begin verbouwing school met de bijbel Overberg zomer '64 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 ltfnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bQ de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimum per advertentie f 5,— Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 25 cent In een drukke discussie werd door enkele leden van de raad de nadruk ge vestigd op de wrevel die er in de ver schillende gemeenten bestond t.a.v. de recente ontwikkelingen, waarbij die ge meenten praktisch in een dwangpositie geraakten en daarover hun kritiek heb ben geuit. Een der leden van de Alge mene Raad pleitte voor een goede sa menwerking tussen G.C.N. en de be trokken zes gemeenten. Nu de zaken er eenmaal liggen moet het bestuur van het G.C.N. een beleid voeren gericht op een basis van goed en vruchtbaar over leg. De betrokkenen uit de zuid-oost hoek moeten niet op een stoel achter ons maar naast ons zitten. De wrevel moet worden weggeno men, zo sprak de heer Kieboom uit Utrecht. In een toelichting aan de algemene raad zegt het bestuur van het G.C.N. dat het dagelijks bestuur in de afge lopen jaren verschillende pogingen heeft ondernomen om het zuid-oostelijk deel van de provincie via het G.C.N. van gas te voorzien. Helaas slaagden deze pogingen niet, in die zin dat de ge meenten niet wilden toetreden tot het verband van het G.C.N. Zeer recent was er volgens het bestuur van het G.C.N. een mogelijkheid ontstaan om op an dere wijze dat doel te bereiken (waar bij echter de gemeentelijke autonomie wel zeer in de knel kwam. Red.) Op 3 febr. heeft de oude Ned. Gas Maatschappij aan het G.C.N. een aan bod gedaan om alle duizend aandelen van 400,zijnde het geplaatste ka pitaal, voor een bedrag van 1,6 miljoen over te nemen. Dit voorstel werd door de vergadering aanvaard. De N.V. zal voorlopig nog blijven be staan en het personeel kan op dezelfde voet in dienst blijven. Het bleek dat de N.V. in de afge lopen jaren enkele maatregelen moest nemen ter dekking van ver liezen, ontstaan door de hoge prijs van het aardgas, de gestegen cokes- prijzen en de weinig aantrekkelijke tarieven. Het bestuur van het G.C.N. heeft evenwel vertrouwen in de gehele opzet en in de expansie van een deel van het gebied, zodat zij vrij optimistisch ge stemd bleek te zijn. In de eerste plaats hebben de zes gemeenten een ongewoon laag aantal aansluitingen op het gasnet (1 aanslui ting op ca. 10 inwoners tegen normaal 1 op 4). Door een goede aquisitie moet het mogelijk zijn dit aantal belangrijk te verhogen, aldus het bestuur van het G.C.N. Voorts vindt in het gebied in toenemende mate industrievestiging plaats. Het zal verder mogelijk zijn de netten van de N.V. en van de Gasdistri- dat vele inwoners van Ederveen hun T.V. antennes zullen moeten verplaatsen? dat deze antennes niet boven op de nok van het dak mogen staan? dat de Centrale Woningstichting Ede dit niet tolereert? dat de bewoners deze week een brief ontvingen vanwege deze stichting? dat de antennes voor 3 maart moe ten worden verplaatst? Wandklokken voor betere uurwerken S I N D S 1930 Makelaars- en Assurantiekantoor Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918, na 6 uur 3325 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties butie Zeist en Omstreken te verbinden, waardoor een veilige en rationele gas- voorziening kan worden bevorderd. Volgens de statuten van de N.V. be staat de Raad van commissarissen uit drie tot zeven leden. Het G.C.N. wil voor het district voorlopig drie com missarissen aanwijzen, n.l. de voorzitter van het G.C.N. en vertegenwoordigers uit de gasdistributie Zeist en Amers foort. Vanuit de vergadering werden plei dooien gehouden voor intrede van een commissaris uit het betrokken gebied, dat daarmede ook medezeggenschap zou verkrijgen. Een dergelijke opname van een commissaris uit de zuid-oost- hoek kan worden overwogen als er be reidwilligheid bestaat, aldus de voor zitter. „Het spijt ons overigens ten zeerste dat de aansluiting van het gebied niet door overleg tot stand kwam." Vanuit de vergadering werd met klem gepleit voor een goede samenwer king met de betrokken gemeenten. Het bestuur van het G.C.N. zal daartoe op korte termijn stappen ondernemen en zich het eerst wenden tot de grootste gemeente (kennelijk wordt Veenendaal bedoeld. Red.). De directeur van de Gasvoorziening Zeist en Omstreken, Ir. Van Dijk, sprak over een verbinding tussen het z.g. „witte gebied", het niemandsland tussen Maarn, Maarsbergen en Zeist. Hier zijn enkele grote instellingen gevestigd die grote hoeveelheden gas willen betrek ken. (waarschijnlijk Valkenheide en de Hoogstraat. Red.). De uitloper van de G.Z.O. stuit tegen dat niemandsland en loopt dan verder naar het betrokken gebied. Vanuit Zeist zal de stalen leiding moeten worden doorgetrokken. In de toelichting van het bestuur was sprake van „weinig aantrekkelijke ta rieven". Geldt dat voor de consument of voor de producent? zo werd gevraagd. Wat betreft het tempo van de ombouw i.v.m. de boring in Slochteren werd ver klaard dat dit grotendeels afhangt van de pas opgerichte ombouw-firma's. Er is daarbij een zekere planning nodig. Bij de invoering van het pure aard gas zullen de tarieven geheel wor den herzien. De voorzitter verklaarde tenslotte dat hij de gemeenten wilde adviseren óf zelf een net te vormen naar het voor beeld van Zeist, óf toe te treden tot de Zeister distributie. Met 6000 aansluitin gen in het gehele gebied is coördinatie dringende eis, aldus de voorzitter, want ook dan nog zou het gebied van de zuid-oosthoek onze kleinste deelnemer zijn. Het G.C.N. wil op zeer korte termijn contact opnemen met de dagelijkse be sturen van de zes gemeenten in ons rayon. Het is wel een moeilijke kwestie, zo werd gesteld „want de gemeenten gaven in het verleden blijk niet zelf de gasdistributie te willen verzorgen, maar de levering geheel in handen van een particuliere maatschappij te leggen." Dat maakt de zaak zo gecompliceerd. Wanneer G.C.N. in staat zal zijn om in ons rayon op puur aardgas over te schakelen, kon men niet zeggen. De verwachting was dat het wel 1965 zou worden. Het Utrechtse Gasbedrijf, waaraan de gemeenten Veenendaal, Amerongen, Leersum, Rhenen, Scherpenzeel en Woudenberg nu zijn vastgekoppeld, kon weinig concreets mededelen omtrent tijdstip van aansluiting, duurte van het gas en evenmin over eventuele over name van oude gasfabrieken in het rayon. Misschien kornt er op een te houden persconferentie op 2 maart a.s. meer klaarheid in de affaire De Chr. Muziekclub „Weerklank" met in 't midden de beide heren Valkenburg Misschien weet u het nog niet eens, maar toch is het zo. Veenendaal heeft een Chr. Muziekclub, waar een flink aantal jeugdige jongens en meisjes lid van zijn en die hard werken om een zo goed mogelijk resultaat te krijgen. Ongeveer 35 „muzikanten" komen wekelijks bij elkaar om te studeren. Natuurlijk houden deze mensen van muziek, maar zij hebben nog een doelAnderen laten mee ge nieten van hun muziek. Verscheidene malen zijn zij te gast geweest in bijeen komsten, vergaderingen, ziekenhuizen enz. Ook zijn er al weer verschillende data in de nabije toekomst bezet. Steeds meer aanvragen krijgt deze club om te komen spelen, zo zelfs, dat zij helaas al aanvragen af moest zeg gen als het programma te vol werd. Onder leiding van de heren Valken burg heeft deze club in het spelen van uitsluitend geestelijke liederen een ge heel eigen stijl ontwikkeld. De samenstelling van deze club is qua instrumenten niet alleen voor Veenen daal, maar ook voor geheel Nederland uniek te noemen. Zij werken vooral met melodica's, sopranen en alten. Verder zijn er de volgende instrumenten Edu- catoren clavietta, melodica professional, accordeon, trom, xylofoon en de snaar instrumenten, mandolines en gitaren. Om Veenendaal in de gelegenheid te stellen kennis te maken met dit Jeugdwerk, geeft „Weerklank" een uitvoering in Eltheto. Hiervoor is een programma samengesteld wat allerlei instrumentencombinaties laat horen. Deze avond is ook een Philicordia, een stukje van de club. Na de pauze zal er bovendien een klankbeeld worden gedraaid over Veenendaal in oorlogstijd. U hebt in dit blad kunnen lezen over de Mei-pocket „Frontale Botsingen" door Rik Valkenburg, die binnenkort van de pers komt. Nu kunt u al vast een verklanking van een gedeelte van dit boek beluiste ren. Het klankbeeld is getiteld „Het schot in het spergebied". Historische gegevens uit Veenendaal, zijn, met werkelijke oorlogsgeluiden, verwerkt tot een spannend geheel. Zaterdagavond 7 maart a.s. om 8 uur begint deze avond. Ieder is hartelijk welkom. De programma's zijn tegen een lage toegangsprijs in voorverkoop ver krijgbaar bij muziekhandel Van de Weerd, Beatrixstraat; boekhandel Da- velaar, Hoofdstraat; kapsalon Valken burg, Zandstraat. Zie ook volgende week de advertentie in dit blad. JEUGDDIENST De eerstvolgende Jeugddienst van de Ned. Herv. Gemeente Sola Fide te Vee nendaal is op zondag 23 februari a.s. te 9.00 uur v.m. Voorganger is ds. Ph. A. Warners van Utrecht. Alle jongeren wor den verwacht en belangstellende ouderen zijn eveneens van harte welkom. JAARVERGADERING E.H.B.O. Op dinsdag 25 febr. houdt de EHBO afdeling Veenendaal haar jaarvergade ring in de Ritmeesterkantine. Bij de bestuursverkiezing is mej. v. d. Hoef aftredend en weer herkiesbaar. In de vakature van de heer Aalderink, die zich niet herkiesbaar stelde, heeft het bestuur de kandidatuur aanbevolen van de heren J. van Harn en G. Vos. Het werk van de stichting De Instuif is in Veenendaal een begrip geworden. Lang niet iedereen weet echter evenveel van het gewone werk dat iedere week in het jeugdgebouw aan de Industrieweg veel jongeren trekt. Het is waarschijnlijk over bodig te vertellen dat dit werk voor iedereen bestemd is. U begrijpt dat dit werk veel geld kost, zonder de hulp van velen zou dit werk dan ook onmogelijk zijn. Toch is het nood zakelijk dat er eens per jaar een beroep op alle inwoners van Veenendaal gedaan wordt via een grote collecte. Nu treft het dit jeugdwerk wel bijzonder slecht dat deze collecte plaats moet vinden juist nu een grote aktie van edelmoedigheid en bereid willigheid van de bevolking van Veenendaal is afgesloten. Er wordt in Veenendaal zo vaak gezegd dat er voor de jeugd zo weinig te doen is. De Instuif trekt iedere week honderden naar het jeugdgebouw. Zou het rechtvaardig zijn de jeugd - onze jeugd - van een toevallige samenloop van omstandigheden de dupe te laten zijn? We leven in een welvarend land. Er zijn zoveel mensen op de wereld die in armoede moeten leven. Zou het dan veel uitmaken als U ook deze aktie steunde? In de week van 24 t/m 29 febr. komt er iemand bij U aan huis. Denk dan aan de jeugd van Veenendaal. Om het met een kleine woordspeling te zeggen op uw eerdere edelmoedigheid: „Laat ook hen niet alleen staan!" Deze keer is de Valleiriks, na te zijn uitgegeven bij Drog. Rein Kok Gelderland Veenendaal weer niet gevonden. Als u de nieuwe riks met het nummer aanstaande donderdag voor 12 uur op ons kantoor inlevert, wordt u de vinderspremie a contant uitbetaald. Tijdens de woensdagavond gehouden raadsvergadering kregen b. en w. heel wat kritiek te incasseren over het voorstel verkoop woning Koenestraat 81. Na lang durige discussie bleek er geen besluit te zijn gevallen aangezien de stemmen staak ten (5-5). Na de herdenkingstoespraak van de burgemeester i.v.m. het overlijden van oud burgemeester Martens, sprak de nestor van de raad, de heer Blankestjjn nog enkele woorden. Tijdens de ambtsperiode van burgemeester Martens heeft Ameron gen een heel ander gezicht gekregen. Boven de Betonweg is een heel nieuw dorp verrezen. De laatste twee jaar zijn hem wel zwaar gevallen. Voor de woningbouw heeft hy zich steeds voor 100 ingezet. Spreker hoopt dat zyn gezin in deze moei- ïyke dagen Gods steun mag ontvangen. De voorzitter kon mededelen dat het bouwcontingent voor 1964 18 woningwet woningen, 12 premiewoningen en 19 vrije woningen toewijst. B. en w. hebben goe de hoop dat er nog 2 woningwetwonin gen bijkomen, zodat het ingediende plan van 30 gebouwd kan worden. Er is een onderhandse aanbesteding geweest, waar bij de fa. Van der Horst te Hoevelaken de laagste was met f 287.640,voor 18 Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum vierden leden en bestuur van de Veenen- daalse winkeliersvereniging „Handel en Növerheid" met hun dames in intieme kring dit jubileumfeest. Er heerste een geanimeerde stemming woensdagavend in Hotel De Korenbeurs. De feestavond werd opgefleurd door de heren Kees Schilperoort en Henk Jansen van Galen, beter bekend als Gart Jan Kruutmoes en Lubbert van Gortel. Dit duo droeg in grote mate bij tot de algemene vreugde. Aan de voorzitter, de heer Ant. de Ruiter, werd namens de leden een prachtige zilveren sigarenkist aange boden en bovendien mocht de heer De Ruiter nog een cheque, bestemd voor een prachtige vakantiereis naar het Limburgse Valkenburg, in ontvangst nemen. In verband met dit 40-jarig jubileum van „Handel en Nijverheid" hebben alle verpleegsters en huishoudelijk per soneel van het Julianaziekenhuis (totaal 110 personen), alsmede de zusters van het Groene Kruis en het kraamcentrum, een aardige surprise van de winkeliers vereniging ontvangen. Naar men ons mededeelde werd deze geste bijzonder gewaardeerd. Donder dagmorgen zijn bovendien de oudjes van het Ned. Herv. Rusthuis ook ge trakteerd op gebak, snoep en sigaren. De mededeling tijdens de herden- ONTSPANNINGSMIDDAG BEJAARDEN Op dinsdagmiddag 25 febr. wordt in het O.C.B. gebouw aan de Sandbrink- straat weer een ontspanningsmiddag voor bejaarde dames worden gehouden. Alle dames zijn van harte welkom. OUDERAVOND CHR. SCHOOL VOOR HANDEL EN BEDRIJF Op dinsdag 25 febr. wordt in de school aan de Geerseweg een ouder avond gehouden voor de leerlingen van de Chr. School voor Handel en Bedrijf. De ouders krijgen de gelegenheid het werd van hun kinderen te bezichtigen. Na de koffiepauze zullen de meisjes de gemaakte handwerken showen. Enkele werkstukjes zullen ook worden ver kocht. Allen, die belangstellen in dergelijk onderwijs waar mogelijkheden gebo den worden voor een opleiding voor kantoor, winkel of magazijn, zijn even eens welkom. Het personeel en het Hoofd der School zullen alle gewenste inlichtingen vertrekken. HERVORMDE JEUGD VERGADERDE Woensdagavond kwamen de vier Her vormde Jeugdverenigingen in een gecom bineerde jaarvergadering bijeen. Ver schillende afgevaardigden van zusterver enigingen uit de omtrek waren aanwezig. De avond werd grotendeels gevuld met aardige schetsjes en voordrachten. kingsavond dat dit zou gebeuren werd met groot applaus bekrachtigd. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van „Handel en Nijverheid" zal het bestuur van de winkeliers vereniging recipiëeren op woensdag 26 febr. a.s. nam. van 5 tot 7 uur in hotel „De Korenbeurs". Er be staat gelegenheid voor autoriteiten, zusterverenigingen, leden en overi ge belangstellenden, hun geluk wensen aan het bestuur aan te bieden. Voordat in 1814 het Koninkrijk der Nederlanden gevestigd kon worden, moest eerst een Franse tijd plaatsvinden. Niet tot vreugde van de inwoners der Verenigde Ne derlanden en zeKer niét tot blijd schap van degenen die regerings posten bekleedden. Vele misstan den moesten worden opgeruimd, veel vernieuwingen ingevoerd. Ogenschijnlijk draaide het leven in Renswoude na 1814 gewoon door. Doch ook deze gemeenschap werd aangeraakt door het wereldgebeu ren van die tijd. Men leefde in 1814 net als in 1795. Enkele artikelen, die wij in de komende weken pu bliceren, zullen een beeld geven over Renswoude tussen 1794 en 1814. Gebeurtenissen, die overal voor kwamen, doch ook zaken die zich uitsluitend in deze intieme dorps gemeenschap afspeelden, zullen de revue passeren. NOODWONING NOG NIET ONTRUIMD De fatale datum, waarop de noodwo ning van de heer Evers aan de Onderweg zou worden ontruimd is voorbij. De ge meentelijke instanties zijn op deze da tum bij de eigenaar van de noodwoning op bezoek geweest, maar over een defini tieve afbraak werd niet gesproken. Ook werd geen datum genoemd waarop dit zou gebeuren. De fam. Evers kan dus weer even rustig ademhalen. DS. CATSBURG SPREEKT Voor de Hervormde mannenvereniging „Onderzoekt de Schriften" zal a.s. woens dagavond voorgaan ds. Catsburg uit Op- heusden. De bijeenkomst wordt gehouden in de Hervormde Kerk en is voor ieder een toegankelijk. De gemeenteraadsvergadering van dinsdag a.s. behandelt drie punten op de agenda met betrekking tot het buurt schap Achterberg. Er komt een voorstel van b. en w. ter sprake betreffende het hekwerk aan de voorzijde van de open bare lagere school. B. en w. stellen de raad voor dit hekwerk te vervangen door een stenen muurtje. De kosten hiervan worden geraamd op f 3235, Eveneens op de agenda staat de on derhandse verpachting van een perceel grasland ter grootte van 1.80 hectare aan M. Groeneveld te Rhenen en een perceel groot 1.70 hectare aan G. van Laar eveneens wonende te Rhenen. Het derde punt met betrekking Ach terberg is de aankoop van een perceel, in het belang van de volkshuisvesting, van W. van Roekei. Na onderhandelin gen met de gemeente heeft de heer Van Roekei zich akkoord verklaard 4920 m2 grond aan de gemeente te verkopen voor de prijs van 22.000,onder de voorwaarde dat Van Roekei zo spoedig mogelijk zal overgaan tot de bouw van een woning op het hem overblijvende deel van zijn perceel en tot de totstand koming daarvan, doch uiterlijk tot drie jaar na het passeren van de uit dit be sluit voortvloeiende akte van over dracht de bestaande woning mogen blijven bewonen. Tevens moet de heer Van Roekei er zorg voor dragen dat het op verkochte grond staande kippenhok overgeplaatst wordt naar het hem over blijvende deel van zijn perceel. In de gemeenteraad van Rhenen komt dinsdagavond een voorstel van b. en w. aan de orde om de vrijwillige brandweer van Eist aan een nieuwe kazerne te helpen. De gemeente heeft hiervoor - als de raad er mee akkoord gaat - f 15.000, uitgetrokken. De nieuwe kazerne zal gebouwd worden achter de openbare lagere school. te kunnen financieren heeft de vereni ging eind 1963 een collecte gehouden, terwijl men het houden van een bazar in voorbereiding heeft. Onder de huidige omstandigheden achten b. en w. het niet meer verant woord om het brandweermateriaal nog langer in een oud en veel te klein schuurtje te stallen. Van de muziekvereniging „Crescendo" was bij de gemeente een verzoek bin nengekomen om voor een renteloos voorschot in aanmerking te komen. Dit voorschot - ƒ2500,is nodig voor ver nieuwing van de instrumenten welke voor een deel in zeer slechte staat ver keren. Om de hieraan verbonden kosten Omdat de vernieuwing van de instru menten niet langer meer uitgesteld kan worden stellen b. en w. de raad voor om „Crescendo" - evenals een besluit van de raad van 18 dec. j.l., om een soortgelijk voorschot te geven aan de muziekverenigingen O.B.K. en Ons Ge noegen - eenzelfde bedrag van 2500,— te verlenen aan „Crescendo". De mu ziekvereniging hoopt dit bedrag in vijf jaar terug te betalen. woningwetwoningen en f 197.400,voor 12 premiewoningen te financieren door Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Er wordt een spoedige gunning verwacht. BOUW AMBTSWONING BURGEMEESTER De bouwkosten voor deze woning blij ken sedert mei vorig jaar belangrijk ho ger te zijn geworden. Toen was geraamd f 80.000,Inclusief centrale verwarming, architectenkosten en dagelijks toezicht is nu een bedrag nodig van f 110.000,Dit is te wijten aan de enorm gestegen bouw kosten, terwijl de vroegere raming wat aan de lage kant was. Zie verder pag. 4 Op dinsdagavond 18 februari 1964 werd in een van de schoollokalen de jaarlykse algemene ledenvergadering gehouden van de Vereniging tot Stich ting en Instandhouding van een School met de By bel te Overberg. De voorzit ter Ds. C. v. Viegen opende de verga dering met het lezen van psalm 115, waarna hij voorging in gebed. De notu len werden voorgelezen en vastgesteld. In zijn jaarverslag wees de secretaris er op, dat dit jaar voor de schoolver eniging een belangrijk jaar is omdat de verbouwing van de school tot stand zal komen. Het aantal leerlingen was gestegen tot 131. De Unie-collecte was hoog geweest en de leerlingen van de hoogste klassen namen deel aan school zwemmen. Het verslag van de penningmeester werd voorgelezen. De vereniging bleek nog een schuld te hebben van ruim 1000,In aansluiting hierop werd een schrijven van de accountant ter kennis gebracht, waarin hij stelde, dat de boeken en bescheiden gecontroleerd en in orde bevonden waren. Hierna vertelde het hoofd der school enige bij zonderheden over de a.s. verbouwing van de school aan de hand van een model. De Rijksgoedkeuring is aange vraagd, deze goedkeuring wordt spoedig verwacht. Het is inmiddels wel gebleken, dat in de paasvakantie nog niet met de werkzaamheden begonnen kan wor den. Het zal wel later gebeuren in de pinkster vakantie of mogelijk wel in de zomervakantie. Na een korte pauze kwam de bestuurs verkiezing aan de orde. Aftredend en herkiesbaar was de heer E. J. van En gelenhoven. Niet herkiesbaar stelde zich de heer B. van Barneveld. In zijn plaats werd gekozen de heer G. Henken Gzn. De heer E. J. van Engelenhoven werd herkozen. Voor het vele werk verricht voor de schoolvereniging werd de heer B. van Barneveld hartelijk dang ge bracht door de voorzitter. Tijdens de rondvraag kwamen pro blemen aan de orde, die een te stichten kleuterschool betreffen. Vrij uitvoerig werd hierop door de aanwezigen inge gaan. Onderzocht zal worden of de mo gelijkheid bestaat. Voor de realisering van een geschikt gebouw zal contact worden opgenomen met de Vereniging Overbergs Belang. Het schoolbestuur zou graag de beschikking hebben over een kleuterschool, maar het vreest sterk, dat de mogelijkheden hiertoe uitermate gering zijn. Nadat alle vragen beantwoord waren sloot het hoofd der school, de heer H. J. Wijnand, de vergadering. VEENENDAAL Zaterdag 22 febr., 7.30 uur in geb. Eltheto: Teenager amateurwedstrij den. Maandag 24 febr., 8 uur in O.C.B. gebouw: Filmavond Ned. Chr. Reis- vereniging. Dinsdag 25 febr., 7 uur: Ouder avond Chr. School voor Handel en Bedrijf, Geerseweg. Dinsdag 25 febr., 2.30 uur in O.C.B. gebouw: Ontspanningsmiddag be jaarde dames. Dinsdag 25 febr., O.C.B. gebouw: Vergadering Chr. Besturenbond. Spreker de heer L. R. Ester. Aan vang 7.30 uur. Dinsdag 25 febr., 7.30 uur in Rit meesterkantine: Jaarvergadering E.H.B.O. Donderdag 27 febr.: Interkerkelijke bijeenkomst in gebouw Eltheto. Aanvang 7.30 uur. RHENEN Donderdag 27 febr. in Cunerakerk: Uitvoering van Johannes Passion. Aanvang 7.30 uur. AMERONGEN Zondag 23 febr.: Jeugddienst in St. Andrieskerk, 18.45 uur. EDERVEEN Woensdag 26 febr. in Ned. Herv. Kerk spreekt voor de Mannenver. ds. Catsburg uit Opheusden. Aan vang half acht. RENSWOUDE Woensdag 26 febr.: Vergadering gemeenteraad.

De Vallei | 1964 | | pagina 1