Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Chr. Technische (Talma) school kan 500 leerlingen bergen Streven naar eenheid der Kerken MILJOENENOBJECT NADERT VOLTOOIING Theorievleugel in april gereed, gehele object bij begin nieuwe les jaar Driedelig Nieuws uit de omgeving apliek SCHRIKKELJAAR Veenendaalse klaprooskollektante won reis de heer Schepers naar Engeland AMERONGEN It E N SWOUUE EDERVEEN Wat nu weer...? 38e JAARGANG DINSDAG 25 FEBRUARI 1964 Nr. 16 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Rcnswoude Scberpenzeel Gevelsteen Leerlingen Groei Secuur en betrouwbaar De protestantse kerk in het licht van vraag en antwoord 54 van de Heidelbergsche Catechismus DONDERDAG OP OPENBARE VERGADERING IN ELTHETO INTERKERKELIJK KARAKTER Bewust Niet impulsief BIJEENKOMST Dringend SWIEBERTJE TROK VEEL BEKIJKS Nieuw feuilleton: NOODKLOKKEN OVER WASHINGTON WAT IS EIGENLIJK EEN JAAR? Verandering in kalender? Raadsvergadering week later „ORANJEDAG ZOEKT MEDEWERKERS VOOR JEUGDVOETBALTOERNOOI Lezing over rundveehouder^ Nieuwe straatnamen in uitbreidingsplan MULDER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Te!. 0 8383-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Re dak tie; W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" In plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 25 cent Aan de Industrielaan te Veenendaal verrijst een machtig bouwwerk. Met man en macht wordt - ook tijdens de afgelopen koude-periode - gewerkt aan de totstandkoming van de Lagere Chr. Technische School, een project van groot belang voor deze streek. Wanneer dit gigantische werk gereed zal zijn is er bijna 4 miljoen geïnvesteerd in de bouw van dit uit drie delen bestaande object. Gezien de ontwik kelingen in deze omgeving is de noodzakelijkheid van deze nieuwe lagere technische school boven alle twijfel verheven. Honderden jongens zullen in de toekomst hun vorming voor de maatschappij ontvangen en de nodige vakkennis opdoen, die hen in staat stelt het door hen gekozen beroep met ere te vervullen. De school, praktisch geheel uit beton opgetrokken, omvat duidelijk drie afzon derlijke ruimten: de praktijkvleugel met 13 lokalen, een theorievleugel met 15 klassen en een gymnastiekvleugel. Sinds september vorig jaar werd de praktijkruimte al in gebruik genomen. De theorielokalen zullen eind april gereed zijn. Tegen die tijd zullen de leerlingen, die nu nog in de oude barakken, rechts van het gebouw zijn ondergebracht ver huizen en zal op diezelfde plaats een rij wielstalling en een schoolplein worden aangelegd. In de zomer zal de bouwfirma zich dan werpen op het gereedkomen van de der de afdeling, de gymnastiekruimte waarin ook een groot aantal douches worden ge bouwd. Onder in de vleugel is er ruimte ge houden voor recreatie en kunnen de leerlingen die moeten overblijven in deze lokalen hun twaalfuurtje nutti gen. In de praktijkvleugel zijn aparte loka len ingericht voor houtbewerking, met selen, plaatbewerking, lassen, textielbe- werken enz. In de theorie-afd. zijn ook ondergebracht de kantoren voor de direc teur, de leraren, dokterskamer en een aantal tekenzalen. Momenteel zijn een aantal stucadoors, tegelzetters e.a. in de nu al heerlijk ver warmde theorievleugel bezig met de af werking om dit gedeelte eind april te kunnen opleveren. Bouwbedrijf Boers heeft nu al ruim twee jaren aan het project gewerkt. Het geheel is een ontwerp van Ir. H. F. Mer- tens uit Breukelen. Architectenbureau Brouwer uit Veenendaal voerde het ont werp uit. Aan de oostzijde is een fraaie gevel steen ingemetseld waarop vermeld: MET TROFFEL EN ZWAARD Neh. 4 6. Maar wjj herbouwden de muur want het volk had lust om te werken. 25 oktober 1962. Bestuur Tal- maschool. Als het gehele project gereed is zal een laag stenen muurtje het terrein afbake nen. In de ruime hal zal een fraaie wand versiering worden aangebracht, waarop in natuursteen de historie van Veenen daal zal zijn afgebeeld. Deze versiering wordt vervaardigd door de bekende kun stenaar Halbertsma uit Amersfoort. KOOTWIJK: Een brutale diefstal werd vorige week gepleegd in Kootwijk. Op klaarlichte dag werd bij een landhuis een grote ijskast ontvreemd. Enkele uren na de diefstal kon de dader door oplettendheid van een in de buurt wo nende inwoner van Kootwijk worden aangehouden. Deze was in zijn garage aan het werk toen er een bestelwagen passeerde die de ijskast onder een zeil verborgen meevoerde. De man ver moedde dat het geen eerlijke zaak was en noteerde het nummer van de auto. De politie kon al gauw de vermoedelijke dader aanhouden. BENNEKOM: In de kerk van de Ned. Protestanten Bond werd afgelopen don derdag, vrijdag en zaterdag door de Bennekomse lekespelgroep het religieu ze toneelspel „Proces om Jezus" opge voerd. Het stuk is geschreven door de bekende Italiaanse schrijver Diego Fab- bri. Het heeft in binnen- en buitenland zeer de aandacht getrokken. RENKUM: Het nieuwe raadhuis zal een 3 octaafs carillon krijgen in A gr. t. Het carillon zal bestaan uit 35 klokken die tezamen een gewicht van 2750 kg zullen hebben. De eerste gelden voor dit caril lon zijn reeds bij het Carilloncomité bin nengekomen. apotheek Voor het gebouw zal een monument verrijzen ter herinnering aan de sociale arbeid van ds. Talma, waarnaar de school werd genoemd. Dit monument werd ge wrocht door Marius van Beek, die on langs nog een reis naar Egypte maakte, waarover hij op de t.v. vertelde. Momenteel is de Chr. Technische school bevolkt door ruim 400 leerlingen aan de dagschool en Z60 op de avondschool. Het eerste leerjaar is feitelijk een oriëntatie jaar. De leerling wordt gevormd en komt tot een bepaalde keuze. De tweede en derde klassen zijn bestemd voor de eigen lijke vakopleidingen. Bij de opening van het nieuwe seizoen zal er voor 500 leerlingen ruimte zijn. Waarschijnlijk zal de vakopleiding dan worden uitgebreid met een cursus electro- en autotechniek. Voor leerlingen, die bijzondere capaci teiten bezitten is er gelegenheid zich ver der te bekwamen. Jaarlijks worden een 15-tal leerlingen opgeleid voor verdere studie op Hogere Technische Scholen, waarvoor men een studietoelage kan aan vragen. De meesten gaan dan naar de U.T.S. in Utrecht, maar er bestaat ook gelegenheid tot doorstuderen op de Autotechnische school te Apeldoorn, de Hogere Zeevaart school te Utrecht en de Luchtvaarttech nische school in Den Haag. De studie kosten hiervoor kunnen renteloos worden voorgeschoten. Maar de Talmaschool legt voor al deze hogere opleidingen de basis. De school staat onder leiding van de heer C. Th. Kroes, die vanaf de oprich ting in juni 1955 als directeur aan de school is verbonden. Men begon met 37 leerlingen, maar bij de opening in sept. '55 was het aantal al tot 95 opgelopen. Hoewel het grootste aantal leerlingen uit Veenendaal afkomstig is, bezoeken toch ook behoorlijke aantallen leerlingen uit Rhenen, Amerongen, Scherpenzeel, Rens- woude, Overberg, Eist, Achterberg en Ederveen de chr. technische school. Het is met recht een streekschool, die een grote aantrekkingsklacht uitoefent. De hoofdopzichter, de heer C. J. H. v. d. Horst en zijn assistent de opzichter C. G. Schot droegen er zorg voor dat het gphele bouwwerk op uiterst secure wijze tot stand kwam. Achttien meter lange balken van elk 5000 kg zwaarte moesten op 4 meter hoogte worden aangebracht. Dat geschiedde uiteraard met een kraan, maar door zuiver meetwerk en opzicht werd dit karwei geklaard en de balken op hun ligplaats gebracht. Veenendaal en omgeving zal dit jaar nog een prachtige, moderne school rijker zijn. Honderden jon ge knapen zullen op deze school bekwaam worden gemaakt om goed voorbereid de maatschappe lijke ladder te beklimmen. De Tal maschool zet hen alvast op de eer ste trede De in aanbouw zijnde Chr. Technische School aan de Industrielaan. Rechts: de tehorievleugel die eind april gereed komt. Links: de gymnastiek- en recre atieruimte. Vorig jaar november besprak het comité „Vraag en Antwoord 54" in een besloten vergadering de problemen rond de bijbeltekst „Dat zij allen een zijn", de bevordering van de Eenheid der Kerken. Een van de activiteiten die op deze bijeenkomst naar voren kwam en waarmee dit comité naar buiten wil treden, was een openbare vergadering, waarbij zowel een Hervormde als een Gereformeerde predikant hun visie geven op het onderwerp: „De Eenheid der Christenen". De da tum en plaats van samenkomst waren toen nog niet bekend. Deze plannen hebben intussen vaste vormen gekregen. In de vergadering van november vorig jaar werden de doelstellingen van het comité „Vraag en antwoord 54" na der belicht. In deze tijd valt er overal een streven en zoeken te bespeuren naar Christelijke eenheid. Ook in Vee nendaal is er iets groeiend wat deze materie betreft. De mensen moeten let ten op hetgeen hen bindt, niet op wat hen scheidt. In het kader van dit streven en om deze doelstellingen te benaderen onderneemt het comité stappen om dit werk een bredere basis te geven. Een van de activiteiten om als het ware een fundament voor deze gedachte te leggen is de vergadering van donder dagavond. Het comité gaat van het standpunt uit dat men zich op het ter rein van eikaars opvattingen moet gaan oriënteren en in broederlijke sfeer de verschillen moet bespreken. Onze hui dige generatie staat anders tegenover de gescheidenheid der Christenen dan de vorige. Het onderwerp van deze vergadering is daarom zo belangrijk omdat het allen aangaat, die bewust lid zijn van een kerkgenootschap. Vraag 54 van de ca techismus luidt„Wat gelooft gij van de heilige, algemene Christelijke Kerk". Wanneer wij op deze vraag allen het juiste antwoord zouden weten en on derschrijven, dan zouden wij kunnen spreken van een zekere eenheid. De praktijk bewijst echter het tegendeel. In de loop der tijden zijn tegenstel lingen gegroeid die schijnbaar niet meer te overbruggen zijn. Er zijn dan ook kerkelijke tegenstellingen en zelfs scheidingen, waarvan de betekenis door velen nog nauwelijks wordt beseft. Zodoende bestaan er scheidingen die weliswaar een verklaarbare oor zaak hebben, maar waarvan men zich moet afvragen of zij nog ver antwoord zijn. Het past niet, dit terrein met impul sief idealisme of oppervlakkigheid te betreden, daarvoor is de zaak te be langrijk. Donderdagavond 27 febr. a.s. zal in gebouw „Eltheto" 's avonds om 8 uur een bijeenkomst wor den belegd met als sprekers ds. T. Poot uit Driebergen van Ned. Hervormde en ds. G. Lugtigheid uit Maarn van Gereformeerde zjjde. „Bewogen door de verwachting van het Rijk Gods en de opdracht der Kerk in de wereld, zijn zij er ge zamenlijk van overtuigd, dat naar éénwording gestreefd moet worden. Allen die het hiermee eens zijn wor den dringend verzocht, donderdagavond naar Eltheto te komen. Allen die het er niet mee eens zijn wordt nog dringender verzocht aanwe zig te zijn, aangezien het gaat over de Heilige, Algemene Christelijke Kerk, waar u toch ook bij hoort. C.P.B. VEENENDAAL HEEFT NU 54 LEDEN De plaatselijke afdeling van de Chr. Plattelandsvrouwen en meisjes bond ver gaderde donderdagavond in hotel De Ko renbeurs. Op deze jaarvergadering waren de dames van de C.P.B. gezellig bijeen. Nadat mevr. Van Capelleveen de verga dering had geopend volgden de jaarver slagen van secretaresse en penningmees- teresse. Uit het jaarverslag van mevr. Van Galen bleek dat het ledental de laat ste tijd sterk was gestegen en opklom tot 54. Daarom is het goed de mening te ho ren van hen, die ernst gemaakt hebben met de vraag Op welke wijze moeten wij, in gehoorzaamheid aan de opdracht van Jezus Christus zoeken naar wegen die kunnen leiden tot eenwording van Zijn Kerk. De namen van de predikanten die donderdag a.s. het woord zullen voeren komen voor in de lijst van „de 18", d.w.z. zij behoren tot die achttien pre dikanten uit de hervormde en gerefor meerde kerken die zich tot de leden van deze kerken hebben gewend met een oproep, waarin o.a. deze passage voorkomt Honderden kinderen hebben zaterdag middag hun televisie idool Swiebertje (alias Joop Doderer) van dichtbü kunnen bewonderen. Toen Swiebertje tegen half twee arriveerde was het al een drukte van belang rond dc textielzaak van de fa. Diepcveen. Men had enkele hekken geplaatst om de stroom kinderen geleidelijk naar bin nen te kunnen voeren. Met een toepasse lijk praatje en een lach reikte Swieber tje aan de kinderen een gesigneerde foto uit. Tegen half zes vertrok Swiebertje in de richting Rotterdam, waar hij woon achtig is. Swiebertje deelde ons mede dat hij graag tussen de kinderen vertoeft. Het werk op tournee's en voor de t.v. neemt zeer veel tijd in beslag. Daarenboven is hij praktisch iedere woensdag- en zater dagmiddag in een zaak aanwezig, op de zelfde wijze als hij dus zaterdagmiddag in Veenendaal aan het werk was. Deze kleine meid werdt dcor Swiebertje over de wang gestreeld. Ons feuilleton Van mei tot mei, met als ondertitel: Een huwelijk in bezettingstijd, is afgelopen vrijdag geëindigd. Wij hopen dat het bij u in de smaak is gevallen. Thans heeft De Vallei beslag we- tè.i te leggen op een feuilleton van een geheel ander niveau, n.l. de strekkingsroman NOODKLOKKEN OVER WASHINGTON, van de be kende schrijfster Mia de Bruyn- Ouwehand. Voor ieder die zich voor het we reldgebeuren van thans interesseert - en wie doet dat niet - is deze boeiende roman van meer dan ge wone betekenis. Door de beschrijving van een der meest fascinerende episoden uit de geschiedenis van Amerika krijgt de lezer een heldere kijk op de ach tergronden van een kwestie, die in dit land der onbegrensde mogelijk heden nog steeds actueel is: de achterstelling van de negers - de slaven van vroeger. Deze boeiende roman geeft de tragische strijd weer waarin, tij dens het presidentschap van Abra ham Lincoln, de broeders van één volk verwikkeld raakten. De president, de staatslieden, de generaals, hun vrouwen en hun kinderen, zij allen komen ons zeer na te staan. De intriges tegen Lincoln, het verraad in de hoogste kringen, het sociale probleem van de vrijlating der negers en de politieke motie ven zijn de waardevolle elementen van deze roman. Maar bovenal zijn het de vele interessante, boeiende, menselijke aspecten die het ver doet uitsteken boven de gemiddelde romans. Het jaar 1964 is een schrikkeljaar. Dat merken we juist in deze maand februari, want in plaats van de gebruikelijke 28 dagen telt deze maand er dit keer 29. Natuurlijk is dat prettig voor degenen die op 29 februari jarig zijn! Toch zal menigeen zich afvragen, wat nou de reden is van dit eigenaardige gebruik. Die schuilt in het feit, dat een jaar in werkelijkheid niet precies 365 dagen telt, zoals we gemakshalve maar aannemen, maar ongeveer ll* dag meer. Dat is, eenvoudig gezegd, de tijd die de aarde nodig heeft om haar baan om de zon af te leggen. Julius Cesar heeft in het jaar 46 v. Chr. de naar hem genoemde Juliaanse tijdrekening ingevoerd. Hij berekende de lengte van het jaar op 365*/4 dag, maar dat is iets te veel. Zijn oplossing van de moeilijkheid was daardoor niet helemaal correct, al betekende ze een grote verbetering ten opzichte van de in zijn tijd volkomen in de war geraak te oud-Romeinse kalender. De Juliaanse tijdrekening stelt het jaar op 365 dagen en voegt om de vier jaar een extra dag toe, om de zodoende gemaakte fout te corrigeren. Deze extra dag werd toegevoegd aan de maand februari, die daardoor om de vier jaar 29 dagen ging tellen. Men meende dat nu alles in orde was, maar de kleine fout die in de bereke ning zat, was in de 16e eeuw al aange groeid tot een verschil van ongeveer 11 dagen. Paus Gregorius XIII heeft daarom in 1582 de Juliaanse kalender gecorrigeerd. Op 4 oktober 1582 volgde direct de 15e oktober. Om in de toekomst niet weer in dezelfde fout te vervallen bepaalde hij dat eeuwjaren alleen schrikkeljaren zouden zijn, wanneer ze deelbaar zijn door 400. De jaren 1700, 1800 en 1900 hadden dus geen schrikkeldag. Het jaar 2000 echter zal wel een schrikkeljaar zijn. Het heeft lang geduurd, voordat de Gregoriaanse kalender overal was in gevoerd. In Rusland gebeurde dit pas in 1918, in Griekenland in 1923. Tenslotte is het wel aardig te ver melden dat men op het ogenblik een tamelijk ingrijpende verandering van de kalender overweegt. Men wil n.l. komen tot een vaste Paasdatum. Pasen valt bij de huidige regeling op de zondag volgend op de eerste volle maan op of na 21 maart. Er zou inder daad veel voor te zeggen zijn deze in gewikkelde regeling, waardoor we of een „vroege" of een „late" pasen heb ben. te vervangen door een afspraak, dat het Paasfeest net als Kerstmis ieder jaar op dezelfde datum zal vallen. Waarschijnlijk gebeurt dat nog wel eens, maar voor het zover komt, zullen er nog heel wat jaren moeten verlopen. 1 Beginselprogramn Mevr. S. Hogendoorn-Niessen, de echtgenote van één van de garagehouders aan de Nieuweweg, gaat binnenkort naar Engeland en zal daar vijf dagen lang de gast zjjn van The British Legion, de grote organisatie van Engelse oudstrijders. Mevr. Hogendoorn heeft deze trip „verdiend" door als koliektante op te treden voor de klaproosaktie 1963. Elk jaar gaan 22 kollektanten van het Nederlands Oorlogsgravencomité een dergelijke reis maken. Onder notarieel toezicht vindt uit de numme,rs van de legitimatiebewijzen de trekking plaats en het lot wees deze keer ook de Veenendaalse mevr. Hogendoorn aan. B B. ONDERSCHEIDINGEN Tijdens een bindingsavond welke de BB op vrijdag 28 februari a.s. in Buiten- iust houdt, zal de burgemeester van Amerongen aan een 13-tal BB-ers die dan 10 jaar lid van deze organisatie zijn een onderscheiding uitreiken. Daarna zal de heer J. H. Wilmink een en ander ver tellen over zijn belevenissen bij de koop vaardij. Ook wordt er nog een film ver toond. Alle BB-ers zijn uitgenodigd met nun echtgenote deze avond bij te wonen. VERGADERING PARTIJ VAN DE ARBEID De afdeling Amerongen van de Partij van de Arbeid houdt een samenkomst op vrijdag 28 februari a.s. in hotel De Kroon. Aanvang 8 uur. Als inleider zal optreden met als onderwerp Het Beginselprogramma van de Partij van de Arbeid. Er is ruimschoots gelegenheid tot het stellen van vragen. Ook belang stellenden zijn hartelijk welkom. The British Legion wil met het aan bieden van deze trip aan 22 klaproos- kollektanten zijn grote dankbaarheid uitdrukken voor het werk van het Ne derlands Oorlogsgravencomité. In „De Laatste Post", het mededelin genblad van het Ned. Oorlogsgraven comité wordt gewag gemaakt van de prachtige reis, die de vorige 22 geluk kigen maakten. Mevr. Hogendoorn-Niessen. Zij maakten op 16 april 1963 met de boot vanaf Hoek van Holland de over steek naar Engeland. The British Le gion zorgde ervoor, dat men daar niets tekort kwam. Men logeerde in prima hotels en maakte kennis met de Engel se keuken. Voor het leven dragen zij herinneringen mee aan Londen, de Theems, Piccadilly Circus, Big Ben, Windsor Castle enz. Zij zaten op het bovenste dek van zo'n typisch Londen- se bus en maakten een pijlsnelle rit in de ondergrondse. Kortom, wat men in vijf dagen Engeland kan zien en be leven, dat hebben zij meegemaakt. Dit alles staat mevr. Hogendoorn nog te wachten en wij wensen haar een mooie reis, die mogelijk wordt gemaakt door het prachtige gebaar van de En gelse oudstrijders. Voor de plaatselijke oorlogsgra ven- comité's en wel speciaal voor het Veenendaalse is deze Engelse tegen prestatie een machtige stimulans om door te gaan. Er is geen enkele orga nisatie die de kollekterende medewer kers en medewerksters een dergelijke kans kan bieden. Alle kaarten van alle kollektanten doen mee aan de trekking. De tijd, die men gekollekteerd heeft en de inhoud van de bus spelen geen en kele rol. De volgende vergadering van de Vee nendaalse gemeenteraad zal niet, zoals gewoonlijk, worden gehouden op de eer ste donderdag van de maand, maar een week later, dus op donderdag 15 maart a.s. DS. VIJZELAAR BEROEPEN VOOR SOLA FIDE Op voorstel van de Hervormde noodge- meente Sola Fide is door de provinciale kerkvergadering een beroep uitgebracht op ds. G. C. Vijzelaar, Ned. Herv. predi kant te Deil en Enspijk. De ver. Oranjedag deed in deze week een verzoek uitgaan naar alle lagere scholen in Veenendaal om medewerking aan het op zater dag 2 mei a.s. te houden voetbal- tournooi voor scholieren. Oranjedag hoopt dat elk der scholen een elftal zal formeren en een aanvoer der benoemen, want in maart zal het tournooi moeten starten om dan eind april de finalisten te kunnen aanwijzen. Ook worden in de verschillende wijken nog medewerkers gezocht, niet alleen voor bovengenoemd tournooi, maar eveneens voor de te houden kinderspelen op zater dagmorgen 2 mei. Tijdens de jubileumavond van de 30 jaar bestaande Fok- en Contrölevereni- ging Reuswoude, hield Ir. W. van Ooijen een onderwerp over het Rundveebedr\jf. Hij wees er op, dat men in dit bedrijf alleen de kalveren van goede dieren moet aanhouden. Deze vereisen prima verzor ging. Wil men later op goede koeien re- Kenen dan moet men zorg dragen voor uitstekende voeding en huisvesting, waar niets op valt aan te merken. Wanneer men constateert, dat jonge dieren niet gënoeg groeien of niet vol doende melk produceren, dan dient men deze zo spoedig mogelijk te verkopen. Het voornaamste van de veehouderij is wel: Zie niet naar het aantal koeien, maar naar de kwaliteit. Tenslotte moest nog worden opgemerkt, dat de Fok- en Contrólevereniging Rens- woude één der beste verenigingen van de provincie Utrecht is. Punt vyf van de agenda voor de verga dering van de gemeenteraad van Ede op 26 februari a.s. vermeldt de naamgeving van een aantal straten in het uitbreidings plan Ederveen-Oost. In haar vergadering van 27 november 1963 werden reeds aan een tweetal we gen de namen Azaleastraat en Hortensia straat gegeven. Teneinde in de sfeer te blijven zullen nog een vijftal wegen na men van heesters krijgen, t.w.: Sering straat, Duindoornstraat, Goudenregen straat, Jasmijnstraat en Sneeuwbesstraat. Zo luidt althans het voorstel van b. en w_ HONDE WERK: De Amerikaanse postbe- stellers hebben evenals hun collega's in andere landen veel last van honden van mensen waar zij post moeten be stellen. Zij hebben nu van de PTT-di- rectie een nieuw wapen gekregen n.l. spuitbussen met een mengsel van peper en olie. OLIFANTENROESIn het Paul Krüger wildpark in Zuid-Afrika lopen op het ogenblik dronken olifanten rond. Zij hebben namelijk gegeten van een be paalde plant die enkele verdovende be standdelen bevat. Volgens de leiding: van het park kunnen de dieren geen kwaad. Zij gaan rustig hun roes uit slapen. BRITTEN: Als de emigratie van Britten Naar Zuid-Afrika met het huidige tem po voortgaat zullen er in dit jaar I8.OOO1 Britten in de Republiek aankomen. Im januari kwamen er 1160 Britse emigran ten naar Zuid-Afrika. 1922-1962 Assurantiekantoor Elg. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1. en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1964 | | pagina 1