Zal AnnekeGrönloh dit nummer vrijdag in Veenendaal brengen? OPENING Agenda Interessant programma van Volksuniversiteit CHETSOLiT Officiële bekendmaking AMERONGEN Fokvereniging had gunstig jaar Eerste wandeltocht van Stichts Gooise Wandelbond Gevonden en verloren ACHTERBERG RENSWOUDE „JIJ BENT MIJN LEVEN NEDERLANDSE BIJDRAGE AAN SONGFESTIVAL Auto met Spanjaarden buitelde driemaal over de kop Spanjaarden met auto tegen flat gebotst Zaterdagavond om 7 uur reden de in Veenendaal werkende Spanjaarden F. L. en B. B. met een personenauto met grote snelheid over de Rembrandtlaan. Bromfietsen waren weg V. A. B. KIRPESTEIN Bijzondere lezing van Dr. Thoomes voor de N.C.V.B. Prachtig aanbod voor actie „Laat ons niet alleen staan" Zaterdagmiddag werd het actiecomi té „Laat ons niet alleen staan" verblijd met de mededeling dat de fa. G. J. van Schoonhoven, zich bereid verklaarde De heer L. M. Bonnike, directeur van V.S.W. als opvolger benoemd Leiding „Instuif" overweegt kampeerweek in Drunense duinen „DE VALLEI" 1 CT. DUURDER Twee bekende organisten geven concert in Chr. Ger. Kerk Teenageramateuravond zeer druk bezocht Jeugdforum besprak indringende vraagstukken Erelijst Vergadering wijkverpleging Lezing: Rondom de Sinaï door de heer J. v. Bemmel dir. Chr. Landbouwschool Woerden Stemmen staakten over verkoop van pand aan Koenestraat RAADSVERGADERING Kledingmagazijn „ScllOtlaild N.V." In het N.T.S. televisieprogramma van maandagavond zong Anneke Grönloh, onze Nederlandse vertegenwoordigster op het a.s. Eurovisie Songfestival, de drie liedjes, geselecteerd uit 206 inzendingen. Elf jury's van elk tien leden, verspreid ovey de elf provincies hadden de moeilijke taak te bepalen met welk liedje Anne ke op 21 maart naar Kopenhagen zal gaan. Het werd uiteindelijk „Jij bent myn leven" dat 159 stemmen kreeg. Het tweede liedje „Weer zingt de wind" werd ge honoreerd met 141 punten. Vliegende Hollander kwam er niet zo best af en kreeg maar 60 stemmen. De kwaliteit van de ingezonden lied jes was beduidend hoger dan vorig jaar. Een selecte jury, bestaande uit Dolf v. d. Linden (voorz.) Gijs Stappers- hoef, Ko de Kloet, Ton Kool, Bert Paige en Ger van Leeuwen kwam uiteinde lijk tot de keus van de drie nummers, die Anneke gisteravond zong. De jury vond de liedjes gelijkwaar dig, maar de provinciale jury's hadden blijkbaar een grotere voorkeur voor het winnende „Jij bent mijn leven". Anneke Grönloh (21) zal zoals be kend vrijdagavond in Veenendaal op treden tijdens de jaarlijkse uitvoering De korpschef van Gemeentepoli tie te Veenendaal, verzoekt de be stuurder van de licht-beige Volks wagen, die zaterdagavond 22 febr., 19 uur getuige was van een ver keersongeval op de Rembrandtlaan, waarbij een personenauto tegen de gevel van een flat reed, zich te melden aan het politiebureau. Zijn verklaring kan van belang zjjn voor het onderzoek naar de juiste toe dracht van het ongeval. De Hoofdinspecteur. Een oude personenauto, met vier Spanjaarden, verblijf houdende in een pension te Leersum reed maandagmid dag met grote snelheid de Beyg af en vloog juist even voorby La Montagne uit de bocht. De bestuurder verloor de macht over het stuur, waardoor de auto eerst naar rechts vloog en daarna driemaal over de kop sloeg. Op de linkerweghelft sloeg het wrak neer. De weg was be zaaid met glasscherven. Van de vier inzittenden was de be stuurder er het ergst aan toe. Met ern stig hoofdletsel moest de Spanjaard N. naar het Julianaziekenhuis worden ge bracht. Twee overigen werden licht ge wond, terwijl wonder boven wonder een klein meisje van 5 jaar vrijwel niets mankeerde. De totaal vernielde auto moest met een takelwagen wor den weggesleept. MOTOR TEGEN AUTO BIJ LA MONTAGNE Zondagmiddag reed de motorrijder S. uit Dodewaard op de Kerkewijk nabij de Berg. Een voor hem rijdende auto, bestuurd door de heer V. uit Veenen daal wilde vlak bij La Montagne plot seling omkeren. De motorrijder merkte deze verrassende manoeuvre te laat op en wilde zijn stuur nog naar links om gooien. Een aanrijding was echter niet meer te voorkomen. De motorrijder werd licht gewond. Zowel de motor als de auto werden behoorlijk beschadigd. De bestuurder verloor hierdoor de macht over het stuur en zwenkte naar links. De auto schoot dwars door een plantsoen en botste met een harde slag tegen een flat op de hoek van de Mein- dert Hobbemastraat. Een wielrijder, die net passeerde kon nog juist het vege lijf redden. De bestuurder van de auto, de Spanjaard B. B. moest met een hersenschudding en inwendig letsel naar het Julianaziekenhuis worden vervoerd. Zijn landgenoot F. L. kon na verbonden te zijn weer huiswaarts keren. Van de auto bleef weinig of niets over. Zondag werd door de eigenaars van drie bromfietsen gemeld dat hun ver voermiddel verdwenen was. Uit een portiek aan de Prins Bernhardlaan werd een bromfiets ontvreemd. Men bracht deze vermissing in ver band met de ontvluchting van twee knapen uit kamp Overberg, die later op de Hopeseweg te Scherpenzeel wer den gesignaleerd. De bromfiets werd echter in Bunnik aangetroffen en weer naar Veenendaal teruggebracht. Van L. deed aangifte dat zijn bromfiets was vermist in het Schrijverspark. Deze brommer werd later in de Valleistraat aangetroffen. Alleen de bromfiets van de heer S. uit Scherpenzeel, die bij een woning aan de Munnikenweg was weg gehaald werd (nog) niet teruggevon den. AUTO STOND ONBEHEERD Bij de oprit in de richting Arnhem bij Rijksweg 12 werd een personenauto onbeheerd aangetroffen. Na controle bleek de auto eigendom te zijn van de heer R. uit Heumen bij Nijmegen. De politie stelt een onderzoek in. van de Kon. Scheepjeswolharmonie. De teeners vragen zich natuurlijk af: Zal Anneke haar winnende nummer vrij dag in het ver. gebouw aan de Eiken laan ten gehore brengen? Naast Anneke zullen ook Rob de Nijs en De Lords de volle aandacht van onze Veenendaalse teeners hebben. De zaal was enkele weken geleden reeds uitverkocht. Anneke Grönloh Volksuniversiteit Veenendaal heeft voor het komende voorjaar een interessant pro gramma samengesteld. In verband met de ziekte van de heer W. Mulder werd de lezing, die hy op 19 februari zou houden, uitgesteld tot woensdag 11 maart. Mocht de heer Mulder op die datum nog niet hersteld zQn dan volgen nog nadere mede delingen. Ook de tweede cursus tekenen kon voorlopig niet doorgaan, maar werd verschoven naar het vroege najaar van 1964. Op de maandagen 2, 9 en 16 maart zal mej. E. Schrijver uit Amsterdam een cur sus antiek geven in het natuurkundelo- kaal van de Kon. Julianaschool. Deze cursus, toegelicht met dia's, omvat: le Het kopen van antiek, vooral de Art Nouveaux meubelen; 2e meubelen uit de tweede helft van de 19e eeuw; 3e meube len uit de eerste helft van die eeuw. Op 5 maart zal in gebouw 't Trefpunt een lezing worden gehouden over „Mo zart en zijn opera Don Giovanni". Dit gegeven is wel zeer interessant voor de operaliefhebbers en zeker voor hen die op 2 april a.s. wensen deel te nemen aan een bezoek aan de Nederlandse Opera, waar „Don Giovanni" zal worden uitge voerd met Italiaanse en Nederlandse so listen. De kosten voor deelname, inclusief de reis naar en van Amsterdam, bedragen f 10,Men kan zich voor 15 maart a.s. aanmelden bij het secretariaat van Volks universiteit: Van Hogendorpstraat 11, tel. 2346. VEENENDAAL CITY-MOTORS-EDE DAME BEKENDE AANRIJDING Begin februari werd een stilstaande auto in het Schrijverspark van achte ren aangereden. In verband met deze aanrijding werd mej. K. aan de tand gevoeld, die aanvankelijk sterk ontken de, maar later door de mand viel. Dinsdagavond vergaderde de Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Veenendaal in het O.C.B. gebouw. Ditmaal hadden de dames een spreker uit eigen woonplaats uitge nodigd (dr. Thoomes) die een zeer boeien de causerie hield over de betekenis van het boek in onze maatschappij. Lezen, aldus dr. Thoomes, is kennis nemen van de gedachten van anderen. Dat dit mogelijk is kan als een gave van God worden gezien. Er is gelukkig nog veel goede literatuur, maar daarnaast ook veel slechte, die de naam nauwelijks waard is. Dr. Thoomes deelde de goede, verant woordelijke boeken in twee groepen in. Ten eerste de positief christelijke boeken en ten tweede boeken die uit kracht van de algemene genade, zonder dat de schrij ver het zich bewust is a^n de mensheid iets goeds, iets opbouwends geven. Dr. Thoomes waarschuwde de ouders of opvoeders voor het gevaar dat hun kin deren zich zouden laten vergiftigen door allerlei moderne literatuur. Voor het tweede deel van zijn lezing had dr. Thoomes speciaal het boek „De laatste der rechtvaardigen" uitgekozen, een wereldberoemd boek geschreven door een jonge, orthodoxe jood, Schwarzbarht, in Parijs. Boeiend en toch sober, zonder in details van al de gruwelverhalen te vervallen, vertelde dr. Thoomes het verhaal van Ernie, die de schrijver zag als de laatste van 36 rechtvaardigen. Door dit boek kwam het grote wereld drama, de vervolging der joden weer zeer dichtbij en vanzelf gingen de ge dachten terug naar de laatste wereld oorlog. Dr. Thoomes wilde zijn gehoor het indrukwekkende slot van dit boek niet onthouden en eindigde daarmee. Er werden tal van vragen gesteld, waaruit duidelijk bleek dat men de ernst en het doel van het besproken boek, goed had begrepen. E.H.B.O. WEDSTRIJDEN OM DIRECTEUR JONKER BEKER Op dinsdag 17 maart a.s. zal in de SKF kantine door verschillende EHBO ploegen uit de gehele omgeving gestreden worden om de door de directeur van de SKF, de heer Jonker beschikbaar gestel de wisselbeker. De beker is daarom de directeur Jonkerbeker genoemd. De SKF ploeg zal met het volgende team aantre den: Alb. van Ginkel (leider), J. van Harn en A. v. d. Berg. BANDEN TE GLAD De personenauto van de heer B. uit Scherpenzeel werd door de politie uit het verkeer genomen omdat de banden te ver waren afgesleten. Ook de auto van de heer van B. uit Ingen ver toonde dit euvel en had bovendien nog een defecte stuurinrichting en een on deugdelijke handrem. Deze auto onder ging hetzelfde lot. Op 25 maart volgt dan een voordracht door mevr. H. Querido-Pimentel. Ten slotte bestaat op 2 mei gelegenheid een bezoek te brengen aan het arboretum en de botanische tuinen in Wageningen. On der leiding van dr. H. J. Venema, hoog leraar-directeur van het laboratorium voor plantensystematiek en geografie, zul len zij die deelnemen aan de excursie kunnen genieten van de wonderen der natuur. Men vertrekt om half twee van af de Markt. Men kan zich hiervoor aan melden eveneens bij het secretariaat (adres zie boven), liefst voor 15 april. Gemeente Veenendaal De burgemeester van Veenendaal brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in deze gemeente de voorjaarskeuring van stieren zal worden gehouden op maandag 16 maart 1964 en wel bij de heer G. van Bennekom, Munnikenweg 44, te 11.30 uur v.m. Voor nadere bijzonderheden wordt ver wezen naar de desbetreffende bekend making, welke is aangebracht op de vol gende plaatsen in deze gemeente: a. Ge meentehuis, Hoofdstraat 34; b. Gemeente lijke eierhal, Achterkerkstraat; c. het keuringsterrein. Veenendaal, 25 februari 1964. De burgemeester voornoemd, J. Hazenberg. DE HEER H. G. HEY AFGETREDEN ALS VOORZITTER VAN FABRIKANTENVERENIGING I Tijdens een op 17l februari gehouden vergadering van de fabrikantenvereniging Veenendaal heeft de [heer H. G. Hey de wens te kennen gegeyen als voorzitter te willen aftreden, dit wjegens drukke werk zaamheden. Als opvolger van de heer Hey werd benoemd de heer L. M. Bon nike, directeur van db Kon. V.S.W. De heer Hey bekleedde sinds 1956 de functie van voorzitter. Ook in de vijfjari ge periode dat de heer Hey in Culemburg woonde, heeft hij de voorzittershamer van de Veenendaalse fabrikantenvereniging gehanteerd. Sinds enkele maanden woont de heer Hey met zijn gezin weer in Vee nendaal. In de vakature ontstaan door het over lijden van de heer H. van Leeuwen werd in het bestuur gekozen de heer M. van Sliedrecht. Het bestuftir van de fabrikan tenvereniging werd 'met een lid uitge breid en gecompleteerd door de heren H. G. van Schuppen *én H. van Schuppen Jr. i_ De stichting- jeugdwerk „De Instuif" zal dit jaar met een nieuw programma komen in de vakantieweken. De leiding overwoog om een kampeerweek te hou den in plaats van de jeugdvakantie- week. Van 4 tot 7 augustus zal de Jeugd- vierdaagse gewoon doorgaan. Van 8 tot 15 aug. volgt dan de kampeerweek. Men heeft reeds plannen uitgewerkt om te gaan kampéren in de omgeving van Drunen bij Waalwijk. In de duinen al daar is een groot tentenkamp waar de Veenendaalse jeugd kan worden onder gebracht. De leiding van de Instuif ging ervan uit dat de meeste kinderen de eerste twee weken met de ouders op vakantie gaan. Zowel de fabrieks- als de bouw vakvakantie is van 20 juli tot 2 aug. Dan volgt een week later de Jeugd vier daagse en de vierde week dus de kam peerweek. De kinderen in de leeftijd van 10 tot 13 jaar zullen een financiële bijdrage moeten leveren in de kampeerweek. Ondervindingen van vorig jaar, toen een groep oudere meisjes in Hulshorst kampeerde, zijn zeer prettig. De grote vraag voor de leiders van de Instuif is thans Hoe staan de ouders tegenover het plan om te gaan kam peren? en voorts Heeft men voldoende leiders en leidsters?" De activiteiten van de Instuif richten zich nu al op die jeugdvakantie. Wekelijks komen er soms meer dan 600 jongens en meisje naar het Jeugdge- bouw aan de Industrielaan, waar men o.l.v. de jeugdleider, de heer v. d. Schee, allerlei verantwoorde dingen doet. De Instuif komt binnenkort voor geld nodig. De exploitatie van de stich ting kost jaarlijks ƒ40.000,—, waarvan de Rijksoverheid 40% en de gemeente 20% bijdraagt. De Instuif zelf moet door allerlei acties zelf 16.000,bij eenbrengen. Ook deze week zal weer een beroep op de vrijgevigheid van de Veenendaalse bevolking worden ge daan. De Instuif komt binnenkort ook voor het probleem te staan, waarheen men zal worden verplaatst als het jeugd- gebouw aan de Industrielaan zal moe- i ten verdwijnen, daar de Industrielaan het graafwerk rondom het te stichten 1 een dubbele rijbaan krijgt. Men zal po- tehuis voor gehandicapten, geheel be langeloos te willen verrichten. Dit prachtige aanbod, werd door het actie-comité met dankbaarheid aan vaard en betekent wellicht een aan moediging voor andere suggesties. Het actie-comité kon verklaren dat de giften nog steeds binnendruppelen Men is reeds ver over de 37.000, heen. Deze week wordt het eindbedrag bekend. De verwachting bestaat dat men dan de 40 mille dicht genaderd zal zijn. Het comité wil zich nog beraden hoe de totstandkoming van het tehuis zal wor den gerealiseerd. „Er is reeds een basis, waarop wij verder kunnen bouwen" zo verklaarde het comité. De gestegen kosten in lonen en materiaal noodzaken ons het abonnementsgeld te ver hogen. Wij vertrouwen dat onze abonné's hiervoor be grip hebben en deze geringe verhoging van 1 ct. per krant geen bezwaar zal vor men, zij het dan ook dat dit neerkomt op 30 ct. per kwar taal. De uitgever. geen meer gemeentelijke subsidie te krijgen. GESLAAGD Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het prop.-examen werktuig kundig ingenieur de heer L. G. van de Pest uit Veenendaal. In de Chr. Ger. Kerk (Hoofdstraat) wordt op zaterdag 29 februari een bijzon der orgelconcert gehouden. Twee, qua siyl gcneel verschillende, organisten zul len enige werken uit hun repertoire spe len. De bekende organist Feike Asma uit Den Haag vertolKt net Concerto 10 van G. F. Handel, de symphome I in mineur van Alexandre Guumanl en een tweetal stukken van Jan Zwart. Organist nummer twee, Hamberto Erne uit Utrecht, speeit het Fraeludium van Nikolaus Bruhns en vervolgens enkele werken van Jon. Seb. Bach. GESLAAGDEN BIJ JUDOSCHOOL V. D. VELDEN Een aantal leerlingen van de Sport school v. d. Velden slaagden voor een examen en behaalden resp. de gele of groene band. De nieuwe gele banders zijn: Edo Budding, Nico Diepeveen, Wim van Esseveld, Tonnie Hoesen, de heer P. v. d. Heiden en de heer W. v. d. Veer. Een groene band werd uitgereikt aan: Piet Harteveld, Hans van Manen en Ivo Hey. De heer v. d. Velden ontving dezer dagen de goedkeuring van Ged. Staten voor de grondaankoop en bouw van een nieuwe sportschool in de Engelenburg. Zaterdagavond organiseerde de afd. Jonge Strijd van het NVV weer een teenager amateurwedstrijd in het ge bouw Eltheto. De wedstrijden vonden plaats in een totaal uitverkochte zaal. Door de drukte ontstonden momen ten, waarop de muziek door het rumoer praktisch onverstaanbaar was. De heer Bart Veenendaal zorgde voor een goede conference. De jury bestond ditmaal uit vier leden, twee voor het instrumentale deel en twee voor het vocale gedeelte. Alle deelnemers speelden drie num mers, maar het bleek dat de electrische gitaar de hoofdrol speelde. Tijdens de pauze werd een tombola gehouden, waaraan vele fraaie prijzen waren verbonden. De jury had geen ge makkelijke taak, maar na beraad kwa men de volgende winnaars uit de bus Afd. instrumentaal: le prijs: The Strangers; 2e prijs: The Diamonds; 3e prijs: The Blue Sharks. Afd. vocaal: le prijs: The Sticorma's uit Renkum; 2e prijs: Jack, de drum mer van The Diamonds; 3e prijs: Sylvia Muller. De jeugdige Gert v. Ruis wijk (7 jaar) viel buiten de prijzen, maar gezien zijn jeugd en zijn prestatie, werd besloten hem alsnog een prijs toe te kennen. Het jeugdforum van de Ch,r. Ger. jeudgvercnigingen bleek zaterdagavond niet geheel opgewassen tegen enkele intrigerende vragen uit de zaal. Toen de heer Hofland de discussie inleidde wees hy daar al met nadruk op. Niet kon verhinderen dat de re- en duplieken een enigszins vaag karakter hadden. Er bleek voldoende gespreksstof aan wezig en door sommigen op het podium werden rake en behartenswaardige dingen gezegd. Ook kwamen wel wat dilettantistische meningen naar vo ren. Frappant was de opmerking om meer reliëf te geven aan de dienst der offeranden. Niemand der forumleden brak voorts een lans voor de catechisatie als leer- instituut. Zij nog vermeld dat de heer Hofland, die een erg moeilijke taak had, diverse acute, organisatorische proble men aardig wist te verwerken. Het jeugdforum bestond uit Trudie de Kleuver, Janny van Donkelaar, Loes Peursum, Hanneke van Schoonhoven, Hennie Kruithof, Gert van Asselt, Bram Dekker, en Gert Hardeman. De forum avond, die vrij matig was bezocht werd muzikaal opgeluisterd door de organist Wim Kok. Woensdagavond hield de Fok- en Controlevereniging „Ederveen en Omstreken" haar jaarvergadering in hotel Hupkes aan De Klomp. Het bleek dat de vereniging in het afgelopen bqekjaar weer behoorlijke activiteiten ontwikkelde. Zowel wat de kwaliteit als kwantiteit betreft viel er een stijgende lijn waar te nemen. Drie leden van de vereniging ontvingen een diploma voor hun preferente stammoe ders. Dit waren de leden J. A. van Baren, Gebr. van Ginkel en J. van Ravenhorst, allen uit Veenendaal. Het ledenaantal van de vereniging daalde met zes en kwam op 97. Deze leden bezaten 1050 koeien en 1 lid had vier geiten. De penningmeester maakte gewag van een batig saldo, zodat de contribu tie niet werd verhoogd. De bestuur- verkiezing leverde een kleine verras sing op want de heer H. Snitselaar, die zich niet herkiesbaar had gesteld, liet zich overreden en besloot op het laat ste moment toch een bestuursfunctie te aanvaarden. Ook de aftredende heren R. van Kolfschoten en C. van Oosterom werden met algemene stemmen herko zen. Na de pauze hield Ir. M. P. de Jong, assistent van de rijks veeteeltcon sulent te Arnhem een interessante le zing over de Rundveefokkerij in Gel derland. In een achttal plaatsen worden in het district van de Stichts Gooise Wandel sportbond weer de openingstochten gehouden. In Veenendaal vindt deze eerste lentetocht plaats op zaterdag 14 maart a.s. Gestart wordt by de Eierhal in de Achterkerkstraat, 's middags om 2 uur. De deelname staat voor iedere tippe laarster) open vanaf de leeftijd van 10 jaar. De afstanden zijn 10 km. voor adspiranten van 10 t.e.m. 12 jaar. 10 of 15 km. voor junioren van 13 t.e.m. 15 jaar en 15 km. voor senioren van 16 jaar en ouder. Het parcours is uitgezet over geheel verharde wegen, dit in verband met mogelijk minder gunstige weersomstan digheden. Het is een mooie gelegenheid om al wandelend kennis te maken met de natuur in de overgangstijd tussen winter en lente. Voor deelname kan men inschrijven bij de plaatselijke regelingscommissie p.a. de heer R. Breekveld, Slotemaker de Bruineplein 12 I 's avonds na 8 uur. ELST Gevonden: een portemonnaie en een pop. Verloren: pen hërenhorloge. Uit het in boekvorm uitgegeven jaar verslag van stamboekhouder de heer P. van Brummelen ontlenen wij de vol gende gegevens: Sinds 1946, het jaar van oprichting, steeg de gemiddelde op brengst per koe gemiddeld met 1 kg vet. De melkgift bleek echter dalende. Ten opzichte van 1958 was er een daling van 175 kg. De volgende koeien verdienen volgens het jaarverslag een ereplaats: Melkbron 1 van Mevr. Wed. J. v. Ra- venswaay, Veenendaal met 6436 kg. melk en 4,26% vet. Produktie per dag 21,10 kg. melk. Mina 9 van R. v. Kolfschoten, Veenen daal met 6176 kg. melk en 4,06% vet. Produktie per dag 17,30 kg. melk. Nora 3 van D. Otten, Ede met 5784 kg. melk en 3,95% vet. Dagproduktie 19,74 kg. melk. Pietje 17 van Gebr. Snetselaar, Eder veen met 6822 kg. melk en 4,34% vet. Per dag 19,83 kg. melk. Miep 4 van Mevr. Wed. J. v. Raven- swaay, Veenendaal met 6872 kg. melk en 3,85% vet. Produktie per dag 24,72 kg. melk. Gerrie 7 van R. v. Kolfschoten, Vee nendaal met 8872 kg. melk en 3,67% vet. Per dag 29,09 kg. melk. Eefje 5 van fam. van Baren, Veenen daal met 9648 kg. melk en 3,69% vet. Per dag 30,63 kg. melk. In het afgelopen jaar werden in totaal 293 kalveren geschetst. Hiervan waren er 275 vaarskalveren en 18 stierkalve ren. Tenslotte wordt in het jaarverslag gewezen op het nut en de resultaten van een intensieve melkcontrole. Vooral voor de Overbergers wordt erop gewezen dat de Christelijke Vereniging tot Wijkverpleging een buitengewone le denvergadering heeft belegd op maandag 2 maart 1964 in het wykgebouw te Lccr- Er zal o.a. een voorstel van het bestuur worden behandeld tot contributieverho ging van f 10,tot minstens f 12,50 per jaar. In verband met de loon en prijsstij ging is het noodzakelijk dat de contribu tie wordt verhoogd. De begroting van 1964 neeft een tekort van f 2250,Het is niet verantwoord door te gaan zonder maat regelen te nemen. Voorts staat op het programma de vertoning van de fraaie kleurenfilm over Israël. COLLECTE VOOR HET DORPSHUIS Zaterdagmiddag a.s. wordt de bliksem huis-aan-huis collecte voor het Dorps huis gehouden. De collectanten kunnen de bussen en lijsten vrijdagavond om 8 In een gecombineerde vergadering van de CBTB en NCVB sprak de heer J. van Bemmel over zyn reis rondom de Sinaï. Aan de hand van dia's en kleurenfilms reisde men mee van Egypte, over de Sinaï, het oude Edom, Moab en Ammon naar Jeruzalem. Van hier ging de reis via de Mandel- baumpoort naar Ashkalon en Lachis. Na Bersjeba kwam het zuidelijk deel der Negeb, waar na de kopermijn van Salomo Eilath bereikt werd. Speciaal het bezoek aan Petra, eens de hoofdstad der Naba- teeërs en waarschijnlijk der Edomieten, trok de aandacht. Duizend jaar en meer lag deze stad met zijn prachtige monu menten en veelkleurige rotsen vergeten tussen Rode en Dode Zee. Als een der eersten was het hem mogelijk met een Aarabisch journalist in de zomer een tocht naar deze omgeving te maken, 's Winters zijn er vele mogelijkheden er te komen. Hierna zag men Jericho, Bethlehem en Jeruzalem met omgeving. Van Israël werd speciaal de noordelijke Negeb ge toond, waar spreker een paar weken de gast was van de landbouwvoorlichtings- dienst te Lachis. De moeilijkheden met de Israëliërs uit minder ontwikkelde gebie den, moeilijkheden met de orthodoxe boe ren, het gebrek aan voldoende water, enz. spelen hier een grote rol. Toch zetten de ontwikkelde Joden ondanks alles door. Met maart wil men het water der Jor- daan tot het gehele gebied laten komen en zal de dorre woestijn weer bloeien als een roos. Mevrouw Prak, presidente van de NCVB opende deze vergadering, terwijl de voorzitter van de CBTB sloot met de opmerking, dat men een mooie en leer zame avond had gehad, een avond waar door woord en beeld de bijbel dichter bij ons komt. VEENENDAAL Dinsdag 25 febr., O.C.B. gebouw: Vergadering Chr. Besturenbond. Spreker de heer L. R. Ester, aan vang 7.30 uur. Dinsdag 25 febr. in Ritmeesterkan tine: Jaarvergadering E.H.B.O. Woensdag Z6 febr., n.m. 5-7 uur: Receptie Winkeliersver. „Handel en Nijverheid" n.a.v. 40 jarig jubileum in hotel De Korenbeurs. Donderdag 27 febr., Eltheto, 7.30 uur: Interkerkelijke bijeenkomst. Sprekers ds. T. Poot en ds. G. Lug- tigheid. Vrijdag 28 febr., 7.30 uur in Ver. gebouw aan de Eikenlaan: Uitvoe ring Kon. Scheepjeswol Harmonie. Medewerking van Anneke Grönloh en Rob de Nijs. AMERONGEN Donderdag 27 febr.: Ledenvergade ring „School met de Bijbel" in het schoolgebouw. Vrijdag 28 febr., 8 uur in hotel De Kroon: Vergadering afd. Ameron- gen van PvdA. Spreker ds heer J. Schepers. RENSWOUDE Woensdag 26 febr.: Vergadering ge meenteraad. EDERVEEN Woensdag 26 febr., in Ned. Herv. Kerk: Lezing voor mannenvereni- ging door ds. Catsburg uit Opheus- den. Aanvang 7.30 uur. DE KLOMP Vrijdag 28 febr., 7.30 uur, hotel Hupkes: Vergadering B.V.L.. Spre ker de heer Harmsen, Tweede Ka merlid. uur ten gemeentehuize in ontvangst ne men. Daar zal dan tevens de te collecteren Wijk worden opgegeven. Inmiddels zijn aan het lijstje verenigingen dat een gift beschikbaar stelde toegevoegd de afd. Amerongen van het Verbond voor Veilig Verkeer en de Stichting Bibliotheek Ame rongen met resp. f 25,en f 100,—. In de woensdag gehouden vergade ring van de raad der gemeente Ame rongen werd zeer langdurig gediscus sieerd over het voorstel van b. en w., het pand Koenestraat 81 te verkopen aan de heer M. J. Kingma, voor de prijs van f 50.000, Het voorstel kreeg slechts bijval van de helft der raadsleden. In de volgende raadsvergadering zal het punt weer op de agenda worden gezet. Vooral de fractie van de PvdA ver zette zich tegen het voorstel van b. en w. De heer Van Eist verweet het col lege dat dit huis - in een tijd van schrij nende woningnood - nu al maanden leeg staat. Ook de heer Buis was er vierkant tegen. Met dit pand kunnen twee gezinnen geholpen worden, aldus de heer Buis. Zijn partijgenoot, de heer v. d. Veer, kon zich eveneens niet met het voorstel verenigen. De heer Tenge had dit voorstel voor onmogelijk gehouden. Bij de aankoop van dit perceel werd de zaak voorge steld alsof de gemeente het geheel no dig had voor toekomstige uitbreiding. Nu blijkt ineens dat het voorste deel, waarop de boerderij staat, niet nodig is. Het beleid is voor 100% omgezwaaid. De heer v. d. Dikkenberg (SGP), kon zich met de verkoop verenigen, mits het agrarisch karakter behouden bleef. Hoewel zowel de burgemeester als de wethouders hun standpunt met klem verdedigden, mochten deze pleidooien niet baten en bleven de tegenstanders op hun stuk staan. Na stemming bleek het aantal voorstanders als tegenstan ders precies gelijk, zodat volgend maal een voltallige raad dit voorstel nog maals onder ogen zal krijgen. Op woensdag 26 februari 1964 zal de raad der gemeente Renswoude om acht uur 's avonds vergaderen. De volgende onderwerpen komen aan de orde 1. Besluit tot aan- en verkoop van grond voor aanleg van een weg, gelegen ten oosten van het gebouw van de Ger. kerk. Hiervoor is overeenstemming verkregen, inzake de noodzakelijke grondtransacties, met de raad van de Ger. Kerk en met het bestuur van de Ver. tot Stichting en Instandhouding van een School met de Bijbel te Rens woude. 2. Subsidie aan de Stichting Katholiek Instituut voor Maatschappelijk Werk voor de Utrechtse Heuvelrug. Deze stichting heeft een maatschappelijk werkster aangesteld, die haar werk zaamheden zal uitoefenen t.b.v. de R.K.- inwoners der gemeenten Veenendaal, Scherpenzeel, Renswoude, Doorn, Lang broek, Maarn, Woudenberg, Drieber gen-Rij senburg, Leersum en Ameron gen. Om de aan deze werkzaamheden verbonden kosten te bestrijden, heeft de stichting haar verzoek om subsidie ook aan Renswoude gericht, waar 35 Rooms Katholieken wonen. 3. Wijziging bijdrage aan de Stichting Borgstellingsfonds voor ~~cTe Gelderse Vallei. Deze stichting stelt zich ten doel hulp te verlenen aan de handeldrijven de en industrieële middenstand binnen het gebied der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amersfoort. 4. Toekenning uitkering ineens ad 0,2% aan het gemeente-personeel over 1963. 5. Verlening voorschotvergoeding 1964 ingevolge art. 101 Lager Onderwijswet 1920, aan de ver. „Een school met de Bijbel". Het bedrag voor het jaar 1964 is vastgesteld op 50,per leerling. Daar het gemiddeld aantal leerlingen over het jaar 1962: 236 bedraagt, is be sloten het voorschot voor het jaar 1964 te bepalen op 236x50 11.800, 6. Afrekening 1963 en verlening voor schot vergoeding 1964 ingevolge de kleurteronder wijs wet aan het Bestuur van de Chr. Kleuterschool. 7. Vaststelling verordening tot wijziging van de Schadevergoedingsverordening. 8. Verhuur woning Dorpsstraat 8 en 10 De woning met bedrijfsruimte Dorps straat 8 is verhuurd aan de Vos, Bran- des en Co. te Bunnik; besloten wordt de termijn te verlengen tot 1 jan. 1965 De woning Dorpsstraat 10 is verhuurd aan de heer J. D. Overeem en ook hier zal de huurtermijn verlengd worden tot 1 jan. 1965. 9. Wijziging van de Recreatieverblij- venverordening. 10. Wijziging Bouwverordening. •li. Subsidie aan de Stichting Vor ming Bedrijfsjeugd te Veenendaal. Het besluit is genomen met ingang van 1 sept. 1962 aan de Stichting „De Zonne bloem" te Veenendaal jaarlijks een subsidie te verlenen ten bedrage van 20% der jaarlijkse exploitatielasten, ten behoeve van cursisten afkomstig uit deze gemeente. L.S., Het is ons een groot genoegen U te kunnen mededelen dat wij op vrijdag 28 februari a.s. ons kleding magazijn in het pand Prins Bernhardlaan 28 te Veenendaal openen. Gaarne nodigen wij een ieder uit om onze zaak te komen bezichtigen. Ter gelegenheid van de opening hebben wij voor de week van 28 febr. t.e.m. 5 maart speciale attracties waarvoor wij u speciaal attent maken op onze advertentie in dit blad van a.s. vrijdag. Beleefd aanbevelend, Prins Bernhardlaan 28

De Vallei | 1964 | | pagina 2