PAUK ^ou%Lvv>koUS G.V.V.V. tegen Hoogvliet op terrein van N.S.V.S. G.V.V.V.-Hoogvliet 1.98 voet 0.69 Uniek orgelconcert in de Chr. Ger. kerk Jan van Schuppen Chr. van Rijswijk, Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Beppie Nooy bracht met Amsterdams volkstoneel Rooie Sien op de planken Gevonden en verloren SPORTPROGRAMMA DINSDAGKOOPJES ZEEMLAPPEN SIERFLESSEN Officiële bekendmaking Voor een maateostuum Hoofdstraat 90 Postbeambte en boer Trekhonden oud politieman „We waren vroeger gewapend met duimstok en knuppel' Rumoerig Ontvlucht Ingekomen en vertrokken MARKTBERICHTEN Doktoren- en Apothekersdiensten MISTOESTANDEN Geen gebruikelijk einde Een week of twee terug - om precies te zijn op dinsdag 11 februari - wier in een Vallei-koppie de vraag gesteld of de winkeliers zich zouwe gaan vereni gen. Bedoeld wiere de winkeliers uit Amerongen, Rhenen, Eist en Leersum. Uitgaande van de winkeliersvereni ging in Amerongen was er een bespre king gehouwen tussen die winkeliers vereniging en de middenstandscentrale van Rhenen om in gemeenschup te pro beren de trek van kooplustigen naar 'et Veen wat te temperen. Tot verdriet van de winkeliers die d'r eige an de boorden van Vader Rijn hebben genesteld wordt de antrekkings- kracht van het dorp an de andere kant van de bult steeds groter en men meen de dat er toch iets an gedaan mot wor den. Er mot wat gesteld worden tegen over die lieve juffer Veenendaal, die mar steeds verleidelijker begint te wor den. Men wil de kopers liever op honk houwen, wat tussen twee haakies niet onredelijk is van de parlevinkers langs de Rijn, as ik ze zo 'es mag anduijen. En dat twee meer kunnen dan één, en vier nog meer dan twee, daarover hebben de winkeliers daar ok niet lang hoeven te prakkezeren. Vandaar de po ging om de legers aneen te sluiten en front te maken. Ik hoef jelui zeker niet te vertellen, dat ik een Veens mins van auwer op auwer bin en m'n geboorteplaats leit me heel na an het hart, mar ik mot toch lof over hebben veur de frontvur- ming langs de Rijn. We motten niet zo- veul op ons eigen zijn dat we al bij vcurbaat elke poging de grond in gaan boren mit „ze kunnen daar toch niet tegen ons op". Ik weet, dat er ok in ons eigen Veen minsen zijn, die d'r zulke gedachten op na houwen, mar ze klin ken mijn toch een heel bietjie te eigen gereid in de oren. Toch geloof ik ok niet, dat er mar zo in een handomdreei verandering in de toestand kan worden gebrocht, deur wie dan ok. Dur bin enkele opmerkelijke verschil len, waar niet gemakkelijk an kan wor den getornd. En ik meen, dat ik daar al 'es eerder op heb maggen wijzen. De winkelstand in Veenendaal zit min cf meer as een blok op mekander ge pakt. De vier plaatsen, die meugelijk samen zouwen gaan spannen vurmen een streep en de neringdoenden heb ben dur eigen langs dat lint geplakt. As et in de vier plaatsen tot acties mot kommen dan zullen die anders uit mot ten pakken dan tot nog toe in 'et Veen het geval is geweest. Veenendaal is een trekpleister. Waar om? Ja, dat zou ik nou ok 'es greeg wil len weten. Waarom slaan er altijd nog zoveul minsen uit hetzelfde Veenendaal d'r slag in Utrecht en Arnhem? Daar kun je een hele universiteit vol doctor andussen in de piesologie op los laten en die kommen d'r ok niet achter. Ik zee 'es tegen een Veense winkelier mit een knappe zaak - en z'n vrouw sting d'r bij: Waarom sluiten jullie toch niet op de maandagmorgen? Het lijkt mijn, dat er nogal wat minsen van bui ten op woensdagmiddag in .et Veen zouwen willen winkelen en die gaan jullie neus veurbij. Weet je wat vrouwlief van de win kelier antwoordde? Stiekum zo laten. Nou kunnen we tenminste zelf nog 'es in de stad gaan winkelen. Kijk, en we zijn nou geloof ik, in de tijd gearriveerd dat collega-neringdoen de daar niet kwaad meer om wordt. "Vrogger was dat wel zo. Toen keken ze mekander naar de ogen. Ondanks alles bin ik er vast van over tuigd, dat er ok langs de Rijn een dikke boterham te verdienen is. Het is allenig een kwestie van op 'et goeie peerd wed den. En dan bin ik geneigd om te menen, dat ze daar in eerste plaats op de toe risten motten mikken. Wat van ver komt zal altijd wel lekkerder blijven ■en het zal wel nooit anders worden dan ik in onze jonge jaren tegen Driek moest zeggen: Jou schijnt een mantel beter te staan as er ok nog 'es een keer een paar gulden reisgeld boven op ge- kommen is. Dit alles neemt niet weg, dat het ieders goed recht is om er uit te peuren wat er uit te peuren is. Misschien mot ten we straks mit vijf december de be kende spikkelaaspoppen in Amerongen gaan halen. Wout Blauwkous. VEENENDAAL Gevonden: paar crème wollen kinder handschoenen; keeshond; paar groen witte slofjes; huissleutel; Marokkaans le deren beige portemonnaie met inh.; zil veren armband met 5 bedeltjes; jong rood-wit poesje; licht bruine herenglacé; rolletje ruyterzegels; fietspomp; rechter nylon want; paar bruin suède jongens wanten; garagesleutel; zwart-wit hondje; doos, inh. oude regenjas; paar gebloemde damespantoffels; zilveren bedeltje (kan netje); grijze jas; zwarte linker dames schoen; lipssleutel no. 12854; paar groen bruine herenglacé's; sleutel met no. 17; blauwe SKF overall; wit rechter kinder schoentje; bruin hondje. Verloren: nota boek voor de omzetbe lasting; blauwe linkerwant; gebreide rode want; nikkelen gasaansteker; wit kinder schoentje, maat 21; witte damesportemon- naie met inh., w.o. foto's en proefwerk; heren polshorloge met schakelarmband; bruin lederen damestas, waarin groene portemonnaie met inh.; rond doublé da meshorloge met zwart bandje; groene portefeuille, inh. papieren voor auto; bruine damesglacé; bruin étui met bril; zwarte damesschoen; rode autoped met witte spatborden; 2 bankbiljetten; bruine damespertemennaie met inh. w.o. Z foto's; bouten bobilte. Het vorige week in z'n geheel afgelaste programma van het amateurvoetbal zal nu deze week worden gespeeld. Het milde lenteweer zal in het komende weekend ongetwijfeld bijdragen tot de sportgenoegens. Van het meeste belang zijn wel de wedstrijden van GVVV tegen Hoogvliet en in Rhenen de strijd tussen Sport club en Advendo. GVW zal zaterdag op het terrein van de zusterver. NSVS aantreden tegen Hoogvliet. Oppervlakkig bezien is deze wedstrijd eigenlijk een zacht eitje voor de GVVV'ers, die de laatste tijd zeer A.s. zaterdag 4 uur Terrein N.S.V.S. Ingang Sparrenlaan intensief trainden en vol elan willen proberen de hoge positie op de rang lijst te behouden. Uitkijken is ook tegen Hoogvliet een vereiste, want de voetbal kan soms wonderlijk rollen. De wed strijd begint om vier uur. Dovo heeft zaterdag een vrije voet baldag. XXX Veenendaal komt in het Utrechtse Stadion voor hete vuren te staan. Her cules is een elftal met inhoud en niet gemakkelijk te verslaan. Een gelijk spel zou voor de geel-blauwen al een goede prestatie zijn. XXX VRC zal het in Nunspeet evenmin cadeau krijgen. De Veluwenaren staan op de derde plaats en zijn nog niet uit geschakeld voor de titel. Het is boven dien een fors spelend elftal dat zich tot het uiterste zal inspannen. We vrezen dat VRC de punten aan Nunspeet zal moeten laten. XXX DVSA gaat zondag naar Utrecht om het technisch goed spelende Voorwaarts te bekampen. De groen-zwarte Utrech ters beschikken al sinds jaren over een knap team dat echter juist niet genoeg stootkracht bezit om kampioen te wor den. DVSA zal met enthousiasme spe lend, misschien een kleine zege kun nen wegslepen. XXX Rhenus zal op het zware veld van RK Stormvogels in Wilnis geen gemak kelijke zondagmiddag tegemoet gaan. In de laatste wedstrijd was Rhenus echter bijzonder op dreef en wie weet is dat zondag ook het geval. In Renswoude wordt de streekderby tussen Renswoude en Scherpenzeel ge speeld. Sinds jaren wordt er dan een forse strijd geleverd tussen de rivalen. Renswoude zit nog in de moeilijkheden en zal zondag proberen haar streek genoot te verslaan. XXX Oranje Wit gaat naar Nijkerkerveen om de Veense Boys, de koploper partij te geven. Hoewel Oranje Wit een aardig elftal op de been kan brengen, zien we de naar een kampioenschap opruk kende Boys een kleine overwinning be halen. XXX De Merino's zullen zaterdag in Utrecht de kans krijgen zich wat verder om hoog te werken. VVJ heeft een middel matige ploeg en Merino's lijkt ons juist iets sneller. XXX Panter is in Amersfoort in het geheel niet kansloos in de wedstrijd tegen De Posthoorn. Twee winstpunten voor SVP. XXX Musketiers zal proberen om Vallei vogels eronder te houden, waardoor de kleine kampioenskans blijft bestaan. XXX Scherpenzeel zal weinig moeite heb ben om het bezoekende DEV een neder laag toe te brengen. Twee punten voor de Scherpenzelers. Van zeer groot belang is de wedstrijd tussen Sportclub Rhenen en Advendo uit Ederveen. Deze wedstrijd op Candia kan beslissend zijn voor de titel. De verliezer komt een eind achterop op leider Woudenberg. Hoewel Sportclub dus het voordeel van eigen terrein heeft, zal Advendo grote tegenstand bieden. Een behoorlijk aantal Ederveense supporters zal Ad vendo naar Rhenen vergezellen. VOOR DE SCHOONMAAK de allerbeste kwaliteit met schoonheidsfoutjes, neemt prima water op fraai model, zeer geschikt voor bloeiend hout of druipkaarsen, frisse groene kleur koopjesprijs 0.69 BORREL GLAZEN helder geblazen glas op voet vlot model per stuk per zes stuks 350 Alleen dinsdag 3 maart Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Tenslotte zal DVSA ook nog een po ging doen om bij te blijven, want nieu weling Langbroek zal de Amerongers niet van de winst kunnen afhouden, ook al speelt deze club dan in eigen omgeving. DS. VIJZELAAR KOMT KENNIS MAKEN De door de Prov. Kerkvergadering beroepen predikant voor Sola Fide, ds. G. C. Vijzelaar uit Deil en Enspijk, zal a.s. dinsdag 3 maart kennis maken met de gemeente. Daartoe is een bijeenkomst belegd in het verenigingsgebouw aan de Eiken laan van 7 tot 8.30 uur nam. Ds. Vijzelaar is 32 jaar, gehuwd en heeft 1 kind. Dat de organisatoren van deze con certen niet bevreesd zijn voor iets nieuws, is wel vaker gebleken. Nu heeft men echter wel een heel apart concert weten samen te stellen. Lambert Erné en Feike Asma geven n.l. zaterdag 29 februari a.s. gezamen lijk een concert in de kerk aan de Hoofdstraat. Lambert Erné heeft de laatste jaren veel bekendheid verworven als organist van de Nicolaikerk in Utrecht. Hierin staat het vrij nieuwe en kapitale orgel van de fa. Marcussen uit Denemarken, waaraan ook de radio veel aandacht heeft besteed. De heer Erné is ook een groot voorvechter van mechanische or gels en het is echt wel iets bijzonders dat hij concerteert op een elektrisch orgel. Als organist moet hij gerekend wor den tot de modernere groepen, hoewel hij een eigen stijl voert. Voor het concert van a.s. zaterdag heeft hij o.a. het „Praeludium van N. Bruhns en „O, Mensch, bewein dein sunde grosz" en Praeludium en Fuga in C van J. S. Bach op het programma staan. Feike Asma heeft, zoals te verwach ten, een ander deel uit de muzieklitera tuur genomen. Het voorstel tot deze vorm van concerteren is van de heer Asma zelf uitgegaan. Uit het concerto no. 10 van G. F. Handel speelt hij het Allegro en de Aria. Van A. Guillmant de Symphonie I in d. Tot besluit van dit concert het canonisch voorspel van Ps. 84 en de toccata over Ps. 146 van Jan Zwart. Aangezien er verwacht wordt dat er een grote belangstelling voor dit con cert bestaat, is de kerk om half acht open. Gemeente Rhenen VOORJAARSKEURING STIEREN De burgemeester van Rhenen vestigt er de aandacht op, dat de provinciale com missie voor de rundveefokkerij in de pro vincie Utrecht dit jaar de voorjaarskeu ringen, bedoeld in artikel 4 van het Utrechts Stierenreglement 1936 zal hou den op maandag 16 maart 1964: a. bij B. van Dijk, Cuneraweg 168 om 12.00 uur; b. bij de Meentschuur om 12.30 uur. Verder wordt verwezen naar de open bare kennisgevingen, die op de gebruike lijke plaatsen in de gemeenten zijn aange plakt. Rhenen, 28 februari 1964. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. AANGIFTE STIEREN De burgemeester van Rhenen brengt on der de aandacht van belanghebbenden, dat iedere houder van een stier van acht maanden1 of ouder, verplicht is binnen een maand, nadat de stier acht maanden is geworden, of, indien de stier reeds acht maanden oud was toen hij in zijn bezit kwam, binnen een maand na dit laatste tijdstip, aangifte te doen ter se cretarie. Voorts is het aan de stierhouder en aan de houder van een vrouwelijk rund verboden ander dan goedgekeurde stieren tot dekking te bezigen. Dit verbod geldt niet, indien: a. de stier en het vrouwelijk rund aan dezelf de eigenaar toebehoren; b. de stier defi nitief is ingeschreven in een door de commissie ter bevordering van de rund- veefokkerij in de provincie Utrecht er kend rundveestamboek of wel een onder houdsbijdrage of een getuigschrift als be doeld in artikel 12, onder 2 of 3 van het reglement aangaande de ondersteuning van rijkswege van de rundveefokkerij heeft verworven. Rhenen. 28 februari 1964. De burgemeester van Rhenen, L. Bosch v. Rosenthal. Feike Asma geconcentreerd in zyn orgelspel. ■ö- OP AANVRAAG TONEN WIJ U ONZE COLLECTIE COUPONS EN STALEN AAN HUIS TEL. 2163 GEESTENKAART De Britse organisatie voor vreemde lingenverkeer heeft ten gerieve van de toeristen een kaart van Engeland laten maken waarop alle kastelen, parken enz. zijn aangegeven waar volgens de legende zich spoken ver tonen of laten horen. Eindelijk dus een attractie die het leed van de slechte Engelse keuken bij het doorreizen van dit land ver zacht. DE HEER Chr. van Rijswijk, oud-op perwachtmeester van politie is on langs 75 jaar geworden. Vier en veer tig jaar bracht hij in Veenendaal door. Als Chris van Rijswijk, zoals de mees te en dan vooral oudere plaatsgenoten hem noemen, op z'n praatstoel zit kan hij urenlang vertellen. Deze kolommen zijn dan ook te beperkt van omvang om alle sapige smeuïge verhalen te kunnen weergeven. Daarom zult u slechts enkele anecdotes uit het veel bewogen leven van de heer Van Rijs wijk aantreffen. De heer Van Rijswijk is een geboren Betuwnaar. Zijn uitspraak wijst daar nog duidelijk op. Ik ben in 1889 in Maurik geboren. Als jongeman werd ik aangesteld als hulpbesteller bij de P.T.T. in Eek en Wiel tegen een sa laris van 75 cent per dag. Tweemaal in de week moest ik van 's morgens 5 tot 's middags 4 uur dienst doen en verdiende dus een daalder. In 1914 werd ik opgeroepen om mijn militaire plichten tijdens de mobilisa tie na te komen. Nadat ik in 1916 met tijdelijk verlof was gegaan, huurde ik samen met een familielid een boerde rij in Doorwerth bij Heelsum. Die boerderij „De Kabeljauw" geheten staat daar nog. Maar het boeren op de zandgrond ging niet al te best zodat ik er gauw genoeg van had. Na een jaar kwam er een baantje vakant op de stichting Wolfheze en ik werd daar hulpverpleger voor f 9,per week, voor die tijd een aardig bedrag. Een jaar later hoorde ik dat er een vakature was bij de politie te Ren- kum. Uit 81 sollicitanten werd ik uit gekozen en voor een jaarsalaris van f 500,begon ik aan mijn uiteinde lijke politieloopbaan. In de drie Ren- kumse jaren heb ik onder drie bur gemeesters gediend. Een van hen was burgemeester Zaayer,, wiens zoon thans Procureur-Generaal in Amster dam is. Met ingang van 1 april 1921 werd ik benoemd tot agent van poli tie le klas in Veenendaal. In die tijd was er geen verkeerspo litie. Trouwens er was ook geen ver keer. Er reden wel veel hondekarren. Vanwege de Trekhondenwet moesten wij deswege gewapend zijn met duim stok en knuppel. Het viel soms niet mee met de politiedienst, vooral in het woord ia aan: aan de deur of ik vier van de vijf kinderen wilde hebben. Eén wilde ze zelf wel houden. Ik ben naar het woonwagenkamp gegaan en kreeg het voor elkaar dat de kinderen bij col lega's paardekopers werden onderge bracht. Ik moest met de weduwe sa men ook nog naar de ambtenaar van de Burgerlijke Stand, destijds de heer Gevers, om de adreswijziging op te geven. In een textielzaak werden de kinderen toen van kleren voorzien. Diezelfde weduwe trouwde een paar maanden later alweer met bovenge noemde inbreker De Kwant. donker langs de Grift en dan al die bruggetjes. Er stonden alleen een paar gaslantaarns. Gemeentewerker Wouter Hasselaar moest die 's avonds opste ken en de nachtwachten, gewapend met een lange stok, zorgden 's mor gens voor het doven van de lantaarns. In de oorlog had ik een moeilijke taak. Ja, dat was zeer moeilijk dienen. De heer Van Rijswijk wordt nu ernsti ger. Ik heb persoonlijk nog nooit ie mand opgebracht. Als ik iemand moest arresteren, stuurde ik mijn vrouw naar dat gezin met de waarschuwing dat ik eraan kwam. Wanneer ik dan arriveerde was de vogel gevlogen. In 1943 werd ik aangesteld als veld wachter. In datzelfde jaar werd ik echter overgeplaatst naar Ede. Ik zag er erg tegenop, vooral toen ik daar bemerkte dat door de aldaar geleger de „Schalkhaarpolitie" een aantal Jo den werd mishandeld. Ik gooide het erop dat ik het fietsen niet kon vol houden en last van ischias had. Met een attest van een „goede" dokter kon ik dat bewijzen en zo was ik er al met een paar maanden vanaf. Ik werd overgeplaatst naar Gelders Veenendaal en in 1946 als opperwachtmeester ge pensioneerd. Kunt u nog een paar hartige ver halen vertellen over uw politiewerk, is onze vraag aan de heer Van Rijs wijk, die even stil werd van die oor logsherinneringen. O ja, ik zou legio dingen kunnen vertellen. Neem nou eens dat geval in 1923. Er was bij de fa. Schoemaker in de Hoofdstraat de lade gelicht. Een bedrag van f 75,— was ontvreemd. We hadden al spoedig de dader te pakken, een woonwagen bewoner, Arie de Kwant. Het geld werd in beslag genomen en De Kwant werd opgesloten in het cachot, dat toen De Vlas heette. Dat gebouw stond in het Achterkerk waar nu een open ruimte is achter de kerk. Twee dagen later zou de inbreker op transport gesteld worden, maar hij bleek gevlogen. Hij had de vloer op gebroken en was onder het fundament doorgekropen. Wij, met een angstig hart, naar de Officier van Justitie, die de zaak nogal gemoedelijk opnam en zei: Als jullie de kans hadden ge kregen had je het ook gedaan. Enige dagen later werd De Kwant in Barne- veld gearresteerd. Destijds, in 1923, was er een stand plaats voor woonwagens aan de Mun- nikenweg, vertelt de heer Van Rijs wijk. Een twintig woonwagens bevolkt met paardekopers. Onder die bewoners was een weduwe met vijf kinderen. Haar man was nabij De Klomp dood gevroren toen hij in een alcoholroes verkeerde. De weduwe kwam bij mij Ja, die tijden waren veel rumoeri ger. Bij de intocht van een nieuwe burgemeester werd in een café de kellner doodgestoken. Dergelijke za ken komen nu praktisch niet meer voor, in Veenendaal. Men specialiseert zich nu meer op het zeer drukke ver keer. Zo zou Van Rijswijk nog uren kun nen doorgaan. Het is beslist een ge noegen naar die spannende verhalen te luisteren. Van Rijswijk was boven dien nog meer dan 40 jaren werkzaam als verslaggever voor vele bladen. Want als Van Rijswijk het niet wist, wist niemand het. Hij kent de Vee- nendaalse bevolking op zijn duimpje. Ik ben er nu wel een beetje uit zegt hij, want als ik nu iemand van 20, 30 jaar ontmoet, vraag ik eerst: Wie was je vader? Tenslotte vervul ik nog de functie van Marktmeester en ben onbezoldigd ambtenaar van de gemeenie-politie. Ja, ik kan nu eenmaal niet stilzitten. Vooral op de Markt kom ik onder de mensen en ik vind dat een dergelijk contact nodig is om je geest fris te houden. En al ben ik dan 75, ik voel me lichamelijk nog fit en hoop nog enkele jaren mee te kunnen in de functie van Marktmeester. Dagelijks ziet men Chr. van Rijswijk nog in 't dorpscentrum en maakt met vele mensen een praatje. Zijn karak ter is opgeruimd en hij neemt nog graag iemand in het ootje. Op een ge moedelijke wijze uiteraard. Jammer, dat het gesprek is afgelopen, want wij hebben het gevoel dat Van Rijswijk wel een halve dag zou kunnen door gaan. Gevaar voor verveling zou be slist niet bestaan. Zijn leven verliep niet langs een strak lijntje. Er zou een boek van te schrijven zijn VEENENDAAL Geboren: Neeltje Hendrika, d.v. J. Alberti en E. v. Asselt; Jacob Johannes Hendrik, z.v. C. Vos en A. Bleijenberg; Jacobus, z-v. L. Klumpenaar en P. Bochane; Jeanette Willemina Catherina d.v. J. J. Bol Raap en C. Bovenschen; Martha, d.v. J. Stuivenberg en R. van der Wal; Herman, z.v. G. Jongsma en J. van Deelen; Peter, z.v. P. Verschuur en H. J. van Harn; Arie, z.v. A. Ter- schegget en J. C. Vonk; Teunis, z.v. W. van Dijk en J. H. Septer. Ondertrouwd: D. van Ree met W. Robbertsen; M. Wij denes met W. van den Heuvel. Getrouwd: M. van Ginkel'met G. A. van Dijk. Overleden: Franciscus de Wit, 59 jaar, echtgen. van A. M. S. Wittendorp; Wil- helmina van Doorn, 82 jaar, wed van A. Hijnekamp (overl. te Rhenen); Trijn tje Barendina Mulder, 87 jaar, wed. van K. E. Groesz (overl. te 's-Gravenhage); Wilhelmina Hermina van de Boven- kamp, 59 jaar, echtgen. van J. H. van den Bosch (overl. te Rheijen). AMERONGEN Geboren: Mark, zoon van W. H. Rem- mel en G. J. de Geus; Jannigje Huiber- dina, d.v. E. van Doorn en H. J. Kwint. Getrouwd: Willem van Barneveld en Johanna Niessen. RHENEN Geboren: Martinus, z.v. M. Geven en A. Müsse; Gijsbertha Hendrika, d.v. H. Heimei en G. van Gelderen; Jannigje Ja- coba Hendrika, d.v. A. W. Peters en M. de Vree; Johannes, z.v. G. Baars en R. Lammers; Tjoen Ge, d.v. B. S. Tji en S. K. The; Johannes, z.v. K. van de Wete ring en J. Hofland. Ondertrouwd: H. Simonsz en C. J. Baars; J. van Dijk en M. van Ingen; C. Verwoert en J. Lammers; P. W. M. van de Pol en J. A. van de Pol; W. van Ton geren en H. M. E. Kruit; G. Steinbach en G. Struijk. Gehuwd: J. M. van Ingen en R. Nelle- stijn; F. J. van Vliet en A. van Noort; A. van Beek en G. Heikamp. Overleden: W. van Doorn. 82 jaar, geh. gew. m. A. Hijnekamp; W. H. van de Bo- venkamp, 59 jaar, e.v. J. H. van den Bosch; H. W. Nijenhuis, 64 jaar, e.v. M. Hoendervanger; A. Meijer, 76 jaar, e.v. A. C. Klomp. SCHERPENZEEL Geboren: Elbertus, z.v. H. v. d. Brandt en J. E. Schouten; Janneke, d.v. H. Nij- kamp en H. v. Laarhoven. Gehuwd: H. van Essen en J. van Gin- kel; J. de Wee en H. F. Vermeulen. Overleden. B. Versteeg, 58 jaar. EDERVEEN—DE KLOMP Geboren: Marius, z.v. J. van Schoon hoven en G. Bauw; Nicolaas, z.v. W. Hendriksen en D. Beukhof. Getrouwd: J. van Beek en W. W. van Middendorp. Overleden: Gerdina van Ginkel, 84 jaar, echtgen. van F. van Doorn uit Veenendaal. RENSWOUDE Geboren: Neli Jana, d.v. P. de Jong en H. J. van Amerongen; Douwe Auke, z.v. S. Laansma en E. J. Reitsma. RHENEN Ingekomen: G. Steinbach, van Maas tricht; J. Chincoa Sanchez, van Spanje; B. J. Nootenboom, van Rotterdam; P. G. Schaftenaar, gez., van Oirschot; J. Heinst- man, gez., van Ermelo; J. Aguilar Aguilar, van Spanje; J. van den Bovenkamp; gez., van Veenendaal; J. de Ruiter, gez., van Geervliet. Vertrokken: F. Koopman, gez., naar Wieringen; G. van Hasselaar, gez., naar Utrecht; P. J. Busch, naar Nijmegen; J. Roor, gez., naar Enschede. AMERONGEN Ingekomen: J. Dek van Veenendaal in Dam weg 34; R. Rijksen van Doorn in Pr. Beatrixlaan 33. Vertrokken: H. P. van der Valk van de Oude Wei 6; J. S. Schiebaan van Pr. Beatrixlaan 29 naar Curagao. VEENENDAAL Eiermarkt: Aanvoer 123.000 stuks. Prij zen van f 8.50 tot f 11,50 per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 40 stuks. Prijzen van f 80,tot f 98,— per stuk. Handel traag. SCHERPENZEEL Op de woensdag gehouden markt wer den 1.100.000 eieren aangevoerd. De prijs varieerde van f 9,50 tot 12,per 100 stuks. Handel redelijk. Op de biggenmarkt werden 153 big gen aangevoerd en de prijs per stuk varieerde van 78,tot 100,per stuk. Handel traag. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds. D. v. d. Berg (H.A.), 5 uur dr. C. Graafland (voortz. H.A. en Dankz.). Julianakerk 9.30 uur ds. A. Vroeginde- weij (H.A.), 5 uur ds. P. de Jong (Dankz.) Vredeskerk 9.30 uur dr. C. Graafland (H.A.), 5 uur ds. D. v. d. Berg (Dankz.) Sionskerk 9.30 uur ds. P. de Jong H.A.), 5 uur ds. P. M. Breugem van Achter berg (Dankz.) Veeneind 3 uur ds. P. M. Breugem, woensdag 4 maart 7.30 uur ds. Dors man van Staphorst. Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Vroegindeweij. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Overduin. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Over duin, 5 uur ds. Van Enk, zaterdag avondstilte 7.30 uur. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Ger. Gem. syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 5 uur leesdienst, woensdag 4 maart 2.30 en 7.30 uur ds. Mallan (Biddag v. h. gewas). Ned. Herv. Kerk Sola Fide 10 uur ds. Bos. 5.30 uur ds. Nijssen van Wage- ningen. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Jacobs van Den Haag. R.K. Willibrordkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. R.K. Salvatorkerk 8 en 10.15 uur H. Mis 5 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Wijdingssamen komst, 5 uur Verlossingssamenkomst. Gebouw O.C.B. woensdag 8 uur „Op wekkingssamenkomst", spreker dhr. J. van Veelen. RHENEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Kooreman, 5 uur ds. Westra. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. Roelofsen uit Zeist, 3 uur ds. Cats- burg uit Opheusden, donderdag 5 maart 7.30 uur dhr. Van Woerden uit Stolwijk (bidst. v. h. gewas). Ned. Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 uur ds. H. Volten, 5 uur ds. L. C. Rietveld uit Wageningen. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur lees dienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst, donderdag 5 maart 7.30 uur dr. C. Steenblok uit Gouda. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. R.K. Ged. Kerk 8 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. Ste kelenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Breugem. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Kaastra. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Th. v. d. Veer uit Arnhem. R.K. Kerk 8.15 en 10 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. v. d. Wal uit Wageningen. 3 uur kand. v. d. Bank uit Veenendaal. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur lees dienst, vrijdag 6 maart 7.30 uur ds. v. d. Poel uit Ede. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Slingen- berg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. N. den Oudsten uit Utrecht, 6.30 uur_ds. J. Ewoldt uit Bennekom. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. P. W. v. d. Veen. Vrijz. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Vrijz. Herv. 10.15 uur „de Schans" ds. W. F. Monné uit Zeist. Vrije Evang. Gem. 3 uur Evang. J. W. Delwig uit Rheden. VEENENDAAL: dr. H. Bisschop, Ker kelijk 86, tel. 2776. Apotheek Zui- dersma. Hoofdstraat 53, tel. 2123, m.i. v. zaterdagmiddag 6 uur. RHENEN: dr. Almekinders, Herenstraat 59, tel. 432. Apotheek Deys. In het weekend alleen voor spoedgevallen. EDERVEEN:, DE KLOMP, RENSWOU DE: dr. Ter Velde, Renswoude, tel 450. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossendorp, Van Ommeren: dr. v. d. Burg, Leersum, tel. 03434-1388. SCHERPENZEEL: dr. W. van Vulpen. Dorpsstraat, tel. 03497-220. RHENEN Het toneelstuk Rooie Sien van Marius Spree, dat dinsdagavond voor een niet geheel gevulde zaal in het Eigen Gebouw op de planken werd gebracht, staat al jaren in het middelpunt van de belangstelling. Het stuk beleefde een enorm aan tal opvoeringen. Het Amsterdams Volkstoneel dat het op haar repertoir heeft staan en het toneelstuk dinsdagavond in Rhenen bracht, hoopt dit seizoen de duizendste opvoering te geven. Ter gelegenheid hiervan ontvangt elke honderdste bezoeker een grammofoonplaat met de liedjes uit het stuk. Een eer die in Rhenen de heer Van Manen te beurt viel. Dit drama handelt over de sociale mistoestanden in het volksleven van een bepaald deel van Amsterdam. Rooie Sien, een vrouw, staande aan de zelf kant van het leven, trouwt met Ko Breman, een oppassend werkman. Dit huwelijk blijkt echter niet lang stand te houden. Rooie Sien keert naar haar vroegere leven terug en gaat samen wonen met Mooie Frans. Ko Breman zoekt haar op en in een vlaag van woede doodt hij haar. Hij komt in de gevangenis - al houdt men bij zijn veroordeling rekening met ze kere verzachtende omstandigheden. Zijn dochter wordt door zijn ouders opgevoed. Deze - ook Rooie Sien ge heten - loopt weg met een verlopen artiest en komt in de onderwereld te recht. Als Breman uit de gevangenis is ontslagen, zoekt hij zijn dochter op en probeert haar uit dit leven waarin zij verzeild is geraakt weg te halen. Deze koestert echter een diepe haat tegen de moordenaar van haar moeder en alle pogingen van Breman lopen op niets uit. Totdat blijkt dat een en ander zich anders heeft toegedragen. Rooie Sien heeft niet dezelfde eigenschappen als haar moeder en schenkt Breman ver giffenis. Zij willen samen proberen nog iets van hun leven te maken. De rol van Rooie Sien door Beppie Nooy, die het stuk ontelbare malen heeft gespeeld, was van bijzonder gehal te. Evenals Beppie Nooy Sr. als de moe der van Breman, Rudi Falckenhage als Ko Breman en Ernst Schreurs als de kruidenier Gerrit van Buren. Ook de andere rollen werden redelijk vertolkt en bezorgden de toeschouwers menig lachertje. Alleen het slot kwam onverwachts en werd niet op de gebruikelijke wijze afgesloten doordat de medewerkenden niet meer voor een slotapplaus geza menlijk op het podium kwamen.

De Vallei | 1964 | | pagina 2